Jump to content

Recommended Posts

1 dakika önce, Temple Grandin yazdı:

İslam güzellemesi ne zaman yaptım. İslam, dediğiniz gibi toplum hayatını düzenlemeye çalışan şimdiki haliyle kötülüğün dibi halindedir. Aynen katılıyorum; topluma kunt bir düzen verme anlayışı, çoğu yerde kaosun ortaya çıkarttığı yaratıcılığı öldürür. Sizin din olarak bildiğiniz şey, küfürdür, müşrikliktir. Kuran ile mevcut uygulanan din kesinlikle aynı değil ve Kuran zaten bununla mücadele eden bir dile sahip.

Bak arkadaşım dilimde tüy bitti.Zina yapana 100 sopa cezası verin diyen bir din,zinaya neden olan eylemleri,uygulamaları da ortadan kaldırmak ister.Bunu yapayım derken,günaha,zinaya giden yolu kapatayım derken,insanların yaratıcılıklarının,yeteneklerin öldürüldüğü,çöl gibi bir düzen kurar.Örnek;Sarı saçlarına deli gönlümü bağlamışam,çözülmüyor mihriban türküsünü alalım.Bu Türkü islama göre sakıncalıdır,günah içeriyordur.İşid denilen islami oluşum neden,müzisyenleri kırbaçlayıp,çalgı aletlerini kırıyor,işte bu yüzden.Ben bu örnekleri veriyorum ki,islam iyi anlaşılsın.Bak demek ki neymiş,sorun tam olarak islamın kendisindeymiş.Ama sizin gibi kutsal uyuşturucu bağımlıları,kutsal uyuşturucuyu kaybetme korkusu yaşayanlar,bu gerçeği görmek yerine,gerçek islam bu değil diyorsunuz.Ben de diyorum,kutsal uyuşturucu bağımlılarının,islam konusunda sözleri değersizdir,çünkü bu kişiler,kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek için,aka kara der,eğer büker,kırk takla atar,gerçek islam bu değil der,yeter ki kutsal uyuşturucusu elinden uçup gitmesin. 

İslam devletini kafasında kurmayanlar,kafalarındaki islam devletinde yaşamayanlar,o devleti yönetmeyenler,bize gelip burda islamı anlatıyor.İslamı anlamanın yolu budur.İslamın egemen olduğu düzeni,beyninde kuracaksın,derinlemesine düşüneceksin,islam bir yere egemen olursa orda ne gibi değişimler olur diye kendine soracaksın,gerçek islam bu değil diyip işin içinden çıkmayacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, sağduyu said:

Hadi be, sen ancak kendini kandırırsın bu zırvalarla. Kuran çok iyiymiş de onu uygulayanlar kötüymüş de falan filan. 

Tahrim/4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Yahu burada karılarına söz geçirebilmek için "Bakın putum da, Cebrail de, salih mü’minler de, melekler de benden yana, hem ben sizi boşarsam putum bana itaat eden sürüyle bul ve bakire kadınlar verir." diyen cahil, ilkel bir çöl bedevisinin safsatalarından, zırvalarından bahediyoruz. Hadi bu herif zamanındaki cahil bedevileri kandırabilmiş, peki günümüzün kendini akıllı, zeki, uyanık sanan insanlarının mazereti ne?

Mazeretim, başta ortaya koyduğum hipotez.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Temple Grandin yazdı:

Diğer paralel evrenler bizim için sadece Allah'ın bildiği, bizim bilemeyeceğimiz ve bizi ilgilendirmeyen kaotik bir ortamın üyeleridir. Kuran'da burası için "gayb" deniyor.

Allah yok ,bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz,bu kurmaca evrenler örnekleriyle,atalarının seçimlerinin sınav sonucu belirleyebildiği yerde,tanrısal sınav olmaz,olsa da adaletli olmaz.Adaletsiz olmaktan kurtulamayan,Allahta kendi kendini yok etmiş olur.Çünkü İslamın Allah betimlemesine uymaz.

