Jump to content

Forumdaki Müslümanlar hodri Meydan : Bana İslamı Yahudilik'e Karşı Savunun

Recommended Posts

Şimdi, democrossian yazdı:

Atılmadı gerçi gitmeye zorlandı ama... Neyse, etnik kimlikleri suçlama olarak kullanmama hassasiyeti göstermen güzel bir davranış olur.

Dostum, "ya biat edersin yada gidersin" demeye zorlandı.

Bana bu forumda kurallarin herkese tarafsızca uygulandigını kimse söylemesin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, democrossian said:

Takışmayı bırakıp yazabilirdi. Zor değil, Yahudilik de İslam da Hristiyanlık da aynıdır hepsi aynı ölçüde eleştirilir deyivermesi yeterdi. Demekten kaçındı.

Nasil kacindi abi? mesajlar ortada. Haci suclama yapti o da reddetti. Emrivaki sekilde alelacele tevrat elestirisi mi hazirlayacakti? 

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazik yani... burada yemedigimiz hakaret kalmiyor, hicbir yaptirim yok. Ancak haciya karsi birak hakareti, ayni fikirde olmamak bile suc. 

Hayir adamin blog yazilarini vs okuyorum, hayran kaliyorum. Sonra boyle sacma sapan isler yapiyor. Sanki haci rumuzunu kullanan 2 farkli insan var.

Sitelerde Paylaş

Bir kere atılmamış. Eğer böyle yapmaya devam ederse atılacağını söylenmiş. Burası bütün dinlere eşit mesafede duran, buna da özellikle özen gösteren bir yer. Birini sürekli taltif eder gibi yazıp durursan dikkat çeker ve bunu yapmaman yönünde uyarılırsın. Ateist Teolog durmaksızın Tevrat'ı bütün dinlerin kaynağı sanmak temelinden hareket etmiş ve bu arada o dine toz kondurmamış neredeyse. Ben hiç farkında değilim çünkü sıkıcı bulduğum detayları önemsiyordu, okumuyordum.

Yok ben bildiğimi okuyacağım, istediğim gibi yazmaya devam edeceğim, beni durduramazsın dersen tepki görürsün. Adam yine de atmamış. 

Evet, hiç kimse vazgeçilmez değil, kimse bu foruma en büyük katkıyı ben yapıyorum, din konusunda en bilgili benim havalarında dolaşmamalı. Herkesin bilgisi kendine göre. 

Kaldı ki ben gerçekten okumuyordum onu, okusaydım milyon kere yazardım başlıklarına, yönteminin de bakış açısının çarpıklığını da gösterirdim. "Ateistler Kur'an ve Hristiyanlığın kaynağının Tevrat olduğunu bilmek zorunda" diyor Hacı'ya. Hayatımda bu kadar cahilce, bilgisizce bir cümle duymadım. Hacı elbette durmasını isteyecek ondan.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, democrossian said:

Teologa Kuran gibi Tevrat hakkında da şifre iddiaları mevcut mudur, böyle bir şifre iddia eden bir kitap yazılmış mıdır, Tevrat'ta da mı 19 var yoksa 29 falan mı var diye sorabilirdik. Önce aklıma gelseymiş...

Abi "pi" filmini izledin mi?

Filmin bir kismi bu sordugunla ilgili. Seyretmediysen mutlaka seyret. Muhtesem bir film.

http://www.imdb.com/title/tt0138704/

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

"pi" filmini izledin mi?

Tabii ki izledim, kaçırır mıyım ama dikkatimden kaçmış olmalı, öyle bir konu hatırlamıyorum.

Filmde en çok dikkatimi çeken, sigortacıya anlattığı senaryoda hayali unsurlar olduğunu kabul ettiği son replikti. Her şeyi bir hayale çevirebilirdi, bunu başaramayacağı tek konu, kaplanın onun arkadaşlığına önem vermeden çekip gitmesiydi. Bu acı gerçeği değiştiremiyordu. Bunun yerine bir hayal koyamıyordu. Ona en çok koyan yaşadığı zorluklar değil, buydu... Bari son bir kez dönüp baksaydı... Bunu bile yapmadı hain kedi...

