Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

2 dakika önce, democrossian yazdı:

Burada kimse apaçık, net, kesin bir konuda  elli çeşit kıvırtma görmeden ağzını pek bozmaz. Siz hiç bir ateist size: "Hiç tanımadığım uyduruk bir Arap yağmacısına inanmadım diye beni yakacak bir allaha inanmam" dediği zaman ona "haklısın, bunu yapman çok saçma olur. Hiç görmediğin tanımadığın Hamdullah abi diye herifin teki bir milyonluk çek kesmezsen seni marizleyecek diyen adama "Hamdullah abi de kim yahu?" diye sorman elbette mantıklı" dediniz mi?

Demediniz. Tersine " herif Hamdullah abi diye biri var diyorsa vardır ve marizler diyorsa marizleyecektir mutlaka, çeki kes kurtul" dediniz.

Ateist size "sen kes o çeki aptal budala, Hamdullah abini ittirme bana şimdi" dediği zaman niye üzülüyorsunuz ki? Hak ettiniz aptalı da budalayı da... Hiç tanımadığı görmediği Hamdullah abiye çeki kes derseniz, ateist yerden göğe kadar haklı size sövmekte.

democ sana bir şey sorucam ama ciddi cevap ver bırak şimdi hakaret etmeyi budala mudalayı ya gel iki sohbet edelim sorum şu sende mesela şöyle bir his hiç oluşuyor mu yahu elim kolum tutuyor görüyorum hayat güzel yiyecekler-kızlar veya annenle aranda felan bir sevgi var böyle içinden bir mutluluk şükretme duygusu hiç oluyor mu bazı anlarda bak ciddi sordum ciddi cevap ver küfretme :)

Size, düşünebilecek olanın, akıllı bir kimsenin düşünüp Allah'ı bulabileceği kadar bir ömür vermedik mi? Üstelik size sorumluluk, hesap ve cezayı hatırlatan uyarıcı da, peygamber de gelmişti, ihtiyarlık da kapıya dayanmıştı. O halde azâbı tadın. İnkar ile, isyan ile, şirk ile, baskı, zulüm ve işkence ile temel hak hürriyetleri, Allah yolunu, Allah yolundaki faaliyetleri engelleyen zâlimlere bir yardım eden bulunmayacaktır.” *  

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 dakika önce, democrossian yazdı:

Ben sana onu mu sordum bilader? Kuran'da niye elleriyle aşağılanarak cizye ödesinler yazıyor, böyle bir cümle hangi aşağılık duygusuyla kendini bir bot zannetmek için yazılır diyorum. Anlama özürlüsünüz, ondan sonra ateistler bize hakaret ediyor diyorsunuz. Bir söyleneni anlayın da ondan sonra bunlar bize niye böyle sözler ediyor diye düşünün. İnsan gibi söylenen lafı anladınız da insan gibi kıvırtmadan yanıt verdiniz de size bir şey mi dedik? Hayatınız yalan, kıvırtma olmuş. Bir söylenen sözü dosdoğru, kuyruğundan tutmadan dürüstçe anlayın da dişimi kırayım be!

yahudiler ve bazı hıristiyanlar peygambere karşı geliyordu öldürmek isteyenler de vardı sert yapana sert yapılır arkadaşım bu kadar basit 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

şükretme duygusu hiç oluyor mu bazı anlarda

Kime, cahil çöl yağmacılarının uydurduğu allah diye bir çöl tanrısına mı şükür edeceğim? Niye edeceğim yahu? Mal mıyım ben? Allah diye bir şey yok ki? Cahil çöl yağmacıları uydurmuş işkembeden. Yok öyle bir şey, olmayan allaha ne şükretmesi yahu? :lol:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Kime, cahil çöl yağmacılarının uydurduğu allah diye bir çöl tanrısına mı şükür edeceğim? Niye edeceğim yahu? Mal mıyım ben? Allah diye bir şey yok ki? Cahil çöl yağmacıları uydurmuş işkembeden. Yok öyle bir şey, olmayan allaha ne şükretmesi yahu? :lol:

çöl yağmacıları diyorsun da hz ibrahim şanlıurfa'da yaşamıştır yunus peygamber'in mersin civarda ve bugünkü musulda görev yaptığı biliniyor hz musa mısır'da hz muhammed mekke'de peygamberler çok farklı yerlere gelmiştir şanlıurfa neresi mekke neresi...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, robertobaggio yazdı:

sert yapana sert yapılır

Sizin kafanız bu kadar çalışıyor işte! Yaşamamış, uyduruk bir masal kahramanı olan muhammed diye bir adamı öldürmek istediler diye bir kesimi ayrıma maruz bırakmak, atalarının işlediğini iddia ettiğiniz bir suçla torunlarına uygulama yapmak...