Sitelerde Paylaş

Tycho Brahe örneği Faraday'a benzemiyor.

Niye benzemesin ki? İkisi de tanrı için çalışmış.

Matematik mekanik bir temel olmadan tek başına anlam ifade etmez. Mutlaka bir fizik teorisi ile bağlantılı öne sürülmesi gerekir. O yüzden mekanik teori şart... Brahe küreleri tamamen matematiksel olarak bulmaya çalışıyordu ama bunun için nesnel gezegenleri ve gözlemlerini baz alıyordu. Bir bulabilseydi yanmıştık resmen, yedi kat gök söyleminin doğruluğu bir kanıtlansa başımızın etini yerdiniz artık imana gelin ateler diye! :lol:

Tanrının geleceği yoktur. İnsanlığın tarihindeki en büyük devrim, ateizm devrimi olacaktır.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Buzul said:

Bak arkadaşım dilimde tüy bitti.Zina yapana 100 sopa cezası verin diyen bir din,zinaya neden olan eylemleri,uygulamaları da ortadan kaldırmak ister.Bunu yapayım derken,günaha,zinaya giden yolu kapatayım derken,insanların yaratıcılıklarının,yeteneklerin öldürüldüğü,çöl gibi bir düzen kurar.Örnek;Sarı saçlarına deli gönlümü bağlamışam,çözülmüyor mihriban türküsünü alalım.Bu Türkü islama göre sakıncalıdır,günah içeriyordur.İşid denilen islami oluşum neden,müzisyenleri kırbaçlayıp,çalgı aletlerini kırıyor,işte bu yüzden.Ben bu örnekleri veriyorum ki,islam iyi anlaşılsın.Bak demek ki neymiş,sorun tam olarak islamın kendisindeymiş.Ama sizin gibi kutsal uyuşturucu bağımlıları,kutsal uyuşturucuyu kaybetme korkusu yaşayanlar,bu gerçeği görmek yerine,gerçek islam bu değil diyorsunuz.Ben de diyorum,kutsal uyuşturucu bağımlılarının,islam konusunda sözleri değersizdir,çünkü bu kişiler,kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek için,aka kara der,eğer büker,kırk takla atar,gerçek islam bu değil der,yeter ki kutsal uyuşturucusu elinden uçup gitmesin.

Başta Kuran'daki zinaya kırbaç (aslında filmlerde gördüğümüz kısa esnek bir kamçı) cezası konusunu alıyorsun, müziğin yasaklanmasına, ışide filan getiriyorsun. Ne alakası var?! Kuran'da zina için dört şahit istenir; aldatanlar, para karşılığı fuhuş yapanlar içindir. Bunlar, onca şahidin olması nasıl mümkün olacaksa, sonunda toplum içinde utandırma cezası (yumuşak söğüt gibi bi'şeyle vurularak) alır. Birbirini seven gençlerin kendi aralarında Allah'ı şahit tutarak nikah yapması Kuran'a göre mümkündür. Ayrıca bu ceza müminler arasında uygulanır. Ben bu hukuka inanmıyorum size ne diyenlere uygulanmaz. İnanmayanlara da elbette herhangi bir başka hüküm yoktur. Şimdiki şeriat mantığıyla Kuran'ın uzaktan yakından alakası yoktur. Türkünün, müziğin filan yasaklanması kafirlerin ortaya çıkarttığı, islam (barış) dışı şeyler. Kuran'a göre bunlar kendi şeytani korku imparatorluklarnı kurmak amacındaki kafirler, müşriklerdir. Kuran için en tehlikeli insan tipi bunlardır.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Temple Grandin said:

