Jump to content

İşid bunlarla besleniyor.. İnsan yakma dahil

Recommended Posts

On 27.12.2016 at 23:17, Bitburger yazdı:

Dedi kodu !!

Ne tarihle alakasi var,ne de dinle !

Malesef Internet cöp dolu!!

Cöpe tenezül edenlere ne diyeyim KI?

İnsan senin kadar cahil ..olunca ortaya konulan belgelere dedikodu diyecek kadar salaklaşır.  İslam ve hristiyanlık tarihi bunun gibi pisliklerle, rezilliklerle, zulümlerle doludur.

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

İnsan senin kadar cahil ve mal olunca ortaya konulan belgelere dedikodu diyecek kadar salaklaşır.  İslam ve hristiyanlık tarihi bunun gibi pisliklerle, rezilliklerle, zulümlerle doludur.

Sanki Islam,hiristyanlik dünya tarihinden cok cok farki bir gecmise sahip.

Islam ve diger dinlerde yasananlar ,insanlik tarihinden ayri konular degioldir.

Ha dinler tarihi,ha insanlik tarihi !!

DIN düsmanligi =tarih düsmanligi.

Sitelerde Paylaş

Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler,yönetmeyenler kafirdir.Maide 44

Kuranda islamın egemen olduğu,toplumsal yaşamın islama göre şekillendirildiği,yapılandırıldığı düzene hak düzen denmiştir.

Hak düzeni bozmaya çalışmanın,fitne çıkarmanın cezası öldürülmektir.Bakınız maide 33

Dinden dönenlerde,hak düzen bir tehdit olarak algılanır.Mürtedin düşüncelerini yayarak,yandaşlar toplamasından,hak düzeni yıkmaya çalışmasından,yıkmasından korkulur.İslam devletinde,islamı eleştirmek bile bir ölüm nedenidir.

O yüzden işidin yaptıkları tamamıyla islama uygundur.

İşin ilginç yanı ise şu.Kendi inandıkları kutsal betik tarafından,allahın indirdiği ile hükmetmedikleri için kafir olarak görülen,tatlı su kültür müslümanları işidin islamla alakası yok diyor.Çünkü bunlar bağımlısı oldukları kutsal uyuşturucularını kaybetmek istemiyorlar,islamın egemen olduğu bir düzende yaşamakta işlerine gelmiyor.Öyleyse islamın gerçekleriyle karşılaşan beyin ne yapacak.Gerçek islam bu değil diyerek kendini kandırma yoluna gidecek,böylece kutsal uyuşturucusunu kaybetmeyecek.Yukarda da bunun bir örneği var.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Bitburger said:

Islam diye bir yönetim. Sekli ,yoktur !?

Islam bir dindir. Bir degerdir.yönetim sekli degildir!!

Islam diye bir devlet yoktur !

Birileri diyorlarmmis  mis..desin dursunlar !!

YorK öyle bir sey!!

Keşke haklı olan taraf sen olsan.. Kaynaklar ortada ve bu kitapları ateistler vs yazmıyor..

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, optimum yazdı:

Müslüman mısınız?

Optimum rahat rahat soruyosunuz da, yukarıya şeytan ayetleri gibi hadis midir nedir belli değil. koymuşsunuz.

Altına Gerçek İslam İŞİD demektir Taliban / El-Kaide demektir diye kocaman yazmışsınız. Sen olsan çıkıp da "evet Müslümanım" der misin? Kurbağa da kafa sallı yo zaten.

Dinle o kadar ilgili değilim. Ama benim kaynaklarımda İslam'In mantık dini olduğu söylenir.

Şimdi konudan çıkalım. Kadınların zebellah gibi örtülmesi konusuna gelelim. Kadın evden çıkamaz, peçesiz dolaşamaz, görünmezdir, değersizdir.

- E bunun kolayı var: Bütün gacıları başka ülkeye (mesela Budist ülkelere) ihraç edersin, el ele dolaşıp gezersiniz.

