Jump to content

"Kafirlere karşı, evet diyoruz Ya Rabbi"

Recommended Posts

Umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunanlara "referandum" duası yaptırıldı. Duayı yaptıran kişi, "kafirlere karşı, evet diyoruz Ya Rabbi" dedi. 

Umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunanlara "referandum" duası yaptırıldı.
Duayı yaptıran kişi, "kafirlere karşı, evet diyoruz Ya Rabbi" dedi. *

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre, Düzceli umreciler Kabe'de referandum duası yaptı. Duada Allah yolunda olmak için "evet" dedikleri söylendi. Duada ayrıca "güçlü lider" vurgusu da yapıldı.

Din Görevlisi Nezih Bakkaloğlu'nun Kabe'nin dibinde, umre vazifesine katılanlara okuduğu dua şöyle:

"Güçlü bir ülke için, güçlü bir Türkiye için, güçlü bir İslam alemi için evet diyoruz Ya Rabbi, Varız diyoruz Ya Rabbi. Kafirlere PKK’ya karşı evet diyoruz Ya Rabbi... FETO’culara karşı evet diyoruz Ya Rabbi. Allah’ım senin yolunda olmaya evet diyoruz. Güçlü bir ülke için, güçlü bir lider için evet diyoruz Allah'ım."

Sitelerde Paylaş

Hele şu tipleri,ayrıntılı olarak bir inceleyin.Atalarının kuşaktan kuşağa aktardığı islama uyup,kafir olmaktan kurtulan,gerçeği açığa çıkartan,onu bunu düşsel cehenneme yollayan,işkence,azap etsin diyen,allahlarına sunan,beyinleri kullanım dışı kalmış,atadan torpilli şu cennet güllerine bir bakın.Bu beyinsizler,atalarının kuşaktan kuşağa aktardığı islama uydukları için cennete gideceklerini sanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, Aprilia said:

Umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunanlara "referandum" duası yaptırıldı. Duayı yaptıran kişi, "kafirlere karşı, evet diyoruz Ya Rabbi" dedi. 

Umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunanlara "referandum" duası yaptırıldı.
Duayı yaptıran kişi, "kafirlere karşı, evet diyoruz Ya Rabbi" dedi. *

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre, Düzceli umreciler Kabe'de referandum duası yaptı. Duada Allah yolunda olmak için "evet" dedikleri söylendi. Duada ayrıca "güçlü lider" vurgusu da yapıldı.

Din Görevlisi Nezih Bakkaloğlu'nun Kabe'nin dibinde, umre vazifesine katılanlara okuduğu dua şöyle:

"Güçlü bir ülke için, güçlü bir Türkiye için, güçlü bir İslam alemi için evet diyoruz Ya Rabbi, Varız diyoruz Ya Rabbi. Kafirlere PKK’ya karşı evet diyoruz Ya Rabbi... FETO’culara karşı evet diyoruz Ya Rabbi. Allah’ım senin yolunda olmaya evet diyoruz. Güçlü bir ülke için, güçlü bir lider için evet diyoruz Allah'ım."

Kaç para veriyorlar la size?

50-60 tl ne kadar?

Allah da skmeye huri veriyor..

Ne şanslısınız la siz..

Aferim..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

KAFİRLERİN  en büyüğü sizsiniz.Çünkü Allaha sayısız İFTİRALAR  yapıyorsunuz.Sizin tanıdığınız gıbı bır TANRI  yokta iki ayaklı vede FISTANLI bir allahcık var GERÇEGİNE  İFTİRE  eden.

Sitelerde Paylaş

Şevki yılmaz'ın 1992'de hacda ettirdiği yemin,
bu yapılan umrede referandum duasından daha ağırdı ama daha mantıklıydı.