Kuranınızı yazan cahil çöl yağmacıları da aynı bu kafada! "Vaaay bunlar zamanında buzağıya tapdıydı! Vaaay bunlar cumartesi balık tuttuydu! Vaaay bunlar peygamberlerini ölürdüydü!"

Hiç kafanız çalışmıyor, bu kendi uydurduğunuz efsanelerle insanlar arasında ayrımcılık yapmak olmaz diyemiyorsunuz. Kimse öz kardeşinin bile işlediği suçla yargılanamaz, kimse hakkında peşin yargıyla suçlu olduğuna hükmedilemez, herkes hiç bir ayrım yapılmaksızın suç işlediği ve bu kanıtlandığı ana kadar masumdur ilkesine kafanız basmıyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, robertobaggio yazdı:

ibrahim şanlıurfa'da yaşamıştır

Bu işkembeden uydurulmuş yalanlara inanan sizlerden bir bot olmaz. İbrahim kim yahu? Ne ibrahimi? Ben öyle birini hiç tanımıyorum. Hiç umrumda da değil. İbrahimmiş... Bana ne ibrahimden yahu? Nerden hz oluyormuş bu İbrahim? Botundan boncuk mu çıkmış?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, robertobaggio yazdı:

şanlıurfa neresi mekke neresi...

Siz gerçekten çok saftiriksiniz. Şu laf edilecek bir laf mı diye düşünecek beyniniz bile yok! Ne demek o neresi bu neresi yahu? Amma alakasız uzak yerlermiş ha! Urfa'dan Mekke'ye yaaa yaa kardeş üç yılda filan varılmaz yani, bir kuzey biri güney kutbunda!!! :lol: 

Hayır nasıl bu kadar saftirik oluyorsunuz anlamıyorum! Saftirik Elmor bile dalga geçiyor sizinle!

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, democrossian yazdı:

Siz gerçekten çok saftiriksiniz. Şu laf edilecek bir laf mı diye düşünecek beyniniz bile yok! Ne demek o neresi bu neresi yahu? Amma alakasız uzak yerlermiş ha! Urfa'dan Mekke'ye yaaa yaa kardeş üç yılda filan varılmaz yani, bir kuzey biri güney kutbunda!!! :lol: 

Hayır nasıl bu kadar saftirik oluyorsunuz anlamıyorum! Saftirik Elmor bile dalga geçiyor sizinle!

sana demek istediğim zamanında buralar birbirinden uzak yerlerdi çöl felan var aralarında öyle uçakla gidip geleceğinden yerler değil allah bu topraklarda bu dini toplamış ve buradan şu anda gördüğün üzere bütün dünyaya da yaymıştır... 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Sinner and innocent said:

kibarca uyarıma rağmen sen insanlara salak demeye devam ediyorsun haksızca , kabaca halen rica ya ikaza sebep konunun aslına uygun bir davranış

gösteremeden henüz alaka kurulmamış şeylere atlayınca ne gibi bir istifade oluyor ?

ateist dediğin az medeni olur , makul olur, kibar olur  yahu bir tartışma danışma konusu açmamışım , burda bir fikrin temsilcisisin

anlatımında tebliğinde  kabalık var üslup hoş değil    bir fikir bu şekilde insanlara ulaşmaz , iletilmez

beni aptal varsayıyorsun   ama az ama buçuk   120    IQ   bir adamım  ben henüz kendimi müslim tanımlıyorum hala yarın ne olur bilemeyiz 

kendini müslim tanımlayan bilim insanları var yahu az biraz mantıklı ol . Bu hususda ayrı konu ama hülasası 

inanç  ile bilgiyi karıştırmaz bilincinde olursan  inanma eyleminde bir zarar görmüyorum benim fikrimin hülasası bu şu an 

hakkımda malumatın olsun diye özetlemiş olayım . Müslümler aptal diye bir genelleme yapamazsın daha doğrusu 

X  dinede  X  inanç grubuna  mantıksız bir kere.

