Jump to content

Akıllı tasarım

Recommended Posts

Ateizmin sözlüğünde put diye bir sözcük yok.

Put dediğimiz şey  -detayına girmeden kabaca anlatırsak- Tanrıya "sözde" yakınlaşmak için tapınılan somut yada soyut varlıklardır.  

Kuran bunun şirk olduğunu söylüyor. Böyle inanan kişiye de müşrik demekte.

Yani senin "put" demen için önce bir yaratıcıyı kabul etmiş olman gerekiyor.

Put kavramını kullanman aslında "bilinç altının" ateizmi bir din olarak görmesinden kaynaklanıyor.

Teorikte ateizm bir din olmasa da, pratikte çoğu ateist bir dinin mensupları gibi inanmakta ve kendi inançlarına eleştiri getirildiğinde sözde dindarlarla aynı tepkiyi vererek ağızları köpürmüş şekilde savunmaya geçmektedir.

Sorgulamayan, bağnaz, kendi ideolojisi için bilgiyi suistimal eden yada görmezden gelen tipik "sözde" dindarlar gibi  "ateistdar" insanlar bulunmaktadır.

Sen güzel bir örneksin. 

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 361
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Put dediğimiz şey  -detayına girmeden kabaca anlatırsak- Tanrıya "sözde" yakınlaşmak için tapınılan somut yada soyut varlıklardır.  

Put kavramını kullanman aslında "bilinç altının" ateizmi bir din olarak görmesinden kaynaklanıyor.

Teorikte ateizm bir din olmasa da, pratikte çoğu ateist bir dinin mensupları gibi inanmakta ve kendi inançlarına eleştiri getirildiğinde sözde dindarlarla aynı tepkiyi vererek ağızları köpürmüş şekilde savunmaya geçmektedir.

Sorgulamayan, bağnaz, kendi ideolojisi için bilgiyi suistimal eden yada görmezden gelen tipik "sözde" dindarlar gibi  "ateistdar" insanlar bulunmaktadır.

Sen güzel bir örneksin. 

Al işte. Edip abinden öğrendiğin mesnetsiz kanıta dayanmayan niyet okumalarla dolu lafları lafları burda satmaya çalışıyorsun hala ben ne zaman gelsem burda Edip Yüksel volume 2847'yi görnek mi zorundayım.Kendi düşüncen yok mu senin?

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Edip ne diyormuş ? 

Eğer benim dediğim şeyleri söylüyorsa her düşünen her sorgulayan insanın doğruya ulaşabileceğine delildir bu.

Akıl yürütür ve sorgularsan sende aynı sonuca varırsın.

Tabii ki bu durum sığ insanlar için kopya olarak nitelendirilip asıl mesajı geri plana atarak görmezden gelmekle sonuçlanacaktır. 

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, ANTİATEİST said:

Sen güzel bir örneksin. 

Put tapınılan soyut ve/veya somut varlıklardır, Allah soyut varlıklar kategorisine girer.

Put demem için yaratıcı maratıcı kabul etmeme falan gerek yok, senin kafan iyice karışmış, düzgün düşünme yetini kaybetmişsin. 

Hiç boşuna kendi salaklıklarınızı ateistlere yamamaya çalışma, sizin için biçilmiş elbise ateistlere uymaz, o elbise sizin gibi salaklar için taa 1400 yıl önceki cahil, yağmacı ve ilkel araplar tarafından biçilmiş, sizden başkasına uymaz.

Yahu senin gibi salaklar bu araplar dedi diye binlerce km. yol katedip kara bir taşı öpüp kokluyorlar, bir binanın etrafında dönüyorlar, iki nokta arasında deli gibi koşturuyorlar, şeytan denen hayali bir varlığı taşlıyorlar, günde 5 kere araplara doğru secde ediyorlar. 

Sorgulamayan, bağnaz, kendi ideolojisi için bilgiyi suistimal eden yada görmezden gelen derken aslında kendini tarif etmişsin. Kanıtım da 1400 yıl önce yaşamış bir çöl bedevisinin "Bana inanmayan herkes sonsuza kadar bir tanrı tarafından yakılacaktır." gibi deli saçması bir iddiaya "iman" etmendir. 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Edip ne diyormuş ? 

Eğer benim dediğim şeyleri söylüyorsa her düşünen her sorgulayan insanın doğruya ulaşabileceğine delildir bu.

