Jump to content

Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

Recommended Posts

8 saat önce, sokullu yazdı:

kadınlarında islamda boşanma hakları vardır

Senin gibi mal bir dindarı gördüm forumda, sen ikinci dindarsın. Benim hakkımda işkembenden uydurduğun aslını astarını bilmediğin yalanlar zırvalıyorsun. Sizler işte böylesiniz. Aslını bilmediğiniz konuları işkembenizden uydurursunuz. Benim hakkımda zırvaladığın saçma sapan uydurmalara yanıt bile vermeme gerek yok. Salakla muhatap olmak salaklıktır.

Ama şu kadının boşanma hakkını kanıtla bakalım, tabii Kuran'dan olacak. Başkası kabul elbette değil.

Bu konuda Kuran'da tek bulabileceğin, 58. bölümde yazan kadın gelmiş kocasını şikayet etmiş de allah da onu işitmiş anlamındaki pasajla başlayan bölüm. Bu da kadının boşanma hakkı olduğu anlamına gelmez. Başka da bulabileceğin bir pasaj yok kadının boşanma hakkı konusunda. Varsa göster de öğrenelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mal değil mi şimdi bu yahu? Alenen mal! Kuran'a göre karısını üç talakla boşadığında hayat arkadaşı karısına git kendine vurdur da öyle gel diyecek mal, kalkmış bana ayrılsan karını vurursun diye saçma salak zırvalıyor. Ülen sen bir okka  mum al da kendi derdine, kendi saçma salak dogmaya yan be!

Bunlarla muhatap olup insan yerine koymak hata. Şu kadının boşanma hakkını bir göstersin bakayım mal nerden gösterecek diye tenezzül ettim. Yoksa bitin yavşağı kadar kaale almam bu salak malı.

Sitelerde Paylaş

:D En son geri viteste bari neyse iyi kötü biraz almış çalışacak gibi olmuş demiştim ama... Lan bu yine anlamamış yahu! Şimdi gördüm de Nasrettin hoca filan bir şeyler sayıklamış gene! :D 

Hayır şimdi üşenmesem bilale anlatır gibi tane tane kısa öz anlatsam mı ki... Hadi lan üşenmeyeyim. Klavyem aşınmaz ya...

Şimdi olabildiğince bilalin bile anlayacağı şekilde anlatıyorum. Kız diyelim dokuz yaşında. Daha hiç adet görmedi. Nikahlandı. 9+1, 9+2, 9+3, 9+4 ay gidiyor. Henüz adet yok. 9+10 ay oldu diyelim mal yobaz pislik herif bunu boşadı. Hadi bu 9+9 da adet olacaktı ama hamile kaldı da ondan olmadıysa? Mal pislik yobazın içine bir kurt düştü.

Söz konusu Kuran pasajı bu tereddütü gidermek için yazılmış. Bunu artık bilal olsa da anlar, mal olsa da anlar. Bunu anlamamanın tek yolu anlamak istememektir.

Aynı şekilde bunun diğer bir yönü, uzun bir süredir adeti kesilmiş kadınlar. Bu da belli olmaz, bunlara da iddet gerekir diyor. Normal adet gören kadınlardan bahsettikten sonra bu iki uçtaki iki tereddütlü durumu ele alıyor.

Bilale sorsak, anladı yani artık... Yani bunu bilalin bile anlamaması için bir yol yok! Kulağını tıkayıp abada bubada kabala bubula diye bağırırsa o zaman anlamaz ancak. Başka yolu yok! :lol:

Sitelerde Paylaş

Sevgili sokullu, (âdet görme bakimindan saglik sorunu olmayan ama) henüz ilk âdetini görmemis bir bebekle evlenmekten dem vuran yaratiklar seni sasirtmasin çünkü bunlar vardirlar ve insanlar arasina karismis durumdadirlar. Iste bi tanesi senin karsindaki o mercimek beyinli yaratiktir.

Her igreçligi düsünüp yapabilir bunlar. Sasirma.   

