Jump to content

Doğu Perinçek AKP'li olduğunu itiraf etti

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Perinçek dediğniz adam, 60 yılların gençlik lideri, akademisyen, ağzı laf yapan, aksiyoner biridir. Babası uzun süre parlementerlik yapmıştır. Ailesin de devlet de üst düzey görev yapmış çok insan vardır. Bu adam istese 50 yıldır her parlemento da ve hükümet de olurdu. Oysa o her devrin maduru olmuş hayatının önemli bir bölümü ceza evlerin de geçmiştir. Seversiniz, sevmezsiniz, beğenmeyebilirsiniz. Ama böyle bir adamın 70 yaşından sonra yalaka olacağını düşünmek komik olur.

Sitelerde Paylaş

Doğu Abi o sözleri Devlet Bahçeli'nin saçma sapan hezeyanları üzerine söyledi.

Ne demişti Bahçeli? Erdoğan ile Perinçek arasında kalsak, Erdoğan'ı tercih ederiz. Bu sözle, Evetçi cepheyi tahkim etmeye çalıştığı açıktır. Hayır vermeyi düşünen milliyetçileri Evet safına çekmeye çalışıyor. Yoksa referandum Erdoğan mı Perinçek mi sorusuna cevap aramıyor. Referandumda hayır çıksa, Erdoğan cumhurbaşkanı kalmaya, Binali Yıldırım başbakan olarak kalmaya devam edecek. Ama Bahçeli özellikle cahil milliyetçi kesimlerin ilkel duygularını kışkırtmaya çalışıyor.

Doğu Abi Bahçeli'nin çirkin politik hamlesine zekice bir karşılık vermiştir. Nitekim Bahçeli'nin sesi kısıldı.

Doğu Abi'yi eleştirenler, siz referandumda Hayır oyu kullanmayacak mısınız? O zaman Perinçek size hitap etmiyor, Perinçek kararsız kalmış olan muhafazakar tabana hitap etmeye çalışıyor. Senin hoşuna gitmemesi normal. Senin hoşuna gitse, muhafazakarların hoşuna gitmeyecek. Bunu anlayamıyorsunuz ama gerçek bu.

Biz Erdoğancı falan değiliz. Açık ve etkili şekilde Hayır propagandası yürütüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Salağın teki zaten. Bir ara Atatürk'e diktatör falan diyordu. Abdulhamid gündeme geldiği zaman bir programa katılmıştı CNN'de miydi neydi. Orada da Türk demokrasisi en iyi Atatürk zamanında yaşandı falan diyordu. AKP tabanı için de Atatürk Abdulhamid'ten daha birleştirici bir güçtür gibi salakça sözler sarfediyordu. Ulan Atatürk hangi işini halka danışarak yaptı ki demokrat olsun? Tamam kafasında demokrasi fikri vardı ama demokrasiyi getirmek için önce demokrasiyi ortadan kaldıracak fikirlerin kökünü kazıması gerekiyordu. Bunun için de ülkeyi demokrasiyle değil diktatörlükle yönetti.

Ayrıca nasıl Atatürk birleştirici bir güç olsun milyonlarca Arap hayranı ve PKK'lının olduğu bir ülkede? AKP tabanının yüzde 99'u Abdulhamid'i çok sever ve Atatürk'ten de nefret eder.

AKP'nin kıçını yalayacağım derken saçmalıyor işte böyle moruk.

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, Robespierre said:

Doğu Abi 

Doğu abin soğuk savaş döneminde kullanılmak üzere piyasaya sürülmüş mit-CIA ortak projesidir.

Mit-CIA savundukları teze karşılık antitez olarak bu kişiliği ortaya atıp,antitezin ne kadar kaypak,dönek,hizipçi,ihbarcı yani güvenilmez olduğunu gösterip kendi tezlerini sağlama almışlardır.

Doğu abinin yeşil kuşak projesine katkıları çok büyüktür çok..!

Sitelerde Paylaş

Her dönem iktidarlara yakın duran, bu uğrda fırıldaklıkta sınır tanımayan bu yanardönerin bugün Tayyipçi olması sürpriz değil.. Neredeyse 50 yıldır bu işin içindedir, bütün sol kesim ve liderleri yok edilmişken kendisine hiç bir bok olmamıştır. Çünkü bu kalitesiz herif yeri gelir Apo'nun kucağına oturur, yeri gelir bu şekilde Tayyipçi olur...