Akıl yürütür ve sorgularsan sende aynı sonuca varırsın.

Tabii ki bu durum sığ insanlar için kopya olarak nitelendirilip asıl mesajı geri plana atarak görmezden gelmekle sonuçlanacaktır. 

Edip'in dediği her lafı burda papağan gibi tekrarladın. Sünni ateistler dedi geldin aynı minvalde zokalar söyledin, yok siz dine inanıyorsunuz agnostikleri anlarım da ateistleri anlamıyorum dedi geldn burda aynı numarayı bize anlattın bir kendi düşüncen olsun anasını satıyım bir farklı düşün şu ateistler konusunda hacı hocaya bağlanmam diyip olmayan bir numerolojik zırvaya ve Edip'e bağlanma özgür ol artık.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ANTİATEİST said:

.........

Sen güzel bir örneksin. 

Bu bildiğin safsata. Milletin adına atıp tutmak başka bir şey değil..Ayrıca ne alaka?!

Sorgulama kısmı altta :)

On 12.02.2017 at 22:10, ANTİATEİST said:

Düşünen bir insan bu ayetten fizik yasalarının Allah'ın kontrolü altında olduğunu, Allah tarafından yaratıldığını anlar.

Bu sebeple ki kimyasal ve fiziksel yasalar doğrultusunda hareket eden evrim Allah'ın yaratma biçimidir.

Allah bizi de 9 ayda yaratmaktadır. 

Dünya'nın oluşu da evrenin oluşa da fizik yasalarının maddeyi evrimleştirmesi sonucu oluşan birer ürünlerdir.

Eğer sorgulamak dediğin böyle birşeyse, ben istemem kalsın. :)

Bu derece yargı noksanlığı hakikaten hayra alamet değil.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 hours ago, ANTİATEİST said:

Puttan ne kastettiğini anlamıyorum. 

Sonuçta bir kitap (evren) var ve bu kitabın bir yazarı mevcut. 

İnsanlar bu yazarı farklı isimlerle çağırmış olabilir. 

Senin olay ise daha farklı.

Sen kitabın bir yazarı yok diyorsun.

Bu derece atış serbest yazılabilir mi arkadaş?!

Bu kitabın yazarı "mevcut"muş(!) ba ba nasıl da kendinden emin..

Kitabın yazarı yok deniyor(muş)..bak bak bak sen..

Nasıl da milletin adına atıp tutuyor.

E üstün zekalı teist, sıra yazarın ustasına gelince ne halt ediyor? Bin yılın açmazı. Duy da şaşırma.

Bu nasıl bir aklıevvelliktir arkadaş!

..tam olarak pişkinlik.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, teflon said:

Bu derece atış serbest yazılabilir mi arkadaş?!

Bu kitabın yazarı "mevcut"muş(!) ba ba nasıl da kendinden emin..

Kitabın yazarı yok deniyor(muş)..bak bak bak sen..

Nasıl da milletin adına atıp tutuyor.

E üstün zekalı teist, sıra yazarın ustasına gelince ne halt ediyor? Bin yılın açmazı. Duy da şaşırma.

Bu nasıl bir aklıevvelliktir arkadaş!

..tam olarak pişkinlik.

Yazdıklarınla kendini anlattığının farkında mısın ? :)

Hiçbir delil olmadan kitabın yazarı yok demek pişkinlik değil de nedir peki ?

Bak bak bak.. yazarın ustası kim diyor, bin yılın açmazıymışmış..

Yani 5 yaşında çocuk olsam, hakkeden bu adam bu açmazı düşünmüş ve bu yüzden ateist olmuş helal olsun diyeceğim.

:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Yani 5 yaşında çocuk olsam, hakkeden bu adam bu açmazı düşünmüş ve bu yüzden ateist olmuş helal olsun diyeceğim.

Benim bir facebook sayfam var orda İslam ve Kuran'ın nasıl diğer dinlerden özellikle Yahudilik ve Gnostik Hristiyanlık'tan alıntılar yaptığını yaparken nasıl yanlış alıntılar yaptığını,tarih sürçmeleri yaptığını Kuran'ın İncil ve Tevrat hakkındaki yalan yanlış bilgilerini ve senin bu ad hominemlerle çürütmeye çalıştığın argümanları yazıyorum.Gücünüz fikre değil kişiye yetiyor abin Edip de her videosunda kendi gibi düşünmeyene salak ,manyak diyor sen de niyet okuyup ateizm gibi teizmin antitezi ve reddi olan bir fikre din diyorsun olumsuzluk içeren bir din olmaz soytarı.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, ANTİATEİST said:

Evet durum tam olarak böyle. Var mı üzerine bir söz?

