optimum

İşid bunlarla besleniyor.. İnsan yakma dahil

Bu konuda 36 ileti var

Alıntı

.......

... madem bilim, matematik, felsefe çağında yaşıyoruz, o zaman hangi mantıkla gidip 7. yy cahillerinin zırvalarına tapınıyorsun, bu herifleri rehber ediniyorsun?

Kimseyi rehber edinmene gerek yok. 7 yy demişsin. Diğerleri de 1 yy, MÖ 5 yy, MÖ 2000'li yıllara ait yazıları rehber edinirler. Bunları desteklemesi için de, Cübbeli Ahmet gibi olmayan, YNÖ'ye daha yakın kişilerin de eserlerini bulup okuyabilirsin.

Söz konusu olan rehberlik de maneviyat düzeyindedir. Siyaset, Eğitim, Ekonomi, Spor gibi alanların bunlarla alakası yoktur. Saçmalık oradan kaynaklanır. Yoksa adam "Gökyüzünde uzay yoktur, Gökyüzünde Allahın bağları bahçeleri vardır" da diyebilir. Sana ne? inanırsa inanır. Ama "Pitagor kafirdir ben matematik öğrenmek istemiyorum" diyen çocuk nasıl sınıfta kalıyorsa, kimse çıkıp "Ben Allahın partisiyim" diyemez. Ya da "İslami kurallara göre ekonomiyi düzeltecem" diyemez.

- Bu dediklerimin neresi salaklık?

Alıntı

Madem yakmak olmaz, neden insan yakan bir puta tapıyorsun?

...aslında inanmıyor diye insan katledilmesiyle problemi yok, o sadece yakarak öldürülmesine karşı.

- Evet. İŞİD'ci de olsan yakmanın günah olduğunu bilmen gerekir.

Çarmıha germe de olsun o zaman. APO'yu çarmıha gersinler mesela. Öyle iş olur mu? Terörist isen teröristliğini bil. Bu ne yaw?

Kafir demek "Allah düşmanı, Hak düşmanı" bir de (burada okudum) "gerçeği örten" demektir. Yani El Kaide, İŞİD, İtalyan faşistleri, 1700'lerin köle tacirleri, ya da günümüzde "insan haklarını hiçe sayan, insan onurunu kıran insan" demektir.

Müşrik "iki yüzlü, yalancı, inandığını söyleyip inanmayan, sağ gösterip, sol vuran insan" demektir. Bundan da benim anladığım tanımlama AKP, Refah Partisi, Fazilet partisi, Müslüman Kardeşler, El-Nusra, Hizbullah" filandır.

Şurdan biliyorum: Ateist ve Hıristiyanlar için kuranda "onların içinde sizden çok daha bilgili olanları vardır" denir.

Haklı olduğun nokta: Bu benim kişisel yorumum. Maksizmiz, Dialektik materyalizmin de yorumları çoktur.

da sen ... küfür ediyorsun. Ben senin inanmamana bir şey dedim mi?

Yine söylüyorum. Modern dünyada yaşıyoruz. Bunun anlamı şu:

Orta çağda bütün bilimler iç içeydi. Hukuk ve İslam aynı şeydi, Astronomi ve Astroloji aynı şeydi, Üniversite/Lise yoktu, Medrese / Sıbyen mektebi vardı. Bilginin kaynağı olsa olsa Allah'tı, Bütün bilgiler Allah'tan gelirdi, Bu yüzden (bir yere kadar) Tıp bile yarı-dini bir uygulama sayılırdı (orta çağdan önce hastalık iyileşsin diye kurbanlar sunulurdu)

Modern dönemde bu yok. Sen inansan da inanmasan da bana giren çıkan yok. Bir tek yapamayacağın şey "ben Müslüman partisine oy veriyorum" demektir. Bunu dediğin anda, bana göre siyasal suç işliyorsundur. Ya da halka açık alanda kendi dininin reklamını yapıyorsundur. Bu da suçtur. Neye inanıyorsan, kendi kendine inanacaksın, bana kendi inancını sergilemek / kabul ettirmek gibi bir çaban olamaz.

