Jump to content

AKP Zihniyetiden Ülkeyi nasıl Kuratabiliriz?

Recommended Posts

1 hour ago, Erdemsherif said:

Turkiye'nin en az 50 sene boyunca cok buyuk capta savas yapabilecek gücü var. Hic bir ülke Turkiye'nin karsisina gelmek istemez Suriye'de. Cunku eger ki karsi cikarlarsa sadece Turkiye'yi degil , Suriye'de ki bütün muhalifler , ISID dahil hepisi Turkiye safinda savasir. Hatdaha dunyanin her bir kösesinden musluman olanlar Turkiye'nin safinda savasmak icin Turkiye'ye gelir. 

Türk ordusunun büyüklügü 600 bin askerdir. Suriye muhalifleri, ISID dahil edersek en az 700 binlik bir ordudan bahsediyoruz. Hic bir güc , suan boyle bir orduyu durduramaz. Eger ki savas cok sertlesirse , seferberlik ilan edip 80 milyonluk Türkiye hep birlikte gireriz savasa. 

Tekrar soyluyorum , Türk ordusunu durdurabilecek hic bir güc yok orta doguda. Rusyada durduramaz cunku kendi sinirinda NATO askerleri konuslanmis durumda. Kisacasi tam gaz yardim edemeyecek Suriye'ye.

Sen oyle san. Nato turkiye icin rusya ile savasmaz. Olay sadece adam gucu degil, teknolojik olarak da ustunler. Rusya turkiyeyi 1\2 gucuyle bile tepeler. Hele ki tsk'nin bugunku durumuyla...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Kuranınizinde said:

Neden olmayacak mesela nerden biliyosun?

Kurtler hangi gucle turkiyeden toprak alacak yahu? Akliniz mantiginiz nasil aliyor bunu? İrak bolunmus, yarisi kurdistan olmus... Bana ne??? Benim kurdistan alerjim yok. Belki de araplardan daha iyi komsuluk yaparlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sen oyle san. Nato turkiye icin rusya ile savasmaz. Olay sadece adam gucu degil, teknolojik olarak da ustunler. Rusya turkiyeyi 1\2 gucuyle bile tepeler. Hele ki tsk'nin bugunku durumuyla...

Kanunlara göre savasmasi lazim. Savasmassa bile , Rusya'nin kapisinda NATO askerleri konuslanmis olmasi bile yeterlidir. Cunku bu olayi Rusya'nin kendisini savunmasi icin asker lazim olacak , hemde tek tuk degil , cok sayida asker lazim , bu yüzden tam güc yardim etmesi mumkun degil Suriye'ye. 

Ve oyle 1/2 gücüyle falan hikaye. Ruslarin ucagini vurdu meydan okudu Turkiye. Nerdeydi bu Rusya? Ve gelse bile , yine diyorum , bu hukumet musluman oldugu icin , dunyanin her bir yerinde muslumanlar gelip Turk ordusuna destek cikar. 

TC ordusu Suriye rejimini söküp atar ve Suriye'yi TC devletine baglar.

Sitelerde Paylaş

Kanunlara göre savasmasi lazim. Savasmassa bile , Rusya'nin kapisinda NATO askerleri konuslanmis olmasi bile yeterlidir. Cunku bu olayi Rusya'nin kendisini savunmasi icin asker lazim olacak , hemde tek tuk degil , cok sayida asker lazim , bu yüzden tam güc yardim etmesi mumkun degil Suriye'ye. 

Ve oyle 1/2 gücüyle falan hikaye. Ruslarin ucagini vurdu meydan okudu Turkiye. Nerdeydi bu Rusya? Ve gelse bile , yine diyorum , bu hukumet musluman oldugu icin , dunyanin her bir yerinde muslumanlar gelip Turk ordusuna destek cikar. 

Hayal bunlar hayal. En son gurcistan batiya guvenip kafayi kaldirdi, cok kotu tokat yedi. Rusya dedigin siradan bir guc degil. Suriyeyi birak irana bile benzemez. Rusyanin dengi abd'dir, cin'dir. Turkiye degil. Turkiye suriyeyi isgal edip, bir de ustune turkiyeye baglayacak. Hem de bunu nato destegiyle yapacak.. Amerikalilarin bir lafi var: kafani popondan cikart.

