Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

5 saat önce, sağduyu yazdı:

Bu kadar laf salatası içinde hala putuna, dinine ve kitabına karşı bir eleştiri göremiyorum, neden dersin?

Acaba putun da bu kitabı insanlığa karşı kininden, deşarj olma keyfiyetinden mi gönderdi?

Siz dinciler neden İslam'a yapılan her eleştiriyi siz İslam'a karşı kin duyduğunuz için bu eleştirileri yapıyorsunuz tavrında karşılıyorsunuz?

İslam'la ilgili araştırma yapıp, akıl yürütüp, sorgulayıp da bir insan hala müslüman kalıyorsa o insan aptal demektir, bunu tartışmak bile abes.

Ayrıca münakaşa etmenin, tartışmanın neresi kötü anlamadım, insan asıl tartışarak, münakaşa ederek öğrenmez mi? Sen benim dediğimi, ben senin dediğini karşıt fikir üretmeden onaylayıp durarak ne öğrenebiliriz

Bir insan sırf başka bir insan inanmadığı için sonsuza kadar yakılmalı diyen bir anlayışta nasıl bir mantık görüyorsun?

Yanıt yazmıştım ama malesef silinmiş kaydediliyor der iken. Nasıl oldu anlayamadım. Bir kurtarma yöntemi var ise umarım forum yetkilisi arkadaşlar yardımcı olur.

Mevzuyu özet yazayım yine ,

Bakın , beni bir kaç saatir tanıyorsunuz kibarca uyardım , anlaşılır açık bir izah ile fikrin tebliği ile ilgili üslüba değindim 

Ama nezih tavrıma rağmen hâlâ bir aptal yakıştırması içinde siniz çok yakışıksız.

Tartışma elbet gerekli faydalı bir eylem dir, ama münakaşa ile tartışma aynı şey değildir. 

Medeni insanlar münakaşa etmeden tartışabilmelidir.

Beni tanımadan , neleri bugüne dek sorguladıklarımi bilmeden asli konu üslup iken çok alakasız ca , yaftalama yapmanız hoş değil umid ederimki herkes bu yapıda değildir bu forum da.

Mantık nerde beklenir nerde beklenmez , inanç ne bilim ne ,? Bunları emin olun gayet iyi biliyorum 

Bağnaz fanatik tutumlar ister sağda olsun ister solda fark etmez kötü dur 

Zarar verir 

Bu yapı ile ancak bilinçsiz ateistler ile kincilik oynar birbirinizi sobelersiniz

Ben zaten ateizmi biliyorum , ve içindeki doğruları tebliğ edecekseniz bu bir nezaket üslubu ile olmalı bütün kasdettiğim budur. 

Ama öcü gören bir çok insana bunun doğru , güzel , saldırmadan anlatılması lazım bu forumun bir misyonda  bu olmalıdır zannımca 

Aptal ithamı ile karşılamak, yaftalamak ne kadar doğru  ? ne kadar mantıklı ?ne kadar etik ?

Lütfen saldırmadan tanımadığınız insanlara önyargı yapma dan yaklaşın 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, Sinner and innocent said:

Yanıt yazmıştım ama malesef silinmiş kaydediliyor der iken. Nasıl oldu anlayamadım. Bir kurtarma yöntemi var ise umarım forum yetkilisi arkadaşlar yardımcı olur.

Mevzuyu özet yazayım yine ,

Bakın , beni bir kaç saatir tanıyorsunuz kibarca uyardım , anlaşılır açık bir izah ile fikrin tebliği ile ilgili üslüba değindim 

Ama nezih tavrıma rağmen hâlâ bir aptal yakıştırması içinde siniz çok yakışıksız.

Tartışma elbet gerekli faydalı bir eylem dir, ama münakaşa ile tartışma aynı şey değildir. 

Medeni insanlar münakaşa etmeden tartışabilmelidir.

Beni tanımadan , neleri bugüne dek sorguladıklarımi bilmeden asli konu üslup iken çok alakasız ca , yaftalama yapmanız hoş değil umid ederimki herkes bu yapıda değildir bu forum da.

Mantık nerde beklenir nerde beklenmez , inanç ne bilim ne ,? Bunları emin olun gayet iyi biliyorum 

Bağnaz fanatik tutumlar ister sağda olsun ister solda fark etmez kötü dur 

Zarar verir 

Bu yapı ile ancak bilinçsiz ateistler ile kincilik oynar birbirinizi sobelersiniz

Ben zaten ateizmi biliyorum , ve içindeki doğruları tebliğ edecekseniz bu bir nezaket üslubu ile olmalı bütün kasdettiğim budur. 

