Jump to content

Müslümanların taşlama ve sopalama çelişkisi

Recommended Posts

Kuran'da zina cezasının yüz sopa olduğu apaçık kesin net biçimde yazar. Bunun bir ancak'ı, illa'sı, şartı filan bulunmamaktadır. Müslümlerin iddia ettikleri gibi evliyse recm bekarsa sopa filan diye bir şey Kuran'da yazmaz.

Buna göre Müslümler recm yaparak açıkça Kuran'ı çiğneyip geçmektedirler. Çiğnemediklerini iddia ederler ve savunma olarak recmin hadis ile sabit bir sünnet olduğunu söylerler.

İyi de bu savunmanın geçerliliği sıfır! Sünnet ancak hakkında ayet olmayan bir konuda hüküm haline gelir. Kuran'da hükmü yazan bir konuda sünnet ile farklı bir hüküm konulamaz!

Peki yok karikatür çizildi yok bilmem ne oldu diye ikide bir cam çerçeve indiren bu Müslümler, recm yapıldığında Kuran'ımız çiğnendi, Kuran'a aykırı iş yapıldı diye niye ayaklanmazlar? Kuran'ınız çiğnenip geçiliyor, Kuran'da yazan hükümden başka, ona aykırı bir hüküm uygulanıyor?

Müslümlerin bilinçsizliği ve düşünme yetisinden yoksunluklarının bin tane örneği verilir de, bu sadece bir örneği!

Bir tanesi de açıp bir bakayım şu inandığım Kuran'ı, bekarlara sopa da evlilere taşlama mı diye iki dakikasını ayırıp kontrol etmiyor! Sanırsın Kuran mahzende kilit altında saklı tutuluyor!

Hemen "sorularla İslamiyet" e soracaklar! "Hocam, şu şöyleyken bu böyle deniyor, aslı nedir?" Yani insan bu kadar cahil olur! Kuran bir tıkın ucunda be cahil, sorularla islamiyeti tıklayıp keklenip aldatılacağına, Kuran'ı aç da kendin bak yahu! Hayır hacıya hocaya şeyhe efendiye niye soruyorsun, Kuran allahça mı, uzayca mı, bilinmeyen bir dil mi? Bir halkın konuştuğu her dil gibi bir dil değil mi?

Müslümlerin keklenip kerizlenmek, sövüşlenip dolandırılmak, aldatılıp kandırılmak için gösterdikleri gayret olağanüstü, her türlü takdirin üzerinde! Zaten islamın dünyada en kullanışlı sömürü aracı olmasının başlıca nedeni bu! Müslümler bedava ölüme sürülmeye hazır lejyonerler olarak sürekli ve sistematik biçimde kullanılıyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Recm, töre hukuku olarak zina edenlere ceza veren nur 2 ayetinden önce araplarda vardı. Bu yüzden alışkanlığın getirdiği töre hukuku, islam hukuku adını almışsa da, kur'an ayetlerinin metinsel anlamlarını bastırmıştır denebilir. Yani recm, muhammed'den önce arapların töre hukukunda vardı. Muhammed'in recm tatbik etmesine ilişkilendirilen hadisler uydurma olabilir veya gerçektir o olgu-vaka, ve o hadisler ama Muhammed'in recm tatbikinin öncesinde de arap kabilelerinde recm vardı ama her kabilede yoktu.

Sitelerde Paylaş

O arka plandaki eşşek yükü kadar süsünden yaldızından başka hiçbir  özelliği olmayan lüzumsuz kitapları okuyacaklarına, Kuran'ı okusalar ne yazdığını apaçık görürlerdi.

Kuranda A yazarken "yok öyle olmaz B olması lazım" deyip bildiğini okumak nedir?

Kuranı kendinizin iplediğiniz yok müslümler, kendiniz çiğneyip geçiyorsunuz.

