Jump to content

Bir ateistin HDP'yi desteklemesi

Recommended Posts

Seni Obama da düdüklesin, Obama insin Trump becersin.. Sen faşistsin, sol lafını pis ağzına alma... 

Ne dedim, "siktir git, benim kapsama alanımdan defol" dedim.... Anlamadıysan haber ver, daha tatlı dokundurmalara başlayayım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Kaunos said:

Seni Obama da düdüklesin, Obama insin Trump becersin.. Sen faşistsin, sol lafını pis ağzına alma... 

Ne dedim, "siktir git, benim kapsama alanıma girme, ben senin gibi faşistleri sevmem" dedim.... Anlamadıysan haber ver, daha tatlı dokundurmalara başlayayım...

Beni provake edip forumdan attıracak aklı sıra. Sge! 

Buraya yazmıyorum ama şahane küfürler ediyorum burda. Acı var mı acı? Alt taraflardan bir yanma geliyor mu?

cia'nın sevip çoğalttığı lavuk! Sol lafını ağzına alma diyor. Sen de ağzın doluyken konuşma. Yavvuşak!

Sitelerde Paylaş

Beynini sktiğim faşisti; sana kapsama alanımdan siktir ol giti bir de sol lafını ağzına alma dedim. Yine gelmiş aynı teraneleri sallıyorsun. Çocuğum size ha babam adı değişen perinçekin skindirik partisinde sol nedir dersi vermiyorlar mı? Solculuğun ne olduğu öğretilmiyor mu? 

Seni şu anda forumdan attırırım, buna emin ol... Ama ellemiyorum ki nasıl bir yavşak olduğunu görsünler, doğu perinçek isimli satılmış alçağı senin vasıtanla tanısınlar istiyorum...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kaunos said:

Beynini sktiğim faşisti; sana kapsama alanımdan siktir ol giti bir de sol lafını ağzına alma dedim. Yine gelmiş aynı teraneleri sallıyorsun. Çocuğum size ha babam adı değişen perinçekin skindirik partisinde sol nedir dersi vermiyorlar mı? Solculuğun ne olduğu öğretilmiyor mu? 

Seni şu anda forumdan attırırım, buna emin ol... Ama ellemiyorum ki nasıl bir yavşak olduğunu görsünler, doğu perinçek isimli satılmış alçağı senin vasıtanla tanısınlar istiyorum...

Küfür ediyorsun çünkü fikrin yok. Küfür ediyorsun çünkü korkuyorsun. Küfür ediyorsun çünkü aptalın tekisin.

Sitelerde Paylaş
On 08.02.2017 at 12:13, Kaunos yazdı:

Madem konu bu değil, neden açtın bu başlığı? Ateizm'i zerre kadar tanımıyorsun. İddianı savunacak bilgin de, birikimin de yok, seninki cahil cesareti... 

Şİmdi defol git Ateizm'i iyice öğren.. Ama sakın ola ki pis ve iğrenç ırkçı beyninin ürettiği fikirlerle Ateizm'i ilişkilendirme...

Arkadaş boş yorumun üzerine 2. mesajda anlatmış detaylıca ancak konunun, senin haklı kompleksinden ürettiği hiddet yüzünden yine anlayamamışsın. 3. kez ben deneyim belki başarırım. Arkadaşın konu bu değil dediği kendi açtığı başlık değil. Senin mesajında yazdığın doktora biyoloji anlatma minvalindeki zırvaların.

Hdp 7 milyon oy almış. Ne yapalım. 7 milyon oy aldı diye eleştiremiyecekmiyiz şimdi. Akp ne kadar oy alıyor, Hitler ne kadar oy almıştı ? Bizim burada yapabileceğimiz tek şey var. İstikrarlı olarak % 6 civarlarında oy alan terör örgütünün siyasi koluna, halkı terör örgütünün silahına mecbur bırakan Akp'yi ve kanlı terör örgütüne takla attıran yChp'yi eleştirmek yada teşekkür etmek olacaktır.

