Jump to content

Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

Recommended Posts

• İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, democrossian yazdı:

Tam da bu mal şimdi bu soruyu sorar diyordum! Beni yanıltmadın. Sen hakiki öz malsın! Şunu da sana açıklamak zorunda bıraktın ya bizi, senden âla mal bulunmaz. Hiç kusura bakma, sen bu lafları tam olarak hak ettin. Mal olmasan şu soruyu sormazdın. Sana mal dediğim için hiç vicdanım rahatsız olmadı böylece şu soruyu sormanla birlikte!

Ben sana bu kadar basit, adi ve aptalca bir soru için yanıt vermeyeyim de, sana bir şans vereyim. Bu sorunun yanıtını çok çok aşırı mal değilsen artık bulman lazım! Yok aşırı malsan da bulamazsan ne yapalım kaderde malın en malına laf anlatmak varmış der anlatırım. Ama gına getirttin artık! Soruyu bari düzgün soraydın! Adet görmeyen çocuk nasıl hamile kalacak diye soracaktın! Sakın kusura bakayım deme, bu lafların fazlasını hak ediyorsun ama sabrediyorum. Daha ağırını kullanmıyorum. 

ulen millete yazı yazarken adet yerine iddet yazmışız bu mallık mıdır, hatadır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sokullu yazdı:

ulen millete yazı yazarken adet yerine iddet yazmışız bu mallık mıdır, hatadır.

:lol: Buyur... Yahu bunun mallığı artık dibe filan da vurmadı, bunun mallığının sınırı dibi filan bulunmuyor! Habire gidiyor aşağı doğru! :D Ben sana onun için mi mal dedim mal!

Yok bununla kesinlikle uğraşılmaz. Bu bir lafı anlayacak da, saçma sapan embesilce bir soru sormayacak da, jeton köşelere takılmadan geçecek de... :lol: Ölme eşşeğim ölme! Yaz gelecek yonca bitecek! :D

Sinirim de geçti artık, gülme geldi! Bu kadar aptalı az bulunur. Dindar vardı bir bu kadar kafası çalışmayan, bu iki...

Sitelerde Paylaş

Bak sana son şansı veriyorum. Adet görmeyen çocuk nasıl hamile kalır jeton köşelere takılmadan geçebildi mi! Aşırı mal olmadığını göstermek için tek şansın kaldı. Biraz zorla ikinci viteste vurdur filan belki çalışır! :lol:

Ya geberecem gülmekten yeter ya! :D

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Sundance yazdı:

Allah Allah, adet görmeyen, hamile (kalma) ihtimali olmayan menopoza girmiş kadına nasıl iddet konulur peki?

Kadınların adet olayları öyle abaküs hesabı gibi basit değildir. Kadınların şu yaş, şu gün, şu saatte adet görmeye başlamaları gibi bir başlangıç yok. 5 yaşında başlayan da var 18 yaşında henüz başlamamış olan da var. Küçük yaşta kızla evli olup bu kız ile her hafta cinsel ilişkiye giren herif bu cinsel ilişkilerinden birinde kızın yumurta üretmeye başlayıp bu yumurtanın da döllenip döllenmediğinden nasıl emin olacak peki? 

Aynı şekilde adetten kesilme yaşı diye belirli bir yaş yok. Erken menopoza giren de var geç giren de var. Menopoz döneminde adetleri düzensizleşen, 2 - 3 ay adet görmeyip sonra gören de var. Menopoz tanısı 1 sene boyunca hiç adet görmemiş olmayı gerektiriyor. Eee peki menopoza giren bir kadınla evli bir herif nereden bilecek o kadının adetinin tamamen kesilip kesilmediğini? Adetten kesilen kadın ile her hafta cinsel ilişkiye giren herif bu cinsel ilişkilerden birinde kadının es kaza bir yumurta üretip bu yumurtanın da döllenip döllenmediğinden nasıl emin olacak peki?

Ayet neyi açıklıyordu?