- Ben sana diyorum ki, bu noktada yanlışsın. Ayrıca bilmiyorsun, belki ben tavuklara tapıyorumdur. Oradan doğru Müslüman olduğuma karar veremezsin, + seni ilgilendirmez.

Yoksa, yine benzetme yapacağım, Futbol takımlarını da okuyup üflesinler. Antrenman, transfer, sporcu, teknik direktör olmasın o zaman. Futbolcular kendilerini ibadete versinler, başlarına da bunları okuyup üfleyecek adam bulalım. Kuran okuyarak gelişsinler? Böyle bir şey olur mu?

- Olur. Bu ülkede her şey olur. da o zaman "üfürükten teyyare" dedikleri olur. ve bence maçı gene kazanamazlar.

Yani konudan çıktık. Ama benim iddiam budur. Ben mesela UFO'lara inanırım. senin için saçmadır benim için mantıklı. Ona bir şey yapamazsın ki.

tarihinde administrator tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Evet. İŞİD'ci de olsan yakmanın günah olduğunu bilmen gerekir.

Çarmıha germe de olsun o zaman. APO'yu çarmıha gersinler mesela. Öyle iş olur mu? Terörist isen teröristliğini bil. Bu ne yaw?

... asıl IŞİDci sensin, dolaylı yoldan IŞİD'in savunduğu ideolojiyi savunan sensin.

IŞİD'in dini ne: İslam. Seninki ne: İslam.

IŞİD'in kitabı ne: Kuran. Seninki ne: Kuran.

IŞİD'in peygamberi kim: Muhammed, Seninki kim: Muhammed.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu Müslüm tayfası ile bunların bu yandan çarkçılarına hadis göstermek para etmez. Bunlar hadise hemen yan çizmeye hazırdırlar. Daha sen hadis dediğin anda bunlar dünden inkara hazırdırlar. Ha bunu ateistlere karşı yaparlar, yoksa kendi aralarında hadisi yere göğe koyamazlar. Bunlar böyle riyakar, böyle ikiyüzlü, böyle sahtekardır. Bunların allah var dediklerine bile inanılmaz, daha inanılacak neleri var ki?

Sanırsın Kuran Allahtan inmiş de, hadisler sonradan uydurulmuş. Kuran da insan uydurması, hadis de... Aralarında en küçük bir fark yok, uydurma olmak bakımından. Ama müslüme kıvırtma payı bırakmamak için hadis üzerinden gitmeyeceksin. Çünkü bunlar Kuran'ı allah korumaya söz verdi şeklinde bir inanışa sahipler. Bu yüzden ayet inkar edemiyorlar. Öbür ayetler tamam ama bu ayet uydurma diyemiyorlar.

O halde konuya hemen Kuran'dan bakalım. Açarsanız 4. bölüm, yani buna Nisa adı verilmiş, o bölüm. Bu bölümün 88. ve 89. pasajlarını açarsınız. 88. pasajda münafıkları hedef aldığını açıkça söyler. Bunu bir cebe koyar, 89 a geçersin. Burada da der ki bu münafıklar isterlermiş ki Müslümler tekrar kafir olsunlar. Sonra bir kriter daha koyar; bunlar hicret de etmezlermiş. Ve hükmü de verir: Bunlar hicret etmez ve allah yolundan yüz çevirmekten vazgeçmezlerse bunları yakaladığınız yerde öldürün!

Yani konu mürted konusundan çok daha vahim. Hangi salak öldürüleceğini bile bile "ben islamdan çıktım arkadaş" der ve düşünme süresi sonunda da "yok ben kararlıyım, islama geri dönmeyeceğim" deyip öldürülür? Bu saçma bir şey olur. Yani hadislere dayalı fıkıh biraz terelelli duruyor. Şu olabilir ancak: Düşünme süresi içinde kaçar giderse bıraktığı her şeye el koyarız defolur gider, kaçamaz yakalarsak da öldürürüz diye düşünmüş olabilirler.

