Jump to content

Recommended Posts

8 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Buzul sen çok geriden geliyorsun beee :) Gerçekten Kuran bilmeyen, dini sadece dalga geçilecek bir araç olarak gören ve bu yolda her yalanı dolanı yutabilecek sıradan bir ateistte benziyorsun. 

Kuran siz Müslümanlar'ın  elinden alınıp bizim gibi kaynaklarıyla ve kıvırmadan onu anlayabilecek insanların yorumlarına bırakılsa emin ol daha çok saygı görür. Hiç kuşkum yok ki Kuran'daki ayetlerin gerçek manasını senden iyi biliyorum çünkü ben bilimsel yöntemi hatta highe criticime benzer bir metin analizini kullanırken sen sahte bilim ve insani  duygualara dayanan korumacı savunma yöntemini kullanıyorsun.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Hani derler ya geçmişte yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.

Kuran'da böyle bir kitap. Geçmişte anlam verilemeyip, bilimin ilerlemesi ile anlam kazanan ayetler var. 

Tıpkı Allah'ın -yukarıda da bahsetmiştim- ilmi size ulaşmadan ayetlerimi reddetmeyin demesi gibi.

Hayır, onlar bilgisini kavramadan ve asıl anlamı kendilerine ulaşmadan onu yalanladılar. 10:39

Kuran adına her şey yerli yerinde tıkırında ilerliyor. İlerde bileceksiniz.

:)

Biz ilerde bileceksiniz tarzı '' hayalciliklerle'' değil elimizdeki somut kanıtlarla ilerleriz. Tıkandığımız yerde durur ve bilmiyorum deriz bilmediğimiz şey hakkında fikrimiz bile olsa saf saf '' görüceniz olum ilerde ortaya çıkacak dediğim'' demeyiz.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Bence ;  bir Teist'in nasıl saçmaladığını en iyi Ateistler görür. Bir de şey var; gerizekalı gibi ayet asıyorlar ya , orda burda youtube'da vs..de... :D

Bir  de 19cular gelip sanki savundukları saçmalıkları ilkez duymuşum gibi naralar atıyor ya gerçekten üzülüyorum. Çok biimsel zannediyor kendilerini arkaddaşlar hatta her zaman 19'un evrim kadar gerçek olduğunu söylüyorlar en büyük safsata türlerindendir bu yanlış anaoloji kurmak,bu arkadaşlarımız son umutları olan bu zırvalıkları ancak bu şekildeki safsatalarla savunabiliyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Buzul sen çok geriden geliyorsun beee :) Gerçekten Kuran bilmeyen, dini sadece dalga geçilecek bir araç olarak gören ve bu yolda her yalanı dolanı yutabilecek sıradan bir ateistte benziyorsun. 

Ali,islamın egemen olduğu topraklarda,islami kurallarla,yargılarla,yasaklarla yönetilen,toplumsal yaşamın islama göre düzenlendiği,yapılandırıldığı bir düzende doğdu.İslam ordusuna katıldı.

Michael ise,hristiyanlığın egemen olduğu topraklarda,islami kurallarla,yargılarla,yasaklarla yönetilmeyen,toplumsal yaşamın islama göre düzenlenmediği,yapılandırılmadığı bir düzende doğdu.Haçlı ordusuna katıldı.

Hristiyanların ordusu ile İslam ordusu bir yerde karşı karşıya geldiler.Ali Michaeli öldürdü.John ise Aliyi öldürdü.Atalarının dinine uyan,islamı seçen Ali şehit olup,cennete gitti.Atalarının dinine uyup,hristiyan olan ve ölen Michael ise cehenneme gitti.İkisi de atalarının dinine uymuştu.Ama Ali atadan torpilli cennet gülüydü,çünkü sözüm ona ataları onun içine doğru dini,islamı seçmişti.Michaelin ataları ise sözüm ona yanlış dini seçip,kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Michael atadan cehennem odunuydu.

