Jump to content

Ateizm bir din midir?

Recommended Posts

On 31.01.2017 at 21:23, TENTEN said:

Ateizm ilkel bir dindir.Abiyogeneze(canlıların kendiliğinden oluşumuna) inanırlar.

sübyancı tanrı < abiyogenez

(Not: böylesine onursuzca trolleşebilmen ancak aile terbiyesi ile mümkün olabilir, onları da tebrik ederim)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 31.01.2017 at 21:23, TENTEN yazdı:

Ateizm ilkel bir dindir.Abiyogeneze(canlıların kendiliğinden oluşumuna) inanırlar.

Güzel tespit. Ateizm, tabiiki  dindir. Saçmalıklara inanma dini ! 

Ayrıca ateist arkadaşlarıma şunu da belirteyim. Kızmazsanız; 

Bakın, yere para attım. Tura gelme olasılığı 1/2 ya ? , ha şimdi, bir sonra atacğım paranın da tura gelme olasılığının, bu ilk olasılıkla hiç alakası yok.

Yani,  sonsuz sayıda deneme vs.. gibi inançlarla sığındığınız evrenin oluşma modeli, tam bir saçmalık yani, kusura bakmayın ama öyle. 

EVRENDE HASSAS AYAR VARDIR.  Planck sabiti gibi binlerce hassas ayar var. Herhangi birinde küçücük bir değişiklikte, İNSAN olmuyor. Bunu da biliyorsunuz değil mi ?  Ya bu ateizm çok komik, harbiden. Ateistler ayrı bi komik. 

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Dindar007 said:

Güzel tespit. Ateizm, tabiiki  dindir. Saçmalıklara inanma dini ! 

Ayrıca ateist arkadaşlarıma şunu da belirteyim. Kızmazsanız; 

Bakın, yere para attım. Tura gelme olasılığı 1/2 ya ? , ha şimdi, bir sonra atacğım paranın da tura gelme olasılığının, bu ilk olasılıkla hiç alakası yok.

Yani,  sonsuz sayıda deneme vs.. gibi inançlarla sığındığınız evrenin oluşma modeli, tam bir saçmalık yani, kusura bakmayın ama öyle. 

EVRENDE HASSAS AYAR VARDIR.  Planck sabiti gibi binlerce hassas ayar var. Herhangi birinde küçücük bir değişiklikte, İNSAN olmuyor. Bunu da biliyorsunuz değil mi ?  Ya bu ateizm çok komik, harbiden. Ateistler ayrı bi komik. 

evrende hassas ayar yok.

Hayırdır; ayarsız evrenler falan mı gezip gördün? Kesin dönüş mü yaptın yoksa :)

Öncelikle hangi evrenleri "referans" alıp da, bu evreni hassas ayarlı ilan ettiğiniz belirtiniz lütfen.

..............?

Ele alacağınız her evren "o anki durumu" açısından hassas ayarlı çıkacaktır. Kafanız bir türlü basamadı şuna. IQ sorunu mudur nedir ;)

Asıl soru "tanrının evrendeki kurallara neden eşek gibi boyun eğdiği" dir..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

evrende hassas ayar yok.

Hayırdır; ayarsız evrenler falan mı gezip gördün? Kesin dönüş mü yaptın yoksa :)

Öncelikle hangi evrenleri "referans" alıp da, bu evreni hassas ayarlı ilan ettiğiniz belirtiniz lütfen.

..............?

Ele alacağınız her evren "o anki durumu" açısından hassas ayarlı çıkacaktır. Kafanız bir türlü basamadı şuna. IQ sorunu mudur nedir ;)

Yapma teflon. Çok basit konuşmuşsun :) ama seni severim. 

Ayarsız evrenler mi görmüşmüşüm? yok daha neler ?  e  sEN İnsan gördüm dediğinde, ben sana Anti-insan mı gördün diye soruyorum ? e arasıra fena saçmalıyorsun teflon-tava kardeşim. 

Evrende hassas ayarlar var,  bunu kabul edeceksin. Kızdırma beni ! :) 

Ciddi söylüyorum kardeşim, şaka değil. Hassas ayar var, bıdı bıdı yapma, kabul et. Yani bu argümanı itibarsızlaştırmak için kelimeler üzerinden saçma sapan felsefe yapma. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Bunu da araba taparak sonsuza kadar hurilerle alem yapacağını zanneden birisi söylüyor. Yahu bir dönün ne kadar aptal ve cahil göründüğünüze bakın.

Hurilerle alem yapacağımı falan mı zannediyorum ? Sen kendin inançlı durumuna empati yaparak söylemlerde bulunmaya çalışan ateizm dininden bir malsın :) kusura bakma özetin bu, kalbini kırdığım için kusura bakma sağduyu kardeşim. Ömrünü yedin be,, ömrümü ! Ne bela bi insansın yahu ! 

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, Dindar007 said:

Hurilerle alem yapacağımı falan mı zannediyorum ? Sen kendin inançlı durumuna empati yaparak söylemlerde bulunmaya çalışan ateizm dininden bir malsın :) kusura bakma özetin bu, kalbini kırdığım için kusura bakma sağduyu kardeşim. Ömrünü yedin be,, ömrümü ! Ne bela bi insansın yahu ! 

Mal araba taparak sonsuza kadar hurilerle alem yapacağını sanan senin gibilerdir. Mal ateizmi din zannedenlerdir. Yahu nereden bakarsam bakayım hep mal çıkıyorsun. Onaylı mal.

