TENTEN

Akıllı tasarım

Bu konuda 348 ileti var

1 hour ago, ANTİATEİST said:

Yani senin "put" demen için önce bir yaratıcıyı kabul etmiş olman gerekiyor.

.........

Sorgulamayan, bağnaz, kendi ideolojisi için bilgiyi suistimal eden yada görmezden gelen tipik "sözde" dindarlar gibi  "ateistdar" insanlar bulunmaktadır.

Sen güzel bir örneksin. 

Bu bildiğin safsata. Milletin adına atıp tutmak başka bir şey değil..Ayrıca ne alaka?!

Sorgulama kısmı altta :)

On 12.02.2017 at 22:10, ANTİATEİST said:

Düşünen bir insan bu ayetten fizik yasalarının Allah'ın kontrolü altında olduğunu, Allah tarafından yaratıldığını anlar.

Bu sebeple ki kimyasal ve fiziksel yasalar doğrultusunda hareket eden evrim Allah'ın yaratma biçimidir.

Allah bizi de 9 ayda yaratmaktadır. 

Dünya'nın oluşu da evrenin oluşa da fizik yasalarının maddeyi evrimleştirmesi sonucu oluşan birer ürünlerdir.

Eğer sorgulamak dediğin böyle birşeyse, ben istemem kalsın. :)

Bu derece yargı noksanlığı hakikaten hayra alamet değil.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, ANTİATEİST said:

Puttan ne kastettiğini anlamıyorum. 

Sonuçta bir kitap (evren) var ve bu kitabın bir yazarı mevcut. 

İnsanlar bu yazarı farklı isimlerle çağırmış olabilir. 

Senin olay ise daha farklı.

Sen kitabın bir yazarı yok diyorsun.

Bu derece atış serbest yazılabilir mi arkadaş?!

Bu kitabın yazarı "mevcut"muş(!) ba ba nasıl da kendinden emin..

Kitabın yazarı yok deniyor(muş)..bak bak bak sen..

Nasıl da milletin adına atıp tutuyor.

E üstün zekalı teist, sıra yazarın ustasına gelince ne halt ediyor? Bin yılın açmazı. Duy da şaşırma.

Bu nasıl bir aklıevvelliktir arkadaş!

..tam olarak pişkinlik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

:D

Dediklerin doğruysa Edip'i bir kere daha takdir ettim.

Hakkeden doğru bir. 

:)

Bu nasıl bir şeydir ?  Bu nasıl bir zırvalık?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ha bu arada kitabın yazarı var tabii ki, kimse yok demiyor: insanlar.

Düşünen her insan bunu anlayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, teflon said:

Bu derece atış serbest yazılabilir mi arkadaş?!

Bu kitabın yazarı "mevcut"muş(!) ba ba nasıl da kendinden emin..

Kitabın yazarı yok deniyor(muş)..bak bak bak sen..

Nasıl da milletin adına atıp tutuyor.

E üstün zekalı teist, sıra yazarın ustasına gelince ne halt ediyor? Bin yılın açmazı. Duy da şaşırma.

Bu nasıl bir aklıevvelliktir arkadaş!

..tam olarak pişkinlik.

Yazdıklarınla kendini anlattığının farkında mısın ? :)

Hiçbir delil olmadan kitabın yazarı yok demek pişkinlik değil de nedir peki ?

Bak bak bak.. yazarın ustası kim diyor, bin yılın açmazıymışmış..

Yani 5 yaşında çocuk olsam, hakkeden bu adam bu açmazı düşünmüş ve bu yüzden ateist olmuş helal olsun diyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Yani 5 yaşında çocuk olsam, hakkeden bu adam bu açmazı düşünmüş ve bu yüzden ateist olmuş helal olsun diyeceğim.

Benim bir facebook sayfam var orda İslam ve Kuran'ın nasıl diğer dinlerden özellikle Yahudilik ve Gnostik Hristiyanlık'tan alıntılar yaptığını yaparken nasıl yanlış alıntılar yaptığını,tarih sürçmeleri yaptığını Kuran'ın İncil ve Tevrat hakkındaki yalan yanlış bilgilerini ve senin bu ad hominemlerle çürütmeye çalıştığın argümanları yazıyorum.Gücünüz fikre değil kişiye yetiyor abin Edip de her videosunda kendi gibi düşünmeyene salak ,manyak diyor sen de niyet okuyup ateizm gibi teizmin antitezi ve reddi olan bir fikre din diyorsun olumsuzluk içeren bir din olmaz soytarı.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, ANTİATEİST said:

Evet durum tam olarak böyle. Var mı üzerine bir söz?

Bu açmazı aşabilmek için "değili de doğru olan" önermelere yaslanmak zorunda kalıyorsunuz. Mantığı lağvetmek zorunda kalıyorsunuz. Ama bundan zerre rahatsızlık duymuyorsunuz.

