Jump to content

Demir'in erime sıcaklığını Allah\Muhammed bilmiyor.

Recommended Posts

• İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cehennem sıcaklığı hesabı, demirin erime sıcaklığı 1538 santigrat derecesi ile "cehennem ateşi dünya ateşinden 69 kat daha sıcaktır" çarpımı sonucundan elde edilebileceği gibi (1538 X 69 = 106,122 santigrat derece), "yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin 70 cüzünden bir cüzüdür" ifadesindeki, 70 rakamı nispet alınarak, demirin erime sıcaklığı 1538 santigrat derece çarpımından da elde edilebilir. Yani iki farklı öneri ifadesi var Muhammed'in. 1538 X 70 = 107,660 santigrat derece. Muhammedin cehennem sıcaklığıyla ilgili söylediği sıcaklık değerlerinde 2 farklı doğrusu var; 1538 X69 = 106,122 santigrat derece ve 1538 X 70 = 107,660 santigrat derece!

Peki Muhammedin cehennem sıcaklığıyla ilgili söylediği iki farklı ifadeden hangi sıcaklık çarpım değeri doğru?
1538 X69 = 106,122 santigrat derece mi?
1538 X70 = 107,660 santigrat derece mi?

Anlaşılan o ki, müslümanlar için orantısal tarif pek önemsenmiyorlar. İslami açıdan 7 tabaka cehennemin birinci en hafif tabakasında müslümanlardan bir kısmı yanıp, günahlarından temizlenecekler. Öyle bir ateş ki yakıtı insanlarla taştır (Bakara 24) denilen ateşte ise, yedinci en şiddetli ateşi olup derisi yenilerek azabı tekrarlanan ateistler girecek. Muhammed zamanında bilinen en sert katı maddeler demir, kaya ve taşlar olduğu için ayet ve hadislerde çok geçmiş. Bunların 1538 derece sıcaklıktan sonra eriyip erimeyeceği düşünülmemiş, caydırı misallerde kullanılmış. Örneğin bir hadis; "Cehennemin dibi çok derindir, oraya bir taş atılacak olsa, taş cehennemin dibine varıncaya kadar yetmiş yıl geçer" der. Oraya varıncaya kadar atılan o taş, 70 yıl cehennem koşullarında halen taş mı kalır düşünülmemiş.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

[Image: vcb2.jpg]

Tam inandım diyorum islam'a, ardından yeni bir çelişki beliriyor. Normalden 69 kat üstün Cehennem ateşi sıcaklığında, Zebanilerin ellerindeki kamçıların ve topuzların ve kazanların erimesi gerekirdi ama ben içerisinde durmuş muhammed'in öngördüğü cezayı yaşıyorum, nasıl ?  

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam dünyası ekonomilerinde metal sanayinin dışa - batıya bağımlı olmasının sebebi, kuran'daki yanlış bilgilerin müslüman halkların beyinlerini ele geçirmesi olabilir. Muhammed diyorki; Size gelen iyilik Allah'tan, kötülük kendinizdendir. Aynısı RTE'de var bunun. Batı siyaseti Türkiye için yararlı yatırımlar yapar, yabancı yatırımcıyı TC'ye çekerek kâr yaptırırsa iyidir, hasdır ama AKP'ye haraç, vergi gibi dolaylı veya dolaysız tahsilatlardan kazanç sağlatmıyorsa, yabancılar kötüdür ve Türkiye için dış mihrak olarak telafuz edilirler o esnada.

Sitelerde Paylaş
On 14 Ocak 2017 at 16:46, kirec said:

insan atmış dereceden fazla sıcaklığı farkedemiyormuş...

o da içtiğimiz çay kahve sıcaklığı işte...

yani bin dereceye de atsan milyar derececeye de aynı derecede hissediyor...

Suna bi kaynak verebilir misin?

