Jump to content

yeter ulan artık

Recommended Posts

1-her yerde beton yıgıntısı..yan yana dizilmiş biçimsiz evler.

2-motorların yanımdan gecerken cıkardıgı gürültülü çirkin ses.

3-insanların çirkin nemrut suratları.

4-yanımdan gecen genclerın kufurlu konuşmaları

5- herseyın cok pahalı olması

6-istediğim şeyleri yeyip içememem....para sıkıntısı yüzünden.

7-1.5 tlye aldıgı benzını 5.40 a satan devlet.

8-insanların anlamını bilmediği halde 30 40 yıl boyunca namaza devam etmeleri.

9-yobazlarla dolmuş çevrem...

10- yaşlı morukların huri hayaliyle camiye doluşmaları

11- ramazanda berbere gittiğimde açlıktan kokan nefesini yüzüme üfürmesi

12-  kendinden nefret ettiren türk kızları

13- zorunlu askerlik denen cag dısı zıhnıyet

14- akpnın bu milletin başına musallat olması.

şimdilik aklıma gelen bunlar istersem ben 14 madde daha yazarım..

bu si...min dünyasında yaşamam için 1 tane bile neden yok..

ama si...min mezarına bir an önce defnedilmem için çok sebep var...

ha diyceksınızkı neden intihar etmıyosun o zaman?

tamam silahı çekip kafama sıkmıyorum ama!!!

yolda karsıdan karsıya gecerken sagıma soluma bakmıyorum artık...korna çalanmı ararsın küfredenmi!!

bolca şeker tüketiyorum kansere davetıye cıkarıyorum.

yiycegıme dıkkat etmıyorum.hasta oldugum zaman ilaç almıyorum...

cesaretım olsa sıkardım kafama ama yok iste aq yok cesaretım.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıgı görünce acı bir gülümseme geldi...

Dağda-taşda sıktıgım silah kafama sıktıgımda bir türlü ateş etmedi, takıldı kaldı.

Biraz oynayınca sıktı ama tekrar kafama sıktıgımda yine takıldı.

Bu arada silah sesini duyanlar yakında bulunan polise haber ediyorlar.

Karakola götürülüyorum, ruhsatsız silah cezasıyla çıkacağımı düşünürken yıllarca cezaevinde yattım.

Megerse silahtan oynarken sıktıgım kurşun bir kadının ayagını sıyırmış.

Haydi bakim, kadına saldırı şovları yapılmaya başlandı.

Şu işe bakın ki, intihar eden adam kadına saldırıdan mahküm oluyor.

İntihar işini içerde yaparım dedim kendi aklımca ama gel gör ki, içerde o kadar önlem almışlar ki, hiç bir şekilde intihar etmen mümkün değil, işte bu bana daha çok koydu.

Mahkümlara sataşırım böylece amacıma ulaşırım diye düşündüm ama o da olmuyor, en fazla dayak yersin ötesi yok.

Cezaevinden çıktıktan sonra sekiz katlı binadan tam atlayacaktım ki, en sevdigim insanın "Atlarsan seni asla affetmem" sözü verdiğim değerler nedeniyle yine olmadı.

Velhasılı bir türlü intihar edemedim.

Tabi yıllarca süren bu sıkıntılar bende psikoloji diye bir şey bırakmadı, günde üç tane seroquel hapıyla yaşadım.

Şimdi intiharın gerçekleşmediğine seviniyorum, bana bu travma asıl gerçekleri ögretti.

Çünkü benim değerlerim sadece benimmiş, insanlar için intihar etmeye değmezmiş, varsın bütün çirkeflikleri onların olsun, kendime saygım varsa gerisi boş...

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Ceza:

Al bu şarkı sana girsin: https://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg

Bilgi:

- Senin gibi birini kullanabilirim. Benim kişisel hırslarıma hizmet edeceksin ben de sonunda ölmeni sağlayacağım. Özelden filan mesaj atabilirsin.