Ne demişler; cahillik mutluluktur. Teizm cahilliktir.

Ağzına son dönem taktığın bir tekerleme slogan ile durumu idare etmeye çalışıyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Evet durum tam olarak böyle. Var mı üzerine bir söz?

Bu açmazı aşabilmek için "değili de doğru olan" önermelere yaslanmak zorunda kalıyorsunuz. Mantığı lağvetmek zorunda kalıyorsunuz. Ama bundan zerre rahatsızlık duymuyorsunuz.

Ne demişler; cahillik mutluluktur. Teizm cahilliktir.

Ağzına son dönem taktığın bir tekerleme slogan ile durumu idare etmeye çalışıyorsun.

Yakında sünni ateistler dindarım diyor o yüzden ben dinsizim diyorum der.Aynı kafa sadece Edip'le yıkanmış verisyonu çöl yağmacılarının zihniyeti değişmemiş sadece bir iki modern cümleyle şekil değiştirmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, teflon yazdı:

Eğer varsa tasarımcı, fizik kanunlarının köpeğidir.

İlla tasarımcı aranıyorsa, o da termodinamiktir galiba. O da akılsız tasarımcı maalesef. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teflon, ateizmin doğruluğunu zayıf bir olasılık olarak görsem bile ihtimal dışı etmiyorum.

Yani bu durumu dahi değerlendirecek, kabul edecek samimiyet ve cesareti barındırıyorum.

Bunu barındırdığım için de hem kendi tarafımdaki hem de sizin tarafınızdaki doğruları ve yanlışları görebiliyorum.

Peki sen (senin üzerinden forumdaki ateistlere lafım) neden benim gösterdiğim cesareti gösteremiyorsunuz ?

Hiç karşı tarafın doğru olabileceğini %1 ihtimal bile olsa düşünüp fikirlerinizi sorgulamaya neden cesaret edemiyorsunuz ?

Korktuğunuz yada çekindiğiniz bir nokta mı var ? Bunu hiç kendinize sordunuz mu ?

Bir Tanrı'nın varlığı mı sizi korkudan ? Yada yıllardır benimsediğiniz bir fikrin çökmesi mi sizi korkutan ?

Kendi ideolojini "Tanrı'yı kim yarattı" tarzı basit argümanlarla savunacak durumda olmak son derece komik değil midir ?

Madde yaratılandır, Tanrı madde değil yaratılan değil, yaratılan da Tanrı değil desem sıra hangi argümana gelecek ?

Slm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, ANTİATEİST said:

Teflon, ateizmin doğruluğunu zayıf bir olasılık olarak görsem bile ihtimal dışı etmiyorum.

Yani bu durumu dahi değerlendirecek, kabul edecek samimiyet ve cesareti barındırıyorum.

Bunu barındırdığım için de hem kendi tarafımdaki hem de sizin tarafınızdaki doğruları ve yanlışları görebiliyorum.

Peki sen (senin üzerinden forumdaki ateistlere lafım) neden benim gösterdiğim cesareti gösteremiyorsunuz ?

Hiç karşı tarafın doğru olabileceğini %1 ihtimal bile olsa düşünüp fikirlerinizi sorgulamaya neden cesaret edemiyorsunuz ?

Korktuğunuz yada çekindiğiniz bir nokta mı var ? Bunu hiç kendinize sordunuz mu ?

Bir Tanrı'nın varlığı mı sizi korkudan ? Yada yıllardır benimsediğiniz bir fikrin çökmesi mi sizi korkutan ?

Kendi ideolojini "Tanrı'yı kim yarattı" tarzı basit argümanlarla savunacak durumda olmak son derece komik değil midir ?

Madde yaratılandır, Tanrı madde değil yaratılan değil, yaratılan da Tanrı değil desem sıra hangi argümana gelecek ?

Slm

Hangi Tanrı'ya inanıyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ANTİATEİST said:

Slm

Ancak senin gibi mallar aman ben bu araplara inanmazsam Allah adında bir tanrı beni sonsuza kadar kebap yapar diye korkar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla ben dindarrla uğraştım dersimi aldım artık bu örümcek beyinlilerle ister reformist islamcı ister ılımlı islamcı ister şeriatçı olsun tartışmıyorum karşıdaki kendini kapamış çünkü.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, ANTİATEİST said:

Neden sürekli hakaret ediyorsun, "değerlerini" mi incitiyorum ? 

Hakaret ettiğimi nereden çıkardın, sadece durum değerlendirmesi yaptım. 