Biz niye ipleyelim bunu? Hayır kendi çiğneyip geçtiğiniz bir şeyi bize nasıl propaganda edebilirsiniz? Ettiğinizde siz onu alın da sokun kendi kafanıza bir kere dediğimizde bundan haklı bir red olabilir mi! Ha, siz iplemeyeceksiniz, biz ipleyeceğiz! Nerde bu yoğurdun bolluğu böyle yahu!

Hemen bazı kendini akıllı sananlar "e efenim biz de başa çıkamıyoruz cehaletle" diye çıkacak.

Sanki taşlamak olmaz da sopa atmak olur!!!

Siz ne yana dönseniz dogma ağına düşmüşsünüz. Cehalet bir kısmınıza mahsus değil ki! Sopa atmak lazım deseniz vahşi cahil yobazlar olmaktan çıkacak mısınız sanki!

Dogmadan çıkmadıkça çıkışınız yok. Kuran çözümüymüş! Ne çözümü yahu! Kuran neyi çözmüş, muhammedin uçkurunu çözmüş anca! Amcalarının halalarının dayılarının teyzelerinin kızlarını diye tek tek sayarak, sanki tek tek saymasa olmuyor! Aman insanlığın en büyük sorunu muhammedin uçkur düğümü! Çözülmezse maazallah gök çöker! Tek tek itinayla sayması lazım!

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Tumagü yazdı:

töre hukuku, islam hukuku adını almışsa da, kur'an ayetlerinin metinsel anlamlarını bastırmıştır denebilir.

Bu da nedir, Arapçılık. 

Ben elbette taşlamasınlar sopalasınlar demiyorum. Dediğim, bir bu çelişkiyi giderememiş cahiller neyin iddiasında olabilirler yahu!

Kelin merhemi olsa başına sürer. Kafa dızlak, gelmiş merhem satıyor. Kendisi başlı başına sorun bunlar, kimin ne derdine derman olacaklar!

Olsa olsalar başa bela olurlar. Merhem olmak şöyle dursun!

Sitelerde Paylaş

Recm ayeti Muhammed'e nazil olmuştur ama kuran'a koyulmamıştır, Muhammed kitaplaşma evresinde sağ olsaydı kuran'a koyardı kuşkusuz. Çünkü ona inen diğer ayetlerden farkı yoktu, hepsi allah'dan geliyordu ona. Recm ayetinde "zinası sabit görünen kimse üzerine recm bir haktır. Zina eden ihtiyar erkeği ve ihtiyar kadını mutlaka recm edin" yazıyordu. Kesir İbn Salt böyle okumuş recm ayetini ve İbn Abbas da okumuş sonra recm ayetini kuran'da bulamayanlara şunu demiştir, "Kim recmi inkar ederse, Kuran'ı kerimi ummadığı bir yerden inkar etmiş olur".

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, democrossian yazdı:

Kuran'da zina cezasının yüz sopa olduğu apaçık kesin net biçimde yazar. Bunun bir ancak'ı, illa'sı, şartı filan bulunmamaktadır. Müslümlerin iddia ettikleri gibi evliyse recm bekarsa sopa filan diye bir şey Kuran'da yazmaz.

Buna göre Müslümler recm yaparak açıkça Kuran'ı çiğneyip geçmektedirler. Çiğnemediklerini iddia ederler ve savunma olarak recmin hadis ile sabit bir sünnet olduğunu söylerler.

İyi de bu savunmanın geçerliliği sıfır! Sünnet ancak hakkında ayet olmayan bir konuda hüküm haline gelir. Kuran'da hükmü yazan bir konuda sünnet ile farklı bir hüküm konulamaz!

Peki yok karikatür çizildi yok bilmem ne oldu diye ikide bir cam çerçeve indiren bu Müslümler, recm yapıldığında Kuran'ımız çiğnendi, Kuran'a aykırı iş yapıldı diye niye ayaklanmazlar? Kuran'ınız çiğnenip geçiliyor, Kuran'da yazan hükümden başka, ona aykırı bir hüküm uygulanıyor?

