Jump to content

Başörtüsü Kamu'da Yasaklanmalıdır

Recommended Posts

3 minutes ago, Tabula Rasa said:

Görünen o. Ha, balina ve ormanlara bir faydaları var mı, o da tartışılır...

Yeşil partilerin yoksullukla ilgili herhangi bir programı var mı Malta? Türkiye'de bir tane yeşiller partisi var. Yemin ediyorum gerizekalılığın ete kemiğe bürünmüş hali gibiler. Ufuk Uras tayfasının kurduğu, 0-5 yaş zekasına hitap eden saçma sapan bir parti. Avrupalıların da farklı olduğunu sanmıyorum. Burdakiler onlardan öğreniyor zaten.

Aklıma geldi de güldüm şimdi.

Bunlar bir broşür hazırlamış. Mobing ile ilgili. Mobinge uğrayanlara erken emeklilik hakkı verilsin diye yazmışlar. 

Adam sigorta kurumuna dilekçe yazacak, müdürüm beni rencide edici sözler söyledi, erken emekliliğimi istiyorum diyecek. 

İnsanın dimağı duruyor. Yemin ediyorum çıplak gözle görülebilecek en mükemmel gerizekalılık hali bu.

Turkiyedeki yesilleri bilmiyorum. Ufuk uras sosyalist degil miydi?

Avrupadaki yesiller oyle elinin tersi ile itilecek adamlar degil. Liberal politikalari benimseyen danimarka, norvec gibi ulkeler gayet de refah icinde yasiyorlar. Olaya tipik solcu bagnazligi ile, onyargiyla bakiyorsun. 

Sorun liberallerin ekonomik programlari olmamasi degil, turkiyede karsilik bulabilecegi bir taban olmamasi. Zaten ben de bu sebeple turkiye'de yasamiyorum. Turkiye tekrar nasil 23-38 arasinda yasanan batililasma ivmesine dondurulebilir, hic bir fikrim yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, Tabula Rasa yazdı:

O senin yorumun. Bana hepsi şahane geliyor. Hiçbirinde eleştirilecek en ufak bir yön bulamıyorum. En ölüsü bile kapitalizmden kesinlikle daha güzel, daha insani.

Mukayeseyi şöyle yapmak doğru olur. Azerbaycan sovyet yönetiminde kaldı. Irak kalmadı. Bundan 100 sene önce Azerbaycan ile Irak insani gelişmişlik açısından bir fark var mıydı? Oysa sovyetler sonrası Azerbaycan halkı müzik aletleri çalabilen, spor yapan, yüksek sanatlara aşina bir topluluk haline gelmişti. Irak halkı ise 100 sene öncesinden çok farklı değildi.

- Yine de büyük fark var. Azerbaycan halkı gayet modern. Geleneklerine bağlı ama modern (Sovyet anlayışı zaten öyledir). Biz de gittikten sonra İslamı temsil etmel 1-Onlara 2-Tunuslulara kalacak.

1 saat önce, ekremaktaş yazdı:

O zaman başkanlık referandumuna evet diyor musun? Çünkü başkanlık/padişahlık da bizim milletin geleneğiydi asırlar boyunca. Ha?

Konu din olunca aklınız duruyor yemin ederim. Ayrıca kamuda türban istemeyen yine milyonlarca Müslüman kadın yaşıyor bu ülkede.

- Bu "padişahlık" lafına da ayrıca kızıyorum. Bir zamanlar Avrupa'daki monarşi yanlısı/gelenekçi siyasal yaklaşımlara kafayı takmıştım.

Osmanlı hanedanı dediğimiz kendi döneminin en ileri devlet yönetimine sahipti. 1700'lerin sonlarına kadar da gayet iyi idare ettiler, üstelik geri kaldıklarını çabuk da fark edip düzeltmeye de çalışmışlar. Tekrar 1500'lü yıllara gidecek olsak bu AKP'lileri Osmanlılara benzetmek büyük bir hata olur. Birisiyle bunu konuşmuştuk.  "Halk Osmanlı istiyor" filan diyorduk. Çıkan soru "Peki böyle bir şey mümkün mü?" idi. Gerçekten de 3-5 oy kazanan bir takım zibidilerin, geçmişteki büyük uygarlıklardan birini geri getirmesi söz konusu olabilir mi?

Benzetme olarak bile yanlış. Dini diktatörlük daha iyi bir benzetme.

Malta: Yunanistan'da yıllarca iktidarda olan liberaller hiçbir şeyi çözemediler. Ülke Cipra sayesinde biraz yoluna girer gibi oldu.