Kuran'daki durum bundan çok çok vahim. Bir kere münafık yaftasını peşinen bir yapıştırıyor. Yani bunlar dinden dönmüş ama, döndük diye itiraf etmiyorlar. Ya da dine hiç girmediler, girmiş göründüler. Bir şekilde bunlar islamın içinde duruyorlar ve bunların islamdan çıkıp Müslümleri de çıkarmak istedikleri, bunun belirtisinin de hicret etmeye yanaşmamak olduğu söyleniyor.

Ve de bunları aynı kafirler için söylediği gibi bulduğunuz yerde öldürün diyor!

Bu korkunç ifade, bu faşizmin, tiranlığın, zorbalığın en berbat anıtı yanında, hadiste fıkıhta yazan filan hafif kalır. Orada hiç olmazsa açıkça islamdan çıktım diyene üç gün süre müre tanıyor. Kuran'da ise bulduğunuz yerde hemen infaz edin diyor, ne süresi de ne müresi, üstelik açıkça dinden çıktım diye itirafına da gerek duymuyor.  Hadi hicret ediyoruz dedin etmedi mi, hemen infaz et diyor.

Hadisten filan eleştirmeye hiç gerek yok. "Bu ayet uydurma" diyemeyen ama, su içer gibi her hadise "bu hadis uydurma" diyebilen Müslümlere karşı hiç hadis öne sürmenin gereği yok. Sürersin ayeti önüne, artık o düşünür.

Ha, başlık sonuna kadar doğru. İşit elbette bu islamın tüm kaynaklarından, Kuranından, hadisinden, fıkıhından besleniyor. İşiti besleyen fikir, elbette islam. Para, silah, moral, doğal ihtiyaçlar bakımından da elbette Müslümler. Her şeyleriyle islamdan ve Müslümlerden besleniyorlar,

İşit = İslam. Hem de ta kendisi. İslamı bu kadar iyi temsil eden ve harfiyen uygulayan kimse hiç çıkmamıştı bu güne kadar. Bundan önceki en iyi örnek El Kaide idi. Ondan önce Taliban.

Kafasından hayali bir islam uyduranların uyduruk islamlarının gerçek, yani İslamı yaratan cahil çöl yağmacılarının Kuran'da yazdıkları islamla en küçük ve yüz milyar ışık yılı uzaktan bile alakası yoktur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Bu Müslüm tayfası ile bunların bu yandan çarkçılarına hadis göstermek para etmez. Bunlar hadise hemen yan çizmeye hazırdırlar. Daha sen hadis dediğin anda bunlar dünden inkara hazırdırlar. Ha bunu ateistlere karşı yaparlar, yoksa kendi aralarında hadisi yere göğe koyamazlar. Bunlar böyle riyakar, böyle ikiyüzlü, böyle sahtekardır. Bunların allah var dediklerine bile inanılmaz, daha inanılacak neleri var ki?

Sanırsın Kuran Allahtan inmiş de, hadisler sonradan uydurulmuş. Kuran da insan uydurması, hadis de... Aralarında en küçük bir fark yok, uydurma olmak bakımından. Ama müslüme kıvırtma payı bırakmamak için hadis üzerinden gitmeyeceksin. Çünkü bunlar Kuran'ı allah korumaya söz verdi şeklinde bir inanışa sahipler. Bu yüzden ayet inkar edemiyorlar. Öbür ayetler tamam ama bu ayet uydurma diyemiyorlar.