Sloganlar üzerinden konuşan, Ayşe Hür'den tarih, Baskın Oran'dan siyaset öğrendiğini sanan bu yeni güdük kitle yüzünden bir üzüldüğümde, gerçek Faşistler ve Irkçılar. Ben karşı olsamda mesela faşizmin biyoloji biliminin doğrularından yola çıkan ciddi tespitleri var. Mussolini, 2017'de hiçbirolog bir ergenin, söyleyecek başka sözü olmadığı için her durumda ağzına sakız olmak için kurmamıştır ideolojisini heralde. Gerçi barış kavramının bile sömürerek içini boşaltıktan sonra faşizm ve ırkçılık hafif gelir onlara.

On 08.02.2017 at 10:01, Üçüncü Görüş yazdı:

HDP'li bir ateist gördüğüm zaman üzülsem mi yoksa gülsem mi bilemiyorum. Ateist olup HDP gibi faşist, ilkel bir partiyi desteklemek nedir ya? Yani bu ülkede eğer AKP'den daha ilkel ve gerici bir parti varsa o da HDP'dir. Bir ateistin AKP'li olması ve hatta milli görüşçü olması bile HDP'li olmasından mantıklıdır.

AKP'liler Ortaçağ'da ise eğer HDP'liler taş devrindedir. Türkiye'nin en koyun ve niteliksiz seçmen kitlesi HDP tabanıdır. Genellikle it kopuk sokak serserilerinden, pezevenglerden, tecavüzcülerden, sapıklardan, hırsızlardan, tinercilerden oluşuyor HDP tabanı.

Ateizm tabiki sadece tanrı fikrini reddetmektir. Ancak her düşünceye bağlı insanda olduğu gibi ateistlerinde onları bu görüşe iten nedenleri vardır. Bazen yaşanan bir adaletsizliğe sızlayan vicdan, bazen saçma sapan bir fikre duyulan akli tepki gibi. Sen 2. mesajında açıklamışsın ancak soruyu zaten bunun üstünden sorduğun baştada anlaşılıyor. Cevap şu. Ateist'im diyen herkes ateist değil. Bazıları ateism dininin dindarları. Sonra her ateist iyi insan değil. Bazıları sivil insanları terörle öldürmeyi içine sindirebiliyor. Sonra her ateist bilgili değil. Pkk terörünün ideolojik zırvalarını gerçek sananlar var. Sonra her ateist yeterince akıllı değil. Bununla kendine yararlı olduğunu sananlar var. Yada milliyetçiliğinde doğru zeminini oluşturan biyoloji kanunlarının insan üstündeki etkisi diyelim. Konu başka olunca objektif olunabilen yerlerde konu kabilesi olunca yaradılış devreye giriyor. Gördüklerim bunlar. Hepsiyle de karşılaştım.

On 08.02.2017 at 13:41, Robespierre yazdı:

Türkiye'deki ateist nüfusunun büyük çoğunluğunu sosyalistler oluşturur. Bu forumda ilginç bir şekilde Türkçü, milliyetçi atesitlere denk geliyoruz ama gerçek oranın böyle olduğunu sanmıyorum. Bu ülkede analitik düşüncenin halk içinde kanalları ve temelleri varsa, bunu sağlayan sosyalistler olmuştur. Bir ateist öncelikle sosyalistlere saygı duymasını bilmeli. 

HDP tabanı "it kopuk sokak serserileri, pezevengler, tecavüzcüler, sapıklar, hırsızlar, tinerciler" değildir. Tam aksine ülkenin okumuş, laik, demokrat insanlarının çoğu maalesef HDP'ye oy verdi. Maalesef dedim çünkü HDP'ye herhangi bir soruna çare olacağına inandıkları için değil, içlerindeki umutsuzluğu ve bu ülkeye duydukları kini yansıtmak üzere oy verdiler. Nasıl ki Anadolu halkına Çomar ifadesi ile bir nefret kusuluyorsa, okumuş sınıflar da aynı nefreti HDP'ye oy vererek kustu.