Atalarının seçimlerinin,içine doğduğun koşulların nereye gidip gitmeyeceğini,sınav sonucu belirleyebildiği yerde sınav olur mu?Olur,ama nasıl olur.Adaletsiz olur.İslamın Allah betimlemesine göre Allah adaletlidir.Ama Allah adaletsiz olmaktan kaçamaz,kurtulamaz.Çünkü neden biliyor musun,dinin kendisi yapısal olarak sıkıntılı,saçmadır ve adaletsizlik yaratır.Her din gibi islamda atalar dini olmaktan kurtulamamamıştır.Her neyse adaletsiz olmaktan kurtulamayan,kaçamayan Allah islamı kökten yıkar.Sen yapısal olarak sıkıntılı,saçma,adaletsizlik yaratan bir olgu üzerinden,inanıp inanmama konusunda sınav yapan bir Tanrı yaratırsan,kaçınılmaz sonu bu olur.Ama sen işte,adaletsizlikten kaçamayan olmayan bir Allaha ve onun uyduruk dinine inanıyorsun.Çünkü sen kutsal uyuşturucu bağımlısısın.

Sitelerde Paylaş

19 ile evrimi karşılaştırmak maalesef zırva olduğu için şu safsata türüne giriyor:

Yanlış Benzetme Safsatası Fallacy of False Analogy A ve B arasına  bir benzerlik kurulması,  A’nın özelliklerinin B’de de olması gerektiği  şeklindeki  yanlış  çıkarım durumu.
Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Ateist Teolog said:

Biz ilerde bileceksiniz tarzı '' hayalciliklerle'' değil elimizdeki somut kanıtlarla ilerleriz. Tıkandığımız yerde durur ve bilmiyorum deriz bilmediğimiz şey hakkında fikrimiz bile olsa saf saf '' görüceniz olum ilerde ortaya çıkacak dediğim'' demeyiz.

Dediğim gibi 19 Kuran'a olan güveni veriyor. 

Sen lafla peynir gemisini yürütmeye çalışıyorsun. 

Benim delillerim sabittir.

19 gerçek bir veri olduğu için laf salatasından başka yapabileceğiniz savunmanız yok. 

Sizin yapabileceğiniz tek şey  tonton ve arkadaşlarında mucize çıkartmak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Bir  de 19cular gelip sanki savundukları saçmalıkları ilkez duymuşum gibi naralar atıyor ya gerçekten üzülüyorum. Çok biimsel zannediyor kendilerini arkaddaşlar hatta her zaman 19'un evrim kadar gerçek olduğunu söylüyorlar en büyük safsata türlerindendir bu yanlış anaoloji kurmak,bu arkadaşlarımız son umutları olan bu zırvalıkları ancak bu şekildeki safsatalarla savunabiliyorlar.

19 diye birşey yok zaten, dinsizdeist  arkadaş zaten bunlara sokacağı kadar sokmuş ,ama bu andavallar anlamamakta ısrar ediyorlar.

Bu edip yüksel ve tayfası  sadece kabalacı ahmak sürüsü. Bi gram zeka yok bunlarda. Karşıma adam diye koyup bunlarla muatap bile olmam gerçek hayatta,o derece dingil bunlar :) 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Dediğim gibi 19 Kuran'a olan güveni veriyor. 

Sen lafla peynir gemisini yürütmeye çalışıyorsun. 

Benim delillerim sabittir.

19 gerçek bir veri olduğu için laf salatasından başka yapabileceğiniz savunmanız yok. 

Sizin yapabileceğiniz tek şey  tonton ve arkadaşlarında mucize çıkartmak.

Bu ne yahu? Buöyle mi eleştiriyorsun mesajımı ad hominem , demediğimi demiş gibi gösterme , niyet okuma her şey var azıcık tartışmayı bilsen ve şu numerolojik zırvaların sana veya dinine  özgü olmadığını anlasan güzel olcak da zor .

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

19 diye birşey yok zaten, dinsizdeist  arkadaş zaten bunlara sokacağı kadar sokmuş ,ama bu andavallar anlamamakta ısrar ediyorlar.

Bu edip yüksel ve tayfası  sadece kabalacı ahmak sürüsü. Bi gram zeka yok bunlarda. Karşıma adam diye koyup bunlarla muatap bile olmam gerçek hayatta,o derece dingil bunlar :) 

dinsizdeistin eleştirisine  alttaki yorumlarda yazan Edip Yüksel'in cevabını okudun mu : ''Güzel bir eleştiri ' :) Bu kadar yani devamını boşver diyor.