allah yok demenin mantığı allah var demekten fazla değil  , elbette sana iğne ustasız olmaz filan demeyeceğim

saatçi  ustasından da  -  kör saatçiden de haberim var   buların reddiyelerinden de var  vsvsv

lakin şu an konu benim için o değil  o konu ayrı son nezaketle kibarca yine söylüyorum 

sen  eğer daha sana soru dahi sormadan  , rica da bulunan insanı yargılar  hakaret eder   vb  hallere girersen   

elbette ki avam toplum     way ateyiz  way   öcü  vs  der ( empati yap )   evrim der demez bismillah demeden

way efendim bana maymun dedin senin anadır lan maymun diye başlar....

neyseki  ilk tanıdığım ateistler  böyle saldırgan  değillerdi de   ben sana  aynı şkl davranmıyorum  öcü  gözü ile bakmıyorum 

neyseki   niyetim  fitne kavga gürültü patırtı değil   ,nezaket pls

Yazdıkların laf salatasından başka bir şey değil. 

Hala inandığın kitapta inanmayanlara yağdırılan hakaretlere ilişkin tek bir kelime bile edemedin.

Ben sadece bir insanın başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiğini iddia eden bir inanca sahip olmanın salaklık, aptallık, gerizekalılık olduğunu söylüyorum ve bu iddiamın arkasındayım. Böyle bir zırvalığa inanan kim varsa ve bunlar bilim adamı da olsa aptalın önce gidenidir.

Ha bu arada sana bir sürü sordum, hiç birine cevap bile vermeden hemen duygu sömürüsüne başladın.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, robertobaggio said:

ibrahim , peygamberdendir bu kesin bir bilgidir araştırabilirsin saklı gizli değildir... bu arap bedevisini bugün türkiye'nin en çok dil bilen entelektüel iki insanından olan ilber ortaylı ve murat bardakçı da sever ve sayar onlar da mı bilgisiz sapık ? argüman getirin beyler argüman hep dalga geçiyorsunuz peygambere şehvetli dediniz peygamber 53 yaşına kadar tek eşli 7 çocuğu var 6sı aynı kadından sizin demenize göre daha çok çocuğu olmalıydı siz hep bilim demez misiniz hep mantık demez misiniz ee bu sizin dediğiniz mantıklı değildir o dönemde korunma ilaç vs yoktu bu kadar şehvetli bir insanın daha çok çocuğu olmalıydı haksız mıyım ?

İbrahim'in peygamber olduğu kesin, peygamber demek sahtekar, yalancı ve şarlatan demektir zaten.

Bir insan falan tanrı benimle iletişime geçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar kebap yapacakmış diyorsa o insana sahtekar, yalancı ve şarlatan denmez de ne denir?

Bu arada 1400 yıl önce yaşamış arap bedevisinin uçkurunun savunmasına devam et sen, bedevinin birisi 1400 yıl önce harem kurmuş, günümüzdeki takipçileri de bu herifin bu kadar kadınla evlenmesini makul göstermek için kıçlarını yırtıyorlar. İnsanda biraz onur ve gurur olur be!

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, democrossian yazdı:

Sizin kafanız bu kadar çalışıyor işte! Yaşamamış, uyduruk bir masal kahramanı olan muhammed diye bir adamı öldürmek istediler diye bir kesimi ayrıma maruz bırakmak, atalarının işlediğini iddia ettiğiniz bir suçla torunlarına uygulama yapmak...

Kuranınızı yazan cahil çöl yağmacıları da aynı bu kafada! "Vaaay bunlar zamanında buzağıya tapdıydı! Vaaay bunlar cumartesi balık tuttuydu! Vaaay bunlar peygamberlerini ölürdüydü!"

Hiç kafanız çalışmıyor, bu kendi uydurduğunuz efsanelerle insanlar arasında ayrımcılık yapmak olmaz diyemiyorsunuz. Kimse öz kardeşinin bile işlediği suçla yargılanamaz, kimse hakkında peşin yargıyla suçlu olduğuna hükmedilemez, herkes hiç bir ayrım yapılmaksızın suç işlediği ve bu kanıtlandığı ana kadar masumdur ilkesine kafanız basmıyor.

TANRI perspektifinden bakman lazım allah biz israiloğullarını firavunun elinden kurtardık diyor... 

allah bir cumartesi gününü sembolik olarak onlara hedef gibi koymuş ama nankör akılsız insanoğlu gidip yine gözüne sokarcasına kanuna karşı çıkmış allahın cumartesi günü balık tutulmamasına ihtiyacı yoktur sadece bakalım yapıyorlar mı yapmıyorlar mı bunlar bunu hak ediyor mu etmiyor mu bunu görmek istiyor...

