Jump to content

1 Ocak 2017 Reina saldırısı

Recommended Posts

13 dakika önce, Bilim aşığı yazdı:

Öldürülmesi gereken birileri varsa bunlar ve bunlar gibiler:

DBYk7v.jpg

işte akp nin oluşturduğu toplumun koyunları, islamı biliyorlarmı ki , yahudi sakallı tiplerden dini öğrenirlerse olacağı budur. 

De ki: Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin de onların da rızkını biz veriyoruz. Kötülüklerin açığına da, gizlisine de yaklaşmayın. Haksız yere Allah'ın haram kıldığı cana kıymayın. Düşünesiniz diye Allah size bunları emretti.

Kimin müslüman kimin olmadığını ölçecek bir veri var herhalde ellerinde. Müslümanla günahkar olmayı ayıramayan cahil şakırtların akp hükümeti tarafından şımartıldığı kesin.

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tek tek ele alacağım.

Alıntı

Kuranı okumamışsınız.

Okudum. Buralarda filan tartışırken elimin altında bir meal da daima vardır. Bir ara eski ahit bile okumaya kalkmıştım, bir yerden sonra sıkılıp bıraktım.

Alıntı

İslamda cinayet şunlardır:

- müslümanın öldürülmesi

- zımninin öldürülmesi

- kölenin öldürülmesi

Zımnin gibi eski kelime kullanmayın. Anlamıyorum.

Alıntı

Bunun dışındaki cinayetler -dönemsel anlaşmalar dışında kalanlar- , cinayet değildir. İslam, muhammed'in hükümranlığını kabul etmeyen herkesin öldürülmesi, duruma göre kitap ehlinin cizye karşılığında hayatta kalabileceği şartı ile emreder.

- Bu en büyük manyaklıktır. Adamın adını unutum. Charlie Hebdo'yu taradıktan sonra kaçan adam polise telefonda "Biz Müslümanız, biz öldürmeyiz" filan diyordu. Yani tam da senin dediğin gibi ölen "kafir" olunca, öldürülen öldürülmüş olmuyor.

Şimdi İstanbul'da öldürülenlerin yarısı Türk yarısı Arap (Sünni Müslüman), Hava alanı saldırısı da özellikle Arapları hedef almış.

Bu bir.

İki: Bazıları Kuran'da "kötü yorumlanmaya açık sureler" olduğunu kabul ederler. Ben de o kesimdenim. Ama bu lafı ne zaman daha inançlı bir kişiye etsem bana hemen söz konusu ayet neyse, bilgisi kadar açıklamaya filan kalkar.

- Şİmdi bir insan cahil ya da hepten kötü niyetliyse, bunun sorumlusu o adamın inandığını söylediği din olamaz.

Örnek: Başörtüsü. Peygamber zamanında, politik nedenlerle, peygamber kendi kadınlarının (tanınmamaları için) "örtünün ve başınız yere eğik yürüyün" demiştir. Doğru hatırlıyorsam bu Kuranda da geçiyor. Örtünme konusunda da "sade giyinin ve mahrem yerinizi örtün" gibi çok genel, gayet de mantıklı öneriler var.

Bizler bunu böyle anlıyoruz. 90'larda YNÖ canlı yayında saatlerce böyle şeyleri açıklardı.

Bir de: hep söylüyorum. dinle aklını bozacaksın diye bir şey de yok. Kuran'da yüz kere Allah bağışlayıcıdır filan der. Kendi yapına istediğinden istediğin kadar alabileceğin bir sofra gibi düşünmek lazım (Konuşup duruyoz yakında ikinci Feto filan olmayız inşallah)

Alıntı

İkinci yanlışınız şu ki: islamı bilimsel açıdan değerlendirmeye çalışıyorsunuz. islamın emirleri açıktır. içinde inanmayanları bulduğunuz yerde öldürün yazan bir kitaptan bahsediyoruz. Bu emri, güya tanrı vermiş. Karşınızdaki insanlar, tanrı emretti diye bir başka insanı bıçakla parçalara bölerek, uçaksavarla ateş ederek, araba tamponuna bağlayıp kilometrelerce sürükleyerek, farklı araçlara bağlayıp praçalara bölerek, kafese koyup suya atarak, benzin döküp yakarak ve daha nice farklı yöntemle öldürüyorlar. 

