Jump to content

Demir'in erime sıcaklığını Allah\Muhammed bilmiyor.

Recommended Posts

42 dakika önce, TENTEN yazdı:

Demirin erime sıcaklığı nasıl ölçülüyor?

Bu sorunun arkasına gülücük smilisi koyacak kadar bilgisiz olmana şaşırmadım.  Bu smiliyi koymasan bunları söylemezdim. Bilmemekte sorun yok fakat ukalalıkta sorun var.

Infraruj ölçümüyle her maddenin sıcaklığını ona temas etmeden ölçmek mümkün. Hayır yıldızların sıcaklığı ölçülüyor yahu...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu sorunun arkasına gülücük smilisi koyacak kadar bilgisiz olmana şaşırmadım.  Bu smiliyi koymasan bunları söylemezdim. Bilmemekte sorun

yok fakat ukalalıkta sorun var.

Infraruj ölçümüyle her maddenin sıcaklığını ona temas etmeden ölçmek mümkün. Hayır yıldızların sıcaklığı ölçülüyor...

Infraruj ölçümü ile nasıl ölçülüyor açıklarmısın?

Kalibrasyon ayarı nasıl yapılıyor o cihazın?
:)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TENTEN yazdı:

Infraruj ölçümü ile nasıl ölçülüyor açıklarmısın?

Kalibrasyon ayarı nasıl yapılıyor o cihazın?
:)

Ders saat ücreti alırım. Hadi acıdım sana, ücretsiz söyleyeyim. Bütün cisimler sıcaklıklarına göre infraruj ışını yayarlar. Sen bile yayarsın. Gece görüş dürbünleri nasıl çalışıyor sanıyordun? Artık kalibrasyonu açıklamaya gerek kalmadı. Yoksa kaldı mı? :D

Sitelerde Paylaş

Ders saat ücreti alırım. Hadi acıdım sana, ücretsiz söyleyeyim. Bütün cisimler sıcaklıklarına göre infraruj ışını yayarlar. Sen bile yayarsın. Gece görüş dürbünleri nasıl çalışıyor sanıyordun? Artık kalibrasyonu açıklamaya gerek kalmadı. Yoksa kaldı mı? :D

tamam her cisim infraruj ışını yayar.

Ama sıcaklığı nasıl bulunuyor?

kalibrasyon önemli.:)

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Boyla Kutlug yazdı:

Diken ağacından tülbent çekmek gibidir ölüm.

Bunu da nerden çıkardın yahu! :lol: Bu Müslüm dırıltısı! Buna mı inanıyorsun? :D

Bazı ölümler elbet acılı olabilir. Ama bir çoğunda da kişi öldüğünün farkına bile varmaz. Ölüm sayıklaması aşırı endorfinden kaynaklanır. Kişi sarhoş gibi olur. Bu hormon sadece çok acil ve çok gerekli durumlarda salgılanır, ölüm bu gerekliliklerin en başında gelir. Morfinden kat kat güçlüdür.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Yok artık! :lol: Ana sınıfına çevirdin be! :D

ana sınıfına gitmedim.:)

infraruj ışını üstnde sıcaklığı yazmıyor.

tarihinde TENTEN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, TENTEN yazdı:

tamam her cisim infraruj ışını yayar.

Ama sıcaklığı nasıl bulunuyor?

kalibrasyon önemli.:)

TENTEN,

internet caginda böyle güya cok bilmislik burada para etmez. Istedigin bilgiye aninda ulasmak mümkün.

http://www.optris.de/fachartikel-metall

Der schwarze Strahler als wichtige Referenz

Bereits um 1900 definierten Planck, Stefan, Boltzmann, Wien und Kirchhoff das elektromagnetische Spektrum genauer und stellten qualitative und quantitative Zusammenhänge zur Beschreibung der Infrarotenergie her. Der schwarze Strahler bildet die Basis für das Verständnis der physikalischen Grundlagen der berührungslosen Temperaturmesstechnik und für das Kalibrieren von Infrarot-Thermometern.

Ein schwarzer Strahler ist einerseits ein Körper, der alle auf ihn einfallende Strahlung absorbiert; an ihm treten weder Reflexion (ρ = 0) noch Transmission (τ = 0) auf. Sein Absorptionsgrad α beträgt eins. Andererseits strahlt ein schwarzer Strahler in Abhängigkeit seiner Eigentemperaturbei jeder Wellenlänge die maximal mögliche Energie ab. Sein Emissionsgrad ε beträgt ebenfalls eins.

...

Devami yukaridaki linkte.

Almanca bilmiyorum deme, onu da internetten ögrenebilirsiniz.

Al bir yazili gülücükte benden.

Haydi kolay gelsin...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

endorfinden kaynaklanır.

Ölüm sırasında vücut nasıl olsa bu son kez diye elindeki bütün hormonları tamamen salar. Gerekli gereksiz bütün hormonlar kana karışır. Nasıl olsa artık bir daha lazım olmayacak. Ölüm anı oldukça komik olabilir. Eğlenceli bile diyebilirim.