KASAS 5 : Biz ise, istiyorduk ki yeryüzünde ezilmekte olanlara lütufta bulunalım, onları önderler yapalım ve onları varisler kılalım.(israiloğullarını...

ama allahın bu lütfuna karşılık israiloğulları mısırda öğrendikleri puta tapma işinden bir türlü vazgeçmedi... allah cömerttir hiçbir zorunluluğu yokken bizi yarattı bize 'bizi' verdi biz yoktuk allah bizim hizmetçimiz değildir bizimle uğraşmak zorunda da değil ama allah cömert olduğundan dolayı hak edenlere bir lütufta bulunmak istiyor bu çok yüce bir davranış işte... hak edecekler mi diye bakıyor yoksa allahın senin benim imanıma ihtiyacı felan yok 

ZUMER 7 : Eğer inkâr ederseniz, şüphesiz ki Allah sizin iman etmenize muhtaç değildir. Ama kullarının inkâr etmesine razı olmaz. Eğer şükrederseniz sizin için buna razı olur. Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez. Sonra dönüşünüz ancak Rabbinizedir. O da size yaptıklarınızı haber verir. Çünkü O, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilir.

bizden sadece istediği şükretmemiz o kadar fazla bir şey değil hayırda yarışın diyor bana hayır yapın demiyor birbirinize hayır yapın diyor

NAHL 72 :  Allah, rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar, rızıklarını ellerinin altındakilere vermezler ki rızıkta hep eşit olsunlar. Şimdi Allah’ın nimetini mi inkâr ediyorlar?

şimdi cehennem meselesine gelecek olursak sen 80 yıl yaşa allaha küfret nimetlerden faydalan ee bunun cezası olmayacak mı allah senin hizmetçin miydi de sana o kadar nimet verdi küfrettin..

çinlilerle türkler orta asya'da sürekli birbirlerini yiyordu orada din yüzünden mi savaş çıkmıştı? suç islamın mıydı ?  atilla romaya kadar gitti suç islamın mıydı kavimler göçü olurken ? Stalin ve Hitler Ateisttir Işid ve talibanın öldürdüğü insan sayısını toplasan 2. dünya savaşında ölen insanların zekatı bile olamaz... insanoğlu savaşmaya meyillidir 

Biz emaneti, göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, (sorumluluğundan) korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok ZALİM çok CAHİLdir.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, robertobaggio said:

Hz muhammed'in neden hz hatice ve hz mariye'den başka kadından çocuğu olmadı acaba :) madem bu kadar kadınla beraber oldu o dönem korunma gibi bir şey de yoktu bu akla mantığı uygun mu ?

10 hours ago, robertobaggio said:

hz peygamberin son çocuğu ibrahimin ölüm tarihi :İbrâhimin öldüğü gün (7 Ocak 632 saat: 8.30'da  2 yaşındayken ölmüştür ibrahim yani peygamber 60 yaşındayken öldü bu da demektir ki peygamber 57 yaşındayken çocuk sahibi olabilecek vucüt kuvvetine sahipti yani sperm güçsüzlüğünden çocuğu olmuyordu gibi bir argümanla gelemezsiniz peygamberin hz hatice'den başka sadece mariye'den çocuğu olmuştur diğer hanımlarından neden çocuğu olmadı acaba yoksa peygamber o kadınlarla şehveti için değil de başka nedenlerden dolayı mı evlendi bu nedenler koruma altına alma gibi nedenler olabilir ayrıca birçok kadın hz muhammed ile evlenmek istiyordu...

Ya kadınlara islamı öğreten Muhammedin karısı Ayşe, ya da Muhammedin sağ kolu ve halife olan Ali islamı tam anlamamış ki birbirlerine karşı savaşmışlar ve on binlerce müslümanın birbirbirlerini öldürmelerine sebep olmuşlar. İkisi de islamı peygamberden öğrendikleri halde!!! Allah-Kuran bahane, iktidar-güç şahane olmasın?!?

Bir "barış dini" olan islamın savaşlarla yayılması paradoks değil mi?

Neyse bu konuyu görmezden geldiniz, bunun gibi bir çok şeyi bu sitede görmezden gelmek zorunda kalacaksınız.

