Jump to content

AKP Zihniyetiden Ülkeyi nasıl Kuratabiliriz?

Recommended Posts

Kime sorarsam sorayim , hic kimse mantikli bir cevap veremiyor. Istanbul sehirini Ingiltere denilen süper güc , neden tek kursun atmadan Atatürk'e ikram etdi? Bu mantiken imkansiz gibi birsey yani. Düsman? olan Ingiltere, bize neden Istanbulu bedavaya versin. Kurtulus savasinda hic bir Ingiliz askeri öldürülmemis. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, Erdemsherif said:

Kime sorarsam sorayim , hic kimse mantikli bir cevap veremiyor. Istanbul sehirini Ingiltere denilen süper güc , neden tek kursun atmadan Atatürk'e ikram etdi? Bu mantiken imkansiz gibi birsey yani. Düsman? olan Ingiltere, bize neden Istanbulu bedavaya versin. Kurtulus savasinda hic bir Ingiliz askeri öldürülmemis. 

Yunan ordusu 208.000 kisi

Türk ordusu 215.000 kisi

Yunan ordusundan 19.000 kisi ölür, 48,800 kisi yaralanir. Ve 13. 740 kisi esir alinir.

Savastan yeni cikan Ingiliz bizimle savasmak istemez, biz de onlarla savasmak istemeyiz.

Masa basinda savasiriz.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ingiltere mi savasmak istemez , Ingiltereyi biraktim , Fransa ve Italya neden savasmadi , tek kursun atmadan birden bire geri cekildi :D ? Biraktim savasi , adamlar neden 500 senede bir el degistiren Istanbul sehirini tek kursun atmadan bize biraksin. Bu sacmalik. Adamlar zaten dunyayi ele gecirmis sömürge haline getirmis.

tarihinde Erdemsherif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Erdemsherif said:

Ingiltere mi savasmak istemez , Ingiltereyi biraktim , Fransa ve Italya neden savasmadi , tek kursun atmadan birden bire geri cekildi :D ? Biraktim savasi , adamlar neden 500 senede bir el degistiren Istanbul sehirini tek kursun atmadan bize biraksin. Bu sacmalik. Adamlar zaten dunyayi ele gecirmis sömürge haline getirmis.

1. Dünya Savasi 4 sene sürer ve 17 milyon insan ölür! 

Baristan hemen  sonra yine savas mi?

Hic kimse savasa gönüllü degildir. Biz de mecbur olmasak savas yapmazdik!!!

Anlamak gercekten bu kadar zor mu?

Sitelerde Paylaş
Just now, poiuz said:

1. Dünya Savasi 4 sene sürer ve 17 milyon insan ölür! 

Baristan hemen  sonra yine savas mi?

Hic kimse savasa gönüllü degildir. Biz de mecbur olmasak savas yapmazdik!!!

Anlamak gercekten bu kadar zor mu?

Kotu niyetli olunca zor

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, malta erigi said:

Kotu niyetli olunca zor

Almanya 2. Dünya Savasini kaybetmistir. Dikkat ederseniz, yillarca Avrupayi sallayan, diger ülkeleri bir kac günde/haftada alan ordusunda hic kahraman(!) yoktur.
Ama Nazi Almanyasina karsi savasan her Fransiz, Ingiliz komutan, her asker kahramandir! 
Neden?
Cünkü savasi yenilen Almanyanin (2. Dünya savasi) tarihini savasi kazanan ülkeler yazmistir, Almanya degil.

1 Dünya Savasini kaybeden Türkiye ise bu savasin sonuclarina karsi Kurtulus Savasini vermis ve kazanmistir. Ve kendi tarihini kendi yazmistir. Bu yüzden Atatürk gibi, Inönü, Fevzi Cakmak gibi kahramanlariniz vardir.
Ve bizim kahramanlarimizin Yunanlilarin gözünde birer kahraman olmamasi cok normaldir. 

Benim anlamadigim... 
bir insan (hatta milyonlarca insan) nasil olurda o gün düsmanimiz olan Yunanin yazdigi tarihe sarilir? 
Acaba gercekten Yunanin Atatürkü bir kahraman olarak göstermelerini mi bekliyorlar? 
Bunlar, bu kadar mi salaklar?
Yoksa "inanilmayacak kadar" (dedeleri gibi) vatan haini olup, bu devletin ve bu milletin gelecegini kendi kücük cikarlarina degisebiliyor ve düsmanin tarihine bile sahiplenecek kadar alcaklar mi?

Sitelerde Paylaş
Just now, poiuz said:

Benim anlamadigim... 
bir insan (hatta milyonlarca insan) nasil olurda o gün düsmanimiz olan Yunanin yazdigi tarihe sarilir? 
Acaba gercekten Yunanin Atatürkü bir kahraman olarak göstermelerini mi bekliyorlar? 
Bunlar, bu kadar mi salaklar?
Yoksa "inanilmayacak kadar" (dedeleri gibi) vatan haini olup, bu devletin ve bu milletin gelecegini kendi kücük cikarlarina degisebiliyor ve düsmanin tarihine bile sahiplenecek kadar alcaklar mi?

Cunku dertleri hilafet. Butun kinleri bu yuzden. Abdulmecid hiyari olene kadar halife olarak kalsaydi ve el degistirseydi, belki bu kadar asagilik sekilde davranmazlardi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...