Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

Müslüman olarak ölenler,farklı evrenlerde,farklı dinlerin olduğu yerlerde,farklı koşullarda dünyaya getirilip sınansa,bunlar yine müslüman olarak ölürmüydü.Çoğu müslüman olmadan ölürdü.Demek ki şu var.Koşullar değişirse,sınav sonucunda değişiyor.Peki koşullar,ataların seçimleri,içine doğduğun toplumun egemen dini sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirliyorsa,din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda sınav yapan adaletli Allah nasıl olabiliyor.Düşün.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 dakika önce, democrossian yazdı:

Atalarının dinine uydular diye cehennemde psikopat işkenceleri yapan allah, atalarının dinine uydular diye huriler dağıtıp baş ağrıtmayan kaliteli şarap servisi yapıyor! :D Hayır bu allah psikopat işkenceci bir manyak mı, pavyon mu işletiyor! Mafya patronluğu da yapıp yağma ganimetlerinin beşte biri benimle kankimin de diyor mu? Görünüşe göre hepsinin yanıtı evet! :D

Adaletli Allah yalnız birde ama ha.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

Marx'ın teorisine göre bu evren ezelidir ve her şeyin açıklamasıdır yok eğer bu evren ezeli değilse o zaman bir yaratıcı vardır

Bu zırvayı nerenizden uyduruyorsunuz şaşıyorum! Marks böyle bir şeyi niye söylesin, Marks ne astronom, ne fizikçi! Marks toplumsal felsefe yapmış bir adam! Hadi diyelim böyle bir şey söylese bile konunun otoritesi değil ki? Onu ancak kapitalizmin çöküşü ve sosyalizmin gerçekleşmesi öngörüsü ile değerlendirebilirsiniz. Başka konuda uzmanlığı yok! Marks ne bilsin yahu evren ezeli mi değil mi? Teleskopla göğe bakmış mı hiç? Uzmanlığı ne, galaksileri numaralarıyla ezbere mi biliyor?

Evren ezeli değil diye hiç bir şey lazım gelmez. Çoklu evrenler modeli diye bir şey var, hiç mi duymadınız? Evren elbette ölecek, yenisi oluşacak. Evrenlerin kökü kurumaz ki? 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Ataların seçimlerinin sınav sonucunu belirlediği bir ortamda,din gibi kuşaktan kuşağa aktarılan bir konuda sınav yapan adaletli Allah olamaz.Senin nasıl müslüman olduğun beni ilgilendirmez.

bak firavun'un bir sorusu var hz musa'ya ''bizden önceki kavimlerin durumu nedir ?'' diye soruyor yani burdaki sorusunun amacı ya bundan önce kimse senin tanrını bilmiyordu ee onlar ne olacak minvalinde bir sorudur bu soruya cevap olarak da hz musa '' rabbim şaşırmaz ve unutmaz'' cevabını veriyor bugün dünyada herkes kur'an veya incile anında ulaşabilmektedir zaten bence insanın en büyük sorusu '' bu hal de neyin nesi ben burada napıyorum ben kimim  neden buradayım ?'' tarzı sorulardır bütün insanlar bunları kendi sorar bunun cevabını aramaya çalışır çünkü varoluş problemi yemek içmek veya barınma ihtiyacından çok daha mühim bir ihtiyaç değil midir ? bu soruyu soran insanlar zaten sorunun cevabını kendilerince bulurlar işte kimimiz müslümanız kimimiz hıristiyan kimimiz de ateist bunlar hepimizin varoluş sorularının da bir bakıma cevabı niteliğindedir... bu dünyanın bir varlık tarafından yaratıldığı fikrini benimseyen biri için zaten şintoizm hinduizm  veya newage akımlar doğal olarak elenirler ve geriye tek tanrı inancına sahip 3 başlıca din kalır tabi bunlar dışında da bahailik vs gibi tek tanrı inancına sahip dinler var ama 3 büyük din olarak hatta 2 büyük din olarak hıristiyanlık ve islamiyet kalır bunların arasından gayet de iyi seçim yapabilir yahut deist olabilir...yani senin dediğin kuşaktan kuşağa aktarma işi bence bugünün dünyası için asla geçerli olamaz brezilya orta doğu'dan çok uzak ama halkın yüzde 85'inde tanrı inancı var avustralya desen çok çok uzak orda da yüzde 65'e yakın bir tek tanrı inancı var hindistan'da 140 milyon müslüman var dünyanın her yerine yayılmış vaziyette kur'an'a ya da incile ulaşamayanlar veya kötü propaganda altında kalmış olanlara başka muamele edilecektir çünkü '' allah kimseye taşıyamayacağı yük yüklemez'' ayeti vardı ayrıca musa-firavun diyaloğu da bence gayet sorularınıza cevaptır diye düşünüyorum