Devam edelim.
Osmanlı padişahlarının 3, 4, 8, 10, 15er karıları olurdu.
Mesela...
İkinci Mahmud’un oğlu olan Sultan Abdülmecid tahta 1839’da, henüz onyedisinde iken çıkar; 25 karısı ve 43 çocuğu olur, 22 sene saltanat sürer ve bu hızlı hayata 1861’de, 39 yaşında veda eder. 
Bunların yanında padişahların yüzlerce cariyeleri de olurdu. Bildiğim kadar erkek çocuk doğuran cariyeler padişahın karısı olurdu, doğuramayanlar ise cariye kalırdı!!!
Padişahlar bu kadar kadını "korumaları altına" almışlar da diyebiliriz ;)

Bir de buna karşılık İsa, Musa gibi Kuranda adı geçen (Muhammed gibi) peygamberlerin kaç karısı olmuş, merak edip bakmak gerek!!!

Ben sizi düşünmeye davet ediyorum.
Her şey bittikten sonra, sınav sona erdikten sonra insanları ebediyen cezalandıracak olan bir tanrı ne kadar mantıklı? Hatırlatmak isterim ceza, cezalandırılan bundan bir ders çıkarsın diye verilir. Veya caydırıcı olsun diye. Ama burda herşey bitmiş!!!! Buna ceza mı denilir, intikam mı??? Böyle bir tanrı olur mu? Bir de kendine merhametli diyor :D

Bu yazıda üzerine düşünülecek çok şey var, tabi düşünmek isteyene.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, poiuz yazdı:

Ya kadınlara islamı öğreten Muhammedin karısı Ayşe, ya da Muhammedin sağ kolu ve halife olan Ali islamı tam anlamamış ki birbirlerine karşı savaşmışlar ve on binlerce müslümanın birbirbirlerini öldürmelerine sebep olmuşlar. İkisi de islamı peygamberden öğrendikleri halde!!! Allah-Kuran bahane, iktidar-güç şahane olmasın?!?

Bir "barış dini" olan islamın savaşlarla yayılması paradoks değil mi?

Neyse bu konuyu görmezden geldiniz, bunun gibi bir çok şeyi bu sitede görmezden gelmek zorunda kalacaksınız.

Devam edelim.
Osmanlı padişahlarının 3, 4, 8, 10, 15er karıları olurdu.
Mesela...
İkinci Mahmud’un oğlu olan Sultan Abdülmecid tahta 1839’da, henüz onyedisinde iken çıkar; 25 karısı ve 43 çocuğu olur, 22 sene saltanat sürer ve bu hızlı hayata 1861’de, 39 yaşında veda eder. 
Bunların yanında padişahların yüzlerce cariyeleri de olurdu. Bildiğim kadar erkek çocuk doğuran cariyeler padişahın karısı olurdu, doğuramayanlar ise cariye kalırdı!!!
Padişahlar bu kadar kadını "korumaları altına" almışlar da diyebiliriz ;)

Bir de buna karşılık İsa, Musa gibi Kuranda adı geçen (Muhammed gibi) peygamberlerin kaç karısı olmuş, merak edip bakmak gerek!!!

Ben sizi düşünmeye davet ediyorum.
Her şey bittikten sonra, sınav sona erdikten sonra insanları ebediyen cezalandıracak olan bir tanrı ne kadar mantıklı? Hatırlatmak isterim ceza, cezalandırılan bundan bir ders çıkarsın diye verilir. Veya caydırıcı olsun diye. Ama burda herşey bitmiş!!!! Buna ceza mı denilir, intikam mı??? Böyle bir tanrı olur mu? Bir de kendine merhametli diyor :D

Bu yazıda üzerine düşünülecek çok şey var, tabi düşünmek isteyene.

belki de kendisine küfretmeyen sadece kafası karışmış insanları cezalandırmaz ama sırf kendisine inanan insanlarla dalga geçenleri affeder mi bilemiyorum... kur'an'ın birçok yerinde allah nankör ve kibirlileri sevmez yazar şeytan neden karşı çıktı kibirinden... kibir çok tehlikeli bir şeydir... allah zulmeden kim varsa onun cezasını vereceğini söylüyor bu kadar insan birbirini öldürüyor bir insan ölüyor onun arkasından 10 kişi üzülüyor acı çekiyor bu insanların hakkını elbette allah alacaktır allah hizmetçi olmadığından dolayı kendisine nankörlük edenlerden de hakkını alacaktır hem belki de allah cehennemden sonra ordaki insanları çıkartıp cennete de koyabilir sen bunu nereden bileceksin allah dilediğini yapandır hükmüne kimseyi ortak etmez eğer yapmak isterse bunu yapar... hz muhammed son peygamberdir kur'an'da belirtildiği gibi hz muhammed mekke'de ortaya çıkmıştır islami anlayışa göre kabenin temellerini atanlar arasında hz ibrahim de vardır hz muhammed'in orda ortaya çıkmasının sebebi de bu olabilir... insanların cinsel hayatına bu kadar müdahil olmak iyi bir şey mi arkadaşlar 53 yaşına kadar tek eşli yaşamış bir insan için çok ağır ithamlarda bulunmuyor musunuz?

