Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

16 dakika önce, esra sengul yazdı:

inanmak acizlik mi şimdi? anlamadım dediklerinizden

Niye acizlik olsun.

Ama siz başka bir kişinin inancının hatalı olduğunu iddia edip, nedenin ise; bak şundan, şundan şeklinde sıralamanızdan sonra,

Karşıdaki kişi, "hayır benim inancımda bir sıkıntı yok" nedeni "şundan, şundan" diyebiliyorsa ve karşıdaki kişi bu yorumdan sonra sus-pus olup ya da "kendisiyle çelişki içine girmeye başlıyorsa" ya da "konu değiştirmeye başlıyorsa" ya da "karşıdaki kişiyi "alaya almaya" başlıyorsa" burada,

maalesef sorun "sizin inancınıza hatalı" diyen kişide olmuş olduğu bariz görülür.

Saygılar,

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 dakika önce, esra sengul yazdı:

tabi haklısınız ama inanmak için illa bilimsel bir dayanak olmalı mı 

Sizi tatmin eden "deliliniz" varsa bunun "bilimsel" ya da "başka şekilde" olmasının bir önemi yoktur... Zaten "Tanrı" tartışması her türlü "felsefi" dir. Bilim sadece "felsefe" yaparken kullanılabilecek "araçtır".

Örneğin,

Bilim bize "gözlem" sunar. Biz bu "gözlem sonucunda" eğer dersek ki bu; "kendi kendine olmuştur" o zaman felsefeye geçiş yapmış oluruz. Ya da tam tersi... Bilimin "Tanrı nın varlığını ya da yokluğunu kanıtlama gibi bir derdi yoktur" bilim "evrenin çalışma mekanizmasını" anlamaya çalışır...

tarihinde profer tarafından düzenlendi
Ekleme
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, esra sengul yazdı:

o zaman bunca tartışma niye hiç anlam veremiyorum  ateistlerle ateist olmayanların arasındaki tartışma misal sonuçta felsefe bilimle kanıtlanmaz

Çünkü çoğu kişi ne zaman "felsefe" yaptığını, ne zaman "bilim" yaptığını bilmiyor.

Mesela adam "bilimsel" bir bilgi veriyor. Sonra hemen ardından diyor ki bu "tesadüfen" olmuştur, böyle olmayada bilirdi diyor bir kere Adam "bilimden" çıktı "felsefe" ye geçti bunun farkında değil... Çünkü bir şeyin "süreçlerle" olması onun "tesdüfen" olduğunu göstermez.

Bir de şunu ekliyim, bilim jargonun da aslında "tesadüf"; "yaratıcı yaratmamıştır" anlamında da kullanılmaz "olay-süreç tarifi nin gözlemi" nin adlandırılmasında kullanılır...

Ekleme
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, profer yazdı:

Öncelikle çelişki diye sunduğunuz Ayetlere ben cevap verdikten sonra,

"Hayır senin iddia ettiğin gibi bir şey söz konusu değil ayetlerde işte nedeni" gibi bir şey yazdınız da ben mi görmedim. Ayetlere cevabımdan sonra susuyorsunuz, sonra cevap verdim diyorsunuz emin misiniz?

Kur'an'da "açık" şekilde çelişki yok diyorum. Çelişki bulmak için, "ayetler çok açık" olmasına rağmen siz sıfırdan çelişki üretmeye kalkışıyorsunuz... E zaten cevapta veremiyorsunuz çünkü sizde anlıyorsunuz ne kadar mantıksız bir yorumda bulunduğunuzu ama bir türlü "hata" yaptığınızı kabul etmek istemiyorsunuz...

O kadar tartıştıktan sonra mı aklınız başınıza geldi de şöyle bir yorumda bulunabiliyorsunuz: "Bizler, kuranda hata var, bu yüzden allah yoktur demiyoruz; yanlış bir sanıya kapılmayın. Bizler tanrı diye bir şey yoktur, bu yüzden kuran da, diğer bütün her şey gibi insan ürünüdür diyoruz."

Kur'an'da çelişki var diyorsunuz (yani ben dersem olur arkadaş, çelişki var diyorsam çelişki var gibi bir şey söylüyorsunuz heralde) zira ben cevabınızda öernek her hangi bir ayet göremedim "çelişkili"...

Saygılar,

Kur'an elbette çelişkilerle dolu bir kitap ve bu kaçınılmaz bir durum. İnsan kendisi üretmiş neticede. Ancak bu dinler ve kutsal kitaplarıyla ilgili sadece bir yön ve tek başına dinden çıkmaya neden değil. Yani Kur'an'da çelişki gördüm, ondan sonra da ateist oldum demez kimse. Kişinin mutlaka gördüğü başka şeyler de vardır ve hepsinin sonunda dinden çıkar, deist olur, sonra belki agnostik, ardından ateist olur. 

Evreni, dünyayı, canlılığı, insanı yaratan bir güç olduğuna inanmayan insanlar ki onlara ateist deniyor, Kur'an'daki çelişkilerden etkilenmezler. Sadece görür ve bir karşılarında onları tartışmak insanlar varsa gördüklerini bildiklerini anlatırlar. 

Ateizm, kutsal metinlerin söylediği gibi dinden çıkmanın nedeni değildir. Bir sonuçtur. Hiç kimse Kur'an'da çelişki varmış, şu köşede ateizm diye bir şey var, gidip bir koşu ateist olayım demez.

Kur'an'da yığınla çelişki vardır ancak inanmak delille, mantıkla, bilgiyle ve bilgiyi yorumlamakla ilgili bir durum olmadığı için bir inanırın bütün çelişki ve diğer hataları kabul etmesi ateistin beklentileri arasında yer almaz. Siz de bunun ne denli doğru bir bakış açısı olduğunun delilisiniz. 

Tanrı, yaratıcı vb gerçekten yok, olması da mümkün değil. Bu da bir ön yargı değil, basit bir tespittir. Ama şimdi ben bunu böyle söylüyorum diye siz kabul edecek değilsiniz, o da bir başka basit tespit.

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Kur'an elbette çelişkilerle dolu bir kitap ve bu kaçınılmaz bir durum. İnsan kendisi üretmiş neticede. Ancak bu dinler ve kutsal kitaplarıyla ilgili sadece bir yön ve tek başına dinden çıkmaya neden değil. Yani Kur'an'da çelişki gördüm, ondan sonra da ateist oldum demez kimse. Kişinin mutlaka gördüğü başka şeyler de vardır ve hepsinin sonunda dinden çıkar, deist olur, sonra belki agnostik, ardından ateist olur. 

Evreni, dünyayı, canlılığı, insanı yaratan bir güç olduğuna inanmayan insanlar ki onlara ateist deniyor, Kur'an'daki çelişkilerden etkilenmezler. Sadece görür ve bir karşılarında onları tartışmak insanlar varsa gördüklerini bildiklerini anlatırlar. 

Ateizm, kutsal metinlerin söylediği gibi dinden çıkmanın nedeni değildir. Bir sonuçtur. Hiç kimse Kur'an'da çelişki varmış, şu köşede ateizm diye bir şey var, gidip bir koşu ateist olayım demez.

Kur'an'da yığınla çelişki vardır ancak inanmak delille, mantıkla, bilgiyle ve bilgiyi yorumlamakla ilgili bir durum olmadığı için bir inanırın bütün çelişki ve diğer hataları kabul etmesi ateistin beklentileri arasında yer almaz. Siz de bunun ne denli doğru bir bakış açısı olduğunun delilisiniz. 

Tanrı, yaratıcı vb gerçekten yok, olması da mümkün değil. Bu da bir ön yargı değil, basit bir tespittir. Ama şimdi ben bunu böyle söylüyorum diye siz kabul edecek değilsiniz, o da bir başka basit tespit.

İyi de benim oradaki yazım "çok açık ve net" benim eleştirdiğim nokta; niye konuşmanın başında denmiyor da Kur'an'da çelişki gösterilemeyince bu "itiraf" ediliyor bana bunu açıklamalısınız...

Yine iddia ediyorum "siz" çelişki var dediniz diye hiç bir metin de "çelişki" olmaz. Delil varsa çelişki olur... Gördüğüm kadarıyla bu konuda pek başarılı değilsiniz...

Mesela siz, hangi bilgiye dayanarak "TANRI YOK" diyorsunuz? Eğer bana geçerli bir bilgi sunamazssanız. Bu sizin "Ön yargılı" olduğunuzu gösterir...