Müslümlerin bilinçsizliği ve düşünme yetisinden yoksunluklarının bin tane örneği verilir de, bu sadece bir örneği!

Bir tanesi de açıp bir bakayım şu inandığım Kuran'ı, bekarlara sopa da evlilere taşlama mı diye iki dakikasını ayırıp kontrol etmiyor! Sanırsın Kuran mahzende kilit altında saklı tutuluyor!

Hemen "sorularla İslamiyet" e soracaklar! "Hocam, şu şöyleyken bu böyle deniyor, aslı nedir?" Yani insan bu kadar cahil olur! Kuran bir tıkın ucunda be cahil, sorularla islamiyeti tıklayıp keklenip aldatılacağına, Kuran'ı aç da kendin bak yahu! Hayır hacıya hocaya şeyhe efendiye niye soruyorsun, Kuran allahça mı, uzayca mı, bilinmeyen bir dil mi? Bir halkın konuştuğu her dil gibi bir dil değil mi?

Müslümlerin keklenip kerizlenmek, sövüşlenip dolandırılmak, aldatılıp kandırılmak için gösterdikleri gayret olağanüstü, her türlü takdirin üzerinde! Zaten islamın dünyada en kullanışlı sömürü aracı olmasının başlıca nedeni bu! Müslümler bedava ölüme sürülmeye hazır lejyonerler olarak sürekli ve sistematik biçimde kullanılıyor.

bir müslüman olarak tespitlerine katılıyorum.

kendine müslüman diyen insanların çoğunluğu, kurana göre müslüman tanımını haketmiyor. zinanın cezası konusunda çok açık hüküm olmasına rağmen bu konuda bile dedikodular olarak nitelendirdiğim rivayetleri kurana tercih ediyorlar. sonrada biz müslümanız diyorlar. tezat!

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Engse Hohol yazdı:

Recm ayeti Muhammed'e nazil olmuştur ama kuran'a koyulmamıştır, Muhammed kitaplaşma evresinde sağ olsaydı kuran'a koyardı kuşkusuz. Çünkü ona inen diğer ayetlerden farkı yoktu, hepsi allah'dan geliyordu ona. Recm ayetinde "zinası sabit görünen kimse üzerine recm bir haktır. Zina eden ihtiyar erkeği ve ihtiyar kadını mutlaka recm edin" yazıyordu. Kesir İbn Salt böyle okumuş recm ayetini ve İbn Abbas da okumuş sonra recm ayetini kuran'da bulamayanlara şunu demiştir, "Kim recmi inkar ederse, Kuran'ı kerimi ummadığı bir yerden inkar etmiş olur".

kuranda recm ile ilgili bir ayet yoktur. ve zinanın cezası çok açık olarak tanımlanmıştır. recm ile ilgili hadisler yani rivayetler dedikodudan ibarettir. kuran, insanların sadece kurandan sorumlu tutulacakların ve kuranda müslümanlar için eksik birşeyler olmadığını söyler. bu şu demektir: allah hadis zırvalarına itimat etmeyin diyor. çünkü hadisler peygamber öldükten 200 yıl sonra yazılmaya başlanmıştır. oysa kuran indirildiği gibi yazılıyordu.

kuran ,peygamber hayatta iken kitaplaştırılmıştır, toplulaştırılmıştır. bu da yanlış biliniyor.  birçok ayetinde "kitap" kelimesi yazıyorken, muhammed peygamber tarafından kitaplaştırılmaması yani toplulaştırılması düşünülecek şey değil. hz ömer ve osman dönemlerinde şu şu yapıldı diye söylenen hadisler zırvadan öte, dedikodudan başka birşey de değil.