2) Liberalizm kendi kendini döndüremez. Arada sol parti gelip toparlaması lazım ki, yine gelip yine bozabilsinler. O olmayınca (bizdeki gibi), sıradan halk kendi haline bırakılır, ortalıkta dincide / ülkücüden geçilemez hale gelir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, malta erigi yazdı:

Turkiyedeki yesilleri bilmiyorum. Ufuk uras sosyalist degil miydi?

Avrupadaki yesiller oyle elinin tersi ile itilecek adamlar degil. Liberal politikalari benimseyen danimarka, norvec gibi ulkeler gayet de refah icinde yasiyorlar. Olaya tipik solcu bagnazligi ile, onyargiyla bakiyorsun. 

Sorun liberallerin ekonomik programlari olmamasi degil, turkiyede karsilik bulabilecegi bir taban olmamasi. Zaten ben de bu sebeple turkiye'de yasamiyorum. Turkiye tekrar nasil 23-38 arasinda yasanan batililasma ivmesine dondurulebilir, hic bir fikrim yok.

Kuzey Avrupa ülkeleri liberal değil, sosyal demokrat olarak bilinir. Yani liberalizmin sosyalistler tarafından adam edilmiş hali.

Sen batılı ve Avrupalı olan herşeyi liberal sanma yanılgısına düşmüş gibisin. Öyle değil. Sosyalizm batıyı, özellikle Avrupa'yı etkilemiştir. 

Kuzey Avrupa ülkeleri halihazırda Afrika'yı rahat bir şekilde sömürmeye devam ettikleri için çok zenginler. Sosyalistlerden korktukları için halka biraz para dağıttılar. Sosyal demokrasi budur. Ama temel motivasyon sosyalizm korkusudur.

Yeşillerin Avrupa uygarlığına ve demokrasiye hiçbir katkısı olmadı. Oldukça düşük zekalı, çocukça talepleri ve davranışları var. Gerçek dünya ile temasları çok az. Bunlara karşı sempati besliyorsan, bu sempati 3 yaşındaki bir çocuğa duyacağın sempati gibidir. Yeşil! Lan! Şapşik seni!. Böyle gibi işte.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, Tabula Rasa said:

Kuzey Avrupa ülkeleri liberal değil, sosyal demokrat olarak bilinir. Yani liberalizmin sosyalistler tarafından adam edilmiş hali.

Sen batılı ve Avrupalı olan herşeyi liberal sanma yanılgısına düşmüş gibisin. Öyle değil. Sosyalizm batıyı, özellikle Avrupa'yı etkilemiştir. 

Kuzey Avrupa ülkeleri halihazırda Afrika'yı rahat bir şekilde sömürmeye devam ettikleri için çok zenginler. Sosyalistlerden korktukları için halka biraz para dağıttılar. Sosyal demokrasi budur. Ama temel motivasyon sosyalizm korkusudur.

Yeşillerin Avrupa uygarlığına ve demokrasiye hiçbir katkısı olmadı. Oldukça düşük zekalı, çocukça talepleri ve davranışları var. Gerçek dünya ile temasları çok az. Bunlara karşı sempati besliyorsan, bu sempati 3 yaşındaki bir çocuğa duyacağın sempati gibidir. Yeşil! Lan! Şapşik seni!. Böyle gibi işte.

Hiiic alakasi yok. Tam aksine, ben senin liberalizm kavramini anlayamadigini goruyorum. Elinin altinda internet var, yesillerin de diger liberal partilerin de programlarina bak. Tumunde sosyal devlet anlayisi mevcut. Batili olan herseyi liberal sanmak gibi laflarla kalbimi kiriyorsun. 2 somestr welfare state dersi aldim, makale yazdim bu konuda. Su anda bazi avrupa ulkelerinde tartisilan 'her vatandasa maas' hangi partilerin programinda halihazirda var bir bak. Avrupa onyillardir liberal politikalarla yonetiliyor. Sosyalistlerden korkuyorlar falan, komik iddialar buradan.

Sen kafanda bir liberal imaji olusturmussun, onu anlamaya calisiyorum. Endustri devrimi ingilteresi ve 80'ler abd'si karisimi tuhaf birsey cikiyor. Boyle bir liberal gorus yok abicim. Anarko-kapitalistler bile toplumun duskun ve savunmasizlari icin isletilmesi gereken bir mekanizma olmasi gerektigini soyluyor. Sen kafandaki bu 'oliver twist'vari distopyayi nereden cikardin, anlamak guc. Ideolojik saplantin ortada olmayan seylere inanmani sagliyor.

Sitelerde Paylaş

Afrika konusuna gelince, cezayirlilerden baska sikayet edeni gormedim. Tam aksine bayiliyor ipneler. Misirli dinci bir pislik vardi tanidigim, ismi muhammed. Osmanli icin demedigini birakmiyordu ama fransaya laf yok, ove ove bitiremiyor.ustelik ihvanci bu lavuk, hristiyan misirli falan degil. Tunuslular desen, ha keza...