Başta Kuran'daki zinaya kırbaç (aslında filmlerde gördüğümüz kısa esnek bir kamçı) cezasını alıyorsun, müziğin yasaklanmasına, ışide filan gidiyorusun. Ne alakası var?! Kuran'da zina için dört şahit istenir; aldatanlar, para karşılığı fuhuş yapanlar içindir. Bunlar onca şahitin olması nasıl mümkün olacaksa, sonunda toplum içinde utandırma cezası (yumuşak söğüt gibi bişeyle vurularak) alır. Birbirini seven gençlerin kendi aralarında Allah'ı şahit tutarak nikah yapması Kuran'a göre mümkündür. Ayrıca bu ceza müminler arasında uygulanır. Ben bu hukuka inanmıyorum size ne diyenlere uygulanmaz. İnanmayanlara da elbette herhangi bir başka hüküm yoktur. Şimdiki şeriat mantığıyla Kuran'ın uzaktan yakından alakası yoktur. Türkünün, müziğin filan yasaklanması kafirlerin ortaya çıkarttığı, islam (barış) dışı şeyler. Kuran'a göre bunlar kendi şeytani korku imparatorluklarnı kurmak amacındaki kafirler, müşriklerdir. Kuran için en tehlikeli insan tipi bunlardır.

İslam teslimiyet demektir, barış ikincil anlamıdır.

5 minutes ago, Temple Grandin said:

Birbirini seven gençlerin kendi aralarında Allah'ı şahit tutarak nikah yapması Kuran'a göre mümkündür.

Hangi ayete göre?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Temple Grandin yazdı:

Başta Kuran'daki zinaya kırbaç (aslında filmlerde gördüğümüz kısa esnek bir kamçı) cezasını alıyorsun, müziğin yasaklanmasına, ışide filan gidiyorusun. Ne alakası var?! Kuran'da zina için dört şahit istenir; aldatanlar, para karşılığı fuhuş yapanlar içindir. Bunlar onca şahitin olması nasıl mümkün olacaksa, sonunda toplum içinde utandırma cezası (yumuşak söğüt gibi bişeyle vurularak) alır. Birbirini seven gençlerin kendi aralarında Allah'ı şahit tutarak nikah yapması Kuran'a göre mümkündür. Ayrıca bu ceza müminler arasında uygulanır. Ben bu hukuka inanmıyorum size ne diyenlere uygulanmaz. İnanmayanlara da elbette herhangi bir başka hüküm yoktur. Şimdiki şeriat mantığıyla Kuran'ın uzaktan yakından alakası yoktur. Türkünün, müziğin filan yasaklanması kafirlerin ortaya çıkarttığı, islam (barış) dışı şeyler. Kuran'a göre bunlar kendi şeytani korku imparatorluklarnı kurmak amacındaki kafirler, müşriklerdir. Kuran için en tehlikeli insan tipi bunlardır.

Yahu arkadaşım siz bu yüzeysellikle,sığlıkla nasıl yaşıyorsunuz bilmem ki.Zina yapan sopalanır da,zinaya neden olan eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz mı,önlemler alınmaz mı sanıyorsunuz, islamın egemen olduğu bir devlette,düzende,toplumda.Zina yapan sopalanır,ama ben sinemaya giderim,amerikalıların kadınlı,erkekli rol yaptıkları filmlere bakarım,kız ve erkek arkadaşlarımla,bir kafede oturur,çay,kahve içerim,konuşurum,sevdiğim kadın sanatçının konserine giderim,akşam da gelir eve,kadınlı erkekli rol yapılan en sevdiğim diziyi izlerim.İşte islam buna izin vermez.İslam zina yapanı sopalatır,ama zinaya,günaha neden olan eylemleri de,ortadan kaldırır.İşte islam böyle bir düzen kurmak ister.Dediğim gibi bunu anlamak için,kutsal uyuşturucu bağımlılığından kurtulup,beyni özgür bırakmak gerekir,islam devletini kafanda kurup,derinlemesine düşünmek gerekir.Kutsal uyuşturucu bağımlısı,gerçek islam bu değilci,ne yardan,ne serden geçerimci,sığ,yüzeysel kişilikler bunu anlayamazlar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam devletini kafasında kurmayanlar,kafalarındaki islam devletinde yaşamayanlar,o devleti yönetmeyenler,bize gelip burda islamı anlatıyor.İslamı anlamanın yolu budur.İslamın egemen olduğu düzeni,beyninde kuracaksın,derinlemesine düşüneceksin,islam bir yere egemen olursa orda ne gibi değişimler olur diye kendine soracaksın,gerçek islam bu değil diyip işin içinden çıkmayacaksın.