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Basınç sıcaklığı düşürür. Dünya benzeri gezegenlerin merkezinde çoğunlukla demir içeren metalik bir çekirdek vardır. Dünyanın çekirdeği magma, katılaşmasına göre 4 tabaka şeklinde toplam 2900 kilometre uzunluktaır. 1538 derecede erimeyen demir kamçıların ve demir topuzların da böyle, ucundan sapına kadar 4 aşamalı ve toplamda epey uzun bir baston şeklinde olabilmeleri mümkün pek-âlâ. allah her dilediğini kendi başına yapabilen bir tanrı.

Sitelerde Paylaş

Tebbet suresi 5 inci ayette de hurma lifinden bahsediyor..demire itiraz edenler hurma lifi için ne diyecek? Deriler sürekli yenilecek..demir erise  Allah ın yenisini yaratmaya gücü yetmez mi? Deriyi yenileyen Allah demiride yenilemeye gücü yeter.siz dünyanın kanunlarının ahirettede geçerli olduğunu düşünerek çıkarımda bulunuyorsunuz.

ahirette ki sonsuz hayatı dünya da ki hangi kanunla açıklayacaksınız...dünyada ki kanunlar ,fizik kurallar ahirette sökmez.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Tebbet suresi 5 inci ayette de hurma lifinden bahsediyor..demire itiraz edenler hurma lifi için ne diyecek? Deriler sürekli yenilecek..demir erise  Allah ın yenisini yaratmaya gücü yetmez mi? Deriyi yenileyen Allah demiride yenilemeye gücü yeter.siz dünyanın kanunlarının ahirettede geçerli olduğunu düşünerek çıkarımda bulunuyorsunuz.

ahirette ki sonsuz hayatı dünya da ki hangi kanunla açıklayacaksınız...dünyada ki kanunlar ,fizik kurallar ahirette sökmez.

:lol:Şey hurma lifi demek istediyi çelik. derilerinizi sürekli yenileyeceyim demsinin nedeni kanatcı haydarı  tarif etmekdedir.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

Kanatcı haydar?alay ediyor olmalısın

Başka çare varmı. kuranı  objektif korkmadan okuyan  anlar zaten çöl bedvisinin   tervat incilden maslardan araklama uyduruk kitabı oldğunu herkes anlar.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta anlatılan sorun, hadiste abartı yapacağım derken kantarın topuzunun kaçtığı!

Bir odun ateşinin bin derece sıcaklığı olduğu düşünülerek çarpı yetmiş, yetmiş bin derece sıcaklık eder hesabı yapılmış. Eh şimdi demir erimesin diye yaktığınız ateşin üç mislidir dese, haaa, allah da Demirci Haydar kadar anca iş çıkarabiliyormuş denecekti!

Din böyle bir ikilemdir. Abartsan bir türlü, küçümsesen bir türlü. İyisi mi bu din min işlerini bırakmak. O zaman üç müydü beş miydi sorunu kalmaz!

Aynı "lan allah o kadar büyük ki aslında elli vakit namaz kılmak lazımdı! Yok lan allah çok büyük, elli bin vakit kılınması lazım. Laaa o da az beee, elli milyon vakit? Neyse biz yine beş vakit kılalım da allah onu on üzeri sonsuzla çarpar!" :D gibi.

Niye on üzeri sonsuzsa! Sonsuz üzeri sonsuz olsa?

"Daha iyi... Ama allah aslında çok büyük, sonsuz üzeri sonsuz kere sonsuz desek?  

Yok, sonsuz üzeri sonsuz kere sonsuz çarpı sonsuz kere sonsuz üzeri sonsuz kere sonsuz de sen en iyisi!

"Ama allah öyle büyük ki... Bir de parantez açıp..."

