Jump to content

İşid bunlarla besleniyor.. İnsan yakma dahil

Recommended Posts

1 hour ago, leonardo18 said:

Tam tersine. Mantığı/kafayı çalıştırmadan anlamaya bile başlayabileceğin bir din dünyada yoktur. Aslında: Mantık olmadan anlayabileceğin hiçbir şey yoktur. Kadınları bile anlamak için biraz mantık kullanman gerekmektedir. Bu böyledir.

Be salak herif, din sana beni anla mı diyor, sana ne söylenirse körü körüne itaat diyor. Mesela İslam dinini ele alalım: Bu dinin kurucusu ne demiş? Bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak demiş. Anlatsana buradaki mantığı bana? Ne diyor kuran? Günde 5 vakit yatıp kalkacaksın diye sana emrediyor. Şimdi sen burada ne mantığı kullanacaksın? Günde 5 kere çok, 3 kere olsa daha mantıklı olmaz mı diyeceksin? Ya da bu çok saçma, kabul etmiyorum mu diyeceksin? Din senden kesin bir itaat bekler.

Kaynağım: Aklı başında olan herkes. Siyasal ideoloji konusunda da öyle. Mantıktan çıktığın an fanatikleşirsin, dogmatikleşirsin, inandığın her ne ise, o yoldan çıkarsın. Bu böyle. Evren matematik dilinde yazılmıştır. O yüzden ya matematik yapıyorsundur, ya da kendin denklem olmuşsundur. İslam da istisna değildir. onu söylüyorum.

Yahu sana İslam hakkındaki iddiaların kaynağı diyorum, sen de salak salak kaynağım şu deyip saçmalıyorsun. Be geri zekalı herif, bu dinin kitabı, tarihi, hadisi, sünneti yok mu? Ulan geri zekalı mal, mantık kullanacaksak ne diye bize arabın palavralarını bunlar çok mantıklı diye kakalamaya çalışıyorsun? Herif hem araba tapıp hem de mantık diye zırvalıyor. Evren matematik dilinde yazılmış, sana evrenin ne dilinde yazıldığını soran mı salak? Sana İslam hakkındaki kaynakları soruyoruz.

Gösteremem ki. Mana cübbeli hoca gösterip duruyorsunuz. şey için yapıyorsanız ben o herifi z.mem. Bak bunu da açık açık söyledim. Refransım: Sokaktaki aklı başında herhangi bir insandır. Tabi onların da bileni vardır bilmeyeni vardır. Da dünyada olacak iş vardır. Olmayacak iş vardır. Bu tür şeyler bu yüzden şakaya gelmez. Millet toplu halde mallaşmaya başlar, ondan sonra (bana göre) dünyanın görece fakir topraklarında yaşayan, yol gösterilmeye diğerlerinden fazla ihtiyaç duyan bir gruba yönelik dini bir öğreti, tersine dönüp bu grubun kendi kendini mahvetmesi aracı haline gelir. Yine referans dediniz: - bu dediğimi Tayyip anlar mı bilmiyorum, Ama Fettulah'a bu şekilde ifade etsem, büyük olasılıkla bir kısmını anlar.

- Ayetler iyidir. Ama bunları okuyup bir kısmını ezbere bilen farklı dinlerden insanlar da vardır. Dünyada "din alimi" dediğimiz adamlar vardır. Maalesef Show TV'de prime time'da bunlar çıkacak diye bir şey yoktur. Senin Cİnci hocan daha çok reyting yapıyorsa Show TV onu çıkartır. 

- BEnim o tür mallıklara cevap verme ödevim yok.  

Ulan geri zekalı mal, sana kim cübbeli diyor? Sen hiç hayatında Kuran, hadis, İslam tarihi diye bir şey duymadın mı? 

Adamın referansına bak: Herif sokaktaki bir adamı referans alıyor. Bir insan ancak bu kadar mal olur. Yani diyor ki, ben süzme malım, bir boktan anlamam, sokaktaki adama bakarım diyor. Sokaktaki adam bakacağına inandığın ve savunduğun dinin kitabını, tarihini oku.

Al hatta birini seçtim yanıtlıyorum:

İŞİD nedir?

- heykelleri kırar, kadınlara sistemli olarak tecavüz eder, gencecik insanları ilaçla uyuşturup asker yapar, öldürür, yıkar, yasaklar, milleti evine tıkar, haraç toplar, insanın yapmayacağı şeyi yapar, "Zina suçtur" der önüne gelene tecavüz eder/ AKP medyasında yok tabi, O Yezidi Kadınlarının ne çektikleri ile iligli dış basında çok haber var, gidin okuyun /, asker yakar, Pilot yakar (bize hep "yakmak allaha mahsustur, böcek bile yakma" derlerdi)

Taliban Nedir?

- kule patlatır, kadınları saklar, yasaklar, dünyada iyi ne varsa ytasaklar, yok sakal buırak, yok hem kızlara bakma, nonoş da olma, 31 de çekme, hiçbi şey yapma, öyle yaşa "der" kendisi gide oğlan çocuğu, kız çocuğu, kedi köpek ne bulursa onla ... yapar.

halen de karşısın, ne desem tam tersi ile çıkacaksın da, Ben bu sureyi böyle anlıyorum. Benim anlayışım böyle. Ya da İŞİD olmasın, İtalyan faşistleri olsun. Hıristiyanlık biraz daha "sol yanağını dön" diye anlaşıldığı yerde, İslam "o senin canına okumaya çalışırsa sen onun canına okuyabilirsin" diyor. Çoğu insan bunu böyle anlar. Da tabi ben ilahiyat okumadım, din adamı da değilim.

Ama ben düşünürüm. "Bu adam ne yapmış? niye "kaçmasına bile izin verme" diyor?". Böyle beyin fırtınası yapılır / ya da ben öyle yaparım.

ve ayette "Tövbe edebilir" demiş. Aynısı Hıristiyanlıkta da var. Din'de böyle güzellikler de vardır. Mesela bir NAzi generali, ya da köle taciri. "pişman olursa affet" diyor. Dİnde böyle büyüklükler de vardır. O yüzden, hepsini hemen anlarsın diye bir şey de yok.

Din nedir? - Bu yolun yolcusu olmuşsundur. Öğrenmeye çalışıyorsundur. O kadar.