Hans von Aiberg isimli bir sahtekar vardı. Hiç bir iş yapmaz, çalışmaz, kazanmaz ama krallar gibi yaşardı. Bunu yaşatanlar etrafına toplanmış bir avuç beyinsiz mürit idi... Ben ne zaman bu Perinçek isimli asalağı görsem, aklıma nedense Hans gelir.  

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tremor said:

Doğu abin soğuk savaş döneminde kullanılmak üzere piyasaya sürülmüş mit-CIA ortak projesidir.

Mit-CIA savundukları teze karşılık antitez olarak bu kişiliği ortaya atıp,antitezin ne kadar kaypak,dönek,hizipçi,ihbarcı yani güvenilmez olduğunu gösterip kendi tezlerini sağlama almışlardır.

Doğu abinin yeşil kuşak projesine katkıları çok büyüktür çok..!

Ya, Tremor bilmiyorsun be kardeşim. İnan bana bilmiyorsun. Sana sempatim var o yüzden düşük bir tonda yazacağım.

Yeşil kuşak projesi nedir? Aydınlıkçılar bu projede hangi rolü üstlendiler. Bir tane örnek versene. Tek bir örnek.

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, Üçüncü Görüş said:

Salağın teki zaten. Bir ara Atatürk'e diktatör falan diyordu. Abdulhamid gündeme geldiği zaman bir programa katılmıştı CNN'de miydi neydi. Orada da Türk demokrasisi en iyi Atatürk zamanında yaşandı falan diyordu. AKP tabanı için de Atatürk Abdulhamid'ten daha birleştirici bir güçtür gibi salakça sözler sarfediyordu. Ulan Atatürk hangi işini halka danışarak yaptı ki demokrat olsun? Tamam kafasında demokrasi fikri vardı ama demokrasiyi getirmek için önce demokrasiyi ortadan kaldıracak fikirlerin kökünü kazıması gerekiyordu. Bunun için de ülkeyi demokrasiyle değil diktatörlükle yönetti.

Ayrıca nasıl Atatürk birleştirici bir güç olsun milyonlarca Arap hayranı ve PKK'lının olduğu bir ülkede? AKP tabanının yüzde 99'u Abdulhamid'i çok sever ve Atatürk'ten de nefret eder.

Atatürk'e diktatör diyemezsin,pkklı gibi konuşuyorsun çarparım bak.

Atatürk kanuna uymayan ne yapmışta diktatör oluyor?Diktatör dediğin adam kendinden başka bir şey düşünmez,

Atatürk bir devrimcidir diyeceksin!

Oldu mu!

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tremor yazdı:

Atatürk'e diktatör diyemezsin,pkklı gibi konuşuyorsun çarparım bak.

Atatürk kanuna uymayan ne yapmışta diktatör oluyor?Diktatör dediğin adam kendinden başka bir şey düşünmez,

Atatürk bir devrimcidir diyeceksin!

Oldu mu!

Önce diktatörün ne olduğunu öğren:

Celal Şengör'ün Dahi Diktatör kitabını okumanı tavsiye ederim.

Hem sana ne oluyor ki sana mı kaldı Atatürk'ü savunmak? Sen HDP'ye sempati duyan büyük ihtimalle sosyal demokrat bir insansın. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Üçüncü Görüş said:

Sen tam olarak ne savunuyorsun? Atatürk diktatördü ve yine diktatörlük mü gelsin? 

HEPAR'lıyım diyorsun ama ben Pamukoğlu'nun Atatürk'ü diktatör olarak gördüğünü sanmıyorum. Pamukoğlu parlementer demokrasiyi savunuyor.

Cumhuriyetin kuruluş ve  ilk yılları bir ara dönemdi. Çok önemli bir rejim değişikliği yapılıyordu ayrıca çok ciddi güvenlik sorunları vardı. O dönem uygulanan yönetim şeklini ideal bir model olarak düşünen bir Atatürkçü yoktur. Atatürkçüler, uygulanmaya çalışılan fikirleri savunuyor. Yöntemleri değil.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Üçüncü Görüş said:

Bu söylediğin çok ayıp. Genç bir çocuksun, gençliğine verip seni mazur görüyorum. Ama bu söylediğine Osman Paşa da çok sinirlenir. Böyle ifadeler kullanma.