Bu arada "çelişki" ile "olabilme ihtimalinin" farklı şeyler olduğunu bildiğinizi varsayıyorum.

Ekleme
Sitelerde Paylaş

-Din kuşaktan kuşağa aktarılır.Bugün islam da her din gibi atalar dini olmaktan kurtulamamıştır.

-Atalarının seçimleri,nereye gidip gitmeyeceğini,sınav sonucunu belirler.

-Atalarının dinine uyup,müslüman olanlar,müslüman olarak ölenler cennete gidecekken,atalarının dinine uyup,başka dinlere inanarak ölenler cehenneme gidecektir.

Örnek olarak;Ali atasının dinine uydu,müslüman oldu,islam ordusuna katıldı.John da atalarının dinine uydu,hristiyan oldu,haçlı ordusuna katıldı.Bu savaşta Ali ve John öldü,Ali islama göre şehit olduğu için,cennete gidecek,müslümanlar ile savaşan John ise cehenneme gidecek.Halbuki ikisi de atalarının dinine uymuştu.Sözüm ona birisinin ataları doğru dini seçmiş,kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Diğerinin ataları ise,sözüm ona yanlış dini seçip kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Tabi bu savaşlarda ölen bir sürü Ali ve Johnlar var.Burada kitlesel bir adaletsizlik söz konusu.Kuşaktan kuşağa aktarılıyor oluşu nedeniyle din kaçınılmaz olarak adaletsizliğe neden olacaktır.

-Dinin kuşaktan kuşağa aktarılıyor oluşu,ataların seçimlerinin sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlemesi,dinin yapısal olarak sıkıntılı, adaletsizlik yaratması nedeniyle din,inanıp,inanmama konusunda sınav yapan Allahta adaletsiz olmaktan kurtulamaz,kaçamaz.Bu da içeriğinde din ,inanıp inanma konusunda sınav yapan adaletli Tanrı barındıran dinlerin temelden çökmesine neden olur.İslam da bu dinlerden biridir.İslama göre de Allah adaletlidir.

İşin özü, din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan,adaletsizlik yaratan bir konuda sınav yapan adaletli Allah olamayacağı için de,bu durum islamı kökten yıkar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, profer yazdı:

İyi de benim oradaki yazım "çok açık ve net" benim eleştirdiğim nokta; niye konuşmanın başında denmiyor da Kur'an'da çelişki gösterilemeyince bu "itiraf" ediliyor bana bunu açıklamalısınız...

Yine iddia ediyorum "siz" çelişki var dediniz diye hiç bir metin de "çelişki" olmaz. Delil varsa çelişki olur... Gördüğüm kadarıyla bu konuda pek başarılı değilsiniz...

Mesela siz, hangi bilgiye dayanarak "TANRI YOK" diyorsunuz? Eğer bana geçerli bir bilgi sunamazssanız. Bu sizin "Ön yargılı" olduğunuzu gösterir...

Bu arada "çelişki" ile "olabilme ihtimalinin" farklı şeyler olduğunu bildiğinizi varsayıyorum.

Tanrı yok da ondan yok. Var mı?  Antik inançlar beni bağlamıyor, ben inançla değil bilgiyle hareket etmeyi ve düşüncelerimi ona göre şekillendirmeyi yeğliyorum. Felsefeyle değil, bilimle bakmayı.

Tanrı var mı yok mu diye tartışmak doğa bilimlerinin alanına girmiyor ama Tanrı ve dinler ille de oraya burnunu sokup açık aramaya kalkıyor. Bunu yapanlar teologlar, dinciler tabii, yoksa din ve Tanrı'nın yeri doğadaki yeri belli. 

Ön yargılı olan sizsiniz arkadaşım. Doğuyor ve ilk olarak bu inançlarla tanıştırılıyorsunuz. Hepimiz aşağı yukarı öyle değil mi? Bunu bilgi sanıyor ve her şeyi bununla açıklıyor, birkaç bin yıl önce yazılmış metinleri savunmaya çıkıyorsunuz. Siz bundan daha büyük bir ön yargı biliyor musunuz? Ben bilmiyorum. 

Doğa bilimleri değil ama sosyal bilimler Tanrı'yla da dinle de ilgilenir, kökenlerini araştırıp önümüze koyar. İnsandan çıktığını da kolayca öğreniriz böylelikle. Ve yine böylelikle, dini metinlerin neden çelişkiler yumağı olduğunu da kolayca anlarız. İnsan denen kusurlu hayvandan ancak böyle bir şey çıkabilir zira, hele de bilginin bilimin olmadığı ilkel çağlarda...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, esra sengul yazdı:

bir bilginin bilimin olmadığı ilkel çağlarda söylenen anlatılan bir olay nasıl olurda şimdikiyle kesişir

misal kuranda lut gölü örneği bu bilimsel yollarlada ispatlanmış arada inkar eden bi kavim helak edilmiş ve izleride var bu önceden nasıl oluyorda biliniyor ve kaç sene öncesinden söyleniyor ?

Peki eşcinsel olduğu için helak olmuş bir kavim olduğu bilgisi var mı elimizde?

Dinler ve orada yazılanlar gökten inmedi Sevgili Esra. Bu dinleri yazan ve aktaranlar bizim atalarımız, insanlar. Elbette gördükleri, bildikleri, gözlemledikleri doğa olaylarından, kendilerinden önce yazılmış efsanelerden, kendilerine ait korkularından, hayallerinden, günlük politikalarından vb her şeyden sözedecekler. 

Lut Kavmi demişsin mesela. Diyelim böyle bir kavim vardı ve bir virus,bir hastalık nedeniyle helak oldu. Nüfus kaç ki? Bizim bugün büyük İslam savaşları diye öğrendiğimiz o savaşlar, şimdinin mahalle kavgalarından farklı değil.

Bir küçük grup bir nedenle helak olur gider, sonra birileri kendi hassasiyetleri üzerinden ona neden uydurur. Yani bilginin, bilimin olmadığı çağlarda karşılaşılan her tür doğa ve insan sorununa, kendilerine göre bir açıklama yapar ve onu da kullanırlar. Bir grup insan olduğu gibi eşcinselmiş de Allah onları o yüzden helak etmiş der, eşcinselliği lanetler. 

Sitelerde Paylaş

insanlar kuranı yazdıysa kendileri oluşturduysa nasıl değişmeden kaç sene önceki kuranla aynı olur eldeki kaynaklarda yüz ikiyüz daha fazla belkide kaç sene önceki kuranlara rastlıyor bu insan eli ile yazılmış bir kitap olsa idi çelişkiler olur ve değiştirmek icap ederdi ama böyle bir şey söz konusu değil 

yüzyıllar önceki ile şimdiki kuran aynı 

Bu konu biraz karışık. İlk Kur'an diye bir şey yok mesela, İslami kaynaklara göre de halifelerden biri onu yaktırmış ve daha sonra herkes ezberindekini dile getirmiş, Kur'an öyle oluşturulmuş.

Bir de değişmemesi, değişmeden bugüne kadar aktarılması, içinde yazanların gerçek ve doğru olduğuna nasıl kanıt olabilir ki? Hiç değiştirilmeden aktarılmış binlerce, belki yüz binlerce eser vardır, Allah tarafından indirildiğine inanılan ve kutsal sayılan bir kitabın değiştirilmeden korunması hiç de olağanüstü bir durum değildir. Doğal insan davranışı bu ki ben değiştirilmediği ön kabulüyle yazıyorum şu anda.

Değiştirilmediğinden emin olmak pek mümkün değil, çünkü dediğim gibi ilk Kur'an'lar konusu epeyce karışık. Örneğin Sanaa Kur'an tomarlarında çok farklı anlatımlar, anlamlar var, dili de bildiğimiz Arapça. 

Kur'an'ın epeyce bir değiştiğine dair kanıtlar var, fotoğraflarıyla birlikte şu linte mevcut, isterseniz bir inceleyin:

http://answering-islam.org/Green/seven.htm

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Buzul yazdı:

-Din kuşaktan kuşağa aktarılır.Bugün islam da her din gibi atalar dini olmaktan kurtulamamıştır.

-Atalarının seçimleri,nereye gidip gitmeyeceğini,sınav sonucunu belirler.

-Atalarının dinine uyup,müslüman olanlar,müslüman olarak ölenler cennete gidecekken,atalarının dinine uyup,başka dinlere inanarak ölenler cehenneme gidecektir.