Yoksa ikiz kuleleri düşün. Küçük de olsan görüntüleri görmüşsündür. Öyle bir şey yapılır mı? İnsan olan yapar mı? 5000 kişi filan ölmüş? DÜnyada çoğumuzun derdi kaç senedir "valla ben onlar gibi değilim, valla ben öyle bir şey yapmam" filan olmuştur.

Neyse kesiyorum.

Bir de: Dİndar olmak kimseyi şerefsizlikten kurtarmaz. Adamın biri şerefsiz / cahil herifin tekiyse, bence dindar olmak onu kurtarmaz. yatacak yeri de yoktur.

Ne yanıt verdin şimdi?

Tevbe/5. Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

ve ayette "Tövbe edebilir" demiş.

Yahu herif o kadar salak ki, daha okuduğunu bile anlamıyor. Ayetin neresinde tövbe edebilir yazıyor? "Tövbe edebilir" ile "tövbe ederse" arasındaki farkı bile anlamayacak kadar embesil misin? Bir de utanmadan dinde böyle güzellikler var demiş, Ulan geri zekalı, birisini inanmıyor diye öldürmenin, zorla inanmaya zorlamanın neresi güzellik? Bir insan senin iğrenç, rezil, aşağılık dinine inanmıyor diye öldürülmesi mi gerekir?

Ayette ne deniyor, bu müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ya da yakalayıp hapsedin. Burada müşrik diye bahsedilenler kimler? Muhammed'e inanmayanlar. Bir insanı sırf Muhammed'e inanmıyor diye öldürmenin mantığı ne?

Devamına gelelim: Bazılarını da yakalayıp hapsettik. Eee, sonra ne olacak? Ayet diyor ki, tevbe ederlerse, namazı kılar ve zekatı verirlerse, serbest bırakın. Ya tevbe etmezler, Muhammed için bu herif yalancı, biz ona inanmıyoruz derlerse ne olacak?

2 hours ago, leonardo18 said:

(bize hep "yakmak allaha mahsustur, böcek bile yakma" derlerdi)

Adamda beyin o kadar gitmiş ki, yakmanın zalimlik, aşağılık, rezil bir eylem olduğunun farkında bile değil, bir tanrının inanmıyor diye insan yakması ona son derece normal geliyor. Gelir, din böyledir işte, insanı mallaştırır, aptallaştırır, zalimleştirir, öyle bir hale getirir ki, o kişi artık neyin iyi neyin kötü, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bile bilemez.

Sitelerde Paylaş

Ehli sünnet inancına göre yakarak öldürme olmadığı gibi, yakarak cezalandırma Allah’a mahsustur. Bununla ilgili bir kaç hadis rivayet edilmektedir. Hamzete’l-Eslamî anlatıyor: Resulullah beni bir seriyyenin/müfrezenin başına komutan olarak tayin etti ve: “Eğer falanca adamı görürseniz onu ateşle yakın.” buyurdu. Ben oradan ayrılırken beni tekrar çağırdı. Yanına vardığımda şöyle buyurdu: “Eğer falanca adamı görürseniz onu öldürün, sakın yakmayın. Çünkü ateşin Rabbi ancak ateşle azap eder.” (Ebu Davud, Cihad, 122)

Bu hadise göre İslam'da yakarak öldürme yok ama insan öldürme gayet sıradan bir eylem. Merhamet, sevgi, hoşgörü dininin kurucusuna bakın! Ne kadar kolayca falanca adamı görünce yakın diyebiliyor. 

Sitelerde Paylaş
On 28.12.2016 at 01:33, Cesed yazdı:

Dürüst insanlara sesleniyorum, islam geleneğindeki çarpıklıkları görmüyormuş gibisiniz, kendisine müslümanım diyen münafıklar nasıl resulullaha ve eşine iftira atmışlarsa ve ondan sonra gelen islam emirlerini öldürtmüşlerse

onların devamı da islam geleneği boyunca çok büyük çarpıklıklar yapmıştır mesela taklit ettikleri alimi zindana attırmışlar ve o alimin reddettiği hadiscinin hadislerine tepmışlar. O hadisci taklit ettikleri alimi kafir olarak görmesine rağmen, 

Sanki islam geleneği, fıkhı kendi içinde tutarlıymış ve bir yargıda bulunuyormuş gibi onunla islamı eleştiriyorsuz. 

- Böyle bir tartışma artık yoktur. 1017 senesinde değiliz. Din Alimliği ya da her hangi bir alimliğin bilimle alakası kalmamıştır.

Medrese/manastır yok artık. Üniversiteler / araştırma kurumları var. İyice Game of thrones'a çevirdiniz.

On 28.12.2016 at 03:06, sağduyu yazdı:

Dinin masal ve palavra olduğu kesin.

Ancak aptallar ve cahiller dinde mantık olduğunu iddia eder. Elde hiç bir veri, kanıt, bilgi olmadan körü körüne bir şeylere inanmakta nasıl mantık olabilir?

İnanç ve mantık tamamen birbirine zıt kavramlar.

Dinde akıl ve mantık olduğunu iddia ettiğine göre, anlat bakalım, nasıl bir akıl ve mantık var?

Enayilik bir insanın başka bir insanın peşine takılmadığı için sonsuza kadar bir tanrı tarafından yakılacağına inanmaktır. Bu mantık ne kişiye, ne de niyete göre değişir.

- Olabilir. Sen böyle düşünüyoran kimsenin sana bir şey dayatma hakkı yok zaten.

Alıntı

... din sana beni anla mı diyor, sana ne söylenirse körü körüne itaat diyor. Mesela İslam dinini ele alalım: Bu dinin kurucusu ne demiş? Bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak demiş. Anlatsana buradaki mantığı bana? Ne diyor kuran? Günde 5 vakit yatıp kalkacaksın diye sana emrediyor. Şimdi sen burada ne mantığı kullanacaksın? Günde 5 kere çok, 3 kere olsa daha mantıklı olmaz mı diyeceksin? Ya da bu çok saçma, kabul etmiyorum mu diyeceksin? Din senden kesin bir itaat bekler.

...

- Evet. Bana kalmış tabi. 5 vakit kılanı da var. 1 vakit kılanı da var. Sadece cuma namazına giden hatta ona da gitmeyen var.