Arapların bize inanmazsanız Allah adında bir tanrı sizleri sonsuza kadar yakar iddiasına ancak mallar ve geri zekalılar inanır, sen de bu iddiaya inandığına göre bu seni otomatik olarak mal ve gerizekalı yapıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Slm

Burada şöyle bir durum var:

tanrınız islamın tanrısı değilse, sizi bir şekilde kendi varlığını bildirmekle mi görevlendirdi ki, bizlerin zihinlerini açmaya çalışıyorsunuz? 

tanrınız islamın tanrısı değilse ve sizi bir şekilde kendi varlığını bildirmekle görevlendirdiyse, tutun elinden getirin tanrınızı, ne diye laf anlatmaya uğraşıyorsunuz?

tanrınız islamın tanrısı değilse ve sizi herhangi bir şeyle görevlendirmediyse, bu çabanız nedendir? deli olmadığınızı mı kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

tanrınız islamın tanrısı değilse ve sizi herhangi bir şeyle görevlendirmediyse, sizin onun varlığından nasıl haberiniz oldu, dahası onun sizin varlığınızdan haberi var mı, nereden biliyorsunuz? ya çabanız ve inancınız boşaysa?

tanrınız islamın tanrısı ise, varlığı konusunde herhangi bir olasılık söz konusu değildir. islamın uyduruk kitabı her yanı ile bunu kanıtlamaktadır.

yukardaki durumlar çoğaltılablir de, sizin yerinize düşünmeye üşendim, dahası siz düşünmüyorken, bunları yazıyor olmak hiçbir işe de yaramıyor nasılsa.

yine de bunların dışında, olasılığı tam yani gerçek  olan durumu da yazayım.

tanrı diye bir şey yoktur. tanrılar insanlar tarafından uydurulmuş düş ürünleridir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

E tabii yahu, allah veya tanrı işte her neyse, olmadığı için elbette acaba olmayabilir mi diye bir şüpheyi içinde taşıyarak ve o şüpheyi bütün gücünle bastırarak ona inanmaya kendini zorlayacaksın.

Ateistin öyle bir sıkıntısı yok ki, tanrı zaten uydurma, yok. Tanrının olmadığını bilmek için kendini kasmaya hiç gerek yok. Gerçeği görmek böyle bir rahatlıktır. Gerçeği görememek, hayallere inanmak böyle bir sıkıntıdır. Olmayan bir şeyi var etmek için yırtmadık yerini koymayan biri için ne diyebiliriz? Allahı olsa da ona acısa... Allah da olmayınca hiç acıyanı yok zavallının... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, teflon yazdı:

Eğer varsa tasarımcı, fizik kanunlarının köpeğidir.

Aynen öyledir. Fizik yasalarının dışında bir kuantum parçacığını kıpırdatamaz bile... Kendisi de fizik yasalarına kayıtsız şartsız boyun eğmiştir. Ancak fizik yasalarını kullanarak başarı elde edebilir. Fizik yasalarına rağmen hiç bir şey yapamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yahu anlamıyorum evrenin ne kadarı gördün de her şey akıllıca düzenli bir şekilde tasarlanmış diyebiliyorsun.

evrenin 13,5 milyar yaşında olduğu tahmin ediliyor. Bak rakam ile yazıyorum 13.500.000.000  

Homo sapiens türü 100.000 yıl önce ortaya çıkmaya başladı. 

Yani bu evren 13.499.900.000 yıl boyu sensiz vardı.

Evrenin en uç noktasındaki bir yıldızın tam şuandaki hareketinin sana varması 13,5 milyar yıl sürecek. Onun yüz binde biri uzaklıktaki bir yıldızın bile şuan ki hareketini görmemiz için 135 bin yıl beklememiz gerek.

Ama adamlar kalkmış düzenli diyor ! Ne zaman düzenliydi ? hangi zamanda ? Gökyüzüne bakınca tek zamanı gördüğünü mü sanıyorsun ? Baktığın her bir mm kare arasında yüz binlerce zaman farkı olabilir, fazlası da olabilir !

Ne kadar haddini bilmez çıkarımlar.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üstteki safsatalara kendi adıma gerekli karşılıkları sonra yazarım. Şimdi allah için güzel kaşınıyorlar, güzel de kaşımak lazım.

Ama akıllı tasarım demişken aklıma düştü.

Poligenetik ve crispr gen makası ile tasarım bebeklerin üretiminin önü açılıyor.

İnsanlık tasarımcının(!) hatalarını düzeltme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Yakında "gerçek tasarımın" nasıl olması gerektiğine dair ders vermeye başlanacak :) (İlk dersler "satranç" ve "go" şampiyonlarına verildi zaten.)

Bu durumda din, ruh ve kader gibi safsatalar da auta gidiyor tabi. Sözde tanrıya saygılar.

Velhasılı: it ürüyor, kervan yürüyor.

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.