Jump to content

Doğu Perinçek AKP'li olduğunu itiraf etti

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lütfen gitmeyin.

Ben burda yazan her kişyi bir zenginlik olarak görüyorum. Ne kadar değişik düşünce/fikir olursa o kadar iyi.

Olayları değişik açılardan görebilmem, yeni şeyler öğrenebilmem için bu çok sesliliğe muhtacım.

Şimdi iğne/çuvaldız geliyor!

Mindsurfer arkadaş forumun dilini temizlemek için çok uğraştı ama birçok kişi buna karşıydı. (Kimler karşı geldi hatırlamıyorum). O gün küfürsüz/hakaretsiz yazışmalara karşı olup bu gün küfürlerden şikayetci olmak mantıklı olmaz.

Küfürsüz yazışmak zor olmaması gerek.

Size nasıl davranılmamasını istiyorsanız başkasına da öyle davranmayın.

Bazen tartışmayı zamanında bırakmasını da bilmek gerek.

Ve modaröterlerin bu hakaret/küfür konusunda örnek olmaları yararlı olur.

Şimdilik benden bu kadar

İyi günler.

Lütfen forumda yazmaya devam edin!!!

Sitelerde Paylaş

Robespierre ve impressivo ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum,

Neden derseniz?

Bu coğrafyada küfür doğal birşeydir,biz İngiltere'nin derin,entellektüel saray koltuklarından yetişmedik,Biz Anadolu'nun toprak yollarında,tahta yataklarında,ısınmayan sobalarına yapışarak büyüdük,bizim bilgi alacağımız tek kaynak bakkal mehmet di,o da bol küfür ederdi,sokağa tükürürdü,

Küfür bizim kaderimizdir,Ne yapsak bunu değişteremiyoruz,ben küfretmesem o küfrediyor..

Sitelerde Paylaş

Robespierre, forumun bir elin parmağını geçmeyen, çok değerli yazarlarından biriydi. Gitmesine yazılarını takip eden ve kendisinden bir şeyler öğrenen biri olarak çok üzüldüm. Umarım adminler üyeliğini tekrar açarlar ve yazmaya devam eder... Robespierre gibi değerli üyeleri kırmamak, gücendirmemek lazım. 

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

S.ADMİNİSTRATOR  bey, benim için yazdığınız yazıdan dolayı  size Teşekkür ederim.

KÜFÜRE izin verilmemesi yerinde bir  uygulama.Ama  göz göre göre YALAN söylemekte KÜFÜRDEN  kalır yanı yoktur.Bence bu tıp insanlar kim olursa olsun burda tutulmamalı.Bunlar ınsanları tartışmadan koparıp KAVGAYA yönlendirir.

Bir örnek vereceyim,Harzem şahı,çok aydın biriymiş.Ülkesinde bir çok illerde TARTIŞMA  salonları açmış.İsteyen her dinden,hermezhepden ,her politik düşünceden insanlar buralara gidip DÜŞÜNCE alışverişinde bulunurmuşlar.

Mevlana Celalettinin (Moğol casusu) babası Bahaeddin Veledde bu salonlardan birine aralıksız gidermiş.Ama nekadar uğraşsada düşüncelerini kimseye kabul ettiremez (yalnız ben doğruyum düşüncesinden).Veledin sinirleri bozulur taraf bulamadığından ve Harzem şahına çıkar aynan şöyle der(terbiyesizce) Şah bu salonları kapat ve hepisine en ağır CAZALARI ver(öldür)

Çok sinirlenen şah ,bana bak der NAMUSUNLA buralara devam edeceksen et yoksa DEFOL bu ülkeden.Kalırsan bu ülkede senin için  ıyı olmaz.Bu papara üzerine Veled ülkeyi terk eder gider Bağdada yerleşir.Nasıl olsa un elden suda gölden.Selçuklunun sırtından geçinir gider.Veledin oğlu CALALETTİN yediği  TABAĞA  SIÇAR.Selçuklunun gizli sırlarını Moğollara yüksek para karşılığı satar.Bu  ZAYIF  TARAFLARINDAN  yararlanan Moğollar,Selçukluyu bitirir ve Calalettın Moğol ordu komutanlarından ÇAÇAYLA gardaş olurlar.Veeeeeeeee bu  Veledi zinaların  hala kıçını yalıyoruz,aydınımızdan cahalımıza kadar.Bu konuları birkaç dafa yazıp asmıştım buralara.

