Jump to content

Bir ateistin HDP'yi desteklemesi

Recommended Posts

1 hour ago, leonardo18 said:

HDP ile Kürt milliyetçiliği veya Kürt Bağımsızlık taleplerini birbirinden  ayırsak diyorum.

Medeni bir ülkede kürtlerin bağımsızlık elde etme isteğinin geçerli olabileceğini savunamaz mıyız?

İngiltere'de bile, İskoçların bağımsızlığı konusunda referandum yapılmıştır.

Kürtlerin bağımsızlık talebini dile getirme hakları vardır. Ben Kürtlerin ayrı bir devlet kurmasına karşıyım ama onların bunu savunması haklarıdır.

HDP üçkağıtçı bir parti. Laik-demokrat bir parti kimliği ile Türkiye okumuş sınıflarını etkilemeye çalışıyor ama gerçekte Türkiye'nin sorunları umurlarında bile değil. Türkiye'nin köklü ve gerçek hiçbir sorununa karşı ürettiği tek bir cevap bile yok. Oysa akılları bağlanmış ve alternatifsiz kalmış okumuş sınıflar bu partiye meylediyor. Bu çirkin bir oyun.

Kürtlerin devlet kurmasına karşıyım çünkü bu devlet ortadoğuda bir kama görevi görecek. Kürtler dahil herkesin zararına olacak. Benim görüşüm bu. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

54 dakika önce, Robespierre yazdı:

Küfür etmeden konuş! Küfürün kralını yersin bu defa!

Sen HDP'lilerin Kürt Said, Şeyh Said gibi lağım farelerine sahip çıkmasını destekledin! Sen bu rezilliği destekliyorsan sen de onlardansın demektir. Kendini gizleyemeye çalışma.

Dünya üzerinde siyaset yapan herkes, yaptıklarının hesabını herkese vermek zorundadır! İnsanlar Trump'ın politikalarını niçin sorguluyorlar. Şimdi sana sorsak, Trump'a da faşist falan dersin. Sana mı soracak Trump ne yapacağını? Ama sen sorguluyorsun ve onunla ilgili bir yargıya ulaşıyorsun değil mi? HDP'liler niçin bu sorgulamadan muaf olsunlar?

Vatan Partisi hakkında hiçbir fikrin yok. Boş konuşuyorsun. Cahil dümbeleğin tekisin.

İyice saçmalamaya, başladın. Şu yazdıklarında bir tutarlılık var mı? Ben ne yazıyorum sen ne yelleniyorsun...

Yürrüüü anca gidersin sosyal faşist...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kaunos said:

İyice saçmalamaya, başladın. Şu yazdıklarında bir tutarlılık var mı? Ben ne yazıyorum sen ne yelleniyorsun...

Yürrüüü anca gidersin sosyal faşist...

Aklın yetmiyor cevap vermeye değil mi?

İki küfür, üç hakaret. Bütün dağarcığın bu kadar. Zavallı bir adamsın.

Sitelerde Paylaş

Cevap vermeye değer bir şeyler yazsan amenna, cevap senin köpeğin olur.. Ama sen hem fikir kabızı, hem de bir sosyal faşistsin... Gözümde ülkücü faşistlerden bir farkın yok. Değersiz bir ayak takımı için çenemi yormam...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kaunos said:

Cevap vermeye değer bir şeyler yazsan amenna, cevap senin köpeğin olur.. Ama sen hem fikir kabızı, hem de bir sosyal faşistsin... Gözümde ülkücü faşistlerden bir farkın yok. Değersiz bir ayak takımı için çenemi yormam...

Hade lenn!

Anca lakap tak, hakaret etmeye çalış.

HDP'nin o lağım farelerini sahiplenmesinden sana ne demedin mi lan ibiş? Ben de sana diyorum ki, Trump'ın politikalarından bize ne? Niçin onu dünyanın her yerinde eleştiriyorlar? E mına goyim, onu eleştirebiliyoruz da senin kutsal HDP'ni niye eleştiremiyoruz? Onların niçin bir dokunulmazlığı olsun? HDP ortaçağ vampirlerini sahiplenirse onu eleştiririz. Ve evet. Yaptıklarının hesabını bana da vermek zorunda! Oldu mu? Şimdi o minik beynini çalıştır ve başı sonu olan cümlelerle bir cevap yaz. Hadi bakalım ibişçiğim.

Sitelerde Paylaş

Ateist : Tanrı tanımaz olarak lanse edersek, geriye kalan yaftalar sadece ve sadece ateisti ilgilendirir.