İslam devleti diye bir şey yok. Varsa islam (barış) devleti var. Bu Kuran'da Tanrı'nın bizim için onayladığı bir ideal. Kurandaki hükümlerle hükmetmeyenler kafirdir ibaresi; en çok Kurandaki ayetler yerine üzerine bindirdikleri yüzlerce hadisle hükmedenler için söylenmiş olsa geerek. Ayette tevratı bozan veya onun özüyle hükmetmeyen yahudilerden bahsediyor. Aynı şekilde Kuran'ın aslı bozulmamış olsa da, hükmedilen şey Allah'ın indirdikleri değil, başka bir şey. Şeriat diye gördüğümüz şey. Şimdi, şeriatçılar seküler bir hukukla hükmetmek üzerine bu ayeti hatırlatırlar. Fakat asıl kendileri indirilenle hükmetmiyor. Sekülerler en azından Allah'ın indirdiği akılla hükmediyor; doğru ve yanlış tarafları olsa da... Şeriatçılar, indirilenler üzerine tiran devletlerin ısmarladığı hadislerle inşa edilmiş, Allah'la ve Muhammed'le korkutulan,  uydurma, baskıcı bir hukukla hükmediyorlar. Aynı ayette bahseden o zamanın yahudileri gibi.

Sitelerde Paylaş

Bir örnek daha vereyim.Ölümsüzler,Titanların savaşı,Herkül,Thor gibi mitolojik ögeler içeren filmleri hepiniz bilirsiniz.Bu tür filmleri islamın egemen olduğu bir düzende çekebilir misiniz.Nah çekersiniz,öyle bir ortam bulamazsınız da,hadi çekmeye başladınız diyelim.Bunun bilgisini alan,islam devleti yöneticileri,hemen kafanıza çökülmesi yönünde bir buyruk verir.Sizleri de Allaha şirk koşmaktan,hak düzeni bozmaya çalışmaktan,fitne çıkarmaktan,müslümanların aklını bulandırmaya çalışmaktan dolayı bir güzel çarmıha gererler,ellerinizi ayaklarınızı çaprazlama keserler,ibret olsun diye.Diğer insanlara da,bu tür işlere kalkışmayın,yoksa sonunuz böyle olur diye sizin kıyımınız üzerinden gözdağı,korku verilir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Buzul said:

Bir örnek daha vereyim.Ölümsüzler,Titanların savaşı,Herkül,Thor gibi mitolojik ögeler içeren filmleri hepiniz bilirsiniz.Bu tür filmleri islamın egemen olduğu bir düzende çekebilir misiniz.Nah çekersiniz,öyle bir ortam bulamazsınız da,hadi çekmeye başladınız diyelim.Bunun bilgisini alan,islam devleti yöneticileri,hemen kafanıza çökülmesi yönünde bir buyruk verir.Sizleri de Allaha şirk koşmaktan,hak düzeni bozmaya çalışmaktan,fitne çıkarmaktan,müslümanların aklını bulandırmaya çalışmaktan dolayı bir güzel çarmıha gererler,ellerinizi ayaklarınızı çaprazlama keserler,ibret olsun diye.Diğer insanlara da,bu tür işlere kalkışmayın,yoksa sonunuz böyle olur diye sizin kıyımınız üzerinden gözdağı,korku verilir.

Tamamen farklı bir düzlemde tartışıyoruz,  uzaktan birbirimize bağırıyoruz. Bu bahsettiğin İslam devleti denen şey zulüm ve küfür devletidir. Tiranlıktır. Daha ne diyim..

