Jump to content

Tayyip Atsız'ın şiirini okudu

Recommended Posts

Çözüm sürecinde "Milliyetçiliği ayaklar altına aldım' diyen Erdoğan, Türkçü şair Nihal Atsız'ın şiirinden bir bölüm okudu.

Erdoğan'dan Atsız şiiri

06 Ocak 2017 Cuma 16:46

Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nihal Atsız'dan şiir okudu. Çözüm sürecinde "Ben milliyetçiliği ayaklar altına aldım" sözleriyle tepki çeken Erdoğan'ın, başkanlık tartışmalarının sürdüğü bu günlerde Türkçü kimliğiyle tanınan Atsız'dan şiir okuması dikkat çekti. Atsız'ın Kahramanların ölümü şiirinden kısa bir bölüm okuyan Erdoğan, Nihal Atsız'ın adını anmadı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/erdogandan-atsiz-siiri-154358h.htm

•  
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
8 dakika önce, Bitburger yazdı:

Recep Tayykp Erdodan siir sever  biridir!hep okur..okur da okur..

Sen ne anlatmak istemistin ?

Ayrıca burada neyin eleştirildiğini anlayamadın mı?

Adam milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye övündü, yıllarca Türklüğe milliyetçiliğe sövdü. Şimdi çıkmış bir Türk ırkçısının şiirini okuyor rezil maymun ?

Girmediği kılık kalmadı maymunun şimdi de başkanlık için ülkücü-türkçü takılıyor ?

tarihinde Bilim aşığı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atsız'ın şiirini okuyarak Türkçüleri kafalıyor, İslam karşıtı Atsız'ın adını vermeyerek ise yobazları kaybetmiyor. Ben bu adamların 15 yılda herşeyini öğrendim. DEAŞ lafı bile DHKPC terör örgütünün adına benzediği için kullanılıyor. Her detayda manipülasyon var; satır alralarında, fiil çekimlerinde, insan ve parti isimlerinde (Esed, Cehape-Mehape). Çünkü kitlelerine herşeyi basitleştirerek, "iyi bu, kötü de şu" diye basitçe ve tekrarlayarak anlatarak var oluyorlar. Ciğerlerini çözdük maalesef. Türk siyaset tarihinde böyle bir gelenek hiç olmadı. Ancak yoğun Amerikan danışman desteğiyle bu olabilir çünkü bu çok pislikçe ama Amerikan tarzı bilimsel bir yaklaşım. Orada eğitim alıp senelerce yaşadığım için biliyorum. 

İsterse Richard Dawkins'den, Salman Rüşdi'den, Geert Wilders'ten, veya Karl Marx'tan okusun fark etmez.

Karşısındaki kitle hüloooğ diyecektir.

RTE'nin başarısı da zaten budur. Yüzde 50-60'lık bir kesimin gözünde kendisini kişilik kültü haline getirdi yüksek propaganda desteği ile. Ne derse desin, yani NE DERSE DESİN, doğrudur. Takipçileri farkında olmasa bile o, onların bilinç altında Allah'tır. Sorsan "haşa kafir" derler ama içlerinde Allah figürünü RTE'de görüyorlar.

RTE ise Allah'ı sürekli över ve ona tapınır gözükmesine rağmen bilinç altında Allah'ı kıskanıyor. Zaten bazı sözleri bunu ele veriyor. Rahmetimiz gazabımız birşeyler demişti ve bu Kuran'da geçen İslam tanrısının bir sözü aslında. Allah'ı kıskanıyor ve kendisi Allah olmadığı için kızgın. Aranızdaki en ateist bu adamdan daha manevidir bundan eminim.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Kuranınizinde said:

Tayyibin tek amacı iktidar da kalmak. Tayyip bunun için herşeyi yapabilir. Korku ve paranoya had safhaya çıkmış. Büyük şekilde güç zehirlenmeside yaşıyor. Ama ben tayyibin ömrünü uzun görmüyorum. Tayyibin sonu yakın...

On küsur senedir bunları duyuyoruz. Bu formumda ve başka mecralarda "AKP bitti, RTE gidici" muhabbeti 100000000 kere yapılmıştır. Hacı'nın "AKP cami duvarına işiyor" diye bir başlığı bile vardı 2000 ortalarında hatırlıyorum.

Gitmez. Götürtmezler. Alernatifi yok. Laik kanat Mustafa Sarıgül'ü öne sürmeliydi ama artık çok geç.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir keresinde,yillar önce

Cumhur Baskanimiz TV siir okuyor.

Ben topraktan bir canim_ O.Gencebay.(cok severim)

RTE  okuyor. ..ilk dörtluk!!

,...........,......

Ben topragin sinesinde insan debilen bir canim

Hem dûsünür hem Severin budur tastan farkli olan yanim

Her maddenin zerresini bedenimde tasiyorsam

Ben ne bir tas,ne bir agac insanligimla insanim.

...................

Bu kadar okuyor,..,,.siirin devamini bildigim icin bekliyorum devamini,AMA okumuyor!!

Siirin devami..ikinci dörtlük!...bilerek okumadigi dörtlük

.................

Agaclarin özgürlügü ancak agac gibi olur

Benin özgürlügüm ise düsuncemde hayat bulur

Her sürünün bir cobani var,cobanini koyun secmez

Ben insanim koyun degil,ben bilirim koyun bilmez

,.......................

Kuranda bir ögreti var (sure,ayet no aklimda degil)insanlara biilgi aktarirken bilginin hepsini ver,bazi kisimlari atlama,agzini yüzunu yamultma..der kuran!!

RTE in kuran ögretisi umrunda degil,isine gelen kismini okuyor,gelmeyeni susuyor.

Ve utanmadan ,popiletesi artsin diye O.Gencebay a abi diyor.

Bu adamdan korkulur!!

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Oy için girmeyeceği kılık yok bu şeref yoksunu itin. Yeri gelince kemalist olur, yeri gelince Atsızcı olur, yeri gelince PKK'lı olur. Böyle kancık, ahlaksız bir köpek işte bu. Suratında bile meymenet yok resmen ben Türk değilim, soysuz bir devşirmeyim diye bağırıyor. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...