Ama öcü gören bir çok insana bunun doğru , güzel , saldırmadan anlatılması lazım bu forumun bir misyonda  bu olmalıdır zannımca 

Aptal ithamı ile karşılamak, yaftalamak ne kadar doğru  ? ne kadar mantıklı ?ne kadar etik ?

Lütfen saldırmadan tanımadığınız insanlara önyargı yapma dan yaklaşın 

Münakaşa ile tartışma aynı şeydir, biri arapça kökenli diğeri de türkçe kökenlidir. 

Yazdıklarını eleştirmek için seni tanımam falan gerekmiyor, ayrıca ne yaftalamasından bahsediyorsun? Müslüman olduğunu kendin söyledin, ben de bir insan din hakkında düşünmeye başladıktan sonra hala müslüman kalıyorsa o insan aptalın tekidir dedim, bu apaçık bir gerçektir, birileri alınıyor diye gerçekleri saklayacak değilim.

Hala inandığın kitaptaki hakaretlere dair bir görüş beyan edemedin.

Bir insan sırf başka bir insan inanmadığı için sonsuza kadar yakılmalı diyen bir anlayışta nasıl bir mantık görüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Belki onlarca kez bakara 178 de ne bir çelişki nede  Aksi bir anlam  olmadığını ispat ettik

Şimdi başka bri yönden ispat edeceğim

Bu Kitabın Allahtan geldiğine inanıyorsan

Allah'ın boş manasız öylesinei  konuşmadığınıda kabul etmek zorundasın

madem ki allahtan geldiğine inandın 

Allah boş konuşmaz

öylesine konuşmaz

Hiç kimse: Allah Kuranda kullandığı kelimelerin manasını anlamını bilmeden öylesini konuşur" diyemez

Bakara 178'de Allah "El hürru bi el hurri demişse

Burada Hakiki manada bir hürden bahsediyor demektir.

fakat

Gerek fen

Gerek din

gerekse felsefe noktasında Hiç bir İnsan Hür değildir.

Hiç kimse Hür olduğunu ispat edemez

zira  Her İnsan dahili ve harici sayıya girmeyecek kadar tesirin altında müteessirdir.

Müteessir demek esir demektir.

O halde Allah'ın burada "hür" diye bahsettikleri köle sahipleri değildir.

zaten kuranda "köle sahiplerine" hiç bir yerde Allah Hür dememiştir Hür diye bahsetmemiştir.

ma meleket Eymankum denmiştir.

Hür kimse yoktur

herkes bir yere esirdir

O halde El hurrü den maksad

hazret-i İnsandır İnsan-ı kamildir.

Sonraki ayetde ya ülül elbab diye nida edilmesi bu kısası da ancak ülül elbabın anlayacağına işarettir. nokta

bu kısasda hayat var diyerek bizim kısasa benzemediğinede işaret vardır.

Bu kısas sıdk kılıncı ile kendini kısas etmektir.

O vakit hür olabilirsin

başka türlü hür olamazsın

yalnız Mugalatalı Hürriyety mefhumuna esir olursun

mugalataı hürriyet mefhumuna esir olan onun esirlik hazlarını hürriyte zanneder halbuki hür değildir.

nefsinin hurrriyeti vardır ruhunun hürriyeti yoktur.

bize lazım olan ruhun hür olmasıdır

ruh hür olursa

cesedde baki olur

ruh hür olmazsa

bu cesedde fani olur.

Hür olanın cesedi çürümez bakidir

onu sen topraktan mı sanırsın haha gaflet işte

Allah yolunda öldürülenlere ölüdür deme ağzını yırtarım

ben onlara hayatı ilahimden hayat vernmişimdir

sen gaflette gezersin sahrayı beyabanda yüzersin benim verdiğim hayatı idrak edemezsin ki ben verdim  der

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Dindarr said:

Şimdi başka bri yönden ispat edeceğim

Bu Kitabın Allahtan geldiğine inanıyorsan

Allah'ın boş manasız öylesinei  konuşmadığınıda kabul etmek zorundasın

madem ki allahtan geldiğine inandın 

Allah boş konuşmaz

öylesine konuşmaz

Hiç kimse: Allah Kuranda kullandığı kelimelerin manasını anlamını bilmeden öylesini konuşur" diyemez

İşte siz dinci salakların sorunu bu, Kuran'ın Allah adlı bir tanrı tarafından gönderildiğini sanmak, buna hiç düşünmeden inanmak. 

