Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

1 hour ago, robertobaggio said:

AHZAB 52. AYETTE istersen beğendiğin olsun başka eş alamazsın diyor ?

AHZAB 52 :Bunların ötesinde kadınlar sana helal değildir, ve eşlerinden her hangi birisini de onlarla değişemezsin. Güzellikleri senin ilgini çekse bile. Ancak elinin altındakiler ile yetin. ALLAH her şeyi gözetleyendir.

yalnız bak bu tahrim suresi 3-4-5 hem saptırabilir hem de doğru yola koyabilir çünkü hz muhammed bir sır veriyor verdiği sırrı hanımlarından biri gidip başkasına söylüyor allah da hz muhammed'e bunu bildiriyor hz muhammed de doğal olarak hesap soruyor .

TAHRİM SURESİ 3. AYETİ DE YAZAYIM ŞURAYA  :

Hani peygamber eşlerinden birine, gizli bir söz söylemişti. Fakat eşi o sözü (başkasına) haber verip Allah da bunu peygambere bildirince, peygamber bunun bir kısmını bildirmiş, bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber, bunu ona (sırrı açıklayan eşine) haber verince o, “Bunu sana kim bildirdi?” dedi. Peygamber, “Bunu bana, hakkıyla bilen ve hakkıyla haberdar olan Allah haber verdi” dedi.

BAK BURASI ÇOK ÖNEMLİ SEN BURAYI KOYMAMIŞSIN ARTIK NASIL BİR SIR VERDİYSE PEYGAMBER DEMEK Kİ ÖNEMLİ BİR ŞEYDİ HZ MUHAMMED NASIL OLDU DA SÖZÜ BAŞKASINA SÖYLEDİĞİNİ ÖĞRENDİ ? HEM DİYELİM Kİ BAŞKA BİRİ GELDİ SÖYLEDİ HZ MUHAMMED ONU TUTUP YÜZLEŞTİRMEZ MİYDİ ? BU YÖNDEN DE BAK BENCE... MELEKLERİN HZ MUHAMMED'E ARKA ÇIKMASINI BEN DE PEK ANLAMADIM AMA HERALDE BURDA ONA BİLDİRMELERİNDEN DOLAYI OLABİLİR...

Taa 1400 yıl önce yaşamış gözünü iktidar hırsı ve şehvet bürümüş bir arap bedevisinin emeline ulaşmak için yumurtladığı zırvaları aklamak için yırtınman çok ilginç.

Ahzab/52'de artık başka eş alamazsın diyormuş, ulan herif zaten bir düzine karı almış, daha da mı alsın? Muhammed'in 9-10 karısını ve cariyelerini görmüyorsun, gidip başka eş alamazsın ayetini sanki çok iyi bir şeymiş gibi insanlığa argüman olarak sunuyorsun.

yalnız bak bu tahrim suresi 3-4-5 hem saptırabilir hem de doğru yola koyabilir çünkü hz muhammed bir sır veriyor verdiği sırrı hanımlarından biri gidip başkasına söylüyor allah da hz muhammed'e bunu bildiriyor hz muhammed de doğal olarak hesap soruyor .

Puta bak puta, Muhammed'in karılarının arasındaki konuşmaları dinliyor sonra da kadınları gidip Muhammed'e ispiyonluyor. Put hem ispiyoncu hem de Muhammed'e karı bulma ajansı. Bir tanrı ancak bu kadar aşağılanabilirdi.

BAK BURASI ÇOK ÖNEMLİ SEN BURAYI KOYMAMIŞSIN ARTIK NASIL BİR SIR VERDİYSE PEYGAMBER DEMEK Kİ ÖNEMLİ BİR ŞEYDİ HZ MUHAMMED NASIL OLDU DA SÖZÜ BAŞKASINA SÖYLEDİĞİNİ ÖĞRENDİ ? HEM DİYELİM Kİ BAŞKA BİRİ GELDİ SÖYLEDİ HZ MUHAMMED ONU TUTUP YÜZLEŞTİRMEZ MİYDİ ? BU YÖNDEN DE BAK BENCE... MELEKLERİN HZ MUHAMMED'E ARKA ÇIKMASINI BEN DE PEK ANLAMADIM AMA HERALDE BURDA ONA BİLDİRMELERİNDEN DOLAYI OLABİLİR...