Allahın belanı versin de bir git başımdan be! :lol:

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2017 at 10:14, Engse Hohol yazdı:

Allah\Muhammed Kur'an'da müslüman olmayanlar için cehennem azabını anlatırken bir çok ayette demirden söz eder (sözkonusu 6 ayet en altta). Cehennemde boyunlarına geçirilmesi için demir halkalar hazırlanmış ve demir kamçı ve demir topuzlar ile müslüman olmayanların sırtlarına vurulacaktır. Korkutmanın boyutlarını artırmak için Muhammed cehennem tarifinde, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe göre bazen 70 kat, bazen 69 kat daha fazla sıcak olacağını söylemiştir.

Hz Muhammed: "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür" buyurmuşta. (yanındakiler): "Bu ateş vallahi cezalandırmaya yeterliydi" dediler.

Aleyhissalatü vesselam: "Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Herbir kat'ın harareti bunun mislindedir."
(Buhari, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29; Muvatta 1; Tirmizi, Cehennem 7)

Allah\Muhammed'in iddiasına baktığımızda;
1) İnsanların boynuna demir halkalar geçirilecek.
2) Zebaniler ellerinde demir topuzlar ile gayri müslümlerin sırtlarını kamçılayacaklar.
3) Cehennem ateşi dünya ateşinden 69 kat daha sıcaktır.

Muhammed "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin 70 cüzünden bir cüzdür" dediğine göre, cehennem ateşinin en az 70,000 derece olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz bilimsel gerçek ise demirin erime noktasının 1538 derece olduğudur. Sıcaklık, demire 1538 dereceden fazla etkidiğinde, demir elementine sahip materyaller katı halden sıvı hake geçerler.

Demir erime sıcaklığı 1538 derece.
 Demir kaynama noktası 2740 derece.
Titanyum erime sıcaklığı 1668 derece.
Ösenitik paslanmaz çelik erime noktası 1450 derece.

Görüldüğü üzre, 1538 derecede eriyen demiri 69 kat daha fazla sıcaklığa maruz tutunca, demir kamçının halen demir kamçı olarak Zebanilerin ellerinde kamçı ve topuz şeklinde kalması olanaksızdır. 70,000 derece sıcaklıkta erimeyen bir element demir değildir. Titanyum'un bile erime sıcaklığı 1668 derecedir ki, o da Cehennemin 70,000 derece sıcaklığında kamçı ve topuz biçiminde varlığını koruyamaz. Demirin kaynama noktası 2740 derece'den sonra 70,000 derece sıcaklığa varmak için 67,260 derece sıcaklık farkı kalıyor. Görülüyorki Allah\Muhammed'in müslüman olmayanları korkutmak için uydurduğu ayetler, bulunduğu ortamdaki arabi insanların cehalet seviyelerine göre yazılmıştır sözkonusu ayetler;

İnsan 4: Biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırladık.
Mümin 72: Onlar boyunlarında demir halkalar ve zincirler olduğu halde kaynar suda sürüklenecekler, sonra ateşte yakılacaklardır.

Hac 19: Hasım taraflar Rableri hakkında tartışmaya girişmişlerdir. Bunlardan inkar edenler için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülecektir.

Hac 20-21-22: Onunla, karınlarının içindekiler ve derileri eritilir ve onlara demirden topuzlar vardır. Her ne zaman cehennemin o ızdırabından çıkmak isteseler, oraya geri döndürülürler ve onlara "tadın yangın azabını" denilir.  

zaten cehennem denilen yerde anlatılan azap şekillerine bakın çölde yaşayan insanların hep rahatsız oldukları şeyler  sıcaklık ateş, sıcak suda haşlanma sürekli sıcaklık ile ilgili bilgiler bir de cehennemde azap eden hayvanlara bakın  fare, akrep yılan gibi çöl hayvanları    cennet hikayelerine bakarsan   çöl de yaşayan bedevinin en çok ihtiyacı olan kıt bulunan şeyler altından su akan ırmaklar  kadın, kavun karpuz gibi serinletici şeylerden bahsedilerek usta bir şekilde insanlar kandırılmış  şimdi neden kutuplarda yaşayan müslüman sayısının az olduğunu anladınız mı sen bu cehennemdeki sıcaklık mevzunu  kutuptaki yaşayan adama okusan sana ne der ohh  be dünya varmış , bu dünyada dötümüz dondu orası baya bir sıcakmış ben cehenneme gideyim bari der kesin  