Atatürk'Ün bile yorumu var o mevzuda, "onlar senin kız kardeşin, büyüğün, eşin, annen, bir masada otururken bile başlarını aşağı eğip görünmez varlıklar gibi dolaşmalarından daha barbarca bir şey var mı? böyle medeniyet olur mu?" diye sormuş.

- Afganistan'da kadınların çalışması bile yasak. Erkeği olmayan kadın ölüme mahkum gibi. Yani siz iç sinemayı, Khaled Hosseini gibi popüler edebiyatı da mı takip etmiyorsunuz?

- Yine çevirelim: "Satanizm budur" diye tarif etseniz ben ona da karşı çıkarım. O da kendine göre bir nevi mantık dinidir. Bu türden şiddet ve mantıksızlık içeren bir şey olsa olsa sapkın bir ideolojidir. (din gene değildir).

- O zaman benim bir dinim var, tamam mı? benim dinimde uzay diye bir şey yok. Yukarda Allahın bağları bahçeleri var. Jüpiter yok, Mars yok, Ay'ı da melekler orada tutuyor. Uzaya teleskopla bakarsanız, Allahın çeşmelerini , bağlarını oradaki çiçekleri, kuzuları filan görürsünüz.

- Bu konuda anlaştıysak, Tamam. Bende sizle anlaştım. Siz kabul ediyorsanız ben de İŞİD'in Müslüman olduğunu kabul ederim.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, leonardo18 said:

Optimum rahat rahat soruyosunuz da, yukarıya şeytan ayetleri gibi hadis midir nedir belli değil. koymuşsunuz.

Altına Gerçek İslam İŞİD demektir Taliban / El-Kaide demektir diye kocaman yazmışsınız. Sen olsan çıkıp da "evet Müslümanım" der misin? Kurbağa da kafa sallı yo zaten.

Dinle o kadar ilgili değilim. Ama benim kaynaklarımda İslam'In mantık dini olduğu söylenir.

Şimdi konudan çıkalım. Kadınların zebellah gibi örtülmesi konusuna gelelim. Kadın evden çıkamaz, peçesiz dolaşamaz, görünmezdir, değersizdir.

- E bunun kolayı var: Bütün gacıları başka ülkeye (mesela Budist ülkelere) ihraç edersin, el ele dolaşıp gezersiniz.

Atatürk'Ün bile yorumu var o mevzuda, "onlar senin kız kardeşin, büyüğün, eşin, annen, bir masada otururken bile başlarını aşağı eğip görünmez varlıklar gibi dolaşmalarından daha barbarca bir şey var mı? böyle medeniyet olur mu?" diye sormuş.

- Afganistan'da kadınların çalışması bile yasak. Erkeği olmayan kadın ölüme mahkum gibi. Yani siz iç sinemayı, Khaled Hosseini gibi popüler edebiyatı da mı takip etmiyorsunuz?

- Yine çevirelim: "Satanizm budur" diye tarif etseniz ben ona da karşı çıkarım. O da kendine göre bir nevi mantık dinidir. Bu türden şiddet ve mantıksızlık içeren bir şey olsa olsa sapkın bir ideolojidir. (din gene değildir).

- O zaman benim bir dinim var, tamam mı? benim dinimde uzay diye bir şey yok. Yukarda Allahın bağları bahçeleri var. Jüpiter yok, Mars yok, Ay'ı da melekler orada tutuyor. Uzaya teleskopla bakarsanız, Allahın çeşmelerini , bağlarını oradaki çiçekleri, kuzuları filan görürsünüz.

- Bu konuda anlaştıysak, Tamam. Bende sizle anlaştım. Siz kabul ediyorsanız ben de İŞİD'in Müslüman olduğunu kabul ederim.

