Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

9 dakika önce, kavak yazdı:

Vay anası, tam 124 bin kiși demek ?

Vay anası, kim saymıș bunları tek tek acep ?

Niye, 10 kiși, 1000 kisi, 24 bin, 56 bin, 98 bin değilde 124 bin kiși ?

O devirde hoparlo falan varmıydı, nasıl olmușta bu kadar insana hitap edebilmiș ?

Kaynak ?

Kaynadı herhalde.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/07/150722_en_eski_kuran_1  (2015 yılı haberi) 1372 yıllık KURAN bulundu hala konuşuyrsunuz ya :)  zaten peygamber öleli 1385 yıl olmuş kur'an'ın hz osman zamanında çoğaltıldığı biliniyor :) başka argümanla gelin beyler

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 dakika önce, robertobaggio yazdı:

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/07/150722_en_eski_kuran_1  (2015 yılı haberi) 1372 yıllık KURAN bulundu hala konuşuyrsunuz ya :)  zaten peygamber öleli 1385 yıl olmuş kur'an'ın hz osman zamanında toplatıldığı biliniyor :) başka argümanla gelin beyler

Cevap veremediniz, bu kesin !:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, robertobaggio yazdı:

124 bin söylenendir arkadaşlar bugün 1.6 milyar sevgilisi olan ve 2100 yılında bu sayı 3.5 milyarlara çıkacak dünyanın en büyük dininin peygamberi olacak birine 124 bin kişiyi çok mu görüyorsunuz :) potansiyel o günlerden belliydi tabi ki

Siz șuna "salladım", desenize.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, robertobaggio yazdı:

124 bin söylenendir arkadaşlar bugün 1.6 milyar sevgilisi olan ve 2100 yılında bu sayı 3.5 milyarlara çıkacak dünyanın en büyük dininin peygamberi olacak birine 124 bin kişiyi çok mu görüyorsunuz :) potansiyel o günlerden belliydi tabi ki

O 1.6 milyar kişinin hemen hemen hepsi de atalarının yolundan gidip,müslüman olan kişiler.İslam da her din gibi gün sonunda,kaçınılmaz olarak, atalar dini olmuştur,kuşaktan kuşağa aktarılmıştır.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

O 1.6 milyar kişinin hemen hemen hepsi de atalarının yolundan gidip,müslüman olan kişiler.İslam da her din gibi gün sonunda,kaçınılmaz olarak, atalar dini olmuştur,kuşaktan kuşağa aktarılmıştır.

Kendi kendini imha mı ediyorsun sen neden müslüman değilsin? türkiye'de 5 milyon ateist varmış ee nasıl oluyor da herkes müslüman oluyor ?

Sitelerde Paylaş

:D Yeterince geriye giderseniz, bir tek kişinin bile dünyanın yuvarlak olduğunu bilmediği bir zamana gelirsiniz. Çok az geriye giderseniz, galaksilerin hiç bilinmediği bir zamana gelirsiniz. Çok az geriye giderseniz, atomun parçalanamaz olduğunun sanıldığı bir zamana gelirsiniz. Çok fazla geriye gitmeden mikropların hiç bilinmediği bir zamana gelirsiniz.

Hiç geriye gitmeden, bu gün bunlardan habersiz yığınla kişi bulabilirsiniz. Eee? Nooldu şimdi? Bir halt mı oldu? Cahillik değer mi kazandı?

Utanç olan, cahil çöl yağmacılarının zırvalarına hâlâ inanan insanların bulunması. Bu bir insanlık utancı elbette. Ne yazık ki insanlık hâlâ bu utancı sırtında taşıyor.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, robertobaggio yazdı:

Kendi kendini imha mı ediyorsun sen neden müslüman değilsin? türkiye'de 5 milyon ateist varmış ee nasıl oluyor da herkes müslüman oluyor ?

Atalarımın dinine uyup,müslüman olsaydım,atasının dinine uyup,başka dinlere inananlara kafir diyecek,onlara nefret kusacak,kendimin atadan torpilli bir cennet gülü olduğumu düşünecektim.

Ama bu bilinç düzeyine ulaştığım,bir farkındalık yarattığım için,bu saçma oyunda ben yokum dedim.Yani anlayacağın,burada önemli olan bizler değiliz,biz oyunun saçmalığını görüp,oyun dışına çıkmışız.Ama oyunun saçmalığını görmeyip,atalarının dinine uyup,ona buna kafir diyip,nefret kusan tipler var hala.

Önemli olan şu çıkarımı yapabilmektir,şu farkındalığa ulaşabilmektir.