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2017 at 11:14, Engse Hohol yazdı:

Allah\Muhammed Kur'an'da müslüman olmayanlar için cehennem azabını anlatırken bir çok ayette demirden söz eder (sözkonusu 6 ayet en altta). Cehennemde boyunlarına geçirilmesi için demir halkalar hazırlanmış ve demir kamçı ve demir topuzlar ile müslüman olmayanların sırtlarına vurulacaktır. Korkutmanın boyutlarını artırmak için Muhammed cehennem tarifinde, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe göre bazen 70 kat, bazen 69 kat daha fazla sıcak olacağını söylemiştir.

Hz Muhammed: "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür" buyurmuşta. (yanındakiler): "Bu ateş vallahi cezalandırmaya yeterliydi" dediler.

Aleyhissalatü vesselam: "Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Herbir kat'ın harareti bunun mislindedir."
(Buhari, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29; Muvatta 1; Tirmizi, Cehennem 7)

Allah\Muhammed'in iddiasına baktığımızda;
1) İnsanların boynuna demir halkalar geçirilecek.
2) Zebaniler ellerinde demir topuzlar ile gayri müslümlerin sırtlarını kamçılayacaklar.
3) Cehennem ateşi dünya ateşinden 69 kat daha sıcaktır.

Muhammed "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin 70 cüzünden bir cüzdür" dediğine göre, cehennem ateşinin en az 70,000 derece olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz bilimsel gerçek ise demirin erime noktasının 1538 derece olduğudur. Sıcaklık, demire 1538 dereceden fazla etkidiğinde, demir elementine sahip materyaller katı halden sıvı hake geçerler.

Demir erime sıcaklığı 1538 derece.
 Demir kaynama noktası 2740 derece.
Titanyum erime sıcaklığı 1668 derece.
Ösenitik paslanmaz çelik erime noktası 1450 derece.

Görüldüğü üzre, 1538 derecede eriyen demiri 69 kat daha fazla sıcaklığa maruz tutunca, demir kamçının halen demir kamçı olarak Zebanilerin ellerinde kamçı ve topuz şeklinde kalması olanaksızdır. 70,000 derece sıcaklıkta erimeyen bir element demir değildir. Titanyum'un bile erime sıcaklığı 1668 derecedir ki, o da Cehennemin 70,000 derece sıcaklığında kamçı ve topuz biçiminde varlığını koruyamaz. Demirin kaynama noktası 2740 derece'den sonra 70,000 derece sıcaklığa varmak için 67,260 derece sıcaklık farkı kalıyor. Görülüyorki Allah\Muhammed'in müslüman olmayanları korkutmak için uydurduğu ayetler, bulunduğu ortamdaki arabi insanların cehalet seviyelerine göre yazılmıştır sözkonusu ayetler;

İnsan 4: Biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırladık.
Mümin 72: Onlar boyunlarında demir halkalar ve zincirler olduğu halde kaynar suda sürüklenecekler, sonra ateşte yakılacaklardır.

Hac 19: Hasım taraflar Rableri hakkında tartışmaya girişmişlerdir. Bunlardan inkar edenler için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülecektir.

Hac 20-21-22: Onunla, karınlarının içindekiler ve derileri eritilir ve onlara demirden topuzlar vardır. Her ne zaman cehennemin o ızdırabından çıkmak isteseler, oraya geri döndürülürler ve onlara "tadın yangın azabını" denilir.  

Bak şurada ne yazıyor: http://www.physics.org/article-questions.asp?id=64

Right at the heart of the Earth is a solid inner core, two thirds of the size of the Moon and composed primarily of iron. At a hellish 5,700°C, this iron is as hot as the Sun’s surface, but the crushing pressure caused by gravity prevents it from becoming liquid.

