Jump to content

Evrimi Allah Yaratmış Olabilir Mi? İşte Cevabı !

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki:))). Ama yine de İngilizce'den seni bıraktım sınıfta:))) . Onda da aynı değil. Neyse konu bu değil.

Konu, kuran musafını Papua yeni Gine diline çevirsek 19 a uyar mı gibi birşey:)))). Antiateist in yazdığı her konu da 19 saçmalığına batıyoruz.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Buzul yazdı:

İnanıp da iyi işler yapanlara gelince -ki hiç kimseye gücünün üstünde bir vazife yüklemeyiz- işte onlar, cennet ehlidir. Orada onlar ebedî kalacaklar.Araf 42

NotImportantın söz ettiği cennet araf 42de de yer alıyor.

Np9dO5.png

http://www.kuranmeali.org/7/araf_suresi/42.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Çünkü orada bahsetmek istediği şey gerçek cennet. Bakara 35 de geçen cennet firavun için konuştuğu cennet değil. 

Analama bakıldığı zaman net bir şekilde hangisinden bahsediyor anlaşılıyor.

Ad11sız.png

Ama bu adam anlamaz. Hala çoğul tekil diyor.. Firavun cenneten mi indi diyor. Orada ebedi cenneten bahsetmiyor ki saf herif !

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Tatarka yazdı:

Peki:))). Ama yine de İngilizce'den seni bıraktım sınıfta:))) . Onda da aynı değil. Neyse konu bu değil.

Konu, kuran musafını Papua yeni Gine diline çevirsek 19 a uyar mı gibi birşey:)))). Antiateist in yazdığı her konu da 19 saçmalığına batıyoruz.

Değilse yeni bir şey öğrenmiş oldum. Şu ana dek öyle biliyordum. :lol: 

Sitelerde Paylaş

Ben de " peki:)) " demeyi öğrendim. Peki sayesinde hiç kızmıyorum artık,çok sakinim:)))). Aman Rhodium görmesin, yoksa var olmamız için bizi sobada yakmak isteyebilir. Çok benciliz ya, işte ondan :))))

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Dindar007 yazdı:

Evrim yaradılışa ters değildir. Yahu, bu ateizm gerçekten çok saçma. Bulundugumuz dünyada herşey bizim için. İhtiyacımız olan herşey var. Ayrıca, evrim canlılığın başlangıcını açıklamıyor. Hadi cevaplayın bakalım ;

Evrenin var olma nedeni nedir ? 

Benim ihtiyacım olan her şey yok. Markete yürüyerek gitmek hiç işime gelmiyor allah bize ışınlanma gücü verse daha kolay olurdu. Ayrıca hasta olmaya da çok ihtiyacım yok açıkcası. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 hours ago, poiuz said:

K İblis, ellerimle yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Büyüklük mü tasladın? Yoksa baş mı kaldırdın?" dedi  Sad-75
Allah Ademi elleriyle yarattiysa bu evrime uymuyor. “Toprak” diyerek topraktaki elementleri söylemek istiyorsa bunlar bütün insanlarda var, sadece Adem ve Isanin özellikleri degil.
Homo Sapiens veya hangi insan türü (anne ve) BABASIZ ortaya cikmistir? 

Toprak” diyerek topraktaki elementleri söylemek istiyorsa bunlar bütün insanlarda var,

E işte ben de bunu diyorum. 

Tüm insanlarda var evet ama adamlar İsa'yı diğer insanlar gibi görmüyor.

Allah'da buna vurgu yapıyor. İsa'nın tıpkı insanlar gibi topraktan yaratıldığını söylüyor.

Homo Sapiens veya hangi insan türü (anne ve) BABASIZ ortaya cikmistir? 

İsa'nın annesi var bir kere. Annesiz olduğunu nereden çıkardın. 

Biyolojik babası yok ama İsa kuşkusuz yaratılan bir spermden geldi. Spermden gelmese ne diye Meryem 9 ay hamile kalsın.

Normal bir hamilelik süreci yaşıyor Meryem.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, ANTİATEİST said:

Allah'da buna vurgu yapıyor. İsa'nın tıpkı insanlar gibi topraktan yaratıldığını söylüyor.

Biyolojik babası yok ama İsa kuşkusuz yaratılan bir spermden geldi. Spermden gelmese ne diye Meryem 9 ay hamile kalsın.

Isa'nin dogumunda sperm falan yok. O is baya karisik, holy trinity inanciyla alakali. Isa spermden olusmus yeni bir kisi degil, tanrinin ta kendisi.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Masal. Hem de pagan masalı.