Karılarından birisinden öğrenmiştir tabii ki. Sen ne sandın? Bir putun Muhammed'in karılarını dinleyip öğrendiklerini Muhammed'e ilettiğini mi? 

Muhammed'in iki karısına karşı Muhammed'in arkasına geçip destekleyenlere bakalım:

Allah.

Cebrail.

Melekler.

Salih müminler.

İki kadına karşı Allah, Muhammed, Cebrail, melekler ve salih müminler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, robertobaggio yazdı:

senin demene göre adamları öldürmemiz lazım :) nerede hümanizm ? insanlar evlerine alıp beraber yaşamışlar onlar dert etmiyor sen mi ediyorsun başka çare mi var adamları topluca öldürsünler mi ?

Daha yeni mi bize mi saldırsınlar diyip,kendini düşünüyordun.Kendini düşünen adam,savaş,baskın,saldırısı sonrası ele geçirdiği cariyeyi,köleyi evine sokar mı ulen.Öç almak için neler yapmaz bu şimdi,ananı,babanıda keser,karını,kızını,oğlunu da keser.:D

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, robertobaggio yazdı:

yahu osmanlı hint okyanusunda madara oldu portekizlilere ne kılıcı ne gürlemesi ne coşması etmesi birçoğu kendi istekleriyle olmuştur piri reis rezil olduk diye öldürüldü arkadaşım yapma...

ha tamam o zaman...

size birkaç bilgi verdim. yapacağınız tek şey araştırmak.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Daha yeni mi bize mi saldırsınlar diyip,kendini düşünüyordun.Kendini düşünen adam,savaş,baskın,saldırısı sonrası ele geçirdiği cariyeyi,köleyi evine sokar mı ulen.Öç almak için neler yapmaz bu şimdi,ananı,babanıda keser,karını,kızını,oğlunu da keser.:D

ee insanlığın hali bu insan budur be arkadaşım... osmanlı yeniçerileri nasıl oluşturuyordu da onlar sonra osmanlı için gidip kendi ülkelerine bile saldırıyorlardı sokollu mehmet paşanın asıl ismi sokoloviç annesinden babasından koparmış osmanlı daha sonra sokollu kendi topraklarına savaş açan bir devletin sadrazamı olmadı mı ? savaş insanlığın bir gerçeği mecburen savaşta insanlar birbirini öldürüyor esirleri öldürmemek mi suç oldu şimdi de ? mecburen kabul etmek durumundalar şimdi biz esir alınsak senin dediğin gibi olur onları öldürmek isteriz ama o insanlar bize yemek verse iyi davransa ben şahsen düşmanlık yapmam çünkü sonuçta onlar da ölüyor biz de ölüyoruz...

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, robertobaggio yazdı:

yahudilerin sözleşmeyi bozduklarını biliyorsun... kur'an'da bile yahudilerin hz muhammed'in yanına gelip bizim şu meselemizi çöz dediği geçiyor buna karşılıkta allah eğer çözmek istiyorsan adalet ile çöz diyor yani yahudilere karşı bir şey yok sözleşmeler varken ve hainlik bozgunculuk yokken bir de burdan baksan...

Arkadaşım,bu benim sorunum değil,Yahudiler anlaşmayı bozmuş veya bozmamış.Sen müslümanların yanında yer alan biri olarak diyorsun ki,yahudiler sözleşmeyi bozmuşlar,o yüzden müslümanların yahudilerin kafasını kesmeleri,geri kalanları da köle ve cariye yapmaları doğru.Ama İslamın da ne olduğu ortada.İslamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak,hak düzeni yıkmaya çalışmak,allaha,islami düzene savaş açmak gibi nedenlerle,maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar,ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya acımadan öldürülürler,ya sürülürler.Yine islam,islama göre yönetilmeyen düzenleri,yerleri fitne olarak görür,o yüzden yeryüzünde fitne kalmayıncaya kadar,din yalnızca allahın dini oluncaya kadar savaşılmalıdır,islama göre yönetilmeyen düzenler yıkılarak,islama göre yönetilen düzenler kurulmalıdır.Fitneyi kaldırmak için savaşırken de,bol bol ganimet,köle,cariye elde edersiniz.İşte senin böyle bir din,senin dinin arap yayılmacılığına,arap sömürgeciliğine hizmet eden,kutsallık maskesi altında her türlü kıyımı yapan,kan döken,bir vahşet dinidir.Yahudilerin anlaşmayı bozup,bozmamaları bu gerçeği değiştiyor mu,değiştirmiyor.Yahudiler anlaşmayı bozmasa ne yapacaktınız,islama göre yönetilmeyen düzenleri fitne olarak görmeyecek,birçok yeri ele geçirip,baskınlar,saldırılar mı düzenlenmeyecektiniz.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Taa 1400 yıl önce yaşamış gözünü iktidar hırsı ve şehvet bürümüş bir arap bedevisinin emeline ulaşmak için yumurtladığı zırvaları aklamak için yırtınman çok ilginç.