Benim gözümde HDP ortaçağ düzenini savunan gerici bir partidir. AKP'nin kardeşidir. Ama maalesef Türkiye sol hareketinin ana gövdesi bu düşüncemi büyük oranda paylaşmıyor. HDP'nin Kürtlerin haklarını savunan, demokrat bir parti olduğunu düşünüyorlar. Bu bir yanılgıdır. Ama bu yanılgı onları "sokak iti" falan yapmaz.

HDP 7 milyon oy aldı. Bu oyun sebebi kışkırtılmış Kürt milliyetçiliği, medya yönlendirmesi ve kitlelerin alternatifsiz bırakılmış olmasıdır. Oy verenlere kin kusmanın anlamı yok. Ama onları mazur görmüyoruz, oylarını meşru kabul etmiyoruz. Geniş kitleler çoğunlukla hata yapar, hatta doğru iş yaptıkları görülmemiştir. AKP'ye oy verenler neyse HDP'ye oy verenler de odur. En ilkel içgüdüleri kışkırtılarak, akılları devre dışı bırakılarak oy veriyorlar. Aklın sırat köprüsünden geçmeyi başaramayan hiçbir düşünceyi meşru kabul edemeyiz. 

Bir itirazımda sana olacak arkadaşım. Ateist nüfusun büyük çoğunluğunu Marksistlerin oluşturduğu doğru. Marksizmin halen iddia ortaya koyduğu son dönemlerde de (60'lar, 70'ler) dünyada da öyleymiştir muhtemelen. Bunun nedeni Marksizm'in dinleri direkt hedef alan bir ideoloji olması, Marksistlerin uzun bir süre faaliyet yapmış olmaları. Sana ilginç ama bana hiç ilginç olmayan şekilde Türkçü ateistlerin olmasının nedeni de benzerdir. Nedenleri Mustafa Kemal Atatürk ile özgün eski Türk kültürüdür. Mustafa Kemal'i okuyan yada Türk tarihini okuyan azıcık cesaretli ve akıllı birinin islamiyette kalması zor. Marksist'lere bir teşekkür edeceksek ateistleri çoğaltmış olduğu için olabilir. Analitik düşüncenin halk içindeki temelleri için değil. (Onun içinde teşekkür edeceğimiz Mustafa Kemal'dir. ) Marksizm'in kendi analitik değilki Türkiye'de hemde halkta bunu yapmış olsun. Solcular (eskiden bende öyleydim) skolastik olmayan her şeyi bilimsel görüp, kendi ideolojilerinden herşeyi mükemmel doğru havasındadırlar. Oysa öyle değildir. Celal Şengör'ün Marksizm modern çağ dinidir dediğinde anlattığı budur. Üzülerek söylüyorumki kendi söylediklkerini sadece kendileri dinleyip, kendilerini avutuyorlar başka bir şey olmuyor. Eski Marksist'lerin bugün Hdp'ye oy vermelerindeki temel nedenin biri budur. 1960'ların 3 ana gövdesinden 2'sinin takipçileri (Gezmiş ve Çayan) bugün Hdp tamamen kafasındadır. Analitiklik ile ve bilimsellikle gerçekten hiç ilgileri yoktu ki Berlin duvarı çöktüğünde gidecek bir yön aradılar bula bula da bunu buldular. Bir diğeride istiklal savaşı vermiş bağımsızlıkçı ve seküler (Atatürkçü) kitleye açık açık sızan Sosyal Demokratlar (detaylarını Hasan İleri'den okuyabilirsiniz), sömürgecilerin emir erleri liberaller ve islamcılar ile sadece kendi çıkarlarını önde tutmuş medyanında elinde olduğu birkaç zenginin onyıllardır süren faaliyetidir.

tarihinde CesurDusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, CesurDusunce yazdı:

Arkadaş boş yorumun üzerine 2. mesajda anlatmış detaylıca ancak konunun, senin haklı kompleksinden ürettiği hiddet yüzünden yine anlayamamışsın. 3. kez ben deneyim belki başarırım. Arkadaşın konu bu değil dediği kendi açtığı başlık değil. Senin mesajında yazdığın doktora biyoloji anlatma minvalindeki zırvaların.