Emir kısmını bana fazla sormayın. Çünkü açıkçası o kadar iyi bilmiyorum.

Alıntı

Yahu sana İslam hakkındaki iddiaların kaynağı diyorum, sen de ... kaynağım şu deyip saçmalıyorsun. ..., bu dinin kitabı, tarihi, hadisi, sünneti yok mu? Ulan geri zekalı mal, mantık kullanacaksak ne diye bize arabın palavralarını bunlar çok mantıklı diye kakalamaya çalışıyorsun? Herif hem araba tapıp hem de mantık diye zırvalıyor. Evren matematik dilinde yazılmış, sana evrenin ne dilinde yazıldığını soran mı salak? Sana İslam hakkındaki kaynakları soruyoruz.

Tamam. Sokaktaki insana sor diyorum. 

Alıntı

U... sana kim cübbeli diyor? Sen hiç hayatında Kuran, hadis, İslam tarihi diye bir şey duymadın mı? 

Adamın referansına bak: Herif sokaktaki bir adamı referans alıyor. .... Sokaktaki adam bakacağına inandığın ve savunduğun dinin kitabını, tarihini oku.

...

Hadis tanımıyorum (100% geçerli değildir)

Meal olarak YNÖ gibi aydınların mealini okurum.

- İslam tarihinde terslikler olmuş olabilir. Ama konumuz bu değil. Siz hala din konusunun her şeyi kapsayıcı, din dışındaki bütün alanlara girmek isteyen bir şey gibi tarih ediyorsunuz. Ben ona itiraz ediyorum. Siz hiç dizi de mi izlemediniz? size "hoca camide" diyorum. Bu kadar basit. Gerisi saçmalıktır.

- din sadece maneviyat ile alakalıdır. Dini bunun dışına çıkartmaya çalışan ya teröristtir ya da sizin bu cübbeli Ahmet gibi salağın tekidir.

Net

Alıntı

Ne yanıt verdin şimdi?

Tevbe/5. Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Kendime göre "Kafir"in tanımını yaptım. Cihat edilecek adamlar bunlardır dedim. Ateist/Hıristiyan kafir değildir. nerede bilmiyorum ama kuran "onların da içlerinde sizin kadar hatta sizden daha bilgili olanlar vardır" ifadesi bulunur.

+ Bu çağda bunun önemi kalmamıştır. Orta çağda din ve bilim, din ve siyaset iç içeydi. Çünkü Din bir çeşit "bilim" kabul ediliyordu. Henüz Descartes vs gibi filozoflar çıkmamıştı. Bir şey öğrenmek isteyen soluğu manastırda / medrese de alıyordu. Astronomi ve Astroloji aynı şeydi.

Şimdi din sadece ve sadece insanın kendi kişisel ruhsal dünyasıyla alakalıdır. Öyle hisseden 7 kere hacca da gider, 5 vakit namaz da kılar, bütün yıl oruç da tutar. Karışamazsın. İnanmayana, inanıp da çok önemsemeyene, iki arada bir yerde olana (ki bence en sağlıklısı budur, o yüzden sokaktaki adama sor diyorum) da bir şey diyemezsin.

Alıntı

... Ayetin neresinde tövbe edebilir yazıyor? "Tövbe edebilir" ile "tövbe ederse" arasındaki farkı bile anlamayacak kadar ...? Bir de utanmadan dinde böyle güzellikler var demiş, ..., birisini inanmıyor diye öldürmenin, zorla inanmaya zorlamanın neresi güzellik? Bir insan senin iğrenç, rezil, aşağılık dinine inanmıyor diye öldürülmesi mi gerekir?

Ayette ne deniyor, bu müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ya da yakalayıp hapsedin. Burada müşrik diye bahsedilenler kimler? Muhammed'e inanmayanlar. Bir insanı sırf Muhammed'e inanmıyor diye öldürmenin mantığı ne?

Devamına gelelim: Bazılarını da yakalayıp hapsettik. Eee, sonra ne olacak? Ayet diyor ki, tevbe ederlerse, namazı kılar ve zekatı verirlerse, serbest bırakın. Ya tevbe etmezler, Muhammed için bu herif yalancı, biz ona inanmıyoruz derlerse ne olacak?

- İşte aynı şeyden söz ediyoruz. Eski Türklerde "Aman dileyeni öldürmemek vardır". Onun gibi çok insanca bir sure. Yine İŞİD / Naziler olarak düşünelim. Kimisi der ki "teslim olanı bile öldürmek lazım". Ki bu savaşta sıklıkla olur. Dİn de diyor ki "teslim olanı öldürme", ve gayet güzel eklemişsin. "Tövbe edip, namaz kılıp, zekat verirse" diyor. Bu daha da mantıklı. İŞİD'ciyi ele geçirip, sonra "madem pişman oldun, hadi yolun açık olsun" demek olmaz. İlk fırsatta geri gelip aynı şeyi yine yapar.

- Bu da bence bu dönemde nasıl uygulanır ondan emin değilim. Orta-Çağ için çok mantıklı. Bugün biz artık teokrasi değiliz. Öyleyse İŞİD'ciyi yakalayınca din ile mi eğiteceğiz? acaip bir fikir. En kolayı ömür boyu hapistir. "Ömür boyu hapis yatarken aklı başına gelirse" diye yorumlamaya çalışabiliriz.

- Hep aynı şeye geliyoruz. İletişim ve uzay çağındayız. Yazdıklarınıza da o yüzden kızıyorum. Çünkü o fanatiklerin / AKP'lilerin dini din değildir. Aradaki, dini doğru düzgün yaşamak isteyenlerin de işi çok kolay değildir. O yüzden abuk-sabuk adamları bana getirmeyin. Başka dinden / Ateist'de olabilir, akıllı mantıklı bir şey söyleyen olursa onları getirdiğinizde zaten hem beğeniyorum hem tartışıyorum.

Alıntı

Kafir/Müşrik tanımımız örtüşmüyor. Ben İŞİD ve Talibanı Kafir olarak görüyorum.

İslam Tarihinde de. Hz Ali / Kerbela olayından beri bir politikleşme yaşanmış. Hıristiyanlıkta da İmparator Konstantin'den itibaren benzer bir siyasallaşma olmuş.