Sitelerde Paylaş
On 27.2.2017 at 18:59, ANTİATEİST said:

Konuyu saptiriyorsun :D

Isayi ("ol" denince olan) Adem ile kiyasliyor. Topraktan oldugunu vurgu yapacak olsa Musa, Muhammed, Yahya, sen, ben gibi bir örnek verirdi. Kuranda Allah nedensizce mi "Ol," dedi ve o da oldu. yaziyor? Bir amaci yok mu? Onu yazmasa da olur muydu? Burasi fazlalik mi?

Allah "ol" demis ve Isa, Meryemin ana rahminde olmus! 9 ay sonrada dogmus!

Zaten konu Isa degil!!!

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, poiuz said:

Evet bu sekilde. Islam ve hristiyanlik arasindaki tek fark, islamin isa'yi allahtan farkli bir insan olarak gormesi. Oyle sperm fslan yok. Ancak islam iddiasinin altini dolduramiyor. Isa allah degil de siradan bir peygamberse, neden bakire anadan doguyor belli degil. 

Sitelerde Paylaş
On 26.02.2017 at 01:13, ANTİATEİST yazdı:

Kuran'da "ol dedi oldu" diye bir ifade yok.

"Ol dedi o artık olur" geniş zaman kipinde çekimlenmiş bir ifadedir bu.

Bu apaçık bir yalan. Kuran'da "iza kada emran fe innema yekulu lehu kun feyekun" yazar. Bu, "işi gerçekleştireceğinde hemen ona ol  der hemen olur" demektir. Iki kez kullanılan "fe" hemen anlamını özellikle güçlendirmiştir. Bunda hiç kuşku yoktur. Islam tanrısı bir işin olmasını dilediğinde ol demesi yeterli olan ve isteği hemen gerçekleşen bir abrakadabracı sihirbaz olarak kurgulanmıştır.

Sitelerde Paylaş
On 06.03.2017 at 19:35, poiuz said:

Konuyu saptiriyorsun :D

Isayi ("ol" denince olan) Adem ile kiyasliyor. Topraktan oldugunu vurgu yapacak olsa Musa, Muhammed, Yahya, sen, ben gibi bir örnek verirdi. Kuranda Allah nedensizce mi "Ol," dedi ve o da oldu. yaziyor? Bir amaci yok mu? Onu yazmasa da olur muydu? Burasi fazlalik mi?

Zaten konu Isa degil!!!

Neden anlamamazliga geliyorsunuz.

Kuran'in her yerinde Isa'ya Tanri diyenler elestiriliyor. 

Bu ayette ise Isa'nin tipki Adem gibi topraktan yaratildigi, benim gibi senin gibi bir insan oldugu vurgulaniyor.

Ol der olur ifadesini Kuran sizin anladiginiz yada anlamak istediginiz sekilde kullanmiyor, uzgunum buradan size ekmek cikmaz.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, ANTİATEİST said:

Neden anlamamazliga geliyorsunuz.

Kuran'in her yerinde Isa'ya Tanri diyenler elestiriliyor. 

Bu ayette ise Isa'nin tipki Adem gibi topraktan yaratildigi, benim gibi senin gibi bir insan oldugu vurgulaniyor.

Ol der olur ifadesini Kuran sizin anladiginiz yada anlamak istediginiz sekilde kullanmiyor, uzgunum buradan size ekmek cikmaz.

İlla konuyu saptıracaksın :D

Tamam, annesis ve babasız olan Ademden hangi insan türü oluştu cevap veremiyorsun, 

biz de Adem ve İsadan gidelim.

"Galatasaray, Real Madrid gibi bir takımdır" deyince GS sıradan bir takımdır mı anlıyorsun? Ya da genelde şampiyonluğa oynuyan büyük bir takımdır mı anlıyorsun.

"Sıradan bir takım" demek istesem Real Madrid değil, Kayseri, Malaga gibi bir takımı örnek verirdim.

"Erdoğan, Atatürk gibi" desem, bundan Erdoğan sıradan bir siyasetci demek istediğimi mi anlıyorsun?

"Porsche de Ferrari gibi" desem, Porsche de normal sıradan bir araba mı anlıyorsun?

İsada, Adem gibi "ol" deyince olmuşlar, Kuran buna dikkat çekiyor.

HERKES gibi topraktan olmalarına değil.

Bu çok açık, evrimi Kurana uydurmak için Kuranı inkar ediyorsun ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...