- Adetten kesilenler

- Henüz adet görmemişler

- Hamileler.

Adet görüyor ise nereye bakıcaz? Bakara - 228

Kuran'da ultrason mucizesi var mı? Yok!

daha önceki yazımı görürsen adetten kesilenlere neden bekleme süresi konduğu açık ve net olarak yazdım, menopoz giren kadının menopoz dönemi bitsede ilk adetten 1 sene geçmeden hamile kalma riski var. o kadar cevap yazdımki ilerlere doğru git bulursun. şimdi buarada sizin anlamadığınız nedir, bazı şaklabanlarında anlamak istemediği nedir, bu ayette anlatılmak istenen asıl kadınların hamilelik durumu endişesidir, hamile kalma durumu şüphesidir ve babasının kim olduğunun belirlenmesidir, adet dönemlerinde adet görmeyen kadından bahsedilen burada adet dönemi daha görmemiş kadınları kast ediyor, ayetin amacı o , gebelik durumu bitmiş bir kadın beklemiyor, kim bekliyor, adetten kesilen kadın ve adet görmeyen kadın, siz bunu anlamak istemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Bak sana son şansı veriyorum. Adet görmeyen çocuk nasıl hamile kalır jeton köşelere takılmadan geçebildi mi! Aşırı mal olmadığını göstermek için tek şansın kaldı. Biraz zorla ikinci viteste vurdur filan belki çalışır! :lol:

Ya geberecem gülmekten yeter ya! :D

cehalet bakarsan diğer yqazılarıma ne demek istediğimi anlarsın, kUARAN NASIL TEKRARLALAMA gereği duymuşsa bende durmadan aynı şeyleri ayrı ayrı yazmak durumunda kaldım. adeti açıkladım, sizin mallıklarınız yüzünden aynı soruları tekrar tekrar sormanız yüzünden devamlı tekrarlar yapılıyor, mallık budur nedir, aynı şeyleri tekrar tekrar bu böyle değildir demek, bende bunları durmadan açıklamam. işte sizin gibi malların anlamaması sonucu mallıktır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sokullu yazdı:

daha önceki yazımı görürsen adetten kesilenlere neden bekleme süresi konduğu açık ve net olarak yazdım, menopoz giren kadının menopoz dönemi bitsede ilk adetten 1 sene geçmeden hamile kalma riski var. o kadar cevap yazdımki ilerlere doğru git bulursun. şimdi buarada sizin anlamadığınız nedir, bazı şaklabanlarında anlamak istemediği nedir, bu ayette anlatılmak istenen asıl kadınların hamilelik durumu endişesidir, hamile kalma durumu şüphesidir ve babasının kim olduğunun belirlenmesidir, adet dönemlerinde adet görmeyen kadından bahsedilen burada adet dönemi daha görmemiş kadınları kast ediyor, ayetin amacı o , gebelik durumu bitmiş bir kadın beklemiyor, kim bekliyor, adetten kesilen kadın ve adet görmeyen kadın, siz bunu anlamak istemiyorsunuz.

Güzel kardeşim; 

Menopoza giren kadın, menopoza girdiği zaman alnında mı yazıyor menopoza girdiği? Kadının bir tarafında sirenler mi çalmaya başlıyor menopoza girince? Sen kadının menopoza girdiğinden emin olmak için 1 sene müddet veriyorsun.

Peki kadın adet görmeye başlayacağı zaman ışıldaklar mı yakıyor? Nereden biliyorsun kadının hangi gün, hangi saatte ilk yumurtasını üreteceğini? Adet görmeye başlayacak kadına adet görme başlangıcından önce 1 sene müddet verebiliyor musun güzel kardeşim? Bu kadın (kız deyince anlamıyorsunuz insan biyolojisini gözünüzün önüne getirin bari) düzenli cinsel ilişki yaşıyorsa ve ilk yumurtasında hamile kalırsa ne olacak güzel kardeşim? Bu yaşta bir kadından boşanmak isteyen bir herif nereden bilecek böyle bir durum olup olmadığını?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sokullu yazdı:

buraki kadar cehalet dünya üzerinde görülmemiştir, 1. bir kadın adetten kesilse bile adet görmemesi 1 yıl geçmeden hamile kalma ihtimali vardır, 2. kelimede geçen ise adet görmeyen kadınlar derken adet dönemine (21 28 gün arası olabilir)gelmemiş kadınlardır, kadınlarda adet dönemlerinde aksamalar olabilir, bu 2 3 ay sürebilir, bunlar için ve adetten kesilse bile hanımlarınız hamile kalma ihtimaline karşı şüpheye düşerseniz , kadınlarınız bu süreleri bekleyecektir demektir. Kuran ı cahil Muhammed a.s. yazmış ya size göre ne hikmetse tıp ilminide biliyormuş o zamanlar. bu ayette diyorki, kadınlar boşandıktan sonra hamilelik şüphesi varsa, kadınlar hamileliklerinden şüphe duyulmayacak müddet kadar beklemek zorundadır ki, çocukların kimden hangi babadan olduğu ortaya çıkmalıdır diyor.bu medeni kanundada vardır, boşandıktan sonra kadın belli bir süre beklemelidir, Türk medeni kanununda da bu bekleme süresi vardır 300 gündür, buna iddet denir. 

Bir saat önce, sokullu yazdı:

bunu böyle dile getiren kesinlikle ayetleri bilmeyenlerdir, sizler gibi, 1. kelime adetten kesilmiş , 2. adet görmemiş adet dönemine girmemiş, 3. hamile , bekleme süreleri için verilmiştir bu. bu ayette anlatılmak isteneni çocuklar bile anlar, iddet adet görmeyen çocuk için neden konulsun, adet demek yumurtalık oluşup hamile kalınmasına müsaid olma durumudur., tam bir saçmalamadır sizin dediğiniz.

bak mallıkta yarışan ateist burada ne demişim sen nerden çektin o lafı bu ateist gerçekten cahillerin kara deliği cehalet nerde çekiyor kendine

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, sokullu said:

İşte bu senin adet görmeyen kadın diye bahsettiklerin yaşlarının küçüklüklerinden dolayı henüz adet görmemiş olan küçük kız çocukları. Ana dili arapça olan araplar tam 1400 yıldır bu ayetin bu küçük kız çocuklarından bahsettiğini biliyor ve bu ayete göre adet görmemiş kız çocukları ile de evleniyorlar. En başta da Muhammed, ki kendisi Aişe ile 6 yaşında nikahlanıp 9 yaşında gerdeğe girmiştir.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sokullu yazdı:

bakarsan diğer yqazılarıma ne demek istediğimi anlarsın

Beklendiği ve hiç şaşırtmadığı gibi ipe un serdi. :D İkinci viteste vurdurmakla çalışmadı mı! Geri vitesi deneseydin bir de! :lol:

Yani bir aptalca soruna düşündün düşündün yanıt bulamadın ha! Soru o kadar aptalca ki, bunu ancak bir embesil sorar. Başka yolu yok.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Sundance yazdı:

Güzel kardeşim; 

Menopoza giren kadın, menopoza girdiği zaman alnında mı yazıyor menopoza girdiği? Kadının bir tarafında sirenler mi çalmaya başlıyor menopoza girince? Sen kadının menopoza girdiğinden emin olmak için 1 sene müddet veriyorsun.

Peki kadın adet görmeye başlayacağı zaman ışıldaklar mı yakıyor? Nereden biliyorsun kadının hangi gün, hangi saatte ilk yumurtasını üreteceğini? Adet görmeye başlayacak kadına adet görme başlangıcından önce 1 sene müddet verebiliyor musun güzel kardeşim? Bu kadın (kız deyince anlamıyorsunuz insan biyolojisini gözünüzün önüne getirin bari) düzenli cinsel ilişki yaşıyorsa ve ilk yumurtasında hamile kalırsa ne olacak güzel kardeşim? Bu yaşta bir kadından boşanmak isteyen bir herif nereden bilecek böyle bir durum olup olmadığını?