Hdp 7 milyon oy almış. Ne yapalım. 7 milyon oy aldı diye eleştiremiyecekmiyiz şimdi. Akp ne kadar oy alıyor, Hitler ne kadar oy almıştı ? Bizim burada yapabileceğimiz tek şey var. İstikrarlı olarak % 6 civarlarında oy alan terör örgütünün siyasi koluna, halkı terör örgütünün silahına mecbur bırakan Akp'yi ve kanlı terör örgütüne takla attıran yChp'yi eleştirmek yada teşekkür etmek olacaktır.

Sloganlar üzerinden konuşan, Ayşe Hür'den tarih, Baskın Oran'dan siyaset öğrendiğini sanan bu yeni güdük kitle yüzünden bir üzüldüğümde, gerçek Faşistler ve Irkçılar. Ben karşı olsamda mesela faşizmin biyoloji biliminin doğrularından yola çıkan ciddi tespitleri var. Mussolini, 2017'de hiçbirolog bir ergenin, söyleyecek başka sözü olmadığı için her durumda ağzına sakız olmak için kurmamıştır ideolojisini heralde. Gerçi barış kavramının bile sömürerek içini boşaltıktan sonra faşizm ve ırkçılık hafif gelir onlara.

Bana yönelik yazdığın şu bölümü on kere okudum, ne dediğini anlayamadım. Bu cevabı yazarken ya kafan normal değildi, ya da hem televizyona seyrediyor, hem yazıyordun diye düşünüyorum. Çünkü aklı başında bir yaklaşım göremedim..

HDP'yi savunuyormuşum gibi bir salaklığa sen de saplanmışsın. Olabilir, belki de salaksındır... Evladım istiyorsan HDP'yi eleştir, sabaha kadar sayfalar dolusu yaz, bana ne? AKP'yi de eleştir, hatta CHP'i de... Benden onay mı bekliyorsun dümbelek? 

Son paragrafında ise ne dediğini kesinlikle sen bile anlayamamışsındır.. Sakın bir daha izah etmeye kalkma, okumam...

Sitelerde Paylaş

Anlayamadınmı normaldir. Onun için söze belki anlatırım diye başlamıştım. Neyse dert etme. Tüm biyolojik gruplarda varyasyon vardır. İnsanlarda bundan bağımsız değildir. Birde üstüne beslenme şartları, toplulukların kültür iklimleri, tarihte başarısız toplulukların genetik yansımaları vb. etkilerde biniyor. Kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, CesurDusunce said:

Aydınlanma düşüncesi, Anadolu toprağında sosyalistler tarafından yaygınlaştırıldı. Tabii ki Marksist olmayan cumhuriyet çocukları da bu mücadelenin içinde idi. Ancak 90'lara kadar laisizm ve onu esas alan akılcı yaklaşımı esas olarak sosyalistler temsil etmiştir. Nitekim 90'lara kadar bütün açık fikirli cumhuriyet çocukları kendilerini sosyalizme yakın gördüler.

Mahir ve Deniz'i bugünün HDP kuyrukçuları ile bir tutma. Onlar ayrı bir kuşaktı. Bugünküler hakkında seninle aşağı yukarı aynı görüşteyim. Çok ciddi ve ağır bir çürüme var.

Marksizm ile Atatürkçülük birbirine düşman iki düşünce değildir. Aynı değildir ama düşman da değildir. En azından Marksizmin dünya üzerindeki en büyük uygulaması olan Sovyetler Birliği ile Kemalist cumhuriyet ittifak halinde idi. Bu basit bir ortaklık değildir. Cumhuriyet Sovyetler Birliği'nin ekonomik görüşlerinden etkilenmiştir. Esas olarak Marksizm budur.

