Jump to content

2023'De Ne Olur? Türkiye Bölünür Mü? İç Savaş mı Çıkar?

Recommended Posts

Tayyip 2023 deyip duruyor. 2023 Cumhuriyetin 100.yılı. Tayyip 100. Yıl da şeriatı mı getirmeye hazırlanıyor? 

İç savaş söylentileri de artmaya başladı hem dışarıda hem içeride. Bir gazete de geçen sene Haziran ayında Erdoğanın iç savaş çıkarsa çıkar dedipini görmüştüm. Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama anlatan Tayyibe çok yakın eski bir bakanmış. Bir Cumhurbaşkanı böyle diyorsa o ülkede iç savaş çıkar kuşkusuz.

Yeni anayasa ile rejimin değişiceğini ve Erdoğanın önüne hiçbir engel çıkmadan istediği herşeyi yapıcağını biliyoruz. Suriye Ve Irağın bölünmesiyle sıra zaten Türkiyeye geldi. Bugün yapılanlar iç savaşın taşlarınımı döşüyor. Irak ve Sueiyeyi bölerek Büyük Kürdistanı hayata geçirmeye çalışanlar gözünü Türkiyeye mi dikti? Neler oluyor?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ateistfikir said:

Tayyip 2023 deyip duruyor. 2023 Cumhuriyetin 100.yılı. Tayyip 100. Yıl da şeriatı mı getirmeye hazırlanıyor? 

İç savaş söylentileri de artmaya başladı hem dışarıda hem içeride. Bir gazete de geçen sene Haziran ayında Erdoğanın iç savaş çıkarsa çıkar dedipini görmüştüm. Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama anlatan Tayyibe çok yakın eski bir bakanmış. Bir Cumhurbaşkanı böyle diyorsa o ülkede iç savaş çıkar kuşkusuz.

Yeni anayasa ile rejimin değişiceğini ve Erdoğanın önüne hiçbir engel çıkmadan istediği herşeyi yapıcağını biliyoruz. Suriye Ve Irağın bölünmesiyle sıra zaten Türkiyeye geldi. Bugün yapılanlar iç savaşın taşlarınımı döşüyor. Irak ve Sueiyeyi bölerek Büyük Kürdistanı hayata geçirmeye çalışanlar gözünü Türkiyeye mi dikti? Neler oluyor?

Bunlar zaten bilinen konular. Tayyip Erdoğan'ın şeriat gibi zırvalıklarla uğraşacağını sanmıyorum. Zaten bu konu kendisinden çok yakınındaki geri zekalılardan çıkıyor.

İç savaş konusunda ise: Erdoğan Amerika'dan kazık yedi. Vaad edilenleri alamadı. Sonuna kadar çırpınacaktır. Ülkenin bölünmesini öngörmüyorum ama halktan destek bulan bir lider olduğu için Tayyip Erdoğan'ın sonu Kaddafi veya Saddam gibi olmayacak ama hep birlikte yapılan aptalca politikaların bedelini ödeyeceğiz.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Khan yazdı:

Bunlar zaten bilinen konular. Tayyip Erdoğan'ın şeriat gibi zırvalıklarla uğraşacağını sanmıyorum. Zaten bu konu kendisinden çok yakınındaki geri zekalılardan çıkıyor.

İç savaş konusunda ise: Erdoğan Amerika'dan kazık yedi. Vaad edilenleri alamadı. Sonuna kadar çırpınacaktır. Ülkenin bölünmesini öngörmüyorum ama halktan destek bulan bir lider olduğu için Tayyip Erdoğan'ın sonu Kaddafi veya Saddam gibi olmayacak ama hep birlikte yapılan aptalca politikaların bedelini ödeyeceğiz.

Nasıl bir bedel ödicez? Ekonomik bir bedel mi yoksa daha mı kötü? Bir dış savaş olabilir mi diyorsun? 

Abd'nin Tayyibi gözden çıkardığını nereden biliyorsun ki. O zaman neden başkanlığa sesleri çıkmıyor? Tayyibe gaz veriyor olamazlar mı? Abd neden Türkiye de üniter ve parlamenter bir sistem istesin ki. Sonuçta 1 kişiyi yönetmek daha kolaydır.