Doğu Perinçek, Avrupa mahkemelerinde Ermeni yalanlarına karşı Türkiye'yi savundu. Sadece bu hareketi bile senin gibi bir gencin ona daha saygılı davranması için yeterli olmalıdır. 

Vatan Partisi AKP'ye muhalefet ediyor. Ancak bizim AKP tabanını etkileme ve o safları gevşetme gibi bir amacımız var. Var olan durumda, kafa kafaya vurarak bir sonuç alamıyoruz. Laik ve cumhuriyetçi kesimlerin oranı belli. Farklı şeyler denemek lazım. Biz bunu yapıyoruz.

Ayrıca biz TSK'nın PKK'ya karşı yürüttüğü savaşı destekliyoruz. HEPAR desteklemiyor mu? Hendeklerin yıkılması doğru olmadı mı? TSK'nın Suriye'ye bir kama gibi girmesi doğru olmadı mı? HEPAR'ın bu konularda görüşleri nedir? Biz devlet içindeki FETÖ casusların ayıklanmasını destekliyoruz. HEPAR buna karşı mı? Bizim AKP'li olarak suçlanmamıza sebep olan görüşlerimiz bunlar. Siz bu konularda ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçeğin ismi Hepar ya da "diktatör" kitabının yazarı ile aynı yerde anılmamalıdır.

Hepar'ı da hanginiz nerden buldunuz anlamadım. Herhalde faşizm yetmedi, daha faşizm olsun derdindesiniz.

De Perinçek, yer yer acayip fikirleri olsa da, fena bir politikacı değildir. Faşist/ şovenist hiç değildir.

- Bu bir de dikkat çekmek için ne diyeceğinizi şaşırdınız herhalde. Burada bir tek "diktatör" başlığı eksikti. Da bu saygı eksikliğidir. Cumhuriyetin kurucusu için söylenecek şey var söylenmeyecek şey var. Dikkat çekmek isteyen mesela "Atatürk İnönü ile iyi anlaşıyor muydu?" gibi gerçekçi bir başlık atıp oradan demagoji yapabilir. da "diktatöre" benzetilecek adam adam, benzetilmeyecek adam var.

Bu kadar manşete gerek yok. Ne demek istiyorsanız açık açık söyleyin.

Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir mantık değil mi? Bugün hayır diyenlere baktığımız zaman, hangi siyasi partiler hayır demektedir. Kemalist, Ulusalcı Chp, Sosyalist, Kürtçü HDP, Bir takım milliyetçiler, MHP tabanındaki bir kısım diyelim. İslamcı Saadet Partisi, adını hatırlamadığım kadar diğer farklı partiler ve ideolojiler.

Bunlar şimdi referandumda hayır dedikleri için, birbilerini destelemiş mi oluyorlar. Tabiki hayır. 

Perinçek'in mantığına göre, Tayyip iyi bir şey yaparsa onu destlerim, kötü yaparsa eleştiriririm. Adamın düşüncesi bu yöndedir.

Peki çok basit bir soru sormak istiyorum. Perinçek Akp'li ise, neden partisi ve kendisi referandumda "hayır" oyu kullanacaktır?

Sitelerde Paylaş

Perinçek öyle büyük bir siyasetçi de değildir. Geçmişte çok gerçekçiydi. Ermeni soykırımı iddialarına karşı dik bir duruşa sahipti. Ben onun artık yaşlanmış olabileceğini düşünüyorum. Örneğin Amerika ve Avrupa karşıtı düşünceleri çok fazla 80'öncesi dönemlere özgü.

Siz gene CHP'ye gelin, bu tür şeyleri şimdilik boş verin.

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek'in AKP'li parababaları ekibine arabasını bağladığını körler bile gördü, lakin sahte Vatan Partililer bir türlü göremedi.

Parlemento siyasetine yönelik taktik esnemelere göre bir kişi desteklenmez. Programa uygun hareket eden biri ile hemen müttefiklik kurulacağı, onun "bizim cephemize geldi" şeklinde değerlendirileceği anlamına gelmez. Buna ekletik bir yöntemdir. Hele hele parababaları ahırı olan TBMM'de bu yapılıyorsa iki defa düşünmek gerekir. Ancak Perinçek hiç şaşırtmayan şekilde iktidar ile cephe oluşturup oradan milli hükümetler çıkarma telaşına düşüyor.