Menopoza giren ve adetleri tamamen kesilen kadınların korunması gerekir mi?

- 50 yaşından önce menopoza giren kadınların hiç adet görmeden 2 yıl geçirmelerinden sonra korunma yöntemlerini bırakabilecekleri önerilir. 

- 50 yaş ve üzerinde menopoza giren kadınların hiç adet görmeden 1 yıl geçirmelerinden sonra korunma yöntemlerini bırakabilecekleri önerilir.

bu modern tıppın söylediğidir, menopoz döneminde adetler düzensizleşir ve kanamalar çoğalabilir, adetler 2 3 ayda birde olabilir, menopoza giren kadınlar bunu anlar ve bilir, adetten kesilme 1 yılı aşmadan kadınların hamile kalma ihitmalleri vardır, bunu tıp söylüyor ben değil.

Sitelerde Paylaş

Biri üşenmezse buna anlatsın, ben üşeniyorum, çünkü yine anlamayacak, kesin! :D

Şimdi zaten gördüm Sundance yanıtı vermiş ama mal gene görmemiş, vaazı bırakmış doktorluğa başlamış! :D

Ben mal dedim anlamazsın çalışmaz dedim de Sundance güzellikle anlattı ne oldu? İkisini de anlamadı! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1400 yıllık anlayış, uygulama, diyanetin dahi çevirisi ve diğer çeviriler ortada, ama bu sokullu hala kendi çapında çırpınıyor. Kuran kendi Hasan Akçay'larını üretmeye devam ediyor. Kuran'ı gerçekte anlayıp da aklı hafsalası almayan her bir çalışan kafa, olayı direk Hasan Akçay yöntemine bağlıyor. Yeni bir Hasan Akçay, yine bir Hasan Akçay olmak zorunda kalıyor. Başka yolu yok çünkü..

"Efenim; Müslümanlık tarihinin ve müslümanlığın %99'unun 1400 senedir anladığı ve uyguladığı değil, benim dediğim doğru; diğerlerini reddediyorum.." Yersen..

Nerede ise tüm islamı; islam tarihi ve islam alimlerini reddetmenin aslen kuranı reddetmek anlamına geldiğini, zaten yapılması gerekenin de bu olduğunu anlayacak az kaldı. Jeton düşmek üzere.

Ama güzel çırpınıyor allah için, güzel de ibret oluyor. Başlıktaki herkesin eline sağlık..itinayla pert edilmiş :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Sundance yazdı:

Bir soru takıldı kafama:

Boşanan bir kadın, ultrason ile hamile olmadığı kesinleştiği için Kuran'da belirtilen iddet süresini beklemez ise Allah'a karşı gelmiş olur mu, olmaz mı?

kesin hamile değildir diye belgelenmek kaydıyla Kuran a göre iddet beklemezsin, ama medeni kanuna görede belgelemeyi mahkemeye sunmazsan mahkeme kararı olmadan 300 gün beklemek zorundasın.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Beklendiği ve hiç şaşırtmadığı gibi ipe un serdi. :D İkinci viteste vurdurmakla çalışmadı mı! Geri vitesi deneseydin bir de! :lol:

Yani bir aptalca soruna düşündün düşündün yanıt bulamadın ha! Soru o kadar aptalca ki, bunu ancak bir embesil sorar. Başka yolu yok.

valla o kadar zavallısın ki yazdığım yazıları mallıktan :) bulamazsın diye yapıştırdım yine aynı mallık :) bu adamın yüzüne tükürsen yağmurmu yağıyor diyecek kadar :) zavallı. zavallı kardeşim :) bak senin için yazıları buldum bak bir istersen, ne yazmışım :) okumasını bilmiyorsan bir okur yazar bul okusun sana :) 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sokullu yazdı:

Menopoza giren ve adetleri tamamen kesilen kadınların korunması gerekir mi?