yemin ederim ki ben de sizin gibi düşünmüştüm bi aralar ya bu cehennem çok acımasızca değil mi gibisinden sonra bir ayet okudum şuydu :

HUD 107  DİYANET : Onlar, gökler ve yerler durdukça orada ebedî olarak kalacaklardır. Ancak Rabbinin dilemesi başka. Şüphesiz Rabbin istediğini yapandır.

İMAM İSKENDER ALİ MİHR :Onlar, gökler ve yerler durdukça orada ebedî olarak kalacaklardır. Ancak Rabbinin dilemesi başka. Şüphesiz Rabbin istediğini yapandır.

ALLAH İSTEDİĞİNİ YAPANDIR VE BUNUN İÇİN HİÇ KİMSEYE HESAP VERMEZ İSTERSE CEHENNEMİ YOK EDER BU KADAR BASİT EVET BEN DE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM  YA ATEŞ FELAN ÇOK ACIMASIZCA DEĞİL Mİ ? DİYORDUM ANCAK İBNİ RÜŞD İBNİ SİNA GİBİ DÜŞÜNÜRLER BU ATEŞİN SEMBOLİK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLERDİR AYRICA BEN AYETLERİ OKURKEN BAKIYORUM CEHENNEMİN İÇİNDE BİR ÇEŞİT YİYECEK YİYORLAR VEYA BİRBİRLERİYLE KONUŞUYORLAR VALLA NORMAL ATEŞTE YANAN İNSANLAR NE YEMEK YER NE KONUŞUR HATTA İRİNLİ KÖTÜ BİR İÇECEKTEN BAHSEDER ONU GÖREN İNSAN ZATEN ANLAR BU ATEŞTE YANMAK BİZİM SANDIĞIMIZ GİBİ BİR YER DEĞİL ATEŞ VE SU BİRLİKTE İÇİYORLAR FELAN BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN DEĞİL BUNLAR TEŞBİHTİR MÜTEŞABİH AYETLERDİR YANİ... ELBETTE GERÇEKTEN ATEŞTE YANACAK İNSANLAR DA VARDIR MİLYONLARCA İNSANI KATLEDENLER GİBİ...

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, sağduyu yazdı:

İbrahim'in peygamber olduğu kesin, peygamber demek sahtekar, yalancı ve şarlatan demektir zaten.

Bir insan falan tanrı benimle iletişime geçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar kebap yapacakmış diyorsa o insana sahtekar, yalancı ve şarlatan denmez de ne denir?

Bu arada 1400 yıl önce yaşamış arap bedevisinin uçkurunun savunmasına devam et sen, bedevinin birisi 1400 yıl önce harem kurmuş, günümüzdeki takipçileri de bu herifin bu kadar kadınla evlenmesini makul göstermek için kıçlarını yırtıyorlar. İnsanda biraz onur ve gurur olur be!

KARDEŞİM NE ALAKASI VAR ONURLA BU ADAM. KENDİSİNİ ÖLÜMÜN ÖNÜNE ATMIŞ. TAİFTE TAŞLANMIŞ .HASIR ÜZERİNDE UYUMUŞ .HERKES TARAFINDAN MECZUP DAMGASI YEMİŞ .YAŞADIĞI YERDEN HİCRET ETMEK ZORUNDA KALMIŞ . DOĞRU DÜZGÜN MALI MÜLKÜ OLMAYAN BİRİ... HALA DAHA CİNSEL HAYATIYLA UĞRAŞIYORSUNUZ İNSANLARIN YA 53 YAŞINA KADAR TEK EŞLİ YAŞAMIŞ  ONDAN SONRA DA 9 YIL KADAR YAŞAMIŞ VE SADECE 1 ÇOCUĞU OLMUŞ SİZİN DEMENİZ BİYOLOJİYE AYKIRI O KADAR KADINLA BERABER OLMUŞ OLSAYDI DAHA FAZLA ÇOCUĞU OLMALIYDI LAFA GELSE LGBTLİLER FELAN KARIŞMAYIN İNSANLARIN ÖZEL HAYATI AMA PEYGAMBERE GELİNCE MAŞALLAH SAADETTİN TEKSOY KESİLDİNİZ HEPİNİZ UĞUR DÜNDAR OLDUNUZ BRAVO! HZ HATİCE ÖLDÜĞÜNDE 65 YAŞINDAYDI İNSANLAR 60 YAŞINDAN SONRA CİNSEL HAYAT MI YAŞIYORLAR ALLAH AŞKINA PEYGAMBER BAŞKA KADINLA NEDEN EVLENMEDİ HZ HATİCE YAŞLANINCA ? HZ HATİCE ONA MUHAMMED EVLEN DİYORDU AMA O EVLENMEDİ HZ HATİCE ÖLDÜKTEN SONRA YAS TUTTU HEMEN EVLENMEDİ... PEYGAMBERLER MUCİZE GÖSTERMİŞTİR MUCİZE GÖSTERİLDİKTEN SONRA İNANMAMIŞLARDIR İNSANLAR '' BU OLSA OLSA BİR BÜYÜ SİHİR'' DEMİŞLER... 