Sitelerde Paylaş

19 ile evrimi karşılaştırmıyorum. Bu yaptığın hangi mantık felsefesine giriyor bir bak istersen.

19 ve evrim,

Bu iki şeye analiz, akıl ve sağduyu ile ulaşabiliyoruz.

Bilim ve olasılık hesapları devreye giriyor. 

Evrim sizin için bilimsel bir çabanın sonucu değil. 

Evrim sizin için ideolojinize destekleyen bir araç.

Çok ilginç, kullanmadığınız akıl ve mantığınızı bile  kendi ideolojinize araç yapıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

dinsizdeistin eleştirisine edip yüksel'in cevabını okudun mu : ''Güzel bir eleştiri ' :) Bu kadar yani devamını boşver diyor.

Okudum. Bu forumda kayıtlı zaten. sadece bu iyi bir eleştiriydi diyebilmiş, andaval Edip. 

Ya bu edip art-niyetli ateist falan olmasın, bazen düşünüyorum, ulan bu acaba bizi mi kekliyor, numaramı yapıyor  üçkağıtcı ,sırf çıkarı için müslüman taklidi mi yapıyor ? 

Çünkü, bir insan bu kadar gerizekalı olamaz. Çünkü, Kuranda 19 var diyen,gerizekalıdır. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Okudum. Bu forumda kayıtlı zaten. sadece bu iyi bir eleştiriydi diyebilmiş, andaval Edip. 

Ya bu edip art-niyetli ateist falan olmasın, bazen düşünüyorum, ulan bu acaba bizi mi kekliyor, numaramı yapıyor  üçkağıtcı ,sırf çıkarı için müslüman taklidi mi yapıyor ? 

Çünkü, bir insan bu kadar gerizekalı olamaz. Çünkü, Kuranda 19 var diyen,gerizekalıdır. 

Edip o zihniyeti bırakamadı hayatı boyunca inandığı şeylerin yanlış olduğunu gördü ve bir yerden de olsa azıcık olan inanç kırıntısına tutunmak istedi ve bunu 19'da buldu. Ölümüne savunuyor ama o da biliyor ki işe yaramayacak sadece korkuyor ya varsa tarzı bir korkusu var 19'a dair.Kulak tıkıyor salak beyin yamyamı gibi hakaretler ediyor karşı tarafa, hatta sünni ateist gibi saçmasapan terimler uyduruyor (ben Ortodoks ateistim:) ) umutsuz vaka gibi. Davut Dağ daha dürüst.

Sitelerde Paylaş

19 yok demek gerçekten ilginç bir durum. Gerçekten..

Bir insanın ideolojilerine bağlı kalma adına nesnel bir olguyu nasıl bir rahatlıkla inkar edebileceğini gösteriyor.

Başka bir mesajımda da belirtmiştim:

Bir dindarın kalitesi evrim konu olduğunda, bir ateisttin kalitesi de 19 konu olduğunda gösterdiği tavırlardan belli oluyor.

Her iki tarafın bilime olan yaklaşımının ideolojik mi yoksa gerçekçimi olduğunu gözler önüne seriyor.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Davut Dağ daha dürüst.

Teolog, sen kral adamsın ha. Fikirlerim senle uyşuyor hep. Bak bu DAVUT DAĞ, adam gibi adamdır. Dürüstçe islamdaki pislikleri söylüyor. 

DAVUT DAĞ adamımdır , bak neler DİYOR ; 

Cariye var (sex kölesi) ,

kölelik var, 

Şeytanla pazarlık yapan allah var , 

Melek cin mi şeytan mı belli değil, 

Her kavme peygamber gönderilmedi , 

Kuranda bilimsel hatalar var (birsürü) , 

Allah yalaka kullar istiyor, 

Kuran ayetleri hadisler hepsi, rivayettir , 

Kuranda bilimsel mucize yoktur , 

Kuranın hitabı tarihseldir,o döneme aittir , 

Aişe evlendiğinde, gerdeğe girdiğinde yaşı küçüktü

CAner taslaman şarlatandır , 

Dinlerin hoşgörüsü yoktur,  vs. vs.... 