Örnegin insanlarin dogar dogmaz nüfusa yazilmasi gerekir ya, bu olmayabiliyor ülkemizde. Bakin Atatürk'ün dogum tarihi dahi bilinmiyor çünkü nüfusa kaydi yapilmasi gerektigi gibi degil de eksik yapilmamis. Benim nüfusa kaydim da ilkokul diplomasi için ihtiyaç ortaya çikinca  yapilmis. Ve kaç yaş büyük yazilmisim bilinmiyor ama büyük yazilmisim.

De ki  5 yaş büyük yazildim. Buna göre daha ilk ihtilamimi görmeden yani bebekken evlenebilirim. Yasal bi engel yok.   

Simdi bu mercimek beyinli pek âlâ diyebilir ki laik yasa maik yasa bos ver sen onu, 9 yaşinda bebekler pekâlâ evlenebilir ülkemizde. Yaşamin gerçegidir bu. Bal gibi söyler bunu senin karsindaki o mercimek beyin(siz).

Kendi mercimek beyninin ürettigi pisligi Kuran'a sivastiriyor da laik sistemimize niye bulastirmasin? Henüz ilk âdetini görmemis bir bebekle evlenmeyi düsünebilen bu mercimek beyin her igrençligi kurgulayabilir. SAKIN sasirma. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve o mercimek beyinli yaratiga inat, Talâk 4'teki gerçege saril ve yalnizca o gerçegi söyle. O da şudur:

Kendisini bosamakta oldugunuz an itibariyle hiç âdet görmemis esinizin iddeti 3 kamerî aydir. Demek ki âdet gecikmesi ya da amenore gib bir âdet sorunu vardir esinizin.

Örnegin 18'inde, 19'unda yani hiç âdet görmemisken es aldiniz onu ve yine örnegin 25'inde hiç âdet görmemisken bosamaktasiniz.

Yoksa esinizi ilk âdetini görmeden önce yani 13'ünden önce bosamak üzere 13'ünden önce es almis olursunuz. Böyle absurd bi kurgulamayi "uydurulan seriat"in akli dumura ugramis mensuplari ve akli dumura ugramis ateistler yapabilir ancak, tipki o mercimek beyin(siz) gibi. Kuran'da yok bu... ve normal insanlarin aklinin ucundan bile geçmez.  

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar bile buzagilarla çiftlesmez. Ama bu mercimek beyinsize göre insanlar bebeklerle çiftlesiyormus. Yani bu mercimek beyin(siz) igrenç seyler kurgulamakla kalmiyor, bi de yalan söylüyor. "Uydurulan seriat"te dahi insanlarin âdet görme bakimindan saglikli esleriyle onlar hiç âdet görmemisken cinsel ilişkiye girmeleri caiz görülmüyor. Caiz görüyorlar iddiasi yalandir. Bekliyorlar esleri âdet görene kadar, iliskiye ancak ondan sonra giriyorlar.

"Uydurulan seriat"e mensup olanlarin kafalarinin basmadigi yer bundan sonrasi:

Talâk 4'e göre âdet görmemis bir kizla evlenmenin gerekçesi onu âdet görmeden önce bosamak oldugu halde "uydurulan seriat"in mensuplari bosamiyor eslerini. Çünkü onlarin dini kendilerinin uydurdugu seriattir, Kuran'daki hükümler umurlarinda degil.  

Bakin şu türküye eslik eden görüntülere. Karni burnunda gebe bebekler... "Uyduruk seriat"in mensuplari birakin onlari âdet görmemisken bosamayi, gebe birakmislar. Kuran nerdedir, bunlar nerde duruyor? 

Ak elime mor kinalar yakdilar

Kaderim yok gurbet ele satdilar

12 yaşimdi gelin etdiler

Aglar aglar göz yasimi silerim

Of oooooo Ooooof.

Bu bebelerin ahi yakiyor "uyruruk seriat"in mensuplarini cayir cayir. Iraklar, suriyeler, kesmirler, pakistanlar, afganistanlar... dar geliyor baslarina. Kapagi atabilirlerse Hristiyan ülkelere atiyorlar. Oralarda rezil olmak, asagilanmak pahasina...

