Jump to content

Ben insan ve cinleri, yalnızca bana

Recommended Posts

• İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında şunu diyor............;
"Madem birilerine köle olmadan yaşayamıyorsun ve kendi kişiliğini ortaya koymaktan acizsin... madem tehdit edene boyun eğmeye ve güçlüye yaranmak için zayıfı ezmeye hazırsın.... nasıl olsa menfaat için de insanlığını ve bütün değerlerini ayaklar altına alıyorsun..., iyiyi kötüyü kendin ayırt etmekten de aciz bir zavallısın...... o halde hiç olmazsa bana kulluk et ki, şu ganimetleri toplayıp saltanatımızı güçlendirelim. 
Nasılsa bir hiç olarak yaşayıp ölmeye inanıyorsun, o halde bana da inanabilirsin, farkeden birşey olmaz !"  

İşte gerçekte anlatılan budur.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, kirec said:

dünya üzerinde gördüğün hiç bir kişiye yada gruba örgüte partiye yada güce menfaate ideolojiye kul köle hizmetkar olma...

sadece vicdanının sesini dinle ve iyiliğe adalete hizmetkar ol...

benim anladığım da bu...

Senin anladığın arabın palavralarına köle olmak.

Sitelerde Paylaş

(Fatiha 1/4)

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
(Allah’ım!) Yalnız sana kul olur ve yalnız senden yardım dileriz. 
(Bakara 2/21)

يَٰٓأَيُّهَا ٱلنَّاسُ ٱعْبُدُوا۟ رَبَّكُمُ ٱلَّذِى خَلَقَكُمْ وَٱلَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ

Ey insanlar, sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize (Rabbinize) kul olun ki kendinizi koruyasınız. 

(Bakara 2/23)

وَإِن كُنتُمْ فِى رَيْبٍ مِّمَّا نَزَّلْنَا عَلَىٰ عَبْدِنَا فَأْتُوا۟ بِسُورَةٍ مِّن مِّثْلِهِۦ وَٱدْعُوا۟ شُهَدَآءَكُم مِّن دُونِ ٱللَّهِ إِن كُنتُمْ صَٰدِقِينَ

Kulumuza (Muhammed’e) parça parça indirdiğimiz şeyden şüpheniz varsa Allah ile aranıza koyduğunuz[1*] ulu kişilerinize[2*] yalvarın da ondakine denk bir sure getirin. İddianızda haklı iseniz yaparsınız! 

(Bakara 2/83)

وَإِذْ أَخَذْنَا مِيثَٰقَ بَنِىٓ إِسْرَٰٓءِيلَ لَا تَعْبُدُونَ إِلَّا ٱللَّهَ وَبِٱلْوَٰلِدَيْنِ إِحْسَانًا وَذِى ٱلْقُرْبَىٰ وَٱلْيَتَٰمَىٰ وَٱلْمَسَٰكِينِ وَقُولُوا۟ لِلنَّاسِ حُسْنًا وَأَقِيمُوا۟ ٱلصَّلَوٰةَ وَءَاتُوا۟ ٱلزَّكَوٰةَ ثُمَّ تَوَلَّيْتُمْ إِلَّا قَلِيلًا مِّنكُمْ وَأَنتُم مُّعْرِضُونَ

İsrailoğullarından “Allah’tan başkasına kul olmayacaksınız; ananıza babanıza, yakınlarınıza, yetimlere ve çaresizlere[1*] iyi davranacaksınız. İnsanlarla güzel konuşacak, namazı tam kılacak ve zekâtı vereceksiniz.” diye söz almıştık. Sonra pek azı dışında hepsi yan çizerek sözlerinden dönmüşlerdi.[2*] 

(Bakara 2/90)

بِئْسَمَا ٱشْتَرَوْا۟ بِهِۦٓ أَنفُسَهُمْ أَن يَكْفُرُوا۟ بِمَآ أَنزَلَ ٱللَّهُ بَغْيًا أَن يُنَزِّلَ ٱللَّهُ مِن فَضْلِهِۦ عَلَىٰ مَن يَشَآءُ مِنْ عِبَادِهِۦ ۖ فَبَآءُو بِغَضَبٍ عَلَىٰ غَضَبٍ ۚ وَلِلْكَٰفِرِينَ عَذَابٌ مُّهِينٌ

Kendilerini ne kötü sattılar! Allah, seçtiği [*] bir kuluna iyilik edip Kitap indirdi diye, kıskançlıktan Allah’ın indirdiği her şeye kendilerini kapadılar. Başlarına gazap üstüne gazap geldi. O kâfirlerin hak ettikleri, alçaltıcı bir azaptır. 