Hehhe kişisel hırslara hizmet etmemek için ölmek istemiştim, maalesef tutturamadın :)

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Ceza:

Al bu şarkı sana girsin: https://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg

Bilgi:

- Senin gibi birini kullanabilirim. Benim kişisel hırslarıma hizmet edeceksin ben de sonunda ölmeni sağlayacağım. Özelden filan mesaj atabilirsin.

Hehhe kişisel hırslara hizmet etmemek için ölmek istemiştim, maalesef tutturamadın :)

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadigim nokta su: madem hayat size zehir gibi geliyor TR'de gitmek istediginiz ulkenin dilini falan ogrenin kendinizi bir konuda gelistirin arkadaslar. Sonra 3-4 bin usd ya da euro (gideceginiz yere gore) ayarlayip turist vizesiyle basin gidin istediginiz ulkeye orda kacak statude bok bile temizletseler daha mutlu olursunuz zamanlada istediginiz pozisyona gelirsiniz zaten. Ha olmadi iltica falan siginirsiniz bu sikayetlerinizi anlatirsiniz izinde verirler belli mi olur.

Surda ortalama 60-70 yil omrunuz var saglik sorununuz yoksa istediginizi yaparsiniz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, leonardo18 yazdı:

Kendi ülkesini diktatörlere yozlaşmış kişilere teslim edip yurt dışına giden, sonra oraya gittikten sonra kendisi değişmek yerine 3-4 nesil boyunca dil bile öğrenmeden, başörtüsü ile yaşayan kişileri de ben samimi bulmuyorum.

Hala anlamiyorsunuz herhalde TR'de yasayan halk boyle bir yonetim istiyor, muhafazakar olmak istiyorlar, bilimi istemiyorlar, gerici kulturlerinin yok edilmesinden korkuyorlar yani hallerinden memnunlar. Ataturk zamaninda da boyleydi Ataturk kanun cikariyordu bilmem ne yerinde isyanlar oluyordu. Anadolu halki islam'i seviyor, dindar yoneticileri seviyor anlamiyor musunuz artik ? Hicbir zaman Cumhuriyet'i ve ilkelerini benimseyemedi. En az %60-70'i boyle bu ulkede ama sorsan bunlardan min. %35'i ben Ataturkcuyum der fakat hadi gel onun ilkelerini, politikalarini, bilimsel egitimi, sorgulamayi uygulayalim ? Dersen buna karsi gelir kan bile akitir... Nitekimde 1950'lerden sonra CHP'nin iktidara hic gelememesinin (koalisyon disinda) sebebi de budur.

Halk istemiyor anlayin artik. Bu ulkeye bakin 1920-45 arasindaki elit kesimi ve o zamandaki bilimsel anlayisi getirseniz ic savas cikar ! Kafirlikle suclanirsiniz, vatan haini ilan ederler. Suanki ilimli kisma kaymis CHP'yi bile halk istemiyor CHP bunlara fazla geliyor bu sekilde bile durum boyleyse 1920-45 arasini hayal bile edemiyorum zira o zamanki CHP en az 2 kat daha fazla halka ters bir seydi daha bilimseldi.

Egitim ve bolunme disinda bir cozumu yok bu hastaligin.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, whocares yazdı:

Hala anlamiyorsunuz herhalde TR'de yasayan halk boyle bir yonetim istiyor, muhafazakar olmak istiyorlar, bilimi istemiyorlar, gerici kulturlerinin yok edilmesinden korkuyorlar yani hallerinden memnunlar. Ataturk zamaninda da boyleydi Ataturk kanun cikariyordu bilmem ne yerinde isyanlar oluyordu. Anadolu halki islam'i seviyor, dindar yoneticileri seviyor anlamiyor musunuz artik ? Hicbir zaman Cumhuriyet'i ve ilkelerini benimseyemedi. En az %60-70'i boyle bu ulkede ama sorsan bunlardan min. %35'i ben Ataturkcuyum der fakat hadi gel onun ilkelerini, politikalarini, bilimsel egitimi, sorgulamayi uygulayalim ? Dersen buna karsi gelir kan bile akitir... Nitekimde 1950'lerden sonra CHP'nin iktidara hic gelememesinin (koalisyon disinda) sebebi de budur.