Sitelerde Paylaş

Yahu aynı teraneleri tekrarlayıp duruyor bu, iyice zırvalamaya başladı. El ayak kesmek boyun vurmak sopa atmak kadını dövmek, mirasını az vermek, öldürülse kısas uygulamamak hadis mi? Ne hadisi yahu? İslam şeriatı birincil kaynak olarak Kuranı alır ve tüm vahşet, ilkellik, insanlık dışılık bundan kaynaklanır. Kuran'da bulamadığı bir konuda ne yapacak ben ne bileyim hadis mi icat edecek içtihat mı... Ama temel, ana dayanak Kuran. Şeriat budur.

İslamda barış mümkün değildir. Çünkü din allahın oluncaya kadar savaş emredilmiştir. Bu, barışı olanaksız kılar. İslam barış demek olsa bile, zehir şişesinde şerbet yazıyor diye içince ölmeyecek misin? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Temple Grandin yazdı:

"Şahit olarak Allah yeter" ayeti.

Ben sana on milyon borç vermiştim, hatırlamıyorum diyeceksin ama şahit olarak allah yeter! Öde artık şu on milyonu! :D

Şimdi bu aklını kaçırmamışsa ne bot yemiş, haksızsam haksızsın deyin boynumu bükeyim. Bu da kafayı yeyik değilse herkes aynıştayn olur! :lol:

Lafa bak yahu! Şahit olarak arapların uydurduğu bir görünmediğini iddia ettikleri düzmece put, yeterliymiş! Bunlar aklını kaçırmadıysa dünyada hiç deli kalmaz!

Sitelerde Paylaş

İslam devleti diye bir şey yok. Varsa islam (barış) devleti var. Bu Kuran'da Tanrı'nın bizim için onayladığı bir ideal. Kurandaki hükümlerle hükmetmeyenler kafirdir ibaresi; en çok Kurandaki ayetler yerine üzerine bindirdikleri yüzlerce hadisle hükmedenler için söylenmiş olsa geerek. Ayette tevratı bozan veya onun özüyle hükmetmeyen yahudilerden bahsediyor. Aynı şekilde Kuran'ın aslı bozulmamış olsa da, hükmedilen şey Allah'ın indirdikleri değil, başka bir şey. Şeriat diye gördüğümüz şey. Şimdi, şeriatçılar seküler bir hukukla hükmetmek üzerine bu ayeti hatırlatırlar. Fakat asıl kendileri indirilenle hükmetmiyor. Sekülerler en azından Allah'ın indirdiği akılla hükmediyor; doğru ve yanlış tarafları olsa da... Şeriatçılar, indirilenler üzerine tiran devletlerin ısmarladığı hadislerle inşa edilmiş, Allah'la ve Muhammed'le korkutulan,  uydurma, baskıcı bir hukukla hükmediyorlar. Aynı ayette bahseden o zamanın yahudileri gibi.

İyi de benim bu çıkarımlarım hep,Kuran kaynaklı.Bu yargıları,kuralları,düzenlemeleri,yasakları Kurana dayandırıyorum,bunları Kurandan çıkarıyorum.Yemişim hadisini.Sizin gibi Kurancılar sanıyor ki,biz hadisleri,mezhepleri kabul etmezsek,elimizde yalnızca Kuran kalırsa İslam çok güzel bir dine dönüşür.Öyle birşey yok,çıkar onu aklından.Bir örnek vereyim.Buhari hadisinde dinden dönenleri öldürün yazar ya hani.Siz hadisleri kabul etmeyenler için,bundan daha beter bir yargı,islamın kitabı Kurandan çıkar.

İslam devletinde,islamı,kuranı eleştirenler,fitne yaymak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak gibi nedenlerle öldürülürler,elleri ayakları çaprazlama kesilir,çarmıha gerilir,maide 33 e göre.Yine aynı şekilde,dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur.Dinden dönenlerin çoğalarak,yandaşlar toplayarak islami düzeni yıkmasından korkulur çünkü.İslam devleti yöneticileri,bu olmasın diye olaya el atar ve fitneyi,bozgunculuğu ortadan kaldırırlar.