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, malta erigi yazdı:

İdeolojik saplatı mı? Olabilir. Hangimizde yok ki?..

Bugün yaşadığımız dünyayı yaratan şey Roma'dır. Modern dünyada kullandığımız birçok kavramın kökeni Roma'dan çıkmadır. Tabii ki Roma kültürü, Mısır ve Sumer'e dayanır. Bütün bu kültür döngüsünün çeşitli coğrafyalara doğru yürümesinin sebebi zenginliktir. Zenginlik kültür yaratır. Mesele şu ki, zenginlik her seferinde sömürü üzerinde yükselir. Yani ince zevklerin ve gelişmiş kültürün halısını kaldırdığında, altta her seferinde kan, acı ve sömürü görürsün.

Roma köleci bir toplumdu. Batıda Roma uygarlığı övülür, kölecilik ise Spartaküs ile romantize edilir. İşin gerçek şekli, gerçekçi bir şekilde ifade edilmez. Bugünün batı kültürü Roma'nın devamıdır. Tıpkı Roma'da olduğu gibi anavatanda yaşayanlar çalışmazlar. Roma'da çalışmak ayıp kabul edilirdi. Yeşiller'in herkese maaş verilmesi önerisi, bu Roma geleneğinin yeni bir tezahürüdür.

Tanıdığın Afrikalılar Avrupa'nın zenginliğine ve kültürüne hayranlık duyması şaşırtıcı değil. Gerçekten göz kamaştırıcı bir refah toplumu var ortada. Bu zenginliğin kaynağı sorgulanmazsa, ortaya çıkan görüntü tabii ki beğeniye layık oluyor.

Bugün batının sahip olduğu zenginlik, batılıların çalışkanlığının ve zekasının ürünü değildir. Tam aksine, saldırganlıklarının ve yağmanın ekmeğini yiyorlar. Fransa'nın hali hazırda Afrika'da 17 tane resmi sömürgesi vardır. Bu ülkelerin milli geliri Fransız merkez bankasında toplanır. Fransa toplanan paradan, istediği kadarını ilgili ülkeye verir. Kalanına el koyar. Pek hümanist Kuzey Avrupa ülkeleri silah üreticisidir. En büyük gelirlerini silah satışından elde ederler.

Bugün Avrupa'da "twistvari" bir ortam olmadığının farkındayım. O ortamı ihraç ettiler. Ortadoğu'da savaş, Afrika'da kıtlık, Güney Asya'da açık sömürü düzeni kuruldu. Oradan toplanan kaynak Avrupa'ya aktığı için orada bir tatlı hayat var. 

Sitelerde Paylaş

Evet yasaklanmalıdır.Çünkü bu ülkede din devlet ayrılığı vardır anayasaya göre.Nasıl siyaset devlet ayrılığından dolayı devlet çalışanında siyasete ait bir şey olamıyorsa,ya da devlette siyaset yapmak yasaksa aynısı laiklikten dolayı din için de geçerlidir.Laik devleti temsil eden çalışan o halde olamaz,dini temsil etmiş olur.Nasıl Mao şapkası takması yasaksa aynısı türban için de olmalıdır.Ve bunun herhangi bir inancın emri olmasını özel yapan bir şey de olamaz laik düzende aynı mantıkla kuranda yazan kırbaç,kadına yarı şahitlik gibi ilkellikleri de inancın emri diye kabul etmek gerekir.

Ve öyle rezalet halde de olamaz bir devlet çalışanı.Uygar kadına uymaz başörtüsü.

Sitelerde Paylaş

Pastafaryanizme inanan mümin kardeşlerim de çok baskı görüyorlar,inançlarını yaşayamıyorlar,başlarında makarna süzgeci olmadan kendilerini huzursuz hissediyorlar,bu arkadaşlarımında kamuda inançlarına uygun giyinebilmesini istiyoruz.Bkz:Altta,mağdur pastafaryan bir arkadaş..

Untitled.jpg

Sitelerde Paylaş
On 25 Feb 2017 at 01:04, malta erigi yazdı:

Anarko-kapitalistler bile toplumun duskun ve savunmasizlari icin isletilmesi gereken bir mekanizma olmasi gerektigini soyluyor.

Sen bahsedene kadar, bu salakların varlığından haberdar değildim. Gerçekten aptallığın dibi yok.

Anarko kapitalistler neymiş lan!

Anarşizm bütün tahakkümlere karşı olmak demek. Herhangi bir işin yürümesi için hiyerarşik bir organizasyon kuramazsın. Hiyerarşi barındıran bir organizasyon tahakküm doğurur ve anarşizme karşıdır. 