Sitelerde Paylaş
46 minutes ago, Erdemsherif said:

Suriye'yi tümden ele gecirebilme gücümüz var. Hükümet tam gaz vursa , muhalifler ile birlikte Suriye'yi TC devletine baglariz. Ordumuzu ne Rusya , ne de rejim durdurabilir. Rusya'nin sinirina zaten dayandi NATO askerleri. Tam gaz yardim edemez rejime. Tayyibi desteklemesemde Suriye'yi tekrar TC topraklari olarak görmek isterim. Daha gecenlerde Suriye bizim bir vilayetimizdi. Ondan sonra Iraki'da aliriz. 

Ben boyle seylere karsi degilim. Büyük Turkiye'yi kurmanin kötülügü zarari yoktur. 

AKPlisin de ondan.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, malta erigi said:

Kurtler hangi gucle turkiyeden toprak alacak yahu? Akliniz mantiginiz nasil aliyor bunu? İrak bolunmus, yarisi kurdistan olmus... Bana ne??? Benim kurdistan alerjim yok. Belki de araplardan daha iyi komsuluk yaparlar.

Sana kürtler alacak diyen kim? Kürtler Amerikanın ortadoğuda kullandığı bir piyondur sadece. Türkiyeyi bölmek Irak ve Suriye kadar kolay değildir belki ama, onu hallederler bir şekilde merak etme. Türkiye'nin bölünmesini engelleyen kritirler nedir sana göre? Güçlü bir ekonomimiz mi var? Yada güçlü bir ordumuz? Bizi yönetenler çok mu zeki? Tayyipçimisin sen yoksa :D

Irak ve Suriye'nin 3e bölünmesi Sıranın Türkiye ve İrana geldiğinin açık göstergesidir. ABD, Kürt kartını masaya yatırmış ve bu 4 ülkeden bir Çocuk doğurmayı kafasına koymuştur.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kuranınizinde said:

Sana kürtler alacak diyen kim? Kürtler Amerikanın ortadoğuda kullandığı bir piyondur sadece. Türkiyeyi bölmek Irak ve Suriye kadar kolay değildir belki ama, onu hallederler bir şekilde merak etme. Türkiye'nin bölünmesini engelleyen kritirler nedir sana göre? Güçlü bir ekonomimiz mi var? Yada güçlü bir ordumuz? Bizi yönetenler çok mu zeki? Tayyipçisim sen yoksa :D

Irak ve Suriye'nin 3e bölünmesi Sıranın Türkiye ve İrana geldiğinin açık göstergesidir. ABD, Kürt kartını masaya yatırmış ve bu 4 ülkeden bir Çocuk doğurmayı kafasına koymuştur.

Turkiye digerleri gibi sonradan ingilizler tarafindan yaratilmis bir devlet degil, koklu bir devlet. Ayrica turkiye cografik olarak da gerilla savasina cok daha fazla musaittir. Turkiyeyi abd cephede yener ama yonetemez. Boyle birsey olmaz. Gerizekali bile kalkismaz boyle birseye.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Sana kürtler alacak diyen kim? Kürtler Amerikanın ortadoğuda kullandığı bir piyondur sadece. Türkiyeyi bölmek Irak ve Suriye kadar kolay değildir belki ama, onu hallederler bir şekilde merak etme. Türkiye'nin bölünmesini engelleyen kritirler nedir sana göre? Güçlü bir ekonomimiz mi var? Yada güçlü bir ordumuz? Bizi yönetenler çok mu zeki? Tayyipçimisin sen yoksa :D

Suriye ve Irak , bu iki ülke diktatorler tarafindan yönetiliyor. Irak suan demokratik bir ülke sadece Amerikan isgalindan sonra Kurdistan özerk bölgesi vardir Irakin icinde. Yani bagimsiz falan degil. 

Suriye'de demokrasi yok. Demokratik olmayi hic planlamadi azinlik olan rejim ve yandaslari. Kisacasi ic savas cikti ve millet birbirini yedi. 