Sitelerde Paylaş

Dindar kafayı yediydi, bunların da biri çoktan tırlattı, şimdi bu da yedi kafayı! Bu Müslümlerin sonu hep böyledir. Bu cahil çöl yağmacısı uydurması saçma salak dogma, sağlıklı bir kafayla savunulamaz. Ya komediye vuracak dindar gibi, ya salaklığa vuracak buradakiler gibi. :D

Hayır bu hiç olmazsa şimdiye kadar huri yok damacanadır yok bilmem pınardır filan diye saptırmacaya vururdu. Aklı sıra sahtekarlıkla yutturacağını sanırdı, uyanık geçinirdi aklınca. Bunun da gitti kafa. :lol:

Bu kadar komik saçma sapan iddiaları zor görürsünüz millet, komedi var, okuyun okuyun neşenizi bulun. Şarap içmeye gerek kalmıyor bu Müslümlerin sayesinde. Cahil çöl yağmacıları düzdükleri saçma sapan ilkel düzmecelerine çocukları nikahlamayı, üstüne bir de boşamayı yazmışlar, neymiş bunun suçlusu da biz olduk! :D Ha, zaman makinesi icat ettik biz, şu islamı daha doğarken bozalım diye, geçmişe gidip cahil çöl yağmacılarının kafasına silah dayadık, yazdığınız şu şeye çocukları nikahlamayı, köle yapmayı, inanç ayrımını, daha bir sürü ilkel saçmalığı yazın diye!

"Vay şeytan ateistler vayyy! Bunların yapmayacağı iş yok! Zaman makinesini icat etmişler, kimseye de haber vermeyip gizlice şeytanca emellerine alet ediyorlar! Geçmişe gidip mübarek  güzelim Kuran'ımızı tahrif edip ne hale getirmişler yayyyyy!"  Bu Kuran'da ne güzel savaşmayın sevişin, sevgilinize çiçek verin yazıyordu, değiştirip inanmayanları öldürün, savaşın, çocukları köle yapın yazmışlar vayyy!" :D

Lan oku oku gülmekten geber haa! :D Ne saçmaladığını kendisi bile biliyor mu acaba şimdi onu merak ettim ben. "Talâk 4'e göre âdet görmemis bir kizla evlenmenin gerekçesi onu âdet görmeden önce boşamak" !!! Bu ne yahu? Bundan bir şey anlayan varsa bana bir tercüme etsin, ben salakça bilmiyorum, translate'de de salakça dili diye bir seçenek yok! Sahi ne diyor bu salak yahu? :lol: 

Sitelerde Paylaş

Bir şey söyleyeyim mi... Ben aslında bunları çok iyi anlıyorum. Çünkü ben de müslümken kafayı yemek üzereydim. Kuran'ı okudukça gözlerime inanamıyordum, bu kadar cahillik, vahşet ve ilkellik Kuran'a nasıl sokulmuştu? Tamam Emeviler denen şeytanın askerleri korkunç kan emici canavar yaratıklar yapmıştı bunu ama Allah buna niye izin vermişti? Allah peygamberinin gözünü niye açıp Ebu Süfyan müşrik ritüelleri İslam'da da devam etsin deyince reddetmesini sağlamamıştı? Nasıl peygamber görmüş sohbetini dinlemiş sahabeler birbirlerini öldürürdü?

Bu sorularla kıvranırdım. Buna bir takım çözümler üretirdim, işte imtihan, insanlar doğruyu allahın göstermesiyle değil kendileri bulacaklar filan fıstık... İyi ama bunun için ortada önce düzgün bir Kuran olması lazımdı. Uyanlar uymayanlar öyle imtihan edilebilirdi. Düzgün bir Kuran olmadan neyle nasıl imtihan olacaktık?

Kuran'da "zikri biz indirdik biz koruyacağız" yazmasını filan nasıl yorumlayacağımı şaşırırdım. Koruyacağına söz vermiş, Emevilerin hüre hür köleye köle dişiye dişi gibi kepazelikleri yazmasına nasıl izin vermiş? Sözünü tutmayan veya tutamayan Allah! Böyle var ya hafakanlar basardı. Bunalımlar geçirir uykularım kaçardı.