Kuran'ın 7. yy arapları tarafından yazıldığının farkına varabilseniz her şey açıklığa kavuşacak, akıl ve mantık devreye girecek, neyin doğru neyin yanlış olduğunu hiç zorlanmadan rahatça görebileceksiniz.

İlk başta sormanız gereken soru şu: Bu araplar bu kitap Allah adında bir tanrı tarafından bizden birisine gönderildi derken doğru mu söylüyorlar?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 1.5.2017 at 15:13, Hasan Akçay said:

Bak, Kuran hırsızların cezasını ne kadar açık yazmış.

Evet, o kadar açik yazmis ki çocuklar bile anlar. Ama bazi büyükler anlamiyor. Yetmedi, inadina YANLIS anliyorlar. Örnegin öne sürüyorlar ki "hirsizlik  yapan erkek ve kadinin ellerini kesin" deniyormus ayette.

Öyle denmedigine bu forumda ben dikkat çektim. Ayette söylenen şudur: "O 2'sinin 2'DEN ÇOK ellerini kesin -fakta'û EYDiY ehumâ." 2 hirsizin 2'DEN ÇOK eli, örnegin 3 eli nasil kesilir?

Bu kadar açik ve net. Ama bazi büyükler anlamiyorlar iste. Yetmedi, YANLIS anliyorlar: Kuran'da el kesme gibi ilkel cezalar var...     

2:178'in ikinci cümlesindeki o hürle o hür ifadesi de böyle muamele görüyor. O ifade eger hirsizlik suçuna uygulanirsa söylenen şu olur: O hür hirsiz ile o hür hirsiz. Bu kadar açik ve net. "Kisas"in yani suça esit ceza"nin o hür hirsiz ile muhatabi o hür hirsizdir. Hür biri hirsizlik yaptiginda cezaya o hür çarpilir, baska biri çarpilmaz.  

O kadar açik ve net ki çocuklar bile anlar. Ama bazi büyükler anlamiyor.

Yetmedi, inadina yanlis anliyorlar. Örnegin ayetteki KISAS kelimesini takas diye çarpitip "Hür biri hirsizlik yaptiginda cezayi onun kölesi çeker" diyorlar. 2:178 bunu söylüyormus, "Hür ile köleyi takas edin" diyormus.

Anlayana sivrisinek saz ....

Pes :D

Sitelerde Paylaş
On 2.5.2017 at 15:52, robertobaggio said:

Peygamberimiz, eşi Hatice vefat ettikten sonra dul bir kadın olan 55 yaşındaki Hz. Sevde ile evlenir. Peygamberimizin o dönemde yaşı 52 civarındaydı. Peygamberimizin çok evlilikleri Medine dönemine rastlar. 53-63 yaşları arasındaki döneme. Bu dönemde aldığı bütün eşler -Hz. Aişe hariç- dul ve çok çocuklu kadınlardır. Örnekleme sadedinde bir kısmının yaşını belirtelim: Hz. Zeynep B. Huzeyme, dul ve 60 yaşındadır, iki yıl sonra vefat eder. Ümmi Seleme, yaşı 65 civarında, dört çocuklu. Hz. Meymune, dul ve yaşı 60 civarında. Ümmi Habibe, 55 yaşında.  

Medineli erkekler, günlerinin en az 18 saatini Peygamberimizle paylaşır, dinlerini kendisinden bire bir öğrenirlerdi. Kadınlar bu konuda o çağdaki iletişim araçlarının yokluğu da düşünülecek olursa şanssızlardı. Bütün bilgileri kulaktan dolmaydı. Bu amaçla Peygamberimiz, kadınlar için haftada bir gün özel sohbet sözü verdi. İşte bu bağlamda Peygamberimizin eşleri, o dönemde kadınlar için birer öğretmenlik vazifesini yüklendiler. (alıntıdır:)

beyler görüldüğü gibi birçok kadınla peygamber ,o dönem dul kalmak bir kadın için kötü bir durum olduğundan onları korumak ve kötü duruma düşmelerini engellemek için evlenmiştir... bu kadınların yaşları itibariyle ölüme çok yakın insanlar hz peygamberin sünnetini insanlara anlatamazlar yani o öldükten sonra zaten bazıları peygamberden önce ölmüştür :) sünneti birinin aktarması lazımdı kadınlara bu da hz aişe olmuştur 

