Jump to content

Forumdaki Müslümanlar hodri Meydan : Bana İslamı Yahudilik'e Karşı Savunun

Recommended Posts

2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Diger filmlerini zaten seyretmissindir

Hayır hiç bilmiyorum. Böyle hayat hikayesi tarzı şeyleri pek izlemem, sıkılırım. Ben bilimkurgu tutkunuyum. bilimkurguları hiç kaçırmam. Ama başka film izlemem diye bir şey yok tabii. İyi film iyi filmdir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, democrossian said:

Hayır hiç bilmiyorum. Böyle hayat hikayesi tarzı şeyleri pek izlemem, sıkılırım. Ben bilimkurgu tutkunuyum. bilimkurguları hiç kaçırmam. Ama başka film izlemem diye bir şey yok tabii. İyi film iyi filmdir.

Black swan oscar aldi, requiem for a dream de kult bir film. O yuzden izlemissindir dedim.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Neyse yani öbür izlediğim pi de Oscarlı ama ondan iyi diyorsun yani öyle mi... Üstelik Beatiful Mind'den de iyi ha! Hayal kırıklığı yaşarsam burada döşenirim bak karışmam! :lol: Beklentimi yükselttin.

Cok farkli tarzda olduklari icin daha iyi demek yanlis olabilir. Ben ikisinden de daha fazla begendim. Sahsi subjektif fikrim bu yani.

Sitelerde Paylaş
On 20 Şubat 2017 at 01:06, Ateist Teolog said:

Neden bilimsel yöntem?Çünkü bilimsel yöntemde eski olan daha az değişime uğramış daha orjinal kaynaktır yeni olan zaman içinde daha çok dezanforme olmuştur bu yüzden yeni kaynak eski kaynağa sen bozuksun ben düzgünüm derse buna gülerler.

Foruma girdim ilk başlığı tıkladım 

Tanah'ın bu sözünü okudum gülmekten pek osurdum cevap verecem

"En eski kaynak orjinaline daha yakındır" diyor 
Bunu nerden biliyor? Belkide en eski kaynak TORA'nın kötü bir kopyasının kopyasının kopyasının kopyası da olabilir belkide en yeni metinler (Talmud midraş) Orjinal TEVRAT'A (yani Kur'an da bahsedilen Tevrat'a) en yakın kaynaklarda olabilir, Bunu nerden bilicek. Bilemiycek. Napıyor. İnanıyor yani işine gelen en eski kaynak doğrudur diyor. hahahaha osurdum 
Halbuki bunu hala anlamadı ki 100 bin kez söyledim ,müslümanları bu şekilde mat edemezsin imkanı yok!  Çünkü Biz müslümanlara göre ki,  biz o yüzden müslümanız ki yahudi zımbırtılarından (Tora-Talmud-Mitralyözsen :DDDD) hangi metinlerin gerçek Orjinal TEVRATA ait olduğunu Kur'ana inanarak biliyoruz..

İşte böyle  "en eski kaynak doğrudur" tezini çürütmüş oldum   Hah haha         Aaa a a a a  a a a a  a      hah ha aha ahah aha

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Dindarr yazdı:

Foruma girdim ilk başlığı tıkladım 

Tanah'ın bu sözünü okudum gülmekten pek osurdum cevap verecem

"En eski kaynak orjinaline daha yakındır" diyor 
Bunu nerden biliyor? Belkide en eski kaynak TORA'nın kötü bir kopyasının kopyasının kopyasının kopyası da olabilir belkide en yeni metinler (Talmud midraş) Orjinal TEVRAT'A (yani Kur'an da bahsedilen Tevrat'a) en yakın kaynaklarda olabilir, Bunu nerden bilicek. Bilemiycek. Napıyor. İnanıyor yani işine gelen en eski kaynak doğrudur diyor. hahahaha osurdum 
Halbuki bunu hala anlamadı ki 100 bin kez söyledim ,müslümanları bu şekilde mat edemezsin imkanı yok!  Çünkü Biz müslümanlara göre ki,  biz o yüzden müslümanız ki yahudi zımbırtılarından (Tora-Talmud-Mitralyözsen :DDDD) hangi metinlerin gerçek Orjinal TEVRATA ait olduğunu Kur'ana inanarak biliyoruz..

İşte böyle  "en eski kaynak doğrudur" tezini çürütmüş oldum   Hah haha         Aaa a a a a  a a a a  a      hah ha aha ahah aha

Orjinal tevrat hangisidir?