Örnek olarak;Ali atasının dinine uydu,müslüman oldu,islam ordusuna katıldı.John da atalarının dinine uydu,hristiyan oldu,haçlı ordusuna katıldı.Bu savaşta Ali ve John öldü,Ali islama göre şehit olduğu için,cennete gidecek,müslümanlar ile savaşan John ise cehenneme gidecek.Halbuki ikisi de atalarının dinine uymuştu.Sözüm ona birisinin ataları doğru dini seçmiş,kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Diğerinin ataları ise,sözüm ona yanlış dini seçip kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Tabi bu savaşlarda ölen bir sürü Ali ve Johnlar var.Burada kitlesel bir adaletsizlik söz konusu.Kuşaktan kuşağa aktarılıyor oluşu nedeniyle din kaçınılmaz olarak adaletsizliğe neden olacaktır.

-Dinin kuşaktan kuşağa aktarılıyor oluşu,ataların seçimlerinin sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlemesi,dinin yapısal olarak sıkıntılı, adaletsizlik yaratması nedeniyle din,inanıp,inanmama konusunda sınav yapan Allahta adaletsiz olmaktan kurtulamaz,kaçamaz.Bu da içeriğinde din ,inanıp inanma konusunda sınav yapan adaletli Tanrı barındıran dinlerin temelden çökmesine neden olur.İslam da bu dinlerden biridir.İslama göre de Allah adaletlidir.

İşin özü, din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan,adaletsizlik yaratan bir konuda sınav yapan adaletli Allah olamayacağı için de,bu durum islamı kökten yıkar.

1. İddianıza cevap,

En başta bir "dinin" kuşaktan-kuşağa aktarılması, onun geçersizliğini göstermez. Zira önemli olan o dinin "iddialarıdır" yani şuan bize ulaşan "bizim görebileceğimiz" iddialarıdır.

Bir çok dinin geçersiz olduğu konusunda hemfikiriz bunda bir skıntı yok. Ama bu "hepsi" yanlıştır demimizi gerektirmez. Mesela; Kur'an'da "atalarının" dinine uyanlar eleştirilir. Diğer dinlerde böyle bir örnek varsa bekliyorum...

2. İddianıza cevap,

İşte burada neye bakarız, tabi ki de hangisinin iddiası "doğrudur" ya da "yanlıştır" yoksa onlar ister "cennete girdiler" desinler, ister "cehenneme" bu ne değişirir ki? Sonuçta bir din geçersizsse otomatik olarak, "yapılan yorumlar" da geçersizdir... En önemlisi bu iddianız yine "bütün dinler hatalıdır" sonuca varmamızı gerektirmiyor.

3. İddianıza cevap,

Kur'an'a göre, "Atalarına uymaman gerekir" yoksa, Allah'ın yolunda olmamış olursun... Allah'a uymak için "Aklını" kullanman gerekir. Buda "bütün dinlerin" aynı iddiaya sahip olduğu tezini yine çürütür...

.

.

.

Bu cevaplar böyle devam eder.

Kısaca bana "nasıl geldiğinin bir önemi yok", şuan benim gördüğüm "iddiası" doğrumudur, yanlışmıdır önemli olan budur. Mantık bunu gerektirir.

Saygılar,

Sitelerde Paylaş

demek istediğim tam olarak o diil aslında insanlar değiştirseydi ya da kuranı insanlar yazsaydı elimizde şuan milyonlarca değişik kuran olurdu  sonuçta bi insanın tekelinde değil ki kuran insanlar arasında yine bir çatışma olup onu değişik biçimlerde bize sunarlardı ya da hiç kuran diye bir şey olmazdı niye günümüze kadar gelmesini istesinler ki bunda çıkarları ne olabilir 

Ortada bir sürü değişik Kur'an var zaten. Bizim bugün okuduğumuz Kur'an Hafs versiyonu. Nijerya, Sudan vb ülkelerde kullanan daha ddeğişik bir versiyon, yanlış hatırlamıyorsam El Duri gibi bir adı var bu versiyonun.

Kutsal kitaplar yazıldığı dönemde veya kısa süre sonra üzerinde uzlaşılmış, toplumca kabul edilmiş metinler halini alırlar. Günümüze kadar gelmesi kadar doğal ne olabilir? Din bu. İnsanın ihtiyacı var ve inancının referans noktası da bu kitaplar. Hristiyanlar kendi kitaplarının Allah'tan gelmediğini, açıkça havari dedikleri insanların yazdığını bildiği halde ona sıkıya sıkıya bağlıdır ve Allah kelamı diye bakıp korurlar.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, profer yazdı:

1. İddianıza cevap,

En başta bir "dinin" kuşaktan-kuşağa aktarılması, onun geçersizliğini göstermez. Zira önemli olan o dinin "iddialarıdır" yani şuan bize ulaşan "bizim görebileceğimiz" iddialarıdır.

Bir çok dinin geçersiz olduğu konusunda hemfikiriz bunda bir skıntı yok. Ama bu "hepsi" yanlıştır demimizi gerektirmez. Mesela; Kur'an'da "atalarının" dinine uyanlar eleştirilir. Diğer dinlerde böyle bir örnek varsa bekliyorum...

2. İddianıza cevap,

İşte burada neye bakarız, tabi ki de hangisinin iddiası "doğrudur" ya da "yanlıştır" yoksa onlar ister "cennete girdiler" desinler, ister "cehenneme" bu ne değişirir ki? Sonuçta bir din geçersizsse otomatik olarak, "yapılan yorumlar" da geçersizdir... En önemlisi bu iddianız yine "bütün dinler hatalıdır" sonuca varmamızı gerektirmiyor.

3. İddianıza cevap,

Kur'an'a göre, "Atalarına uymaman gerekir" yoksa, Allah'ın yolunda olmamış olursun... Allah'a uymak için "Aklını" kullanman gerekir. Buda "bütün dinlerin" aynı iddiaya sahip olduğu tezini yine çürütür...

.

.

.

Bu cevaplar böyle devam eder.

Kısaca bana "nasıl geldiğinin bir önemi yok", şuan benim gördüğüm "iddiası" doğrumudur, yanlışmıdır önemli olan budur. Mantık bunu gerektirir.

Saygılar,

Arkadaş ben ne yazmışım,sen ne yazmışsın,bir de utanmadan savınıza yanıt diye zırvalarını sıralamışsın,yanıt verdiğini sanarak.

Din kuşaktan kuşağa aktarılır,atalarının seçimleri sınav sonucunu nereye gidip gitmeyeceğini belirler.Atasının dinine uyup,müslüman olanlar,müslüman olarak ölenler cennete gidecekken,atalarının dinine uyup,başka dinlere inananlar,başka dinlere inanarak ölenler cehenneme gidecek.İslam da her din gibi atalar dini olmaktan kurtulamıştır.İslam ataların yolundan gidenleri eleştiriyor,ama aynı islam kendisinin de bir gün atalar dini olacağını düşünmüyor,bu durumun da adaletsizliğe neden olacağını hesaba katmıyor.Dahası atasının dinine uyup,müslüman olanları,müslüman olarak ölenleri cennete koyan,atalarının dinine uyup,başka dinlere inananları,o dinlere inanarak ölenleri de cehenneme gönderen,adaletsiz bir Allah var ortada.

Dediğim gibi de bunun nedeni de,din kavramının kendisinin adaletsizliğe neden olması.Din kuşaktan kuşağa aktarıldığı,atalarının seçimleri sınav sonucunu,nereye gidip,gitmeyeceğini belirlediği için,adaletsizlik yaratan din konusunda sınav yapan adaletli Allahta olamaz.Yani anlayacağın,din kavramının kendisi,din,inanıp inanmama konusunda sınav yapan adaletli Allah olamayacağını gösteriyor.Sen kuşaktan kuşağa aktarılan din konusunda sınav yapan adaletli bir Tanrı oluşturursan,onun kaçınılmaz sonu da bu olur.

Yanıt vermeden önce de,ilk önce yazılanı oku,anla.Sonra yanıt verdiğini sanıp,zırvalıyorsun böyle.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Buzul yazdı:

Arkadaş ben ne yazmışım,sen ne yazmışsın,bir de utanmadan savınıza yanıt diye zırvalarını sıralamışsın,yanıt verdiğini sanarak.