(Bakara 2/133)

أَمْ كُنتُمْ شُهَدَآءَ إِذْ حَضَرَ يَعْقُوبَ ٱلْمَوْتُ إِذْ قَالَ لِبَنِيهِ مَا تَعْبُدُونَ مِنۢ بَعْدِى قَالُوا۟ نَعْبُدُ إِلَٰهَكَ وَإِلَٰهَ ءَابَآئِكَ إِبْرَٰهِۦمَ وَإِسْمَٰعِيلَ وَإِسْحَٰقَ إِلَٰهًا وَٰحِدًا وَنَحْنُ لَهُۥ مُسْلِمُونَ

Yakub’un ölmek üzere iken ne yaptığını biliyor musunuz? Oğullarına, “Benden sonra neye kul olacaksınız?” diye sordu. Onlar, “Senin İlahına; ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın İlahına, o bir tek İlaha kul olacağız. Biz, zaten, ona teslim olmuş kimseleriz!” dediler. 

(Bakara 2/138)

صِبْغَةَ ٱللَّهِ ۖ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ ٱللَّهِ صِبْغَةً ۖ وَنَحْنُ لَهُۥ عَٰبِدُونَ

(Onlara şöyle deyin:) “Biz Allah’ın boyasını bozmayız.[*] Kimin boyası Allah’ın boyasından güzel olabilir ki? Biz yalnız O’na kulluk eden kimseleriz.” 

(Bakara 2/158)

إِنَّ ٱلصَّفَا وَٱلْمَرْوَةَ مِن شَعَآئِرِ ٱللَّهِ ۖ فَمَنْ حَجَّ ٱلْبَيْتَ أَوِ ٱعْتَمَرَ فَلَا جُنَاحَ عَلَيْهِ أَن يَطَّوَّفَ بِهِمَا ۚ وَمَن تَطَوَّعَ خَيْرًا فَإِنَّ ٱللَّهَ شَاكِرٌ عَلِيمٌ

Safâ ile Merve Allah’a kulluğun simgelerindendir. Kim hac veya umre niyetiyle Kâbe’yi tavaf ederse, o ikisini sa’y etmesinde bir günah yoktur.[*] Kim bir iyiliği içinden gelerek yaparsa bilsin ki, her şeyi bilen ve yapılan iyiliğin tam karşılığını veren Allah’tır. 

(Bakara 2/172)

يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ كُلُوا۟ مِن طَيِّبَٰتِ مَا رَزَقْنَٰكُمْ وَٱشْكُرُوا۟ لِلَّهِ إِن كُنتُمْ إِيَّاهُ تَعْبُدُونَ

Ey Allah’a inanıp güvenenler! Allah’ın size rızık olarak verdiği şeylerin temiz olanlarından yiyin! Yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, O’na karşı görevinizi yerine getirin! 

(Bakara 2/186)

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِى عَنِّى فَإِنِّى قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ ٱلدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا۟ لِى وَلْيُؤْمِنُوا۟ بِى لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

Kullarım sana beni sorarlarsa, ben onlara yakınım. Beni yardıma çağıranın çağrısına cevap veririm. Onlar da benim çağrıma cevap versinler ve bana güvensinler ki olgunlaşabilsinler. 

(Bakara 2/207)

وَمِنَ ٱلنَّاسِ مَن يَشْرِى نَفْسَهُ ٱبْتِغَآءَ مَرْضَاتِ ٱللَّهِ ۗ وَٱللَّهُ رَءُوفٌۢ بِٱلْعِبَادِ

İnsanlardan öylesi de var ki Allah’ın rızasını kazanmak için canını verir. Allah böyle kullarına karşı çok şefkatlidir. 