Kalın sağlıcahla

Dedeniz

Not:     DÜMENCİ ınsandan hanki görüşten olursa olsun, dürüstlük beklenemez.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

BurakTuna: Perinçek denen şarlatan, nihayet AKP'li olduğunu ve akp'ye hizmet ettiğini itiraf etti.Zaten hiçbir zaman bu şahıstan haz etmedim. 

Tolonbeg:BurakTuna,senin bu lafına ınsan ağızıyla değil GÖTÜYLE  güler.Açıklamayada gerek duymuyorum.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
On 11.02.2017 at 22:51, tolonbey yazdı:

Dedeniz

Tolon Bey ; selam. Siyasi tartışmalarda kavga her zaman olur. İnsan kendi en yakın arkadaşıyla bile siyasi tartışmada kavga edebiliyor. Ben  böyle düşünüyorum. Söylemlere göre böyle. Madem siz zıttını düşünüyorsunuz, aksini ispatlayın, belki fikir değiştiririz. Yani iftira ettiğim birşey yok. Benim gördüğüm açıdan böyle. İftira atmak gibi bir niyetim yok yani. Esenlikle kalın.  Büyüğümsünüz, sözünüzü yahşi yahşi dinlerim merak etmeyin. :) 

Sitelerde Paylaş
On 10.02.2017 at 22:28, Robespierre yazdı:

Uzatmayalım o zaman. Üyeliğimi sonlandırınız.

İletilerin çoğu silindiği için neler olduğunu tam olarak bilemiyorum ama her ne olursa olsun kızmış veya kırılmış ve gitmişsin.

Dilerim burayı takip ediyor ve çağrıları okuyorsundur. Ben de kararını tekrar gözden geçirmeni ve gelmeni rica edeceğim, diğer arkadaşlar gibi. Sen okunurluğu yüksek, son derece iyi niyetli, politik görüşü ne olursa olsun üyelerin büyük çoğunluğu tarafından sevilen ve saygı duyulan bir yazarsın. Dediğim gibi başlıkta neler oldu bilemiyorum ama insan sonuçta bu. Geçenlerde bir arkadaşla yine bu Perinçek konusunda karşılıklı küfürleşmiştiniz ve ikiniz de üçer gün uzaklaştırma almıştınız, hatırlıyorum. Döndün ve hiç şikayet etmeden yazmaya devam ettin. Olgunca davrandın.

Şimdi de geri dön ve kaldığın yerden devam et Sevgili Robespierre. Kırılma kimseye. 

Sitelerde Paylaş

AKP=Devle=RTE. 

Bahçeli RTE'nin sağ kolu ve bacağı, Perinçek ise sol kolu ve bacağı oldular, onu paylaşamıyorlar.. Bahçeli 'nin, gerek adının Devlet olması, gerekse ideoloji olarak sağcı (Milliyetçi-İslamcı) olması olası nedeniyle ona yakışıyor. Sosyalist solcu Perinçek'in bu tavrı sırım sırım sırıtıyor.. 

Sitelerde Paylaş

Ben Robespierre. Destek mesajları yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Artık bu havalı nick'i kullanacağım. Tabula Rasa.

Vatan Partisi, Doğu Perinçek ve Aydınlıkçılar AKP ya da Tayyip Erdoğan'ı desteklemiyor. Referandumda açık ve etkili şekilde HAYIR propagandası yürütüyoruz. Nasıl AKP'lilikmiş bu? Mesela AKP'liler bizim HAYIR propagandası yürütmemiz hakkında ne düşünüyordur sizce?

Biz bir siyasi partiyiz. Diğer partilerin hepsi ile örtüşen ve çatışan fikirlerimiz var. Bütün partilerin diğer partiler ile benzer ve aykırı fikirleri vardır. AKP ile örtüşen hiçbir görüşümüz yok. Ancak Tayyip Erdoğan 7 Haziran seçimlerinden sonra batının kendisine düşmanca bir tutum aldığına emin oldu ve bizce Türkiye taraftarı bazı politikalara girişti.