Burada zaten anlaşıyoruz.

Anlaşamadığımız: Bilimin, Matematiğin, felsefenin çağında yaşıyoruz. Din'de bunların içinde bir sınıflandırmadır. Uygar ülkelerde herkes yaptığın işe, ödediğin vergiye, bitirdiğin okula, yetiştirdiğin çocuklara bakar. Din sadece seni ilgilendirir. Hiçbir dinin de bu dediğimi değiştirme çabası olamaz. olursa, herkes seni suçlar "öyle saçma sapan bir şeye niye inandın?" derler, ve haklıdırlar. Öyle bir din yoktur.

Alıntı

Adamda beyin o kadar gitmiş ki, yakmanın zalimlik, aşağılık, rezil bir eylem olduğunun farkında bile değil, bir tanrının inanmıyor diye insan yakması ona son derece normal geliyor. Gelir, din böyledir işte, insanı ... zalimleştirir, öyle bir hale getirir ki, o kişi artık neyin iyi neyin kötü, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bile bilemez.

İşte her şey kuran ile de alakalı değil. Müslüman insanlar çocuklarına "böcekleri yakma yakmak Allaha mahsus" derler, seninkilere sorsan onlar da bu dediğimi onaylarlar. Böcekten bahsediyorum. Hıristiyanlar çocukların böyle yaramazlıklarına kızmazlar, bizde kızarlar, bu da dinler arasındaki fark ile alakalı.

Bilimsel bir açıklama da yok, felsefe de değildir, yasal zorunluluk hiç değildir.

Hatta Budistler böcek eve girince ezmezler, gazete ile dışarı atarlar.

Anlatabildim mi?

Meydanlarla bir alakası yoktur. Kimse ile alakası yoktur. Sadece kişinin kendisini ilgilendirir.

On 28.12.2016 at 04:16, sağduyu yazdı:

Ehli sünnet inancına göre yakarak öldürme olmadığı gibi, yakarak cezalandırma Allah’a mahsustur. Bununla ilgili bir kaç hadis rivayet edilmektedir. Hamzete’l-Eslamî anlatıyor: Resulullah beni bir seriyyenin/müfrezenin başına komutan olarak tayin etti ve: “Eğer falanca adamı görürseniz onu ateşle yakın.” buyurdu. Ben oradan ayrılırken beni tekrar çağırdı. Yanına vardığımda şöyle buyurdu: “Eğer falanca adamı görürseniz onu öldürün, sakın yakmayın. Çünkü ateşin Rabbi ancak ateşle azap eder.” (Ebu Davud, Cihad, 122)

Bu hadise göre İslam'da yakarak öldürme yok ama insan öldürme gayet sıradan bir eylem. Merhamet, sevgi, hoşgörü dininin kurucusuna bakın! Ne kadar kolayca falanca adamı görünce yakın diyebiliyor. 

- Yakmak olmaz. İkiz kulelerde insanlar yanmamak için camlardan atlamışlardı. Ürdünlü pilotu da belki görmüşünüzdür. öyle ölüm şekli olmaz. Eskiden cadıların bile %90'ı dumandan boğularak ölürlermiş.

(kafa kesmeye bir şey demedim) Barbar Konan olmak istiyorsa kılıçla boynunu vursun işte.

Da kime söylüyorum. Bana göre taliban/İŞİD Müşrik ve Kafir tanımına yüzde yüz uymaktadır.

On 28.12.2016 at 17:15, Engse Hohol yazdı:

ortalık yerde taharet alan arap

Çömelerek sokak ortasına sıçan Arap, bize islamı ihraç ediyor, tamam, islamı bize kakalamaları onların başarısıdır ama Çömelerek sokak ortasına sıçan Arap dan bizim islamı ithal etmemiz kimin başarısızlığı?  

Maalesef böyle şeyler var evet. Türkiye'ye gelen Araplarda da gözlemlenebiliyor. Antropolog da değilim.

Fakat eski insanlar aynı zaman Arap kadınlarının çok tertipli, temizliğe çok dikkat eden kişiler olduklarını da söylerler.

Yani bilmiyorum. genelleme yapmayalım.

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alıntı

.......

... madem bilim, matematik, felsefe çağında yaşıyoruz, o zaman hangi mantıkla gidip 7. yy cahillerinin zırvalarına tapınıyorsun, bu herifleri rehber ediniyorsun?

Kimseyi rehber edinmene gerek yok. 7 yy demişsin. Diğerleri de 1 yy, MÖ 5 yy, MÖ 2000'li yıllara ait yazıları rehber edinirler. Bunları desteklemesi için de, Cübbeli Ahmet gibi olmayan, YNÖ'ye daha yakın kişilerin de eserlerini bulup okuyabilirsin.

Söz konusu olan rehberlik de maneviyat düzeyindedir. Siyaset, Eğitim, Ekonomi, Spor gibi alanların bunlarla alakası yoktur. Saçmalık oradan kaynaklanır. Yoksa adam "Gökyüzünde uzay yoktur, Gökyüzünde Allahın bağları bahçeleri vardır" da diyebilir. Sana ne? inanırsa inanır. Ama "Pitagor kafirdir ben matematik öğrenmek istemiyorum" diyen çocuk nasıl sınıfta kalıyorsa, kimse çıkıp "Ben Allahın partisiyim" diyemez. Ya da "İslami kurallara göre ekonomiyi düzeltecem" diyemez.

- Bu dediklerimin neresi salaklık?

Alıntı

Madem yakmak olmaz, neden insan yakan bir puta tapıyorsun?

...aslında inanmıyor diye insan katledilmesiyle problemi yok, o sadece yakarak öldürülmesine karşı.

- Evet. İŞİD'ci de olsan yakmanın günah olduğunu bilmen gerekir.

Çarmıha germe de olsun o zaman. APO'yu çarmıha gersinler mesela. Öyle iş olur mu? Terörist isen teröristliğini bil. Bu ne yaw?

Kafir demek "Allah düşmanı, Hak düşmanı" bir de (burada okudum) "gerçeği örten" demektir. Yani El Kaide, İŞİD, İtalyan faşistleri, 1700'lerin köle tacirleri, ya da günümüzde "insan haklarını hiçe sayan, insan onurunu kıran insan" demektir.

