Jump to content

Akıllı tasarım

Recommended Posts

• İleti 361
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

57 minutes ago, güven said:

Sen niye bu kadar kafa  patlatıyorsun evrime bilime rahat ol senin yartılışın belli ademden havadan üğrediyinize göre kardeş kardeşi düzmüş enset ilşkiden olmuşunuz. birde yaratılış hikayesi varki evlere şenlik anladıysam arap atı olayım emi.

yart%C4%B1l%C4%B1%C5%9Fneyleyart%C4%B1ld

orada yaratılışın çeşitli aşamalarından bahsediliyor..sizin yukarıda kırmızı ile yazdığım konulara verilecek cevabınız var mı?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

orada yaratılışın çeşitli aşamalarından bahsediliyor..sizin yukarıda kırmızı ile yazdığım konulara verilecek cevabınız var mı?

Onlar benim kapsama alanımın dışındadır bilirim ama çok bilmem ateist olanın doktor fizçi her şeyi bilme bir yükümlü yok  öyle olsa dükan senin. ama şu gerçek ben  eskiden müslümandım sabahın köründe kalkıp namaz kılardım babam hocaydı resmi olmsada hocaydı kuranı bütün köylülere öyretiyordu banada öyreti alfebeyi bitrdim kurana geçecektim yani rapca okuyorduk. benim şanslı hemde şansız tarfım vardı okuyamdım il okul 3 terk desem yerdir ama şansım vardi fakirlik ilk okuldan sonar ekmek davası için istanbula geldim ekmek peşinde koştum soklarda yatım kalktım  neyse 40 sonar unmuştum okuma yazmayı azdım birisi saysinde islam dinini tarvatı incilden okudum sitelri objektif bir şekilde okudum  kaç site sayamam en çokta sevdiyim site kapandı  sitenin ismi hangi gerçekler  o çık güzeldi sexi hurinin  sitesini agonistik sitey vs okudum  üç sayfa okumaktan kaçan adam sonrdan okuma hevsi geldi kitaplarda cabsı çok uzatım ama demem şu islam dinini  azda olsa bilirim ve dinden çıktığımda biraz bocaldım sonra alıştım. yartılış demişken bunuda asyım aslında başkasınıda asrım şununla yetin şimdilik

1848incim5909241.jpg

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

o kanatlar daldan dala geçmesini ve ağaçlardan aşağı yumuşak iniş yapmasını sağlar..

hım bilmiyordum gerçekten öyetiyin için sağol kardeş ben köydeyeken  çok merklıydım kuşlara dağların arsında ısız yerlerde kulş yuvası arardım  ıszı  dağların arsında gezerken yalız ıslık çalan kuşalr vardı çocuktum çok korkardım en sonunda alıştım neyse  ne çeşit kuş varsa yuvasında yumurtasından renginden kaç adet doğrdupunu  bilr hangi kuş olduğunu tanırdım  örenek keklik 16  adet yumurta doğurur. çif dişili yuvaysa 32 adet yumrta doğurur kuluşkaya yatar dişi keklik entersan  bir tabiyatı var elini o yumurtaya deydir bir daha o yuvaya gelmez yeni yuva kurar  başaka yerde yeniden yumrtalar çok sızıs uçurum kenarlarında yaşar yani ısısz dağların arsınd yaşarlar  ve kelik yumurtadan çıkar çıkmaz üstü kurdumu 5 dakika sonra o keli,k yavrusunu bulamsın yaklamya çaılışan nafile fareden bile hızlı kaybolur taşlıkların içinede  kelik dövüşü olurdu bizde evgileştirlirdi kafeste çok fena dövüşürler keliyi yaklamanın tek yolu vardı akşam kar yağdımı sabahın köründe dağların arsına diz boyu karın içind keklik avlamya giderdik neden kar yağrken? keliyin kantları ıslanırdı uçamzdı ve  koşduğındada işz bıarkır karın üzerinde koşarak yaklardık sığırcın seçe bunlar insanların yaşdığı yerde yaşarlar sığrcın anca bahrda gelir kıralankıç gibi bana bu kuş gibi şeylerden bahset bilirim onların ne yaptığğını doğada yaşamış biriyim tavşan tilki nasıl yakalanır bunları uzunuzun anlatmam gerk yok  bir örmek daha veryim karda tavşan kolay yaklanır izi sürlür yazında taşan çok hızlı koşar yaklamanın yolu yokuş aşağı kovalıyacaksın tepeden aşağı koşma mecuburiyetinde bırakırsan yani önünü kesersen tep aşağı koşarken ön aykları kısa olduğumndan takla atar koşamaz kolay yakalrsın kusura bakmayın ateist ahalesi başınızı ağrıtım neyse  doğda balık elle yakalrdık biz  bizim orda ne varsa hepsinin  ne eksiyi var bilirdim ondan bana yumuşak imişmiş diye anlatma ben allahın kuşalrı havada tutuğunu idda etiyini söyledim ayti astım ama nedense allah tavuğu kazı ördeyi nedense uçurmayı unutmuşmu düşürmüşmü bilinmez. birde  Allah diyorki elimle yaratım size göre allah her yerdedir hiç birşey benzemez herşeyden münezihtir ama ayet öyle demiyor,9534incig2956952.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın birde serçe çok öldürdüm sapnla yuvasında yaklar boynunu koparırdım  nedeni öldürmemin dindi bizim şiilerde derlerki ibarhim peygamberi ayeşe atıldığında serçe su taşımamış ondan öldürdük ne kadar pişmmanım bimesiniz o seçeler ve baykuşlar beni öteki dünaya benim peşimden ayrılmazlar vala:))) baykuşda  ötüyü zaman ölü ölürmüş uğrsuzmuş diye taşın üstüne dizerdim yavrularını öldürdüm birde bakışları nazar deydirmiş ondan çok öldürdüm son pişmalık  fayda vermez çok üzgünüm. ayni neye benzer cübbeli diyor ya tek vurşte kerten kele öldürmek sevaptır bizde öyle bir inacımız vardı hay batsın diniz yere hay gebrisice allahınız peygamberiniz bunların yüzünden vicdan azabuı çekiyorum.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, T.TAŞPINAR said:

Aşamalardan bahsetse cümleler peşpeşe olurdu, biri Şam'da diğeri Fizan'da olmazdı. Senin geri zekalı put (aslında araplar) bunu bile düşünemeyecek kadar aptal demek ki.

İlkokul kitaplarında bile bir düzen, bir sistem, bir derli topluluk var, ya arabın kitabında ne var? Karman çorman bir kitap, yarım yamalak masallar, gereksiz tekrarlar, çelişkiler, yanlışlar, ilkel kurallar...

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, güven said:

Allah bu  kuşu havada tutamamış yere çakılmış

4696incij9129837.jpg

Düşünen bir insan bu ayetten fizik yasalarının Allah'ın kontrolü altında olduğunu, Allah tarafından yaratıldığını anlar.

Bu sebeple ki kimyasal ve fiziksel yasalar doğrultusunda hareket eden evrim Allah'ın yaratma biçimidir.

Allah bizi de 9 ayda yaratmaktadır. 

Dünya'nın oluşu da evrenin oluşa da fizik yasalarının maddeyi evrimleştirmesi sonucu oluşan birer ürünlerdir.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, ANTİATEİST said:

Düşünen bir insan bu ayetten fizik yasalarının Allah'ın kontrolü altında olduğunu, Allah tarafından yaratıldığını anlar.

Bu sebeple ki kimyasal ve fiziksel yasalar doğrultusunda hareket eden evrim Allah'ın yaratma biçimidir.

Dünya'nın oluşu da evrenin oluşa da fizik yasalarının maddeyi evrimleştirmesi sonucu oluşan birer ürünlerdir.

Her putperest aynı senin yaptığın gibi her şey benim putum yapmaktadır der. Bu putperestliğin değişmez kuralıdır.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Hangi Allah yıldızlarla uzaydaki şeytanları taşladığını söyleyen Allah mı?