Nedir bunlar?

1- PKK'yı ezme politikası

2- Fethullah casusluk örgütü ile savaş

3- Çok minik ve zayıf bir yönelim olmak ile birlikte üretim ekonomisine yöneliş

4- Yetersiz ve zayıf bir yönelim olarak yerli ve bağımsız savunma sistemlerine yöneliş

5- Kandırmaya yönelik ve güvenilmez bir manevra olmasına rağmen Avrasya'ya yöneliş.

Bu 5 madde, Vatan Partisi programıdır. Vatan Partisi programınını herhangi bir bölümünü uygulayan ya da destekleyen partiler ile o konuda anlaşmış sayılırız. Bu bizim onlara yöneldiğimizin değil, onların bizim programımıza yönelmesi anlamına gelir. 

Tayyip Erdoğan ve AKP, Doğu Perinçek'e sempati duyduğu ya da hak verdiği için yukarıda saydığım politikalara yönelmedi. Konjonktürel zorunluluklar onları mecbur etti. Bir yöne gitmek zorundaydılar ve orada biz vardık.

Vatan Partisi, hiçbir parti ile %100 uyuşan görüşlere sahip değildir. İşin doğrusu hiçbir parti başka bir parti ile böyle bir konum içinde olamaz. Örneğin en yakın olduğumuz CHP ile de birçok konuda anlaşamıyoruz. Ama CHP bizim kimi seçimlerde oy istediğimiz bir partidir. Buna karşın AKP için asla oy istemedik ve görünür gelecekte istemeyeceğiz.

Neyse o.

Sitelerde Paylaş

Bizi eleştirenlerin bir bölümü, aslında Tayyip Erdoğan'ın bazı politikalarını desteklememize değil, PKK'ya karşı olmamıza kızıyorlar. Bir bölümü de batı karşıtı olmamızdan dolayı bize düşmanlık duyuyor.

Aslında bizim programımıza duydukları düşmanlığı maskeleyerek, bizi Tayyip Erdoğan taraftarlığı ile suçluyorlar. Bizim gösterdiğimiz dürüstlüğü onlardan da beklemek hakkımız.

Siz bizim Tayyip Erdoğan ile bazı konularda paralel görüşler savunmamızı bahane ediyorsunuz. Aslında PKK ve batı karşıtı olmamız sizi delirtiyor. Mesele bu. Dürüstçe, mertçe tartışmak istiyorsak konuyu bu minvalde tartışalım. Tayyip Erdoğan kuş misali. Bugün bizim söylediklerimizi söyler, yarın gider yine İmralı penceresine konar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tabula Rasa yazdı:

Bizi eleştirenlerin bir bölümü, aslında Tayyip Erdoğan'ın bazı politikalarını desteklememize değil, PKK'ya karşı olmamıza kızıyorlar. Bir bölümü de batı karşıtı olmamızdan dolayı bize düşmanlık duyuyor.

Aslında bizim programımıza duydukları düşmanlığı maskeleyerek, bizi Tayyip Erdoğan taraftarlığı ile suçluyorlar. Bizim gösterdiğimiz dürüstlüğü onlardan da beklemek hakkımız.

Siz bizim Tayyip Erdoğan ile bazı konularda paralel görüşler savunmamızı bahane ediyorsunuz. Aslında PKK ve batı karşıtı olmamız sizi delirtiyor. Mesele bu. Dürüstçe, mertçe tartışmak istiyorsak konuyu bu minvalde tartışalım. Tayyip Erdoğan kuş misali. Bugün bizim söylediklerimizi söyler, yarın gider yine İmralı penceresine konar.

Rusya'yı destekliyorsunuz Rusya'dan dost olmaz yaptıkları deidkleri ortada. Ruslar PKK'yı bile terör örgütü kabul etmiyor.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Ateist Teolog yazdı:

Rusya'yı destekliyorsunuz Rusya'dan dost olmaz yaptıkları deidkleri ortada. Ruslar PKK'yı bile terör örgütü kabul etmiyor.

Rusya'yı desteklemiyoruz. Türkiye'nin içine düşürüldüğü durumdan çıkması için alternatifler düşünüyoruz. 

