Jump to content

AKP Zihniyetiden Ülkeyi nasıl Kuratabiliriz?

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Akp hala İsrail-ABD-Suudi güçleri tarafından desteklenen bir partidir.

Akp den kurtulmanın yolu ancak bir iç veya dış savaş ile gelebilir. Zaten o gerçekleştiği an, Türkiye diye bir ülke kalmayacaktır.

Dış güçlerin amacınında bu olduğunu bildiğimiz için, Akpnin sonu Türkiyenin sonu demektir.

Şu paranoyalardan kurtulun artık. Türkiye sandığınız kadar zavallı ve güçsüz bir ülke değil: şu çağda da dış düşman dediğiniz birilerinin gelip ülkeye el koyması gibi şeyler olmaz. 

Ayrıca AKP'nin sonunun gelmesi demek Türkiye'nin kazanca geçmesi demektir. Tayyip ve müridleri gibi konuşmuşsun. Seni pek iyi tanımıyorum ama muhaliftin diye hatırlıyorum.

İç savaş olur mu bilemem ama olursa da olur. Aptallık ettik madem, bedeli de ödeyeceğiz. Ülkenin bu hale gelmesi toplum olarak bizim hatamız, bizim suçumuz. 

Sitelerde Paylaş

Turkiye'de dostu kim , kim degil hemen ortaya cikiyor iste. Turkiye almasin diye , Amerikan (PKK) kontrolunde olan Munbic , Rusya'ya (Suriye rejimine) verildi. Tayyip bastirsa Rusyayida Amerikayida oradan cikartir sadece bedel agir olur , ekonomik yaptirimlar falan. Turkiye'nin askeriyesini hic kimse karsisina almak istemez. Cunku Turk ordusu ile Suriye'de ki muhalifler birlikte hareket eder , ISID dahil.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Erdemsherif yazdı:

Turkiye'de dostu kim , kim degil hemen ortaya cikiyor iste. Turkiye almasin diye , Amerikan (PKK) kontrolunde olan Munbic , Rusya'ya (Suriye rejimine) verildi. Tayyip bastirsa Rusyayida Amerikayida oradan cikartir sadece bedel agir olur , ekonomik yaptirimlar falan. Turkiye'nin askeriyesini hic kimse karsisina almak istemez. Cunku Turk ordusu ile Suriye'de ki muhalifler birlikte hareket eder , ISID dahil.

Ne diye turkiye'nin almasini istesinler yaw? Boyle dusmanlik tanimi olur mu?  Bu milliyetcilerde ne akil var ne mantik. Kafamiza gore istedigimizi yapalim, isimize karisani dusman olarak etiketleyelim. Oh ne guzel istanbul...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Şu paranoyalardan kurtulun artık. Türkiye sandığınız kadar zavallı ve güçsüz bir ülke değil; şu çağda da dış düşman dediğiniz birilerinin gelip ülkeye el koyması gibi şeyler olmaz. 

Ayrıca AKP'nin sonunun gelmesi demek Türkiye'nin kazanca geçmesi demektir. Tayyip ve müridleri gibi konuşmuşsun. Seni pek iyi tanımıyorum ama muhaliftin diye hatırlıyorum.

İç savaş olur mu bilemem ama olursa da olur. Aptallık ettik madem, bedeli de ödeyeceğiz. Ülkenin bu hale gelmesi toplum olarak bizim hatamız, bizim suçumuz. 

Türk Ateist,Türkiye zavallı bir ülke değil. Ama güçlü bir ülkede değil. Şuan yapılanlarla varolan gücümüzü de kaybediyoruz.

ABD'nin Türkiyenin bölünme sürecini başlattığını görmek mümkün. Büyük Kürdistan projesinin nasıl adım adım işlediği ve ABD'nin bu projeye nasıl sahip çıktığı ortada. Bakın Irakı böldüler ordan Suriyeyi böldüler şimdi sıra İran ve Türkiyeye geldi. Bu bölgede kurulmak istenen Büyük Kürdistana dur diyecek, bunu engelleyecek tek ükke Türkiyedir. Ama siz şuan ki siyasi kademe de böyle bir dirayet görüyor musunuz? Ben göremiyorum.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kuranınizinde said:

Sence kim koç ? :D

Dün Pyd'li teröristleri korumak için önümüze bayrak çeken ülke kimse, bizi yok etmek isteyen bölmek parçalamak isteyen güç odur anladın?