Bir bölünme olmaz diyorsun ama ben öyle düşünmüyorum. Irak ve Suriye parçalandı. Sıranın bize geldiğini görmemiz lazım. Ülkemiz de halkın kutuplaşması gittikçe artıyor. Ekonomik anlamda gittikçe güçsüzleşiyoruz. Komşularımızla sorunluyuz. Batı tarafından sürekli tecrit ediliyoruz yani hedef gösteriliyoruz.

Tayyibin mutlaka şeriat ve osmanlı hayali vardır. Ama Tayyibin hangi yaptığı doğru gitti ki? Hepsinde ülkeye çok büyük zararlar verdi. Ayrıca ABD Tayyibe osmanlı havucu gösteriyor olamaz mı? Tayyip Osmanlı da da eyalet sistemi olduğundan ve bunun Türkiyeye getirilebileceğinden söz ediyordu. Bunları sormamız için artık herşey yerinde. Bu soruları sormak için geç bile kaldık. 

Bana bu ülkenin sonu yakın gibi geliyor..

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu Anadolu topraklarinda ne devletler bolundu, yikildi, aci cekti ve ortadan kayboldular... Roma, Bizans, Osmanli ve bir ton baska devletler.. Hicbiri sonunun boyle olacagini dusunmuyordu ama oldu. Kici kirik bilim kulturu olmayan 80 milyonluk ahmak Anadolu halki mi ayakta kalacak ? Bir gun bu parazitlerde Ataturk'un gosterdigi bilim yolunda gitmedikleri icin ona nankorluk yaptiklari icin hesabi odeyecekler.

Ve bu hesap oyle basit bir sey olmayacak cok fazla felaketlere neden olacak...

Celal Sengor'unde dedigi gibi 2 ye falan bolunme degilde 3'e bolunme olur bende boyle dusunuyorum. Laik kesim, dindar-seriatci Anadolu kesimi ve kürtler..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ateistfikir yazdı:

Nasıl bir bedel ödicez? Ekonomik bir bedel mi yoksa daha mı kötü? Bir dış savaş olabilir mi diyorsun? 

Abd'nin Tayyibi gözden çıkardığını nereden biliyorsun ki. O zaman neden başkanlığa sesleri çıkmıyor? Tayyibe gaz veriyor olamazlar mı? Abd neden Türkiye de üniter ve parlamenter bir sistem istesin ki. Sonuçta 1 kişiyi yönetmek daha kolaydır.

Bir bölünme olmaz diyorsun ama ben öyle düşünmüyorum. Irak ve Suriye parçalandı. Sıranın bize geldiğini görmemiz lazım. Ülkemiz de halkın kutuplaşması gittikçe artıyor. Ekonomik anlamda gittikçe güçsüzleşiyoruz. Komşularımızla sorunluyuz. Batı tarafından sürekli tecrit ediliyoruz yani hedef gösteriliyoruz.

Tayyibin mutlaka şeriat ve osmanlı hayali vardır. Ama Tayyibin hangi yaptığı doğru gitti ki? Hepsinde ülkeye çok büyük zararlar verdi. Ayrıca ABD Tayyibe osmanlı havucu gösteriyor olamaz mı? Tayyip Osmanlı da da eyalet sistemi olduğundan ve bunun Türkiyeye getirilebileceğinden söz ediyordu. Bunları sormamız için artık herşey yerinde. Bu soruları sormak için geç bile kaldık. 

Bana bu ülkenin sonu yakın gibi geliyor..

Tayyib'in zaten kendiside seriatci oldugunu soyluyor ve bakiyoruz boyle bir adam suanda TR'nin cumhurbaskanidir... Aziz Nesin anayasa hakkindaki yorumuyla ilerisini gormus bu videoda.

0:47. saniyesinde:

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, whocares yazdı:

Bu Anadolu topraklarinda ne devletler bolundu, yikildi, aci cekti ve ortadan kayboldular... Roma, Bizans, Osmanli ve bir ton baska devletler.. Hicbiri sonunun boyle olacagini dusunmuyordu ama oldu. Kici kirik bilim kulturu olmayan 80 milyonluk ahmak Anadolu halki mi ayakta kalacak ? Bir gun bu parazitlerde Ataturk'un gosterdigi bilim yolunda gitmedikleri icin ona nankorluk yaptiklari icin hesabi odeyecekler.

Ve bu hesap oyle basit bir sey olmayacak cok fazla felaketlere neden olacak...