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu zırvayı nerenizden uyduruyorsunuz şaşıyorum! Marks böyle bir şeyi niye söylesin, Marks ne astronom, ne fizikçi! Marks toplumsal felsefe yapmış bir adam! Hadi diyelim böyle bir şey söylese bile konunun otoritesi değil ki? Onu ancak kapitalizmin çöküşü ve sosyalizmin gerçekleşmesi öngörüsü ile değerlendirebilirsiniz. Başka konuda uzmanlığı yok! Marks ne bilsin yahu evren ezeli mi değil mi? Teleskopla göğe bakmış mı hiç? Uzmanlığı ne, galaksileri numaralarıyla ezbere mi biliyor?

Evren ezeli değil diye hiç bir şey lazım gelmez. Çoklu evrenler modeli diye bir şey var, hiç mi duymadınız? Evren elbette ölecek, yenisi oluşacak. Evrenlerin kökü kurumaz ki? 

çoklu evrenler teoridir DENEYSEL/GÖZLEMSEL değildir. bu tip sorulara filozoflar cevap verir elbette fizikçiler değil :) filozoflar matematik icat mıdır keşif midir sorusunu sorar ve cevap arar ama matematikçiler ise sadece işlemlerle,formüllerle uğraşırlar demek istediğim evrenin yasalarını fizikçiler inceler lakin yaratılış,ahlak,bilinç konusundaki soruları filozoflar cevaplar... descartes, immanuel kant gibi düşünürler tanrının varlığını kabul etmişlerdir spinoza da tanrı varlığını kabul eder ama o daha çok panteisttir tarihteki en önemli bilim adamlarından kopernik ,galile ,newton dindar insanlardır :) ama bugün toplumumuza bilim adamları ateisttir diye yedirdiler maalesef... islamiyet 9-13 yy arasında dünyadaki en büyük medeniyeti kurmuşlardır zaten yazmıştım ibni sina gazali vs zaten müslümandı yani son yüzyıllarda bu pozivitizm düşüncesi patladı özellikle marx'ın bunda etkisi büyüktür komünizmle beraber sen marx'a evrenle alakalı soru sordurtmayıp celal şengöre mi sordurtacaksın felsefe bambaşka bir şeydir :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaş,bu müslümler ne kadar pişkin,yüzsüzler yahu,senin kitabında kim İslamdan başka bir din ararsa,o kaybedenlerdendir yazmıyor mu,yazıyor.

Eee atasının dinine uyup,müslüman olanlar ve müslüman olarak ölenler,atadan torpilli oluyorlar.

Ama neymiş efendim,atası sözüm ona yanlış dini seçenler,arayıpta,islamı bulacaklarmış,bak hele ağza bak ağza.

Lan saftirik,anadolunun bir köyünde yaşayan,atasının dinine uyup,müslüman olan,müslüman olarak ölen Ayşe,Ali,Fatma sorgulayıp,düşünüp,araştırıp islamı seçip,cennete gitmeyi hak ettiler ya hani.

Atasının dinine uyan,hristiyan olan John,Maria,Michael de düşünüp,araştırıp,sorgulayıp islamı seçerler şimdi.

Bizim dediğimiz bu.Bu salak,tüm insanların gece gündüz din konusunda sorgulayıp,düşündüğünü,çıkarımlar yaptığını sanıyor.

Üstelik,bir de şu var,Kuranı okusa,İslamı seçeceğini nereden çıkardın.Bu dingiller sanıyor ki,Kuranı okuyunca , islamı seçiyorsun.Öyle bir şeyde yok.