- 50 yaşından önce menopoza giren kadınların hiç adet görmeden 2 yıl geçirmelerinden sonra korunma yöntemlerini bırakabilecekleri önerilir. 

- 50 yaş ve üzerinde menopoza giren kadınların hiç adet görmeden 1 yıl geçirmelerinden sonra korunma yöntemlerini bırakabilecekleri önerilir.

bu modern tıppın söylediğidir, menopoz döneminde adetler düzensizleşir ve kanamalar çoğalabilir, adetler 2 3 ayda birde olabilir, menopoza giren kadınlar bunu anlar ve bilir, adetten kesilme 1 yılı aşmadan kadınların hamile kalma ihitmalleri vardır, bunu tıp söylüyor ben değil.

İyi de güzel kardeşim, 1 sene - 2 sene demeden adetten kesilen tüm kadınlar için iddet belirten din senin dinin. Adetten kesilme aşamasında hamile kalma ihtimalleri var da adet görmeye başlangıç aşamasında yok mu hamile kalma ihtimalleri?

Mesajımdaki menopoz kısmı ile ilgili bölümü kaale alıp güzel güzel yazmışsın cevabını da adet görmeye başlangıç aşaması ile ilgili hiç yorum yapmamışsın. hadi onu da yorumla be güzel kardeşim. Söyle bakalım 10 yaşında bir kız. Adet görmeye başlamadan evlendi. Herifin biri bu kız ile her hafta cinsel ilişkiye giriyor. İlk yumurtasını ürettiğinde hamile kalıyor. Kocası bu kızı boşamak ister ise, bu kız adet görmüyor dolayısıyla hamile kalma ihtimali "0"'dır diyip boşadığında, doğacak çocuk kimin çocuğudur? Yoksa bu kızın rahmine ruh-ül kudüs mü üflenmiş olur bu durumda?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sokullu yazdı:

kesin hamile değildir diye belgelenmek kaydıyla Kuran a göre iddet beklemezsin, ama medeni kanuna görede belgelemeyi mahkemeye sunmazsan mahkeme kararı olmadan 300 gün beklemek zorundasın.

İyi de nasıl oluyor da modern tıp HAŞA! bu Allah'ın belirttiği hükümden daha kesin sonuç verebiliyor?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Sundance yazdı:

İyi de güzel kardeşim, 1 sene - 2 sene demeden adetten kesilen tüm kadınlar için iddet belirten din senin dinin. Adetten kesilme aşamasında hamile kalma ihtimalleri var da adet görmeye başlangıç aşamasında yok mu hamile kalma ihtimalleri?

Mesajımdaki menopoz kısmı ile ilgili bölümü kaale alıp güzel güzel yazmışsın cevabını da adet görmeye başlangıç aşaması ile ilgili hiç yorum yapmamışsın. hadi onu da yorumla be güzel kardeşim. Söyle bakalım 10 yaşında bir kız. Adet görmeye başlamadan evlendi. Herifin biri bu kız ile her hafta cinsel ilişkiye giriyor. İlk yumurtasını ürettiğinde hamile kalıyor. Kocası bu kızı boşamak ister ise, bu kız adet görmüyor dolayısıyla hamile kalma ihtimali "0"'dır diyip boşadığında, doğacak çocuk kimin çocuğudur? Yoksa bu kızın rahmine ruh-ül kudüs mü üflenmiş olur bu durumda?

İlk Adet Kanaması

Ortalama 12.5 yaşında kız çocuğu ilk adetini görür. Bu "ilk kanama" henüz yumurtlama olmadığından, düzenli oluşan bir adet kanaması değildir. Yumurtlama sürecibaşladığında oluşan adet kanamaları, düzenli hale gelir.

bak ben bunu bildiğinizi sanıyordum, ilk adetlerde yumurtlama olmaz, yani ilk adetler rahimin hazırlık sürecidir. bunu bilmiyormuydunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...