Din kuşaktan kuşağa aktarılır,atalarının seçimleri sınav sonucunu nereye gidip gitmeyeceğini belirler.Atasının dinine uyup,müslüman olanlar,müslüman olarak ölenler cennete gidecekken,atalarının dinine uyup,başka dinlere inananlar,başka dinlere inanarak ölenler cehenneme gidecek.İslam da her din gibi atalar dini olmaktan kurtulamıştır.İslam ataların yolundan gidenleri eleştiriyor,ama aynı islam kendisinin de bir gün atalar dini olacağını düşünmüyor,bu durumun da adaletsizliğe neden olacağını hesaba katmıyor.Dahası atasının dinine uyup,müslüman olanları,müslüman olarak ölenleri cennete koyan,atalarının dinine uyup,başka dinlere inananları,o dinlere inanarak ölenleri de cehenneme gönderen,adaletsiz bir Allah var ortada.

Dediğim gibi de bunun nedeni de,din kavramının kendisinin adaletsizliğe neden olması.Din kuşaktan kuşağa aktarıldığı,atalarının seçimleri sınav sonucunu,nereye gidip,gitmeyeceğini belirlediği için,adaletsizlik yaratan din konusunda sınav yapan adaletli Allahta olamaz.Yani anlayacağın,din kavramının kendisi,din,inanıp inanmama konusunda sınav yapan adaletli Allah olamayacağını gösteriyor.Sen kuşaktan kuşağa aktarılan din konusunda sınav yapan adaletli bir Tanrı oluşturursan,onun kaçınılmaz sonu da bu olur.

Yanıt vermeden önce de,ilk önce yazılanı oku,anla.Sonra yanıt verdiğini sanıp,zırvalıyorsun böyle.

Güzel kardeşim, sen Kur'an'ın başka iddiası olan "kitabın korunması" nı atlıyorsun. Kitap korunmuşsa o zaman islam "atalar dini" değildir. Bunu şuanda da gözlemleyebiliriz. Kur'an'a "müslüman" ım diyen çoğu kişi zaten uymaz. Kur'an yerine "atalarnın dinine" uyarlar dolayısıyla kurduğunuz mantıklar islam açısından geçersiz...

Eğer dersenizki "aynı insanlar Kur'an'ı" getiriyor. Bende derim ki o zaman neden "Kur'an farklı bir islam anlatırken", "Kur'an'ı getirdiğini iddia ettiğiniz kişiler" başka islam anlatıyorlar? Demekki Kur'an Allah'tan. Kur'an'a uyduğunu iddia edenler "atalar dininden" ;)

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, profer yazdı:

Güzel kardeşim, sen Kur'an'ın başka iddiası olan "kitabın korunması" nı atlıyorsun. Kitap korunmuşsa o zaman islam "atalar dini" değildir. Bunu şuanda da gözlemleyebiliriz. Kur'an'a "müslüman" ım diyen çoğu kişi zaten uymaz. Kur'an yerine "atalarnın dinine" uyarlar dolayısıyla kurduğunuz mantıklar islam açısından geçersiz...

Kuranın korunması,hiç değişmemesi,İslamın atalar dini olduğunu gerçeğini değiştirmez.Kuranın korunması,hiç değişmemesi,Kuranın içeriğini de aklamaz,haklı çıkartmaz.Kurandaki saçmalıkları da ortadan kaldırmaz.

Kuran korunmuştur,hiç değişmemiştir demek,koca koca yıldızlarla şeytanların taşlanması,vurulması saçmalığını ortadan kaldırmıyor örnek olarak.Sen Kuran değişmemiştir diyerek,Kuranı kurtaramazsın.

Üstelik islam Allahın indirdiği ile yönetmeyen,kafirdir diyen bir din.Bu ne demek,bir ülke kur,o ülkeyi islamı anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönet,toplumsal yaşamı islama göre yapılandır,düzenle demek.Ayrıca islami bir düzende,islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,hak düzeni bozmaya çalışmak,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak gibi gerekçelerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya asılırlar,ya acımadan öldürülürler,ya sürülürler.Bu arada asılmak olarak çevrilen yusallebu birçok dile çarmıha gerilmek olarakta çevrilmiştir,bunu da bir bilgi olarak verelim.İşte bu yaptırımlar uygulanarak,diğer kişilere de gözdağı,korku verilir,sakın bu işlere kalkışmayın denilerek.Yine dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur,dinden dönenlerin çoğalması demek,islami kuralların,yasakların artık uygulanamayacağı,islami düzenin yıkılacağı anlamına gelir.İnsan olmadan düzen,sistem olmaz.Dolasıyla islami bir düzen de olmaz.Çünkü düzenleri,sistemleri insanlar kurarlar,onları koruyacak,sürekliliğini sağlayacak olan da yine insanlardır.O yüzden de,islam devletini yönetenler,önlem olarak islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,dinden dönenleri maide 33te geçen yaptırımlara çarptırırlar.İslam devletleşmek,kuşaktan kuşağa anlayışını,düzenini aktarmak isteyen bir dindir.İslami düzen varlığını da ancak korku,baskı,dayatma,sindirmeyle koruyabilir.İslami düzenin varlığı,sürekliliği pamuk ipliğine bağlıdır.Öyleki islami bir düzende,namaz kılmayanlar bile dinden çıkmış olarak görülürler kaçınılmaz olarak.

Bunlar namaz kılmıyorlar,namaz kılmamak imansızlık göstergesidir,namaz kılmayan imansızlar artarsa,islami kurallar,yasaklar uygulanamaz duruma gelir,islami düzen yıkılır,öyleyse namaz kılmayanları da öldürelim,diğer kişilere de gözdağı,korku verelim,böylece islami düzeni korumuş,yıkılmasını engellemiş oluruz,derler.

İslami bir düzende,her eylem,her uygulama,her söz islama uygunluk,aykırılık açısından değerlendirilir.

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir diyen,hak düzeni yıkmaya çalışanı,fitne çıkaranı,bozgunculuk yapanı maide 33te geçen yaptırımlara çarptırın diyen İslam insanları bu tür uygulamalara,eylemlere itiyor.Sen bunu dersen,islamın yapılandırdığı bir beyin de,bu düzende olanı biteni islami açıdan yorumlar, bu düzenin varlığını korumak,bu düzenin sürekliliğini sağlamak için de her türlü kıyıma,baskıya,dayatmaya başvurur.

İslam her şeye karışır.İçeriğinde hak düzen,fitne,bozgunculuk,zina,günak gibi kavramları barındıran,Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir diyen,hak düzeni bozmaya çalışanları,fitne çıkaranları,bozgunculuk yapanları maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırın,hak düzeni koruyun diyen,devletleşmek isteyen bir anlayış her şeye karışmasa şaşırtıcı olurdu elbette.İslam tam anlamıyla bir baskı,sindirme,korku,dayatma düzeni kurar.

Hani İslama,Kurana uymaktan söz ediyorsun ya,işte İslama,Kurana sözde değil,özde uyan birinin de yukarıda yazdıklarımı uygulayan birine dönüşmesi de kaçınılmazdır.

Şimdi milyarlarca müslümanın çoğunu müslüman olarak görmeyen sen böyle kişilerden oluşan bir islam devleti kursan da,islam atalar dini olmaktan yine kurtulamayacaktır.Çünkü yeni bebekler dünyaya gelecektir,bu düzenin içinde,onlar da müslüman olacaklardır,sonra onların da bebekleri olacaktır,bu böyle gidecektir.

Yani anlayacağın bugün yaşayan milyarlarca müslümanın çoğunu müslüman olarak görmesen bile,islam yine atalar dini olacaktır,her din gibi kuşaktan kuşağa aktarılacaktır,kaçınılmaz olarak.O yüzden adaletsizlik yaratan,kuşaktan kuşağa aktarılan din konusunda,sınav yapan adaletli Allah olamaz.Bu da İslamın temelden yıkılması anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, esra sengul yazdı:

çelişkiler içinde olan kalbim ve aklıma verebileceğim güzel bir cevap teşekkürler La ilahe illallah muhammedun resulullah

hayat insanı nereye getiriyor bilinmez siz de vesilesiniz  bunu bilin istedim 

herneyse güzel bi cevap olmuş 

en azından benim için ?