Bizde şöyle bir yanılgı mevcuttur. Ateizm suyuna batırılıp çıkarılan herkesin biz aynı yöne bakmasını istiyoruz. Yok böyle bir düşünce. Kimisi sosyalist oluyor, kimisi faşist, kimisi Atatürkçü, kimisi koyu din düşmanı, kimisi liberal v.b ideolojilere sahip oluyorlar. Bunlarda kendi içlerinde çeşitli fraksiyonlara ayrılıyorlar. Herkes aynı gözle dünyaya baksaydı, tek tip ateist mevcut olurdu. Ama baktığımız zaman, hepsinin birbirinden farklı ve hatta birbirleriyle zaman zaman kavga bile ettiklerini görürürüz.

Şurdan şu sonuç da çıkarılmasın, HDP asla ve asla eleştirilemez bir siyasi oluşum değildir. Ya da onu destekleyen ateistler de asla ve asla eleştirilemez değildir. Zaten böyle düşünürsek, HDP'yi eleştirip, başlığa açan şahıs konumuna düşeriz.

Ateizm bir din değildir ki, sevmediğimiz partiye, ideolojiye mensup diye onu aforoz edelim. Belki de dinlerden en büyük farkı da budur.

Sitelerde Paylaş
On 08.02.2017 at 09:01, Üçüncü Görüş yazdı:

AKP'den daha ilkel ve gerici bir parti varsa o da HDP'dir. Bir ateistin AKP'li olması ve hatta milli görüşçü olması bile HDP'li olmasından mantıklıdır.

AKP'liler Ortaçağ'da ise eğer HDP'liler taş devrindedir.

Kürtler adına yapılan terör faaliyetinin temeli ırkçılığa dayanır. Zaten kendi ırkını savunmak adına insanlığını unutanlardan herşey beklenir.

Bunu hangi ırk adına yaparsan yap, bu savaş terör ve düşmanlıkları desteklemek anlamına geliyor.

Irkçılıktan daha korkunç birşey varsa o da dinciliktir. Din adına milyonlarca insan katledildi. ve sayısız insanın hayatı mahvedildi. 

Bu nedenle dinci siyaset, olası sonuçları bakımından ırkçı siyasetten bile daha tehlikeli ve zararlıdır.

Kürtler adına yapılan terör faaliyetinin temeli ırkçılığa dayanır. Zaten kendi ırkını savunmak adına insanlığını unutanlardan herşey beklenir.

Bunu hangi ırk adına yaparsan yap, bu savaş terör ve düşmanlıkları desteklemek anlamına geliyor.

Irkçılıktan daha korkunç birşey varsa o da dinciliktir. Din adına milyonlarca insan katledildi. ve sayısız insanın hayatı mahvedildi. 

Bu nedenle dinci siyaset, olası sonuçları bakımından ırkçı siyasetten bile daha tehlikeli ve zararlıdır. tabii bu "HDP'ye oy verin" anlamına gelmiyor.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler ve din karşıtı herkes, bence HDP yerine CHP'ye oy vermeli. ancak HDP'ye oy vermek de, terörü destekleme amacı taşımaz.

HDP güçlenirse, terörün anlamsız hale gelme ihtimali bile var.

Bu arada CHP'ye oy vermek de CHP'nin siyasetini desteklemek anlamına gelmez. Bu bir muhalefet yöntemidir. siyasi iktidarı hatalı bulduğunu ifade etmektir.

1 saat önce, TENTEN yazdı:

Diyalektik materyalist ne demek? Doktora sen görün.

PKK'yı desteklemek olmadığı kesin. Materyalizmin terörle bağlantısı nedir...? bunu açıklamıyorsan, doktor yolu göründü demektir:)

Ayrıca ateistlerin, materyalist olma zorunluluğu yoktur. Naturalizm denen birşey var. 

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Mindsurfer yazdı:

Bu nedenle dinci siyaset, olası sonuçları bakımından ırkçı siyasetten bile daha tehlikeli ve zararlıdır.

Bu nedenle dinci siyaset, olası sonuçları bakımından ırkçı siyasetten bile daha tehlikeli ve zararlıdır. tabii bu "HDP'ye oy verin" anlamına gelmiyor.

- Da bunlar hep standartlaşmış laflar. "PKK sevmiyom", "Mosul ve 12 Adalar ve Kıbrıs da bizim olsun", "din elden gitmesin", filan, MHP'li komünist, "Elhamdülihah Ateistim ama FETO çok kötü bir şey", "Ben Ateist ve Komünistim ama Evrime inanmıyorum" gibisinden laflar.

- Bırakırsan da namus cinayeti, kadınların evden çıkmaması (çalışmaması, okumamaması), Din / çoğunluk neyi savunursa onu savunma, ilkel orta-çağ zihniyetine dönüş veya bunun daha da geliştirilmesi filan çıkıyor.

Yani bu başlık kökünden çok saçma. Bir yere "Ben PKK'yı sevmiyom, Ben üç hilali daha çok seviyom, >Reisimi çok seviyom ama utandığım için söyleyemiyom" deyin. Ona göre cevap yazalım.