Allah ve Peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayakları kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azab vardır.Maide 33

Bu arada maide 33 te geçen yusallebu sözcüğünün,çarmıha germek olduğunu biliyor muydun,ben bilmiyordum democrossiandan öğrendim.Bizim Türk Kuran anlamcıları asmak olarak çevirdiği bu sözcük,aslında çarmıha germekmiş,diğer dillere çarmıha germek olarak çevrilmiştir.Örnek azerice;

Allaha və Peyğəmbərinə qarşı vuruşanların, yer üzündə fitnə-fəsad salmağa çalışanların cəzası ancaq öldürülmək, çarmıxa çəkilmək, ya da əl-ayaqlarının çarpazvari (sağ əllərilə sol ayaqlarını) kəsilməsi, yaxud da yaşadıqları yerdən sürgün olunmalıdırlar. Bu (cəza) onlar üçün dünyada bir rüsvayçılıqdır. Axirətdə isə onları böyük bir əzab gözləyir.Maide 33

http://www.kuran.gen.tr/?x=s_main&y=s_middle&kid=13&sid=5

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Buzul said:

Yahu arkadaşım siz bu yüzeysellikle,sığlıkla nasıl yaşıyorsunuz bilmem ki.Zina yapan sopalanır da,zinaya neden olan eylemler,uygulamalar ortadan kaldırılmaz mı,önlemler alınmaz mı sanıyorsunuz, islamın egemen olduğu bir devlette,düzende,toplumda.Zina yapan sopalanır,ama ben sinemaya giderim,amerikalıların kadınlı,erkekli rol yaptıkları filmlere bakarım,kız ve erkek arkadaşlarımla,bir kafede oturur,çay,kahve içerim,konuşurum,sevdiğim kadın sanatçının konserine giderim,akşam da gelir eve,kadınlı erkekli rol yapılan en sevdiğim diziyi izlerim.İşte islam buna izin vermez.İslam zina yapanı sopalatır,ama zinaya,günaha neden olan eylemleri de,ortadan kaldırır.İşte islam böyle bir düzen kurmak ister.Dediğim gibi bunu anlamak için,kutsal uyuşturucu bağımlılığından kurtulup,beyni özgür bırakmak gerekir,islam devletini kafanda kurup,derinlemesine düşünmek gerekir.Kutsal uyuşturucu bağımlısı,gerçek islam bu değilci,ne yardan,ne serden geçerimci,sığ,yüzeysel kişilikler bunu anlayamazlar.

Kuran'da zinaya bilmemneye giden yolları tıkamak, yasaklamak gibi şeyler yok. Tam tersine Kuran'da Allahın helal kıldığı güzel ve temiz şeyleri yasak (haram) etmenin suç olduğu bildiriliyor. "onlar ziyana uğramışlardır; sınırı aşanlardır". buna benzer çok ayet var.

Sitelerde Paylaş

Hayır benim aklım artık duruyor, bir cahil çöl yağmacısı cahil arapların düzdükleri saçma sapan bir dogma zırvasını savunacağım diye bu kadar şaklabanlık, soytarılık, palyaçoluk, hokkabazlık yapılır mı yahu! Akıl almaz bir şey, kal geliyor böyle yani, bu kadar salak insanlar da var mı diye...

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Buzul said:

İyi de benim bu çıkarımlarım hep,Kuran kaynaklı.Bu yargıları,kuralları,düzenlemeleri,yasakları Kurana dayandırıyorum,bunları Kurandan çıkarıyorum.Yemişim hadisini.Sizin gibi Kurancılar sanıyor ki,biz hadisleri,mezhepleri kabul etmezsek,elimizde yalnızca Kuran kalırsa İslam çok güzel bir dine dönüşür.Öyle birşey yok,çıkar onu aklından.Bir örnek vereyim.Buhari hadisinde dinden dönenleri öldürün yazar ya hani.Siz hadisleri kabul etmeyenler için,bundan daha beter bir yargı,islamın kitabı Kurandan çıkar.