Kadınlarla ilgili özel fıkhın tümünü kadın sahabilerin rivayetine dayandırırız. Hz. Ayşe bu konuda 2210 hadisle başı çeker. Peygamberimizin bazı eşleri, yetim kızların, düşkün ailelerin koruyucusu oldular. Bir kısmı yün örerek ailelerine katkıda bulundu. Hz. Aişe’nin Cemel olayından sonra 70 kadını himayesine alıp yetiştirdiğini biliyoruz. Hz. Aişe’nin öğrencileri müçtehit imamların öğretmeni olmuşlardır.

Muhammed’in en tanınmış karıları:

1. Hatice

2. Sevde Binti Zem’an

3. Ebubekir kızı Ayşe

4. Ömer kızı Hafsa

5. Huzeyme kızı Zeynep

6. Ümmü Seleme (Hine)

7. Haris kızı Cuveyriye

8. Zeyd kızı Reyhane

9. Zeynep Binti Cahş

10. Ebu Süfyan kızı “Ümmü Habibe” (Remle)

11. Huvey kızı Safiye

12. Haris kızı Meymune

13. Sem’un kızı Marya Kıbti

Muhammed’in boşadığı kadınlar:

1. Dahhak kızı Fadime

2. Zabyan kızı Aliye

3. Kab kızı Mileyke

Muhammed’in nikahlayıp sonradan ayrıldığı kadınlar:

1. Numan kızı Esma

2. Kays kızı Kuiteyle

3. Esma veya Seba (Sena) Binti Salt

4. Necdet kızı Selma

5. Huzeyl kızı Havle

6. Seraf binti Halife

7. Yezit kızı Amre El-Gifariye

8. Yezit kızı Hind El-Kitabıye

9. Davud kızı Mileyke

10. Rufaa kızı Nesatlsat

11. Kab kızı Esma

12. Haris kızı (Saire) Kuteyle

13. Amr kzı Senba/Seyba/Sabiye

14. Cündüp bin Dimre Cind-i’nin kızı

15. Serahil kızı İmeyme (Binti Cevn)

16. Muaviye kızı Amre

17. Süfyan kızı Seba (Sena)

18.Ümmül Haram

19. Hakim kızı Leyla

Muhammed’in mehir parasını ödemeden aldığı kadınlar:

1. Haris kızı Meymune

2. Huzeyme kızı Zeynep

3. Ümmü Serik

4. Hakim kızı Havle

Muhammed’in cariyeleri:
1. Nefise
2. Cemile

Muhammed’in sözlendiği kadınlar:

1. Amir kızı Dubaa

2. Nuame Bel’anberi

3. Sehl kızı Habibe Ensariye

4. Cemre Binti Haris Bin Avf Bin Kab bin Zabyan

5. Sevde Kireşiye

6. Besame kızı Safiye

7. Ebu Talib’in kızı Ümmü Hani (Fagite)

8. İsmi bilinemeyen bir kadın

Muhammed’in bazı nedenler yüzünden evlenemediği kadınlar:

1. Abbas kızı Ümmü Habibe

2. Hamza kızı Emame (Ammare)

3. Muhammed’e önerilen Baldızı

Muhammed’in ev işlerinde bakan cariyeler:

1. Bereke (Ümmü Eymen)

2. Emetullah binti Ruzeyme

3. Hudre

4. Redva

5. Sad kızı Meymune

6. Ruzeyne

7. Selma (Ümmü Rafi)

8. Marya (Ümmü Rebab)

9. Marya (Ceddetu’l Müsenna)

10. Ümmü İyas

11. Havle (Ceddetu Hafs)

12. Meymune binti Ebi Abis

13. Ümmü Dümeyre

14. Ümmü Ayas

15. Rebiha

16. Saibe

Müslümanlar için o kadar önemli bir rolü olan Ayşenin de halife Aliye karşı savaşması kaderin cilvesi olsa gerek.