- Yukarda saydıklarımın istisnası budur yine de. Hatta bunları yapıp "ben başka dine geçecem" de diyemezsin. Satanizm hariç hiçbir din seni kabul etmez.

Yani haram yemek, cinayet işlemek ne biliyim casusluk yapmak, bunu yaptığın anda dinden çıkarsın. Mesela bir dizide böyle bir gizli servis çalışanını yüceltiyorlar. daha teröre de gelmedim. Ama casusluk yapmak günah diye biliyorum. Yani islamı boşver, Budist manastırdan bile tekme tokat atılırsın.

Bir de ben şuna inanırım: ilk işin kendin akıllı mantıklı bir insan olmak. Ondan sonra, bunu başarmışsan, dinden yararlanarak, kendi inancına göre, ekleme yapabilirsin. Ama önce kendin, dinden bağımsız olarak, insan olamamışsan, mantıklı biri olamamışsan, O zaman evcil hayvanları filan da dine kazandırabiliriz diye düşünüyorum.

- Ben bu son olayları kabul etmiyorum. Orta-çağ din savaşlarında da cesetlere filan tecavüz edilmiş, büyük kıyımlar yaşanmış. Da ben tarihte, bilerek ve isteyerek savunmasız insanları bu şekilde hedef alan anlayış görmedim. Hasan sabah bile şeyhleri, politikacıları, melikleri filan öldürtürmüş.

Bu yüzden Müslümanların çoğu dinin bu durumu hakkında ciddi feryat ederler, kıyametten filan söz ederler.

Kimsenin dinine karışmam. Tayyibin, Melih Gökçeğin Müslümanlığını tartışırım. Da insanlıktan çıkmış, çatışmaya giderken nazilerin icat ettiği "korkmamaya yarayan" uyuşturucu alan, gencecik çocukları CIA beyin yıkama yöntemleri ile kandırıp ölüm makinası yapan adamı, tarihte bunu yapmış kişilere benzettin bence. Erbakan gelse "bu adamlar benim dinimden değil" der. İŞİD bambaşka bir şey.

Alıntı

Bu yöntemleri niye anlattığımı anlamamış olabilirsiniz: bunların inancına göre, sizin canınızın hükmü allahtan geldikten sonra, gerisi ve yöntemi ancak onların eğlencesidir.

Bu yüzden; bilimsellikten bahsediyorsanız, öncelikle hakkında konuştuğunuz din hakkında bir bilginiz olması için kuranı okumanızda fayda var.

Bir daha belirteyim: kuran, müslüman için ayıklama yapacağı bir kitap değildir. Bu adam bu kitapla yaşıyorsa, sizi de bu kitaba göre değerlendirir ve canınız onun tanrısı tarafından hükümlerle  hak kılınmışsa, kitabın içinde başka yazanlar çok da bir şey ifade etmez.

Kuranı kendi içinde tutarlı bir kitap sandığınızı düşünüyorum. Öyleyse, yanılıyorsunuz.

- Bu dünyada görecelik denen bir şey var. her şey bir ölçüde doğru bir ölçüde yanlıştır. Da duyulan öfkenin ya da beğenmemenin gayet mantıklı sebepleri olduğunu da hep kabul etmişimdir.

Bu tür konularda, benim inancım. Bunu orta çağda Katolik kilisesinin millete para ile cenneten yer satması olayı gibi düşünün. Böyle bir şey olur mu? - Olmaz. Şimdi İslamı övmek için filan söylemiyorum. Din şöyle bir şey: inanmayı seviyoruz, inanmak da istiyoruz, Bu kitaplarda öğretilerde kendimize yakın bir şeyler buluyoruz. Geçmişte ilk inananların aslanlara atıldıklarını, çarmıha gerildiklerini, onlara işkence yapıldığını ve bunun onları vaz geçirmediğini de biliyoruz. (Aynı devlet terörüne direnen komünistler gibi). Yani ortada bir "iyi" var.

Çakal insan zihniyeti de var. ceini doldurmak, savaşa sevk etmek, cinsel isteğini tatmin etmek (Avrupa basını, ya da Türk basınını takip ediyorsanız), ya da sırf sosyopatça emelerini gerçekleştirmek için, o "şeyh", "rahip" ya da her neyse, bunları kullanmıştır, kullanmak da isteyecektir. Dinin siyasetten ve eğitimden çıkartılma sebebi de budur. Tanrıyla aranda zaten aracı yoktur, buna gerek de yoktur, bu yüzden tarikatların filan kapatılmasına kadar gidilmiştir. Çünkü ibadet özgürlüğün var. Evet. Kuzey-Kore değiliz. Ama milleti din kullanarak kendi saflarına katamazsın. Bu önemli.

