Jump to content

Demir'in erime sıcaklığını Allah\Muhammed bilmiyor.

Recommended Posts

Allah\Muhammed Kur'an'da müslüman olmayanlar için cehennem azabını anlatırken bir çok ayette demirden söz eder (sözkonusu 6 ayet en altta). Cehennemde boyunlarına geçirilmesi için demir halkalar hazırlanmış ve demir kamçı ve demir topuzlar ile müslüman olmayanların sırtlarına vurulacaktır. Korkutmanın boyutlarını artırmak için Muhammed cehennem tarifinde, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe göre bazen 70 kat, bazen 69 kat daha fazla sıcak olacağını söylemiştir.

Hz Muhammed: "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür" buyurmuşta. (yanındakiler): "Bu ateş vallahi cezalandırmaya yeterliydi" dediler.

Aleyhissalatü vesselam: "Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Herbir kat'ın harareti bunun mislindedir."
(Buhari, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29; Muvatta 1; Tirmizi, Cehennem 7)

Allah\Muhammed'in iddiasına baktığımızda;
1) İnsanların boynuna demir halkalar geçirilecek.
2) Zebaniler ellerinde demir topuzlar ile gayri müslümlerin sırtlarını kamçılayacaklar.
3) Cehennem ateşi dünya ateşinden 69 kat daha sıcaktır.

Muhammed "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin 70 cüzünden bir cüzdür" dediğine göre, cehennem ateşinin en az 70,000 derece olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz bilimsel gerçek ise demirin erime noktasının 1538 derece olduğudur. Sıcaklık, demire 1538 dereceden fazla etkidiğinde, demir elementine sahip materyaller katı halden sıvı hake geçerler.

Demir erime sıcaklığı 1538 derece.
 Demir kaynama noktası 2740 derece.
Titanyum erime sıcaklığı 1668 derece.
Ösenitik paslanmaz çelik erime noktası 1450 derece.

Görüldüğü üzre, 1538 derecede eriyen demiri 69 kat daha fazla sıcaklığa maruz tutunca, demir kamçının halen demir kamçı olarak Zebanilerin ellerinde kamçı ve topuz şeklinde kalması olanaksızdır. 70,000 derece sıcaklıkta erimeyen bir element demir değildir. Titanyum'un bile erime sıcaklığı 1668 derecedir ki, o da Cehennemin 70,000 derece sıcaklığında kamçı ve topuz biçiminde varlığını koruyamaz. Demirin kaynama noktası 2740 derece'den sonra 70,000 derece sıcaklığa varmak için 67,260 derece sıcaklık farkı kalıyor. Görülüyorki Allah\Muhammed'in müslüman olmayanları korkutmak için uydurduğu ayetler, bulunduğu ortamdaki arabi insanların cehalet seviyelerine göre yazılmıştır sözkonusu ayetler;

İnsan 4: Biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırladık.
Mümin 72: Onlar boyunlarında demir halkalar ve zincirler olduğu halde kaynar suda sürüklenecekler, sonra ateşte yakılacaklardır.

Hac 19: Hasım taraflar Rableri hakkında tartışmaya girişmişlerdir. Bunlardan inkar edenler için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülecektir.

Hac 20-21-22: Onunla, karınlarının içindekiler ve derileri eritilir ve onlara demirden topuzlar vardır. Her ne zaman cehennemin o ızdırabından çıkmak isteseler, oraya geri döndürülürler ve onlara "tadın yangın azabını" denilir.  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Elbette öyledir DemocRossian ve muhammed'in belirttiği ortam sıcaklığıdır, kamçı ve topuz sıcaklığı değil. Dolayısıyla 70,000 derece sıcaklık veya dünya ateşinden 69 kat - 70 kat daha fazla sıcaklığa sahip cehennem ortamındaki zebanilerin, ellerindeki kamçıları ve topuzları, 70,000 derece sıcaklığa ilave olması gerekiyor mantık açısından. Çünkü muhammed, kamçıların ve topuzların sıcaklıklarını belirtmemiş, cehennem ortamının sıcaklığı, dünya ateşinden 69 kat - 70 kat daha fazla sıcaktır demiş.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortam sıcaklığı ise, su da kaynar su olmaz, buhar olur. İnsanlar da buhar olur o sıcaklıkta, azap edecek insan bulamazlar!