özetle, recm diye bir ayet var diyen, her kim olursa olsun kuranın değiştirlmiş olduğunu iddia ederki bu da zaten kuranla çelişir. çünkü allah kuranı koruyacağını vaat etmiştir. ve kuran eksiksizdir diye ayetler vardır.

onun dışında, konuşulanlar, hadisler etrafında söylenenler sadece ve sadece dedikodur. kuran nezdinde ihiç bir geçerliliği de yoktur.

Sitelerde Paylaş

İslamın kurucuları bir çok şeyde doğru söylemiş ama recm ayetini keçi yedi demeleri söz konusu olunca bir tek bu yalan oluyor.
Nesi yalan ve kim yalancı, Hz. Ömer mi yalancı?
Ömer (r.anh)'e göre, gebelik zinaya delildir, recme sebeb olur.
İmam Malik ve ashab da aynı kanaattedirler.
Bunlar islamın kurucuları. Bunlara yalancı demek, islamın tümüne yalan demek olur.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Engse Hohol yazdı:

Recm ayeti Muhammed'e nazil olmuştur

Muhammed diye birinin olduğu çok şüpheli. Nazil olmaya gelince... :D Yok öyle bir şey. Ne nazil olması yahu! Nazilli başka bir şey, :D karıştırma! Nazil olması için Allah diye bir tanrı olacak, Muhammed diye birini seçecek ve ona ayet nazil edecek! Bunların hiç biri yok!

Sadece Müslümler bilinçsiz olsaydı neyse idi sorun yoktu ama karşıtları da bilinçsiz. "Biz de Müslümanız" diyen hatta "biz de elhamdülillah Müslümanız" demeye kadar işi azıtan güya islam karşıtı güya aydın güya kitap mektep okul görmüş ama kafasına hiç bir şey girmemiş sahte aydınlanma yaşayan aslında karanlığın dibinden bir türlü çıkamayan insanlarımız yüzünden bu islam tepemize çıktı şimdi.

Bunun sorumlusu Müslümler değil, sizsiniz. İslamın cahil çöl yağmacılarınca oluşturulduğunu bal gibi de biliyor ama muhammede nazil olan ayetlerden bahsediyorsunuz. Bunu bilmediğinizi asla düşünmüyorum. Bunu bilmemeniz anlamamanız olanaksız. Ama takiyye ruhunuza sinmiş. İslam beyninizi ele geçirmiş, kurtaramıyorsunuz.

Ateist olduğunu sanmıyorum, belki dinsiz bile olmayabilirsin. Ama islam karşıtı olduğun herhalde görülüyor. Buna dayalı konuşuyorum. Bu arada avatarın ümmü sübyan fetişi mi ben mi yanılıyorum?

Sitelerde Paylaş

Democrossian, ben Recm ayeti Muhammed'e nazil olmuştur dedim ama niye dedim. Muhammed'e inen, nazil olan ayet sahneleri senaryo tabiki ama ortam senaryo değil, ortam ve insanlar gerçek. Bu ortam koşulu üzerinden giderek ben, recm ayetinin islam tarafından kabul edilmemesini, ne kadar müminler tarafından istenmesede, çağdaşlığı sindirdiklerini anlatmak için Recm ayeti Muhammed'e nazil olmuştur dedim. Çağdaş dünya'da kadınları taşlayarak öldürmek ahlak içerisinde kabul görseydi, müminler recm ayetini kuran'a koyarlardı. Muhammed'den hemen sonra Ebubekir döneminde bile taşlayarak kadın öldürmek, siyasi çoğunluktaki insanlara çirkin gelmiştir. Muhammed recm ayetini kotarmasına rağmen mümin çoğunluk ahlak olarak recm ayetini benimsemedikleri için kuran'a koyulmamıştır. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, selcuk_ege yazdı:

bir müslüman olarak tespitlerine katılıyorum.

Ama işte bu yeterli olmuyor. Şimdi bir Kuran'ı yere atma üzerine basma çiğneme eylemi yapılsa yer yerinden oynar, gök yere iner, savaş bile çıkar değil mi! Öyle. Ama maddeten olması şart değil, Kuran'da yazandan başka bir uygulama yapılıyor, Kuran çiğnenip geçiliyor, niye ortalık sütliman? Ben bunu soruyorum.