Ve kötülüğe sevk etmek için demiyorum. Ama bunlar öyle zeki kişiler de değildir. Millete politik anlamda gaz vermek, Dİn ve milliyetçilik yapılarak çok kolaydır. Saf ve cahil insanlar her yerde vardır. Yani tarihte bütün bunlar düşünüldüğü için böyle yapılmıştır.

Dİncileri/milliyetçilerin tek argümanı "Burası Türkiye burası başka, biz onlar gibi değiliz, olamayız"dır.

- Ama bunu diyen adam diyordur ki, pitagorun denklemleri Fransa'da işler, Burada Müslüman matematikçilerin kuralları işler. - Yok öyle bir şey. Fizik kuralları nasıl aynıysa sosyoloji kuralları da aynı.

Bir de ben bu heriflere sövmüyorum bile. Bunlardan birini görürsen ya hemen öldüreceksin ya da oradan toz olacaksın. Bunlar CIA/Nazi yöntemleri ile o hale gelmiş bir takım "varlıklar". ne konuşabilirsin, ne pazarlık edebilirsin, yok yani. Onlar Müslümansa benim defterim de Müslüman. Cumaları filan götüreyim eğer öyleyse.

Sitelerde Paylaş

işte akp nin oluşturduğu toplumun koyunları

O yorumların yazarlarını akp oluşturmadı, islamcı figüranlar akp den önce de vardılar. Madımakı yaktıklarında akp yoktu ama o islamcılar vardı. Çetin Emeç suikasti çocukluğumun travmasıdır ve o zamanlarda da akp yoktu, islamcılar vardı. Teşhisi yanlış koyarsanız, gömleğin ilk düğmesini yanlış ilikleyince, diger düğmelerinde yanlış iliklendiği gerçeğiyle nihayetinde karşılaşırsınız.

Sitelerde Paylaş
Just now, Bilim aşığı said:

Öldürülmesi gereken birileri varsa bunlar ve bunlar gibiler:

DBYk7v.jpg

Şerefsizler. Şerefsizsiniz hepiniz.Bu ülkede Atatürk'e Kemalizme laf edenin alnını karışlarız biz.

Bu ülkede yaşayıp bu ülkenin kurucu babalarına laf edemezsiniz, ettirmeyiz!

Yeri gelir devlet başa kuzgun leşe demeyi biliriz ve diyeceğiz. Bu ve bunun gibi şerefsizleri ibreti alem için teşhir edeceğiz meydanlarda.

Alçaklar! Kahpeler!

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Tumagü yazdı:

O yorumların yazarlarını akp oluşturmadı, islamcı figüranlar akp den önce de vardılar. Madımakı yaktıklarında akp yoktu ama o islamcılar vardı. Çetin Emeç suikasti çocukluğumun travmasıdır ve o zamanlarda da akp yoktu, islamcılar vardı. Teşhisi yanlış koyarsanız, gömleğin ilk düğmesini yanlış ilikleyince, diger düğmelerinde yanlış iliklendiği gerçeğiyle nihayetinde karşılaşırsınız.

birde ateist akp ci çıktı başımıza. akp bu ülkede hop dedi ortaya mı çıktı şimdi :) ya yorum yazmak için yazmayın kimler ki akp yi kuranlar don gömlek değiştirince tanıyamadınmı akp lileri :) rte nin dediği gibi gömlek değiştirdik don demedide ben ekliyorum şimdi :) sende kılık değiştirenleri tanıyamadın yani :) akp kafası eskiden yoktu , gökten iniverdiler ülkeye :) akp lilerde gıcır gıcır yeni geliverdiler :) sen hangi ülkede yaşadın senelerce ya mübarek.

Sitelerde Paylaş

AB-D emperyalistleri tarafından, Türkiye'yi iç savaşa sokmak amacıyla tezgahlanan başka bir katliam... Bu emperyalist ekiplere karşı mücadeleye girişmedikçe, bu çeteler katliamlarına devam edecektir. Tayyipgiller, faşist islam devletini örmeye devam ediyor.