Hadi Kuranı okudu,beğenmedi,ne kadar saçma,vahşi bir kitap dedi,müslüman olmadı ve müslüman olarak ölmedi ne olacak,yine cehenneme gidecek.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Arkadaş,bu müslümler ne kadar pişkin,yüzsüzler yahu,senin kitabında kim İslamdan başka bir din ararsa,o kaybedenlerdendir yazmıyor mu,yazıyor.

Eee atasının dinine uyup,müslüman olanlar ve müslüman olarak ölenler,atadan torpilli oluyorlar.

Ama atası sözüm ona yanlış dini seçenler,arayıpta,islamı bulacaklarmış,bak hele ağza bak ağza.

Lan saftirik,anadolunun bir köyünde yaşayan,atasının dinine uyup,müslüman olan,müslüman olarak ölen Ayşe,Ali,Fatma sorgulayıp,düşünüp,araştırıp islamı seçip,cennete gitmeyi hak ettiler ya hani.

Atasının dinine uyan,hristiyan olan John,Maria,Michael de düşünüp,araştırıp,sorgulayıp islamı seçerler şimdi.

Bizim dediğimiz bu.Bu salak,tüm insanların gece gündüz din konusunda sorgulayıp,düşündüğünü,çıkarımlar yaptığını sanıyor.

Üstelik,bir de şu var,Kuranı okusa,İslamı seçeceğini nereden çıkardın.Bu dingiller sanıyor ki,Kuranı okuyunca direk islamı seçiyorsun.Öyle bir şeyde yok.

Hadi Kuranı okudu,beğenmedi,ne kadar saçma,vahşi bir kitap dedi ne olacak,yine cehenneme gidecek.

islam eskiden beri gelen sünnetullah'ın genel ismidir müslüman teslim olan demektir... hıristiyanlar arasından yahudiler arasından da iyi işler yapanlar cennete gidecektir... o kadar musa-firavun diyaloğundan hiçbir şey anlamadın mı ?  allah unutmaz ve şaşırmaz kime ne kadar verdiyse onunla sorumla tutar sen köydekileri görmüyor musun kardeşim her gün birbirlerini öldürüyorlar onlar direkt cennete mi gidecek allah aşkına :) sabah müge anlı'yı 10 dk izle bütün olaylar köyde geçiyor... bir de bir şey çıkardık biz müslüman olan cehenneme gitmez diye bence tam akıl tutulması kim zerre şer işlemişse onu görür kim zerre hayır işlemişse onu görecektir... herkesin azabı farklı olacaktır şurdaki ayetten anlayabilirsin  Allah, şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lânet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı ver” derler. Allah, der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”ARAF 38

Elbette Kuzey Kore'de doğan bir çocuk sorumlu olmayacaktır ama bence evreni ve doğayı gözlemleyen birisi en kötü agnostik olur... 2100 yılında 9.5 milyar insan olacak dünyada ve 6.5 milyarı hıristiyan ve müslümanlardan oluşacak yani dinler iyice yayılmış olacak (PEW anket şirketi verilerine göre isteyen netten baksın) bir de böyle bak derim bugün internet var insanlar her şeye anında ulaşıyor bak sen ateist olmuşsun ama araştırıp müslüman olan da çok... türkiye gibi bir yerde 5 milyon ateist varmış ordan düşün derim...

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, robertobaggio yazdı:

islam eskiden beri gelen sünnetullah'ın genel ismidir müslüman teslim olan demektir... hıristiyanlar arasından yahudiler arasından da iyi işler yapanlar cennete gidecektir... o kadar musa-firavun diyaloğundan hiçbir şey anlamadın mı ?  allah unutmaz ve şaşırmaz kime ne kadar verdiyse onunla sorumla tutar sen köydekileri görmüyor musun kardeşim her gün birbirlerini öldürüyorlar onlar direkt cennete mi gidecek allah aşkına :) sabah müge anlı'yı 10 dk izle bütün olaylar köyde geçiyor... bir de bir şey çıkardık biz müslüman olan cehenneme gitmez diye bence tam akıl tutulması kim zerre şer işlemişse onu görür kim zerre hayır işlemişse onu görecektir... herkesin azabı farklı olacaktır şurdaki ayetten anlayabilirsin  Allah, şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lânet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı ver” derler. Allah, der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”ARAF 38