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, robertobaggio yazdı:

merhaba, ben hz aişe'nin yaptıklarıyle aslına bakarsan hiç ilgilenmiyorum :) iyilik de yapmış olabilir kötülük de peygamberin sözü vardır kızına '' seni ben bile kurtaramam'' diye... insanların yaptıklarıyla ilgilenmiyorum ben ilahi mesaja kulak veriyorum edip yüksel gibi düşünüyorum ben hz muhammed sadece bir elçidir çok büyütmemek lazım önemli olan TEVHİD... ''

MAİDE 17 :

Andolsun ki “Muhakkak ki Allah, Meryem oğlu Mesih’tir.” diyenler kâfir olmuşlardır. De ki; “Öyle ise Allah, Meryem oğlu Mesih’i, annesini ve yeryüzünde bulunanların hepsini helâk etmek isterse, Allah’dan bir şeyi (önlemeye) kimin gücü yeter?” Göklerde, yerde ve ikisinin arasında bulunan herşeyin mülkü Allah’ındır. O, dilediğini yaratır. Allah (c.c.), herşeye kaadirdir.

ALLAHTIR ÖNEMLİ OLAN peygamber de önemlidir ancak bundan sonraki insanlara arka çıkmak bana kalmadı ayrıca türkler kılıç zoruyla felan müslüman olmadı endonezya felan da kılıç zoruyla müslüman olmadı bizans ve sasani devletleriyle olan savaşlar sonucu islam yayılmıştır doğru ama bizans sanki rahat mı duruyordu ?  neyse diğer konuda da şunları diyim :

belki de kendisine küfretmeyen sadece kafası karışmış insanları cezalandırmaz ama sırf kendisine inanan insanlarla dalga geçenleri affeder mi bilemiyorum... kur'an'ın birçok yerinde allah nankör ve kibirlileri sevmez yazar şeytan neden karşı çıktı kibirinden... kibir çok tehlikeli bir şeydir... allah zulmeden kim varsa onun cezasını vereceğini söylüyor bu kadar insan birbirini öldürüyor bir insan ölüyor onun arkasından 10 kişi üzülüyor acı çekiyor bu insanların hakkını elbette allah alacaktır allah hizmetçi olmadığından dolayı kendisine nankörlük edenlerden de hakkını alacaktır hem belki de allah cehennemden sonra ordaki insanları çıkartıp cennete de koyabilir sen bunu nereden bileceksin allah dilediğini yapandır hükmüne kimseyi ortak etmez eğer yapmak isterse bunu yapar... hz muhammed son peygamberdir kur'an'da belirtildiği gibi hz muhammed mekke'de ortaya çıkmıştır islami anlayışa göre kabenin temellerini atanlar arasında hz ibrahim de vardır hz muhammed'in orda ortaya çıkmasının sebebi de bu olabilir... insanların cinsel hayatına bu kadar müdahil olmak iyi bir şey mi arkadaşlar 53 yaşına kadar tek eşli yaşamış bir insan için çok ağır ithamlarda bulunmuyor musunuz?

yemin ederim ki ben de sizin gibi düşünmüştüm bi aralar ya bu cehennem çok acımasızca değil mi gibisinden sonra bir ayet okudum şuydu :

HUD 107  DİYANET : Onlar, gökler ve yerler durdukça orada ebedî olarak kalacaklardır. Ancak Rabbinin dilemesi başka. Şüphesiz Rabbin istediğini yapandır.

