Jump to content

Recommended Posts

Pardon, ben ortalikta bir tartisma goremedim.

Ben verilerimi sunuyorum, siz ise laf salatasi sunuyorsunuz. Karnim tok sag olun.

19 konusunda benimle tartisacak adam tanimiyorum.

Sahsen 1+1'in 2 etmesi kadar acik ve net olan bir konuda tartismak benim için ayri bir zulüm.

Bu konuda Dawkins'in yolundan gitmek gerek. Adam evrim yok diyenlerle tartismaya girmiyor. Evrimi tartişilacak bir pozisyona bile sokmuyor.

:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, ANTİATEİST said:

Ben verilerimi sunuyorum, siz ise laf salatasi sunuyorsunuz. Karnim tok sag olun.

Sahsen 1+1'in 2 etmesi kadar acik ve net olan bir konuda tartismak benim için ayri bir zulüm.

Bu konuda Dawkins'in yolundan gitmek gerek. Adam evrim yok diyenlerle tartismaya girmiyor. Evrimi tartişilacak bir pozisyona bile sokmuyor.

19 konusunu iyi bilen tanah vardi ama forumdan ayrildi. 

Sitelerde Paylaş

Gök gürültüsü Allah'ı hamd ile tesbih eder. Melekler de O'nun heybetinden dolayı tesbih ederler. Onlar, Allah hakkında mücâdele edip dururken O, yıldırımlar gönderip onlarla dilediğini çarpar. Ve O, azabı pek şiddetli olandır.Rad 13

Yıldızlarla,göktaşlarıyla,ışın pusatlarıyla,ateş toplarıyla bilgi çalmaya çalışan şeytanları vuran el ilah putu,yıldırımlarla da,kendiyle uğraşanları çarpıyormuş.Burda da kendiyle uğraşan kafir inekleri çarpmış.:D

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Buzul yazdı:

Atalarının seçimlerinin,içine doğduğun koşulların nereye gidip gitmeyeceğini,sınav sonucu belirleyebildiği yerde sınav olur mu?Olur,ama nasıl olur.Adaletsiz olur.İslamın Allah betimlemesine göre Allah adaletlidir.Ama Allah adaletsiz olmaktan kaçamaz,kurtulamaz.

İnsanlar sadece bu cümleyi bile düşünseler aslında inandıkları safsatalarin gecersizligini anlayacaklar ama sürekli cocukluklarindan beri korkutulduklarindan dolayı cehennem ceza vs. Düşünmeye yeltenemiyorlar bile...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mathematikcell yazdı:

İnsanlar sadece bu cümleyi bile düşünseler aslında inandıkları safsatalarin gecersizligini anlayacaklar ama sürekli cocukluklarindan beri korkutulduklarindan dolayı cehennem ceza vs. Düşünmeye yeltenemiyorlar bile...

Bağımlı oldukları kutsal uyuşturucuyu,islamı kaybedip,boşluğa düşmekten korkuyorlar.O yüzden de ,islamı ölümüne savunuyorlar.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Özelden senle tartıştık ve sıkıştın atayım istiyorsan konuşmayı buraya . :)

Sitelerde Paylaş

Bu saf hala mal gibi yanlış anaoloji kuruyor yav.Bu mantıksal bir safsatadır siz siz olun bu saf gibi yanlış analoji safsatasına düşmeyin.Bilimsel yöntemi izleyin. Evrimle numerolojik bir zırvayı aynı kefeye koyuyor hatta bilimsel gerçekmiş gibi gösteriyor,bunların kafa şeriatçı kafası gibi örümcek beyinli.Edip abilerinden ne duydularsa kendi fikirleriymiş gibi tekrarlıyorlar gözlemleyin bunları benim için sosyolojik bir vaka oldu bu 19cu saflar.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Bu saf hala mal gibi yanlış anaoloji kuruyor yav.Bu mantıksal bir safsatadır siz siz olun bu saf gibi yanlış analoji safsatasına düşmeyin.Bilimsel yöntemi izleyin. Evrimle numerolojik bir zırvayı aynı kefeye koyuyor hatta bilimsel gerçekmiş gibi gösteriyor,bunların kafa şeriatçı kafası gibi örümcek beyinli.Edip abilerinden ne duydularsa kendi fikirleriymiş gibi tekrarlıyorlar gözlemleyin bunları benim için sosyolojik bir vaka oldu bu 19cu saflar.

