Jump to content

İsmet İnönü'yü gerçek Atatürkçü olan Oktay Sinanoğlu'ndan dinleyin

Recommended Posts

Bırakın bu propagandaları, enerjinizi de vaktinizi de AKP'yle mücadeleye ayırın. İnönü öyleymiş de böyleymiş de... Ne faydası var şimdi bunları tartışmanın, AKP'yi beslemekten başka? Bir siz mi biliyorsunuz tarihi gerçekleri sanıyordunuz?

Bunlar acayip lüks tartışmalar. Şu sıra kimsenin böyle bir lüksü yok, safları sıklaştırmak zorundayken ayrıştırmanın manası yok.

Sitelerde Paylaş

O. Sinanoğlu halüsinasyon görüyor. 

İnönü dünya siyaset tarihindeki en büyük demokrasi kahramanlarından biridir. 

İnönü'ye İslamcılarla aynı söylemlerle saldırmak!

Evet ortada bir ihanet varsa işte budur! 

Sene olmuş 2017, cumhuriyetin yerini despotluk almak üzere ve siz hala yarım asır önce siyasetten emekli olmuş İnönü gibi değerlerimize alçakça saldırmaktan medet umuyorsunuz. 

Suratınıza tükürmek gerek!

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Userİşte yazdı:

O. Sinanoğlu halüsinasyon görüyor. 

İnönü dünya siyaset tarihindeki en büyük demokrasi kahramanlarından biridir. 

İnönü'ye İslamcılarla aynı söylemlerle saldırmak!

Evet ortada bir ihanet varsa işte budur! 

Sene olmuş 2017, cumhuriyetin yerini despotluk almak üzere ve siz hala yarım asır önce siyasetten emekli olmuş İnönü gibi değerlerimize alçakça saldırmaktan medet umuyorsunuz. 

Suratınıza tükürmek gerek!

Sen ne kibirli bir şeysin böyle kendini ne halt sanıyorsun da insanlara hakaretler yağdırıyorsun? Sen Oktay Sinanoğlu'nun tırnak kiri bile olamazsın. 

ABD emperyalizmine ilk İnönü boyun eğdi. Fullbright anlaşmasıyla eğitim sistemimize müdahale ettiler. Atatürk'ün liseler için hazırladığı tarih kitaplarını müfredattan kaldırttılar mesela. 

Azerileri Rusya'ya teslim edip öldürülmelerine sebep olmasını, 1944'te yalan ve iftiralarla haksız yere Nihal Atsız gibi vatanseverleri yargılatıp işkenceden geçirmesini vb saymıyorum bile...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Sen ne kibirli bir şeysin böyle kendini ne halt sanıyorsun da insanlara hakaretler yağdırıyorsun? Sen Oktay Sinanoğlu'nun tırnak kiri bile olamazsın. 

ABD emperyalizmine ilk İnönü boyun eğdi. Fullbright anlaşmasıyla eğitim sistemimize müdahale ettiler. Atatürk'ün liseler için hazırladığı tarih kitaplarını müfredattan kaldırttılar mesela. 

Azerileri Rusya'ya teslim edip öldürülmelerine sebep olmasını, 1944'te yalan ve iftiralarla haksız yere Nihal Atsız gibi vatanseverleri yargılatıp işkenceden geçirmesini vb saymıyorum bile...

Nihal Atsız ırkçı pisliğin, cahil itin tekiydi. İnönü'nün ellerine sağlık. Çok iyi etmiş. Tam isabet etmiş. Senin gibi kafası at tezeğiyle dolu nazi kafalılar hala propaganda yapabildiğine göre az bile yapmış. Topunuz kökünü kazıyıp atsaymış keşke.

Bu O. Sinanoğlu adlı gerzek İslamcı kucağında hop hop zıplayan ahmağın teki. Anlaşılan ve görünen o ki onu başka da dikkate alan yok.

SKY TV hükümete yakınlığıyla bilinen bir kanal. MeltemTV ise İslamcıların kanalı. 