Atatürk zamanında kurulmuş olan Etibank ve Sümerbank uygulamaları, bugün dünyanın saygın kurumlarında, özgün birer devlet işletmesi olarak anlatılır. Kapitalist bir devlette bu kadar büyük sosyal fayda sağlayabilen ve başarılı olan az örnek vardır. Bu işletmeler Sovyetler Birliği'nden esinlenilerek yaratılmıştır. Yine cumhuriyetin ilk fabrikalarını hep Sovyetler Birliği desteği ile kurduk.

Bakınız, bu ilginçtir. Sovyetler ile ittifak halinde iken biz dokuma ve şeker fabrikaları kurduk. Bu fabrikalar tarıma dayalı sanayiyi teşvik ediyordu. Hem tarım hem sanayi. Oysa Nato'ya girdikten sonra adım adım hem sanayimiz hem de tarımımız yok edildi. Aynı zamanda gericileştik ve dincileştik. Cumhuriyetin asıl ruhunu veren şey, Sovyetler Birliği ile ittifak etmekti. O gidince herşey bitti.

Sitelerde Paylaş

Ateist,  tanrı tanımazdır , teizmi reddeder. Bundan gayrisi teferruat. Hdpli de , akpli de , ya da başka siyasi ideolojiden olabilir. Konu başlığı biraz saçma olmuş. 

Ancak, ateistlerin, tüm canlılara saygılı olmasını, ırkçılık yapmamalarını (çünkü tüm insanlar aslında kardeştir), erdemli saygılı ve bilgili olmalarını temenni edebiliriz. 

Türkiyede insanlar, Tayyip denen şer.fsiz tarafından ayrıştırıldı. Batırda Türkçü milliyetçi, dinci söylemler, doğuda kürtçü vs.. söylemler.

Hepimiz insanız, birbirimizi sevmeliyiz, ırka mırka bakmadan. Ekmeğimizi bölüşmeliyiz. Ben böyle düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Robespierre yazdı:

Aydınlanma düşüncesi, Anadolu toprağında sosyalistler tarafından yaygınlaştırıldı. Tabii ki Marksist olmayan cumhuriyet çocukları da bu mücadelenin içinde idi. Ancak 90'lara kadar laisizm ve onu esas alan akılcı yaklaşımı esas olarak sosyalistler temsil etmiştir. Nitekim 90'lara kadar bütün açık fikirli cumhuriyet çocukları kendilerini sosyalizme yakın gördüler.

Mahir ve Deniz'i bugünün HDP kuyrukçuları ile bir tutma. Onlar ayrı bir kuşaktı. Bugünküler hakkında seninle aşağı yukarı aynı görüşteyim. Çok ciddi ve ağır bir çürüme var.

Marksizm ile Atatürkçülük birbirine düşman iki düşünce değildir. Aynı değildir ama düşman da değildir. En azından Marksizmin dünya üzerindeki en büyük uygulaması olan Sovyetler Birliği ile Kemalist cumhuriyet ittifak halinde idi. Bu basit bir ortaklık değildir. Cumhuriyet Sovyetler Birliği'nin ekonomik görüşlerinden etkilenmiştir. Esas olarak Marksizm budur.

Atatürk zamanında kurulmuş olan Etibank ve Sümerbank uygulamaları, bugün dünyanın saygın kurumlarında, özgün birer devlet işletmesi olarak anlatılır. Kapitalist bir devlette bu kadar büyük sosyal fayda sağlayabilen ve başarılı olan az örnek vardır. Bu işletmeler Sovyetler Birliği'nden esinlenilerek yaratılmıştır. Yine cumhuriyetin ilk fabrikalarını hep Sovyetler Birliği desteği ile kurduk.