Müşrik "iki yüzlü, yalancı, inandığını söyleyip inanmayan, sağ gösterip, sol vuran insan" demektir. Bundan da benim anladığım tanımlama AKP, Refah Partisi, Fazilet partisi, Müslüman Kardeşler, El-Nusra, Hizbullah" filandır.

Şurdan biliyorum: Ateist ve Hıristiyanlar için kuranda "onların içinde sizden çok daha bilgili olanları vardır" denir.

Haklı olduğun nokta: Bu benim kişisel yorumum. Maksizmiz, Dialektik materyalizmin de yorumları çoktur.

da sen ... küfür ediyorsun. Ben senin inanmamana bir şey dedim mi?

Yine söylüyorum. Modern dünyada yaşıyoruz. Bunun anlamı şu:

Orta çağda bütün bilimler iç içeydi. Hukuk ve İslam aynı şeydi, Astronomi ve Astroloji aynı şeydi, Üniversite/Lise yoktu, Medrese / Sıbyen mektebi vardı. Bilginin kaynağı olsa olsa Allah'tı, Bütün bilgiler Allah'tan gelirdi, Bu yüzden (bir yere kadar) Tıp bile yarı-dini bir uygulama sayılırdı (orta çağdan önce hastalık iyileşsin diye kurbanlar sunulurdu)

Modern dönemde bu yok. Sen inansan da inanmasan da bana giren çıkan yok. Bir tek yapamayacağın şey "ben Müslüman partisine oy veriyorum" demektir. Bunu dediğin anda, bana göre siyasal suç işliyorsundur. Ya da halka açık alanda kendi dininin reklamını yapıyorsundur. Bu da suçtur. Neye inanıyorsan, kendi kendine inanacaksın, bana kendi inancını sergilemek / kabul ettirmek gibi bir çaban olamaz.

- Ben sana diyorum ki, bu noktada yanlışsın. Ayrıca bilmiyorsun, belki ben tavuklara tapıyorumdur. Oradan doğru Müslüman olduğuma karar veremezsin, + seni ilgilendirmez.

Yoksa, yine benzetme yapacağım, Futbol takımlarını da okuyup üflesinler. Antrenman, transfer, sporcu, teknik direktör olmasın o zaman. Futbolcular kendilerini ibadete versinler, başlarına da bunları okuyup üfleyecek adam bulalım. Kuran okuyarak gelişsinler? Böyle bir şey olur mu?

- Olur. Bu ülkede her şey olur. da o zaman "üfürükten teyyare" dedikleri olur. ve bence maçı gene kazanamazlar.

Yani konudan çıktık. Ama benim iddiam budur. Ben mesela UFO'lara inanırım. senin için saçmadır benim için mantıklı. Ona bir şey yapamazsın ki.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Evet. İŞİD'ci de olsan yakmanın günah olduğunu bilmen gerekir.

Çarmıha germe de olsun o zaman. APO'yu çarmıha gersinler mesela. Öyle iş olur mu? Terörist isen teröristliğini bil. Bu ne yaw?

... asıl IŞİDci sensin, dolaylı yoldan IŞİD'in savunduğu ideolojiyi savunan sensin.

IŞİD'in dini ne: İslam. Seninki ne: İslam.

IŞİD'in kitabı ne: Kuran. Seninki ne: Kuran.

IŞİD'in peygamberi kim: Muhammed, Seninki kim: Muhammed.

Sitelerde Paylaş

Bu Müslüm tayfası ile bunların bu yandan çarkçılarına hadis göstermek para etmez. Bunlar hadise hemen yan çizmeye hazırdırlar. Daha sen hadis dediğin anda bunlar dünden inkara hazırdırlar. Ha bunu ateistlere karşı yaparlar, yoksa kendi aralarında hadisi yere göğe koyamazlar. Bunlar böyle riyakar, böyle ikiyüzlü, böyle sahtekardır. Bunların allah var dediklerine bile inanılmaz, daha inanılacak neleri var ki?

Sanırsın Kuran Allahtan inmiş de, hadisler sonradan uydurulmuş. Kuran da insan uydurması, hadis de... Aralarında en küçük bir fark yok, uydurma olmak bakımından. Ama müslüme kıvırtma payı bırakmamak için hadis üzerinden gitmeyeceksin. Çünkü bunlar Kuran'ı allah korumaya söz verdi şeklinde bir inanışa sahipler. Bu yüzden ayet inkar edemiyorlar. Öbür ayetler tamam ama bu ayet uydurma diyemiyorlar.

O halde konuya hemen Kuran'dan bakalım. Açarsanız 4. bölüm, yani buna Nisa adı verilmiş, o bölüm. Bu bölümün 88. ve 89. pasajlarını açarsınız. 88. pasajda münafıkları hedef aldığını açıkça söyler. Bunu bir cebe koyar, 89 a geçersin. Burada da der ki bu münafıklar isterlermiş ki Müslümler tekrar kafir olsunlar. Sonra bir kriter daha koyar; bunlar hicret de etmezlermiş. Ve hükmü de verir: Bunlar hicret etmez ve allah yolundan yüz çevirmekten vazgeçmezlerse bunları yakaladığınız yerde öldürün!

Yani konu mürted konusundan çok daha vahim. Hangi salak öldürüleceğini bile bile "ben islamdan çıktım arkadaş" der ve düşünme süresi sonunda da "yok ben kararlıyım, islama geri dönmeyeceğim" deyip öldürülür? Bu saçma bir şey olur. Yani hadislere dayalı fıkıh biraz terelelli duruyor. Şu olabilir ancak: Düşünme süresi içinde kaçar giderse bıraktığı her şeye el koyarız defolur gider, kaçamaz yakalarsak da öldürürüz diye düşünmüş olabilirler.

Kuran'daki durum bundan çok çok vahim. Bir kere münafık yaftasını peşinen bir yapıştırıyor. Yani bunlar dinden dönmüş ama, döndük diye itiraf etmiyorlar. Ya da dine hiç girmediler, girmiş göründüler. Bir şekilde bunlar islamın içinde duruyorlar ve bunların islamdan çıkıp Müslümleri de çıkarmak istedikleri, bunun belirtisinin de hicret etmeye yanaşmamak olduğu söyleniyor.