Ben ateist olunca dünya varmış, hayat varmış dedim. Bu hafakanlar beynimi kemirip dursa ben çıldırırdım. Ne zaman anladım ki allah mallah uydurma, yok öyle bir şey, acayip rahatladım. Bu Kuran'ı da cahil çöl yağmacıları düzmüş deyince bütün sorunlar çözüldü.

Zaten küçük bir çocukken bile doğaya hayrandım. Sürekli doğayı incelerdim. Nasıl hayatta kaldım şaşıyorum. Doğayı incelemek için tehlikelere gözümü kırpmadan atlardım. Bir dağ başında tek başıma kurtlara yem olmak filan hiç korkutmazdı. Hâla öyleyim. İn cin kimselerin olmadığı dağ zirvelerine çıkar, denizde kara gözden kaybolana kadar hiç bir ekipmanım olmadan yüzerek açılırım. Çok kez benim öldüğüm, geri gelemeyeceğim sanılmıştır.

Kafamı hep şu da kemirirdi: Bu allah niye doğayı canlılar birbirlerini yemeden hayatta kalamayacak biçimde tasarlamış! Canlıları birbirlerini yemeye mahkum eden bu allah denen şey nasıl bir pislikti? Bu pislik bela nerden başımıza musallat olmuştu? Bunu başımızdan def etmenin bir yolu bulunamaz mıydı?

Yani ben hep ateisttim. Hiç bir zaman aslında Müslüman olmadım. Müslümanken bile aslında içim ateistti. Hep düşünürdüm, bu işte bir yanlışlık var ama ne? Bütün iş ateist olmaktaymış. Tüm o kafa aşındıran, kafa yedirten sorular kancalarını bırakıp kafamdan uçtuuuu gittiler. Dünya varmış, hayat varmış. Nefes almaya, yaşamaya başladım.

Gerçi bu Müslüm denen zombilerin içinde ısırılmadan zombi olmadan hayatta nasıl kalacağım gibi bir sıkıntım var şimdi de ama bu ötekinin yanında bir hiç. Bir şekilde hayatta kalabiliyorum. Önemli de değil hayatta kalmak, zaten sonuçta öleceğiz. Üç gün önce beş gün sonra çok da farketmez. Ama bunalımla, beynine saplanmış çekiştiren, koparan, yırtan, kanatan sorularla yaşamak korkunç bir şey. Öyle yaşanmaz.

Bazen bu zombilerin içinde yaşamaktan bıktım diye depresyona girdiğim oluyor. Stres yani, elini değil neyini sallasan elli değil yüzelli müslüme çarpıyor. Nere dönsen nere gitsen bot yığını gibi Müslüm istifli. Stres yapıyor ama başa çıkılabiliyor.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, democrossian said:

"Talâk 4'e göre âdet görmemis bir kizla evlenmenin gerekçesi onu âdet görmeden önce boşamak" !!! Bu ne yahu? Bundan bir şey anlayan varsa bana bir tercüme etsin, ben salakça bilmiyorum, translate'de de salakça dili diye bir seçenek yok! Sahi ne diyor bu salak yahu? :lol: 

Bu ne yahu? Yani anlamamis mercimek beyinlimiz. Zaten anlasaydi AKLI DUMURA UGRAMIS "uydurak seriat"çilerden bi farki olurdu. Onlar da anlamiyor ve Talâk 4'te "sizin kendilerini bosamakta oldugunuz hiç âdet görmemis olanlar" diyen Allah'a inat, o eslerini bosamiyorlar.

Silin "sizin kendilerini bosamakta oldugunuz" ifadesini. Ne gelir başina sizin öne sürdügünüz şu iddianin:

Bosamakta oldugumuz o kadinlar madem hiç âdet görmemis durumdadir, demek  ki nikahimiza aldigimiz anda da hiç âdet görmemis durumda idiler, o halde hiç âdet görmemis küçük kizlarla evlenmek caizdir

Anladin mi mercimek beyinli? O iddia eger bosamak varsa öne sürülebilir, bosasmak yoksa öne sürülemez. Hâlâ anlaamdin? Peki, bi daha:  bosamak varsa o iddia var, bosamak yoksa o iddia yok. Simdi anladin mi, mercimek beyin?