Duygusal nedenlerle islamı savunanın,islam,kuran konusundaki yazdıklarının bir önemi,bir değeri yoktur.Çünkü onun tek derdi,yaşamına anlam katan,kendine huzur,mutluluk veren,bağımlı olduğu kutsal uyuşturu islamı kaybetmemektir.Bağımlı olduğu kutsal uyuşturucu islamı kaybetme korkusu yaşayan birinin de gerçeklere ulaşma gibi amacı yoktur.O yalnızca kendini kandırıp,mutluluk veren yalanlarını,bağımlı olduğu kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek istiyordur.Örnek olarak sen.O kişinin yazdığına,çok güzel bir yanıt diyerek,bağımlı olduğun kutsal uyuşturucu islamı kaybetmemek için bahane aramışsın,siz da buna vesilesiniz demen de bunun göstergesi.Halbuki o kişinin yazdığının güzel olduğu da yok,yanıtta değil,yalnızca sen islama bağımlı olan kişi onu güzel bir yanıt olarak görmüşsün,işine öyle geldiği için.

Yine gerçek islam değil sözü de kendini kandırmak isteyen bir beynin ürünüdür.İslamın gerçekleriyle karşılaşan beyin,bunu sindiremez,benimseyemez,o yüzden kendini kandırma yoluna giderek,gerçek islam bu değil der,böylece bağımlı olduğu kutsal uyuşturucu islamı kaybetmemiş olur.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, esra sengul yazdı:

demek istediğimi ne de güzel anlamışsınız islam da size göre uygun olmadığı için kabul etmiyorsunuz ya da yaratıcıyı inkar ediyorsunuz bunlarıda bilimle kanıtlamaya çalışıyosunuz ne kadar boşa çıksada çabalarınız işte siz de tam böyle yapıyosunuz yoksa ben bunları hissettiğim için yazmadım siz de kendinize bir pay çıkarın diye 

herneyse ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım kendinizi kandırmayın.

saygılar.

İslam bana uygun değildi,çünkü işid kafalı olamazdım.Hoş,kuşaktan kuşağa aktarılan,adaletsizlik yaratan din konusunda sınav yapan adaletli Allah olamaz çıkarımına ulaştıktan,İslamın kökten yıkıldığını gördükten sonra,islamın içeriğinin de önemi yok ya.İslam da sana uygun ya şimdi ,sen bir işidçimisin yoksa,yok ya da islamın işid kafalılar ürettiğini de bile bilmiyorsundur sen şimdi.Her neyse,siz şimdi,Kurana göre yönetir,hükmedersiniz, İslamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,dinden dönenleri fitne çıkarmak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak,islami düzeni korumak gibi gerekçelerle,kurana dayanarak öldürebilirsiniz,ellerini ayaklarını çaprazlama kesebilirsiniz,asabilirsiniz,sürebilirsiniz,ne de olsa islam size uygun.Yok yok uygun değil,siz yalnızca bağımlı olduğunuz kutsal uyuşturucunuz islamı kaybetmemek istiyorsunuz,islamı kaybetme korkusu nedeniyle islamı savunmaya çalışıyorsunuz,islamın,kuranın içeriğinin bir önemi yok aslında sizin için.

Hoş olsa da,eğer,büker,kırk takla atarsınız,en açık saçmalıkları bile görmezden gelirsiniz,gerçek islam bu değil diyip,kendinizi kandırma yoluna gidersiniz,ayetleri baştan yazarsınız,kendi benimseyeceğiniz bir biçime getirirsiniz,orda öyle demek istemiyor dersiniz,kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek için.İşte benim gibilerle,senin gibiler arasındaki farkta bu.Biz kutsal uyuşturucuyu gerçeklere kurban ettik tutarlılık gereği,ne yardan,ne serden geçerimciliği,orta yolculuğu,gerçek islam bu değil diyerek kendimizi kandırmayı bıraktık,sizler ise hala bağımlı olduğunuz kutsal uyuşturucunuzu gerçeklere kurban edememişsiniz,ne yardan,ne serden geçerimciliği,orta yolculuğu bırakamamışsınız.Bu da oldukça doğal bir durum.Sizler kutsal uyuşturucu islama bağımlı kişilersiniz.O yüzden son kale Kuranı zorunlu olarak savunacaksınız,o kale de düşerse,ne olur,kutsal uyuşturucu elden gider,boşluğa düşersiniz.Ama şunu söyleyeyim,o son kalenin her yanı delik deşik,siz görmüyorsunuz duygusal nedenlerden dolayı,ama bizler çok güzel görüyoruz.Ak bayrağı çekin ve yenilgiyi kabul edin artık,acı da olsa.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Buzul yazdı:

Kuranın korunması,hiç değişmemesi,İslamın atalar dini olduğunu gerçeğini değiştirmez.Kuranın korunması,hiç değişmemesi,Kuranın içeriğini de aklamaz,haklı çıkartmaz.Kurandaki saçmalıkları da ortadan kaldırmaz.

Kuran korunmuştur,hiç değişmemiştir demek,koca koca yıldızlarla şeytanların taşlanması,vurulması saçmalığını ortadan kaldırmıyor örnek olarak.Sen Kuran değişmemiştir diyerek,Kuranı kurtaramazsın.

Üstelik islam Allahın indirdiği ile yönetmeyen,kafirdir diyen bir din.Bu ne demek,bir ülke kur,o ülkeyi islamı anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönet,toplumsal yaşamı islama göre yapılandır,düzenle demek.Ayrıca islami bir düzende,islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,hak düzeni bozmaya çalışmak,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak gibi gerekçelerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya asılırlar,ya acımadan öldürülürler,ya sürülürler.Bu arada asılmak olarak çevrilen yusallebu birçok dile çarmıha gerilmek olarakta çevrilmiştir,bunu da bir bilgi olarak verelim.İşte bu yaptırımlar uygulanarak,diğer kişilere de gözdağı,korku verilir,sakın bu işlere kalkışmayın denilerek.Yine dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur,dinden dönenlerin çoğalması demek,islami kuralların,yasakların artık uygulanamayacağı,islami düzenin yıkılacağı anlamına gelir.İnsan olmadan düzen,sistem olmaz.Dolasıyla islami bir düzen de olmaz.Çünkü düzenleri,sistemleri insanlar kurarlar,onları koruyacak,sürekliliğini sağlayacak olan da yine insanlardır.O yüzden de,islam devletini yönetenler,önlem olarak islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,dinden dönenleri maide 33te geçen yaptırımlara çarptırırlar.İslam devletleşmek,kuşaktan kuşağa anlayışını,düzenini aktarmak isteyen bir dindir.İslami düzen varlığını da ancak korku,baskı,dayatma,sindirmeyle koruyabilir.İslami düzenin varlığı,sürekliliği pamuk ipliğine bağlıdır.Öyleki islami bir düzende,namaz kılmayanlar bile dinden çıkmış olarak görülürler kaçınılmaz olarak.

Bunlar namaz kılmıyorlar,namaz kılmamak imansızlık göstergesidir,namaz kılmayan imansızlar artarsa,islami kurallar,yasaklar uygulanamaz duruma gelir,islami düzen yıkılır,öyleyse namaz kılmayanları da öldürelim,diğer kişilere de gözdağı,korku verelim,böylece islami düzeni korumuş,yıkılmasını engellemiş oluruz,derler.

İslami bir düzende,her eylem,her uygulama,her söz islama uygunluk,aykırılık açısından değerlendirilir.

Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir diyen,hak düzeni yıkmaya çalışanı,fitne çıkaranı,bozgunculuk yapanı maide 33te geçen yaptırımlara çarptırın diyen İslam insanları bu tür uygulamalara,eylemlere itiyor.Sen bunu dersen,islamın yapılandırdığı bir beyin de,bu düzende olanı biteni islami açıdan yorumlar, bu düzenin varlığını korumak,bu düzenin sürekliliğini sağlamak için de her türlü kıyıma,baskıya,dayatmaya başvurur.

İslam her şeye karışır.İçeriğinde hak düzen,fitne,bozgunculuk,zina,günak gibi kavramları barındıran,Allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir diyen,hak düzeni bozmaya çalışanları,fitne çıkaranları,bozgunculuk yapanları maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırın,hak düzeni koruyun diyen,devletleşmek isteyen bir anlayış her şeye karışmasa şaşırtıcı olurdu elbette.İslam tam anlamıyla bir baskı,sindirme,korku,dayatma düzeni kurar.

