Jump to content

Allah insanları yakmak için yaratır.

Recommended Posts

Allah,benim kafir olarak öleceğimi, kendimi değiştiremeyeceğimi,gönderdiği kitapları okusam da red edeceğimi biliyor.

Bunları bilmesine rağmen beni yaratmaktan çekinmiyor.

Kafir olacağını bildiğin bir insanı niye yaratırsın ki?

Yani,sırf beni yakmak için yaratıyor.Benim anladığım bu..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki Tanrı seni yarattı, ne dünya ne diğer her şey... Hiç bir şey bilmiyorsun daha ilk zamanların, Seni karşına aldı? Dediki

seni dünya diye bir yere göndericeğim bana inanmıycaksın ve seni yakacağım. Şimdi seni ya yok edeceğim yada var olmaya devam edeceksin.

hangisini seçerdin?

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Rhodium said:

Peki Tanrı seni yarattı, ne dünya ne diğer her şey... Hiç bir şey bilmiyorsun daha ilk zamanların, Seni karşına aldı? Dediki

seni dünya diye bir yere göndericeğim bana inanmıycaksın ve seni yakacağım. Şimdi seni ya yok edeceğim yada var olmaya devam edeceksin.

hangisini seçerdin?

Ben yok olmayı seçerdim, sen hangisini seçerdin?

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Rhodium said:

Var olmayı.

Mazoşist falan mısın? Yakılmaktan,işkence edilmekten, aşağılanmaktan, acı çekmekten zevk mi alıyorsun? 

Peki yok olmayı tercih etmiş isen şuan burda olurmuydun? Santranç böyle bir şey.

Burada ne saçmaladın, anlamadım.

Ayrıca buna satranç falan denmez, mazoşistlik denir.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haydaaa... Kıytırıktan saçma bir soru sor, sonra soru gerçekten sorulmuş da cevap verilmiş gibi yorum yap! Yahu böyle bir sorunun sorulmasının akabinde dünyaya gönderildiğimizi de nerden çıkardın?

Ha yani şimdi biz tamam yakılmayı seçtik dediğimiz için buradayız ve ateistiz öyle mi? Ne içtin sen yahu? Kafa uçmuş!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

Mazoşist falan mısın? Yakılmaktan,işkence edilmekten, aşağılanmaktan, acı çekmekten zevk mi alıyorsun? 

Burada ne saçmaladın, anlamadım.

Ayrıca buna satranç falan denmez, mazoşistlik denir.

Estapfurullah, ya sen diyince santranç da gibi hissetim bi an.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Haydaaa... Kıytırıktan saçma bir soru sor, sonra soru gerçekten sorulmuş da cevap verilmiş gibi yorum yap! Yahu böyle bir sorunun sorulmasının akabinde dünyaya gönderildiğimizi de nerden çıkardın?

Ha yani şimdi biz tamam yakılmayı seçtik dediğimiz için buradayız ve ateistiz öyle mi? Ne içtin sen yahu? Kafa uçmuş!

Şimdi mantıklı bir soru var? Eğer ile başlıyor. Mevcut duruma analizine göre tabi.

Eğer bir Tanrı varsa

Eğer bu Tanrı kötü ise

Eğer benimde ona inanmayacağımı biliyor ise

Ve beni buna göre yakıyor ise

Böyle bir durumda niye yaratıyorki?

Tamam. Bizde şartları böyle kabul ettik

Ve var olmak ve yok olmak arasındaki seçimi Tanrıya değilde insana bıraktık.

Var olmak öyle güçlü bir bencil gen ki; sonsuz acı karşısında dahi yokluğa tercih edilir belki.

Gerçekte böyle Tanrı bize sordumu böyle mi geldik. Böyle bir iddiam yok şu ruhları önce yaratıp bir meydanda toplamssından felan mı kasst ediyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Rhodium said:

hangisini seçerdin?

Akıl zorlayan bir soru sormuşsun?Allah böyle sorular da mı soruyor?Hadi sordu diyelim,hem de karşımda Allah var ve ben sana inanmıycam beni sonsuza kadar yak diyeceğim,Manyakmıyım ben!

Bu farazi önerini geçelim,saçma olmuş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Rhodium yazdı:

hangisini seçerdin?

:D:lol: Sormuşmu? soarcakmı?  sorduysa ben nerdeydim. kendi kafanla  bir soryuyorsan  yok öyle bir şey bu güne kadar kime sormuş.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah şu rhodium gülmekten koparttı beni sabah sabah :)))))) cehennemde kızarmayı seçiyor, hem de sadece var olmak için. Ahahahhaaaa. Sebebi de genlerinin bencilliği:))) Darwiş dedeye rahmet okuttu :)))) 

Sitelerde Paylaş

İşin sonunda kesin olarak boşa gidecek olan genler için. Sonsuza kadar yanmayı seçen adam....

İşin garip tarafı tanrının bu soruyu sorabilmesi için, seni önce yaratmış olması gerek.

Diğer garip taraf ise vereceğin cevabı biliyor olması. Burada bir neden sonuç hatası var.

Sitelerde Paylaş

Tanri degil mi, istedigini yapar !

Yakar da, sever de, isterse üzüm verir, isterse huri. Yok size mi soracak ne yapacagini, ha ?

Tanri bu, odun degil herhalde. Biraz ciddiyet lütfen.:rolleyes:

Hatta isterse, simdiye kadar iddia ettiklerini cöpe atip, sil bastan yeni bir kitap (!) indirir, yepyeni bir peygamber(!) gönderir.

Gönderir bence, gönderir gönderir.

Yok eger yapamiyorsa, ki gidisat onu gösteriyor.

O zaman ha insan ha Tanri, var mi aralarinda bir fark ?!:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 saat önce, NotImportant yazdı:

Burada bir neden sonuç hatası var.

Rhodium, belki de kuantuma göre cevap yazdım derse şaşırma :))). Sonuç nedenden önce olabiliyor ya  ,ama çok kızmış olabilir.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, kavak yazdı:

Tanri degil mi, istedigini yapar !

Yakar da, sever de, isterse üzüm verir, isterse huri. Yok size mi soracak ne yapacagini, ha ?

Tanri bu, odun degil herhalde. Biraz ciddiyet lütfen.:rolleyes:

Hatta isterse, simdiye kadar iddia ettiklerini cöpe atip, sil bastan yeni bir kitap (!) indirir, yepyeni bir peygamber(!) gönderir.

Gönderir bence, gönderir gönderir.

Yok eger yapamiyorsa, ki gidisat onu gösteriyor.

O zaman ha insan ha Tanri, var mi aralarinda bir fark ?!:D

Gerçekten peygamber olmak çok güzel.

peygamberlik-istemede-bir-gizem-yoktur.j

Sitelerde Paylaş
On 22.02.2017 at 19:04, Tremor yazdı:

Allah,benim kafir olarak öleceğimi, kendimi değiştiremeyeceğimi,gönderdiği kitapları okusam da red edeceğimi biliyor.

Bunları bilmesine rağmen beni yaratmaktan çekinmiyor.

Kafir olacağını bildiğin bir insanı niye yaratırsın ki?

Yani,sırf beni yakmak için yaratıyor.Benim anladığım bu..

Sadist işte ne yaparsın 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...