Jump to content

Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

Recommended Posts

7 dakika önce, Sundance yazdı:

İyi de nasıl oluyor da modern tıp HAŞA! bu Allah'ın belirttiği hükümden daha kesin sonuç verebiliyor?

Yaratan ın hükmü açıktır,  Kuran bilimle beraber yürür , bekleme süresi yalnızca doğacak bebeğin kimden olduğunu bilmedir, bunu bildikten sonra iddet neden beklensin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, sokullu said:

İlk Adet Kanaması

Ortalama 12.5 yaşında kız çocuğu ilk adetini görür. Bu "ilk kanama" henüz yumurtlama olmadığından, düzenli oluşan bir adet kanaması değildir. Yumurtlama sürecibaşladığında oluşan adet kanamaları, düzenli hale gelir.

bak ben bunu bildiğinizi sanıyordum, ilk adetlerde yumurtlama olmaz, yani ilk adetler rahimin hazırlık sürecidir. bunu bilmiyormuydunuz.

Yani Muhammed Aişe ile gerdeğe girdiğinde Aişe 9 yaşında olduğu için daha adet görmemiş oluyor buna göre.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Sundance yazdı:

Boşanan bir kadın, ultrason ile hamile olmadığı

Konu değişti ama iddetin tek amacı hamilelik şüphesi değil. Arabın ilkel vahşi şeriatı için konuşmuyorum, laik hukuk açısından söylüyorum. Medeni yasa değişmeli, iddet kaldırılmalı mı diye de sorulabilir bu soru. Kaldırılması uygun değil. Çünkü tamam koptuk bitti demeden önce bir süre beklemekte fayda var, pişmanlık oluşabilir.

Arabın vahşi ilkel yasası değil ki bu üç talakla boşanan başkasıyla nikahlanmadan geri dönemesin! Kadın ultrason raporuna dayanır beklemez, gider hemen başkasıyla evlenir, ama belki kararı tepkisel, biraz sakinleşip düşünse boşanmaktan vazgeçecekti.

İlkel vahşi cahil şeriattan bahsetmediğimi tekrar vurguluyorum. O vahşi ilkellikte zaten kadının söz hakkı yok. Herif boşsun dedi mi boş...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu Talak/4'e ve Muhammed'in Aişe ile 6 yaşında nikahlanıp 9 yaşında gerdeğe girme hadisine dayanılarak tam 1400 yıldır küçücük yaşlarda evlendirilen kızların sorumlusu kim?

bu soruya yorum yapmayacağım, hz. fatmanın yaşını vermeklede hata ettim, yaş konusuna kesinlikle girmeyeceğim. çünkü bilmiyorum yaşlarını , Kuran ayetlerinde bile hatalı yorum yapanların delilleri benim için hiçliktir.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sokullu yazdı:

kesin hamile değildir diye belgelenmek kaydıyla Kuran a göre iddet beklemezsin, ama medeni kanuna görede belgelemeyi mahkemeye sunmazsan mahkeme kararı olmadan 300 gün beklemek zorundasın.

Bu arada: Medeni kanunda yazıyor zaten belgeyi getir, iddeti kaldır. Kaldırmak isteyen alır belgeyi, kaldırır 300 gün bekleme süresini, önü açık.

Mesele Kuran'da yazıyor mu? Kuran'da "Şu kadar süre iddet bekleyeceksiniz ama ultrason raporu gibi hamilelik şüphesini kaldıran bir durum olması durumunda iddet beklemeniz gerekmez" diye bir ibare var da biz mi göremiyoruz? 

Hani kimin cennete, kimin cehenneme gideceği ile ilgili karar verecek olan Allah'ın hükümlerini belirten bir kitap. Biz ultrasondan biliyoruz hamile olmadığını da kitapta 3 adet geçirinceye kadar bekleyin diyor. Ultrasondan öğrendik diye rahat davranıp, Kuran'ın emirlerine karşı gelip cehennemi boylamasın insanlar sonra.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Konu değişti ama iddetin tek amacı hamilelik şüphesi değil. Arabın ilkel vahşi şeriatı için konuşmuyorum, laik hukuk açısından söylüyorum. Medeni yasa değişmeli, iddet kaldırılmalı mı diye de sorulabilir bu soru. Kaldırılması uygun değil. Çünkü tamam koptuk bitti demeden önce bir süre beklemekte fayda var, pişmanlık oluşabilir.