Kimseyi yaftalamam. İlgi alanıma da girmez. Bir zamanlar savunduğum şeyler çevremdeki müslümanlar tarafından kabul görmedi. Onu geçtim son olanlardan sonra dinci tayfanın ikiyüzlülüklerini hergün görür oldum. Şimdi birileri buraya gelip işid gerçek islam değil demesin diye paylaştım. Gerçek islam yok gerçek müslüman da yok..

Son olarak, Etiketler beni ilgilendirmez insan olana kapım her daim açıktır..

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, Bitburger said:

Sanki Islam,hiristyanlik dünya tarihinden cok cok farki bir gecmise sahip.

Islam ve diger dinlerde yasananlar ,insanlik tarihinden ayri konular degioldir.

Ha dinler tarihi,ha insanlik tarihi !!

DIN düsmanligi =tarih düsmanligi.

Ayrı konular diyen olmadı zaten.

Ortaya konanlar İslam dininin kaynağı arapların elinden çıkmış belgeler. İslam dini aynen o belgelerde anlatılanlar gibidir, sen neye dayanarak hemen bunlar dedikodu diye ortaya atılıyorsun? Ortaya belge konmuş, sen sanki, bir bok biliyormuş gibi dedikodu diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sein belge dedigin asla ve asla kanit degildir!

Dedi kodu dedi kodu!

Ne belgesi ? Her eski püsku yazili eski !!Artik !!

Neyinkanitlar ??

Belgeymis mis mis..

Verin o zaman güney dogu anadoluyu yahudilere!

Yahudulerin elinde tevrat denilen bir belge var.....belgeye göre(tevrata göre) güneydogu anadolu yahudilerindir.

Tevrat ve dger eski zaman belgeleri,asla ve asla kanit DEGILDIR..

Belgeymis ?

Takarim sizin belgenize

Her masal belge olmus!!AMA kanit degildir !!

Masallar kanitlamamaz !!  Dinlerde kanitlanamaz !!

Umarim kanit ile belge arasindaki farki biliyorsunuzdur.

Sitelerde Paylaş
On 28.12.2016 at 00:11, leonardo18 yazdı:

... madem bir bok bilmiyorsun, o zaman neye dayanarak hemen itiraz ediyorsun? Konan belgeler, islam dinin temelini oluşturan belgeler. Kuru kuru itiraz edeceğine sen de ortaya somut, elle tutulur bir şeyler koyup aksini göstersene.

Enfal/39. Ve hiçbir fitne kalmayıncaya ve bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla kıtalde bulunun (savaşın). Eğer onlar (küfürden) vazgeçerlerse o taktirde muhakkak ki Allah, yaptığınız şeyleri en iyi görendir.

Tevbe/5. Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Al, ayet de verelim. İslam böyle bir pislik işte.

On 28.12.2016 at 00:11, leonardo18 yazdı:

Senin kaynakların ne? Boş boş yazacağına koysana kaynaklarını, işte bu kaynağa göre İslam mantık dinidir desene. Papağan gibi sağdan soldan duyduklarını tekrarlayıp duruyorsun. Burada dinden bahsediyoruz, akıl ve mantıkla din zıt kutuplardır, birinin olduğu yerde diğeri olmaz, akıl ve mantık varsa din yok olur, din varsa akıl ve mantık yok olur.

Yahu herif bir arap bedevisine inanmadığı takdirde sonsuza kadar yanacağını sanıyor, sonra da mantıktan bahsediyor. 

Sitelerde Paylaş

Tamam tartışalım.

Yalnız şöyle de bir şey var: Çoğunuzun VPN programlarından haberi yok galiba. Bu yüzden iki gündür giremediniz. Bunlar Ücretli ve ücretsiz olarak vardır. Kullanmanızı da öneririm.

Alıntı

Senin kaynakların ne? Boş boş yazacağına koysana kaynaklarını, işte bu kaynağa göre İslam mantık dinidir desene. Papağan gibi sağdan soldan duyduklarını tekrarlayıp duruyorsun. Burada dinden bahsediyoruz, akıl ve mantıkla din zıt kutuplardır, birinin olduğu yerde diğeri olmaz, akıl ve mantık varsa din yok olur, din varsa akıl ve mantık yok olur.