Barış dini islamın savaşlarla yayılması gibi ;)

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, poiuz yazdı:

1. Hatice

2. Sevde Binti Zem’an

3. Ebubekir kızı Ayşe

4. Ömer kızı Hafsa

5. Huzeyme kızı Zeynep

6. Ümmü Seleme (Hine)

7. Haris kızı Cuveyriye

8. Zeyd kızı Reyhane

9. Zeynep Binti Cahş

11. Huvey kızı Safiye

12. Haris kızı Meymune

1. Dahhak kızı Fadime

2. Zabyan kızı Aliye

3. Kab kızı Mileyke

1. Numan kızı Esma

2. Kays kızı Kuiteyle

4. Necdet kızı Selma

5. Huzeyl kızı Havle

6. Seraf binti Halife

9. Davud kızı Mileyke

10. Rufaa kızı Nesatlsat

11. Kab kızı Esma

16. Muaviye kızı Amre

18.Ümmül Haram

19. Hakim kızı Leyla

1. Haris kızı Meymune

2. Huzeyme kızı Zeynep

3. Ümmü Serik

4. Hakim kızı Havle

Muhammed’in cariyeleri:
1. Nefise
2. Cemile

1. Amir kızı Dubaa

2. Nuame Bel’anberi

5. Sevde Kireşiye

6. Besame kızı Safiye

1. Bereke (Ümmü Eymen)

3. Hudre

4. Redva

5. Sad kızı Meymune

6. Ruzeyne

7. Selma (Ümmü Rafi)

8. Marya (Ümmü Rebab)

10. Ümmü İyas

11. Havle (Ceddetu Hafs)

13. Ümmü Dümeyre

14. Ümmü Ayas

15. Rebiha

16. Saibe

Müslümanlar için o kadar önemli bir rolü olan Ayşenin de halife Aliye karşı savaşması kaderin cilvesi olsa gerek.

Hz muhammed'in neden hz hatice ve hz mariye'den başka kadından çocuğu olmadı acaba :) madem bu kadar kadınla beraber oldu o dönem korunma gibi bir şey de yoktu bu akla mantığı uygun mu ?

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, poiuz yazdı:

1. Hatice

2. Sevde Binti Zem’an

3. Ebubekir kızı Ayşe

4. Ömer kızı Hafsa

5. Huzeyme kızı Zeynep

6. Ümmü Seleme (Hine)

7. Haris kızı Cuveyriye

8. Zeyd kızı Reyhane

9. Zeynep Binti Cahş

11. Huvey kızı Safiye

12. Haris kızı Meymune

1. Dahhak kızı Fadime

2. Zabyan kızı Aliye

3. Kab kızı Mileyke

1. Numan kızı Esma

2. Kays kızı Kuiteyle

4. Necdet kızı Selma

5. Huzeyl kızı Havle

6. Seraf binti Halife

9. Davud kızı Mileyke

10. Rufaa kızı Nesatlsat

11. Kab kızı Esma

16. Muaviye kızı Amre

18.Ümmül Haram

19. Hakim kızı Leyla

1. Haris kızı Meymune

2. Huzeyme kızı Zeynep

3. Ümmü Serik

4. Hakim kızı Havle

Muhammed’in cariyeleri:
1. Nefise
2. Cemile

1. Amir kızı Dubaa

2. Nuame Bel’anberi

5. Sevde Kireşiye

6. Besame kızı Safiye

1. Bereke (Ümmü Eymen)

3. Hudre

4. Redva

5. Sad kızı Meymune

6. Ruzeyne

7. Selma (Ümmü Rafi)

8. Marya (Ümmü Rebab)

10. Ümmü İyas

11. Havle (Ceddetu Hafs)

13. Ümmü Dümeyre

14. Ümmü Ayas

15. Rebiha

16. Saibe

hz peygamberin son çocuğu ibrahimin ölüm tarihi :İbrâhimin öldüğü gün (7 Ocak 632 saat: 8.30'da  2 yaşındayken ölmüştür ibrahim yani peygamber 60 yaşındayken öldü bu da demektir ki peygamber 57 yaşındayken çocuk sahibi olabilecek vucüt kuvvetine sahipti yani sperm güçsüzlüğünden çocuğu olmuyordu gibi bir argümanla gelemezsiniz peygamberin hz hatice'den başka sadece mariye'den çocuğu olmuştur diğer hanımlarından neden çocuğu olmadı acaba yoksa peygamber o kadınlarla şehveti için değil de başka nedenlerden dolayı mı evlendi bu nedenler koruma altına alma gibi nedenler olabilir ayrıca birçok kadın hz muhammed ile evlenmek istiyordu...