EDİP YÜKSEL DÜNYANIN EN CAHİL İNSANI :D  HAUHAUAHUAA 

tarihinde BurakTuna67 tarafından düzenlendi
edip yüksel caner taslaman şarlatanlardır
Sitelerde Paylaş

Işınlardan kaçan,ışınların kovaladığı şeytanlara kafa yoracağınıza,adaletsiz olmaktan kurtulamayan,kaçamayan El ilaha biraz kafa yorun.Bu apaçık ortada olan bir gerçek,islamı kökten yıkıyor.Zamanı gelince ortaya çıkacak olan bir bilgi de değil.Neden bu gerçeği görmemek için gözlerinizi kapatıyorsunuz.Yoksa kutsal uyuşturucuyu kaybedip,boşluğa düşmekten mi korkuyorsunuz.Peki bu korkusu olan,islamı duygusal nedenlerden dolayı savunan birinin,din konusunda ki yorumlarının,yazılarının bir önemi,bir değeri var mıdır?Bu kişi,bağımlı olduğu kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek için aka kara da der,eğer büker de,gerçek islam bu değil de der,saçmalıkları,tutarsızlıkları,zırvaları görmezden de gelir.Gerçek islam bu değil sözü de,ne yardan,ne serden geçerimci,orta yolcu bir psikolojinin ürünüdür.İslamın gerçekleriyle karşılaşan,islam bağımlısı beyin,islamın gerçeklerini benimseyemez,sindiremez,islamı olduğu gibi kabul edemez,islamı kaybedip,boşluğa düşmekte istemez,o yüzden kendini kandırma yoluna gider,islamda kalabilmek için yollar arar,islamı,kuranı kendi benimseyebileceği bir biçime getirir,bu yüzden de saçmalamaya başlar,zırvalarını gerçekmiş gibi sunar.Kutsal uyuşturucu bağımlılığı böyle bir şey işte.

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, Buzul said:

Işınlardan kaçan,ışınların kovaladığı şeytanlara kafa yoracağınıza

On 19.02.2017 at 19:55, Buzul said:

Biz yakın göğü, bir süsle, yıldızlarla süsledik.Saffat 6 
Ve (gökyüzünü) itaat dışına çıkan her şeytandan koruduk.Saffat 7 
Onlar, artık mele-i a'lâ'ya (yüce topluluğa) kulak veremezler. Her taraftan taşlanırlar.Saffat 8 
Kovulup atılırlar. Ve onlar için sürekli bir azap vardır.Saffat 9 
Ancak (meleklerin konuşmalarından) bir söz kapan olursa, onu da delip geçen bir parlak ışık takip eder.Saffat 10 

Yazar burada ne demek istemiş.Bunu güzel bir biçimde betimleyerek,anlatabilecek olan var mı?

Valla ne diyeyim şaka gibisiniz.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Adam kendi soruyor, sonra bunlara kafayı neden takıyorsunuz diyor.

Bunun mantıkta bir adı vardı sanırım Ateist Teolog değil mi ?

Caner Taslaman'dan sadece ad hominemi öğrendim deme şimdi bana.

:D

Orda senin gibi kutsal uyuşturucu bağımlılarına sesleniyorum.Işıktan kaçan,göktaşlarıyla vurulan şeytanlarda,saçma sapan şeylerde mucize arayacağınıza,adaletsiz olmaktan kaçamayan,kurtulamayan el ilahınızı görün,diyorum.Şimdi sinekten yağ çıkarma işlemini sürdürebilirsin.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Adam kendi soruyor, sonra bunlara kafayı neden takıyorsunuz diyor.

Bunun mantıkta bir adı vardı sanırım Ateist Teolog değil mi ?

Caner Taslaman'dan sadece ad hominemi öğrendim deme şimdi bana.

:D

Bence bu tartışmayı sürdüremediğini kabul et çıkmaz yoldasın kaçacak yerin kalmadı sadece millete ithamda bulunarak gidiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...