Elbette Kuzey Kore'de doğan bir çocuk sorumlu olmayacaktır ama bence evreni ve doğayı gözlemleyen birisi en kötü agnostik olur... 2100 yılında 9.5 milyar insan olacak dünyada ve 6.5 milyarı hıristiyan ve müslümanlardan oluşacak yani dinler iyice yayılmış olacak (PEW anket şirketi verilerine göre isteyen netten baksın) bir de böyle bak derim bugün internet var insanlar her şeye anında ulaşıyor bak sen ateist olmuşsun ama araştırıp müslüman olan da çok... türkiye gibi bir yerde 5 milyon ateist varmış ordan düşün derim...

İlk önce şu sünnetullahını yiyerek konuşmama başlamak istiyorum,sünnetullahmış,ne itici bir sözcük la o.

Hristiyanlar,yahudiler cennete gidemezler,he giderler diyorsan,ali imran 85le ters düşersin

Kim İslam'dan başka bir din isterse, ondan kabul edilmeyecektir. O ahirette de hüsrana uğrayanlardandır.Ali imran 85

Sen şimdi gidip,şunu atacaksın.

Şüphesiz iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden de Allah'a ve ahiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.Bakara 62

Ama bunu da seve seve şöyle kabul etmek zorunda kalacaksın,islam gelmeden önce o dinlere inananlardan söz ediyor orada,islam geldikten sonra artık islama uymak zorundalar,diyeceksin.Öbür türlü,şimdiki yahudiler,hristiyanlarda cennete gider dersen,Kuranda ki bakara 62 ile ali imran 85 birbiriyle çelişir.

Köydekilerini görüyoruz evet,Ama Allahın diyor ki,şirk dışında bir günah işleyenlerden ise istediğimi bağışlarım diyor.

Ayrıca Köydekilerine gelene kadar,müslümanların örnek aldığı Aişe ile Alinin orduları birbirini kesmiştir,10 binin üzerinde müslüman ölmüştür ona kalırsa.Biz burada farklı bir şey konuşuyoruz.Ataların seçimlerinin sınav sonucunu,nereye gidip gitmeyeceğini belirlemesini.Dolasıyla din konusunda sınav yapan adaletli Allah olamayacağını.

İşte en bomba yere geliyoruz.

İnkar edip ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar cehennemliklerdir.Maide 86

-Yahudiler ve hristiyanlar Muhammedin peygamberliğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Yahudiler ve hristiyanlar Kuranın Allah katından olduğunu kabul ediyorlar mı?

-Hayır

Yahudiler ve hristiyanlar ayetleri yalanlıyorlar mı?

-Evet

Eee bu durumda,yahudiler ve hristiyanlar nasıl cennete gidebiliyor.Biraz kapsamlı düşünün de,konuşun.Yüzeysel,sığ yaklaşımı bırakın.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, robertobaggio yazdı:

marx'a evrenle alakalı soru sordurtmayıp celal şengöre mi sordurtacaksın felsefe bambaşka bir şeydir

Modern çağda bilim olmadan felsefe olmuyor. Felsefe bilimsel verilerden beslenmeden hiç bir sorunu halledemez. Marx toplumsal felsefe konusunda bir ekoldür, varoluş, evren hakkında otorite değildir. Big Bang demedin mi... Hem bilimi hem varoluş felsefesini ilgilendiren konu değil mi... Eee, daha ne öyleyse?

Sitelerde Paylaş
On 03.05.2017 at 19:53, sağduyu yazdı:

Münakaşa ile tartışma aynı şeydir, biri arapça kökenli diğeri de türkçe kökenlidir. 