"kemalizm, kapitalizm, laiklik ve bütün şeytani düzenleri boykot ederek seninle bizim aramıza islamdan başka, kurandan başka hiçbir nizamı sokmamak için canımızla, malımızla senin dinin uğrunda nöbete koşuyoruz"

Savcı Vural Savaş, Şevki Yılmaz'ın bu konuşmasını, refah partisini kapatma davasında en büyük delil olarak kullanmıştı.

Sitelerde Paylaş

- "Bizi arkamızdan hançerlediler allahım"
- "Amiiin"
Neye amin diyorlar bilen yok. Neye evet dediklerini de bilmiyorlar, eminim bundan. Neye evet dediklerini soran röportajda kem-küm ediyorlar. Aralarında evet deyince sevap kazanacağını sananları var. Öldükten sonra da "Ne yaptım ben, tayyip'e evet dedim, şeytan'a uydum" diyecekler ama bizim hayatımıza da mahvetmelerini engellemeyecek son pişmanlıkları. eğer allah da bunlardan yana olup evet derse, işte o zaman yeriz ayva hoşafını.

Sitelerde Paylaş

Başlıktaki video'da umre gezisi yapan güruh Düzce'li değil mi? Bunların dedeleri de Kurtuluş harbinde (1920) Şeriat isteriz diye iki kere ayaklandılar, bölgedeki askerleri katlettiler. Yunan ordusunu hilafet ordusu sayan bu güruh yüzünden savaşa ara verilmiş, isyanı bastırmak için Düzce'ye asker kaydırılmıştır. Bu alçakların torunlarından başka ne beklerdiniz?

Sitelerde Paylaş

Düzce ve Sakarya'nın yarısı balkan göçmeni. Saffate sancaklı da balkan göçmeni ama akp'li değil. akp'li balkan göçmenleri ellerine tabanca alarak referandumda hayır diyeceklere kurşun sıkacaklarını iddia ederek tehdit ediyorlar ama devler onlardan yana. ceza falan almayacaklarını bildikleri için arsız tehditlerine devam ediyorlar. sedat peker afişleri falan da girdi işin içine. önümüz karışık. siper kazın.

tarihinde Cercis Hz Circis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düzce kozmopolit bir göçmen şehridir. İddia edilenler ne yazık ki doğru. Geri kafalı ve mafya kılıklı, uyuşturucu müptelası insanlara sık rastlayabilirsiniz. %70 AKP çıkarmış bir şehirdir. Depremden sonra da çok göz aldı. Sosyal yapısı iyice bozuldu. Ama genele vurmak doğru değil. Çok azınlıkta kalsalarda eğitimli, ileri görüşlü insanlarda yaşıyor Düzce de. Fakat dediğim gibi sayıları çok az. 

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,Ne oluyor,çok doğru yazıyorsun,aynan dediğin gibi.Bu balkanlardan gelip Türk olmayanlar,Kafkaslardan gelipde Türk olmayanlarda  KALİTE aşağı yukarı aynıdır.Bunların köyleri,mahalleleride nerdeyse saf kendilerindendir.Bir diğer milliyetten hiç hoşlanmazlar.Ama Kürtler kadarda azgın değillerdir.Kürtler ilk sıradadır.

Belçıka kıralı BAŞPAPAZI  çağırır,papaza derki,Dışardan işçi almak zorundayız,sen milletleri iyi tanırsın kimlerden alalım lafını kıral bitirmeden baş papaz derki  Türklerden.

Türkiyeden işçiler başlar Belçıkaya gelmeye.Belçıkadada OLAYLAR başlar.Gittikce çoğalan olaylardan rahatsız olanlar kırala baş vururlar.Kıral baş PAPAZI  çağırır ve sorar.Hani  Türkler dürüst,ağırbaşlı çalışkandı? PAPAZ ben size TÜRKLERDEN  alın dedim,diger milliyetlerden alın demedimki?Orda Balkanlardan Kafkas kökenlilerden bir sürü ınsan var der PAPAZ.Kıral biraz düşünür ve  HAKLISIN  der ve başka türlüde yapamazdık deye kıralda ekler..