Kusura bakmayin arkadas, ben asla komplo teorilerine prim vermem. Varsa bir bildiginiz yazin ogrenelim. Ucuz milliyetcilikle her ulke dusman ilan ediliyor. Ben kucukken bir tekerleme vardi "123'ler yasasin turkler" diye baslayan, rezil otesi. Ne kadar ulke varsa dusman belletiliyordu cocuklara. Birakin bu isleri. Buyuk kurdistanmis, zaten hep bi 'buyuk x' teorisi var. O 'x' ermenistan oluyor, israil oluyor, yunanistan oluyor, artik komplo teorisyeninin ruh haline gore degisiyor. Abd 70 senedir Turkiye'den ne istedi de yaptiramadi? Ne diye yokedecekmis?

Sitelerde Paylaş

Senin ülkenin askerinin basina cuval gecirenler bügün Menbic'te bayrak dalgalandiriyor , buraya gelmeyin caninizi acitiriz gibisi. Düsman kim oldugu net bir sekilde ortadadir. Turkiye alacagina , Amerika'nin ezeli düsmani olan Rusya'ya bile vermeye razilar coniler , ki verdilerde. Suan Rus bayraklarida dalgalanmakta Menbic'te.

tarihinde Erdemsherif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rejime vermislermis... İyi yapmislar anasini satayim. Belki esat eskisi gibi tek basina olursa bizdeki suriyeliler de defolup doner. Ben mhp'yi hic sevmem ama gecen gun adam dogru soyledi, turk kadinlarini dikizleyen suriyelileri ne diye besleyelim. Bu suriyedeki savas bize sirf zarar, baska birsey degil. 

Sitelerde Paylaş

Suriye'yi tümden ele gecirebilme gücümüz var. Hükümet tam gaz vursa , muhalifler ile birlikte Suriye'yi TC devletine baglariz. Ordumuzu ne Rusya , ne de rejim durdurabilir. Rusya'nin sinirina zaten dayandi NATO askerleri. Tam gaz yardim edemez rejime. Tayyibi desteklemesemde Suriye'yi tekrar TC topraklari olarak görmek isterim. Daha gecenlerde Suriye bizim bir vilayetimizdi. Ondan sonra Iraki'da aliriz. 

Ben boyle seylere karsi degilim. Büyük Turkiye'yi kurmanin kötülügü zarari yoktur. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Erdemsherif said:

Suriye'yi tümden ele gecirebilme gücümüz var. Hükümet tam gaz vursa , muhalifler ile birlikte Suriye'yi TC devletine baglariz. Ordumuzu ne Rusya , ne de rejim durdurabilir. Rusya'nin sinirina zaten dayandi NATO askerleri. Tam gaz yardim edemez rejime. Tayyibi desteklemesemde Suriye'yi tekrar TC topraklari olarak görmek isterim. Daha gecenlerde Suriye bizim bir vilayetimizdi. Ondan sonra Iraki'da aliriz. 

Ben boyle seylere karsi degilim. Büyük Turkiye'yi kurmanin kötülügü zarari yoktur. 

Ordunda komutan kalmadi, rus ordusunu mu yenecek. Realist olun biraz, kendinizi dev aynasinda gormeyin. Ruslar silahini, tankini, ucagini, bombasini, aklina ne gelirse kendi yapiyor. Sayica da ustun. Neye guvenerek bunu soyluyorsun?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Erdemsherif yazdı:

Büyük Türkiye değil Büyük Osmanlı olacak o farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, malta erigi said:

Kusura bakmayin arkadas, ben asla komplo teorilerine prim vermem. Varsa bir bildiginiz yazin ogrenelim. Ucuz milliyetcilikle her ulke dusman ilan ediliyor. Ben kucukken bir tekerleme vardi "123'ler yasasin turkler" diye baslayan, rezil otesi. Ne kadar ulke varsa dusman belletiliyordu cocuklara. Birakin bu isleri. Buyuk kurdistanmis, zaten hep bi 'buyuk x' teorisi var. O 'x' ermenistan oluyor, israil oluyor, yunanistan oluyor, artik komplo teorisyeninin ruh haline gore degisiyor. Abd 70 senedir Turkiye'den ne istedi de yaptiramadi? Ne diye yokedecekmis?

Komplo teorisi mi? Abd Büyük Kürdistan projesini 1992 den beri planlıyor. Pyd'ye bugün verdiği desteği görebiliyoruz dimi? Neden veriyor bu kadar desteği? 2002 de işgal ettiği Irakta bir Kürdistan kurduğunu da biliyoruz.