Sitelerde Paylaş

Çok basit şeyler korkunç depresyon yapardı. Örneğin İslam'da nasıl taş öpülür? Taş öpülür, sevap sayılır, ibadet sayılır mı yahu! Bu sorun var ya beynimi paramparça ederdi. İslam'da bu nasıl olurdu? İşte Ömer demiş ki "ey taş sen bir taşsın biliyorum ama resulullah seni öperken görmesem ben de seni öpmezdim"!!! Bu var ya beynimi paramparça ediyordu. Yahu Ebu Süfyan gibi bir adam allahın peygamberini nasıl aldatabilir, kandırabilir, müşrik ritüellerinin İslam'da devam etmesini sağlayabilirdi?

Geçici bir çözüm "yalnızca Kuran"cılık oldu. Taş öpme Kuran'da yazmadığına göre sorun yok diye bir süre kendimi avuttum. Fakat ortaya bir sorun daha çıktı. Yalnızca Kuran'sa, bu halde bu Kuran iyice okunacak, girdisi çıktısı iyice öğrenilecek.

Abilerimiz (o zaman için tabii) büyüklerimiz çok uyardı. "Okuma bu Kuran'ı dinden çıkar cehennemlik olursun" dediler. Hayret bir şey! Kitabı okunarak dinden çıkılan bir din!!! E ne yapayım? Tefsir oku. Tabii hemen anladım bu tefsirlerin Kuran'ı süsleyip cilalayıp pazarladığını. Hatta ekip halinde inceliyorduk, ötekiler cehennem tehditlerinden tırsıp dağıldılar. ben tek başıma son sayfasına kadar inceledim ve kapağını kapattığımda ben artık Müslüman değilim dedim.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

o eslerini bosamiyorlar

Adamların karısını boşayıp, boşamayacaklarının otoritesi Hasan bey. Hasan bey "boşamıyorlar" dedi mi öyle olacak çünkü. Adamların keyfinin kahyası siz misiniz? Bakara-228'de adet görenler anlatılınca adam sormuş işte "Benim karım adet görmüyor, benim başım kel mi?" diye. 

Sayfa sayfa çocuk doğumların listesi verildi. Çocuk yaşta boşanma örnekleri verildi. Hasan bey hala bunu yapan "AKIL DUMURUNA UĞRAMIŞ", bunu yapan "UYDURUK ŞERİATÇİ" diyerek sanki laf ediyor. Akıl dumuruna uğramışlar, uyduruk şeriatçiler -diye tanımladığınız kişiler- yapıyor mu bunu sonuçta? Senin dinin bunların bunu yapamaması için engel K-O-Y-M-A-M-I-Ş!!!

Bu arada Hasan bey'in mantığını bir inceleyelim. 

İki farklı ülke var diyelim. Bunların da iki farklı kanunu. Bu ülkelerden birinde hırsızlık yasak değil. Millet çalıyor çırpıyor kafasına göre. Diğer ülkedekiler uyarıyor, "Yanlış yapıyorsunuz, kanunlarınızda hırsızlık yasak değil, olmaz böyle" diye. Hırsızlığın serbest olduğu ülkedeki biri çıkıyor bu diğer ülkedeki uyaranlara "Hayır bizim kanunlarımızda öyle bir şey yok. Siz hırsızlık yapmak istediğiniz için bizim kanunlarımızda hırsızlık olduğunu iddia ediyorsunuz. Akıl dumuruna uğramışsınız siz!" diyor. Adam bunları söylerken arka planda çalan çırpan hak getire. Şimdi bu adam hırsızlıkla mücadele mi etmiş oluyor, yoksa kendi ülkesinde hırsızlığın serbest olduğunu ört bas mı etmeye çalışmış oluyor?