Mıstık:Benim fabrikam olsa ,Türkiye dışından işçi almam gerekse iki ülkeden alırdım.Başta Yunanistandan ikinci olarakta İspanyadan.Yunanlıları çok iyi tanıyorum.Yedi kere Yunanistana gittim.Almanyadada çalıştığım işyerlerinde Yunanlı arkadaşlarım vardı.Hiçbir milletten insanlar Yunanlılar kadar Türklere yakın ve DÜRÜST değildir.Tabiki tanıdığım ülkelerden,tanıdığım milletlerden bahsediyürüm.İspanyolların Türklere özel bir yakınlığı yokta AĞIRBAŞLI ve  DÜRÜSTTÜRLER.

Bir milliyeti toptan kötülemek doğru değil şüphesiz.İçlerinde mutlaka değerli insanlarda vardır.Ama bazı milletlerden gerçekten çok azgın çıkıyor.MAFİYALIKTA,HIRSIZLIKTA başı Italyanlar çeker.İtalyanlar göstere göstere çalarlar.

İtalyan arkadaş isviçrede çalışırkan patronu demişki ben İtalyaya gidiyorum bir diyecen varmı?Arkadaşta demişki var ama benim için değil senin için.Patron neymiş deyecegin deyince,arkadaş İtalyan ÇOK  DİKKATLI  ol,bavullarını çaldırabilirsin.Patronda demişki sen benim gözüme bak.Arkadaşta demişki gelince konuşuruz.

Patron gider Italyaya arabanın arkasını açıp bağulları yere indirir.Üç çocuk gelip uzaktan buna küçücük taşlar atarlar,adam kızar bağırır ama çocuklar taş atmaya devam edince patron bunları koşturmaya başlar.Çocuklar kaçıp giderler.Geri dönüp arabaya gelince birde ne görsün bağulları gitmiş İsviçreli açık göz patronun:-))

Sitelerde Paylaş

Mahallenin köpeği ile sohbet eden adamın Twitter’da paylaşılan videosunda; sokak köpeği kendisine havlamadığı için "Bu şekilde direniyorsan, bu bir direniş değil" diyor. Bütün hayvanların sol görüşe sahip olduğunu söyleyen adam, köpeğe "sende o ışığı göremedim ben" diyor.

Diğer tarafta ise Ümraniye Modoko Cami imamı Hüseyin Güleç, cuma namazı kılmaya gelenlerden referanduma evet oyu istiyor. Memleket Türkiye'den 2 ayrı insan manzarası. 

-

Önceki mesaja eklediğim kabe'de ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu videosu youtube'dan silinmiş. Sanırım tipini beğenmeyerek kendi silmiş. 

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bundan 70 yıl önce Erzincanın bir köyünde babam imamdı.Köyün yaşlılarıyla çok sık konuşurdum.Onlarda bu daha çocuk demezler hep sorularıma yanıt  verirlerdi.Köylünün yaşlıları laf açıldığında hep kürtlerden şikeyet ederdiler.Bir gün yaşlı dedenin birine dedimki neden hep kürtlerden şikeyet ediyürsüünüz?

Kolumdan tuttuda gel oturda anlatayım sana EVLAT.Kürtlerin hepisi silanlıydı şu dersim dağlarından bakarlardı,hanki köyle ocaklar tütüyürse oköyü basarlardı,yiyecek,içecek ne bulursalar alır giderlerdi.Onlarda silah vardı bizdeyse silah yok bir şey yoktu.Onları padışahlar kurdukları kişlalarda eğitiyor silanlandırıyorlardı.

Bunlarda ekme biçme yoktu,hep eşkıyalıkla geçinirlerdi.Bu yüzden atalarımız kürtler için bakın neler demişlerdir.

Kürtten evliya

Koyma avluya

Ya samıyı  çalar

Yada sambağıyı.