Bakınız, bu ilginçtir. Sovyetler ile ittifak halinde iken biz dokuma ve şeker fabrikaları kurduk. Bu fabrikalar tarıma dayalı sanayiyi teşvik ediyordu. Hem tarım hem sanayi. Oysa Nato'ya girdikten sonra adım adım hem sanayimiz hem de tarımımız yok edildi. Aynı zamanda gericileştik ve dincileştik. Cumhuriyetin asıl ruhunu veren şey, Sovyetler Birliği ile ittifak etmekti. O gidince herşey bitti.

İyi bir arkadaşsın ancak ben sana konu açılınca şimdi birkaç itiraz yapacağım yer doğru maalesef.

Önce sen Analitik düşünce dedin. Şimdi Aydınlanma düşüncesi diyorsun. Kast ettiğinde 17. ve 18. yy'da Batı Avrupa'da ortaya çıkan Aydınlanma hareketi. Bu ikisi farklı şey. Benim itirazım skolastik olmayan (dini olmayan) her iddia analitik (bilimsel) değildir. Marksizm'de bunlardan biri. Öyle olsaydı ideolojisi çökmez zaten iktisatta bugünde hakim olurdu. Marksistler Aydınlanma düşüncesine (Skolastizm'i Red) katkı yapmışlardır. Ne zaman 1960'lar la beraber daha yoğun. Ancak en fazla katkı yine Mustafa Kemal'indir. Nedenide basit. O ülkenin tek adamı. Devlete hakim, hükümete hakim. Neler yapmış devrimlerini, okulları bir düşünsene. Marksistlerin 1960'lara kadar bununla kıyaslanabilecek ne insanı nede ellerinde imkanları var. Aşırı sol dediğimiz Marksist sol en kalabalık zamanlarında bile temeli Atatürk'e dayanan Chp çevresi yanında kaç kişidir. Seçim sonuçlarına bak kıyas bile olmaz. Bir yerde etkileri var. Halka değilde üst tabakaya yanlız. Osmanlının sonunda başlayan ile Türk milliyetçiliği hareketinde Sosyalistler var. Bir ek daha. Aydınlanma düşüncesine (Hümanizm, Rasyonalizm, Sekülerizm, Laiklik) aslında Türkler tarih boyu islamlaşmadan önce sahipler. Sonradan kaybettiler.

Ben tabiki Mahir ve Deniz'i bugün onların takipçileriyle bir tutmuyorum. Ancak onlarında büyük yanılgılar içinde olduklarını göreli çok oldu. Mektubunda dediği gibi, keşke çok iyi bir doktor, çok iyi bir iktisatçı, çok iyi bir hukukçu olsalardı. Yanıldılar. Çok daha fazla yararlı olurlardı. Yazık ettiler kendilerine.

Ben düşman tabirini kullanmayacağım. Ancak Kemalizm ve Marksizm bambaşka 2 ideolojidir. Ortak yönleri nedir dersen ikiside toplumcudur. Ama o kadar ortaklık Kemalizm ile islam arasında da var. Oda bireyci değil toplumcudur. Marksizm sınıf ideolojisidir. Yani islam insanları nasıl islam ümmeti ve diğerleri diye inanç üzerinden tanımlıyorsa, Marksizm'de sınıflar üzerinden tanımlar. Proleterya, Burjuvazi vb. Kemalizm ise milliyetçi ideolojidir. Falih Rıfkının anılarında var. İzmir'in kurtuluşunu müteakip parti kurma konusu gündeme geldi. Herkes sınıflar üzerinden önerilerde bulundu. Atatürk şiddetle itiraz etti diyor. "Türk milleti bölünmez bir bütündür. İşçisiyle, esnafıyla vb."