Yazdıklarını eleştirmek için seni tanımam falan gerekmiyor, ayrıca ne yaftalamasından bahsediyorsun? Müslüman olduğunu kendin söyledin, ben de bir insan din hakkında düşünmeye başladıktan sonra hala müslüman kalıyorsa o insan aptalın tekidir dedim, bu apaçık bir gerçektir, birileri alınıyor diye gerçekleri saklayacak değilim.

Hala inandığın kitaptaki hakaretlere dair bir görüş beyan edemedin.

Bir insan sırf başka bir insan inanmadığı için sonsuza kadar yakılmalı diyen bir anlayışta nasıl bir mantık görüyorsun?

kibarca uyarıma rağmen sen insanlara salak demeye devam ediyorsun haksızca , kabaca halen rica ya ikaza sebep konunun aslına uygun bir davranış

gösteremeden henüz alaka kurulmamış şeylere atlayınca ne gibi bir istifade oluyor ?

ateist dediğin az medeni olur , makul olur, kibar olur  yahu bir tartışma danışma konusu açmamışım , burda bir fikrin temsilcisisin

anlatımında tebliğinde  kabalık var üslup hoş değil    bir fikir bu şekilde insanlara ulaşmaz , iletilmez

beni aptal varsayıyorsun   ama az ama buçuk   120    IQ   bir adamım  ben henüz kendimi müslim tanımlıyorum hala yarın ne olur bilemeyiz 

kendini müslim tanımlayan bilim insanları var yahu az biraz mantıklı ol . Bu hususda ayrı konu ama hülasası 

inanç  ile bilgiyi karıştırmaz bilincinde olursan  inanma eyleminde bir zarar görmüyorum benim fikrimin hülasası bu şu an 

hakkımda malumatın olsun diye özetlemiş olayım . Müslümler aptal diye bir genelleme yapamazsın daha doğrusu 

X  dinede  X  inanç grubuna  mantıksız bir kere.

allah yok demenin mantığı allah var demekten fazla değil  , elbette sana iğne ustasız olmaz filan demeyeceğim

saatçi  ustasından da  -  kör saatçiden de haberim var   buların reddiyelerinden de var  vsvsv

lakin şu an konu benim için o değil  o konu ayrı son nezaketle kibarca yine söylüyorum 

sen  eğer daha sana soru dahi sormadan  , rica da bulunan insanı yargılar  hakaret eder   vb  hallere girersen   

elbette ki avam toplum     way ateyiz  way   öcü  vs  der ( empati yap )   evrim der demez bismillah demeden

way efendim bana maymun dedin senin anadır lan maymun diye başlar....

neyseki  ilk tanıdığım ateistler  böyle saldırgan  değillerdi de   ben sana  aynı şkl davranmıyorum  öcü  gözü ile bakmıyorum 

neyseki   niyetim  fitne kavga gürültü patırtı değil   ,nezaket pls

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

İlk önce şu sünnetullahını yiyerek konuşmama başlıyorum,sünnetullahmış.

Hristiyanlar,yahudiler cennete gidemezler,he giderler diyorsan,ali imran 85le ters düşersin

Kim İslam'dan başka bir din isterse, ondan kabul edilmeyecektir. O ahirette de hüsrana uğrayanlardandır.Ali imran 85

Sen şimdi gidip,şunu atacaksın.

Şüphesiz iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden de Allah'a ve ahiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.Bakara 62

Ama bunu da seve seve şöyle kabul etmek zorunda kalacaksın,islam gelmeden önce o dinlere inananlardan söz ediyor orada,islam geldikten sonra artık islama uymak zorundalar,diyeceksin.Öbür türlü,şimdiki yahudiler,hristiyanlarda cennete gider dersen,Kuranda ki bakara 62 ile ali imran 85 birbiriyle çelişir.

Köydekilerini görüyoruz evet,Ama Allahın diyor ki,şirk dışında bir günah işleyenlerden ise istediğimi bağışlarım diyor.

Ayrıca Köydekilerine gelene kadar,müslümanların örnek aldığı Aişe ile Alinin orduları birbirini kesmiştir,10 binin üzerinde müslüman ölmüştür ona kalırsa.

İşte en bomba yere geliyoruz.