(Al-i İmran 3/20)

فَإِنْ حَآجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِىَ لِلَّهِ وَمَنِ ٱتَّبَعَنِ ۗ وَقُل لِّلَّذِينَ أُوتُوا۟ ٱلْكِتَٰبَ وَٱلْأُمِّيِّۦنَ ءَأَسْلَمْتُمْ ۚ فَإِنْ أَسْلَمُوا۟ فَقَدِ ٱهْتَدَوا۟ ۖ وَّإِن تَوَلَّوْا۟ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ ٱلْبَلَٰغُ ۗ وَٱللَّهُ بَصِيرٌۢ بِٱلْعِبَادِ

Seninle tartışırlarsa de ki: “Ben her şeyimle Allah’a teslim oldum; bana uyanlar da öyle!” Kendine Kitap verilenler ile ümmilere (önceki kitaplardan bilgisi olmayanlara) de ki: "Siz de teslim oldunuz mu?" Eğer teslim olurlarsa, yola gelmiş olurlar. Ama yüz çevirirlerse, sana düşen yalnızca ayetleri bildirmektir. Allah kullarını görür. 

(Al-i İmran 3/30)

يَوْمَ تَجِدُ كُلُّ نَفْسٍ مَّا عَمِلَتْ مِنْ خَيْرٍ مُّحْضَرًا وَمَا عَمِلَتْ مِن سُوٓءٍ تَوَدُّ لَوْ أَنَّ بَيْنَهَا وَبَيْنَهُۥٓ أَمَدًۢا بَعِيدًا ۗ وَيُحَذِّرُكُمُ ٱللَّهُ نَفْسَهُۥ ۗ وَٱللَّهُ رَءُوفٌۢ بِٱلْعِبَادِ

Her kişi, yaptığı iyilikleri de yaptığı kötülükleri de karşısında bulduğu gün, “keşke kötülüklerim çok gerilerde kalsaydı!” diye yanıp tutuşur. Allah sizi, kendine karşı uyarır. Allah, kullarına karşı çok şefkatlidir. 

(Al-i İmran 3/51)

إِنَّ ٱللَّهَ رَبِّى وَرَبُّكُمْ فَٱعْبُدُوهُ ۗ هَٰذَا صِرَٰطٌ مُّسْتَقِيمٌ

“Allah, benim Sahibim olduğu gibi sizin de Sahibinizdir, O’na kul olun, doğru yol budur.” dedi. 

(Al-i İmran 3/64)

قُلْ يَٰٓأَهْلَ ٱلْكِتَٰبِ تَعَالَوْا۟ إِلَىٰ كَلِمَةٍ سَوَآءٍۭ بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ أَلَّا نَعْبُدَ إِلَّا ٱللَّهَ وَلَا نُشْرِكَ بِهِۦ شَيْـًٔا وَلَا يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِّن دُونِ ٱللَّهِ ۚ فَإِن تَوَلَّوْا۟ فَقُولُوا۟ ٱشْهَدُوا۟ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

De ki: "Ey Ehl-i Kitap! Size göre de bize göre de doğru olan ortak şu söze gelin: Allah'tan başkasına kul olmayalım. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Birimiz, Allah'tan önce birilerini rabler edinmesin.” Yüz çevirirlerse deyin ki: "Şahit olun, biz Allah’a teslim olmuş kimseleriz." 

Al-i İmran 3/182)

ذَٰلِكَ بِمَا قَدَّمَتْ أَيْدِيكُمْ وَأَنَّ ٱللَّهَ لَيْسَ بِظَلَّامٍ لِّلْعَبِيدِ

Bu, yaptıklarınıza karşılıktır. Allah kullarına haksızlık etmez”. 

(Nisa 4/36)

وَٱعْبُدُوا۟ ٱللَّهَ وَلَا تُشْرِكُوا۟ بِهِۦ شَيْـًٔا ۖ وَبِٱلْوَٰلِدَيْنِ إِحْسَٰنًا وَبِذِى ٱلْقُرْبَىٰ وَٱلْيَتَٰمَىٰ وَٱلْمَسَٰكِينِ وَٱلْجَارِ ذِى ٱلْقُرْبَىٰ وَٱلْجَارِ ٱلْجُنُبِ وَٱلصَّاحِبِ بِٱلْجَنۢبِ وَٱبْنِ ٱلسَّبِيلِ وَمَا مَلَكَتْ أَيْمَٰنُكُمْ ۗ إِنَّ ٱللَّهَ لَا يُحِبُّ مَن كَانَ مُخْتَالًا فَخُورًا

Allah'a kul olun. Hiçbir şeyi O’na ortak koşmayın. Anaya babaya iyilik edin. En yakınlara, yetimlere, çaresizlere, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya ve hakimiyetiniz altında bulunanlara (esir kadın ve erkeklere) da iyilik edin. Allah, kendini bir şey zannedip övünen hiç kimseyi sevmez. 