Celal Sengor'unde dedigi gibi 2 ye falan bolunme degilde 3'e bolunme olur bende boyle dusunuyorum. Laik kesim, dindar-seriatci Anadolu kesimi ve kürtler..

Dediklerinde haklısın. Çevremde ki cehaleti gördükçe bazen bu millete herşey müstehak diyorum. Atatürke ihanet etmenin hesabını bu millet ödemeli. 

Zaman zaman milletler büyük akıl tutulmaları yaşarmış. Bizde öyle bir süreçten geçiyoruz. Geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Biz yapılanları görüyoruz olacakları biliyoruz ama elimizden bişey gelmiyor. Ama bu benim çok moralimi bozuyor. 

Celal Şengör akıllı bir adam 2013 de buna benzer şeyler söylemişti. Sanırım bu da 2015 de ki bir videosu. Laik ve İslamcı kesim ile mutlaka bir savaş çıkacak Kürtler zaten ABD'nin piyonu. 

Yaşayıp görücez. Ama bu ülkeden ümidim kalmadı benim.

Sitelerde Paylaş

Türk ulusu dediğimiz ulus,yüzyıllar boyunca kutsal arap yayılmacılığının,sömürgeciliğinin etkisinde kalmış,arabın kültürel değerlerini özümsemiş,benimsemiş,içselleştirmiştir,çocuklarına arapça adlar koymuşlardır,ne kadar değer verdikleri,kutsal gördükleri olgu,kavram varsa,arabistandan çıkmadır.Tam olarak araplaşmamış,ama araplaşmanın eşiğinden dönmüş bu ulusa,Atatürk,özbenliğini anımsatmak istemiş.Şu anda böyle bir kesim olsa da,hala araplaşmak isteyenler çoğunlukta,güç ve yönetim bunların ellerinde.Kutsal arap yayılmacılığı,yarım kalan işini tamamlamak için onları araplaşmaya çağırıyor,onlarda bu çağrıya kulak veriyorlar.Arabın dini böyledir işte.Bir kere yakanı kaptı mı,bırakmaz.Seni kutsallığıyla,kölesi haline getirir,kutsallık büyüsüne kapılan sen ise,araplaşırsın,hem de seve seve.Dediğim gibi bunları ne kadar değer verdiği,kutsal gördüğü kavram,olgu varsa,araplarla bağlantılıdır.Muhammed,aişe,ebubekir,ömer,ali,osman vs vs araptır.Kuran arapçadır.Kabe,taştan şeytanlar,safa,merve tepeleri,hira mağarası,hacerül esved taşı arabistandadır.Değer verdiğin,kutsal gördüğün her kavram,her olgu araplarla bağlantılı olunca da,araplaşmaya doğru meyletmen kaçınılmaz oluyor tabi.

O yüzden bu ulus yok olmayı hak eden,bu toprakları hak etmeyen bir ulustur.Arabın beyinlerde çölleşmeye neden olan,insanların yaratıcılıklarını,yeteneklerini körelten,gerici,geriletici,bilim,sanat düşmanı,ilkel dinine uyarak,araplaşmaya doğru meyletmenin bedelini de,yok olarak ödeyeceklerdir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, whocares yazdı:

Celal hoca'nın söylediği gibi nasıl bölünecek?

Türkiye'nin laik kesimi ile şeriatçi kesimi harita üzerinde gözüken şekile tamah edecekler mi? Marmara, Ege ve Akdeniz'i laiklere bırakıp, Karadeniz, Orta Anadolu ve Doğu Anadolu'ya çekilecekler mi?

Hayatında denize girmemiş, denize girenleri zındık görmüş şeriatçi diyecek ki "ANTALYA BENİMDİR!" 

Bütün hayatı boyunca İzmir'e gavur demiş yobaz diyecek ki "İZMİR BENİMDİR!"

Böyledir işte bunlar. Adam bokun içinde mutlu. Seni dışarıda temiz, pak görünce bırakmaz. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sundance yazdı:

Celal hoca'nın söylediği gibi nasıl bölünecek?

Türkiye'nin laik kesimi ile şeriatçi kesimi harita üzerinde gözüken şekile tamah edecekler mi? Marmara, Ege ve Akdeniz'i laiklere bırakıp, Karadeniz, Orta Anadolu ve Doğu Anadolu'ya çekilecekler mi?

Hayatında denize girmemiş, denize girenleri zındık görmüş şeriatçi diyecek ki "ANTALYA BENİMDİR!" 