Ve de bunları aynı kafirler için söylediği gibi bulduğunuz yerde öldürün diyor!

Bu korkunç ifade, bu faşizmin, tiranlığın, zorbalığın en berbat anıtı yanında, hadiste fıkıhta yazan filan hafif kalır. Orada hiç olmazsa açıkça islamdan çıktım diyene üç gün süre müre tanıyor. Kuran'da ise bulduğunuz yerde hemen infaz edin diyor, ne süresi de ne müresi, üstelik açıkça dinden çıktım diye itirafına da gerek duymuyor.  Hadi hicret ediyoruz dedin etmedi mi, hemen infaz et diyor.

Hadisten filan eleştirmeye hiç gerek yok. "Bu ayet uydurma" diyemeyen ama, su içer gibi her hadise "bu hadis uydurma" diyebilen Müslümlere karşı hiç hadis öne sürmenin gereği yok. Sürersin ayeti önüne, artık o düşünür.

Ha, başlık sonuna kadar doğru. İşit elbette bu islamın tüm kaynaklarından, Kuranından, hadisinden, fıkıhından besleniyor. İşiti besleyen fikir, elbette islam. Para, silah, moral, doğal ihtiyaçlar bakımından da elbette Müslümler. Her şeyleriyle islamdan ve Müslümlerden besleniyorlar,

İşit = İslam. Hem de ta kendisi. İslamı bu kadar iyi temsil eden ve harfiyen uygulayan kimse hiç çıkmamıştı bu güne kadar. Bundan önceki en iyi örnek El Kaide idi. Ondan önce Taliban.

Kafasından hayali bir islam uyduranların uyduruk islamlarının gerçek, yani İslamı yaratan cahil çöl yağmacılarının Kuran'da yazdıkları islamla en küçük ve yüz milyar ışık yılı uzaktan bile alakası yoktur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Bu Müslüm tayfası ile bunların bu yandan çarkçılarına hadis göstermek para etmez. Bunlar hadise hemen yan çizmeye hazırdırlar. Daha sen hadis dediğin anda bunlar dünden inkara hazırdırlar. Ha bunu ateistlere karşı yaparlar, yoksa kendi aralarında hadisi yere göğe koyamazlar. Bunlar böyle riyakar, böyle ikiyüzlü, böyle sahtekardır. Bunların allah var dediklerine bile inanılmaz, daha inanılacak neleri var ki?

Sanırsın Kuran Allahtan inmiş de, hadisler sonradan uydurulmuş. Kuran da insan uydurması, hadis de... Aralarında en küçük bir fark yok, uydurma olmak bakımından. Ama müslüme kıvırtma payı bırakmamak için hadis üzerinden gitmeyeceksin. Çünkü bunlar Kuran'ı allah korumaya söz verdi şeklinde bir inanışa sahipler. Bu yüzden ayet inkar edemiyorlar. Öbür ayetler tamam ama bu ayet uydurma diyemiyorlar.

O halde konuya hemen Kuran'dan bakalım. Açarsanız 4. bölüm, yani buna Nisa adı verilmiş, o bölüm. Bu bölümün 88. ve 89. pasajlarını açarsınız. 88. pasajda münafıkları hedef aldığını açıkça söyler. Bunu bir cebe koyar, 89 a geçersin. Burada da der ki bu münafıklar isterlermiş ki Müslümler tekrar kafir olsunlar. Sonra bir kriter daha koyar; bunlar hicret de etmezlermiş. Ve hükmü de verir: Bunlar hicret etmez ve allah yolundan yüz çevirmekten vazgeçmezlerse bunları yakaladığınız yerde öldürün!

Yani konu mürted konusundan çok daha vahim. Hangi salak öldürüleceğini bile bile "ben islamdan çıktım arkadaş" der ve düşünme süresi sonunda da "yok ben kararlıyım, islama geri dönmeyeceğim" deyip öldürülür? Bu saçma bir şey olur. Yani hadislere dayalı fıkıh biraz terelelli duruyor. Şu olabilir ancak: Düşünme süresi içinde kaçar giderse bıraktığı her şeye el koyarız defolur gider, kaçamaz yakalarsak da öldürürüz diye düşünmüş olabilirler.

Kuran'daki durum bundan çok çok vahim. Bir kere münafık yaftasını peşinen bir yapıştırıyor. Yani bunlar dinden dönmüş ama, döndük diye itiraf etmiyorlar. Ya da dine hiç girmediler, girmiş göründüler. Bir şekilde bunlar islamın içinde duruyorlar ve bunların islamdan çıkıp Müslümleri de çıkarmak istedikleri, bunun belirtisinin de hicret etmeye yanaşmamak olduğu söyleniyor.

Ve de bunları aynı kafirler için söylediği gibi bulduğunuz yerde öldürün diyor!

Bu korkunç ifade, bu faşizmin, tiranlığın, zorbalığın en berbat anıtı yanında, hadiste fıkıhta yazan filan hafif kalır. Orada hiç olmazsa açıkça islamdan çıktım diyene üç gün süre müre tanıyor. Kuran'da ise bulduğunuz yerde hemen infaz edin diyor, ne süresi de ne müresi, üstelik açıkça dinden çıktım diye itirafına da gerek duymuyor.  Hadi hicret ediyoruz dedin etmedi mi, hemen infaz et diyor.

Hadisten filan eleştirmeye hiç gerek yok. "Bu ayet uydurma" diyemeyen ama, su içer gibi her hadise "bu hadis uydurma" diyebilen Müslümlere karşı hiç hadis öne sürmenin gereği yok. Sürersin ayeti önüne, artık o düşünür.

Ha, başlık sonuna kadar doğru. İşit elbette bu islamın tüm kaynaklarından, Kuranından, hadisinden, fıkıhından besleniyor. İşiti besleyen fikir, elbette islam. Para, silah, moral, doğal ihtiyaçlar bakımından da elbette Müslümler. Her şeyleriyle islamdan ve Müslümlerden besleniyorlar,

İşit = İslam. Hem de ta kendisi. İslamı bu kadar iyi temsil eden ve harfiyen uygulayan kimse hiç çıkmamıştı bu güne kadar. Bundan önceki en iyi örnek El Kaide idi. Ondan önce Taliban.