"Laaan nere gitti bu cehenneme attığımız insanlar? Kimse yok burda! İşkence aletlerini hazırladıydık o kadar beee!"

"Baş zebaniye söyledim, ateşi bu kadar açma diye dinlemedi. Allaha şikayet edecem bunu, baş zebani olmak için fırsat kolluyom zaten!"

"Abi hem de yakıt israfı, sonra bizim ödeneklerden kısılıyor, haklısın, destekliyom seni abi!" :lol:

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, kirec said:

insan atmış dereceden fazla sıcaklığı farkedemiyormuş...

o da içtiğimiz çay kahve sıcaklığı işte...

yani bin dereceye de atsan milyar derececeye de aynı derecede hissediyor...

Yani ne demek istiyorsun? Bizim put yakıyor ama sen kadar acı duymayacaksın mı demek istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yürüttüğünüz mantık doğrudur fakat sonuç yanlıştır. Amacınız gerçekten bir tanrı ve tanrı sözü aramaksa birde beni dinleyin. Yaptığınız hata şu ki kuran ile beşer sözünü bir tutmaktır. Muhammed bu sözü gerçekten söylemiş mi? bunu ne ben ne de siz bilebilirsiniz. Hadisler insanların peygamber hakkında birbirine aktardığı sözlerdir. Yanlış aktarılmış olabilir veya uydurulmuş olabilir. O yüzden hadisleri mutlak doğru kabul edemeyiz. Tanrı kuranda ateşin derecesi ile ilgili bilgi vermiş midir? Hayır. O zaman kuranın bu konuda çeliştiğine dair bir kanıtta yoktur.

Sitelerde Paylaş

insan atmış dereceden fazla sıcaklığı farkedemiyormuş o da içtiğimiz çay kahve sıcaklığı yani bin dereceye de atsan milyar derececeye de aynı derecede hissediyor.

Kirec bey, atmış, atmanın attıktan sonraki 3 kişinin kimin attığını tarif ederkenki söyleyişi değil mi? Demek istediğiniz 60 ise altmış yazılmıyor mu? Sizin ikametgah El Aziziye mi? Size göre 60 derece olan sıcaklık gölgeye geçince 39 dereceye niye düşüyor peki? Sizin dediğiniz bilgi, derinin yüzeyel katmanı epidermis için geçerli olabilir, eyvallah. Ama derinin en alt tabakası hypodermis yanarken de acı hissedilebileceğini düşünüyorum çünkü orada yaşayan canlı liposit hücreleri var ve onlar ölürken sizin de acı çekmeniz gerekiyor bence çünkü vücut kimyasının duyarlık gösteren hisleri, liposit hücreleri orada aktif hâlâ, ölmemişler ve daha ölüm sırasında bekleyen Kolajen lifleri ve Elastin lifler var. Yani epidermis'den sonra ölmeyi bekleyen ve ölürken sizin hislerinize acı verecek, size ızdırap çektirecek fiilimsi şeyler var oğlu var. Bana öyle geldi ki siz ölümü, can vermeyi basite indirgemişsiniz ama mâlesef ölüm o kadar basit değil. Diken ağacından tülbent çekmek gibidir ölüm.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, sena dkmn yazdı:

Tanrı kuranda ateşin derecesi ile ilgili bilgi vermiş midir? Hayır.

Dikkat edersen bunun sağlam bir argüman olmadığına dair ilk itirazı ben yaptım. Şimdi biz ateistler o kadar çok Kuran karşıtı argüman ürettik ki burada, değişiklik olsun diye böyle bazı arkadaşlar yeni bir argüman üretmeye çalışıyorlar. Maksat değişik bir konu olsun diye.