And olsun ki, yakın göğü kandillerle donattık, onları şeytanlar için taşlamalar yaptık ve şeytanlara çılgın alev azabını hazırladık.Mülk 5

Sözüm ona,müslümanlara göre,fizik yasalarıyla evreni,dünyayı oluşturan El ilah,yıldızlarla uzaydaki şeytanları taşlıyor,avlıyor.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

kendisini çok akıllı sanan ateistler..güya Allah ın bir açığını bulduğunuzu sanıyorsuynuz değil mi.?ayetin aslında her şeyden ikili-eşli yarattık denir...erkekli dişili sözleri yorumdur..cinsiyetlere ayrılmış canlılar için söz konusudur..peki bakalım görelim bakteriler ayette dendiği gibi  mi yani her seferinde çiftler halinde mi çoğalıyor yani yaratılıyorlar..yoksa tek tek mi yaratılıyorlar..her seferinde bölünerek çoğaldıkları için tek tek değil çift çift yaratılıyorlar..değil mi?

sizin var mı bir cevabınız şu eşeyli üremeye geçiş için tatmin edici bilimsel bir açıklama bulamayınca "nitel sıçrama" deyip geçmelerine?

gülünç bir açıklama olmuş.

hocam, eşeyli üreyen canlılarda çifti erkek ve dişi, eşeysizlerde de bölünme ile üretilen canlı sayısı olarak mı alıyoruz? Hepsinde canlı sayısı alacaksak, tek sayı doğuran bir köpek bu tanıma giriyor mu? tek sayı bölünen bir tek hücreliyi ne yapıyoruz? örneğin, bir virüs, bakteri, plasmodium, vücut içinde çoğalırken kendinden tek sayı mı, çift sayı mı üretiyor?

toprak solucanları bölünerek çoğalabilyorlar. ne dyoruz bu durumda?

ilkçağ arabı çevresinde gördüğü her şeyin çifte gereksinim duyduğunu farkedip, bunu böyle yazmış. göremedikleri hakkında herhangi bir fikri olmadığından, tutmamış.

o kadar uydurukçuluk olur, normaldir.

Sitelerde Paylaş

12 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Mademki evrimci anlayışa göre insanın en yakın akrabası şempanzedir, neden beyin ve zekâ yönünden de en yakını değildir. Evrimcilerin yarattığı mantık illüzyonuna göre evrimin şu andaki zirvesi insan türüdür ve ona en yakın olabilecek olan da şempanze değil midir? İnsanın maymun türleriyle ve özellikle şempanzeyle ortak atadan geldiği savının temellerinden biri genetik ve buna bağlı olarak fiziksel benzerlik değil midir? Fiziksel benzerliğin akrabalığa sağlam bir kanıt olarak kabul edilemeyeceği örneğini verdik.  Zekâ ve beyin gelişmişliği açısından insana en yakın olan canlılar yunuslar olduğuna göre neden yunuslarla insan türü arasında evrimsel akrabalıktan bahsedilmez? Evrimci anlayışa göre evrimin zirvesi insan türü ise ve ona en yakın olan canlı şempanze ise zekâ ve beyin gelişmişlik düzeyi açısından da en yakın canlının yunus değil şempanze olması gerekmez mi? 

Evrimin zirvesi diye bir şey yok.  Şempanzeler oldukça zeki hayvanlardır. Yunusların daha zeki olması (? kesin bilgi değil) bir şeyi ispatlamaz. Birden çok tepe noktası olabilir. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Neden hiç tek bacağı olan fakat ikinci bacağı henüz oluşma aşamasında yani çok küçük olan bir ara formdan bahsedilmez? Örnekleri çoğaltabiliriz. Neden evrimsel atalar olarak kabul edilen canlıların hiç birinde elde ve ayaklarda dört parmak olan ve beşinci parmağın henüz çok küçük ve oluşma aşamasında olduğu bir fosil kaydı gösterilemez? Neden hep gözler iki tanedir, gözün biri tam olarak oluşmuş iken diğer gözün henüz küçük ve oluşma aşamasında olduğu bir ara geçiş formu fosili gösterilmez? Eğer evrimcilerin varsaydığı evrimsel aşamalar ve aşamalı değişimler doğruysa bu tür eksik ya da gelişimini tamamlamamış organlara sahip çok sayıda canlının fosillerine rastlanmalıdır. Oysa evrimciler buna karşılık, ara geçiş formlarının bu şekilde olmayacağını bunun yanlış bir anlayış olduğunu savunurlar. Peki, bu tür çok sayıda ara geçiş fosiline rastlansaydı bunları evrimin bir bilimsel kanıtı olarak görmeyecekler miydi? “Ara geçiş formları böyle olmaz zaten, bunları evrime kanıt olarak görmeyin” mi diyeceklerdi? Herkes biliyor ki bu tür kanıtlara balıklama atlayıp, “işte görüyorsunuz, hala neden kabul etmemekte diretiyorsunuz?” diyeceklerdir. 