Bunlarda atasının dinine uymuş,bende.Benim atalarım doğru dini seçmişte,bunların ataları yanlış dini mi seçmiş.Atalarının seçimlerinin sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlediği bir ortamda,din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda sınav yapan adaletli Allahta olmaz.

İşte bu farkındalığı yaratamazsan,dinin saçma olduğunun farkına varamazsan,ona buna kafir der,nefret kusarsın,bunlar cehennemde yanacak,zakkum yiyecek,irin,kaynar su içecek,derileri yenilenip yenilenip yakılacak dersin,kendinin atadan torpilli bir cennet gülü olduğunu düşünürsün.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, robertobaggio yazdı:

google'ı kullan bence... 124 bin abartı olabilir ama on binlerce olduğu kesin

Arkadaș;Size nacizane tavsiyem, arkasında duramayacağınız uçuk iddiaları yazmaktan kaçının.

Yoksa böyle sürekli nakavt olursunuz, ona göre. :D

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Arkadaș;Size nacizane tavsiyem, arkasında duramayacağınız uçuk iddiaları yazmaktan kaçının.

Yoksa böyle sürekli nakavt olursunuz, ona göre. :D

neden nakavt olayım :) on binlerce insan olduğu söyleniyor bugün 1.6 milyar sevgilisi olan bir insanın o dönemde on binlerce insanı toplması seni neden şaşırtıyor anlamadım 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

neden nakavt olayım :) on binlerce insan olduğu söyleniyor bugün 1.6 milyar sevgilisi olan bir insanın o dönemde on binlerce insanı toplması seni neden şaşırtıyor anlamadım 

Yeme bizi, dostum.

Yüzbinden onbinlere geldiniz, ki o bile  meçhul.

Boșuna dememișler; "yenilen pehlivan güreșe doymaz" diye.

Dürüst olun, lütfen.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Atalarımın dinine uyup,müslüman olsaydım,atasının dinine uyup,başka dinlere inananlara kafir diyecek,onlara nefret kusacak,kendimin atadan torpilli bir cennet gülü olduğumu düşünecektim.

Ama bu bilinç düzeyine ulaştığım,bir farkındalık yarattığım için,bu saçma oyunda ben yokum dedim.Yani anlayacağın,burada önemli olan bizler değiliz,biz oyunun saçmalığını görüp,oyun dışına çıkmışız.Ama oyunun saçmalığını görmeyip,atalarının dinine uyup,ona buna kafir diyip,nefret kusan tipler var hala.

tercihine elbette hiçbir şey diyemem umarım hep mutlu olursun... bak bu konuya şöyle bakalım ben kendimden bahsedeyim öncelikle ben bi aralar agnostik gibi bir şey olmuştum sonra sonra islama yeniden ısındım nasıl diye soracak olursan elbetteki doğal gözlemlerim ve içe bakışımla yani fıtratıma bakışımla şöyle ki ben maddenin her insanda ayrı bir irade oluşturabileceğine inanmıyorum sevgi-nefret gibi kavramları bence madde oluşturamaz isterse 100 milyar yıl geçsin yani ben buna inanmıyorum inanmam mümkün değil ben bunun çok kudretli ve çok bilge biri tarafından yapılmış olacağını düşündüğüm için tanrı fikrini sonuna kadar onaylıyorum ve deist olmuş oluyorum daha sonraki aşamada düşünüyorum ve diyorum ki ya bu tanrı bizi yarattıysa bir nedeni olmalı kur'an'daki  :2 - Diyanet İşleri: Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık  

.yani tüm bunların bir nedeni olmalıydı bana göre ve sonra da bu dünyanın bir sınav yeri olabileceği fikrini mantıklı bulmaya başladım çünkü ben en başta bizi yaratan bir tanrı olduğu fikrini kabul etmiştim ve onaylamıştım ve benim onayladığım bu bilge varlık insanlar arasında adaletle hükmetmeliydi çünkü kendisi çok bilge ve kudretli ,zalim olmasını binaenaleyh bekleyemem. Dünya'ya bakıyorum kimimiz fakir kimimiz zengin kimimiz çok yakışıklı kimimiz allah affetsin çirkin... bu adaletli tanrı böyle yaparak bizi sınava almıştır diye düşündüm bakalım üstün olan ne yapacak ezecek mi yardım mı edecek ? yahut fakir olan ne yapacak ne edecek sabredecek mi yoksa saldırganlık mı edecek... ben böyle düşündükten sonra da kur'an'ın doğru kitap olduğuna karar verdim .Arkadaşlar cennet ve cehennem tasavvurlarının tamamen sembolik olduğu kanısındayım ibni sina ve ibni rüşd gibi... 

inanç meselesi tamamen düşünceyle ilgili ben dünyaya zevk almaya(kadınlar-erkekler-yemek-içmek) teknolojiyi iyiden iyiye geliştirmeye geldiğimizi düşünmüyorum teknoloji geliştikçe de ben mutlu olduğumuza inanmıyorum... bu tamamen bakış açısıyla ilgili ama size bakıyorum hep bizimle dalga geçiyorsunuz ben sizinle dalga geçmeye gelmiyorum buraya ama siz hep dalga geçiyorsunuz konuyla hiç alakası olmayan yerde bir anda dalga başlıyor buzdan seni bundan münezzeh kılıyorum sen öyle değilsin

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, kavak yazdı:

Yeme bizi, dostum.