Ama işte sırf yeşillik olsun diye argüman öne sürünce Müslümlere itiraz fırsatı doğuyor. Müslümlerden önce ben itiraz edeyim dedim! :lol:

Ben argümana katılmadığım için o konuda değerlendirme yapmam. Ama Kuran'ı insan sözü zannetme lafına diyeceğim var. Kuran elbette ve kesinlikle insan sözüdür, onda en küçük kuşku yok. Ama bir kişinin, örneğin Muhammed diye bir herifin sözü değildir. Anonimdir, yazarı belirsizdir. Onun bunun karma oluşturduğu bir düzmecedir. Son derece bozuk ve düzensiz bir anlatımı vardır, konu bütünlüğü, konu akışı yoktur. İçinde işe yarar tek bir bilgi yoktur, tamamı fasarya ve hurafedir. Taş devri bilgi düzeyinden bile geri bir bilgi düzeyinde yazılmıştır.

Bunlar yetmez gibi sürekli inanç ayrımcılığı üzerinden şiddet ve vahşet, düşmanlık, ayrımcılık pompalar. Son derece ilkel ve vahşi bir manifestodur. Siyah poşette satılması, onsekiz yaş altı yasaklanması uygun olur. Bunu onsekiz üstü bile ama kudururum vahşileşirim seri katil filan olurum diye dikkatli okumalı. Müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün yazar, seri katil olmak işten bile değil bu vahşi ilkel manifestoyu ciddiye alırsan.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Boyla Kutlug said:

Kirec bey, atmış, atmanın attıktan sonraki 3 kişinin kimin attığını tarif ederkenki söyleyişi değil mi? Demek istediğiniz 60 ise altmış yazılmıyor mu? Sizin ikametgah El Aziziye mi? Size göre 60 derece olan sıcaklık gölgeye geçince 39 dereceye niye düşüyor peki? Sizin dediğiniz bilgi, derinin yüzeyel katmanı epidermis için geçerli olabilir, eyvallah. Ama derinin en alt tabakası hypodermis yanarken de acı hissedilebileceğini düşünüyorum çünkü orada yaşayan canlı liposit hücreleri var ve onlar ölürken sizin de acı çekmeniz gerekiyor bence çünkü vücut kimyasının duyarlık gösteren hisleri, liposit hücreleri orada aktif hâlâ, ölmemişler ve daha ölüm sırasında bekleyen Kolajen lifleri ve Elastin lifler var. Yani epidermis'den sonra ölmeyi bekleyen ve ölürken sizin hislerinize acı verecek, size ızdırap çektirecek fiilimsi şeyler var oğlu var. Bana öyle geldi ki siz ölümü, can vermeyi basite indirgemişsiniz ama mâlesef ölüm o kadar basit değil. Diken ağacından tülbent çekmek gibidir ölüm.

Altmis rakami yaklasik bir deger...

Altmis dereceden sonra aci duyulmaz demiyorum...

Kaynar kazanin altindaki atesi trilyona da cikarsan ayni sekilde bagirir ...

Sitelerde Paylaş

Kuran'da ve hadislerde demir konusundaki cehalet şaşkınlık vericidir.

Halbuki Muhammed'den yüzlerce yıl önce bile demir, filizlerinden ayrılıp metalik hale indirgeniyor ve çeşitli alet edevat yapılıyordu. Tarım ve savaş gereçleri bunlardandır.

Buna rağmen demirin ergime derecesinin bilinmemesi gayet normal. Çünkü çöl bedevileri bu aletlerin imalatını yapmıyor, hazır alıyorlardı.

Hele Kuran'da demirin dünyaya dışarıdan getirip konulduğu iddiası var ki o ayrı bir komedi konusu.

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2017 at 13:22, democrossian yazdı:

Bir döküm fabrikasında fabrikanın ortam sıcaklığı ile ergitme potalarının sıcaklığı farklı konulardır.

ortamın sıcaklığını civalı termometre ile ölçüyoruz.

Demirin erime sıcaklığı nasıl ölçülüyor?:)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Bitburger yazdı:

Galaksiler,gezegenler arasindaki mesafeyi ölce bilen insanoglu,demirin erimesini mi ölcemeyecekmsandin? KAC yasindasin sen??

bilim forumunda sordum bakalım kim cevap verecek? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...