Hani İslama,Kurana uymaktan söz ediyorsun ya,işte İslama,Kurana sözde değil,özde uyan birinin de yukarıda yazdıklarımı uygulayan birine dönüşmesi de kaçınılmazdır.

Şimdi milyarlarca müslümanın çoğunu müslüman olarak görmeyen sen böyle kişilerden oluşan bir islam devleti kursan da,islam atalar dini olmaktan yine kurtulamayacaktır.Çünkü yeni bebekler dünyaya gelecektir,bu düzenin içinde,onlar da müslüman olacaklardır,sonra onların da bebekleri olacaktır,bu böyle gidecektir.

Yani anlayacağın bugün yaşayan milyarlarca müslümanın çoğunu müslüman olarak görmesen bile,islam yine atalar dini olacaktır,her din gibi kuşaktan kuşağa aktarılacaktır,kaçınılmaz olarak.O yüzden adaletsizlik yaratan,kuşaktan kuşağa aktarılan din konusunda,sınav yapan adaletli Allah olamaz.Bu da İslamın temelden yıkılması anlamına gelir.

Öncelikle iddiamdaki asıl önemli olan kısmı atlamışsınız hemen hatırlatıyım:

“Kur’an; şuan “müslümanlık” diye tarif edilen sistemden çok büyük derece de farklı bir din anlayışını anlatıyor. Hatta şuan Kur’an’a uyduğunu iddia eden çoğu kişi Kur’an’a muhalefet ediyor” Yani sizin iddianızı çürüten bir yapı var ortada...

Kur’an’ın korunmuş olması, dediğiniz gibi onun Allah’ın sözü olduğunu göstermez. Ama bu konuda ilginç bazı noktaları gözünüzden kaçırıyorsunuz...

hemen sayalım;

-Hiç bir kitabın içinde “korunmuş” olsa bile “korunacağına dair” lafzan ibare bulunmaz. Hatta diğer “kutsal kitaplar” bile buna dahil. Sizin mantığınıza göre düşünürsek bunu diğer “Kutsal Kitap” yazarları akıl edememiş mi? Burada Kur’an ile diğer kitaplar arasındaki farklılık hemen gözümüze çarpıyor. Eğer “hayır onlarda da aynı iddia var” diyorsanız bu yanlış bir bilgi Bu konuda şu videoya bakabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=rPrLYnpBsac

-Kur’an eğer iddia ettiğniz gibi insan sözü ise; İçerisinde “kendi iddiaları” arasında ve “bilim” ile çelişki olması beklenir ama yok. (örnek getirmeniz gerekecek)

-Kur’an’da o dönem bilenemeyecek bir çok bilim ile uyuşan açıklamalar bulunmakta...

2. İddianıza cevap,

Andolsun, Biz en yakın göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık. [67-MÜLK, 5]

Bu ayette saçma bulduğunuz nokta nedir acaba?

Zira bu ayeti yazan kişi(size göre benim açımdan net) bu ayetin 2 ayet öncesinde “Göğün 7 katmandan” oluştuğunu biliyor gibi duruyor. “7 gök” dediğine göre...

Hatta:

Fussilet Suresi 12. Ayete bakarsak bu kişi, o bahsettiği “7 göğün farklı görevleri olduğunu” ve “Koruma” görevi olduğunuda biliyor gibi...

Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti. Biz dünya göğünü de kandillerle süsleyip-donattık ve bir koruma (altına aldık). İşte bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah)'ın takdiridir.

3. İddianıza cevap,

Ayet bükücülüğünün dibine vurmuşssunuz ayet cımbızlamayı bırakın ayetin içinden kelime cımbızlamışsıınız pes....

Gerçek şu ki, biz Tevratı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik. Teslim olmuş peygamberler, yahudilere onunla hükmederlerdi. Bilgin-yöneticiler (Rabbaniyun) ve yüksek bilginler de (Ahbar), Allah'ın kitabını korumakla görevli kılındıklarından ve onun üzerine şahidler olduklarından (onunla hükmederlerdi.) Öyleyse insanlardan korkmayın, benden korkun ve ayetlerimi az bir değere karşılık satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafir olanlardır. [Maide, 44]

Allah indirdiği ile yönetmeyen derken? Sanırım o Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen olacaktı.

Hükmetmeyen” kelimesini nasıl “yönetmeyen” e çevirdiniz?

4. İddianıza cevap,

Allah'a ve Resûlü'ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.

Savaşanları” ve “Bozgunculuk” çıkaranları nasıl “islamiyete uymayanlar” olarak çevirdiniz?

Yani size göre “Yeyüzünde Bozgunculuk” çıkaranlar bu cezaları haketmyor mu? (mesela çocuk, kadın katilleri, tecavüzcüler vs... ilginççç)

5. İddianıza cevap,

Yukarıdaki iddialarınızdan sonraki iddialarınızın Kur’an ile “temellendiremiyeceğiniz” için, dolayısıyla geçersiz olmuş oluyor...

Ayet cımbızlamada 1 numarasınız inanın bana...

İyi akşamlar,

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, profer yazdı:

Öncelikle iddiamdaki asıl önemli olan kısmı atlamışsınız hemen hatırlatıyım:

“Kur’an; şuan “müslümanlık” diye tarif edilen sistemden çok büyük derece de farklı bir din anlayışını anlatıyor. Hatta şuan Kur’an’a uyduğunu iddia eden çoğu kişi Kur’an’a muhalefet ediyor” Yani sizin iddianızı çürüten bir yapı var ortada...

Kur’an’ın korunmuş olması, dediğiniz gibi onun Allah’ın sözü olduğunu göstermez. Ama bu konuda ilginç bazı noktaları gözünüzden kaçırıyorsunuz...

hemen sayalım;

-Hiç bir kitabın içinde “korunmuş” olsa bile “korunacağına dair” lafzan ibare bulunmaz. Hatta diğer “kutsal kitaplar” bile buna dahil. Sizin mantığınıza göre düşünürsek bunu diğer “Kutsal Kitap” yazarları akıl edememiş mi? Burada Kur’an ile diğer kitaplar arasındaki farklılık hemen gözümüze çarpıyor. Eğer “hayır onlarda da aynı iddia var” diyorsanız bu yanlış bir bilgi Bu konuda şu videoya bakabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=rPrLYnpBsac

-Kur’an eğer iddia ettiğniz gibi insan sözü ise; İçerisinde “kendi iddiaları” arasında ve “bilim” ile çelişki olması beklenir ama yok. (örnek getirmeniz gerekecek)

-Kur’an’da o dönem bilenemeyecek bir çok bilim ile uyuşan açıklamalar bulunmakta...

2. İddianıza cevap,

Andolsun, Biz en yakın göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık. [67-MÜLK, 5]

Bu ayette saçma bulduğunuz nokta nedir acaba?

Zira bu ayeti yazan kişi(size göre benim açımdan net) bu ayetin 2 ayet öncesinde “Göğün 7 katmandan” oluştuğunu biliyor gibi duruyor. “7 gök” dediğine göre...

Hatta:

Fussilet Suresi 12. Ayete bakarsak bu kişi, o bahsettiği “7 göğün farklı görevleri olduğunu” ve “Koruma” görevi olduğunuda biliyor gibi...

Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti. Biz dünya göğünü de kandillerle süsleyip-donattık ve bir koruma (altına aldık). İşte bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah)'ın takdiridir.

3. İddianıza cevap,

Ayet bükücülüğünün dibine vurmuşssunuz ayet cımbızlamayı bırakın ayetin içinden kelime cımbızlamışsıınız pes....

Gerçek şu ki, biz Tevratı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik. Teslim olmuş peygamberler, yahudilere onunla hükmederlerdi. Bilgin-yöneticiler (Rabbaniyun) ve yüksek bilginler de (Ahbar), Allah'ın kitabını korumakla görevli kılındıklarından ve onun üzerine şahidler olduklarından (onunla hükmederlerdi.) Öyleyse insanlardan korkmayın, benden korkun ve ayetlerimi az bir değere karşılık satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafir olanlardır. [Maide, 44]

Allah indirdiği ile yönetmeyen derken? Sanırım o Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen olacaktı.

Hükmetmeyen” kelimesini nasıl “yönetmeyen” e çevirdiniz?

4. İddianıza cevap,

Allah'a ve Resûlü'ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.