O halde konuya hemen Kuran'dan bakalım. Açarsanız 4. bölüm, yani buna Nisa adı verilmiş, o bölüm. Bu bölümün 88. ve 89. pasajlarını açarsınız. 88. pasajda münafıkları hedef aldığını açıkça söyler. Bunu bir cebe koyar, 89 a geçersin. Burada da der ki bu münafıklar isterlermiş ki Müslümler tekrar kafir olsunlar. Sonra bir kriter daha koyar; bunlar hicret de etmezlermiş. Ve hükmü de verir: Bunlar hicret etmez ve allah yolundan yüz çevirmekten vazgeçmezlerse bunları yakaladığınız yerde öldürün!

Yani konu mürted konusundan çok daha vahim. Hangi salak öldürüleceğini bile bile "ben islamdan çıktım arkadaş" der ve düşünme süresi sonunda da "yok ben kararlıyım, islama geri dönmeyeceğim" deyip öldürülür? Bu saçma bir şey olur. Yani hadislere dayalı fıkıh biraz terelelli duruyor. Şu olabilir ancak: Düşünme süresi içinde kaçar giderse bıraktığı her şeye el koyarız defolur gider, kaçamaz yakalarsak da öldürürüz diye düşünmüş olabilirler.

Kuran'daki durum bundan çok çok vahim. Bir kere münafık yaftasını peşinen bir yapıştırıyor. Yani bunlar dinden dönmüş ama, döndük diye itiraf etmiyorlar. Ya da dine hiç girmediler, girmiş göründüler. Bir şekilde bunlar islamın içinde duruyorlar ve bunların islamdan çıkıp Müslümleri de çıkarmak istedikleri, bunun belirtisinin de hicret etmeye yanaşmamak olduğu söyleniyor.

Ve de bunları aynı kafirler için söylediği gibi bulduğunuz yerde öldürün diyor!

Bu korkunç ifade, bu faşizmin, tiranlığın, zorbalığın en berbat anıtı yanında, hadiste fıkıhta yazan filan hafif kalır. Orada hiç olmazsa açıkça islamdan çıktım diyene üç gün süre müre tanıyor. Kuran'da ise bulduğunuz yerde hemen infaz edin diyor, ne süresi de ne müresi, üstelik açıkça dinden çıktım diye itirafına da gerek duymuyor.  Hadi hicret ediyoruz dedin etmedi mi, hemen infaz et diyor.

Hadisten filan eleştirmeye hiç gerek yok. "Bu ayet uydurma" diyemeyen ama, su içer gibi her hadise "bu hadis uydurma" diyebilen Müslümlere karşı hiç hadis öne sürmenin gereği yok. Sürersin ayeti önüne, artık o düşünür.

Ha, başlık sonuna kadar doğru. İşit elbette bu islamın tüm kaynaklarından, Kuranından, hadisinden, fıkıhından besleniyor. İşiti besleyen fikir, elbette islam. Para, silah, moral, doğal ihtiyaçlar bakımından da elbette Müslümler. Her şeyleriyle islamdan ve Müslümlerden besleniyorlar,

İşit = İslam. Hem de ta kendisi. İslamı bu kadar iyi temsil eden ve harfiyen uygulayan kimse hiç çıkmamıştı bu güne kadar. Bundan önceki en iyi örnek El Kaide idi. Ondan önce Taliban.

Kafasından hayali bir islam uyduranların uyduruk islamlarının gerçek, yani İslamı yaratan cahil çöl yağmacılarının Kuran'da yazdıkları islamla en küçük ve yüz milyar ışık yılı uzaktan bile alakası yoktur.

Sen şimdi ayet inkar edemiyorlar diyorsun ya, bu leonarda18 rumuzlu arap yalakası sadece ayet inkar etmekle kalmayıp bir de ayet uyduruyor.

4 saat önce, leonardo18 yazdı:

Şurdan biliyorum: Ateist ve Hıristiyanlar için kuranda "onların içinde sizden çok daha bilgili olanları vardır" denir.