Tam tersine. Mantığı/kafayı çalıştırmadan anlamaya bile başlayabileceğin bir din dünyada yoktur. Aslında: Mantık olmadan anlayabileceğin hiçbir şey yoktur. Kadınları bile anlamak için biraz mantık kullanman gerekmektedir. Bu böyledir.

Kaynağım: Aklı başında olan herkes. Siyasal ideoloji konusunda da öyle. Mantıktan çıktığın an fanatikleşirsin, dogmatikleşirsin, inandığın her ne ise, o yoldan çıkarsın. Bu böyle. Evren matematik dilinde yazılmıştır. O yüzden ya matematik yapıyorsundur, ya da kendin denklem olmuşsundur. İslam da istisna değildir. onu söylüyorum.

Alıntı

Be mal, madem bir bok bilmiyorsun, o zaman neye dayanarak hemen itiraz ediyorsun? Konan belgeler, islam dinin temelini oluşturan belgeler. Kuru kuru itiraz edeceğine sen de ortaya somut, elle tutulur bir şeyler koyup aksini göstersene.

Gösteremem ki. Mana cübbeli hoca gösterip duruyorsunuz. şey için yapıyorsanız ben o herifi z.mem. Bak bunu da açık açık söyledim. Refransım: Sokaktaki aklı başında herhangi bir insandır. Tabi onların da bileni vardır bilmeyeni vardır. Da dünyada olacak iş vardır. Olmayacak iş vardır. Bu tür şeyler bu yüzden şakaya gelmez. Millet toplu halde mallaşmaya başlar, ondan sonra (bana göre) dünyanın görece fakir topraklarında yaşayan, yol gösterilmeye diğerlerinden fazla ihtiyaç duyan bir gruba yönelik dini bir öğreti, tersine dönüp bu grubun kendi kendini mahvetmesi aracı haline gelir. Yine referans dediniz: - bu dediğimi Tayyip anlar mı bilmiyorum, Ama Fettulah'a bu şekilde ifade etsem, büyük olasılıkla bir kısmını anlar.

- Ayetler iyidir. Ama bunları okuyup bir kısmını ezbere bilen farklı dinlerden insanlar da vardır. Dünyada "din alimi" dediğimiz adamlar vardır. Maalesef Show TV'de prime time'da bunlar çıkacak diye bir şey yoktur. Senin Cİnci hocan daha çok reyting yapıyorsa Show TV onu çıkartır. 

- BEnim o tür mallıklara cevap verme ödevim yok.  

Alıntı

Tevbe/5. Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Al hatta birini seçtim yanıtlıyorum:

İŞİD nedir?

- heykelleri kırar, kadınlara sistemli olarak tecavüz eder, gencecik insanları ilaçla uyuşturup asker yapar, öldürür, yıkar, yasaklar, milleti evine tıkar, haraç toplar, insanın yapmayacağı şeyi yapar, "Zina suçtur" der önüne gelene tecavüz eder/ AKP medyasında yok tabi, O Yezidi Kadınlarının ne çektikleri ile iligli dış basında çok haber var, gidin okuyun /, asker yakar, Pilot yakar (bize hep "yakmak allaha mahsustur, böcek bile yakma" derlerdi)

Taliban Nedir?

- kule patlatır, kadınları saklar, yasaklar, dünyada iyi ne varsa ytasaklar, yok sakal buırak, yok hem kızlara bakma, nonoş da olma, 31 de çekme, hiçbi şey yapma, öyle yaşa "der" kendisi gide oğlan çocuğu, kız çocuğu, kedi köpek ne bulursa onla ... yapar.

halen de karşısın, ne desem tam tersi ile çıkacaksın da, Ben bu sureyi böyle anlıyorum. Benim anlayışım böyle. Ya da İŞİD olmasın, İtalyan faşistleri olsun. Hıristiyanlık biraz daha "sol yanağını dön" diye anlaşıldığı yerde, İslam "o senin canına okumaya çalışırsa sen onun canına okuyabilirsin" diyor. Çoğu insan bunu böyle anlar. Da tabi ben ilahiyat okumadım, din adamı da değilim.