Savaşanları” ve “Bozgunculuk” çıkaranları nasıl “islamiyete uymayanlar” olarak çevirdiniz?

Yani size göre “Yeyüzünde Bozgunculuk” çıkaranlar bu cezaları haketmyor mu? (mesela çocuk, kadın katilleri, tecavüzcüler vs... ilginççç)

5. İddianıza cevap,

Yukarıdaki iddialarınızdan sonraki iddialarınızın Kur’an ile “temellendiremiyeceğiniz” için, dolayısıyla geçersiz olmuş oluyor...

Ayet cımbızlamada 1 numarasınız inanın bana...

İyi akşamlar,

Kurana uysanız,Kurana göre bir sistem,düzen oluştursanız bile gün sonunda ,İslam yine,kuşaktan kuşağa aktarılacak atalar dini olacaktır diyorum, kaçınılmaz olarak anlaman kıt mı?

Üstelik Kurana uyarsan,islami kurallara,yasaklara,anlayışa göre yönetirsen,toplumsal yaşamı islama göre yapılandırır,düzenlersen,aşırı baskıcı,dayatmacı bir dikta düzeni ortaya çıkar.

Kuranla hükmedersen,islami anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönetirsen de,hırsızın elinin kesildiği,zina yapanın sopalandığı,islamı eleştirenin,islam karşıtlığı yapanın,dinden dönenlerin öldürüldüğü,maide 33deki yaptırımlara çarptırıldığı bir düzen kurulur.Sen böyle bir düzen kurdun mu,kurmak için çabaladın mı?İşi uygulamaya,eyleme döktün mü,yok.Milyarlarca müslüman müslüman değil,sen de müslüman değilsin Kurana göre ona kalırsa.Belki sana sorsak,hiç müslüman yoktur da dünyada.İslama göre yöneten işid ve türevlerinin de islamla alakası yoktur mesala sana göre,sorsak öyle dersin.Kim müslüman öyleyse,tek sen mi müslümansın.Üstelik,islama göre bir düzen kurulursa,o düzende islamı eleştirenlerin,islam karşıtlığı,islam karşıtı propaganda yapanların,hak düzeni bozmaya çalışmak,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak gibi gerekçelerle maide 33de geçen yaptırımlara çarptırılacağı gerçeğini,buyruğunu da kabul etmiyorsun.İslami düzende,islamı,kuranı eleştirmene,islam karşıtlığı yapmana,islamı karşıtı propaganda yapıp,yandaşlar toplamana izin verirler mi,vermezler.Dinden dönenlerin çoğalması demek,islami kuralların,yasakların uygulanamayacağı,islami düzenin yıkılması anlamına gelir.İnsan olmazsa, düzen olmaz.Dolasıyla İslami bir düzen de olmaz.İşte islam devletini yönetenler bu durumun önüne geçebilmek,kurana dayanarak,islamı,kuranı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,islam karşıtı düşüncelerini yayanları,dinden çıkanları,kurana dayanarak bu yaptırımlara çarptılırlar.İslami düzenin korunmasının ve varlığını sürdürmesinin tek yolu budur.İslami düzen ancak baskı,korku,dayatma,sindirme ile ayakta kalabilir,varlığını sürdürebilir. Ama onu bunu Kuran müslüman olarak görmüyor diyen kişi,daha bunu bile anlayamamışsın.Demek ki sen de müslüman değilmişsin,islamı,islamın kurdurduğu düzeni,sistemi,islami düzenin nasıl korunacağını,korumak için neler yapılacağını,hangi yaptırımların uygulanacağını hiç anlayamamışsın.

Anlayamadığın gibi,çocuk,kadın katilleri,tecavüzcüler bu yaptırımları hak etmiyor mu diyerek,olayı acıtasyon yaparak,tatlı su kurnazlığı yaparak saptırmanın derdindesin.Orada söz ettiği,çocuk,kadın katilleri,tecavüzcüler değil ki.Zaten Kuranda tecavüzün yaptırımı da yok.Bir kişiyi öldürüne de kısas yapın diyor.Özgüre özgür,kadına kadın,köleleye gibi bir abuk subuklukta var da,o konumuz değil.Bu ayette söz ettiği,islami düzeni yıkmaya çalışanlar,islamı,kuranı eleştirerenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı propaganda yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar.İslamın fitne,bozgunculuk dediği bu,tüm bunlar islama göre hak düzeni yıkmaya yönelik eylemdir.

Ayrıca şuna da çok güldüm.Ayetin içinden cımbızlamışsın demişsin ya.Buradan ulaşmak istediğin sonuç nedir.Allah denilen kukla,Yahudilere Allahın indirdiği ile hükmedin,yönetin yoksa kafir olursunuz diyor da,Müslümanlara siz Allahın indirdiği ile hükmetmeseniz de olur,islami kurallara,yasaklara,anlayışa göre yönetmeseniz de olur,islam da geçen buyrukları yerine getirmeseniz de olur,toplumsal yaşamı islama göre yapılandırmasanız,düzenlemeseniz de olur,siz kafir olmazsanız diyor yani,demek istediğin bu mu.Ayetin içinden cımbızlamışsın dediğine göre ulaşmak istediğin sonuç bu.Yahudilere Allahın indirdiği ile hükmetmezseniz,yönetmezseniz kafir olursunuz diyen kukla Allah,size de aynısını diyordur,başka bir seçenek var mı?Bak ben bile anlamışım,yahudilere kafir olursunuz diyorsa,müslümanlara da diyordur,çıkarımına ulaşmışım,çünkü başka seçenek yok.Aynısını onlara da diyecek,başka yolu yok.Onu bunu Kuran müslüman kabul etmiyor,ama ben gerçek müslümanım diyen kişiye bakar mısınız,kendisinin neresinden tutsak elimizde kalıyor.Beni çürütmek için ortaya attığı üfürmelerle,kendi ayağına sıkıyor salığı(haberi) yok.

Kuranın hiç değişmemiş olması,Kurandaki saçmalıkları,zırvaları,gülünçlükleri ortadan kaldırmaz demişmiydik,demiştik.Banane yahu,Kuranın değişip,değişmemesinden,ben içeriğine bakarım.

Kuranın içeriğinde,koca koca yıldızlarla şeytanların vurulduğu yazıyor mu,yazıyor.Bu bile tek başına Kuranı yerle bir eder.Koca koca yıldızlarla şeytanlar taşlanmaz.Canis majoris ile uzaydaki şeytanları vuran bir Allah.Bakmışlar göğe bir şeyler kayıp kayıp duruyor,bunlar da olsa olsa yıldızdır demişler,bu gözlemle de,fantastik ögeleri birleştirip,bunlarla şeytanlar vuruluyor diyip bir masal atmışlar ortaya.Hayır bir de utanmadan,pişkince demiş ki,bu ayette saçma bulduğunuz nedir.:lol:Koca koca yıldızlarla şeytanların taşlanmasını sen saçma bulmadın yani,inanmayı geçtim,bunu gerçek olarak kabul ediyorsun sen.Kimlerle iletişime geçiyoruz,konuşuyoruz arkadaş.Bu soruyu sorarken insan biraz utanır yahu.Nesini saçma buluyorsun diye sormuş birde.Güler misin,ağlar mısın:D

Ayrıca Kurana göre dünya düzdür.Kuranın hiçbir yerinde,dünyanın bir yörüngesi vardır,dünya güneş çevresinde dönüyor yazmaz.Düz dünyanın üzerine,Güneş ve Ay yerleştirilmiş Kurana göre.Kuranın hiçbir yerinde gezegenlerden söz edilmez.Kuranda,çıplak gözle görünen,Güneş vardır,Ay vardır,Yıldızlar vardır.Güneş ve Ay düz dünya üzerinde döner,yıldızlarda dünyanın üzerine,göğe yerleştirilmiş kandillerdir.

Şimdi Kuranın bu anlatımının neresi bilimle uyuşuyor.Düz dünya üzerine yerleştirilmiş Güneş ve Ay,Düz dünya üzerine yerleştirilmiş,şeytanları vurmaya yarayan yıldızlar.

Biz yakın göğü, bir süsle, yıldızlarla süsledik.Saffat 6 
Ve (gökyüzünü) itaat dışına çıkan her şeytandan koruduk.Saffat 7 
Onlar, artık mele-i a'lâ'ya (yüce topluluğa) kulak veremezler. Her taraftan taşlanırlar.Saffat 8 
Kovulup atılırlar. Ve onlar için sürekli bir azap vardır.Saffat 9 
Ancak (meleklerin konuşmalarından) bir söz kapan olursa, onu da delip geçen bir parlak ışık takip eder.Saffat 10

Burada da bilgi çalan  şeytanların ışınlarla vurulduğu yazıyor.