Bütün hayatı boyunca İzmir'e gavur demiş yobaz diyecek ki "İZMİR BENİMDİR!"

Böyledir işte bunlar. Adam bokun içinde mutlu. Seni dışarıda temiz, pak görünce bırakmaz. 

Türkiye'nin haritasinin yeniden cizilecegini dusunuyorum. Bolunme olayi ilk defa olan bir sey degil tek kursun atilmadan medeniyet esiginde bolunmeyi Çek cumhuriyeti ve Slovakya ayriminda gorduk.

TR'de boyle bir sey beklemeyin bu imkansizdir. Burda muhakkak bir ic savas cikacaktir ve TR'deki halk emperyalizmin falan duzeltecegiz bahanesiyle onlardan da bir girisme yasamasi muhtemel. Avrupa'dan hic tepki falan beklemeyin.

Bu igrenc beyinsiz comarlar Izmir'i de isteyebilir ya da tum kiyi kesminide birakmayiz diyebilir bunu bilemiyorum ama ciddi bir sekilde kan dokulecek buralarda.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ateistfikir said:

Ekonomik durgunluk, kalitesiz, güvensiz(yeni terör sorunları, Suriyeliler) yaşam; fakirlik.

Dış savaş olmaz. Savaşacağımız ülke yok. İç savaş öngörmüyorum. Her şey 4-5 sene içinde belli olacak.

Kredi değerlendirme kuruluşları ülkeyi "Yatırım yapılmaz" olarak ilan etti. Ülkemiz fakir olduğu için dışarıdan sıcak para gelmedikçe ekonomi daha da batacak. Turizm sektöründen döviz geliyordu, o da kesilme noktasına geldi. Ankara'dakilerin cehaletleriyle ülkeyi ekonomik bataktan kurtaracaklarını hiç sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Khan yazdı:

Ekonomik durgunluk, kalitesiz, güvensiz(yeni terör sorunları, Suriyeliler) yaşam; fakirlik.

Dış savaş olmaz. Savaşacağımız ülke yok. İç savaş öngörmüyorum. Her şey 4-5 sene içinde belli olacak.

Kredi değerlendirme kuruluşları ülkeyi "Yatırım yapılmaz" olarak ilan etti. Ülkemiz fakir olduğu için dışarıdan sıcak para gelmedikçe ekonomi daha da batacak. Turizm sektöründen döviz geliyordu, o da kesilme noktasına geldi. Ankara'dakilerin cehaletleriyle ülkeyi ekonomik bataktan kurtaracaklarını hiç sanmıyorum.

Ekonomik sıkıntılar var ama bana halledilir gibi geliyor. Suriyeliler akp tabanını da rahatsız etmişti. Ama unutuldu. Tayyip darbeden sonra bakın batı beni göndermeye çalışıyor benimle uğraşıyorlar hem ekonomi hemde terör hepsi bunların yüzünden diyerek üstündeki yükü atmış oldu. Ekonomik bir kriz yaşasak bile Tayyipten başka lider mi var? Başkanlık işinide bu yüzden acele getiriyor olabilir. Başkanlıkta gelirse karanlık günler başladı demektir. 

Araştırmalarda evet diyenler %50 den fazla çıkıyor. Bazı anketlerde hayırlar yüksek gözüküyor ama o değişir. Bu ülkede kimse iyi bir şey beklemesin artık. Osmanlı geliyor diyerek sevine dursunlar. Osmanlı diyerek ihanet etsinler meclise ve bu ülkeye. Bu millet bu ahlaksızlığın bedelini ödemeli. Bu millet bu yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyecek. Belki o zaman akıllanırlar dicem ama iş işten geçmiş olacak. Yazık.

Sitelerde Paylaş

Putinist bir sistem geliyor sadece. "Güçlü lider" arayışı Türkiye'de uzun yıllardır vardı zaten. Rusya benzeri bir şeyler olacak. Hayat da devam edecek.

90'larda filan önlem alınmalıydı. 2001'de iktidara gelmemeleri veya en fazla iki tur seçilmeleri gerekirdi.

Çok da panik yapılacak bir şey yok. Ama Rusya'da olduğu gibi ülkenin ilerlemesini beklemek hayalcilik olur. 2012'den beri artık duraklama dönemindeyiz. Ülkede iş yapılmayacak. Sadece o.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...