İnkar edip ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar cehennemliklerdir.Maide 86

-Yahudiler ve hristiyanlar Muhammedin peygamberliğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Yahudiler ve hristiyanlar Kuranın Allah katından olduğunu kabul ediyorlar mı?

-Hayır

Yahudiler ve hristiyanlar ayetleri yalanlıyorlar mı?

-Evet

Buzul arkadaşım aynı topraklarda doğduk savaş çıkşa belki de cephede beraber savaşacağız o yüzden hakaret etme müslüm felan deme güzel güzel konuşalım belki buraya giren insanlar faydalanırlar bizi ayıplamasın :) şimdi cevabıma geçiyorum maide suresi bu konuyu çok güzel ve ayrıntılı bir şekilde açıklamıştır şimdi ayetleri aşağı atıyorum 

46. O peygamberlerin izleri üzere Meryemoğlu İsa'yı, önündeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat'ı doğrulayan, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil'i verdik.  
47.

İncil ehli Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir.

incil ehli kur'an ile hükmetsin demiyor dikkat edersen... devamını açıklayan ayetleri atıyorum

48.

(Ey Muhammed!) Sana da o Kitab'ı (Kur'an'ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık Allah'ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların arzularına uyma. SİZDEN HER BİRİNİZ İÇİN BİR ŞERİAT VE BİR YOL KOYDUK. EĞER ALLAH DİLESEYDİ SİZİ ELBETTE TEK BİR ÜMMET YAPARDI. FAKAT VERDİĞİ ŞEYLERDE SİZİ İMTİHAN ETMEK İÇİN ÜMMETLERE AYIRDI. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir.

ALLAH  gördüğün üzere bunu ben yaptım böyle istedim diyor sizi ümmetlere ben ayırdım incil ehli incille amel etsin diyor daha sonraki ayetlerde ehli kitabı dost edinmeyin ayeti vardır ve devamında o ayeti açıklayan ayet gelir tamam edinmeyelim de hepsini mi ? elbette hayır

57. Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi ALAYA ALIP oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. Eğer mü'minler iseniz Allah'a karşı gelmekten sakının.

ehli kitabın kestiğini yiyebiliriz onların iş yerlerinde çalışabiliriz yani biz müslümanlar olarak bunlar ayetlerde vardır zaten ihsan eliaçık'ın tefsirinde okursan maide suresini bence bu konuda kesinlikle tatmin olacaksın...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Modern çağda bilim olmadan felsefe olmuyor. Felsefe bilimsel verilerden beslenmeden hiç bir sorunu halledemez. Marx toplumsal felsefe konusunda bir ekoldür, varoluş, evren hakkında otorite değildir. Big Bang demedin mi... Hem bilimi hem varoluş felsefesini ilgilendiren konu değil mi... Eee, daha ne öyleyse?

democ arkadaşım sen neden anlamadın yazdığımı ben dedim ki marx demiştir ki  : ''evren ezeli değilse yani bir başlangıcı yoksa o zaman tanrı yoktur  ama eğer başlangıcı varsa tanrı vardır '' ben bunu yazdım sen nerelere götürdün işi :) 

Sitelerde Paylaş

Kuran'da kafaya almak için Hristiyan ve Yahudilerden iyi işler yapanların ecirlerini zayi etmeyiz gibi bir ifade yazılmış, evet. Ama bu, apaçık keriz keklemek için yazılmış bir ifade. İyi iş nasıl yani, Müslüm olmak gibi mi!!! :lol: Böyle ne dediği belirsiz ifadelerle ancak keriz keklenir. Müslüm olursan iyi bir iş yapmış olursun der, çıkar. Yalandan kim ölmüş? 

Hristiyan ve Yahudilerin elleriyle aşağılanarak cizye ödeyecekleri tevbe adı verilmiş bölümde yazar. Bu bölüm ise haccı ekber gününde diye başladığına göre teknik olarak böyle kekleme pasajlarından sonra gelen bir pasajdır. Yani Mekke işgal edilmiş ve müşriklere Müslüm olmazlarsa görüldükleri yerde öldürülecekler ültimatomu verilmiş durumda.