İslam devletinde,islamı,kuranı eleştirenler,fitne yaymak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak gibi nedenlerle öldürülürler,elleri ayakları çaprazlama kesilir,çarmıha gerilir,maide 33 e göre.Yine aynı şekilde,dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur.Dinden dönenlerin çoğalarak,yandaşlar toplayarak islami düzeni yıkmasından korkulur çünkü.İslam devleti yöneticileri,bu olmasın diye olaya el atar ve fitneyi,bozgunculuğu ortadan kaldırırlar.

Allah ve Peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayakları kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azab vardır.Maide 33

Bu arada maide 33 te geçen yusallebu sözcüğünün,çarmıha germek olduğunu biliyor muydun,ben bilmiyordum democrossiandan öğrendim.Bizim Türk Kuran anlamcıları asmak olarak çevirdiği bu sözcük,aslında çarmıha germekmiş,diğer dillere çarmıha germek olarak çevrilmiştir.Örnek azerice;

Allaha və Peyğəmbərinə qarşı vuruşanların, yer üzündə fitnə-fəsad salmağa çalışanların cəzası ancaq öldürülmək, çarmıxa çəkilmək, ya da əl-ayaqlarının çarpazvari (sağ əllərilə sol ayaqlarını) kəsilməsi, yaxud da yaşadıqları yerdən sürgün olunmalıdırlar. Bu (cəza) onlar üçün dünyada bir rüsvayçılıqdır. Axirətdə isə onları böyük bir əzab gözləyir.Maide 33

Ehli salib derler ya, "haç halkı, haçlı" demek. yusallibu da denildiği gibi haça germek olsa gerek, doğrudur, en azından ilk anlamı bu. Peki, ayetin başındaki "Allah ve peygambere karşı vuruşanlar" ibaresinin neresini anlamıyorsunuz. Elbette sonra gelen insanlar kendilerini Allah ve peygamberi temsil ettiği hezeyanına kapılacak (özellikle ayetlerle değil hadislerle hükmeden tiran devletleri) ve karşı koyan, eleştirenlere, işlerine gelen bu ayeti uygulayacaklardır. Dediğim gibi, Kuran, kendi içinde tutarlı ele alındığında ne kadar düzenli ve kompleks bir yapı da olsa, sıradan insanların elinde dışarı entropi yayıyor. Bunun çaresi, Allah'ı Peygamberi temsil ettiğini söyleyen hezeyanlıların aslında kafir olduğuna insanları ikna etmek; akıl yoluyla, kanıtlayarak.

Sitelerde Paylaş

Benim aklıma tek bir şey geliyor, bunlar umutlarını kaybetmek istemiyorlar. Bir ateist çıkar da "Müslüm doğru söylüyor ama yahu!" der mi ki diye böyle ağızları açık bekliyorlar! Tek umutları bu!

Bir ateist imana gelirse beleşten, cihat edip keyfimizim gıcırını bozmadan, oturduğumuz yerden yüz şehit sevabı alırız! Şimdi kim gidip işite mişite katılacak, post pahalı! Şurda çayımızı yudumlayarak bir ateisti imana bir getirebilirsek...

Bunca soytarılığa ben başka bir açıklama getiremiyorum. Bir insan bu kadar gülünç olup gelip arabın zırvasını savunacağım diye türlü türlü gülünç şaklabanlıklar yapmaz yoksa!

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, democrossian said:

Hayır benim aklım artık duruyor, bir cahil çöl yağmacısı cahil arapların düzdükleri saçma sapan bir dogma zırvasını savunacağım diye bu kadar şaklabanlık, soytarılık, palyaçoluk, hokkabazlık yapılır mı yahu! Akıl almaz bir şey, kal geliyor böyle yani, bu kadar salak insanlar da var mı diye...

Elbette dört yılı aşkındır Ateistforuma ara ara giren biri olarak, bu ithamlara alışkınım. Konu üzerinden değil, ucuz bir şekilde kalıplara sığdırarak, itibarı hedef alarak yapılan eleştirilere bağışıkım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...