Arabın vahşi ilkel yasası değil ki bu üç talakla boşanan başkasıyla nikahlanmadan geri dönemesin! Kadın ultrason raporuna dayanır beklemez, gider hemen başkasıyla evlenir, ama belki kararı tepkisel, biraz sakinleşip düşünse boşanmaktan vazgeçecekti.

İlkel vahşi cahil şeriattan bahsetmediğimi tekrar vurguluyorum. O vahşi ilkellikte zaten kadının söz hakkı yok. Herif boşsun dedi mi boş...

Kuran ayetlerine göre boşanan kadın aynı erkekle bir daha evlenemez ta ki diğer kocaya varıp ondan boşanıp tekrar evlenebilir, boşanan koca tamamen kadın üzerindeki haklarından da vazgeçer. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, sokullu said:

bu soruya yorum yapmayacağım, hz. fatmanın yaşını vermeklede hata ettim, yaş konusuna kesinlikle girmeyeceğim. çünkü bilmiyorum yaşlarını , Kuran ayetlerinde bile hatalı yorum yapanların delilleri benim için hiçliktir.

Kuran ayetlerinde hatalı yorum yaptığımı neye dayanarak ileri sürüyorsun? Elinde ne gibi kanıtlar var? 

Şimdi kendini 200 yıl öncesinin arabistanında doğmuş olduğunu farzet. Sana bu ayette henüz adet görmemişler ifadesi ile kastedilenler küçük kız çocuklarıdır deseler itiraz eder miydin?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Sundance yazdı:

Bu arada: Medeni kanunda yazıyor zaten belgeyi getir, iddeti kaldır. Kaldırmak isteyen alır belgeyi, kaldırır 300 gün bekleme süresini, önü açık.

Mesele Kuran'da yazıyor mu? Kuran'da "Şu kadar süre iddet bekleyeceksiniz ama ultrason raporu gibi hamilelik şüphesini kaldıran bir durum olması durumunda iddet beklemeniz gerekmez" diye bir ibare var da biz mi göremiyoruz? 

Hani kimin cennete, kimin cehenneme gideceği ile ilgili karar verecek olan Allah'ın hükümlerini belirten bir kitap. Biz ultrasondan biliyoruz hamile olmadığını da kitapta 3 adet geçirinceye kadar bekleyin diyor. Ultrasondan öğrendik diye rahat davranıp, Kuran'ın emirlerine karşı gelip cehennemi boylamasın insanlar sonra.

aslında bu süre tekrar barışırlarmı diyede konmuştur, ama boşanan erkek kadın üstündeki tüm hakllarından vazgeçmiştir ve bir daha başka erkekle evlenmeden kadın aynı erkekle evlenemz. Yaratan her şeyi bilir, şimdi yazsaydı ki ultrason çıkacak sonradan o zamanki insanlar nasıl algılarki bunu .

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, sokullu said:

Kuran ayetlerine göre boşanan kadın aynı erkekle bir daha evlenemez ta ki diğer kocaya varıp ondan boşanıp tekrar evlenebilir, boşanan koca tamamen kadın üzerindeki haklarından da vazgeçer. 

Ve sana göre bu rezil hükümde hiç bir terslik yok yani.

Sitelerde Paylaş

Rapora dayanarak mahkeme kaldırıyormuş, avukat görüşü bu... Yani yargıç isterse rapora rağmen kaldırmayabilir! Ama yasaya ne zaman girmiş öğrenemedim.

Şimdi onu da öğrendim, yasa yürürlük tarihi 1 Ocak 2002.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ve sana göre bu rezil hükümde hiç bir terslik yok yani.