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, robertobaggio said:

Hz muhammed'in neden hz hatice ve hz mariye'den başka kadından çocuğu olmadı acaba :) madem bu kadar kadınla beraber oldu o dönem korunma gibi bir şey de yoktu bu akla mantığı uygun mu ?

Yaşlandıkça sperm sayısı düşmüş olabilir, iktidarsız olabilir ayrıca Maria'dan olan çocuk da Muhammed'in değildir büyük bir ihtimalle, hatta Hatice'den olduğu iddia edlenler bile Muhammed'in olmayabilir.

Ya işte din denen illet insanı böyle taa 1400 yıl önce harem kurmuş, yağmacı bir arap bedevisini bile savundurtur.

Sitelerde Paylaş

Muhammed hakkında anlatılanların uydurma efsane oldukları hiç aklınıza gelmiyor değil mi müslümler... Efsane değil mi, uydur uydur yaz. Bundan kolay ne olabilir ki?

Fakat bu uydurma masalları gerçek de kabul etsek sorun bitmiyor. Pekala da Muhammet gençliğini boşa geçirmiş ve yönetim gücüne kavuştuktan sonra da bir iş becerememiş olabilir. Kaldı ki Kuran'da anlatılan (Ahzab adlı bölümde) evlatlığına gelinini boşattırıp alması ve yemeğe gelen misafirleri "Allah'ına" ayetle!!! kovalattırması, yemeği yeyip dağılın gidin demesi, acaba bu kez işi becerebilecek miyim telaşından kaynaklı gibi görünüyor. Bir peygambere ümmeti misafirlere sepet havası çalmak yakışıyor mu! Bir peygamberin derdi inanırları ile geceli gündüzlü ilgilenmek mi, evlatlığına boşattırıp aldığı geliniyle bir an önce yatmak mı! Buradaki acayipliği göremiyor musunuz? Yani iktidara kavuştu ama sadece siyasi iktidar! Öbürü nanay! Görünüm öyle! Gelinimle de heyecanlanmazsam bu iş yatar telaşesi görülüyor. O kadar çok karısı varsa ve işi biliyorsa bu telaşe ne?

Gelelim çocuğu olduğu hikayesine... Bunun bir cariyeden olduğu anlatılmış. Kuran'a göre cariyeleri fuhuşa zorlamayın emri var. Zorlamazsan kendisi yaparsa sakıncası olmaz anlamına gelir bu. Ayşe gerdanlık arayacağım diye çöle gidip genç bir adamla döndüyse Mariye de cariye olarak onca kadın ordusu arasında göze batmadan serbest hareket edebilir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Muhammed hakkında anlatılanların uydurma efsane oldukları hiç aklınıza gelmiyor değil mi müslümler... Efsane değil mi, uydur uydur yaz. Bundan kolay ne olabilir ki?

Fakat bu uydurma masalları gerçek de kabul etsek sorun bitmiyor. Pekala da Muhammet gençliğini boşa geçirmiş ve yönetim gücüne kavuştuktan sonra da bir iş becerememiş olabilir. Kaldı ki Kuran'da anlatılan (Ahzab adlı bölümde) evlatlığına gelinini boşattırıp alması ve yemeğe gelen misafirleri "Allah'ına" ayetle!!! kovalattırması, yemeği yeyip dağılın gidin demesi, acaba bu kez işi becerebilecek miyim telaşından kaynaklı gibi görünüyor. Bir peygambere ümmeti misafirlere sepet havası çalmak yakışıyor mu! Bir peygamberin derdi inanırları ile geceli gündüzlü ilgilenmek mi, evlatlığına boşattırıp aldığı geliniyle bir an önce yatmak mı! Buradaki acayipliği göremiyor musunuz? Yani iktidara kavuştu ama sadece siyasi iktidar! Öbürü nanay! Görünüm öyle! Gelinimle de heyecanlanmazsam bu iş yatar telaşesi görülüyor. O kadar çok karısı varsa ve işi biliyorsa bu telaşe ne?

Gelelim çocuğu olduğu hikayesine... Bunun bir cariyeden olduğu anlatılmış. Kuran'a göre cariyeleri fuhuşa zorlamayın emri var. Zorlamazsan kendisi yaparsa sakıncası olmaz anlamına gelir bu. Ayşe gerdanlık arayacağım diye çöle gidip genç bir adamla döndüyse Mariye de cariye olarak onca kadın ordusu arasında göze batmadan serbest hareket edebilir.