Diğer anlattıkların detay şeylerdir bunun yanında. Artı fotoğrafın tamamında da  eksikler ve bazı yanlışlar var. Atatürk ve Sovyetler Birliği sırt sırta gönüllü birlik yapmış gibi anlatılıyor Aydınlıkçılar tarafından. Konu pek öyle değil. Birkaç detay. Batum'da Mustafa Kemal'i devirmek için Enver Paşa Ruslardan gelecek yardımı bekliyor mesela. Özbeklerin yolladıkları Timr'un hazinesini Rusya % 90'sını iç etmiş mesela. Parasıyla fabrika yaptırıyor. Çünkü bizim yapacak teknolojimiz yok. Biz istiklal savaşı sırasında İtalyanlardan'da uçak aldık. Detayına girmeyeceğim Atatürk'ün ekonomik yaklaşımıda farklı Marksizm'den. Atatürk bugün Çin'in yaptığını yapıyor. Sonra bizim gerileme dönemine girmemiz Nato'dan öncedir. Metin Aydoğan'dan okuyabilirsin İnönü döneminde nasıl kepaze olarak yönetildiğimizi rakamlarla. Ama İnönücüler rakamları Atatürk'ün rakamlarına ulayarak bundan yırtmaya çalışırlar. Biz bilimden yana olmaktan önce başka bir şeyi kaybettik. Oda Türkçülüktür. Ondan öncede başka bir şeyi kaybettik. Oda tam bağımsızlıktır. Seni üzecek belki ama Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Rus dostluğu falan değildir. (Yanlış anlaşılmasın ben Ruslarla ittifaka karşıda değilim) Mustafa Kemal ayakta kalmaya çalışıyor. Dahi stratejist. Bunun içinde zamanı, mekanı ve diğer aktörleri mükemmel kullanmıştır. Yahya Kemal'in deyimiyle O şahlanan Türkün timsalidir.

Sitelerde Paylaş

Atatürk Sovyetler Birliği ile dost değildi. Bu sadece politik bir manevraydı. O çok sevdiğiniz Sovyet Rusya'sının İnönü döneminde iken Türkiye'den taleplerine niye hiç değinmiyorsunuz? Bu mu dostluk?

Atatürk kesinlikle komünizme marksizme düşmandı. Komünistler de Atatürk'e düşmandır.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, NeOluyor said:

Anadolu'da yol yok, elektrik yok, okul yok, öğretmen yok, basılmış kitap yok, daha kitabı anlayacak ortak dil yok, hepsini bırak mütarekereden sonra halkın can ve mal güvenliği bile yok ve sosyalistler gelmişler aydınlanma devrimi yapıyorlar öyle mi!

Ulan kullanıcı! Sen başka bir başlıkta üniversitede iken eylem "koyduğunu" söylemedin mi? Hani solcuydun? Burada da sosyalistlere saldırıyorsun?

Bunları takip etmeyeceğimi mi sandın? Dangalak herif!

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, NeOluyor said:

'Üniversite yıllarımda biz çatır çatır eylem koyarken bu Perinçekçi yavşakların hiç birini yanımnızda göremezdik. Bunlar daha çok kantinde çay içerek devrimcilik yaparlar, masa başında ateşli nutuklar atarlardı. Korkak, silik ve gerizekalı karakterlerdi bu tipler. Bir tekinin bile işkence gördüğünü ne gördüm ne işittim. O zamanlar teori adlı bir de dergileri vardı, bol bol PKK yandaşlığı ve Atatürk düşmanlığı yapardı bu yavşaklar. Sonradan rotayı 180 derece kırıp tüm söylediklerin unutup milliyetçi oluverdiler."

Senin sözlerin değil mi lan bunlar? Ne eylemi koyuyordun üniversitede? 

Aptal olduğunu anlamıştım ama bu kadar çabuk o kabak kıçını ortaya çıkaracağını tahmin etmezdim. Salak!

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, NeOluyor yazdı:

..........

Bu ülkede aydınlanmanın baş mimarı Atatürk'tür ve O'nun kurduğu cumhuriyetin uyguladığı eğitim sistemidir.

Bu gerçekle yüzleşmek zorundasınız!

Söylediğin doğru. Bir ek 1960 ve 1970 sosyalist hareketin en güçlü olduğu zamanlarda bir tartışma konusu ve tespit var. Sosyalist hareketin bir üniversite hareketi olduğu, halkta karşılığı ve dayanağı olmadığı bunun içinde devrimin (sosyalist) yapılamayacağı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...