(Nisa 4/118)

لَّعَنَهُ ٱللَّهُ ۘ وَقَالَ لَأَتَّخِذَنَّ مِنْ عِبَادِكَ نَصِيبًا مَّفْرُوضًا

Allah, şeytanı dışlamıştır (lanetlemiştir). O demişti ki "Ne olursa olsun, senin kullarından belli bir takımını ele geçireceğim. 

(Nisa 4/172)

لَّن يَسْتَنكِفَ ٱلْمَسِيحُ أَن يَكُونَ عَبْدًا لِّلَّهِ وَلَا ٱلْمَلَٰٓئِكَةُ ٱلْمُقَرَّبُونَ ۚ وَمَن يَسْتَنكِفْ عَنْ عِبَادَتِهِۦ وَيَسْتَكْبِرْ فَسَيَحْشُرُهُمْ إِلَيْهِ جَمِيعًا

Mesih, Allah'a kul olmaktan geri durmaz. Mukarreb[*] melekler de öyle. Kim O’na kulluktan geri durur da büyüklük taslarsa Allah, onların hepsini huzuruna toplayacaktır. 

(Nisa 4/173)

فَأَمَّا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ وَعَمِلُوا۟ ٱلصَّٰلِحَٰتِ فَيُوَفِّيهِمْ أُجُورَهُمْ وَيَزِيدُهُم مِّن فَضْلِهِۦ ۖ وَأَمَّا ٱلَّذِينَ ٱسْتَنكَفُوا۟ وَٱسْتَكْبَرُوا۟ فَيُعَذِّبُهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا وَلَا يَجِدُونَ لَهُم مِّن دُونِ ٱللَّهِ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا

İnanıp güvenen ve iyi işler yapanlara hem ücretlerini tastamam verecek hem de ikramda bulunacaktır. Kul olmayı kendine yakıştıramayıp büyüklük taslayanları da acıklı bir azaba çarptıracaktır. Onlar, kendileri için Allah ile aralarına girecek ne bir dost(veli) ne de yardımcı bulacaklardır. 

Sitelerde Paylaş

Cesed. Siz neden sürekli ayet yazıyorsunuz? Onun yerine fikir yazsanız. Zaten çok korkutucu bir resminiz var, bir de işkence ayetler yazıyorsunuz?

tarihinde Tatarka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kul köle olmak insan onurunu yerle bir eder. İnsan onuru ile asla bağdaşmaz. Köle olunan gücün sonsuz bir güç olduğu iddiası insan onurunu kurtarmak bir yana, daha beter imha eder. Çünkü azat kabul etmez bir kölelik söz konusu olur.

Hayır, allaha köle olup ne hizmetini göreceksin? Çamaşırlarını bulaşıklarını mı yıkayacaksın? Allah olmadığına göre allaha hizmet edemezsin, allahın adamı olduklarını iddia eden bir takım heriflerin hizmetini göreceksin. Bu da allaha köleyim demenin insanı ne kadar alçalttığının apaçık kanıtıdır. Bir kişiye köle olsan adı belli olur. O da seni sonsuza kadar köle olarak tutamaz. Onurunu kurtarma, özgür olma şansın her zaman var.

Ben dünyada insanlık tarihinde akla gelen allah kadar zararlı bir fikir daha bilmiyorum, yok.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Tatarka said:

Cesed. Siz neden sürekli ayet yazıyorsunuz? Onun yerine fikir yazsanız. Zaten çok korkutucu bir resminiz var, bir de işkence ayetler yazıyorsunuz?

Ayetler olayı benim anlatımımdan daha güzel ve daha doğru anlatıyor. Profilim eskiden kalma şimdi bir anlamı yok

Sitelerde Paylaş

Gülünç olan şu ki: ayette benden başkalarına kul olmaları için yaratmadım dedirtilen arap tanrısı, diğer ayetlerde de  bana kulluk etmiyorlar, inanmıyorlar; onları şöyle böyle ederim diye ağlıyor gösterilmiş.

Arabın hayali tanrısı öyle gülünç bir figür ki: insanları bir amaçla yaratıyor; ama yarattıkları, onun amaçladığından başka bir şey yapıyor. Bu uyduruk tanrı, kendi yarattığı insan iradesine söz geçirmekten bile aciz olarak gösterilse de, bir yandan da ol deyip oldurduğundan dem vuruluyor.  1400 yıldır, ula bu nasıl tanrı demeyip de inanan akılsızlara acınır mı, gülünür mü; ne yapılır?