Ahzab/52'de artık başka eş alamazsın diyormuş, ulan herif zaten bir düzine karı almış, daha da mı alsın? Muhammed'in 9-10 karısını ve cariyelerini görmüyorsun, gidip başka eş alamazsın ayetini sanki çok iyi bir şeymiş gibi insanlığa argüman olarak sunuyorsun.

Puta bak puta, Muhammed'in karılarının arasındaki konuşmaları dinliyor sonra da kadınları gidip Muhammed'e ispiyonluyor. Put hem ispiyoncu hem de Muhammed'e karı bulma ajansı. Bir tanrı ancak bu kadar aşağılanabilirdi.

Karılarından birisinden öğrenmiştir tabii ki. Sen ne sandın? Bir putun Muhammed'in karılarını dinleyip öğrendiklerini Muhammed'e ilettiğini mi? 

Muhammed'in iki karısına karşı Muhammed'in arkasına geçip destekleyenlere bakalım:

Allah.

Cebrail.

Melekler.

Salih müminler.

İki kadına karşı Allah, Muhammed, Cebrail, melekler ve salih müminler.

Aynı kitapta hz muhammed'e geceleri uyumamasını gece yarısı da kalkıp namaz kılması gerektiği söyleniyor hz muhammed acaba hangi çıkarından dolayı bu ayeti yazdı :) insan için biyolojik olarak en zor olaylardan biri gece uyanmaktır hz muhammed'in her gece uyanıp namaz kıldığını bize hz aişe söylüyor zaten birçok insan da buna şahit şimdi buna ne diyeceksin bu da mı çıkar içindi 53 yaşına kadar tek eşli/bekar yaşamış biri hz muhammed 53 yaşına kadar 53 yaşından sonra zaten 9 sene yaşamış son senesinde hastaydı 8 senede birçok evlilik yaptı diye mi suçlu olacak :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Buzul yazdı:

Arkadaşım,bu benim sorunum değil,Yahudiler anlaşmayı bozmuş veya bozmamış.Sen müslümanların yanında yer alan biri olarak diyorsun ki,yahudiler sözleşmeyi bozmuşlar,o yüzden müslümanların yahudilerin kafasını kesmeleri,geri kalanları da köle ve cariye yapmaları doğru.Ama İslamın da ne olduğu ortada.İslamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,fitne çıkarmak,bozgunculuk yapmak,hak düzeni yıkmaya çalışmak,allaha,islami düzene savaş açmak gibi nedenlerle,maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar,ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya acımadan öldürülürler,ya sürülürler.Yine islam,islama göre yönetilmeyen düzenleri,yerleri fitne olarak görür,o yüzden yeryüzünde fitne kalmayıncaya kadar,din yalnızca allahın dini oluncaya kadar savaşılmalıdır,islama göre yönetilmeyen düzenler yıkılarak,islama göre yönetilen düzenler kurulmalıdır.Fitneyi kaldırmak için savaşırken de,bol bol ganimet,köle,cariye elde edersiniz.İşte senin böyle bir din,senin dinin arap yayılmacılığına,arap sömürgeciliğine hizmet eden,kutsallık maskesi altında her türlü kıyımı yapan,kan döken,bir vahşet dinidir.Yahudilerin anlaşmayı bozup,bozmamaları bu gerçeği değiştiyor mu,değiştirmiyor.Yahudiler anlaşmayı bozmasa ne yapacaktınız,islama göre yönetilmeyen düzenleri fitne olarak görmeyecek,birçok yeri ele geçirip,baskınlar,saldırılar mı düzenlenmeyecektiniz.