Bu salağı davet edip adam yerine koymuşlar; gazı vermişler, İnönü'yü bir güzel kötületmişler; vatan haini dedirtmişler. Onlar orgazm olurken, karşısındakilerin asıl niyetinden ve siyasi görüşlerinden haberi olmayan bu dallama da coşmuş da coşmuş. İftira, yalan ve hezeyan fırtınası estirerek, İnönü'ye vurarak vatanperverliğini kanıtlamış.

Sizin gibi embesillere ne denir ki. Siz aslında bütün sorunlarımızın kaynağısınız. Akılsızlıkta, ahmaklıkta, cahillikte dünyada bir eşiniz daha yok.

Kocaman bir kireç kuyusu açıp topunuzu gömmeli.

Sitelerde Paylaş

Hey Allah bir de bunlar çıktı.

Tırnağı olabilir miymiş peki bu? "Ben İnönünün tırnağı olabilirim" deyip kalıbını basıyor mu?

Ne zeki adam. cık cık.

Zaten zeki olmasa televizyona çıkmazdı (ben niye TV'de değilim yaw)

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 13.01.2017 at 00:24, Userİşte yazdı:

Nihal Atsız ırkçı pisliğin, cahil itin tekiydi. İnönü'nün ellerine sağlık. Çok iyi etmiş. Tam isabet etmiş. Senin gibi kafası at tezeğiyle dolu nazi kafalılar hala propaganda yapabildiğine göre az bile yapmış. Topunuz kökünü kazıyıp atsaymış keşke.

Bu O. Sinanoğlu adlı gerzek İslamcı kucağında hop hop zıplayan ahmağın teki. Anlaşılan ve görünen o ki onu başka da dikkate alan yok.

SKY TV hükümete yakınlığıyla bilinen bir kanal. MeltemTV ise İslamcıların kanalı. 

Bu salağı davet edip adam yerine koymuşlar; gazı vermişler, İnönü'yü bir güzel kötületmişler; vatan haini dedirtmişler. Onlar orgazm olurken, karşısındakilerin asıl niyetinden ve siyasi görüşlerinden haberi olmayan bu dallama da coşmuş da coşmuş. İftira, yalan ve hezeyan fırtınası estirerek, İnönü'ye vurarak vatanperverliğini kanıtlamış.

Sizin gibi embesillere ne denir ki. Siz aslında bütün sorunlarımızın kaynağısınız. Akılsızlıkta, ahmaklıkta, cahillikte dünyada bir eşiniz daha yok.

Kocaman bir kireç kuyusu açıp topunuzu gömmeli.

Konuştukça saçmalıyor ve kendini rezil ediyorsun. Süzme salak ve zırcahil bir HDPKK'lı olduğun belli oluyor. Vatanıni milletini seven bir insanın yalan ve iftiralarla hapse atılıp haksız yere işkenceye tabi tutulmasını savunacak kadar gözü dönmüş bir ahlaksızsın.

Nihal Atsız'ın nasıl bir entelektüel, çok iyi bir edebiyatçı, çok iyi bir tarihçi(İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı gibi adamlar onu kaynak olarak kullanıyor) olduğunu anlamanı zaten beklemiyorum. Onun Türklüğe, vatanına yaptığı hizmetleri (mesela İslamiyet öncesi Türklerin halk arasında popülerleşmesi tamamen Nihal Atsız sayesinde olmuştur) oturup senin gibi faşist bir HDP'liye anlatarak vakit kaybedecek değilim.

Oktay Sinanoğlu gibi aydın, Atatürkçü ve milliyetçi bir insana İslamcı diyerek de ne kadar sığ düşünceli ve aptal bir insan olduğunu bir kez daha kanıtlamışsın.

Atatürk'ü de zerre kadar tanıdığın yok. Gerçekten tanısan ondan da nefret eder, onu "pis kafatasçı ırkçı faşist" olarak görürsün.