Diğer Forumda da var "ben Ateistim" deyip evrim teorisi ile ilgili "bilimsel" makale eklemişler.

Her neyse: "Kürtlerin Bağımsızlık arayışı" diye bir başlık açılır. Sonra her şey o makalede tartışılır. Sizin yönteminiz çok belli "Ateistseniz AKP'ye oy verin" gibi bir şey olmuş. Olmuyor.

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Mindsurfer yazdı:

Ateistler ve din karşıtı herkes, bence HDP yerine CHP'ye oy vermeli. ancak HDP'ye oy vermek de, terörü destekleme amacı taşımaz.

HDP güçlenirse, terörün anlamsız hale gelme ihtimali bile var.

Bu arada CHP'ye oy vermek de CHP'nin siyasetini desteklemek anlamına gelmez. Bu bir muhalefet yöntemidir. siyasi iktidarı hatalı bulduğunu ifade etmektir.

PKK'yı desteklemek olmadığı kesin. Materyalizmin terörle bağlantısı nedir...? bunu açıklamıyorsan, doktor yolu göründü demektir:)

Ayrıca ateistlerin, materyalist olma zorunluluğu yoktur. Naturalizm denen birşey var. 

PKK diyalektik materyalist bir örgüttür. Amacı komunizmi yaymakdır.

Komunizmin amacı ise kapitalist devleti yıkmaktır.

Komunist olan  çoğu  materyalist   PKK yı desteklerler.

www.pkkonline.com/tr

tarihinde TENTEN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, TENTEN yazdı:

Komunizmin amacı ise kapitalist devleti yıkmaktır.

Komunist olan  çoğu  materyalist   PKK yı desteklerler.

www.pkkonline.com/tr

Seninde  bilmediyin bir şey yok be kardeşim.

Sitelerde Paylaş
On 08.02.2017 at 10:05, Kaunos yazdı:

Bu nasıl dandik bir başlık? Ulan HDP ile Ateistliğin ne alakası var be Irkçılıktan gözü dönmüş herif? Siz kimsiniz, sizi kim üretip piyasaya salıyor?

Yüzlerce kere yazdık yine yazalım ki bu beyinsizlerin yazısını doğru sananlar aydınlansın: Ateizm'in ne siyasi ne de etnik bir kökeni yoktur; bir manifestosu, bir kullanım kitabı, bir tüzüğü mevcut değildir. Bir faşist de, bir komünist de, bir HDP'li de, bir AKP'li de Ateist olabilir... Ateizm parti tutmaz, ideolojisi yoktur ve bir ırkı desteklemediği gibi, bir ırka da karşı çıkmaz... Tanrının varlığını reddetme dışında nötr'dür...

Üç kuruşluk bilginiz yok, çıkmış başlık açma cesareti gösteriyorsunuz.

Haa unutmadan ilave edeyim; HDP yasal bir partidir ve 7 milyonun üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından oy almıştır... Kapiş?

Bu başlık gerçeten insan olanın zoruna gider ateislikten bir alakası yok. eyer bir ateist insalık adına bir kötülük yapıyorsa.onun ateisliyine tüküreyim insanda vicdan onur şeref haysiyet olmadıktan sonara ne işe yarar. bak şimdi bir empati yapalım konu üzerinde. ben  bu saydığın her iki partiyide çöpe at derim ikiside insanlğa düşmandır. insanlıktan nasbini almamışlar her ikiside. birsi ışidci biri pkk adına insan kıyımı yapıyorlar. ben diyorum her ikisindenden olan atesit olacaksa ben öyle atestin  içine edeyim. zaten o kafada olan ateist olmaz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, TENTEN yazdı:

PKK ya "ateist bir örgüt" diyebilmeniz için, amacının "ateizmi yaymak" olması gerekir.

Oysaki PKK'nın amacı, bölücülük yaparak kürt devleti kurmak.

Onlara "Kürdistan kurulacak ancak müslüman kürtlerle birlikte yöneteceksiniz" dediklerinde kabul etmiyorlar ise, ancak o zaman "ateist örgüt" diyebilirsin. Böyle birşey sorulması dahi komiktir ve saçmalıktır.

O yüzden bu iddia bir zırvadan öteye geçemez !

Bunlar dinci yobazların, ateistleri karalamak için musait yerlerinden uydurdukları palavralar.

Tersine ateistlerin çoğu, terör ve şiddetten nefret ettiği için dinden uzaklaşmaya başlar. Çünkü islam, bölücü ve terörist bir dindir. Aksini iddia etmek, kuranı hadisleri, ve tüm islam tarihini inkar etmek anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Da bunlar hep standartlaşmış laflar. "PKK sevmiyom", "Mosul ve 12 Adalar ve Kıbrıs da bizim olsun", "din elden gitmesin", filan, MHP'li komünist, "Elhamdülihah Ateistim ama FETO çok kötü bir şey", "Ben Ateist ve Komünistim ama Evrime inanmıyorum" gibisinden laflar.

