Jump to content

Ben Tanrı Olsaydım

Recommended Posts

Şimdi, Yeremya yazdı:

Yuhhh ya. Bunu ben yapsam cahil dersiniz. Kafanin icindekini kullan dersiniz.

Çoğul konuşmayı bırak artık bana karşı. Ben bir şey demedim. Tutarsızlığını sert bir şekilde dile getiriyorum sadece. Neyse çok yüklenmicem. 

Ama sen bir deistsin bunu bil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, NotImportant yazdı:

Çoğul konuşmayı bırak artık bana karşı. Ben bir şey demedim. Tutarsızlığını sert bir şekilde dile getiriyorum sadece. Neyse çok yüklenmicem. 

Ama sen bir deistsin bunu bil.

Sizde bir agnostiksiniz. (:

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Yeremya yazdı:

Sizde bir agnostiksiniz. (:

Belki, Yeterli derinlikteki kişiler için. Dünya dinleri için geçerli değil. Zaten böyle bir şey için, kimse allah bilinemez demez. Kitapta yazan tanımlı bir şey için saçmalık olur. Umarım açıklayabilmişimdir. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tatarka yazdı:

@Yeremya IQ seviyen 80 altı. Kusura bakma, ama öyle. Şu yazdıklarını beş on yıl sonra tekrar okuduğunda kendinden utanacaksin. Unutma. Adnan Oktar kedicik gibisin. Ahahhaaha.

Ekran alintisi yap. 10 yil sonra hatirlatirim.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, NotImportant yazdı:

Belki, Yeterli derinlikteki kişiler için. Dünya dinleri için geçerli değil. Zaten böyle bir şey için, kimse allah bilinemez demez. Kitapta yazan tanımlı bir şey için saçmalık olur. Umarım açıklayabilmişimdir. 

Gercekten agnostikmiydiniz. Ben onu ornek vermek için sallamistim.^_^

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Yeremya yazdı:

Neden?

Neden olacak yahu, insanların inançlarına göre ayrıma uğratılmasından daha korkunç bir ayrımcılık gösterebilir misin dünyada ve tarihte? Buna insan denen bir insan nasıl kapılabilir, bir insan kalkıp nasıl benim gibi düşünmüyor ve inanmıyor diye başka insanları başka bir sınıfa koyar? Buna nasıl kalkışabiliyorsunuz siz?

Peki bir soru daha madem... Cami imamının arkasında namaz kılan kafir oluyorsa, sen başını açsan sen de kafir olur musun? Bir de bu kafirlerin sonu ne olacak? Senin allahın bunlara ne yapacak?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Neden olacak yahu, insanların inançlarına göre ayrıma uğratılmasından daha korkunç bir ayrımcılık gösterebilir misin dünyada ve tarihte? Buna insan denen bir insan nasıl kapılabilir, bir insan kalkıp nasıl benim gibi düşünmüyor ve inanmıyor diye başka insanları başka bir sınıfa koyar? Buna nasıl kalkışabiliyorsunuz siz?

Peki bir soru daha madem... Cami imamının arkasında namaz kılan kafir oluyorsa, sen başını açsan sen de kafir olur musun? Bir de bu kafirlerin sonu ne olacak? Senin allahın bunlara ne yapacak?

Aslında bu ayrımcılığı her inanç grubundaki kişiler yapıyor.Forumdaki konuları okuduğumda, nasıl ki din koruyucular diğerlerini farklı bir sınıfa koyuyorsa, aynı şekilde ateizm'i savunanlar da diğerlerini başkalaştırdığını çok rahat görebiliyorsun..Bunun aksini yapabilmek sanırım farklı bir erdem ve herkeste olamayan bir duygu.Bu nedenle bunu herkese sorman daha doğru olur..

Kuran'da örtünün kelimesinden yola çıkarak işi garantiye almak için her tarafını örten bir kesim mevcut.Halbuki işin esprisi çok daha eskilere dayanıyor.Muhammed yine Yahudilerden arakladığı bilgilerle örtünme konusuna da değinmiş.Normalde insanın enerji alanı baş kısmında tepe noktasıdır.Bu enerji alanını negatif durumlara karşı korumak için açıkta bırakmamak doğru olandır ama günümüze kadar konu günah olma cehennemlik olma durumuna kadar gelmiştir.