Ne yapsın abisi.İslamı kendi benimseyebileceği biçime getiriyor ki,bağımlı olduğu kutsal uyuşturucusunu kaybetmesin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Lutfen konusmalarimizi buraya ver. :)

Tartisma olmadi bir kere. Ben veri sundum, sen laf salatasi yaptin. 

Konustuklarimizi buraya verebilirsin. 

Laf satası mı daha metodlolojini bile açıklayamadın ve amacını. Konuşmayı atamıyorum nickler ve mesajın atıldığı saaati de kopyalamak zorunda kalıyorum sen yapabiliyorsan baştan itibaren yap. Konuşmanın başını sonunu kırpma rezil ederim.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

O degilde, birde sıkıştın demissin. Hakket nasil bir kafa yapiniz var sizin.

Ben sizin kafa yapınızı ortaya serdim ona bak ve bizim nasıl kafa yapımız olduğunu gör. Daha metdolojini bile açıklayamıyorsun copy+paste zorlama , amaçsız çıkarımlarla numerolojik bir zırvayı savundun ve dersini aldın.

Sitelerde Paylaş

Dinsizdeistle burada tartışmıştık, uzun zaman geçti tam hatırlayamıyorum ama belli bir noktadan sonra tartışma döngüye girmişti.

Sunulan verilere karşı genelde duygusal çıkışlar ve başka kitaplarla karşılaştırmalar yada 19 adına henüz bilgisi bize ulaşmamış mevzular üzerinden tüm olgu reddediliyor.  

Yds'de şifre iddiaları daha basit olmasına karşın bilinçli bir düzenlemeden söz edebiliyor bu arkadaşlar. Konu 19 olunca aynı samimiyeti göstermiyorlar.

Hal böyle olunca da tartışmalarda kısır döngüler oluşuyor.

Edip vakit kaybı olacağını düşündüğü için cevap vermemiş yada ironik bir cevap verip sonuca bağlanmayacak bir tartışma için çaba göstermek istememiş olabilir.

Ben de aynı şekilde 19'un varlığı üzerine yapılan tartışmaları zaman kaybı olarak görüyorum.

Burada sadece 19'un Tanrısal bir işaret mi yoksa Muhammed'in düzenlediği bir sistem mi bu konu tartışmaya açılabilir.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Dinsizdeistle burada tartışmıştık, uzun zaman geçti tam hatırlayamıyorum ama belli bir noktadan sonra tartışma döngüye girmişti.

Sunulan verilere karşı genelde duygusal çıkışlar ve başka kitaplarla karşılaştırmalar yada 19 adına henüz bilgisi bize ulaşmamış mevzular üzerinden tüm olgu reddediliyor.  

Yds'de şifre iddiaları daha basit olmasına karşın bilinçli bir düzenlemeden söz edebiliyor bu arkadaşlar. Konu 19 olunca aynı samimiyeti göstermiyorlar.

Hal böyle olunca da tartışmalarda kısır döngüler oluşuyor.

Edip vakit kaybı olacağını düşündüğü için cevap vermemiş yada ironik bir cevap verip sonuca bağlanmayacak bir tartışma için çaba göstermek istememiş olabilir.

Ben de aynı şekilde 19'un varlığı üzerine yapılan tartışmaları zaman kaybı olarak görüyorum.

Burada sadece 19'un Tanrısal bir işaret mi yoksa Muhammed'in düzenlediği bir sistem mi bu konu tartışmaya açılabilir.[(b]

Arkadaş paralel evrende yaşıyor galiba . 19 diye bir şey yok şu bok çukurundan çık artık.Numeroloji senin kaafyı uçurmuş Allah'u Ekber diye bağırarak hem de.