- Bırakırsan da namus cinayeti, kadınların evden çıkmaması (çalışmaması, okumamaması), Din / çoğunluk neyi savunursa onu savunma, ilkel orta-çağ zihniyetine dönüş veya bunun daha da geliştirilmesi filan çıkıyor.

Yani bu başlık kökünden çok saçma. 

Başlık saçma tabii de, alıntı yaptığın mesajımda aynı cümleler, 2 defa çıkmış. orayı farketmedin mi:)

Texte yazıp copy-paste ile yazarken öyle çıkmış, sonradan farkettim.

Bu arada bazı görüşlerin standartlaşmış olması yanlış olduğunu göstermez. bu bazen evrensel doğrular olmasından da kaynaklanır.

İnsan hakları, eşitlik, barış gibi kavramlar da standarttır mesela...

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Robespierre yazdı:

Hade lenn!

Anca lakap tak, hakaret etmeye çalış.

HDP'nin o lağım farelerini sahiplenmesinden sana ne demedin mi lan ibiş? Ben de sana diyorum ki, Trump'ın politikalarından bize ne? Niçin onu dünyanın her yerinde eleştiriyorlar? E mına goyim, onu eleştirebiliyoruz da senin kutsal HDP'ni niye eleştiremiyoruz? Onların niçin bir dokunulmazlığı olsun? HDP ortaçağ vampirlerini sahiplenirse onu eleştiririz. Ve evet. Yaptıklarının hesabını bana da vermek zorunda! Oldu mu? Şimdi o minik beynini çalıştır ve başı sonu olan cümlelerle bir cevap yaz. Hadi bakalım ibişçiğim.

Seni HDP kucağına alsın... HDP'den sonra ırkına sövdüğün Kürtler ve HDP'ye oy vermiş Türkler kucaklasın.. Hepsi bir araya gelsin senin gibi ırkçı, sosyal bir faşisti şekil-şekil düdüklesin, kucaklarında hoplatsın...

Olum sen HDP ayağına kafayı yiyecen, doğu abinle devlet abine benzeyip ipine olacan.. Akıllı ol, aklına sahip ol diyecem, amma sende ske sürülecek akıl kalmamış... Eee en iyisi skter ol git, benim, kapsama alanımdan defol... Ben sosyal faşistlerle konuşmayı çookk önceden bıraktım.. Senin gibi yavşak bir sosyal faşiste ayrıcalık sağlamam... Okey mi kıçı kırık faşist?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kaunos said:

Seni HDP kucağına alsın... HDP'den sonra ırkına sövdüğün Kürtler ve HDP'ye oy vermiş Türkler kucaklasın.. Hepsi bir araya gelsin senin gibi ırkçı, sosyal bir faşisti şekil-şekil düdüklesin, kucaklarında hoplatsın...

Olum sen HDP ayağına kafayı yiyecen, doğu abinle devlet abine benzeyip ipine olacan.. Akıllı ol, aklına sahip ol diyecem, amma sende ske sürülecek akıl kalmamış... Eee en iyisi skter ol git, benim, kapsama alanımdan defol... Ben sosyal faşistlerle konuşmayı çookk önceden bıraktım.. Senin gibi yavşak bir sosyal faşiste ayrıcalık sağlamam... Okey mi kıçı kırık faşist?

Tek marifetin bu işte. Küfür hakaret.

Solcu musun sen şimdi? Kendini solcu sanıyorsun değil mi? Sen Obama'nın sol taşşağının kılısın! Anca o kadar solcusun. Sktir git şimdi. Yavvuşak herif!

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, malta erigi said:

Robes abi, 3 lağım faresi diyorsun da seyit rıza'yı diğer 2 sünni arap artığı terörist pislik ile bir tutmamak lazım. 

Seyid Rıza denen haydut Alevi olduğu için onu ayrı mı tutalım?

Bak Malta, eğer solcu isen o dönemin solcularının söylediklerini ciddiye almak zorundasın. Daha sonra kulağına cia suyu kaçmış olan soldan yemişlerin sözlerini değil. 

1938'de bütün sosyalistlerin değer verdiği 2. Enternasyonal hali hazırda faaliyette. Bugün CIA'nın kucağından konuşanları değil, onların söylediklerini ciddiye almak zorundasın.

Ne diyor 2. Enternasyonal? Genç cumhuriyet gerici ayaklanmayı ezdi diyor. Benim için konu kapanmıştır.

Seyid Rıza denen haydut şefini Şeyh Said'den ayrı tutmak ırkçılıktır. Bir devrimci böyle sapkın düşüncelerin içine girmez. Bu kadar net.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...