Yüzbinden onbinlere geldiniz, ki o bile  meçhul.

Boșuna dememișler; "yenilen pehlivan güreșe doymaz" diye.

Dürüst olun, lütfen.

arkadaşım bugün 1.6 milyar olan sevgilisi 70 yıl sonra 3.5 milyara dayanacak bir insanın o dönemde on binlerce insanı toplaması seni neden bu kadar şaşırtıyor ben bunu bir türlü çözemedim ya

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, robertobaggio yazdı:

sevgi-nefret gibi kavramları bence madde oluşturamaz

Ama allah diye zeki bir güç nedensiz, öylesine, kendiliğinden var! Bunlardan hangisi saçma acaba, apaçık görünmüyor mu?

Biz zeki bir hayvan olacağız diye milyarlarca yıl evrim geçirdik, beleşten, havadan, kendiliğinden zeki olan bir allah! Bu saçmalığın daniskası değilse üç vakte kadar Müslüm olayım! :D

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Ama allah diye zeki bir güç nedensiz, öylesine, kendiliğinden var! Bunlardan hangisi saçma acaba, apaçık görünmüyor mu?

Biz zeki bir hayvan olacağız diye milyarlarca yıl evrim geçirdik, beleşten, havadan, kendiliğinden zeki olan bir allah! Bu saçmalığın daniskası değilse üç vakte kadar Müslüm olayım! :D

bu konuyu da şöyle kafamda kurdum bak tamamen kendi kurduğumu söylüyorum beyler bu tip bir şeyin ispatı asla olamaz. Marx'ın teorisine göre bu evren ezelidir ve her şeyin açıklamasıdır yok eğer bu evren ezeli değilse o zaman bir yaratıcı vardır maalesef Marx big bang teorisini göremeden göçüp gitti eminimki yaşamış olsaydı o da bir yaratıcının varlığını kabul edecekti ayrıca Bernard Russell'ın bir sözü var '' işte evren karşınızda her şey bu kadar'' minvalinde bir şeyler söylüyor tabi o da bilmiyordu evrenin ezeli olmadığını... şimdi ben diyorum ki evren ezeli değilse yaratılmıştır bunu yaratana da Allah diyorum sen de diyorsun ki Allah'ı kim yarattı ben buna cevap olarak şunu diyorum bu silsile sonsuza kadar gidemez bir yerde durması gerekiyor bir varlığın ezeli olması gerekiyor ee evren ezeli değilse evren her şeyin açıklaması olamaz işte ben burada ezeli varlık olarak Allah'ı görüyorum arkadaşım umarım anlatabilmişimdir :)

Sitelerde Paylaş

Atalarının dinine uydular diye cehennemde psikopat işkenceleri yapan allah, atalarının dinine uydular diye huriler dağıtıp baş ağrıtmayan kaliteli şarap servisi yapıyor! :D Hayır bu allah psikopat işkenceci bir manyak mı, pavyon mu işletiyor! Mafya patronluğu da yapıp yağma ganimetlerinin beşte biri benimle kankimin de diyor mu? Görünüşe göre hepsinin yanıtı evet! :D

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, robertobaggio yazdı:

arkadaşım bugün 1.6 milyar olan sevgilisi 70 yıl sonra 3.5 milyara dayanacak bir insanın o dönemde on binlerce insanı toplaması seni neden bu kadar şaşırtıyor ben bunu bir türlü çözemedim ya

Amma da yüzsüz çıktinız, battıkça batıyorsunuz.

Sorularım yukarıda.

Bakınız, demo abiniz ne diyor ?

Çaktınız mı ? :D

4 dakika önce, democrossian yazdı:

O sevgili cemaat öldüğünde nereye kaybolmuş, bir tane rivayet göstersene bin kişi cenaze namazını kıldı diye? Böyle bir rivayet neden olmayabilir acaba? Bu soruyu görmezden gelmenin bir Müslüm için kaçınılmaz olmasına hiç şaşırmadım! Neden acaba? :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...