Cahil ilkel yobazlar, cizye ödetiyorsunuz da niye elleriyle ve aşağılanarak? Bu nasıl bir aşağılık duygusu? Böyle mi kendinizi büyük göreceksiniz hasta ruhlu psikopat vahşiler! Böyle bir aşağılanarak elleriyle ödeyecekler diye ifade mi yazılır?

Sonra ecirlerini zayi etmeyiz ne yahu? Böyle ne idüğü belirsiz bir afadeyle mi kek kekleyecek bu cahil yağmacılar? Ecirleri cehennemde daha az sıcak bölüme :D alınmakla da zayi edilmez? Ha yani herkes sizin gibi kek, her yalana kanacak! Nerde ülen o yoğurdun bolluğu? Bu cahil çöl yağmacısı yalanlarına kanacak, Müslümlerden başka hiç kimse yoktur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

marx demiştir ki  : ''evren ezeli değilse yani bir başlangıcı yoksa o zaman tanrı yoktur  ama eğer başlangıcı varsa tanrı vardır '' 

Marx'ın böyle bir söz söylemesi olanaksız. Kim bilir hangi sözünü çarpıttınız bu şekle soktunuz. Siz Müslümlerin işiniz gücünüz yalan. Sizin allah bir dediğinize inanmıyoruz ki öbür yalanlarınıza inanalım! Mutlaka bu yalanı bir yobaz gerici sitesinde okumuşsundur. Durmaksızın, kesintisiz yalan üretiyorsunuz.

Hadi söylemiş olsa da geçerliği yoktur, çünkü uzmanlık alanı varlık evren felsefesi değil dedim, nesini anlamadın bunun?

Sitelerde Paylaş

robertobaggio ben yazımı yazdım,sorularımı sordum,sonuca ulaştım,çıkarımları,çözümlemeleri yaptım,sen bundan sonra derdini marko paşaya anlat bence.

Üstelik şu var,değiştirilmiş tevrat ve incil diyorsunuz sonra bu değiştirilmiş tevrat ve incille hükmedip,yönetsinler diyorsunuz,la olum sizi kafanız mı güzel.Yine oradada,bozulmamış incil ve tevrattan söz ediyor demek sizin için tek çıkar yol.Bir karar verin arkadaş,bu tevrat,incil sizin dininize göre değişmiş mi,değişmemiş mi.Arkadaş sağınız solunuz ayrı oynuyor bak.Sağınıza solunuza ayrı yanıt vermekten sinirlerimiz bozuldu.

Bu arada sünnetullahını yiyim,ne itici bir sözcük la öyle.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Kuran'da kafaya almak için Hristiyan ve Yahudilerden iyi işler yapanların ecirlerini zayi etmeyiz gibi bir ifade yazılmış, evet. Ama bu, apaçık keriz keklemek için yazılmış bir ifade. İyi iş nasıl yani, Müslüm olmak gibi mi!!! :lol: Böyle ne dediği belirsiz ifadelerle ancak keriz keklenir. Müslüm olursan iyi bir iş yapmış olursun der, çıkar. Yalandan kim ölmüş? 

Hristiyan ve Yahudilerin elleriyle aşağılanarak cizye ödeyecekleri tevbe adı verilmiş bölümde yazar. Bu bölüm ise haccı ekber gününde diye başladığına göre teknik olarak böyle kekleme pasajlarından sonra gelen bir pasajdır. Yani Mekke işgal edilmiş ve müşriklere Müslüm olmazlarsa görüldükleri yerde öldürülecekler ültimatomu verilmiş durumda.

Cahil ilkel yobazlar, cizye ödetiyorsunuz da niye elleriyle ve aşağılanarak? Bu nasıl bir aşağılık duygusu? Böyle mi kendinizi büyük göreceksiniz hasta ruhlu psikopat vahşiler! Böyle bir aşağılanarak elleriyle ödeyecekler diye ifade mi yazılır?