Ek: Konu ile ilgili olarak HKP'nin basın açıklaması

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Vague said:

Tamamen haraç meselesi bu.Reina'nın sahibi olan Mehmet Koçarslan'a bu haber geliyor.Önlem almıyor.İki mafyanın çıkarları uğruna yaptığı katliamdan başka bir şey değil.Reina'nın taranması ilk değil.Fakat bu en çok ses getireniydi.

Mafya asla Devleti karşısına alamaz.Devlete kafa tutamaz.

Sitelerde Paylaş

2011 sonunda "Cemaat, kendisindenmiş gibi görünen numaracılarla yollarını ayıracaktır" şeklinde fetö ile akp'nin barışmasına uğraşan Güneş Yayın Yönetmeni Turgay Güler; 
"Reina'daki saldırının faili Amerika'dır. Amberin Zaman ve Mehmet Ali Alabora da katliamın planlayıcısı" dedi.  

Sitelerde Paylaş

İlginç bir oyun var ortada. Jacob raak, jake raak adında birisi etrafında dönen bir varsayımlar zinciri, bu olayın pek de müslüman işi olmadığını düşündürüyor. Bu adam, ambulansa kaldırılırken dostum lanet olası bacağımdan vuruldum, bunu yapanı bulunca lanet bacağımı kıçına sokacağım falan benzeri laflar eden, fakat hiçbir şekilde vurulmamış, hiçbir şekilde travma belirtsi göstermeyen adam. Bu adam 9 kişilik bir grup ile geliyor, 7 tanesi öldürülüyor. Bu adam hiçbir şey olmamışçasına olaydan sonra ve ertesi gün gülümseyerek konuşuyor. Öldürülenler çoğunlukla arap ülkelerinden. Bu adamın paralı asker ya da benzeri oluşumlarda yer aldığı söyleniyor. Sürekli olarak ve yalnızca bu adamla konuşuluyor. Bacağından vurulduğu halde hiç kan bulunmuyor. Adamı bomboş br ambulansa atıp hızlıca götürüyorlar ve ertesi gün amerikaya uçuveriyor. Adamın bindirildiği ambulans, reinadan 300 metre ötede duruyor, diğer bütün araçlarla beraber.

Saldırgan diye etrafa videoları sürülen adamı gördüğümde, bunu nasıl buluverdiler ki diye merak etmiştim. Adam bunca uzman bir saldırgan, yüzünü gözünü kapatmış. En iyi görüntülerde patates gibi görünüyor; fakat sonra selfieleri çıkıyor. Adamın bu olduğunu nasıl anladılar, selfieler nerden çıktı vb daha bir sürü sorular.

Sitelerde Paylaş
On ‎1‎/‎2‎/‎2017 at 08:36, tarihselmaddeci yazdı:

AB-D emperyalistleri tarafından, Türkiye'yi iç savaşa sokmak amacıyla tezgahlanan başka bir katliam... Bu emperyalist ekiplere karşı mücadeleye girişmedikçe, bu çeteler katliamlarına devam edecektir. Tayyipgiller, faşist islam devletini örmeye devam ediyor.

Ek: Konu ile ilgili olarak HKP'nin basın açıklaması

Zaten sağcısı solcusu Atatürkçüsü herkes ABD düşmanı. Şimdi Trump geldi değişir diyordum ama nafile. 15 Temmuz sonrasının yeni modası ABD /ABD kötü. Rusya, Çin, İran iyi. yada Sudi Arabistan filan iyi.

Kimse 1 numaralı müttefiki hakkında böyle konuşmamalı. Eleştiriye varım. Ama Sovyetler birliği artık yok. Putin'İ Amerikaya tercih edenler hangi mantıkla o lafı ediyorlar bilmiyorum (kendisi Tayyibin en iyi dostu şu anda).

- Ve sağcı ve solcu bunda hemfikir. İlginçlikler ülkesi.

Geçen Leman'da da okudum. Mehmet Ali Alabora bildiğimiz Mehmet Ali Alabora değil herhalde dimi?

Sitelerde Paylaş
On 13.01.2017 at 21:40, leonardo18 yazdı:

Zaten sağcısı solcusu Atatürkçüsü herkes ABD düşmanı. Şimdi Trump geldi değişir diyordum ama nafile. 15 Temmuz sonrasının yeni modası ABD /ABD kötü. Rusya, Çin, İran iyi. yada Sudi Arabistan filan iyi.