Hiyerarşi olmadan kapitalizm olur mu? Kapitalizm yüksek ölçekli üretim demektir. Kapitalizm sanayi devrimi sonrası ortaya çıkmıştır. Çıkış sebebi, üretim bantlarının kullanılması ve daha önce tarihte görülmemiş ölçekte üretim yapılabilmesi idi. Bu ölçekte üretim büyük kapital birikimlerine imkan sağladı. Kapitalizm bu. E, yöneten/yönetilen, patron/işçi, zengin/yoksul ikilemleri olmadan kapitalizm çalışabilir mi? Bu çelişkiler varken anarşi nasıl oluşur?

Anarko kapitalist nasıl olacak? Bir kavramın bu kadar boku çıkarılabilir mi ya? Kavramın tanımına aykırı bir durumdan bahsediyoruz. Araştırdım biraz, ciddi ciddi bu işin teorisyeni falan var.

Sana yeşillerin salak olduğunu söylerken erken davranmışım. Daha da salağı varmış. Einstein insan aptallığı sonsuzdur derken hayatın anlamını çözmüş resmen.

Bu arada çeşitli anarşist varyasyonlar vardır. Klasik olarak anarko sendikalistler vardır örneğin. İspanya İç Savaşı'nda önemli bir rol oynamışlardır. Anarko sendikalistler, işçi sınıfının yıkıcılığını kullanarak kapitalizmi ve tahakküm sistemlerini yıkmayı hedefliyorlardı. Sosyalistler grev yapmayı işçi eylemi olarak öne çıkarırken, Anarko sendikalistler sabotaj yapmayı bir eylem olarak görürdü. Bu arada manitaları etkileme potansiyeli olacak bir bilgiyi de aktarayım. Sabotaj, sabot ismi verilen ayakkabıları vurarak makinaları kırma eylemidir. Sabotaj ismi sabot isimli tahta ayakkabılardan geliyor. Onları iş makinalarına vurarak makinaları kırıyorlardı. Anarşist eylem olarak sabotaj budur.

Sitelerde Paylaş
On 17.02.2017 at 12:33, Tremor said:

Türban takan insanların amacı mevcut siyasal islamcı iktidardan pay alabilmektir.

Niran Ünsal kapandı.

Siyasal iktidar buna pay vermeyince tekrar açıldı.

Bu kadın türban hakkında çok şey anlatıyor.İslam hakkında bir gram bilgisi yok bu kadının,Siyasal iktidarın söylemlerini kendisine söylem yapıp,tek bir özgün fikri olmadan bir de samimi olmak için kapandı,ama olmadı işte..Bu kadın tutturamadı ama tutturan çok fazla türbanlı var..!

Sitelerde Paylaş
On ‎3‎/‎1‎/‎2017 at 14:22, Üçüncü Görüş yazdı:

Yalnız aşırı cezbediyor bu kadın beni. 

Saf Türk kanı o yüzden. Sende bende Arap / Çerkez kanı olabilir. Bu Orta Asyadan beri aynı kalmış. Zaten Kırgız Tacik falan. Süt yani süt

Sitelerde Paylaş

Mevcut hükümet ve cumhurun basi bugün gitse, hemen yarin bunlarin hepsi acilip sacilirlar.

Ne yaparsin, cikar dünyasi iste. Erkekler sakal uzatir, kadinlar saclarini saklarlar.

Kizmiyorum, kizamiyorum. Dün de böyle insanlar vardi, yarin da olacaklar.

Olmadi mi olmuyor iste; kisilik, ve dürüstlük herkese nasip olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
On 01.03.2017 at 10:11, Tremor said:

Niran Ünsal kapandı.

Siyasal iktidar buna pay vermeyince tekrar açıldı.

Bu kadın türban hakkında çok şey anlatıyor.İslam hakkında bir gram bilgisi yok bu kadının,Siyasal iktidarın söylemlerini kendisine söylem yapıp,tek bir özgün fikri olmadan bir de samimi olmak için kapandı,ama olmadı işte..Bu kadın tutturamadı ama tutturan çok fazla türbanlı var..!

Gündemde kalmakta zorlanan insanlar mevcut siyasal iklimin ekmeğini yiyebilmek amacıyla şanslarını deniyorlar. Sanatsal başarısı dandik bir dizide mermet ali erbil'in seksist esprilerine malzeme olmanın ötesine geçememiş yeliz yeşilmen de instagrama kendi ve kızının namaz kılarken resmini atmış. Ellerindeki kırmızı ojelerle de at kuyruğuna konmuş kelebek gibi olmuş. Bir de bizlere, çocuklarımıza dua etmeyi öğretmemizi söylemiş: http://www.hurriyet.com.tr/amp/yeliz-yesilmenden-namaz-fotografi-40533281

Çocukların akıllarını arap masalları ile doldurmak istismardır, başka birşey değil. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...