... Hiç utanmadan, arlanmadan su içer gibi yalan söylemek bunların genlerine işlemiş, arabın putu uğruna her türlü hile, yalan dolan serbest bunlarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

Sen şimdi ayet inkar edemiyorlar diyorsun ya, bu leonarda18 rumuzlu arap yalakası sadece ayet inkar etmekle kalmayıp bir de ayet uyduruyor.

... Hiç utanmadan, arlanmadan su içer gibi yalan söylemek bunların genlerine işlemiş, arabın putu uğruna her türlü hile, yalan dolan serbest bunlarda.

:D Ayet inkar edemeyince ne yapsın, uyduracak elbet. Faraza kafirleri gördüğünüz yerde öldürün mü yazıyor, bunlar "yok öyle değil, kedileri gördüğünüz yerde besleyin yazıyor" diyecekler. :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, administrator yazdı:

Başlık temizlenmek üzere geçici bir süre kilitleniyor. 

İletiler tek tek okunup hakaret ve küfürler temizlendi. Hakaret ve küfüre başvuranlar aynı şekilde devam ederse başlık bir daha temizlenmek yerine açılmamak üzere kilitlenecek hakaret edenlere başka yaptırımlar uygulanacak. Herkes üslubuna dikkat etsin ki istenmeyen şeyler olmasın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kendi inandığınız,allah tarafından gönderilmiş dediğiniz,uyuşturucu etkisi yapan,bu yüzden de ölümüne savunduğunuz kutsal betiğiniz diyor ki;

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir.

Yani diyor ki;islama,islami düşünceye göre toplumsal yaşamın biçimlendirilmediği,yapılandırılmadığı,hırsızın elini kesilmediği,islamı eleştirenin fitne çıkarmak,hak düzeni bozmak gibi nedenlerle öldürülmediği,zina yapanın sopalanmadığı,zinaya neden olacak eylemlerin,uygulamaların engellenmediği,kadınların kara çarşafın içine sokulmadığı,kadın ve erkeğin bir araya gelmesinin,birlikte etkinlik yapılmasının engellenmediği bir düzende yaşayan ,bunu tersine çevirmek için çabalamayan,islamın yapılandırdığı bir düzende yaşamak istemeyen herkes kafirdir.Bizim tatlı su müslümanları sanıyor ki,zina yapan sopalanır,ama zinaya denilen şeye neden olacak eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz.Zina yapan sopalanır da,bir kadının,bir erkeğin sevdiği biri için yazdığı şarkıyı söylemesine izin verilir mi?Kadın sesi zaten haram,müzisyenleri  kırbaçlıyorlar,müzik aletlerini kırıyorlar,neden günaha giden yolu kapatmak için. Ya karma eğitime izin verilir mi?Kadın ve erkeğin birlikte rol yaptığı film,tiyatro gibi etkinliklere izin verilir mi?Birbirlerine nikahı düşmeyen kadın ve erkeğin bir kafede oturup,birşeyler yemesine,içmesine,konuşmasına izin verilir mi? Sinemaya gidip,kadınlı,erkekli rol yapılan filmleri izlemene izin verilir mi?Bol tanrılı,mitolojik filmleri izlemene,el ilaha şirk koşmana izin verilir mi?İslama ve islamın şekilendirdiği zihinlere göre bu saydıklarım ve türevleri zinaya veya günaha neden olabilecek eylemlerdir.İşte islamın hak düzen dediği düzen tam olarak böyle birşeydir.Günah denilen eylemlerin cezalandırıldığı,aynı zamanda günaha neden olan yollarında kapatıldığı düzen.Müslümanların birşeyi yasaklaması o yüzden oldukça kolaydır.İslam bu tür yasaklara yol veren bir dindir.Bizim müslümanlar sanıyor ki,hak denilen düzende  zina yapan sopalanır,ama güzel,alımlı bir bayanın da tvlerde şarkı söylemesine de izin verilir.Hayır kardeşim,kadın alınır,kara çarşafın içine koyulur.Ne müziğinden,ne çalgı aletinden söz ediyorsun sen.Bu yüzeysel,sığ yaklaşımla,islamın ne olduğunu asla anlayamazsınız.