Türkiyede işlenen kadın cinayetlerinin çoğu bu yüzdendir, halbuki erkek kadını boşadığında o kadın üzerinde hiç bir hakkı kalmadığını ayetlerde açıkca belirtmiş, müslüman olan birisi boşadığı kadına karışamaz artık, bunu anlasa zaten bu cinayetler olmazdı.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, sokullu yazdı:

İlk Adet Kanaması

Ortalama 12.5 yaşında kız çocuğu ilk adetini görür. Bu "ilk kanama" henüz yumurtlama olmadığından, düzenli oluşan bir adet kanaması değildir. Yumurtlama sürecibaşladığında oluşan adet kanamaları, düzenli hale gelir.

bak ben bunu bildiğinizi sanıyordum, ilk adetlerde yumurtlama olmaz, yani ilk adetler rahimin hazırlık sürecidir. bunu bilmiyormuydunuz.

:D ilk adetten önce yumurtlama olabilir ve olmaktadır. adet döngüsünün ilk 1-2 yılında yumurtlama olmayabilir de.

ama olmaz!!2 dediğiniz zaman, uydurmuş olursunuz... arabın zırvalarını böyle kurtaramazsınız.

arap, çocuk düzdüğü ve bunların, adet görmeden çocuk doğuranlarını da gördüğü için, hayatının sıradan bir gerçeği olan bu durumu uydurduğu tanrının emirleri arasına ittirivermiş. nerden bilsin: kendi yaşam tarzının bir gün kabul edilemez olacağını ve o gün bu durumu, uydurduğu yalanlarla savunmak için kendini heder edecek enayilerin çıkacağını?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kuran ayetlerinde hatalı yorum yaptığımı neye dayanarak ileri sürüyorsun? Elinde ne gibi kanıtlar var? 

Şimdi kendini 200 yıl öncesinin arabistanında doğmuş olduğunu farzet. Sana bu ayette henüz adet görmemişler ifadesi ile kastedilenler küçük kız çocuklarıdır deseler itiraz eder miydin?

Ben o zamanlar doğmuşum diye bir şey varmı, bu hayalcilik olur, şunu yapardım bunu yapardım nasıl diyeyim ki, ben bugünüm bugünü konuşabilirim.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, sokullu said:

Türkiyede işlenen kadın cinayetlerinin çoğu bu yüzdendir, halbuki erkek kadını boşadığında o kadın üzerinde hiç bir hakkı kalmadığını ayetlerde açıkca belirtmiş, müslüman olan birisi boşadığı kadına karışamaz artık, bunu anlasa zaten bu cinayetler olmazdı.

Ne saçmalıyorsun sen? Bir karı koca boşandıktan sonra tekrar evlenebilmeleri için neden kadının önce başka bir erkekle evlenmesi şart koşuluyor? 

Yani sen karından ayrılsan sonra da tekrar evlenmek istesen karına git önce başka bir erkekle evlen, sonra boşan, öyle evlenelim diyeceksin. 

Dünyadaki en salakça hükümlerden birisi de Kuran'ın bu gerizekalı hükmü olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sokullu yazdı:

İlk Adet Kanaması

İyice öğrenin önce:

Can I get pregnant if I've never had my period?
 Ariana

Yes, a girl can get pregnant before she gets her first period.

Getting pregnant is related to ovulation. Because a girl can ovulate before having her first period, it is possible to become pregnant if she has sex.

https://teenshealth.org/en/teens/pre-period.html?WT.ac=ctg

Most cases of reported early pregnancy have been among women with pituitary induced sexual precocity. A great majority of the cases of conseption and delivery prior to menarche have been in such women.

http://www.ajog.org/article/0002-9378(63)90587-8/abstract

Gerçekleşmiş vakalardan bahsediliyor. 