Bu açmazı aşabilmek için "değili de doğru olan" önermelere yaslanmak zorunda kalıyorsunuz. Mantığı lağvetmek zorunda kalıyorsunuz. Ama bundan zerre rahatsızlık duymuyorsunuz.

Ne demişler; cahillik mutluluktur. Teizm cahilliktir.

Ağzına son dönem taktığın bir tekerleme slogan ile durumu idare etmeye çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Evet durum tam olarak böyle. Var mı üzerine bir söz?

Bu açmazı aşabilmek için "değili de doğru olan" önermelere yaslanmak zorunda kalıyorsunuz. Mantığı lağvetmek zorunda kalıyorsunuz. Ama bundan zerre rahatsızlık duymuyorsunuz.

Ne demişler; cahillik mutluluktur. Teizm cahilliktir.

Ağzına son dönem taktığın bir tekerleme slogan ile durumu idare etmeye çalışıyorsun.

Yakında sünni ateistler dindarım diyor o yüzden ben dinsizim diyorum der.Aynı kafa sadece Edip'le yıkanmış verisyonu çöl yağmacılarının zihniyeti değişmemiş sadece bir iki modern cümleyle şekil değiştirmiş.

Sitelerde Paylaş

Teflon, ateizmin doğruluğunu zayıf bir olasılık olarak görsem bile ihtimal dışı etmiyorum.

Yani bu durumu dahi değerlendirecek, kabul edecek samimiyet ve cesareti barındırıyorum.

Bunu barındırdığım için de hem kendi tarafımdaki hem de sizin tarafınızdaki doğruları ve yanlışları görebiliyorum.

Peki sen (senin üzerinden forumdaki ateistlere lafım) neden benim gösterdiğim cesareti gösteremiyorsunuz ?

Hiç karşı tarafın doğru olabileceğini %1 ihtimal bile olsa düşünüp fikirlerinizi sorgulamaya neden cesaret edemiyorsunuz ?

Korktuğunuz yada çekindiğiniz bir nokta mı var ? Bunu hiç kendinize sordunuz mu ?

Bir Tanrı'nın varlığı mı sizi korkudan ? Yada yıllardır benimsediğiniz bir fikrin çökmesi mi sizi korkutan ?

Kendi ideolojini "Tanrı'yı kim yarattı" tarzı basit argümanlarla savunacak durumda olmak son derece komik değil midir ?

Madde yaratılandır, Tanrı madde değil yaratılan değil, yaratılan da Tanrı değil desem sıra hangi argümana gelecek ?

Slm

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, ANTİATEİST said:

Teflon, ateizmin doğruluğunu zayıf bir olasılık olarak görsem bile ihtimal dışı etmiyorum.

Yani bu durumu dahi değerlendirecek, kabul edecek samimiyet ve cesareti barındırıyorum.

Bunu barındırdığım için de hem kendi tarafımdaki hem de sizin tarafınızdaki doğruları ve yanlışları görebiliyorum.

Peki sen (senin üzerinden forumdaki ateistlere lafım) neden benim gösterdiğim cesareti gösteremiyorsunuz ?

Hiç karşı tarafın doğru olabileceğini %1 ihtimal bile olsa düşünüp fikirlerinizi sorgulamaya neden cesaret edemiyorsunuz ?

Korktuğunuz yada çekindiğiniz bir nokta mı var ? Bunu hiç kendinize sordunuz mu ?

Bir Tanrı'nın varlığı mı sizi korkudan ? Yada yıllardır benimsediğiniz bir fikrin çökmesi mi sizi korkutan ?

Kendi ideolojini "Tanrı'yı kim yarattı" tarzı basit argümanlarla savunacak durumda olmak son derece komik değil midir ?

Madde yaratılandır, Tanrı madde değil yaratılan değil, yaratılan da Tanrı değil desem sıra hangi argümana gelecek ?

Slm

Hangi Tanrı'ya inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ANTİATEİST said:

Slm

Ancak senin gibi mallar aman ben bu araplara inanmazsam Allah adında bir tanrı beni sonsuza kadar kebap yapar diye korkar. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...