Kafasından hayali bir islam uyduranların uyduruk islamlarının gerçek, yani İslamı yaratan cahil çöl yağmacılarının Kuran'da yazdıkları islamla en küçük ve yüz milyar ışık yılı uzaktan bile alakası yoktur.

Sen şimdi ayet inkar edemiyorlar diyorsun ya, bu leonarda18 rumuzlu arap yalakası sadece ayet inkar etmekle kalmayıp bir de ayet uyduruyor.

4 saat önce, leonardo18 yazdı:

Şurdan biliyorum: Ateist ve Hıristiyanlar için kuranda "onların içinde sizden çok daha bilgili olanları vardır" denir.

... Hiç utanmadan, arlanmadan su içer gibi yalan söylemek bunların genlerine işlemiş, arabın putu uğruna her türlü hile, yalan dolan serbest bunlarda.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

Sen şimdi ayet inkar edemiyorlar diyorsun ya, bu leonarda18 rumuzlu arap yalakası sadece ayet inkar etmekle kalmayıp bir de ayet uyduruyor.

... Hiç utanmadan, arlanmadan su içer gibi yalan söylemek bunların genlerine işlemiş, arabın putu uğruna her türlü hile, yalan dolan serbest bunlarda.

:D Ayet inkar edemeyince ne yapsın, uyduracak elbet. Faraza kafirleri gördüğünüz yerde öldürün mü yazıyor, bunlar "yok öyle değil, kedileri gördüğünüz yerde besleyin yazıyor" diyecekler. :lol:

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, administrator yazdı:

Başlık temizlenmek üzere geçici bir süre kilitleniyor. 

İletiler tek tek okunup hakaret ve küfürler temizlendi. Hakaret ve küfüre başvuranlar aynı şekilde devam ederse başlık bir daha temizlenmek yerine açılmamak üzere kilitlenecek hakaret edenlere başka yaptırımlar uygulanacak. Herkes üslubuna dikkat etsin ki istenmeyen şeyler olmasın. 

Sitelerde Paylaş

Kendi inandığınız,allah tarafından gönderilmiş dediğiniz,uyuşturucu etkisi yapan,bu yüzden de ölümüne savunduğunuz kutsal betiğiniz diyor ki;

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir.

Yani diyor ki;islama,islami düşünceye göre toplumsal yaşamın biçimlendirilmediği,yapılandırılmadığı,hırsızın elini kesilmediği,islamı eleştirenin fitne çıkarmak,hak düzeni bozmak gibi nedenlerle öldürülmediği,zina yapanın sopalanmadığı,zinaya neden olacak eylemlerin,uygulamaların engellenmediği,kadınların kara çarşafın içine sokulmadığı,kadın ve erkeğin bir araya gelmesinin,birlikte etkinlik yapılmasının engellenmediği bir düzende yaşayan ,bunu tersine çevirmek için çabalamayan,islamın yapılandırdığı bir düzende yaşamak istemeyen herkes kafirdir.Bizim tatlı su müslümanları sanıyor ki,zina yapan sopalanır,ama zinaya denilen şeye neden olacak eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz.Zina yapan sopalanır da,bir kadının,bir erkeğin sevdiği biri için yazdığı şarkıyı söylemesine izin verilir mi?Kadın sesi zaten haram,müzisyenleri  kırbaçlıyorlar,müzik aletlerini kırıyorlar,neden günaha giden yolu kapatmak için. Ya karma eğitime izin verilir mi?Kadın ve erkeğin birlikte rol yaptığı film,tiyatro gibi etkinliklere izin verilir mi?Birbirlerine nikahı düşmeyen kadın ve erkeğin bir kafede oturup,birşeyler yemesine,içmesine,konuşmasına izin verilir mi? Sinemaya gidip,kadınlı,erkekli rol yapılan filmleri izlemene izin verilir mi?Bol tanrılı,mitolojik filmleri izlemene,el ilaha şirk koşmana izin verilir mi?İslama ve islamın şekilendirdiği zihinlere göre bu saydıklarım ve türevleri zinaya veya günaha neden olabilecek eylemlerdir.İşte islamın hak düzen dediği düzen tam olarak böyle birşeydir.Günah denilen eylemlerin cezalandırıldığı,aynı zamanda günaha neden olan yollarında kapatıldığı düzen.Müslümanların birşeyi yasaklaması o yüzden oldukça kolaydır.İslam bu tür yasaklara yol veren bir dindir.Bizim müslümanlar sanıyor ki,hak denilen düzende  zina yapan sopalanır,ama güzel,alımlı bir bayanın da tvlerde şarkı söylemesine de izin verilir.Hayır kardeşim,kadın alınır,kara çarşafın içine koyulur.Ne müziğinden,ne çalgı aletinden söz ediyorsun sen.Bu yüzeysel,sığ yaklaşımla,islamın ne olduğunu asla anlayamazsınız.

İşte siz kendi inandığınız betiğe göre müslüman değil,kafirsiniz.Durum buyken diyorsunuz ki,allahın indirdiği ile hükmeden,yöneten,toplumsal yaşamı islama göre şekillendiren,işidin islamla alakası yoktur.Bunun tek nedeni de,boşluğa düşmek korkan beynin bağımlısı olduğu kutsal uyuşturucusu islamı kaybetmek istemediği için,kendini kandırma yoluna gitmesi ve gerçek islam bu değil diyip,kendini aldatması.Kendini daha fazla kandırıp,gerçeklerin üstünü örtmeyin,gizlemeyin,eğip,bükmeyin.Ne yardan,ne serden geçerim demeyin.Orta yolculuğu bırakın lütfen.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Kendi inandığınız,allah tarafından gönderilmiş dediğiniz,uyuşturucu etkisi yapan,bu yüzden de ölümüne savunduğunuz kutsal betiğiniz diyor ki;

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir.