Sitelerde Paylaş

Dil başarısızdır. Pek çok kişi pek çok farklı şekilde anlayabilir. Sonuçta insan üretimidir. Tanrının mükemmliği yaymak için kusurlu bir yolu kullanması garip.

Diyorlar ya kuran mükemmel, insanlar değil diye. İnsanlar buldu o kuranda yazan yazıyı kusurla ve yanlış anlaşılmaya mahkum. Neden mezhepler gibi dini farklar  var ? İşte  herkes kafasına göre anlarsa olacağı o. Yazık tanrıya biraz daha zeki olması lazım 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 24.12.2016 at 18:11, Nörofizyolog said:

Böyle bir "kutsi hadis" var.

Ben, insan ve cinleri, yalnızca bana kulluk etsinler diye yarattım.

Buradaki vurgu nerede ?

Yani "başka bir şeyle meşgul olmayıp, yalnızca bana kulluk etmekle meşgul olsunkar" mı yoksa " başka kimseye değil, sadece bana kulluk etsinler " mi ?

Öyle nikler alıyorsunuz ki yemin ederim telafuzu güç, yazımı güç, türkçe olmayan saçma bir kelime "nörofizyolog" böyle kelime yok ya, çok komik ve saçma bir kelime bence

Neyse yani kusura kalmayın ben türk olduğum için Türkiye'de yaşadığım için yabancı sözlükteki anlamı olan kelimelerle konuşanı ben pek anlamıyorum

yani farzı kumale :D "Nöro ve fizyolog" kelimelerinin iştiyaklarını ve köklerini kök harflerini bakmak için ingilterenin en kapsamlı sözlüklerine bakmak lazımdır ki, ben İngilisce bile bilmiyorum hatta bazı kelimeler için yunanca sözlüğe bakılması lazım ki ben yunancada bilmiyorum, O yüzden Biz Türklerle konuşacağınız zaman kullandığınız kelimenin  "iştiyakı kökü kök harfleri" vesairesinin tam karşılığını Türkçe veya Osmanlıcada bulup yahut bulunamıyosa ki bulunamaz. o zaman yunanca "iştiyakı kökü nasıl türediği nerden türediğini" tam yazarsanız bizde ona göre fikri aliyatımızı beyan ederiz ki. Daha iyi olur. bizde daha iyi anlamış oluruz

Neyse sorunuza gelince.

Bir şey ne için yaratılmışsa onu yapar. Her insan bir şekilde hakka kulluk yapıyor. İbadet abd den türemiştir. Her insan bir şekilde hakka kulluğunu yapıyor zira kim ne için yaratılmışsa onu yapar.

Bir başka ayeti kerimede de şöye buyurulmaktadır. "Herşey hakkı tesbih eder, lakin siz anlayamazsınız" der (çünkü mahlukatın tesbihlerinde küfürde vardır) 

Neden mezhepler gibi dini farklar  var ? İşte  herkes kafasına göre anlarsa olacağı o. Yazık tanrıya biraz daha zeki olması lazım 

Mezhebül Ebu Hanefi şöyle buyurmaktadır. "İcma ile verilen hükmü yani Bütün islam alimlerinin ittifak ile verdiği hükmü ben reddediyorum böyle bir anlayış olmaz" der

herkes Kur'an'ı açar, okur anladığını yaşar. anlamadığını yaşamaz. yanlış anladığını da "bu anladığım benim aklımı vicdanımı tatmin etmiyor" der Anlayışındaki noksanlığını idrak ederse elbette kendisini Hak doğru anlamış bir mezhebe nisbet etmesi lazımdır. 

Ebu hanefi ve diğer 3 hak mezhep "Bizim dediğimiz doğrudur buna uymak zorundasınız mecbursunuz bir hak ve hakikat vardır bunu kabul etmeye size bunu kabul ettireceğim" diye hiç bir kimse bir cebirde bulunmamışlardır. Onlar Kur'an'da Allah'ın muradını hadislerden peygamberimizin Muradı nıçok üst düzeyde anlamışlar ve bunu ihlas ile "Sergi halinde" ortaya koymuşlar İnsanlar Onların "sergisini" gezince Akılları ve vicdanları tatmin olmuş "Aa dini ne şahene anlamışlar" diye peşlerinde gitmişlerdir.