İMAM İSKENDER ALİ MİHR :Onlar, gökler ve yerler durdukça orada ebedî olarak kalacaklardır. Ancak Rabbinin dilemesi başka. Şüphesiz Rabbin istediğini yapandır.

ALLAH İSTEDİĞİNİ YAPANDIR VE BUNUN İÇİN HİÇ KİMSEYE HESAP VERMEZ İSTERSE CEHENNEMİ YOK EDER BU KADAR BASİT EVET BEN DE SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM  YA ATEŞ FELAN ÇOK ACIMASIZCA DEĞİL Mİ ? DİYORDUM ANCAK İBNİ RÜŞD İBNİ SİNA GİBİ DÜŞÜNÜRLER BU ATEŞİN SEMBOLİK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLERDİR AYRICA BEN AYETLERİ OKURKEN BAKIYORUM CEHENNEMİN İÇİNDE BİR ÇEŞİT YİYECEK YİYORLAR VEYA BİRBİRLERİYLE KONUŞUYORLAR VALLA NORMAL ATEŞTE YANAN İNSANLAR NE YEMEK YER NE KONUŞUR HATTA İRİNLİ KÖTÜ BİR İÇECEKTEN BAHSEDER ONU GÖREN İNSAN ZATEN ANLAR BU ATEŞTE YANMAK BİZİM SANDIĞIMIZ GİBİ BİR YER DEĞİL ATEŞ VE SU BİRLİKTE İÇİYORLAR FELAN BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN DEĞİL BUNLAR TEŞBİHTİR MÜTEŞABİH AYETLERDİR YANİ... ELBETTE GERÇEKTEN ATEŞTE YANACAK İNSANLAR DA VARDIR MİLYONLARCA İNSANI KATLEDENLER GİBİ...

kur'an'da korkunç ifadeler olduğunu kesinlikle kabul ediyorum ve bunun bir korkutma olduğunu düşünüyorum yani cehennem için böylesine korkunç ifadeler kullanılmasaydı insanlar '' ya cehennem de bakma aslında o kadar da kötü bir yer değil kötü de o kadar değil'' diye düşünebilirdi dünya hayatında insanlar için en acı verici şey nedir maddesel olarak ateştir allah da bizi en korktuğumuz şeyle korkutuyor bundan doğal bir şey yok bence... o dönem insanlara şöyle mi diyecekti size nöropsikolojik eziyetler edeceğim  kendinizi bipolar bozukluğunuzun negatif döneminde hissedeceksiniz ruhunuzu sıkacağım... yahut sizi X ışınlarıyla mahvedeceğim... bu tarz ifadeler elbette eski dönem insanları için bir şey ifade etmiyor ama ateş gerçekten etkili bir korkutma aracı kabul etmek gerekirse

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, robertobaggio said:

Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. Nisa-116

Sana samimi olarak birkaç sorum olacak

- "Bir ara agnostik olmuştum" demiştin, neden agnostik olmuştun?

- Sonra neden yine müslüman oldun?

-Kuranı baştan sona okudun mu?

Cevaplarsan sevinirim :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, poiuz yazdı:

Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. Nisa-116

Sana samimi olarak birkaç sorum olacak

- "Bir ara agnostik olmuştum" demiştin, neden agnostik olmuştun?

- Sonra neden yine müslüman oldun?

-Kuranı baştan sona okudun mu?

Cevaplarsan sevinirim :)

kur'an'ı türkçe olarak en azından 20 kere okumuşumdur ve abartı olmamakla birlikte her konuyla alakalı en azından bir ayet ezberimde vardır agnostik olmuştum ama çok kısa bir süre aslına bakarsan ben en kötü deist olurum heralde :) çünkü ruh kavramına sonuna kadar inanıyorum arkadaşlarımdan olsun başka bilgili kişilerden dinlediklerimden olsun bu ruh konusunda ve diğer varlıklar(cin) konusunda bu konularda allame olmuş insanları dinlemişimdir... ayrıca irade denilen şeyin yani tercih edebiliyor olmamız tesadüflerle açıklanamaz bence sevgi-nefret-heyecan-korku bunlar maddeden bağımsız şeylerdir ve asla bunların bilmem kaç milyar yıl içinde kendiliğinden oluşacağına inanamam... bir ara islamdam koptum çünkü sizin gibi olmuştum çok ağırdı cehennem ateşi felan... sonra bu sorularıma cevaplar buldum ve yeniden ısındım iyi geceler bu arada nba izliyorsan maç var :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...