Yani diyor ki;islama,islami düşünceye göre toplumsal yaşamın biçimlendirilmediği,yapılandırılmadığı,hırsızın elini kesilmediği,islamı eleştirenin fitne çıkarmak,hak düzeni bozmak gibi nedenlerle öldürülmediği,zina yapanın sopalanmadığı,zinaya neden olacak eylemlerin,uygulamaların engellenmediği,kadınların kara çarşafın içine sokulmadığı,kadın ve erkeğin bir araya gelmesinin,birlikte etkinlik yapılmasının engellenmediği bir düzende yaşayan ,bunu tersine çevirmek için çabalamayan,islamın yapılandırdığı bir düzende yaşamak istemeyen herkes kafirdir.Bizim tatlı su müslümanları sanıyor ki,zina yapan sopalanır,ama zinaya denilen şeye neden olacak eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz.Zina yapan sopalanır da,bir kadının,bir erkeğin sevdiği biri için yazdığı şarkıyı söylemesine izin verilir mi?Kadın sesi zaten haram,müzisyenleri  kırbaçlıyorlar,müzik aletlerini kırıyorlar,neden günaha giden yolu kapatmak için. Ya karma eğitime izin verilir mi?Kadın ve erkeğin birlikte rol yaptığı film,tiyatro gibi etkinliklere izin verilir mi?Birbirlerine nikahı düşmeyen kadın ve erkeğin bir kafede oturup,birşeyler yemesine,içmesine,konuşmasına izin verilir mi? Sinemaya gidip,kadınlı,erkekli rol yapılan filmleri izlemene izin verilir mi?Bol tanrılı,mitolojik filmleri izlemene,el ilaha şirk koşmana izin verilir mi?İslama ve islamın şekilendirdiği zihinlere göre bu saydıklarım ve türevleri zinaya veya günaha neden olabilecek eylemlerdir.İşte islamın hak düzen dediği düzen tam olarak böyle birşeydir.Günah denilen eylemlerin cezalandırıldığı,aynı zamanda günaha neden olan yollarında kapatıldığı düzen.Müslümanların birşeyi yasaklaması o yüzden oldukça kolaydır.İslam bu tür yasaklara yol veren bir dindir.Bizim müslümanlar sanıyor ki,hak denilen düzende  zina yapan sopalanır,ama güzel,alımlı bir bayanın da tvlerde şarkı söylemesine de izin verilir.Hayır kardeşim,kadın alınır,kara çarşafın içine koyulur.Ne müziğinden,ne çalgı aletinden söz ediyorsun sen.Bu yüzeysel,sığ yaklaşımla,islamın ne olduğunu asla anlayamazsınız.

İşte siz kendi inandığınız betiğe göre müslüman değil,kafirsiniz.Durum buyken diyorsunuz ki,allahın indirdiği ile hükmeden,yöneten,toplumsal yaşamı islama göre şekillendiren,işidin islamla alakası yoktur.Bunun tek nedeni de,boşluğa düşmek korkan beynin bağımlısı olduğu kutsal uyuşturucusu islamı kaybetmek istemediği için,kendini kandırma yoluna gitmesi ve gerçek islam bu değil diyip,kendini aldatması.Kendini daha fazla kandırıp,gerçeklerin üstünü örtmeyin,gizlemeyin,eğip,bükmeyin.Ne yardan,ne serden geçerim demeyin.Orta yolculuğu bırakın lütfen.

- Demo ve sağduyu mesaj yazmasın. Küfürler silinince konuşmamız iyice deli konuşmasına dönmüş. O yüzden mantıklı bir şey de söyleseniz cevap yazmayacağım.

Buzul: Ben bir tek şey söyledim.

Birincisi din aşamasına gelmeden önce mantıklı / mantıksal düşünen kişi olmayı (ve tabi ki insan olmayı) başarman gerekir. Dİğer başlıklarda bu konuyu açıklamaya çalıştım. Anlamadılar, olsun.

İkincisi: Öyle bir din varsa o dinden çıkın. Ben böyle düşünüyorum. Şİmdi başkasına yapmaktan, kendinize yapmaya geçtiniz. Yok öyle zırvalıklar. Müritlerine intihar etmelerini emreden bir takım tarikatları filan duymuştum. Ama öyle şey olmaz. Ha şu var: Geleneksel dinler (geçmişe dayalı sebeplerden dolayı) cinselliği evlilik ve çocuk olayına sınırlamak isterler. Bu konu uygun ortamda tartışılır.

Dinci / Ülkücü adam tabi ki "Olmaz, namusun gider" filan der. Burada da öyle tipler olabilir. O yüzden tartışmayacağım. Da ne söyleyeceğimi de zaten tahmin edebilmen gerekir. Biraz da siz saksıyı çalıştırın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bitburger yazdı:

Kim kôtü sôz kulländi ??

Küfür nerdeydi ??

Kimse kimseya hakaret etmemisti !!

...

Şimdi bu mesajında senin ettiğin küfürü sildim diye o küfür edilmemiş olmadı. Başlıkta bolca hakaret vardı, biz de oturup bir kereliğe mahsus olmak üzere tek tek sildik ve hakaretli sözcüklerin yerine ... işareti koyduk.

Ama sen yok ben devam ederim, nerede hakaret varmış deyip tekrar küfür sallarsan tek saniye beklemeden atarım. 

Sitelerde Paylaş

Sen kimi tehtid ediyorsun ??

Istedigim zaman ,istedigim isimle ,istedigimi yazarim !!

Bana müdürlük yapamazsin!!

HHattini bil!!

Forumun patronuymus mus mus.

Cok umrundaydi !!

Kendini formunun Allah i ,üyelerin kölen oldugunu mi sandin??

Tükürürum senin  gibi Allaha (MÜDÜRE)

Sen müdürün ne oldugunu cok iyi biliyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan 1060 okulun yüzde 80’i, en fazla kontenjan açığı imam hatiplerde olmasına rağmen, imam hatip okuluna dönüştürüldü.  OECD ülkelerinde milli gelirin ortalama yüzde 6’sı eğitime ayrılmaktayken, MEB’in 2017 bütçesinin milli gelire oranı sadece yüzde 3,54'dür.  Eğitimde TÜRGEV, Ensar Vakfı, Hizmet Vakfı, Hayrat Vakfı, İHH, Furkan Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti gibi dini doktrin uygulayan kurumlara haksız ayrıcalıklar tanındı.

Bu şekilde eğitim sistemi kökleşirse Işid Türkiye'de yetişecektir. Işid'i Suriye'de veya Irak'da aramaya gerek kalmayacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...