bak o din yalnızca allahın oluncaya kadar ayeti bedir savaşı sırasında gelmiştir fitne demek baskı demektir baskı kalmayıncaya kadar savaşın diyor bedir ilk savaştır bedirden sonra hz muhammed din yalnızca allahın oluncaya kadar savaştı mı yoksa uhud ve hendekte savunma savaşı mı yaptı ?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

ee insanlığın hali bu insan budur be arkadaşım... osmanlı yeniçerileri nasıl oluşturuyordu da onlar sonra osmanlı için gidip kendi ülkelerine bile saldırıyorlardı sokollu mehmet paşanın asıl ismi sokoloviç annesinden babasından koparmış osmanlı daha sonra sokollu kendi topraklarına savaş açan bir devletin sadrazamı olmadı mı ? savaş insanlığın bir gerçeği mecburen savaşta insanlar birbirini öldürüyor esirleri öldürmemek mi suç oldu şimdi de ? mecburen kabul etmek durumundalar şimdi biz esir alınsak senin dediğin gibi olur onları öldürmek isteriz ama o insanlar bize yemek verse iyi davransa ben şahsen düşmanlık yapmam çünkü sonuçta onlar da ölüyor biz de ölüyoruz...

Yani babanı öldürüp,seni köle,anneni,kız kardeşini de cariye yapsalar,müslümanlar arasında bölüştürüp,satsalar,oradan biri çıkıp kız kardeşini başkasına armağan etse zoruna gitmeyecek öyle mi?Sana verecekleri bir tabak yemekle mutlu olacaksın,onlara düşmanlık beslemeyeceksin.

Eşini öldürdüğün bir kadını,babasını öldürdüğün bir kızı cariye,babasını öldürdüğün bir erkeği köle yapmakta bir güzellik değildir.Savaşlar bu dünyanın gerçeği diye,sen bu durumu bir güzellik olarak sunamazsın.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Yani babanı öldürüp,seni köle,anneni,kız kardeşini de cariye yapsalar,müslümanlar arasında bölüştürüp,satsalar,oradan biri çıkıp kız kardeşini başkasına armağan etse zoruna gitmeyecek öyle mi?Sana verecekleri bir tabak yemekle mutlu olacaksın,onlara düşmanlık beslemeyeceksin.

Eşini öldürdüğün bir kadını,babasını öldürdüğün bir kızı cariye,babasını öldürdüğün bir erkeği köle yapmakta bir güzellik değildir.Savaşlar bu dünyanın gerçeği diye,sen bu durumu bir güzellik olarak sunamazsın.

savaş bitince serbest bırakmak zorundalar savaş boyunca onlarla beraber durmak zorundayız karı kız olayı hakkında cariyelerinizi fuhşa zorlamayın ayeti var eğer kız kardeşlerim de esir düşerse onlar da savaşın sonunu beklemek zorunda yapacak hiçbir şey yok savaş budur savaşlar kötüdür o yüzden ayeti de bırakayım buraya : Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden 'mükâtebe' yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.  bu arada burada birbirimizi yeneceğiz diye bir şey yok... sana bir sey sorucam sen ateist misin yoksa deist yahut agnostik misin ?

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, democrossian yazdı:

Ha yani sen yanıt veremedin Demircan mı cevap versin! Bu din baronlarına bir saniyemi bile ayıramam hiç kusura bakma. Bu baronların en muteberi Karaman idi, şimdi itibarını ne şekle soktuğu, kaça pazarladığı ortada. Bunlar çıkar için allahı işportada satarlar.

tarihle alaklı bir konuda ilber ortaylıya sormak ne kadar mantıklı ise dini konuda da ben güvendiğim insanların yorumlarına elbette bakarım ne var bunda asıl her şeyi ben biliyorum kimsenin yorumuna bakmam demek ahmaklıktır

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, robertobaggio said:

Aynı kitapta hz muhammed'e geceleri uyumamasını gece yarısı da kalkıp namaz kılması gerektiği söyleniyor hz muhammed acaba hangi çıkarından dolayı bu ayeti yazdı :) insan için biyolojik olarak en zor olaylardan biri gece uyanmaktır hz muhammed'in her gece uyanıp namaz kıldığını bize hz aişe söylüyor zaten birçok insan da buna şahit şimdi buna ne diyeceksin bu da mı çıkar içindi 53 yaşına kadar tek eşli/bekar yaşamış biri hz muhammed 53 yaşına kadar 53 yaşından sonra zaten 9 sene yaşamış son senesinde hastaydı 8 senede birçok evlilik yaptı diye mi suçlu olacak :)