Biz müslüman değiliz. Dine, dolayısıyla İslam'a karşıyız. İslam'ın, Kuran'ın bizi bağlayan hükmü yok. Durum böyleyken biz İslam'da pedofili var diye İslam'a karşı olduğumuzda, Hasan bey bizi İslam'ın hükümlerine uymak istediğimiz için İslam'da pedofili olmasını istemekle suçluyor. Yani böyle bir mantık işte. Hasan bey'in dünya umurunda değil. Uymuş, uymamış hiç farketmiyor. 

Bir de şey dikkatimi çekti, üslüpta biraz bozulma var Hasan bey'in. Daha iki gün önce "manyak" dendi diye bayağı bir bozuk atmıştı şimdi mercimek beyin, beyinsiz demekte hiç sakınca görmüyor. 

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
YOU SHALL NOT DIVORCE!
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Sundance said:

Bir de şey dikkatimi çekti, üslüpta biraz bozulma var Hasan bey'in. Daha iki gün önce "manyak" dendi diye bayağı bir bozuk atmıştı şimdi mercimek beyin, beyinsiz demekte hiç sakınca görmüyor. 

Aslinda gönül kirmaktansa "susma hakki"ni kullanmayi yeglerim ama bu piserife onun kendi silahiyla cevap vermek zorundayim yoksa aklini basina almak ihtiyacini hiç duymayacak. Sizden özür dilerim, Sundance kardesim. 

Sitelerde Paylaş

Hak edene haka dansı bir zorunlu görevdir. Şimdilerde sizin mi üstünüze vazife, çalsa da öldürse de "yarappi şükür" diyeceksiniz kölelik zihniyeti pompalansa da bu gerçek değişmez. Hak edene haka dansı... Uyarıcı olacaksan böyle. Olmayacak, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olacaksan zaten kendi işine bak...

Gerçi bizimki de işgüzarlık, salak koyunları uçuruma gitmeyin diye geri çevirmekle uğraşıyoruz. Bunlar uçuruma gitti gider. Körlemesine gidiyorlar. Önce bir AB ligine çıkaracağız diye havuç gösterilip Arap ligine küme düşürüldü bunlar. Gerisi gelecek. Bunların aklını başına devşireceği bir kafaları kalmadı, dogma kilitledi. Bunları Arap gibi düşünmeye, Arap gibi hissetmeye koşulladılar. Bu, CIA'nın tarihindeki en başarılı operasyonu. Hiç bir algı operasyonu bu kadar yüksek düzey sonuç vermemişti. Sanırsın ülke Arabistan, halk Arap! O hale getirdiler. Çok üst düzey başarı.

Bu halkın deist bir eğilimi vardı. Tanrının olmadığını kavramaya yanaşmaz ama dine de pek öyle fazla yanaşmazdı. Bunu kırdılar. CIA bu algı operasyonunu tarihindeki en başarılı operasyon olarak kayda geçirdi.  

İran'da Arap harflerini kaldırmaya ve Atatürk tipi devrimlere hazırlanan Şahı devirip koruma altında tuttukları ilkel vahşi yobazı başa getiren de CIA'dır. İslamla uyuşturulmuş ülkelerin uyanmasının ve anti islam devrimlerin Atatürk'ten sonra artık bir daha kesinlikle gerçekleşmesinin önlenmesini bizzat ve önemle vurgulayarak isteyen ABD Başkanı Nixon'dır.

Bununla da yetinmeyerek Atatürk'ü yok etmenin her türlü yolunu denemişlerdir. Atatürk'ü gözden düşürmek için denemedikleri hiç bir yol bırakmamışlardır. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu Müslüm halkların yöneticileri batıda eğitim görür, batılı değerleri benimserse Batılılar için iyi. Ama bu değerleri halkına da layık görmeye kalkışmamak şartıyla. Bu değerler halkıma da layık, halkım da bu değerlerle tanışsın, bu geri yobaz dogmadan halkımı kurtarayım, devrim yapayım dedi mi iş kötü! "Sen ne yapacan halkını, biz sana batılı değerleri halkına da götür diye vermedik ki?" Hemen devirirler. Bir süre yobaz pislik bir dogmatiği başlarına musallat eder, kan kusturur, sonra iyi kötü yine batılı değerlerle yetişmiş biri gelsin, bu yobazların elinden kurtulalım diye çırpındırırlar. Bu yeni gelen de batılı ile islami söylemler arasında bir yol tutturup milleti uyutur.