Yani yerkürenin merkezi, 5700 derecede, yani güneşin yüzeyi kadar yüksek bir sıcaklıkta, katı demir.

Bu arada sizin saçma sorularınıza cevap aradığımı düşünmeyin. Başka bir konuyu okurken, buna rastladım. Paylaşayım dedim.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Yeni Üye said:

Bak şurada ne yazıyor: http://www.physics.org/article-questions.asp?id=64

Right at the heart of the Earth is a solid inner core, two thirds of the size of the Moon and composed primarily of iron. At a hellish 5,700°C, this iron is as hot as the Sun’s surface, but the crushing pressure caused by gravity prevents it from becoming liquid.

Yani yerkürenin merkezi, 5700 derecede, yani güneşin yüzeyi kadar yüksek bir sıcaklıkta, katı demir.

Bu arada sizin saçma sorularınıza cevap aradığımı düşünmeyin. Başka bir konuyu okurken, buna rastladım. Paylaşayım dedim.

Güneşin yüzeyi kadar yüksek bir sıcaklık, ancak "yerçekimi tarafından uygulanan korkunç bir basınç neticesinde" sıvı hale gelmesi engellenen demir.

Yazdığınıza cevap aradığımı düşünmeyin. Ben sadece çevirinin bilerek ya da bilmeyerek atladığınız kısmını düzelttim. Paylaşayım dedim.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, teflon yazdı:

Güneşin yüzeyi kadar yüksek bir sıcaklık, ancak "yerçekimi tarafından uygulanan korkunç bir basınç neticesinde" sıvı hale gelmesi engellenen demir.

Yazdığınıza cevap aradığımı düşünmeyin. Ben sadece çevirinin bilerek ya da bilmeyerek atladığınız kısmını düzelttim. Paylaşayım dedim.

Teşekkür ederim ama benim derdim demirin yüksek sıcaklıklarda katı olabileceğini örnekle anlatmaktı. Hani bilimin sınırlarına gelinse ve soru oradan itibaren sorulsa diyeceğim ki, "Ya ölüm sonrası hayatın fiziği başka, kimyası başka. Bunlar sadece anlaşılmak için verilmiş misaller ve benzetmeler." Ama bu soru oraya da gelemediği için, mevcut evrenin fiziğiyle bile bunun mümkün olduğunu basit bir ifadeyle göstermek istedim.

Bu arada yerin merkezinde teorik olarak yer çekimi sıfır iken, ve yüzeyden merkeze doğru yerçekimi azalıyor iken burada "yerçekiminin sebep olduğu korkunç basınç" gibi muğlak bir ifade neden kullanılmış onu da anlayamadım açıkçası. O ifade yüksek ihtimalle eksik ya da yanlış olabilir. 

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Yeni Üye said:

Teşekkür ederim ama benim derdim demirin yüksek sıcaklıklarda katı olabileceğini örnekle anlatmaktı. Hani bilimin sınırlarına gelinse ve soru oradan itibaren sorulsa diyeceğim ki. Ya ölüm sonrası hayatın fiziği başka, kimyası başka. Bunlar sadece anlaşılmak için verilmiş misaller ve benzetmeler. Ama bu soru oraya da gelemediği için, mevcut evrenin fiziğiyle bile bunun mümkün olduğunu basit bir ifadeyle göstermek istedim.

Bu arada yerin merkezinde teorik olarak yer çekimi sıfır iken, ve yüzeyden merkeze doğru yerçekimi azalıyor iken burada "yerçekiminin sebep olduğu korkunç basınç" gibi muğlak bir ifade neden kullanılmış onu da anlayamadım açıkçası. O ifade yüksek ihtimalle eksik ya da yanlış olabilir.

Orası öyle ve "tam merkez" noktası için geçerli, ancak hala daha üzerinde dünyanın tüm katmanlarının korkunç ağırlığının ezici baskısı var. Nedeni de neticede yerçekimi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...