Jump to content

Küçüklüğümden beri dini eğitim aldım

Recommended Posts

On 30.12.2016 at 23:43, maymun yok darwin yalan yazdı:

Evet yanlış duymadınız 13 yaşımdan beri! Soruları alayım?

Peki, ben bir soru sorayım, o zaman.....;

Şimdi bu dinin amacı, "insana iyilik ve doğruluğu öğretmek" ise, neden sadece "bazı adamlara inanmadı" diye insanların bütün iyilikleri boşa gitmektedir...?
Yoksa sadece birilerinin menfaatine hizmet etmek mi gerekiyor !?

Bu durumda, yanlış diktatöre köle olanın, sonsuza kadar en alçakça işkenceleri hakettiği bu ilkel inanç sisteminin insanlığa katkıları nelerdir, açıklayınız !!?

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Hacerul esvet taşının kabede işi ne?

Bu taş islam öncesi araçlarda put olarak kullanıldığına göre bir putun kutsal sayılan mekanda işi ne?

Farklı coğrafyalarda doğmuş ve kendi dinleri üzerine eğitim almış hatta imtihandan ve sınavdan haberi bile olmayan milyonlarca insanın suçu ne?Neden ebedi olarak ceza çekmek zorundalar?

Kurani kerim değişmez kabul edenler neden hadis vb ek kaynaklara ihtiyaç duyarlar? İncil isadan 200 yıl sonra yazılmış kulaktan kulağa geçen bilgi bozulmuş ve tahrif edilmiş diye Hristiyanlıgi reddedenler Peygamber öldükten çok sonra yazılan hadis kitaplarını nasıl olur da kabul ederler?

İslam'da mezhepler neden var.En temel islam vazifesi olan namazın şartı abdestte bile safiye göre farklı hanifiye göre farklılık olması saçma değil mi? Peki bu bize kolaylık olarak geldiyse elim kanamis olarak kıldığımız namaz Hanefi mezhebine göre kabul değil. Hanefi mezhebine göre kurban kesmem gerekiyor Şafii ye göre sünnet.Kurban kesmezsem hanifiye göre meshulum safiye göre sorun yok...

Sitelerde Paylaş

Adam bir bucuk ay once acmis konuyu, en son da 10 gun once girmis foruma. 13 yasindan beri dini egitim aldigini soyluyor fakat kac yasinda onu soylemiyor. Profilinde 94 dogumlu oldugunu gordum, 23 yasinda yani. Baska bir konuda da 5 yildir dini egitim aldigini yazmis. 13 yasindan beri dini egitim aliyorsa 13+5=18 yasinda olmasi gerekir. Adam her musluman gibi yalanci. Bir de bizleri musluman yapacakmis, beyinsiz herif..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 30.12.2016 at 22:43, maymun yok darwin yalan yazdı:

Ilgi alaniniz Avrupa tarihiymis, o zaman kesin bilirsiniz.

1. Avrupa hangi nedenlerden ötürü dini kiliseye tikmayi basarabildi ?

2. Islam ülkelerinin böyle bir sansi var mi ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 30.12.2016 at 23:43, maymun yok darwin yalan yazdı:

Sorumu ne sorusu sordunda cevap almadın? ben sana soru sorayım o zaman madem dini eyitim aldın çok biliyorsun goolde var elinin altında. şahadet etmenin anlamı ne sence?

Sitelerde Paylaş

Konuyu açmış,hiçbir soruya cevap veremeden tüymüş. Ayrıca maymun neden yokmuş, hayvanat bahçesinde var:)))  13 yaşından beri dini eğitimin alınca ne oluyorki? Ben de bir soru sormak istiyorum, öğretmenim. 

Cinlerle evlenmek caiz midir? 

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...