Şimdi sıranın İranda olduğunu görmek mümkün. Maalesef bir savaş dönemine giriyoruz. Evet Türkiye her zaman Abd ye bağlı kalmıştır. Ama Abd her zaman büyük düşünür. Ortadoğuda güçlü devletlere önünü kesme ve bunlar üzerinden enerji kaynaklarına sahip olarak, Avrasya bloguna karşı enerji ticaretinde söz sahibi olmasına bağlıyorum.

Bu açıdan Büyük Kürdistanın oluşacağı alan enerji ve petrol hatlarında aynı zamanda farklı jeopolitik amaçlara hizmet ettiğinden ABD açısından çok önemlidir. Türkiye bu açıdan çok önemlidir Amerika için. Yakın zaman sonra sürecin nasıl işleyeceğini Türkiyenin tavrı belirleyecek. Açıkçası Türkiyenin çok ama çok dikkatli olması lazım. İran, Rusya ve diğer bölge ülkeleri ile iyi ilişkiler kurmak zorunda Türkiye. Ama Suudi Ve Katar emirlerinin eteğinin altına sığınmaya devan ederse çok büyük felaketlere hazır olun.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kuranınizinde said:

Komplo teorisi mi? Abd Büyük Kürdistan projesini 1992 den beri planlıyor. Pyd'ye bugün verdiği desteği görebiliyoruz dimi? Neden veriyor bu kadar desteği? 2002 de işgal ettiği Irakta bir Kürdistan kurduğunu da biliyoruz dimi? 

Şimdi sıranın İranda olduğunu görmek mümkün. Maalesef bir savaş dönemine giriyoruz. Evet Türkiye her zaman Abd ye bağlı kalmıştır. Ama Abd her zaman büyük düşünür. Ortadoğuda güçlü devletlere önünü kesme ve bunlar üzerinden enerji kaynaklarına sahip olarak, Avrasya bloguna karşı enerji ticaretinde söz sahibi olmasına bağlıyorum.

Bu açıdan Büyük Kürdistanın oluşacağı alan enerji ve petrol hatlarında aynı zamanda farklı jeopolitik amaçlara hizmet ettiğinden ABD açısından çok önemlidir. Türkiyeyi bölmesi bu açıdan çok önemlidir Amerika için. Yakın zaman sonra sürecin nasıl işleyeceğini Türkiyenin tavrı belirleyecek. Açıkçası Türkiyenin çok ama çok dikkatli olması lazım. İran, Rusya ve diğer bölge ülkeleri ile iyi ilişkiler kurmak zorunda Türkiye. Ama Suudi Ve Katar emirlerinin eteğinin altına sığınmaya devan ederse çok büyük felaketlere hazır olun.

Nah kurulur buyuk kurdistan. Turkiye irak da degil, suriye de. Abd salak mi olmayacak birsey icin enerji ve kaynak harcayacak? Birakin abi bu palavra isleri

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ordunda komutan kalmadi, rus ordusunu mu yenecek. Realist olun biraz, kendinizi dev aynasinda gormeyin. Ruslar silahini, tankini, ucagini, bombasini, aklina ne gelirse kendi yapiyor. Sayica da ustun. Neye guvenerek bunu soyluyorsun?

Turkiye'nin en az 50 sene boyunca cok buyuk capta savas yapabilecek gücü var. Hic bir ülke Turkiye'nin karsisina gelmek istemez Suriye'de. Cunku eger ki karsi cikarlarsa sadece Turkiye'yi degil , Suriye'de ki bütün muhalifler , ISID dahil hepisi Turkiye safinda savasir. Hatdaha dunyanin her bir kösesinden musluman olanlar Turkiye'nin safinda savasmak icin Turkiye'ye gelir. 

Türk ordusunun büyüklügü 600 bin askerdir. Suriye muhalifleri, ISID dahil edersek en az 700 binlik bir ordudan bahsediyoruz. Hic bir güc , suan boyle bir orduyu durduramaz. Eger ki savas cok sertlesirse , seferberlik ilan edip 80 milyonluk Türkiye hep birlikte gireriz savasa. 

Tekrar soyluyorum , Türk ordusunu durdurabilecek hic bir güc yok orta doguda. Rusyada durduramaz cunku kendi sinirinda NATO askerleri konuslanmis durumda. Kisacasi tam gaz yardim edemeyecek Suriye'ye.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...