Silivri'deki bir doktorun sitesinden alıntı yapmışsınız ama ne ciddiyetle yazıldığı belirsiz genel geçer açıklama yapılmış sitede. Yukarıdaki kaynaklar açık açık ilk adet ile birlikte hamileliğin olası olduğunu gösteriyor.

http://www.eseragar.com/konuoku.asp?id=48&x=k

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

:D ilk adetten önce yumurtlama olabilir ve olmaktadır. adet döngüsünün ilk 1-2 yılında yumurtlama olmayabilir de.

ama olmaz!!2 dediğiniz zaman, uydurmuş olursunuz... arabın zırvalarını böyle kurtaramazsınız.

arap, çocuk düzdüğü ve bunların, adet görmeden çocuk doğuranlarını da gördüğü için, hayatının sıradan bir gerçeği olan bu durumu uydurduğu tanrının emirleri arasına ittirivermiş. nerden bilsin: kendi yaşam tarzının bir gün kabul edilemez olacağını ve o gün bu durumu, uydurduğu yalanlarla savunmak için kendini heder edecek enayilerin çıkacağını?

şimdi adetten önce yumurtlama olması istisnai durumlardır, tıp ilmi için erken yumurtlama adet olmadan yumurtlama hastalıktır ,biz normali neyse onu konuşuyoruz . normali budur, sen uçları alarak yok hayır bu şekildedir diyebilirmisin. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sokullu yazdı:

aslında bu süre tekrar barışırlarmı diyede konmuştur, ama boşanan erkek kadın üstündeki tüm hakllarından vazgeçmiştir ve bir daha başka erkekle evlenmeden kadın aynı erkekle evlenemz. Yaratan her şeyi bilir, şimdi yazsaydı ki ultrason çıkacak sonradan o zamanki insanlar nasıl algılarki bunu .

Biraz önce hamilelik üzerinden gidiyordunuz tamamen şimdi tekrar başırlar mı diye mi konmuş oldu?

Bu durumda biraz önceki ultrason ile hamile olmadığı kesinleşirse Kuran'a göre beklemek zorunda değil kararınızı "Yine de beklemek zorunda" şeklinde revize etmemiz gerekir mi?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ne saçmalıyorsun sen? Bir karı koca boşandıktan sonra tekrar evlenebilmeleri için neden kadının önce başka bir erkekle evlenmesi şart koşuluyor? 

Yani sen karından ayrılsan sonra da tekrar evlenmek istesen karına git önce başka bir erkekle evlen, sonra boşan, öyle evlenelim diyeceksin. 

Dünyadaki en salakça hükümlerden birisi de Kuran'ın bu gerizekalı hükmü olsa gerek.

Türkiyede istatisliklere bak diyorum, kadın cinayetlerinin çoğu boşandıktan sonra erkeğin , kadın üzerinde hala hakkı varmış gibi davranmasından kaynaklanan cinayetlerdir. Müslüman olan bir erkek bilir ki boşanınca kadın üstünde hiç bir hakkın kalmaz ve ona karışamazsın. bu ayetlerin neden bu kadar adaletli olduğunu bu ülkedeki öldürülen kadınlar haklı çıkartmaktadır, kadın cinayetlerinin yüzde 90 nı eski kocalarının kıskançlığı ve hala sahiplenmesinden kaynaklanıyor. 

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, sokullu said:

Ben o zamanlar doğmuşum diye bir şey varmı, bu hayalcilik olur, şunu yapardım bunu yapardım nasıl diyeyim ki, ben bugünüm bugünü konuşabilirim.

Yani kendini 200 yıl öne arabistanda doğmuş birisinin yerine koyup nasıl düşünürdü diye hayal edemeyecek kadar empati yoksunu musun? Sen de acaba durum şöyle olsaydı nasıl davranırdım diye düşünme yeteneği yok mu? Hayal etmek, tahminler yürütmek, kendisini başkalarının yerine koyup düşünmek insanların en çok kullandığı, insanlığı ilerlemesini ve gelişmesini sağlayan meziyetlerdir.

Aslında içten içe sende neden soruya cevap vermekten kaçtığını biliyorsun, eğer 200 yıl öncesinin arabistanında doğmuş birisi olsaydın sen de bu ayetteki "henüz adet görmemişler" ifadesinden küçük kız çocuklarının kastedildiğini anlayacağını sezdiğin için hemen kıvırma yoluna gittin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...