Ama araya giren hükümdalar ve şahsi menfaatlari "Eserler el değdirmiş yahut onların olmayan eserleri onlara zafe edilmiş" ve çıkan hükümler Akla ve vicdana zıt gelmeye başlamıştır

o yüzden bir müslüman "Kur'an'ı ve hadisi ve fıkıh kitaplarını" okur anladığını, aklına vicdanına uygun olanlarını uygular, anlamadığını uygulamaz ve anlayamadığını en iyi şekilde akla vicdana insanlığa kalbe aşka cemiyete örfe göre en uygun şekilde ortaya, koyana da "ne şahane anlamış" der. tabi olur. bu bu kadar basittir.

İnsanlar eşit olmayıp kısım kısım oldukları için "Allahın ayetleri de çok manalar" ifade eder. "herkes hissesi ne ise onu alsın" diye Zira çok akıllının anlayacağı manayı, en akılsızsa söylenmez, söylense anlamaz "onun zekasını kimyasını bozarsın" o yüzden arapça ayetlerde Allah tam söyleemz yarım söyler veya eksik kelime ile ifader eder ki ne dediği tam belli olmasın çok manalar ifade etsin, yarım akıllıda bunları anlasın" diyedir. Anlatabiliyor muyum  teşekkür ederim iyi saygılar  :Dasasa

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Dindarr yazdı:

mahlukatın tesbihlerinde küfürde vardır 

:lol: Ya aman sakın yanlışlamaya filan şunu forumdan atayım filan demeyin ya! :D Safi eğlence bu yahu!

Nasıl yani, hani köpekler ezan okununca uluyor ya, "uuuuu uuuu ulan damına papucumu attımın allahı! Ne bağırtıyon lan şu gırtlağını ittiğimin kodoşunu! Uuuu uuuu uuuu!" diye mi uluyorlar! :D

Nasıl mahlukatın tesbihlerinde küfür oluyor yahu! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanoğlu o kadar zeki yaratılmıştır ki, dünyanın tüm nimetlerinden faydalanacak güce ve teknolojiye sahip olmuşlardır. her insan belli bir ilaha inanma iç güdüsüne sahip olma ile doğduğu bu kadar zeki insanın kendi yaptığı putlara bile inanma isteği arzusuna hala bile sahip olmasından da anlaşılıyor. Tek Tengri inancına sahip çoğunluk olsa bile hala gelişmiş toplumlarda bile putperetliğe veya ona yakın fikirlere felsefi denebilecek inançlara sahip topluluklar örneğin asyada mevcut. Ateistlikte aslında bir şeylere inanıyor bilimist diyorum ben onlara bilime tapan grup, bir tapınma ihtiyacı oluyor demek ki , insanoğlunun genlerinde tapınma ihtiyacı var buda Yaratanın insanı yaratırken inanma genleri ile meydana getirdiği açık ve nettir. Mesela sen çocuk yetiştirmişsin onun iyiliği için uğraşıyorsun suçlu olduğun da cezalandırıyorsun , Yaratanda yarattığını kendisinden başkasına sevgi gösterilmesini istemiyor, suçlu olduğunda cezalandırıyor, örnek basitçe herkesin anlaması için verildi başka mecralara çekilmesin.

Sitelerde Paylaş

Biz sorgulamayan,düşünemeyen,sığ,yüzeysel koyunlarla uğraşıyoruz ülkede,bunları yola getiremiyoruz.Allah denilen düşsel putta bütün insanların,tüm engelleri aşarak kendisini bulup,inanmasını, kulluk etmesini istiyor,bekliyor.

Bir kere her insanın beyin yapısı bir mi lan,herkes seni nasıl bulsun putçuğum,bunu hiç düşünmedin mi?Bazı insanlar beni asla bulamaz,çünkü beyinsiz,sorgulamıyorlar,düşünemiyorlar,üretimde bir hata mı yaptım acaba diye kendine özeleştiri de bulunmadın mı?Her insanın bilinç seviyesi aynı mı,her insanın yönelimleri,farkındalıkları,içine doğduğu toplumun dini,kültürü aynı mı?Kimisinin umrunda bile değil lan,adam,kadın her neyse yaşamı boyunca sorgulamıyor,sorgulamaya giden ilk adımı atamadan ölüyor.Bu kişi seni nasıl bulacakta,sana kulluk edecek,önünde eğilecek,kalkacak,domalacak he söyle bana.