Hristiyanlarda günah çıkararak cennet bileti nasıl alınıyorsa, müslümanlarda da son anda tövbe etmek, 60 ından sonra hacca gitmek gibi joker kartlarını kullanarak cenneti garantiliyorsun.Müslüman Allah'ın söylediğine göre kafir de olsa her müslüman cennete mutlaka girecek!!!! Geri kalan inanmayanların vay haline..

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, TamDaBugun yazdı:

ateizm'i savunanlar da diğerlerini başkalaştırdığı

Arada ne fark olduğunu ortaya koymak zorunlu. Ben niye ateistim, niye tanrıcı değilim, bunu açıklamak zorundayım. Bunu ötekileştirme, düşmanlaştırma, nefret söylemi olarak göremez ve gösteremeyiz. Çünkü bir ateist din dayatılmadığı sürece bir dindara karışmaz. Bana din dayatılmadıkça din ile ilgilenmem.

Ayrıca diyelim bir ateist nefret söylemi geliştirdi ve ötekileştirdi, düşmanlaştırdı. Bir kere bu bir özsavunma olduğu için çok da suçlayamayız. Çünkü dincilerin nefret saldırısı altında.

Hadi bunu da geçsek, bu kez hiç bir başkası, dinciler gibi düşmanlarını sonsuza kadar yakmak isteyecek kadar nefret söylemi geliştiremezler. Bir ırkçı bile nefret ettiği kişilerle sadece birlikte yaşamak istemez. Onları sonsuz işkence etmez, en fazla öldürür.

Dünyada din kadar korkunç bir nefret söylemi daha yoktur. Çünkü sadece öldürmez, sonsuza kadar bir uzlaşma ve bağdaşma olmayacağına, sonsuz zevk içinde eğlenirken düşmanlarının acılar içinde işkence çekmelerini seyredeceğine inanır. Bunun sonsuz olmasına inanması kadar korkunç bir düşmanlık söylemi daha olamaz.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, TamDaBugun yazdı:

Müslüman Allah'ın söylediğine göre kafir de olsa her müslüman cennete mutlaka girecek!!!!

Sanırsam Müslümanların allahı demek istedin. Ben Kuran'da böyle bir ibare görmedim. Önceden kafir olsa da demek istediysen o zaman olur tabii. Sonradan kafir olsa da demek istediysen öyle bir ibare yok.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeni din açamaya karar verdim adı ABC dini, ama bizde kadınlara haksızlık yok hele nuri konusunda asla !

Üstelik şimdi kampanyamız bile var. Dinime ilk giren 10 kişiye ister huri olsun ister nuri olsun tam 7 yerine 11 tane verilecek.  Yanlış duymadınız tam 11 tane!! Sonsuz yaşamınızı hurilerle renklendirin.... 

hurilerimiz ve nurilerimiz %100 bakir olmakla beraber kesinlikle diğer din ürünleri ile karşılaştırılmamalıdır. 

Ayrıntılar için beklemede kalın daha inmedi. 

(Tüm hakları ABC tanrısı tarafından saklıdır. Kampanya koşulları stoklarla sınırlıdır. ABC tanrısı kampanyayı istediği zaman sona erdirme hakkına sahiptir. Kampanya hakkında ayrıntılı bilgi çok yakında ABC tanrısı kurtsal kitabında.)

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
On 08.01.2017 at 15:16, democrossian yazdı:

Ben kendi isteğimle kapandim. :rolleyes: Hesabini odeyemeyecegi yemegi yiyene ne yapilir?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Yeremya yazdı:

Sizce? İnsanlar çok iyi ve edepli olduğundan kapanmis olamam. 

Diger sorumu es geçmișiniz !

Benim için durum belli, cevabınız pek tatmin edici değil.

Samimi olarak soruyorum; kapanınca Sizin için ne değișiyor ?

Sokaktaki insanlar (daha doğrusu erkekler) Size daha düzgün mü bakıyorlar kapanınca ?

Ayrıca "kendi isteğimle" derken, neyi ve kimleri referans aldınız ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...