İşte siz kendi inandığınız betiğe göre müslüman değil,kafirsiniz.Durum buyken diyorsunuz ki,allahın indirdiği ile hükmeden,yöneten,toplumsal yaşamı islama göre şekillendiren,işidin islamla alakası yoktur.Bunun tek nedeni de,boşluğa düşmek korkan beynin bağımlısı olduğu kutsal uyuşturucusu islamı kaybetmek istemediği için,kendini kandırma yoluna gitmesi ve gerçek islam bu değil diyip,kendini aldatması.Kendini daha fazla kandırıp,gerçeklerin üstünü örtmeyin,gizlemeyin,eğip,bükmeyin.Ne yardan,ne serden geçerim demeyin.Orta yolculuğu bırakın lütfen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Kendi inandığınız,allah tarafından gönderilmiş dediğiniz,uyuşturucu etkisi yapan,bu yüzden de ölümüne savunduğunuz kutsal betiğiniz diyor ki;

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir.

Yani diyor ki;islama,islami düşünceye göre toplumsal yaşamın biçimlendirilmediği,yapılandırılmadığı,hırsızın elini kesilmediği,islamı eleştirenin fitne çıkarmak,hak düzeni bozmak gibi nedenlerle öldürülmediği,zina yapanın sopalanmadığı,zinaya neden olacak eylemlerin,uygulamaların engellenmediği,kadınların kara çarşafın içine sokulmadığı,kadın ve erkeğin bir araya gelmesinin,birlikte etkinlik yapılmasının engellenmediği bir düzende yaşayan ,bunu tersine çevirmek için çabalamayan,islamın yapılandırdığı bir düzende yaşamak istemeyen herkes kafirdir.Bizim tatlı su müslümanları sanıyor ki,zina yapan sopalanır,ama zinaya denilen şeye neden olacak eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz.Zina yapan sopalanır da,bir kadının,bir erkeğin sevdiği biri için yazdığı şarkıyı söylemesine izin verilir mi?Kadın sesi zaten haram,müzisyenleri  kırbaçlıyorlar,müzik aletlerini kırıyorlar,neden günaha giden yolu kapatmak için. Ya karma eğitime izin verilir mi?Kadın ve erkeğin birlikte rol yaptığı film,tiyatro gibi etkinliklere izin verilir mi?Birbirlerine nikahı düşmeyen kadın ve erkeğin bir kafede oturup,birşeyler yemesine,içmesine,konuşmasına izin verilir mi? Sinemaya gidip,kadınlı,erkekli rol yapılan filmleri izlemene izin verilir mi?Bol tanrılı,mitolojik filmleri izlemene,el ilaha şirk koşmana izin verilir mi?İslama ve islamın şekilendirdiği zihinlere göre bu saydıklarım ve türevleri zinaya veya günaha neden olabilecek eylemlerdir.İşte islamın hak düzen dediği düzen tam olarak böyle birşeydir.Günah denilen eylemlerin cezalandırıldığı,aynı zamanda günaha neden olan yollarında kapatıldığı düzen.Müslümanların birşeyi yasaklaması o yüzden oldukça kolaydır.İslam bu tür yasaklara yol veren bir dindir.Bizim müslümanlar sanıyor ki,hak denilen düzende  zina yapan sopalanır,ama güzel,alımlı bir bayanın da tvlerde şarkı söylemesine de izin verilir.Hayır kardeşim,kadın alınır,kara çarşafın içine koyulur.Ne müziğinden,ne çalgı aletinden söz ediyorsun sen.Bu yüzeysel,sığ yaklaşımla,islamın ne olduğunu asla anlayamazsınız.