NUR SURESİ 27 : ''Ey iman edenler! Kendi evlerinizden başka evlere, geldiğinizi hissettirip (izin alıp) ev sahiplerine selâm vermeden girmeyin. Bu davranış sizin için daha hayırlıdır. Düşünüp anlayasınız diye size böyle öğüt veriliyor.  ''

NUR SURESİ 28 :Eğer orada kimseyi bulamazsanız, size izin verilinceye kadar oraya girmeyin. Ve eğer size “geri dönün” denirse o taktirde geri dönün. O, sizin için daha temizdir (uygundur). Ve Allah, yaptığınız şeyleri en iyi bilendir.

Şimdi bu ayetler genel herkes için inmiştir bu ayetler peygambere özel değildir herkes için geçerli bir ayettir bu ki bu kurallar görgü kuralları açısından temel kurallardandır...

heralde müslümanlar peygamberi çok yakın gördüğünden durmadan evine gidip geliyorlardı hz muhammed de peygamberlik icabı onlara bir şey diyememiş olabilir utanarak allah da onun bu durumunu görüp düzeltme yapmak istemiş olamaz mı ? bak çark ettin yönetim gücüne kavuştuktan sonra da bir iş becerememiş olabilir diyor bir de ya :) 

ibrahim kesinlikle peygamberdendir peygamber ibrahim öldüğünde ağlamıştır bu konu hakkında çok fazla bilgi bulabilirsin köşeye sıkışınca ne diyeceğinizi şaşırıyorsunuz beyler

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yaşlandıkça sperm sayısı düşmüş olabilir, iktidarsız olabilir ayrıca Maria'dan olan çocuk da Muhammed'in değildir büyük bir ihtimalle, hatta Hatice'den olduğu iddia edlenler bile Muhammed'in olmayabilir.

Ya işte din denen illet insanı böyle taa 1400 yıl önce harem kurmuş, yağmacı bir arap bedevisini bile savundurtur.

ibrahim , peygamberdendir bu kesin bir bilgidir araştırabilirsin saklı gizli değildir... bu arap bedevisini bugün türkiye'nin en çok dil bilen entelektüel iki insanından olan ilber ortaylı ve murat bardakçı da sever ve sayar onlar da mı bilgisiz sapık ? argüman getirin beyler argüman hep dalga geçiyorsunuz peygambere şehvetli dediniz peygamber 53 yaşına kadar tek eşli 7 çocuğu var 6sı aynı kadından sizin demenize göre daha çok çocuğu olmalıydı siz hep bilim demez misiniz hep mantık demez misiniz ee bu sizin dediğiniz mantıklı değildir o dönemde korunma ilaç vs yoktu bu kadar şehvetli bir insanın daha çok çocuğu olmalıydı haksız mıyım ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, robertobaggio yazdı:

ibrahim kesinlikle peygamberdendir

:lol: Senin peygamberinin yaşadığı bile çok şüpheli. Milattan çok önce yaşamış kralların, hakanların, firavunların yaşadıkları ve gerçek oldukları hakkında tonlarla yazılı belge var. Muhammet hakkında uydurma söylentilerden başka bir tarihsel belge yok. Yok mezarıymış, yok hırkasıymış, yok sakalıymış bir takım uyduruk saçma sapan şeyler. Hiç biri hakkında bir laboratuar incelemesi ve tarihlendirme yapılmasına izin verilmedi! Hristiyanlar İsa'nın kefenini bulduk diye bir şey ortaya çıkardılar, laboratuarda didik didik incelendi ve İsa'ya ait olmadığı kesinleştirildi. Müslümlerde ise bilim diye bir şey zaten yok. Yığın yığın hurafeden başka hiç bir şey yok. Söylentiler, masallar, hurafeler... Hepsi bundan ibaret İslamın...

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, robertobaggio yazdı:

bu kadar şehvetli bir insanın daha çok çocuğu olmalıydı haksız mıyım ?