Samı öküzlerin boynuna konan BOYUNDURUĞUN deliklerine konan iki çubuk.Okuzün boynu bu iki çubuğun arasında olur.

Sambağıysa öküzün boynunun altından bu iki çubu birbirine bağlarki öküz boyunduruktan kafasını kurtaramasın.Bunların fiyatıda taş çatlasın 3-5 liradır.Halk bunları satın almaz ağaç dallarından kendileri yapar.Yani o bölge insanı demek istiyürki en boktan birşeyde bulsalar alıp giderler.

Bir gün kahveye girdimki benim kivram,sünnette beni tutan adam ,köşede tek başına oturan GOZER lagablı kürdü göstererek şöyle diyürdü.Şu adamı görüyürmüsünür bu KIRRO ben yaya olarak Erzincandan köye gelirken bana FIRAT  köprüsünden geçtikten sonra silahı doğrultu donun gömleğin dışında neyin varsa indir yere.Bende korkumdan dediğini yaptım.Bu  KIRRO(eşşek)herşeyimi alip gitti.Bende don gömlek eve döndüm dedi.

Bu sözler üzerine GOZER kalkıp kahveden çıkıp gitti.Köylü kivrama dediki ,dua etki donunu gömleğini bıraktı,ya onlarıda alsaydı köye nasıl girecektin.Köylü kahkahayla gülmeye başladı.Kivram devam etti.Bu  GOZER, soyduğu adamın bu köyde olduğunu bilmeyerek gelip bu köye yerleşmezmı deyince köylü bizde ona bundan sonra DOST yüzümüzü göstermeyiz dediler.Ondan sonra Gözer birdaha kahvelere uğramadı.Ama köyüde terk etmedi.Zatan 4 ayle varıdı köyde bunlardan.

Çocukluğumda dinlediğim bu bölgenın insanlarından binde biriydi bu anlatılan HİKEYE BABİŞKOLAR.

İlk okulda beraber okuduğumuz kürt mehmetle bir dost oldukku sorma gitsin.Büyüdügümüzdede dostluğumuz devam etti.

İnsanlar  konuşa konuşa , hayvanlarda koklaşa koklaşa dost olurlarmış.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

İslam dini tematik algı bozukluğu sıkıntısı yaşayan insanlara tutkal gibi yapışıp kalıyor. müslümanların hayatını zorlaştıran parametrelerden ilkidir islam dini ama vazgeçemiyorlar bu sıkıntı kaynağından. Gerçek şu ki islam dini siyaset için vardır ve siyasi yapıdan bağımsız olması gerektiğini savunan laiklikle her zaman kavgalıdır ve öyle olacaktır ta ki laikliği yok edene kadar. İslamın bakış açısından müslüman insanların laikliğe güven duygusu tamdır, tepe noktadadır. Müslümanların laik batı devletlerinden üşüşürcesine vatandaşlık talep etmeleri laikliğe duydukları güvenin işaretidir.

Laikliğin bakış açısından laik insanların, islama güven duygusu hiç olmamalıdır ama bu erek Türkiye'de ayarsızdır, dengesizdir. islam tanrısı, namaz ve oruç gibi farz ibadetlerini mazeretsiz yapmayanlara ve mazereti olup, mazeretini kefaret ile ödemeyenlere cehennem cezası öngörmüştür ama laik müslümanlar bu konuda allah'a inanırlar, allah'ın sözü olan kur'an'a inanmazlar.

Muddesir 43; Sizi cehenneme koyan şey nedir diye sorulduğunda diyecekler "namaz kılanlardan değildik biz".
Meryem 59; Namazı kılmayanlar ve şehvetlerine uyanlar gayya kuyusuna gireceklerdir.

Allah'a inanıp da islamı yaşamaktan uzak duran laik müslümanlar, açın bakın kur'an'ı "benim kalbim temiz diye düşünüp imanın 6 şartını, islamın 5 şartını yapmayanlar cehenneme girmezler" mealinde ayet varmı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...