Laik veya zaten Müslüman olmayan bir yerde elbette sorun yok. O zaten islam temelinde kurulmamış. Ama Kuran bizim kutsalımızdır diyen ülkelerde recm yapıldığı zaman bunu nasıl yapar nasıl Kuranımızı çiğner geçersiniz diye yer yerinden oynaması gerekmiyor mu?

Hayır madem bu Kuran kutsalınızsa, böyle olması gerekiyor. Olmuyorsa ıvır zıvır yok karikatürdü yok neydi diye Müslümlerin ayaklanmaması lazım. Ayaklanacaksanız Kuranınız ayaklar altına alınıp yok sayılıyor, hem de Müslüm olduklarını iddia edenler tarafından! Ayaklanacaklarsa buna ayaklanmaları lazım.

Ben şunu demeye çalışıyorum: Kuran apaçık ortada. Ne mahzende kilitli, ne okumak yasak. Bu Müslümler nasıl olup da bu Kuranımızda ne yazıyor diye açıp okumuyorlar? Ben Kuran'da ne yazdığını bilen hiç bir müslüme rastlamadım. Hiç bilmiyorlar, Kuran hakkında bildikleri söylentiden ibaret! Yahu bu nasıl olur?

Tepkiden filan geçtik, onca islam şuraları filan toplanıyor. Bir allahın kulu niye çıkıp ya millet böyle bir sorun var, bu nasıl olur, Kuran'da yazandan başka bir şeyi yapıp önce biz kendimiz kendi Kuranımızı nasıl çiğneriz diye sorunu ortaya koymuyor?

Bunun tek açıklaması var, Müslümler dahil, herkes ama herkes, çok cahil ve aşırı aptal olanlar haricinde, herkes bu islamın uyduruk bir şey olduğunu biliyor. Bunu bilmeyen neredeyse yok gibi. Bunu bilmemenin anlamamanın ben bir yolunu göremiyorum.

Çıkar... Tek ama tek açıklama bu... İslamın çıkar için kullanmaya son derece uygun bir araç olması. Çıkara alet edilmeye bundan daha uygun bir şey ben ne şimdi biliyorum, ne tarihte...

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Engse Hohol yazdı:

Anladım. Bunu bazı aklıevvellerin :D "ümmü sübyan" muskası olarak kullandıklarını hiç duymuş muydun! Kullanıyorlar! :lol: Herhalde kollarını açmış figürü cine benzetmiş olacaklar! :D Ya da bununla ümmü sübyan cinine dur mu demiş oluyorlar ne bileyim! :D 

İslami terminolojiyi dilimizden atmamız gerekiyor. Nazil oldu dersek bu allah var ve muhammede bir takım laflar gönderiyor anlamına gelir. Ben bilince çok önem veririm. Bilinç her şeydir. Belki aşırı önem veriyorum ama aşırısı olmaz diye düşünüyorum. Ne kadar önem verilse yeterli gelmez çünkü.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da yazan ayetlerde olması gerekenlerin dünya düzeninde olamaması, islamın yalan bir din olduğunu kanıtlıyor. islam dini, hristiyanlık gibi laik ve demokratik bir dinmiş gibi taklit yapsa, bu kara günlerinden daha itibarlı günlere doğru saygınlık kazanabilir ama orası sorun değil. Sorun olan yer, islamın laikliğe ve demokrasiye asla uygun bir din olmayışıdır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Boyla Kutlug yazdı:

Ömer (r.anh)

Ya hangi birinizi düzeltelim yahu, bir karar verin Müslüm müsünüz karşı mısınız bu dine yahu! Hayır nasıl bu kadar bilinçsiz olabiliyorsunuz, şaşırıp kalıyorum. Ne ranhası ne manhası yahu! Bunları nasıl yazabildiğinize nasıl hayret ettiğimi anlatamam! Hayır kopyala yapıştır yüzünden böyle oluyor diyecekseniz, delete diye bir şey var yahu, klavyede süs olarak dursun diye konmamış!