Turkiye'de ise demokrasi var ve bu yüzden ic savas cikma ihtimali cok düsüktür. Ihtimal bile vermiyorum. Turkiye'yi Irak ve Suriye gibi ülkeler ile kiyaslaman yanlistir. Turkiye'nin suan ki nüfüsü zaten 85 milyon Suriyeliler ile birlikte. Yürt disinda ki Türkler ile birlikte 90 milyonun üzerinde bir nüfüsümüz var. Türk ordusu zayif olsa zaten oyle kendi basina Suriye'ye girmesi mumkun olmazdi. 600 bin ordu hala yerinde duruyor. Generallerin cogunlugu icerde , sadece yerini coktan baskalari doldurmus durumdadir.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Erdemsherif said:

Nato, böyle bir durumda hemen türkiyeye yardıma gelir. Boğazlara iki gemi kıbrısa asker üç beşde hava alanı alır. Geri zekalılar da bize yardım ediyolar sanır.

Esad ile niye savaşıyoruz. Şuan türkiyenin tek kurtuluş yolu esad ile barış halinde akılkı operasyonlar yapıp abd ve natoyu suriyeden çıkarmaktır. Bunu başarırlarsa, ardından ırakdaki abd egemenliği de son bulur. 

Ama yöneticiler barış süreci dediler döndüler gülenci oldular döndüler rusya dülmanı oldular yine döndüler. Niye her şeyde dönüyorken esadda dönemiyorlar ben anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, malta erigi yazdı:

Turkiye digerleri gibi sonradan ingilizler tarafindan yaratilmis bir devlet degil, koklu bir devlet. Ayrica turkiye cografik olarak da gerilla savasina cok daha fazla musaittir. Turkiyeyi abd cephede yener ama yonetemez. Boyle birsey olmaz. Gerizekali bile kalkismaz boyle birseye.

Ingiltere'nin tarih kitaplarina göre , Turkiye'yi kuranlar bizzat Ingilizlerdir. Kisacasi , oyle koklu falan nekadar dogru belli degil. Tarih kitaplarimizda zaten bir cok konuda uydurmalar var. Hic olmamis seyler var. 

Zaten ilk secilmis hükümete bakabilirsin , Menderes döneminde ortada hükümet var , sadece hic bir kurum hükümete bagli degil. Ordu polis universiteler falan hic birsey hükümete bagli degil. Yani ha secim oldu ha secim olmadi gibisi. Boyle olaylar sadece isgal edilmis olan Afrika ülkelerinde olur. 

Ingiltere gibi sömürgeci ülkeler bu sekilde bir ülkenin kontrolu elinde tutar. Guya secim falan der , sadece hic bir kürüm o secilmis olan hükümete bagli degil. Sömürgeci taktigi.

tarihinde Erdemsherif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ingiltere'nin tarih kitaplarina göre , Turkiye'yi kuranlar bizzat Ingilizlerdir. Kisacasi , oyle koklu falan nekadar dogru belli degil. Tarih kitaplarimizda zaten bir cok konuda uydurmalar var. Hic olmamis seyler var. 

Zaten ilk secilmis hükümete bakabilirsin , Menderes döneminde ortada hükümet var , sadece hic bir kurum hükümete bagli degil. Ordu polis universiteler falan hic birsey hükümete bagli degil. Yani ha secim oldu ha secim olmadi gibisi. Boyle olaylar sadece isgal edilmis olan Afrika ülkelerinde olur. 

İngilizlerin tarih kitabına değil Türkiye nin tarih kitabına bakmalısın. Ne demek Türkiyeyi ingilizler kurdu. Bu çok saçma. Hatta art niyetli.

Hükümete bağlılık da nedir? Bürokrasi hangi ülkede hükümete bağlanır. Çok ayıp cahilce bir düşünce şekli bu.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Erdemsherif said:

Ingiltere gibi sömürgeci ülkeler bu sekilde bir ülkenin kontrolu elinde tutar. Guya secim falan der , sadece hic bir kürüm o secilmis olan hükümete bagli degil. Sömürgeci taktigi.

1923'de rejim ve yonetim degisti ama bir de devam eden devlet gelenegi var. Koklu dedigim bu. Ornegin polis teskilati 171 yasinda, itfaiye 302 yasinda.

Tsk kendini kac yasinda goruyor biliyor musun? 2226!