Sitelerde Paylaş

Delillerini getir, laf salatası yemekten mideme ağrılar girdi. 

Tevbe'deki sözde iki ayeti bir kenara koyarsak.

Mesela besmelenin 19 harf olmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi buraya döküp çürütebilirsin. 

Mesela besmelenin 114(19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Mesela Kuran'ın 114 (19x6) sureden oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Mesela Kuran'ın 6346 (19x334) ayetten oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Allah isminin 2698 (19x142) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Rahman isminin 57 (19x3) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Rahim isminin 114 (19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

19'a dair verilerin sana sadece 10/1'i sundum. 

Eminim Yds'de garip hesaplamalar yapılarak bilinçli bir şifre olduğunu kabul eden sen, Yds'deki şifreden daha açık ve net olan bu verilere bir açıklama getirebilir, kuranmeali.com'u yada evindeki Kuran'ı kaynak gösterip çürütebilirsin.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Delillerini getir, laf salatası yemekten mideme ağrılar girdi. 

Tevbe'deki sözde iki ayeti bir kenara koyarsak.

Mesela besmelenin 19 harf olmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi buraya döküp çürütebilirsin. 

Mesela besmelenin 114(19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Mesela Kuran'ın 114 (19x6) sureden oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Mesela Kuran'ın 6346 (19x334) ayetten oluşmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Allah isminin 2698 (19x142) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Rahman isminin 57 (19x3) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

Rahim isminin 114 (19x6) defa tekrarlanmadığını bana ispatla. Hemen kuranmeali.com sitesinden ilgili veriyi burayı döküp çürütebilirsin. 

19'a dair verilerin sana sadece 10/1'i sundum. 

Eminim Yds'de garip hesaplamar yapılarak bilinçli bir şifre olduğuna kabul et sen, bunlara da bir açıklama getirebilir, kuranmeali.com'u yada evindeki Kuran'ı kaynak gösterip çürütebilirsin.

Besmelenin 19 harf olduğu kesin değildir. 17,18 hatat 21 harf olduğunu söyleyen ilk dönem alimleri bile var olmuştur. 19 standart kabuldur o da şaibelidir.

Bahsettiğin kelime sayılarında ne tür dalavereler yaptığınızı biliyorum onun için o konuya sadece yevm kelimesinin 365 kere geçtiğini söyleyen siz safların nasıl kafasıan göre kelime sayısı ürettiğini göstererek örnek veriyorum.

Kuran'daki sure sayısı da 114 değildir Fatiha'nın sure olup olmadığı Tevbe ve enfal sanırım onun birleşik olup olmadığı gibi onlarca konu tartışmalıdır geçiniz. Standar metindeki ayet numaraları ve yazımı insanlar tarafından belirlenmiştir ve siz birçok sayımda kafanıza göre sayımalr yapmışsınızdır. Besmeledeki şeddeler konusunda olduğu gibi manipulatif ve spekülatif saçmalıkların bize işlemeyeceğini bilmeyecek kadar safsanız yapacak bir şey yoktur.

19'un neden diğer asal  sayılardan farklı olduğunu neden Kuran'da 7,1,40 gibi sayılar da sıkça tekrarlanırken özellikle 19'da mucize aradığını ,neden 2 ayet attığını ,neden Müddesir suresini kafanıza göre afedersniz ama götünüzden uydurduğunuz bir şekilde yorumladığınızı açıklayamadan açıklasanız dahi Kuranda neden 19 aradığınızı anlatamadan buralara gelmeyin. Diğer tüm kutsal kitapları inceleme imkanımız olmadığı herkesin arapça bilemediği bilmesinin imkansızlığı ve iddialarınızı kontrol edemeyeceğizsadece sizin manipulatif yöntemlerinize göre ayet ve hareke atıp o sayılar ulaşabileceğimiz,Kuran tarihini bilmeden elde olan mushaflardan işinize gelen standart bir mushafı seçtiğiniz için bu iddia daha baştan çürüktür.geçiniz.. 

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...