Doğru yöntem, cephe siyasetini parti tabanları ile birlikte kurmaktır. Bunun için ajitasyon, propaganda yapmaktır. Parababası partilerinin başlarının taktiklerinin program ile uzlaşması, gel-geç bir durumdur. Ancak parababası partisinin (CHP-MHP-AKP-HDP böyledir) tabanı ile cepheler kurmaya davet etmek, birlikte hareket etmek, birlikte eylem yapmaktır asıl olan. Bu doğrultuda programı doğrultusunda tutarlı olan parti Halkın Kurtuluş Partisidir. Yığın örgütlerinin bağını gün geçtikçe arttırarak, diğer partilerin tabanlarından takdir toplayarak, ilkelerinden taviz vermeden siyaset yaparak ilerlemektedirler.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Robespierre yazdı:

Sen tam olarak ne savunuyorsun? Atatürk diktatördü ve yine diktatörlük mü gelsin? 

HEPAR'lıyım diyorsun ama ben Pamukoğlu'nun Atatürk'ü diktatör olarak gördüğünü sanmıyorum. Pamukoğlu parlementer demokrasiyi savunuyor.

Cumhuriyetin kuruluş ve  ilk yılları bir ara dönemdi. Çok önemli bir rejim değişikliği yapılıyordu ayrıca çok ciddi güvenlik sorunları vardı. O dönem uygulanan yönetim şeklini ideal bir model olarak düşünen bir Atatürkçü yoktur. Atatürkçüler, uygulanmaya çalışılan fikirleri savunuyor. Yöntemleri değil.

Ben demokrasiyi falan umursamıyorum. Atatürkçü bir diktatörü demokrasi ile başa gelmiş bir İslamcıya ya da Kürtçüye seve seve tercih ederim.

İlber Ortaylı Abdulhamid için de diktatör diyor. Türkiye'nin Yakın Tarihi kitabında diyordu bunu. O kitapta diktatörlüğün aslında kötü bir şey olmadığını halk arasında yanlış ve kötü manada kullanıldığını söylüyordu. Celal Şengör'ün Dahi Diktatör kitabı da özetle bunu söylüyor. Diktatör kelimesini bir hakaret olarak görmüyor yani o da. Zaten kendisinin sıkı bir kemalist olduğundan kimsenin şüphesi yok.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Robespierre yazdı:

Bu söylediğin çok ayıp. Genç bir çocuksun, gençliğine verip seni mazur görüyorum. Ama bu söylediğine Osman Paşa da çok sinirlenir. Böyle ifadeler kullanma.

Doğu Perinçek, Avrupa mahkemelerinde Ermeni yalanlarına karşı Türkiye'yi savundu. Sadece bu hareketi bile senin gibi bir gencin ona daha saygılı davranması için yeterli olmalıdır. 

Vatan Partisi AKP'ye muhalefet ediyor. Ancak bizim AKP tabanını etkileme ve o safları gevşetme gibi bir amacımız var. Var olan durumda, kafa kafaya vurarak bir sonuç alamıyoruz. Laik ve cumhuriyetçi kesimlerin oranı belli. Farklı şeyler denemek lazım. Biz bunu yapıyoruz.

Ayrıca biz TSK'nın PKK'ya karşı yürüttüğü savaşı destekliyoruz. HEPAR desteklemiyor mu? Hendeklerin yıkılması doğru olmadı mı? TSK'nın Suriye'ye bir kama gibi girmesi doğru olmadı mı? HEPAR'ın bu konularda görüşleri nedir? Biz devlet içindeki FETÖ casusların ayıklanmasını destekliyoruz. HEPAR buna karşı mı? Bizim AKP'li olarak suçlanmamıza sebep olan görüşlerimiz bunlar. Siz bu konularda ne düşünüyorsunuz?

3 ay sonra falan 20 yaşımı doldurmuş olacağım. Çocuk sayılır mıyım artık orası sana kalmış.

Daha önce Osman Paşa'nın Doğu Perinçek'i PKK'ya yardımda bulunmakla suçlamıştı ve mahkemelik olmuşlardı diye hatırlıyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...