Sitelerde Paylaş
Just now, Üçüncü Görüş said:

Konuştukça saçmalıyor ve kendini rezil ediyorsun. Süzme salak ve zırcahil bir HDPKK'lı olduğun belli oluyor. Vatanıni milletini seven bir insanın yalan ve iftiralarla hapse atılıp haksız yere işkenceye tabi tutulmasını savunacak kadar gözü dönmüş bir ahlaksızsın.

Nihal Atsız'ın nasıl bir entelektüel, çok iyi bir edebiyatçı, çok iyi bir tarihçi(İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı gibi adamlar onu kaynak olarak kullanıyor) olduğunu anlamanı zaten beklemiyorum. Onun Türklüğe, vatanına yaptığı hizmetleri (mesela İslamiyet öncesi Türklerin halk arasında popülerleşmesi tamamen Nihal Atsız sayesinde olmuştur) oturup senin gibi faşist bir HDP'liye anlatarak vakit kaybedecek değilim.

Oktay Sinanoğlu gibi aydın, Atatürkçü ve milliyetçi bir insana İslamcı diyerek de ne kadar sığ düşünceli ve aptal bir insan olduğunu bir kez daha kanıtlamışsın.

Atatürk'ü de zerre kadar tanıdığın yok. Gerçekten tanısan ondan da nefret eder, onu "pis kafatasçı ırkçı faşist" olarak görürsün.

Durup dururken İnönü'yü tartışmaya açman garip. Ne sonuç almayı bekliyorsun bundan?

Oktay Sinanoğlu'nu Hulki Cevizoğlu'nun programında izlemiştim. Belki de son zamanlarında idi ve hastalığı ilerlemişti. Ama ne yalan söyleyim akli melekelerinin yerinde olduğu söylenemezdi. Beni ajanlar takip ediyor, ajanlardan korunmak için ABD'ye kaçıyorum falan demişti. Yorum sizin.

Nihal Atsız bir dava adamı. Benim onun hakkındaki görüşlerim pozitif olmasa da dava insanlarına saygı duyarım. Bir dava adamı hapse atılır. Bu doğal bir sonuçtur. Soldan binlerce insan hapse atılmıştır. Solcular bu durumu garipsemezler ve daha sonra bu hapislik meselesini fazla büyütmezler. Bence sen de Nihal Atsız'ın hapisliğini fazla diline dolama. Onun fikirlerini aktarmak istiyorsan oraya odaklan. Bu kadar ağlamaklı hal hiç kimseye yakışmıyor.

Doğu Perinçek, saçma sapan iftiralarla hapse atıldı ve 6 sene yattı. Sadece Ergenekon zırvalığında olan hapisliği bu kadar. Hapisten çıktıktan birkaç gün sonra televizyonda bir programa katıldı. Ceza evindeki gardiyan arkadaşlara teşekkür ediyorum, kişisel hiçbir hesabım yoktur dedi. Bu kadar. Sen hiç Vatan Partililerin Perinçek şu kadar yattı bu kadar yattı dediğini gördün mü? Muhalifsen hapse girersin. Normal birşey bu.

Gelelim niye atıldığı meselesine. Nihal Atsız ve o zamanki Türkçüleri Naziler destekliyordu. Nazilerin yenildiği ortaya çıkınca, devlet bunları hapse attı. Uluslararası camiaya yönelik bir hareket. Sovyetler'e teslim edilen Azeriler meselesi de aynıdır. Sovyetler Birilği ile Türkiye arasında suçluların iadesi konusunda bir anlaşma varsa, Türkiye biraz da mecburen bu insanları Sovyetler Birliği'ne teslim etmiştir. 

Bu Azeriler meselesini dibine çaktığım İslamcıları da pek sever ve ağızlarını yaya yaya anlatırlar. Ama bugün Rusya ile yapılan anlaşma çerçevesinde AKP'liler de Çeçenleri Ruslara teslim ediyor. Yaa. Oluyor böyle şeyler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...