Yani anlayacagin, bizim 1. Dunya savasi sonrasi kurulan o devletlerden farkimiz buyuk.

Sitelerde Paylaş

kaçak sigara yada tütün içeceğiz. kendi içkimizi kendimiz yapacağız. % 700 vergi vermeyeceğiz. AKP en büyük geliri içkiden ve sigaradan elde ediyor. (içkiden alınan vergi ile bir yılda 3 tane boğaz köprüsü yapılabiliyor) o zaman görecek gününü.. 
ben kaçak sigara içiyorum, kendi içkimi (votkamı) kendim yapıyorum, biramı bile kendim yapıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Arabın diniyle kafayı bulan,yüzyıllar boyunca kutsal arap yayılmacının,sömürgeciliğinin etkisi,ne kadar değer verdikleri kavram,olgu varsa araplarla bağlantılı olan,içimizdeki araplar,Türkiyeyi kuran İngilizlerdir,diyor.Tabi yüzyıllar boyunca,arabın uyuşturan dininin etkisinde kalıp,arabın değerlerini,kültürünü benimseyip,araplaşınca böyle oluyor.Atatürk arap kültürünün etkisini kırmaya çalıştı,Türke Türklüğünü anımsattı ya hani

kuyruk acınız var.O yüzden de arap kültürünün etkisini kırmaya çalışan herkes sizin için,dış güçtür.

Atatürk geometri betiği yazmış,geometri terimlerine Türkçe karşılık bulmuştur,örneğin.

Boyut, uzay, yüzey, düzey, çap, yarıçap, kesek, kesit, yay, çember, teğet, açı, açıortay, içters açı, dışters açı, taban, eğik, kırık, çekül, yatay, düşey, dikey, yöndeş, konum, üçgen, dörtgen, beşgen, çokgen, köşegen, eşkenar, ikizkenar, paralelkenar, yanal, yamuk, artı, eksi, çarpı, bölü, eşit, toplam, oran, orantı, türev, alan, varsayı, gerekçe.

İşte sizin kuyruk acınızda bu dediğim gibi,içimizdeki araplar,arap kültürünün etkisi kırdı diye,kendini Türke,Türkün değerlerine,Türkçeye adamış bir adama İngiliz diyorsunuz.Atatürk sizin için bir dış güçtür.Sizin için arabın kültürünün etkisini kıran,arap yayılmacılığına,arap sömürgeciliğine karşı çıkan ne kadar kişi varsa dış güçtür.

Sizin istediğiniz şu;

Bir müsellesin mesaha-i sathiyesi, kaidesinin irtifaına hâsıl-ı zarbinin nısfına müsavidir"

Atatürk bunu yaptı diye it gibi havlıyorsunuz.

Üçgenin alanı taban uzunluğu ile yüksekliğinin çarpımının yarısına eşittir.

Şunu sakın unutmayın içimizdeki araplar,dünyada en nefret ettiğin topluluk ne diye sorsalar,sizin adınızı veririm.Ne sanıyordunuz,bizle aynı dili konuştuğunuz için sizle ortak noktalarımızın,ortak değerlerimizin olduğunu,sizi sevdiğimizi mi?Sizinle aynı ülkede doğmanın bir sonucu olarak,zorunlu bir birlikteliğimiz var,o kadar.Benim düşümdeki ülkede sizlere yer yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, Ebu Sübyan said:

kaçak sigara yada tütün içeceğiz. kendi içkimizi kendimiz yapacağız. % 700 vergi vermeyeceğiz. AKP en büyük geliri içkiden ve sigaradan elde ediyor. (içkiden alınan vergi ile bir yılda 3 tane boğaz köprüsü yapılabiliyor) o zaman görecek gününü.. 
ben kaçak sigara içiyorum, kendi içkimi (votkamı) kendim yapıyorum, biramı bile kendim yapıyorum. 

Sigara isini esigara ile hallettim ama icki yapimini bilmiyorum. 1 defasinda bira mayaladim ama icilemeyecek kadar tatli oldu. Su votka ve bira isini bir konu acip anlatsan guzel olur aslinda :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ekremaktaş yazdı:

Bak bak bak neler yumurtluyor.

Bunlar böyle işte. Ya 20 mesaj ya 50 mesaj ya 100 mesaj. Ama eninde sonunda yakayı ele verirler.