Doğrusu biz göğü yokladık; onu sert bekçiler ve kayan ateşlerle (ışınlarla) doldurulmuş bulduk.Cinn 8

'Doğrusu biz, göğün dinleyebileceğimiz bir yerinde otururduk; ama şimdi kim dinleyecek olsa, kendisini gözleyen bir ateş (ışın) buluyor.Cinn 9

Burada da göğün bekçilerce korunduğu,göğün dinlenebilecek yerine bilgi çalmak için oturan cinlerin izleyen ateşlerle,ışınlarla kovalandığı,vurulduğu yazıyor.

Kuranın dünyası böyle bir yer işte.Gök cinlerin,şeytanların bilgi çalmak için gittiği,oturulan,bekçilerce,korucularla korunan,kayan ateşlerle,ışınlarla dolu olan bir yer.

Kuranda geçen bu saçmalıklarla,zırvalarla,bilimin,gerçeklerin neresine uyuşuyor la.Siz de hiç mi utanma yok.Bu ne pişkinliktir.:D

Sitelerde Paylaş

Hayır bir de adam yönetmenin Türkçe,hükmün,hükmetmenin Arapça olduğunun bilincinde değil.Orada hükmedin yazıyor,yönetin yazmıyor ki,diyor.:D

Şimdi ben İslamın kurallarına,yasaklarına,anlayışına,Kurana göre bir düzen kurdum,İslama göre yönetiyorum,islamın buyruklarını uyguluyorum.

Zina yapana ne yaptırım uygulayacağım,100 sopa yaptırımı.

Şimdi ben İslamın kurallarına,yasaklarına,anlayışına,Kurana göre bir düzen kurdum,İslama göre hükmediyorum,islami buyruklarını uyguluyorum.

Zina yapana ne yaptırım uygulayacağım,100 sopa yaptırımı.

Orada yönetmek yazmıyor ki diyerek ulaşmak istediğin sonuç nedir ,amacın ne,Kuran onu bunu müslüman olarak görmüyor diyen kişi.İşine gelmeyince,olmayan sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorsun olmaz böyle ama.Düşün yani ortada bir sinek bile yok ki,yağ çıkarasın.:lol:Orada bal gibi Allahın indirdiğine,Kurana göre yönetin,yönetilmeyi kabul edin,İslami anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönetilen bir düzen kurun,buyrukları uygulayın yoksa kafir olursunuz diyor.Ama pardon ya, bunu yahudilere diyor yalnızca,siz müslimler islami biz düzen kurmasanız,islami kuralları,yasakları,buyrukları uygulamasanız da olur,kafir olmazsanız.:lol:

Gülüyorum ama bakmayın böyle pişkin tatlı su kurnazı,kutsal uyuşturucu,islam bağımlılarıyla uğraşmak öz tüketen,yoran bir eylem.

Adamın islamı duygusal nedenlerle savunduğu apaçık ortada.Şimdi bu bağımlı olduğu kutsal uyuşturucusunu kaybetmemek için eğer büker de,kırk takla da atar,orada öyle demek istemiyor da der,olmayan sinekten yağ çıkarmaya da çalışır,ayeti kendi benimseyeceği biçime getirebilmek baştan da yazar,en açık saçmalıkları,zırvaları görmezden de gelir.Uğraş dur bunlarla işte.

Şimdi yazmasan da olmaz ama, arabın barbar,kıyımcı dinini övecek utanmadan yalanlarını,zırvalarını,palavralarını,saçmalıklarını,kuranı burada pazarlayacak,bir de bir de pişkin konuşup,üsteleyecek.Arabın dini islamın pişkin pişkin övülmesine katlanamam ben kişisel olarak.

Sitelerde Paylaş

Bir de şunu söylemek gerekir.Bu arkadaş diyor ki,Kurana göre bugün ki müslümanların çoğu müslüman değil,kafir.Müslümanların çoğunun kafir olduğunu kabul edelim.Tabi kendisi de kafir,Kurana göre bunu diyen arkadaşın,o da var.

Şimdi bu arkadaş bunu öne sürerek,adaletsizlik yaratan,kuşaktan kuşağa aktarılan din konusunda sınav yapan adaletli Allah olamaz savının çürüdüğünü söylüyor.Haçlı seferlerinin düzenlendiği yıllara gidelim.Haçlı orduları ile İslam orduları bir yerde karşı karşıya geldi.

Bu savaşta ölen,müslümanlar cennete gidecekken,bu savaşta ölen hristiyanlar cehenneme gidecekler.Halbuki iki tarafta atalarının dinine uymuştu,sözüm ona birisinin ataları doğru dini,diğerinin ataları yanlış dini kuşaktan kuşağa aktarmıştı.Demek ki atalarının seçimleri,sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirliyor,belirlemiş geçmişte.

Bu yaşanmış mı,atalarının seçimleri sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlemiş mi geçmişte,belirlemiş.Bu benim savım için yeterlidir.Bugün ki müslümanların,müslüman olup,olmaması bu savı,bu düşünceyi o yüzden çürütemez.İstersen,milyarlarca müslümanın hepsi kafir,olmayan bir cehennemde,yanacaklar,azap görecekler,şiş kebap olacaklar,zakkum yiyip,irin içecekler de.Bu hiçbir şeyi değiştirmez,islam geçmişte atalar dini olmuş,ataların seçimleri nereye gidip gitmeyeceğini,sınav sonucunu belirlemiş zaten.

Hoş şimdi onlar da,haçlılarla,hristiyanlarla savaşanlar da müslüman değil diyebilir,bu arkadaş o da var.Dinin adaletsizliğe neden olduğunu,atalarının seçimlerinin sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlediğini,din konusunda sınav yapan adaletli allah olamayacağını kabul etmemek için,onları da islamdan atabilir,hiç belli olmaz.

-Bugün ki müslümanların çoğu müslüman değil.

+Evet Kurana göre müslüman değillermiş.Allahın indirdiği ile hükmedip,yönetmedikleri,islami bir düzen kurup,islami kurallara,yasaklara,anlayışa göre yönetmedikleri,islamın buyruklarını uygulamadıkları için.İslami bir düzen kurulursa,o düzen de islamı,kuranı eleştirenlerin,islam karşıtlığı yapanların,islam karşıtı düşüncelerini yayanların,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak,fitne çıkarmak gibi gerekçelerle maide 33te geçen yaptırımlara çarptırılırlar.Ya elleri ayaklar çaprazlama kesilir,ya acımadan öldürülürler,ya asılırlar,ya da sürülürler.Yine dinden dönenlerin öldürülme nedeni de budur.Dinden dönenlerin çoğalması demek,islami düzenin yıkılacağı anlamına gelir.Çünkü düzenleri,sistemleri insanlar kurarlar,korurlar.İnsan olmadan,islami bir düzen de olmaz.O yüzden islam devletini yönetenler,kurana dayanarak,dinden dönenleri,islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,islam karşıtı düşüncelerini yayanları,kurana dayanarak maide 33 geçen yaptırımlara çarptırırlar.İslami düzenin varlığının korunması,islami düzenin varlığının sürekliliği için bu gereklidir.

Sonra bunu belirtince,onlar,bunlar,şunlar müslüman değil diyen kişi,son aşamaya,gerçek bir müslüman olmaya gelince yan çizer,kıvırmaya başlar.Hani onlar,şunlar,bunlar müslüman değil diyordun,demek ki sen de müslüman değilmişsin,sana biri son aşamayı gösterince,hebele hübele diyip,yan çizmeye,kıvırmaya başlıyormuşsun.Biz senin geçtiğin yollardan geçtikte geldik,senin uğradığın duraklara uğradıkta geldik,sen kime ne anlatıyorsun.Onlar,bunlar,şunlar müslüman değil diyerek bu savı çürütebilirim düşüncesine kapılırsanız,gerçekleri kabul etmezseniz,oradan biri çıkıp sana islamın gerçeklerini bir güzel anlatır,sizin de müslüman olmadığınız ortaya çıkar,sonra hebele,hübele diyip yan çizip,kıvırmaya,kıvranmaya başlarsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...