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Dindar007 said:

Ayarsız evrenler mi görmüşmüşüm? yok daha neler ?  e  sEN İnsan gördüm dediğinde, ben sana Anti-insan mı gördün diye soruyorum ? e arasıra fena saçmalıyorsun teflon-tava kardeşim. 

Ciddi söylüyorum kardeşim, şaka değil. Hassas ayar var, bıdı bıdı yapma, kabul et. Yani bu argümanı itibarsızlaştırmak için kelimeler üzerinden saçma sapan felsefe yapma. 

Sen ayıya da insan mı diyorsun? .Yoksa insan için bazı referansların var mı? Anti-insan? Biraz basit kaçmış.

Ayar neden yapılır bilir misin? Yapmak zorunda kaldığın için. :)

Peki hassası neden yapılır bilir misin? Dötün iyice sıkıya geldiği için. Şimdi sor bakalım o sözde kadir-i mutlak tanrıya neden böyle hassas bir ayar yapmak durumunda kalmış?

Öyle istediği için mi; yoksa böyle yapmak zorunda kaldığı için mi?! Daha da ötesini diyeyim: eğer hassas ayar varsa, bu özellikle bir tanrının yokluğuna önemli bir delalettir. Tepemizdekinin sadece sınırlı ve hassas ayar yapmak zorunda kalan bir yaratıcı olduğunu gösterir.

Kaldı ki, o hassas ayar diye nitelediğiniz şey sadece bir "hesap". Ötesi değil. Ayrıca doğruluğu da şüphe götütürür. Çünkü birincil kurama sahip değilsiniz. Bütünün bilgisi yok. Yani tamamı ile spekülasyon. Hesapların böyle yapılması gibi bir zorunluluk yok. Oraya ayrıca geliriz.

Şimdi sen bana "hassas ayarsız" bir evren modellemesi yapar mısın? Hassas ayarsız bir evren nasıl olurdu da, sen bu evrene hassas ve ayarlı diyorsun?

Evrendeki hesaplar mevcut duruma tabii ki hassas çıkacaktır. Çünkü sen hesabı tersinden yapıyorsun be aklıevvel :) Ama ayar?! İşte orada dur. Ne ayarı!

Bir çift zarı al 50 kere at. Çıkan zarları her birini sırası ile teker teker kaydet. Sonra geriye dönüp o zarların "tam da o şekilde" ve "tam da o sıra ile" çıkabilme ihtimalini hesapla, Yani her bir olasılığı birbiri ile çarp! Olasılık ne çıkacak, devasa şekilde küçük. Sonuç ne çıkacak: mucize...Tebrikler, sen de bir tanrısın.

Sorulara cevap bekliyorum ve tekrar ediyorum:

evrende hassas ayar yok.

..............?

Görmezden geldiğin kısımlar var, gördüğün üzere :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Dindar007 yazdı:

Adam çok doğru söylemiş anti- insan ? Şey belki bir köpek olabilir. Şimdi iyi oku burayı.

Eğer referans noktaları olmasaydı hiç bir şey belirlenemezdi. aydınlık - karanlık gibi, biri olmasa diğerine isim veremezsin. Dünyada sadece insanlar olsaydı yine isim veremezdin çünkü karşılaştıracak bir şey olmazdı için insan hayvan bitki gibi.( evet ilk ikisi aynı şey örnekleri çoğaltmak için hata yapıyorum) Yani saçmalayan sensin hemde fena halde. 

Evrende ki düzen işine gelince, ne kadar evren gördün sorusu yerine, evrenin ne kadarını gördün demek daha doğru olur. Darmadağınık bir odada toplu bir masaya bakıp oo bu EV gerçekten çok düzenli demek gibi bir şey yaptığın. Hiç bir şey göremiyor musun sen ?  Biraz geniş bak olaylara düzenmiş hah. haddini bilmez bir çıkarım.

Sitelerde Paylaş
On 02.02.2017 at 02:32, vitamin said:

Önce, şimdi ve sonra mutlaka bir şeylere iman etmek mi gerekiyor?
Mesela, süper zenciye iman ettin mi, ediyor musun, edecek misin?

Niye kacamak cevaplar veriyorsun?(:

"Kanitlarsan iman ederim" dedigini gordum ve basit bir soru sordum.

Ateistim dedigine gore, neyi kanitladin ve neye iman ediyorsun?

Hicbirseyi kanitlamiyor ve iman etmiyorsan soyle bilelim(;

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Niye kacamak cevaplar veriyorsun?(:

"Kanitlarsan iman ederim" dedigini gordum ve basit bir soru sordum.

Ateistim dedigine gore, neyi kanitladin ve neye iman ediyorsun?

Hicbirseyi kanitlamiyor ve iman etmiyorsan soyle bilelim(;

Sorduğun soru mantığında soru sordum sana, süper zenciye iman ediyor musun?
Sorduğun soru bunun kadar boş bir soru.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, vitamin said:

Sorduğun soru mantığında soru sordum sana, süper zenciye iman ediyor musun?
Sorduğun soru bunun kadar boş bir soru.

Benim sordugum soru, senin mantigina dayanarak uretildigine gore senin ki bos oluyor. Kanitlama ve inanci bir arada kullanan sensin. Kanitladigin ve buna dayanarak inandigin sey var mi diye soruyorum, sen bana super zenci diyorsun. (:

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Benim sordugum soru, senin mantigina dayanarak uretildigine gore senin ki bos oluyor. Kanitlama ve inanci bir arada kullanan sensin. Kanitladigin ve buna dayanarak inandigin sey var mi diye soruyorum, sen bana super zenci diyorsun. (:

Burda sıçtın işte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...