Zaten Muhammede  “Muhakkak ki o, gerçekten mecnundur (delidir).” diyorlarmis ;)

Ayrica

Ayse, (Muhammed ile) 6 yasinda evlendirildigini de söylüyor.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, robertobaggio yazdı:

bak o din yalnızca allahın oluncaya kadar ayeti bedir savaşı sırasında gelmiştir fitne demek baskı demektir baskı kalmayıncaya kadar savaşın diyor bedir ilk savaştır bedirden sonra hz muhammed din yalnızca allahın oluncaya kadar savaştı mı yoksa uhud ve hendekte savunma savaşı mı yaptı ?

Ele geçirilen yerlere bak,hep genişlemişsiniz,hep genişlemişsiniz,orta asya kapılarına kadar dayanıp,hazarlarla bile savaşmışsınız.Savuna savuna oralara kadar gitmişsiniz,yalnızca savunma savaşına izin veriyor güya dininiz,öyle bir şey yok tabi.Kurana göre,İslama göre yönetilmeyen düzenler birer fitnedir,o düzenler yıkılmalıdır,yerlerine islami düzenler kurulmalıdır,yeryüzüne islam egemen olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, poiuz yazdı:

Zaten Muhammede  “Muhakkak ki o, gerçekten mecnundur (delidir).” diyorlarmis ;)

Ayrica

Ayse, (Muhammed ile) 6 yasinda evlendirildigini de söylüyor.

Aynı insan hakkında hiç yalan söylediğini duymadık diyorlar böyle bir argüman olabilir mi ? bir insan kendisini taifte aşağılatacak para ve kadın için böyle zorlu bir hayata girecek insanlarla ilgilenecek gece gündüz savaşlara katılacak her an ölüm tehlikesiyle burun buruna yaşayacak... ben bunlara yalancılık diyemem vicdanım el vermiyor...53 yaşına kadar tek eşli yaşamış birine çok şehvetli demek de vicdanıma dokunur ben bunu söyleyemiyorum kusura bakma... ayrıca mekkenin önde gelenleri muhammed gel bu işten vazgeç ne istiyorsan verelim diyorlar ister kadın ister para neden kabul etmiyor ? kendi yaşadığı topraklardan hicret ediyor bu kadar ağır bir sorumluluk olabilir mi ? ben buna inanmıyorum siz hep baska taraftan bakıyorsunuz 

Sitelerde Paylaş

Ele geçirilen yerlere bak,hep genişlemişsiniz,hep genişlemişsiniz,orta asya kapılarına kadar dayanıp,hazarlarla bile savaşmışsınız.Savuna savuna oralara kadar gitmişsiniz,yalnızca savunma savaşına izin veriyor güya dininiz,öyle bir şey yok tabi.Kurana göre,İslama göre yönetilmeyen düzenler birer fitnedir,o düzenler yıkılmalıdır,yerlerine islami düzenler kurulmalıdır,yeryüzüne islam egemen olmalıdır.

bak ben osmanlıyı felan savunmuyorum ,  muaviye felan ben onlarla ilgilenmiyorum arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın osmanlı kendi kafasına göre savaşlar açmıştır bunda hiçbir şüphe yok ama hz muhammed'in yahudilerle felan hep beraber yaşadığı açıktır...  sen ateist misin onu söylesene :)

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, robertobaggio yazdı:

savaş bitince serbest bırakmak zorundalar savaş boyunca onlarla beraber durmak zorundayız karı kız olayı hakkında cariyelerinizi fuhşa zorlamayın ayeti var eğer kız kardeşlerim de esir düşerse onlar da savaşın sonunu beklemek zorunda yapacak hiçbir şey yok savaş budur savaşlar kötüdür o yüzden ayeti de bırakayım buraya : Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden 'mükâtebe' yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.  bu arada burada birbirimizi yeneceğiz diye bir şey yok... sana bir sey sorucam sen ateist misin yoksa deist yahut agnostik misin ?