Kimse 1 numaralı müttefiki hakkında böyle konuşmamalı. Eleştiriye varım. Ama Sovyetler birliği artık yok. Putin'İ Amerikaya tercih edenler hangi mantıkla o lafı ediyorlar bilmiyorum (kendisi Tayyibin en iyi dostu şu anda).

- Ve sağcı ve solcu bunda hemfikir. İlginçlikler ülkesi.

Geçen Leman'da da okudum. Mehmet Ali Alabora bildiğimiz Mehmet Ali Alabora değil herhalde dimi?

Aboov... En büyük müttefik falan... Ne diyorsunuz ne içiyorsunuz siz adamlar ülkeyi kan gölüne çevirdiler ne müttefiki ya.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, tarihselmaddeci yazdı:

Aboov... En büyük müttefik falan... Ne diyorsunuz ne içiyorsunuz siz adamlar ülkeyi kan gölüne çevirdiler ne müttefiki ya.

Senin (solcu olarak) anlaman gerekiyor. Şimdi Rusya bir diktatörlük, Çin Diktatörlük, İran da Şeriat. ABD ve AB ise hukuk devleti / Demokrasi. Yani bizim olmak istediğimiz şey.

MHP / AKP kesiminin bunları sevmesini anlıyorum. Solcuların sırf Amerikan düşmanlığı yapmak adına böyle laflar etmelerini ise kabul etmiyorum. Ben sana "Amerikan hayranı ol" demiyorum. Kötünün iyisi gibi düşünüp benim gibi düşünmeniz gerektiğini varsayıyorum.

+ Gelecekte Kürt halkı için bir çeşit ülke öngören de ABD'dir. Rusya'nın bu konuda öngörüsü yok. Nasıl işine gelirse öyle yapar.

Bu biraz da şuna benziyor: Hangi kitapçıya gitseniz Hitler'İn "Mein Kampf" kitabı satılmaktadır. Bu güce hayran olmaktan başka bir şey değildir. Mantıklı bulmuyorum.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, leonardo18 yazdı:

Senin (solcu olarak) anlaman gerekiyor. Şimdi Rusya bir diktatörlük, Çin Diktatörlük, İran da Şeriat. ABD ve AB ise hukuk devleti / Demokrasi. Yani bizim olmak istediğimiz şey.

MHP / AKP kesiminin bunları sevmesini anlıyorum. Solcuların sırf Amerikan düşmanlığı yapmak adına böyle laflar etmelerini ise kabul etmiyorum. Ben sana "Amerikan hayranı ol" demiyorum. Kötünün iyisi gibi düşünüp benim gibi düşünmeniz gerektiğini varsayıyorum.

+ Gelecekte Kürt halkı için bir çeşit ülke öngören de ABD'dir. Rusya'nın bu konuda öngörüsü yok. Nasıl işine gelirse öyle yapar.

Bu biraz da şuna benziyor: Hangi kitapçıya gitseniz Hitler'İn "Mein Kampf" kitabı satılmaktadır. Bu güce hayran olmaktan başka bir şey değildir. Mantıklı bulmuyorum.

Senin de şunu anlaman gerekir, saydığın tüm ülkeler parababaları diktatörlüğüdür. Yani bizim olmak istediğimiz için sürekli akrabalarımızı, yakınlarımızı kaybettiğimiz, parababalarının burjuva terörü uyguladığı ve bazı çıkar grupları üreterek sonradan bunlarla  arasının bozulduğu bir düzendir. ABD mi demokrasi? Birkaç yıl önce beyaz polisler siyahları öldürürken öyle miydi? Hem de başında siyah bir başkan varken... Diğer yandan Kürt şovenist, ırkçı, faşist hareketinin ABD sevgisi de aynı dediğin şekilde gelişiyor ve kendini Ankara'da kuzenimi katlederek gösteriyor. Herhangi bir kişi, TAK'ın bombayı ABD emperyalizminin ya da AB emperyalizminin fonları ile temin etmediğini söyleyebilir mi? Bu mu demokrasi? Kötünün iyisini seçmek zorundaysak, yine sosyalistleri seçerim. Ve senin diktatörlük dediğin sosyalist ülkelerin iktidarları, cephe hükümetlerinden (yani çok partili iktidarların tek partide birleşmesinden, derlenişinden) oluşmaktadır. Bu kötü değildir, kötü olan demokrasi adı altında kuzenimin katledilmesidir! Bunu iyi belle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...