Müslüman bi trol vardı atılan. Atılmadan önce benim 50 tane üyyeliğim/hesabım var forumda falan demişti.

TR yi ingilizler kurdu lafı bunu hep söylüyorlar.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Rhodium yazdı:

İngilizlerin tarih kitabına değil Türkiye nin tarih kitabına bakmalısın. Ne demek Türkiyeyi ingilizler kurdu. Bu çok saçma. Hatta art niyetli.

Hükümete bağlılık da nedir? Bürokrasi hangi ülkede hükümete bağlanır. Çok ayıp cahilce bir düşünce şekli bu.

Bunu ben degil , bizzat Ingiltere'nin tarih kitaplari acikliyor. Turkiye'de ki tarih kitaplara el atanlarda Ingilizler'dir. Bütün sömürge ülkelerinde Ingiltere herzaman tarih kitaplarina el atmislardir , ki milleti gerizekali bir sekilde tutabilmek icin. 

Ben kendim örnegin nutuk kitabini okudum. Bu bir tarih kitabi. Sadece bir cok konu bu kitapta yer almiyor. 

Örnegin Dersim katliami , hamidiye zirhli gemisi ile Rize'nin bombardiman edilisi , Ingiltere ve Amerika hangi konular hakkinda Atatürk ile konustugu gibi bir cok konu hic bir sekilde anlatilmiyor.

Halbuki Ingiltere'nin arsivlerine baktigimiz an , cok farkli bir tarih ortaya cikiyor. 

Zaten bir secilmis olan hükümete , devletin hic bir kurumu bagli degilse , bil ki o ülke isgal edilmis ve sömürge haline getirilmistir. Yani ha secim var , ha secim yok. Bosbosuna secimler gerceklesiyor. Zaten hic bir kurum sana bagli degil. Meclisin üzerinde bide milli güvenlik kurulu diye birsey vardi. Yani meclis hem hic bir kuruma bagli degil , hem milli güvenlik kurulunun silahi meclise dogru isabet almis , her an ates edebilir (askeri darbe , muhtira falanda filen). Tamamiyle isgal edilmis bir ülkenin fotografidir bu olay. Afrika ülkelerindede ayni olay var. 

Bügün tabi bu olay gecerli degil. Artik bütün kürümlar bizzat meclise baglidir. Yani bütün hersey , Türk milletin emrindedir artik.

tarihinde Erdemsherif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, malta erigi yazdı:

Dersim olayi 37'de olmus. Nasil nutukta yazmasini bekliyorsun?

Ayrica ingiltere tarih kitaplarinda yazdigina da sen soyledin diye inanmiyorum, kaynak isterim. Kaynak da guvenilir olacak. Yoksa illa koca ingiltere'de de vardir bir deli kadir.

Bir cok konu zaten yazmiyor suan ki tarih kitaplarimizda. Tamamiyle sansurlenmis , sömürgeci elleri ile.

Anadolu'da Ingiliz idaresinden o kadar da rahatsızlık duyulmaması gerektiğini söyledikten sonra Mustafa Kemal, bu topraklar üzerindeki Ingiliz idaresinde bir vali olarak çalışmaya hazır olduğunu gazeteci aracılığıyla işgalci yetkililere söyle iletecektir: "Eğer Ingilizler Anadolu için sorumluluk kabul edecek olurlarsa Britanya idaresinde bulunan tecrübeli Türk valileri ile işbirliği halinde çalışmak ihtiyacını duyacaklardır. Böyle bir selahiyat dahilinde hizmetlerimi arzedebileceğim münasip bir yerin mevcut olup olmayacağını bilmek isterim..." 

KAYNAK:
(Price'in Extra-Special Correspondent (Çok Özel Yazışmalar) adlı kitabından (1957, sayfa 104) aktaran Gotthard Jaeschke Kurtuluş Savaşı ile Ilgili Ingiliz Belgeleri, Çeviren: Cemal Köprülü, Ankara 1991, Türk Tarih Kurumu Yayınları, s.98)

Daha derinine girmek istersen buyur:

http://yakintarihimiz.org/tcbir-ingiliz-siyonizm-mason-projesidir.html

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...