Bu seni yalanlıyor, bizi doğruluyor! :D Bunu bile göremeyecek kadar körsün! :lol: Muhammet masalını doğru kabul etsek bile kızlar Hatice'nin önceki kocalarından olma kızları olur! Kendi masallarınız bile bizden yana!!! Hatice önceki kocalarından hiç mi çocuk doğurmamış olacak? :D

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu seni yalanlıyor, bizi doğruluyor! :D Bunu bile göremeyecek kadar körsün! :lol: Muhammet masalını doğru kabul etsek bile kızlar Hatice'nin önceki kocalarından olma kızları olur! Kendi masallarınız bile bizden yana!!! Hatice önceki kocalarından hiç mi çocuk doğurmamış olacak? :D

hz muhammed'in çocukları diyorum hz hatice'nin eski kocasına gitti bana hz muhammed'in 7'den fazla çocuğu olduğunu ve kimlerden olduğunu gösterebilir misin yok eğer gösteremezsen öyle tahminle birini nasıl zan altında bırakıyorsun ? çok büyük bir mantık hatası bu... sizin gibiler mete han'ı kabul etmiyor o zaman... elinde dünyanın en eski yazılı belgelerinden olan kur'an var o kadar halifelik dönemleri var islam 700lerde kendini ispanya'da bulmuş buraya gelmiş ''haha belki de muhammed yok'' diyorsun 124 bin kişinin veda hutbesinde gördüğü birinden bahsediyoruz halifeler dönemine aç da bak o zaman hz muhammed adı geçiyor mu geçmiyor mu bu kadar basit bir argüman olabilir mi ya :) 

Sitelerde Paylaş

Hepsi sizin uydurduğunuz ve kulaktan kulağa aktardığınız uydurma masallar. Mete Han hakkında kaya yazıtlar var. Gerçek zamanlı, test yapılmış, tarihlendirilmiş, diğer tarihsel belgelerle uyumlu. Muhammet hakkında yok. Hepsi uyduruk. Dört halife dediğiniz adamlar hakkında da tek bir belge yok. Hatta Kuran''da bile isimleri geçmiyor! Zeyd bile karısını boşayıp babalığına verdi diye adı geçiyor! Kepazelik yani, rezalet! Kuran'da adı geçmek için halife olmak yetmiyor, karısını boşayıp babalığına vermek yeterli oluyor!

Sitelerde Paylaş

Kuran mı dünyanın en eski yazılı belgelerinden?!! Bu saçma sapan lafa biraz insanlık tarihi bilen biri ağzıyla bile gülmeye tenezzül bile etmez. Kuran uyduruk, ne idüğü belirsiz çalıntı, toplama bir fasaryadır. Ne bir tutarlılığı vardır ne bir anlatım düzeni, ne konu bütünlüğü, Buna kitap demek kitap kavramına hakaret olur. Ha gazete sayfalarını ordan burdan karmakarışık düzensiz toplayıp ciltlemişsin, ha Kuran... İkisi de kitap olamaz.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, robertobaggio yazdı:

hz muhammed'in çocukları diyorum hz hatice'nin eski kocasına gitti bana hz muhammed'in 7'den fazla çocuğu olduğunu ve kimlerden olduğunu gösterebilir misin yok eğer gösteremezsen öyle tahminle birini nasıl zan altında bırakıyorsun ? çok büyük bir mantık hatası bu... sizin gibiler mete han'ı kabul etmiyor o zaman... elinde dünyanın en eski yazılı belgelerinden olan kur'an var o kadar halifelik dönemleri var islam 700lerde kendini ispanya'da bulmuş buraya gelmiş ''haha belki de muhammed yok'' diyorsun 124 bin kişinin veda hutbesinde gördüğü birinden bahsediyoruz halifeler dönemine aç da bak o zaman hz muhammed adı geçiyor mu geçmiyor mu bu kadar basit bir argüman olabilir mi ya :) 

Vay anası, tam 124 bin kiși demek ?

Vay anası, kim saymıș bunları tek tek acep ?

Niye, 10 kiși, 1000 kisi, 24 bin, 56 bin, 98 bin değilde 124 bin kiși ?

O devirde hoparlo falan varmıydı, nasıl olmușta bu kadar insana hitap edebilmiș ?

Kaynak ?

Kaynadı herhalde.

Sitelerde Paylaş

Madem bu hutbede bu kadar kalabalık toplanmış, bana bir tek rivayet gösterin bu adam öldüğünde cenaze namazını da bu kadar adam kıldı diye! Niye böyle bir rivayet yok acaba? Bundan hiç şüphelendiniz mi Müslümler? :D

Cenaze namazını melekler kılmışmış! Miş miş miş de muş muş muş! :D Daha kendi içinde tutarlılığı olmayan yığınla içi boş uyduruk fasarya!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...