Bilinçsizlik kadar kötü bir şey ben bilmiyorum. İnsan ben ne düşünüyorum ve ne yapıyorum bunun bilincinde mutlaka olmalı. Başka türlüsünü düşünemiyorum. Ömer ranhaymış! Ulan ne ranhası yahu! Ranha diye bir bot mu var be!

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Boyla Kutlug yazdı:

islam dini, hristiyanlık gibi laik ve demokratik bir dinmiş gibi taklit yapsa

Bunu yapmaya çalışan Müslümler var ama başarılı olmaları söz konusu değil. Bunların bir kısmı da islamı ehlileştirerek zararsız hale getirme çabasında. Fakat bunun mümkün olacağını düşünmüyorum. Kurt ehlileştirildi köpek elde edildi niye olmasın denebilir. Biz de zaten islamı kimse reforme etmeye kalkmasın, bu yasaktır demiyoruz. Çabalayan çabalasın. Sonuç beklemesinin yersiz olduğunu söylüyorum sadece.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, selcuk_ege yazdı:

kuran ,peygamber hayatta iken kitaplaştırılmıştır, toplulaştırılmıştır. bu da yanlış biliniyor.

Ya kardeş senin kuran denen kitapta çok tezat var çelişkilerle doludur. madem muhammed tarfından toplanmış öle olmadığı hadislerde bellidir. neyse ilk ayet diye övünürsünüz oku demiş  allah. bir düşün neyi okuyacak çöl bedevisi önünde bir metinmi var okusun.  birde dersiniz kuran 23 yılda indi muhammede ama bu kuran dediyim gibi çelişkilerle dolu aslında buna kitap diyemesin konudan konuya atlıyor hiç bir şey anlamıyor, ilk okuyan şüpe düşede içine korkudan allah tarından gönderilmişliye o kadar kendini kaptırmışki töbe töbe der herşeyi allah bilir der yalış görsede. şimdi 23 yılda inen kurana bakalım  ne zaman inmiş bunu ben uydurmadım kuran denen  çöl bedevisinin yazdığı kitaba bakalım. ne diyor kadir gecesi inmiş:))) ulan gülsekmi ağlasakmı bu kuranın nersinden tutsan elinde kalır o nedenle kuranı allahınız savunamıyor sizler savunuyorsunuz sözde alak koruyacakmış.:D ne zaman inmiş kuran bir baklaım şimdi:lol:

kadirgecesiindirdik.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

democrossian
O satırın tümüne arama yaptır, o satırın metin şekli öyle. Değiştirmedim ben. Yukarıdaki videolarda görünüme giren parlak ciltli kitapların içerlerinde (r.anh) şeklinde yazıyor. Ömer'in recm hakkında sözlerini internette arayan müslümanlar burada da bulabilsinler diye silmedim. Hep böyle kötümser bakma. Araplar haricindeki kendilerinin olmadıkları islam, dünya müslümanlarına zarardır ve arap olmayan müslümanlara islamın verdiği zararı, ateistler ve batı dünyası müslümanlara vermiyor. Siyasette akp iktidarının zulmünü yaşamıyor olsaydık ben şimdi kimbilir nerdeydim. Siyasette toplumun tümüne hükmedici olmadıkları sürece islami hareketlerle hiç meşgul etmemişimdir kendimi. AKP'den önce islami tehlike vardı belki ama bende algıda seçicilik başka yönde olduğu için farketmemiştim. AKP meclis dışı kaldığında ben de internet dışı kalacağım ve eski hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim. Bu nednele hz veya r.anh kısaltmalarına kendimi adamışlığım söz konusu olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...