Sitelerde Paylaş

Allah yada Rab Tanrı tarafından taş levhalara yazılmış Kutsal ahit sandığı denilen bir sandıkta saklanan Tevrat olmuş olsaydı şayet bugüne o kitap mutlaka intikal ederdi.Arşimedin çalışma yaptığı porşömenler dahi intikal ettikten sonra.Ateist teologun İbrahimi dinlerin kaynağının Tevrat ,Tora  Minşalar olduğu hakkındaki görüşüne bende katılıyorum.Ancak "Geçerli olan Yahudiliktir islam yada Hiristiyanlık değildir" denilirse buna katılamam. Bunların hepsi İnsanlar tarafından birbirinden ilham alınarak yazılmış şliirimsi Edebi ve dolayısıyla mecaz olan metinlerdir.En eski olanlarda Yahudi eserleri olduğu için İlham alınanlar onlara aittir.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, yeniçeri53 yazdı:

Arşimedin çalışma yaptığı porşömenler dahi intikal ettikten sonra.

Sözü geçen parşömenler orjinal değil sanırım. 12.yy 'da aslından kopyalandığı söylenen parşömenler olması lazım.

Hatta bu malzemelerin çok az bulunması sebebiyle bunları da silip üzerine dua falan yazmışlar.

Sitelerde Paylaş

Ateist Teolog Talmudda böyle yazilara ne diyorsun?

Baba Kama 113b:
Bir biraderin kaybolmuş koyunu derhal kendisine iade edilmediği takdirde, iade etmeyen şahıs cezayı hak etmiştir. Fakat bu mal gayri Yahudiye aitse iş değişir. Gayri Yahudinin malı bizlerde kalmalı ve malı iade eden cezaya çaptırılmalı.

Bu mevzuda Yahudi atalarına ati misaller verilir. R Phinehas B Yair’e göre gayri Yahudi birinin malını iade etmek cürümdür Samoel ise şunu anlatır; gayri Yahudinin hatalarından istifade edilmelidir, bakır zanın ile bir gayri Yahudi’den altın bir kap aldım Hem altın kabın altın olduğunu söylemedim hem de üstelik gayri Yahudiye vermem gereken 4 zuz (eski İbrani parası) yerine 3 zuz verdim. Rabbi Ashi bir gün büyük bir şaraphanenin yanından geçerken duvardan sarkmış üzümler görmüş ve yanındaki uşağına “Git bak bakalım üzümlerin sahibi Yahudi mi, Yahudi ise toplamayalım, Yahudi değilse toplayalım” demiş

Daha cok arastirma yapmak isterdim ama internette türkce Talmud bulmak/okuyabilmak imkansiz.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On ‎7‎.‎3‎.‎2017 at 22:50, democrossian yazdı:

Hafta sonundan önce mümkün değil de... Bakacağız... Bu kadar övdüysen... İzlemem lazım.

İzledim. Beni etkilemedi.

Henry Poincare de fraktal biçimlere kafayı takmıştı. Bıraktığı çizim ve notlardan giden Feigenbaum, onun hesaplamalarını bilgisayarlar üzerinde yürütmek istedi ve o da Poincare gibi kaçık damgası yedi. Bazı bilimci ayrıcalıkları iptal edildi. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. En büyük antik düşünür saydığım ve avatar olarak kullandığım Demokritos da devlet olanaklarını kişisel çıkarları için kullandığı gerekçesiyle Sokrates'i idama mahkum eden Atina mahkemesine verilmişti. Suçu, devletin gemisine binip İskenderiye'ye gidip gelmekti.

Mahkemede yaptığı savunma ağızları açık bıraktı ve beraat etti, neyse... Feigenbaum bütün olanaksızlıklara karşın fraktalları araştırdı ve Kaos Teorisini buldu.

Rasgele veri yığınlarından muhteşem sarmal şekiller yazıcılardan çıktığında bütün dünya şoke oldu. Bugün biliyoruz ki galaksilerin şekilleri kaos tarafından oluşturulmuştur. Kaos, maddenin en özünde var olan bir özellik. Madde belli fizik yasaları çerçevesinde davranıyor, bu onun özünde var. Bunu ona kimse dayatmadı ve kimse onu bu şekilde düzenlemedi. Bu ağır cisimlerin suda çökmesi, hafif cisimlerin yüzmesi gibi tamamen doğal bir özellik.

Fakat kuantum bilimi henüz bu en temel yasalara inemedi. Bu biraz zor olacak. Çünkü bu, buldozer kepçesiyle nakış işlemek gibi bir şey. Teknolojimiz henüz yeterli düzeyde değil.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...