Ancak zevcelerine ve cariyelerine karsi hariç. Çünkü onlara yaklastiklarinda kinanmazlar.Mearic 30

Savaş sonrası ele geçirilen cariyeyle yatılabilir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

bak ben osmanlıyı felan savunmuyorum ,  muaviye felan ben onlarla ilgilenmiyorum arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın osmanlı kendi kafasına göre savaşlar açmıştır bunda hiçbir şüphe yok ama hz muhammed'in yahudilerle felan hep beraber yaşadığı açıktır...  sen ateist misin onu söylesene :)

La ne osmanlısı,Muhammed döneminde ele geçirilen ve sonrasında halifeler döneminde ele geçirilen yerler ortada.Halife ömerin ne işi vardı,İranda.Ya Osman,Hazarlarla savaşmak için oraya kadar nasıl gelmişti.Muaviye diyince,İslamı,Kuranı aklayamıyorsunuz.Ki konumuzun muaviye ile ne ilgisi var,biz Kuran diyoruz,bu muaviye diyor.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, poiuz said:

İslamda kölelik yok, hür-köle ayrımı yok, sınıflar yok, islam köleliği sonlandırdı .... Vs.

(Allah) size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki kölelerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız? İşte düşünecek bir toplum için ayetleri böyle ayırdediyoruz. Rum-28

Ulan Allaha biriniz şu islamı öğretin, bilmiyor bir de kitap yazmış!!!

Rûm 28'in Arapçasinda kölelerinizden anlamina gelen bir ifade yok, mâ meleket eymânukum var. Ve bu ifade yeminleriniz kimi yönetiyorsa onlar demek,  örnegin bi bakima bizim örfümüzdeki "beslemeler"in konumundfa olan kimseler.

"Vallahi iyi bakacagim!" diye yeminler ederek bakimini üstlenmissiniz onlarin. O halde iyi bakacaksiniz. Yemin agizdan çikar, yemin yemin edeni baglar. Yemin melik olup yönetir.     

"Yeminleriniz kimi yönetiyorsa onlar"i köle yapip çikanlar bakin Elmalili'yi bile istismar edecek kadar gözü dönmüs birileridir. Elmalili'nin sadelestirilmemis çevirisinde köleler geçmedigi halde o birileri uydurmuslar köleleri onun çevirisine sokusturmuslar:

Elmalılı Hamdi Yazır: Size kendinizden bir temsil yaptı: hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki milklerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz müsavi olur kendilerinizi saydığınız gibi onları sayar mısınız? İşte akledecek bir kavm için âyetleri böyle ayırd ediyoruz.

Elmalılı (sadeleştirilmiş): (Allah) size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki kölelerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız? İşte düşünecek bir toplum için ayetleri böyle ayırdediyoruz.
Sitelerde Paylaş

La ne osmanlısı,Muhammed döneminde ele geçirilen ve sonrasında halifeler döneminde ele geçirilen yerler ortada.Halife ömerin ne işi vardı,İranda.Ya Osman,Hazarlarla savaşmak için oraya kadar nasıl gelmişti.Muaviye diyince,İslamı,Kuranı aklayamıyorsunuz.Ki konumuzun muaviye ile ne ilgisi var,biz Kuran diyoruz,bu muaviye diyor.

ben kur'an'a bakıyorum ondan sorumlu tutulacağımıza inandığım için diğerlerine bakmıyorum hepimiz okuyoruz işte kimimiz inanmıyor kimimiz inanıyor... bak ben şöyle düşünüyorum bu son mesajım olsun buraya felsefik olarak düşünürsek marx ne diyordu madde ezelidir eğer evren ezeli değilse o zaman tanrı ezelidir... evrenin ezeli olmadığını bu yüzyılda öğrendik ne yazık ki marx bunu göremedi :( o zaman bu evren yoktan var edilmiştir bu kanıya varıyoruz ben de kendime ve evrene bakıyorum bu evrenin bilinçli rasyonel bir varlık tarafından yaratıldığı kanısına varıyorum... kur'an'ın da insan fıtratına son derece uygun olduğunu düşünüyorum... hz muhammed'in yazamayacağını iddia ediyorum ... cariyelik vs gibi konuların da hocalar tarafından sizin gibi yorumlanmadığını görüyorum... sen hala ateist misin söylemedin :) yoksa misyoner misin ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...