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, democrossian said:

Takışmayı bırakıp yazabilirdi. Zor değil, Yahudilik de İslam da Hristiyanlık da aynıdır hepsi aynı ölçüde eleştirilir deyivermesi yeterdi. Demekten kaçındı.

Uzatmak istemiyorum ama sunu buldum: 

http://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65309-evrimi-allah-yaratmış-olabilir-mi-işte-cevabı/#comment-1372724

Sitelerde Paylaş
Just now, democrossian said:

Tabii ki izledim, kaçırır mıyım ama dikkatimden kaçmış olmalı, öyle bir konu hatırlamıyorum.

Filmde en çok dikkatimi çeken, sigortacıya anlattığı senaryoda hayali unsurlar olduğunu kabul ettiği son replikti. Her şeyi bir hayale çevirebilirdi, bunu başaramayacağı tek konu, kaplanın onun arkadaşlığına önem vermeden çekip gitmesiydi. Bu acı gerçeği değiştiremiyordu. Bunun yerine bir hayal koyamıyordu. Ona en çok koyan yaşadığı zorluklar değil, buydu... Bari son bir kez dönüp baksaydı... Bunu bile yapmadı hain kedi...

O degil abi 1998 yapimi bu film. Hikayesi bambaska. Imdb linkini de isim karisikligi olmasin diye koydum. Bu film siyah-beyaz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

O degil abi 1998 yapimi bu film. Hikayesi bambaska. Imdb linkini de isim karisikligi olmasin diye koydum. Bu film siyah-beyaz.

Hadi yaa! Bir de o mu var! Siyah beyaz mı... Haydaaa... İş çıkardın şimdi... Vakit lazım buna. Ne zaman bulurum hiç bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Hadi yaa! Bir de o mu var! Siyah beyaz mı... Haydaaa... İş çıkardın şimdi... Vakit lazım buna. Ne zaman bulurum hiç bilemiyorum.

Keske ben de ilk kez seyredecek olsam, kiskandim seni. Isi gucu birak seyret, o kadar iyi bir film. 

Ana karakter kafayi kirmis bir matematikci. Yahudiler de tevratin icindeki sifreyi buldurmak icin bunun pesine dusuyor. Baskalari da borsa ile ilgili sifreleri kesfettirip para kazanmak icin pesine dusuyor. Vs.

Cok cok iyi film

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, malta erigi yazdı:

İyi bulmuşsun. Açıkça Tevrat yaratılış masalına deli saçması demiş. İş inada binmeseymiş keşke... Yazık olmuş.

Sitelerde Paylaş

Hadi ya! Beatiful Mind gibi desene! İş çıkardın başıma... Ne zaman vakit bulurum ki...

Temposu beautiful mind'dan daha yuksek. Yonetmeni, requiem for a dream ve black swan filmlerinin yonetmeni 

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Temposu beautiful mind'dan daha yuksek. Yonetmeni, requiem for a dream be black swan filmlerinin yönetmeni

Beatiful Mind'i ilk izlediğimde bıraktım, sıkıcı geldi. Kadrini kıymetini 2. izlemede anladım. Kült tabii, klasik...

Yalnız bu pi siyah beyaz ne ayak yahu? 1998 de niye siyah beyaz ki?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Beatiful Mind'i ilk izlediğimde bıraktım, sıkıcı geldi. Kadrini kıymetini 2. izlemede anladım. Kült tabii, klasik...

Yonetmenin tercihi. Diger filmlerini zaten seyretmissindir, cok iyi bir yonetmen. En azindan siyah kugu'yu izlemissindir. O kadar oscar aldi.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Fragman:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...