Hepsinin var olması ilgini çeker mi ? Çünkü bu dediklerinin hepsi zaten var.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Benim astığım ayetle böyle bir bağlantı nasıl kurabildin hayret verci.  benim astığım ayetde ne diyor kuşları havada tutan benim der.. kırmızıyla işartlediyim  fizik yası. kiyasal fizikisel yasalar. fizik yaslarının madeye  evirlmei  vs nerde yazıyor kuranda ve benim astığım ayetle ne alkası var fizik evrim yazan ayeti bana göndermisin. çol bedevisinin kitabında evrinmi? yazıyo  az kaldı bilim geliştikçe  kuaranı eyebüke  bilime yamamaya çalıştıkca kuranın orjinal bir ayeti kalmaycak. hani bu kuranı allah koruyacaktı? niye olmuyan şeyler yazıyorsunuz. kuranı bizde okuduk zeyusa yeminle böyle bir şey görmedik

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, bir_akil_insan said:

hocam, eşeyli üreyen canlılarda çifti erkek ve dişi, eşeysizlerde de bölünme ile üretilen canlı sayısı olarak mı alıyoruz? Hepsinde canlı sayısı alacaksak, tek sayı doğuran bir köpek bu tanıma giriyor mu? tek sayı bölünen bir tek hücreliyi ne yapıyoruz? örneğin, bir virüs, bakteri, plasmodium, vücut içinde çoğalırken kendinden tek sayı mı, çift sayı mı üretiyor?

ilkçağ arabı çevresinde gördüğü her şeyin çifte gereksinim duyduğunu farkedip, bunu böyle yazmış. göremedikleri hakkında herhangi bir fikri olmadığından, tutmamış.

Ayetlerde geçen zevceyni kelimesini işlerine geldiği gibi yorumluyorlar,zevce kelimesinden türetme ve zevce çift demek ama erkek-dişi çift demek,başka anlamda kullanılamaz,ama bu Arap bozuntuları kullanır.

Haydi bu adamın dedikleri doğru diyelim,mesela insanda eritrositler(alyuvarlar) bölünemezler,sinir hücreleride öyle,tektirler yani,çiftini meydana getiremezler.Ona ne diyecek dur bakalım.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, güven said:

Onlar benim kapsama alanımın dışındadır bilirim ama çok bilmem ateist olanın doktor fizçi her şeyi bilme bir yükümlü yok  öyle olsa dükan senin. ama şu gerçek ben  eskiden müslümandım sabahın köründe kalkıp namaz kılardım babam hocaydı resmi olmsada hocaydı kuranı bütün köylülere öyretiyordu banada öyreti alfebeyi bitrdim kurana geçecektim yani rapca okuyorduk. benim şanslı hemde şansız tarfım vardı okuyamdım il okul 3 terk desem yerdir ama şansım vardi fakirlik ilk okuldan sonar ekmek davası için istanbula geldim ekmek peşinde koştum soklarda yatım kalktım  neyse 40 sonar unmuştum okuma yazmayı azdım birisi saysinde islam dinini tarvatı incilden okudum sitelri objektif bir şekilde okudum  kaç site sayamam en çokta sevdiyim site kapandı  sitenin ismi hangi gerçekler  o çık güzeldi sexi hurinin  sitesini agonistik sitey vs okudum  üç sayfa okumaktan kaçan adam sonrdan okuma hevsi geldi kitaplarda cabsı çok uzatım ama demem şu islam dinini  azda olsa bilirim ve dinden çıktığımda biraz bocaldım sonra alıştım. yartılış demişken bunuda asyım aslında başkasınıda asrım şununla yetin şimdilik

1848incim5909241.jpg

Mülk 3 de uzaydan- evrenden bahsediliyor..

30/RÛM-41: İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu, ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın; belki de (tuttukları kötü yoldan) dönerler.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, bir_akil_insan said:

bir seferde 3 e ya da 5 bölünen bakteri vs.var mı? bilmiyorum.. Kuran'da ayetler çoğu zaman ikili anlamlar içerir..bu da Kuran'ın mucizevi yönlerinden biridir..Zümer 23 de bu belirtilir..hem eşeyli üreyen canlılardaki erkek-dişi çiftlerini içerir..hem de tek hücreli canlıların tek iken çifte..onlardan ortaya çıkanların da tekrar çiftlere bölünmesi de bunu içerir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...