Birde atasının dinine uyup müslüman olanlar var putçuğum,çoğu da beyinsiz,düşünemiyor,sorgulayamıyor,bunların kulluğunu kabul ediyorsan,koy cennetine bunları,atalarının yolundan gidenleri eleştiriyordun ya hani putçuğum kitabında,inanır mısın,senin dininde atalar dini olmaktan kurtulamadı,sana bu kadar inanan varsa atalarının yolundan gidenlere borçlusun,gerçi bunlarında kulluğunu kabul etmeyebilirsin,ne de olsa namaz kılmayanı yakıyorsun,kitabına göre hükmetmeyeni kafir ilan ediyorsun putçuğum.

Cehenneme üç beş işid kafalıyı alacaksın herhalde putçuğum.Yarattığın düzende de,insanlarda da iş yok,kitabın desen tutarsızlıklarla,çelişkilerle,saçmalıklarla dolu.Bir de insanları inanıp,inanmama konusunda sınav yapıyorsun.Oldukça yüzeysel,sığ bir putsun.Otur,sıfır.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, sokullu said:

İnsanoğlu o kadar zeki yaratılmıştır ki, dünyanın tüm nimetlerinden faydalanacak güce ve teknolojiye sahip olmuşlardır. her insan belli bir ilaha inanma iç güdüsüne sahip olma ile doğduğu bu kadar zeki insanın kendi yaptığı putlara bile inanma isteği arzusuna hala bile sahip olmasından da anlaşılıyor. Tek Tengri inancına sahip çoğunluk olsa bile hala gelişmiş toplumlarda bile putperetliğe veya ona yakın fikirlere felsefi denebilecek inançlara sahip topluluklar örneğin asyada mevcut. Ateistlikte aslında bir şeylere inanıyor bilimist diyorum ben onlara bilime tapan grup, bir tapınma ihtiyacı oluyor demek ki , insanoğlunun genlerinde tapınma ihtiyacı var buda Yaratanın insanı yaratırken inanma genleri ile meydana getirdiği açık ve nettir. Mesela sen çocuk yetiştirmişsin onun iyiliği için uğraşıyorsun suçlu olduğun da cezalandırıyorsun , Yaratanda yarattığını kendisinden başkasına sevgi gösterilmesini istemiyor, suçlu olduğunda cezalandırıyor, örnek basitçe herkesin anlaması için verildi başka mecralara çekilmesin.

"Bilimist" degil, senin anlayabilecegin sekilde:

Ateistler (cin, melek, Allah gibi)  hayalî yaratıkları ve olayları reddeder. 

Sen cocugunu neden "cezalandirirsin"? Bir seyler ögrensin, dogrulari bulsun diyedir sanirim.

Allah ise her sey bittikten sonra "cezalandiriyor". Cehennemde ebedi kalanlarin bu "ceza"dan bir sey ögrenmeleri, bir ders cikarmalarina imkan yok.

Allah cehenneme ebedi atacak insanlari "ceza"landirmiyor. Allah intikam aliyor!

Ayrica cehennemde ebedi kalacaklar sadece Allahi inkar edenler degil, sandigindan daha fazla:

Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır. Muminun-10

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 26.12.2016 at 11:01, kirec yazdı:

dünya üzerinde gördüğün hiç bir kişiye yada gruba örgüte partiye yada güce menfaate ideolojiye kul köle hizmetkar olma...

sadece vicdanının sesini dinle ve iyiliğe adalete hizmetkar ol...    benim anladığım da bu...

O zaman islam örgütüne de üye olmana gerek yok. neden islamı savunuyorsun..?

Ayrıca kuran hiç öyle demiyor ve müslümanlar da bu dediğini kabul etmiyor. Ortaya koydukları tutumla "bizim cephemize dahil olacaksın" diyorlar.
Dolayısıyla bu varsayım, tümüyle geçersiz.  

İslam'ın temeli, diktatörlük ve köleliktir. 

İslamın menfaat düzenini yok etmeye çalışan biri, dünyanın en iyi insanı bile olsa, islama göre can düşmanıdır !

Ayrıca vicdanının sesini dinleyen birinin, islamı desteklemesi imkansız. Sende hatlar karışmış herhalde. Belli ki o ses başka bir yerden geliyor. acaba nereden...? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...