Ama ben düşünürüm. "Bu adam ne yapmış? niye "kaçmasına bile izin verme" diyor?". Böyle beyin fırtınası yapılır / ya da ben öyle yaparım.

ve ayette "Tövbe edebilir" demiş. Aynısı Hıristiyanlıkta da var. Din'de böyle güzellikler de vardır. Mesela bir NAzi generali, ya da köle taciri. "pişman olursa affet" diyor. Dİnde böyle büyüklükler de vardır. O yüzden, hepsini hemen anlarsın diye bir şey de yok.

Din nedir? - Bu yolun yolcusu olmuşsundur. Öğrenmeye çalışıyorsundur. O kadar.

Yoksa ikiz kuleleri düşün. Küçük de olsan görüntüleri görmüşsündür. Öyle bir şey yapılır mı? İnsan olan yapar mı? 5000 kişi filan ölmüş? DÜnyada çoğumuzun derdi kaç senedir "valla ben onlar gibi değilim, valla ben öyle bir şey yapmam" filan olmuştur.

Neyse kesiyorum.

Bir de: Dİndar olmak kimseyi şerefsizlikten kurtarmaz. Adamın biri şerefsiz / cahil herifin tekiyse, bence dindar olmak onu kurtarmaz. yatacak yeri de yoktur.

Sitelerde Paylaş
On 28.12.2016 at 00:48, sağduyu yazdı:

Burda dinden bahsediyoruz, akıl ve mantıkla din zıt kutuplardır, birinin olduğu yerde diğeri olmaz, akıl ve mantık varsa din yok olur, din varsa akıl ve mantık yok olur.

Hadi canim sende !!

DIN tarihtir/masaldir.

Isteyen istedigini ekler yada cikartir.

Akil,mantik ?? Kisiye,niyete göre degisebilir.

Zor konudur!!

...

Sitelerde Paylaş

Dürüst insanlara sesleniyorum, islam geleneğindeki çarpıklıkları görmüyormuş gibisiniz, kendisine müslümanım diyen münafıklar nasıl resulullaha ve eşine iftira atmışlarsa ve ondan sonra gelen islam emirlerini öldürtmüşlerse

onların devamı da islam geleneği boyunca çok büyük çarpıklıklar yapmıştır mesela taklit ettikleri alimi zindana attırmışlar ve o alimin reddettiği hadiscinin hadislerine tepmışlar. O hadisci taklit ettikleri alimi kafir olarak görmesine rağmen, 

Sanki islam geleneği, fıkhı kendi içinde tutarlıymış ve bir yargıda bulunuyormuş gibi onunla islamı eleştiriyorsuz. 

tarihinde Cesed tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.12.2016 at 01:27, Bitburger yazdı:

Hadi canim sende !!

DIN tarihtir/masaldir.

Isteyen istedigini ekler yada cikartir.

Akil,mantik ?? Kisiye,niyete göre degisebilir.

Zor konudur!!

...

Dinin masal ve palavra olduğu kesin.

Ancak .. cahiller dinde mantık olduğunu iddia eder. Elde hiç bir veri, kanıt, bilgi olmadan körü körüne bir şeylere inanmakta nasıl mantık olabilir?

İnanç ve mantık tamamen birbirine zıt kavramlar.

Dinde akıl ve mantık olduğunu iddia ettiğine göre, anlat bakalım, nasıl bir akıl ve mantık var?

Enayilik bir insanın başka bir insanın peşine takılmadığı için sonsuza kadar bir tanrı tarafından yakılacağına inanmaktır. Bu mantık ne kişiye, ne de niyete göre değişir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...