Rusya PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmiyor ama ABD PKK'yı kara gücü olarak görüyor ve silahlandırıyor. Bu durumda ABD'nin rakibi görünümünde olan Rusya ile işbirliği yapıp ABD'yi PKK ile işbirliğinden vazgeçirebiliriz diye düşündük. Çok yanlış bir düşünce mi sence?

Rusya her ülke gibi öncelikle kendi çıkarlarını düşünür. Trump ile anlaşma masasındalar. Trump Çin'e karşı Rusya'yı nötrleştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Karşılıklı jestleşme sonucu, Rusya böyle bir noktaya geldi. Bu kararlı bir nokta değildir. Her an farklı pozisyonlar çıkabilir.

Bizim için önemli olan Türkiye'nin çıkarlarıdır. Rusya Türkiye'ye tehdit olmaya başlarsa, Rusya'ya karşı Çin ile AB ile hatta ABD ile işbirilğini savunabiliriz. Ne gerekiyorsa o.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Rusya'yı desteklemiyoruz. Türkiye'nin içine düşürüldüğü durumdan çıkması için alternatifler düşünüyoruz. 

Rusya PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmiyor ama ABD PKK'yı kara gücü olarak görüyor ve silahlandırıyor. Bu durumda ABD'nin rakibi görünümünde olan Rusya ile işbirliği yapıp ABD'yi PKK ile işbirliğinden vazgeçirebiliriz diye düşündük. Çok yanlış bir düşünce mi sence?

Rusya her ülke gibi öncelikle kendi çıkarlarını düşünür. Trump ile anlaşma masasındalar. Trump Çin'e karşı Rusya'yı nötrleştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Karşılıklı jestleşme sonucu, Rusya böyle bir noktaya geldi. Bu kararlı bir nokta değildir. Her an farklı pozisyonlar çıkabilir.

Bizim için önemli olan Türkiye'nin çıkarlarıdır. Rusya Türkiye'ye tehdit olmaya başlarsa, Rusya'ya karşı Çin ile AB ile hatta ABD ile işbirilğini savunabiliriz. Ne gerekiyorsa o.

Beteri önlemek için daha az beteri mi seçtiniz bu aynı Perinçek ve Erdoğan seçiminde ülkücülere göre olan saçmalık gibi. Ülkücüler ikisini de seçmez.Türkiye de ABD'yi er Rusyayı seçmek zorunda değili.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Ateist Teolog yazdı:

Beteri önlemek için daha az beteri mi seçtiniz bu aynı Perinçek ve Erdoğan seçiminde ülkücülere göre olan saçmalık gibi. Ülkücüler ikisini de seçmez.Türkiye de ABD'yi er Rusyayı seçmek zorunda değili.

Tabii ki. Senin evin bodrumundaki nükleer başlıklı silahları hemen en yakın askeri birliğe teslim edersen, bu iki ülkeye de aynı anda sktiri çekeriz.

Değerli arkadaşım, siyaset elindeki enstrümanlar ile yapılır. Suriye'de Türkiye ister istemez bir taraf haline geldi. 

http://odatv.com/mossadin-sitesi-harita-yayimladi-2801171200.html

Bu haritayı görüyor musun? Mossad sitesinde yayınlanmış, bir devlet görüşünü yansıtan bir harita bu. Türkiye açıkça Suriye'de bir taraf olarak görünüyor ve ister istemez nükleer güç olan Rusya ve ABD arasında bir denge kurmak zorunda. Burada bir tercihe zorlandığımızı göremiyor musun?

Aslında güzel özetlemişsin. Beteri mi daha az beteri mi seçmeliyiz? Bütün hayatımız boyunca önümüze çıkan seçenekler böyle değil mi? Herşeyi ile mükemmel bir seçenek, hayatın boyunca önüne çıktı mı? Devletler için de durum böyledir. Hatta ABD ve Rusya için de durum böyledir. Tam istedikleri gibi olmaz. Biraz fire vermeyi, bazı şeyleri sineye çekmeyi kabul etmek zorunda kalırlar. Biz de kendi gücümüz ve yapabileceklerimiz çerçevesinde, olabilecek en makul seçeneği öneriyoruz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...