Halk istemiyor anlayin artik. Bu ulkeye bakin 1920-45 arasindaki elit kesimi ve o zamandaki bilimsel anlayisi getirseniz ic savas cikar ! Kafirlikle suclanirsiniz, vatan haini ilan ederler. Suanki ilimli kisma kaymis CHP'yi bile halk istemiyor CHP bunlara fazla geliyor bu sekilde bile durum boyleyse 1920-45 arasini hayal bile edemiyorum zira o zamanki CHP en az 2 kat daha fazla halka ters bir seydi daha bilimseldi.

Egitim ve bolunme disinda bir cozumu yok bu hastaligin.

Güzel bir AKP propagandası.

Ben onu demiyorum ki. Almanya'ya gidenlerin de yarısı oraya uyum sağlamıyorlar diyorum. gideli 50 sene olmuş. Orada doğan iki üç nesil yetişmiş, almanca bile öğrenmeden kendi getholarında yaşıyorlar. Öyle iş mi olur?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, leonardo18 yazdı:

Güzel bir AKP propagandası.

Ben onu demiyorum ki. Almanya'ya gidenlerin de yarısı oraya uyum sağlamıyorlar diyorum. gideli 50 sene olmuş. Orada doğan iki üç nesil yetişmiş, almanca bile öğrenmeden kendi getholarında yaşıyorlar. Öyle iş mi olur?

O dediklerin zaten ahmak Türkler oluyor. Isin kotu tarafi ise guzelim Almanyayi, avrupayi mahvediyorlar Almanlar bu salaklara ne dese haklilar.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, whocares yazdı:

Benim anlamadigim nokta su: madem hayat size zehir gibi geliyor TR'de gitmek istediginiz ulkenin dilini falan ogrenin kendinizi bir konuda gelistirin arkadaslar. Sonra 3-4 bin usd ya da euro (gideceginiz yere gore) ayarlayip turist vizesiyle basin gidin istediginiz ulkeye orda kacak statude bok bile temizletseler daha mutlu olursunuz zamanlada istediginiz pozisyona gelirsiniz zaten. Ha olmadi iltica falan siginirsiniz bu sikayetlerinizi anlatirsiniz izinde verirler belli mi olur.

Surda ortalama 60-70 yil omrunuz var saglik sorununuz yoksa istediginizi yaparsiniz.

Herkes senin gibi mi? Her sey istedigin gibi gidecek saniyorsun.

Tuvalet temizliyorsam, Isvec gibi bir ulkede yasasam ne olur ki?

4 bin dolarin varsa, bu yaklasik 16 bin lira ediyor. O parayi Turkiye'de buyut, ondan sonra git.

Sitelerde Paylaş

Benim açımdan mesele şu. Batı şu veya bu şekilde, bir takım popülizm, yozlaşma, rüşvetçilik, adamcılık, tarikatçılık gibi konuları aşmayı başarmış. Kaynaklar onun bunun cebine gitmiyor, Yönetim de sürekli çalışıyor. Her geçen sene yeni bir sorun keşfedip ona eğiliyorlar. Dolayısıyla çalışmış oluyorlar. Sorunları yine bitmiyor, ama her sene bir şeyleri çözüyorlar. Dolayısıyla ülkeleri güzelleşiyor.

Bizde yapılması gereken zaten yapılmış. Yine halimize çok şükür, iyi kötü bir demokrasi / güçler ayrılığı gelmiş. Ama halk yine de çok geri kalmış.

Demek istediğim böyle giderse, bir takım bilim-kurgu romanlarındaki gibi ABD-Avrupa-Avustralya kurtarılmış bölgesi olur. Dünyanın geri kalanı da bunların sömürgesi olur. Öyle de olmaz. Halk konusunda sabretmenin pek bir anlamı yok, o konuda haklısınız. Da öyle ya da böyle çözmek zorundayız. O kadar ki, cumhuriyeti yıkarlarsa, Afrika ülkelerinde olduğu gibi, yenisini kurmamız gerekecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...