Yöntem hep böyledir. Halkı Müslüm hangi ülkeye bakarsanız bakın bunun böyle olduğunu görürsünüz.   

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Hasan Akçay said:

Hayvanlar bile buzagilarla çiftlesmez.

Ama senin taptığın arap bedevisi çiftleşiyor.

7 hours ago, Hasan Akçay said:

Kendisini bosamakta oldugunuz an itibariyle hiç âdet görmemis esinizin iddeti 3 kamerî aydir. Demek ki âdet gecikmesi ya da amenore gib bir âdet sorunu vardir esinizin.

Örnegin 18'inde, 19'unda yani hiç âdet görmemisken es aldiniz onu ve yine örnegin 25'inde hiç âdet görmemisken bosamaktasiniz.

Yoksa esinizi ilk âdetini görmeden önce yani 13'ünden önce bosamak üzere 13'ünden önce es almis olursunuz. Böyle absurd bi kurgulamayi "uydurulan seriat"in akli dumura ugramis mensuplari ve akli dumura ugramis ateistler yapabilir ancak, tipki o mercimek beyin(siz) gibi. Kuran'da yok bu... ve normal insanlarin aklinin ucundan bile geçmez.  

Ne anlatıyor bu geri zekalı mal?

Sitelerde Paylaş

1- Bir insanın adet göremeyecek kadar küçük yaşta bir çocuk ile evlenip, o çocuk adet görmeye başlamadan boşanması mümkün değildir. Fiziken, teorik olarak, tıbben hiç bir şekilde bu olay mümkün değildir.

2- Bu sebeple Talak-4'de bahsedilen "Henüz adet görmemişler" ifadesi küçük kızları kapsayamaz. Bu ifadenin amenore ifadesi dışında bir anlam ifade etmesi hiç bir şekilde mümkün değildir.

3- Adet göremeyecek kadar küçük yaşta bir çocuk ile evlenip, o çocuk adet görmeye başlamadan onu boşamayı düşünenler "Akıl dumuruna uğramış", "uydurukçu şeriatçi" kişilerdir.

3. madde ile 1. madde birbiri ile çelişmektedir. 

2. maddenin doğru olması için ön koşul olan "böyle insanların olmadığı" koşulu, 3. madde'de bozulduğu için böyle insanlar "Akıl dumuruna uğramış", "Uydurukçu şeriatçi" denilerek insandan sayılmamakta, 1. koşula uydurulmaya çalışılmaktadır.

- Adet göremeyecek kadar küçük yaştaki çocuklar ile evlenip onları boşayacak insan olması mümkün değildir. Dolayısıyla Talak-4 ayetinde bahsedilen kişilerin adet göremeyecek kadar küçük çocuklar olması mümkün değildir.

- E iyi de var böyle insanlar. Örnekleri var.

- Hayır onlar "Akıl dumuruna uğramışlar", "Uydurukçu şeriatçi"

- Ama var işte böyle insanlar. Siz 1. önermede bunun olması mümkün değil demiştiniz.

- HAYIR DİYORUM! Ben onlar "Akıl dumuruna uğramışlar", "Uydurukçu şeriatçi" dedim. 

- Ama 2. önermenin doğru olma koşulu, 1. önermede böyle insanların olamayacağı idi. 1. önerme yanlış ise 2. önermenin doğruluk şartı ortadan kalkıyor.

- Hayır bunları yok sayacaksınız. Siz dile getirdiğiniz için oluyor bunlar. Yoksa benim kurduğum mantığa göre sonuç "YOK" çıkıyordu. Siz bu mantığın yanlışlığını gösterdiğiniz için "VAR" oldu bunlar. Gözlerinizi kapatırsanız yok olurlar. Görmeyin onları. Susun. 

- Peki de, benim ufaklık da 2 yaşındayken gözlerini kapadığında kimsenin onu göremediğini sanıyordu. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...