Ha ne biliyorsun, öldün mü hiç? :D Bilim sayesinde deneyimlemediğimiz olayları biliyoruz. Bilim sağolsun... Elimizdeki yegane değerli şey bilimdir. Başka hiç bir şeyin gerçek bir değeri yok. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

TENTEN,

internet caginda böyle güya cok bilmislik burada para etmez. Istedigin bilgiye aninda ulasmak mümkün.

http://www.optris.de/fachartikel-metall

Der schwarze Strahler als wichtige Referenz

Bereits um 1900 definierten Planck, Stefan, Boltzmann, Wien und Kirchhoff das elektromagnetische Spektrum genauer und stellten qualitative und quantitative Zusammenhänge zur Beschreibung der Infrarotenergie her. Der schwarze Strahler bildet die Basis für das Verständnis der physikalischen Grundlagen der berührungslosen Temperaturmesstechnik und für das Kalibrieren von Infrarot-Thermometern.

Ein schwarzer Strahler ist einerseits ein Körper, der alle auf ihn einfallende Strahlung absorbiert; an ihm treten weder Reflexion (ρ = 0) noch Transmission (τ = 0) auf. Sein Absorptionsgrad α beträgt eins. Andererseits strahlt ein schwarzer Strahler in Abhängigkeit seiner Eigentemperaturbei jeder Wellenlänge die maximal mögliche Energie ab. Sein Emissionsgrad ε beträgt ebenfalls eins.

...

Devami yukaridaki linkte.

Almanca bilmiyorum deme, onu da internetten ögrenebilirsiniz.

Al bir yazili gülücükte benden.

Haydi kolay gelsin...

ALmanca bilmiyorum.:unsure:

Sitelerde Paylaş

MS%206530[1].jpg

Sevaptır :D bak bu temperature İnstrument. Bunu istediğin cisme tutarsın, ekranda sıcaklığı yazar. Cisim üzerinde kırmızı bir nokta belirir, ölçülen sıcaklık o noktanın sıcaklığıdır. Yüzeyde farklı sıcaklıklar varsa gezdirdiğin zaman her noktanın sıcaklığı ölçülür.

Sitelerde Paylaş

Dur bir sevaba daha girelim! :lol: Translate'i aç. Almanca metni kopyala, çeviri alanına yapıştır. Almanca demene bile gerek yok, o anlar. Hemen istediğin dile çevirir.

Dostum bu interneti, arama ve ceviri motorlarini hangi dindar mucit bulmus acaba ? :D

Sitelerde Paylaş

Dur bir sevaba daha girelim! :lol: Translate'i aç. Almanca metni kopyala, çeviri alanına yapıştır. Almanca demene bile gerek yok, o anlar. Hemen istediğin dile çevirir.

Alıntı

Önemli bir referans olarak siyah cisim

Geri 1900 yılında Planck, Stefan Boltzmann, Wien ve Kirchhoff tam elektromanyetik spektrumu tanımlanmış ve önce kızılötesi enerjiyi tanımlamak için nitel ve nicel korelasyon sundu. Siyah cisim temassız sıcaklık ölçüm teknolojisi fizik anlamak için ve kızılötesi termometre kalibrasyonu için temel oluşturur.

Siyah cisim üzerindeki tüm radyasyon olayı emen bir cisim hem de; Onu ne yansıma (ρ = 0) hala İletim (τ = 0) değiştirin. Onun emme katsayısı α biridir. Diğer yandan, Eigentemperaturbei her dalga boyu, mümkün olan en yüksek enerji bağlı olarak bir kara gövde yayar. Yayıcılığını ε da biridir.

Bu çeviriden birşey anlamadım.:wacko:

Sitelerde Paylaş

Ben her fiziksel ve kimyasal değişkenin sensörü var, ölçülüyor ama havadaki nem nasıl ölçülüyor geçende aklıma takıldı merak ettim. Bu konuda elektronik gelişmeden çok ilkel yöntemler kullanılıyordu. Saç teli, bağırsak lifi gibi şeylerle ölçülüyordu. Meğer onun bile sensörünü yapmışlar. Bazı metal oksitlerin nem ile iletkenliği değişiyormuş. Bitti... Al sana nem ölçer!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, TENTEN yazdı:

Bu çeviriden birşey anlamadım.:wacko:

Dostum, bütün makaleyi okuman ve cevirmen gerek. Orada kalibrasyonun temeli anlatiliyor. Kaldi ki bu tür bilgilere hemen her dilde ulasmak mümkün. Ingilizce biliyorsaniz, daha kolay, cünkü uluslararasi bilimsel yayinlarin cogu önce ingilizce yayinlanir.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Dostum bu interneti, arama ve ceviri motorlarini hangi dindar mucit bulmus acaba ? :D

Sahibül fenni vel ilmi Ataullah Bahaüddini Hergelezüşt Ehlullah adında böyyüüük bir âlim zat! :lol: (Rahmetullahi ve rıdvanullahi aleyh, vel ashabı güziiin ve ehli beyti ecmaiiin aaamiiin!) :D 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...