İşte siz kendi inandığınız betiğe göre müslüman değil,kafirsiniz.Durum buyken diyorsunuz ki,allahın indirdiği ile hükmeden,yöneten,toplumsal yaşamı islama göre şekillendiren,işidin islamla alakası yoktur.Bunun tek nedeni de,boşluğa düşmek korkan beynin bağımlısı olduğu kutsal uyuşturucusu islamı kaybetmek istemediği için,kendini kandırma yoluna gitmesi ve gerçek islam bu değil diyip,kendini aldatması.Kendini daha fazla kandırıp,gerçeklerin üstünü örtmeyin,gizlemeyin,eğip,bükmeyin.Ne yardan,ne serden geçerim demeyin.Orta yolculuğu bırakın lütfen.

- Demo ve sağduyu mesaj yazmasın. Küfürler silinince konuşmamız iyice deli konuşmasına dönmüş. O yüzden mantıklı bir şey de söyleseniz cevap yazmayacağım.

Buzul: Ben bir tek şey söyledim.

Birincisi din aşamasına gelmeden önce mantıklı / mantıksal düşünen kişi olmayı (ve tabi ki insan olmayı) başarman gerekir. Dİğer başlıklarda bu konuyu açıklamaya çalıştım. Anlamadılar, olsun.

İkincisi: Öyle bir din varsa o dinden çıkın. Ben böyle düşünüyorum. Şİmdi başkasına yapmaktan, kendinize yapmaya geçtiniz. Yok öyle zırvalıklar. Müritlerine intihar etmelerini emreden bir takım tarikatları filan duymuştum. Ama öyle şey olmaz. Ha şu var: Geleneksel dinler (geçmişe dayalı sebeplerden dolayı) cinselliği evlilik ve çocuk olayına sınırlamak isterler. Bu konu uygun ortamda tartışılır.

Dinci / Ülkücü adam tabi ki "Olmaz, namusun gider" filan der. Burada da öyle tipler olabilir. O yüzden tartışmayacağım. Da ne söyleyeceğimi de zaten tahmin edebilmen gerekir. Biraz da siz saksıyı çalıştırın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bitburger yazdı:

Kim kôtü sôz kulländi ??

Küfür nerdeydi ??

Kimse kimseya hakaret etmemisti !!

...

Şimdi bu mesajında senin ettiğin küfürü sildim diye o küfür edilmemiş olmadı. Başlıkta bolca hakaret vardı, biz de oturup bir kereliğe mahsus olmak üzere tek tek sildik ve hakaretli sözcüklerin yerine ... işareti koyduk.

Ama sen yok ben devam ederim, nerede hakaret varmış deyip tekrar küfür sallarsan tek saniye beklemeden atarım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen kimi tehtid ediyorsun ??

Istedigim zaman ,istedigim isimle ,istedigimi yazarim !!

Bana müdürlük yapamazsin!!

HHattini bil!!

Forumun patronuymus mus mus.

Cok umrundaydi !!

Kendini formunun Allah i ,üyelerin kölen oldugunu mi sandin??

Tükürürum senin  gibi Allaha (MÜDÜRE)

Sen müdürün ne oldugunu cok iyi biliyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan 1060 okulun yüzde 80’i, en fazla kontenjan açığı imam hatiplerde olmasına rağmen, imam hatip okuluna dönüştürüldü.  OECD ülkelerinde milli gelirin ortalama yüzde 6’sı eğitime ayrılmaktayken, MEB’in 2017 bütçesinin milli gelire oranı sadece yüzde 3,54'dür.  Eğitimde TÜRGEV, Ensar Vakfı, Hizmet Vakfı, Hayrat Vakfı, İHH, Furkan Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti gibi dini doktrin uygulayan kurumlara haksız ayrıcalıklar tanındı.

Bu şekilde eğitim sistemi kökleşirse Işid Türkiye'de yetişecektir. Işid'i Suriye'de veya Irak'da aramaya gerek kalmayacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.