Sonra ecirlerini zayi etmeyiz ne yahu? Böyle ne idüğü belirsiz bir afadeyle mi kek kekleyecek bu cahil yağmacılar? Ecirleri cehennemde daha az sıcak bölüme :D alınmakla da zayi edilmez? Ha yani herkes sizin gibi kek, her yalana kanacak! Nerde ülen o yoğurdun bolluğu? Bu cahil çöl yağmacısı yalanlarına kanacak, Müslümlerden başka hiç kimse yoktur.

tevbe suresinin iniş nedenini felan bir incele kardeşim :) osmanlı'da bile onlardan cizye alınırdı ama onlar istediklerini yaparlardı kimse eziyet etmezdi eğer müslüman toplumda yaşayacaksan cizye vermek zorundasın yok eğer yaşamak istemiyorsan zaten gidebilirsin ayrıca müslümanlar içinde ateistler vs olacaksa onlar illaki kendi yaşam biçimlerine göre yaşayacaklar toplum dengesi bozulabilir bu durumda bunu da engellemek için olabilir 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

robertobaggio ben yazımı yazdım,sorularımı sordum,sonuca ulaştım,çıkarımları,çözümlemeleri yaptım,sen bundan sonra derdini marko paşaya anlat bence.

Üstelik şu var,değiştirilmiş tevrat ve incil diyorsunuz sonra bu değiştirilmiş tevrat ve incille hükmedip,yönetsinler diyorsunuz,la olum sizi kafanız mı güzel.Yine oradada,bozulmamış incil ve tevrattan söz ediyor demek sizin için tek çıkar yol.Bir karar verin arkadaş,bu tevrat,incil sizin dininize göre değişmiş mi,değişmemiş mi.Arkadaş sağınız solunuz ayrı oynuyor bak.Sağınıza solunuza ayrı yanıt vermekten sinirlerimiz bozuldu.

Bu arada sünnetullahını yiyim,ne itici bir sözcük la öyle.

incilde geçen kurallar belli zaten onda sıkıntı yok şeriat çok değişmiş değil incildeki sıkıntı Hz isanın tanrı olarak görülmesi bu arada özür dilerim tevratla ilgili bir şey hatırlamıyorum çünkü tevrat baya bir değiştirilmiş bunu eleştirir zaten kur'an... iyi geceler arkadaşım teşekkürler sohbet için

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Sinner and innocent yazdı:

nezaket pls

Burada kimse apaçık, net, kesin bir konuda  elli çeşit kıvırtma görmeden ağzını pek bozmaz. Siz hiç bir ateist size: "Hiç tanımadığım uyduruk bir Arap yağmacısına inanmadım diye beni yakacak bir allaha inanmam" dediği zaman ona "haklısın, bunu yapman çok saçma olur. Hiç görmediğin tanımadığın Hamdullah abi diye herifin teki bir milyonluk çek kesmezsen seni marizleyecek diyen adama "Hamdullah abi de kim yahu?" diye sorman elbette mantıklı" dediniz mi?

Demediniz. Tersine " herif Hamdullah abi diye biri var diyorsa vardır ve marizler diyorsa marizleyecektir mutlaka, çeki kes kurtul" dediniz.

Ateist size "sen kes o çeki aptal budala, Hamdullah abini ittirme bana şimdi" dediği zaman niye üzülüyorsunuz ki? Hak ettiniz aptalı da budalayı da... Hiç tanımadığı görmediği Hamdullah abiye çeki kes derseniz, ateist yerden göğe kadar haklı size sövmekte.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, robertobaggio yazdı:

cizye alınırdı ama onlar istediklerini yaparlardı kimse eziyet etmezdi

Ben sana onu mu sordum bilader? Kuran'da niye elleriyle aşağılanarak cizye ödesinler yazıyor, böyle bir cümle hangi aşağılık duygusuyla kendini bir bot zannetmek için yazılır diyorum. Anlama özürlüsünüz, ondan sonra ateistler bize hakaret ediyor diyorsunuz. Bir söyleneni anlayın da ondan sonra bunlar bize niye böyle sözler ediyor diye düşünün. İnsan gibi söylenen lafı anladınız da insan gibi kıvırtmadan yanıt verdiniz de size bir şey mi dedik? Hayatınız yalan, kıvırtma olmuş. Bir söylenen sözü dosdoğru, kuyruğundan tutmadan dürüstçe anlayın da dişimi kırayım be!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...