Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

8 hours ago, robertobaggio said:

KARDEŞİM NE ALAKASI VAR ONURLA BU ADAM. KENDİSİNİ ÖLÜMÜN ÖNÜNE ATMIŞ. TAİFTE TAŞLANMIŞ .HASIR ÜZERİNDE UYUMUŞ .HERKES TARAFINDAN MECZUP DAMGASI YEMİŞ .YAŞADIĞI YERDEN HİCRET ETMEK ZORUNDA KALMIŞ . DOĞRU DÜZGÜN MALI MÜLKÜ OLMAYAN BİRİ... HALA DAHA CİNSEL HAYATIYLA UĞRAŞIYORSUNUZ İNSANLARIN YA 53 YAŞINA KADAR TEK EŞLİ YAŞAMIŞ  ONDAN SONRA DA 9 YIL KADAR YAŞAMIŞ VE SADECE 1 ÇOCUĞU OLMUŞ SİZİN DEMENİZ BİYOLOJİYE AYKIRI O KADAR KADINLA BERABER OLMUŞ OLSAYDI DAHA FAZLA ÇOCUĞU OLMALIYDI LAFA GELSE LGBTLİLER FELAN KARIŞMAYIN İNSANLARIN ÖZEL HAYATI AMA PEYGAMBERE GELİNCE MAŞALLAH SAADETTİN TEKSOY KESİLDİNİZ HEPİNİZ UĞUR DÜNDAR OLDUNUZ BRAVO! HZ HATİCE ÖLDÜĞÜNDE 65 YAŞINDAYDI İNSANLAR 60 YAŞINDAN SONRA CİNSEL HAYAT MI YAŞIYORLAR ALLAH AŞKINA PEYGAMBER BAŞKA KADINLA NEDEN EVLENMEDİ HZ HATİCE YAŞLANINCA ? HZ HATİCE ONA MUHAMMED EVLEN DİYORDU AMA O EVLENMEDİ HZ HATİCE ÖLDÜKTEN SONRA YAS TUTTU HEMEN EVLENMEDİ... PEYGAMBERLER MUCİZE GÖSTERMİŞTİR MUCİZE GÖSTERİLDİKTEN SONRA İNANMAMIŞLARDIR İNSANLAR '' BU OLSA OLSA BİR BÜYÜ SİHİR'' DEMİŞLER... 

Senin gibi malları bu zırvalarla uyutuyorlar işte. Dediğim gibi sende biraz onur ve gurur olsa gidip bir arap bedevisinin uçkurunun hesabını vermek için kıçını yırtmazdın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Şimdi, sağduyu yazdı:

Senin gibi malları bu zırvalarla uyutuyorlar işte. Dediğim gibi sende biraz onur ve gurur olsa gidip bir arap bedevisinin uçkurunun hesabını vermek için kıçını yırtmazdın.

valla buraya üye olalı 2 hafta felan oluyor siz burada kaç senedir varsınız bilmiyorum ama onlarca insan kur'an'ı geçersiz kılmak için terliyor adeta sinirleri bozuluyor ee sen neden kıçını yırtıyorsun neden böyle bir site açıldı ? ateist forum diye site açılmış ve insanlar dinleri küçümsemek için insanlarla tartışmak için yazılar yazıyor ee siz de baya efor sarf ediyorsunuz :)

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, robertobaggio said:

valla buraya üye olalı 2 hafta felan oluyor siz burada kaç senedir varsınız bilmiyorum ama onlarca insan kur'an'ı geçersiz kılmak için terliyor adeta sinirleri bozuluyor ee sen neden kıçını yırtıyorsun neden böyle bir site açıldı ? ateist forum diye site açılmış ve insanlar dinleri küçümsemek için insanlarla tartışmak için yazılar yazıyor ee siz de baya efor sarf ediyorsunuz :)

Ben senin gibi 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisinin uçkurunu, yaptığı zalimlikleri, soygunları, ahlaksızlıkları savunmak için yırtınmıyorum.

Benim savunduğum gerçek, adalet, insanlık... arap palavraları değil.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben senin gibi 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisinin uçkurunu, yaptığı zalimlikleri, soygunları, ahlaksızlıkları savunmak için yırtınmıyorum.

Benim savunduğum gerçek, adalet, insanlık... arap palavraları değil.

insandan insana değişen bir şeydir bu beni bunun için suçlayacak mısın ? ben bu evrenin ve insanlığın kendi kendine oluşmadığına inanıyorum ve bunu yaratan tanrının bizimle iletişime geçmesi gerektiğini düşünüyorum hz muhammed son peygamberdir ondan önce arap olmayan Hz musa mısırda hz isa filistin çevresinde hz yunus musul'da (ninova) hz ibrahim şanlıurfa'da görev yapmıştır siz takılmışsınız hz muhammed diye gidiyorsunuz :) 

Sitelerde Paylaş

İslami bir düzen kurulsa,o düzende islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,fitne çıkarmak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak,islama,allaha karşı savaş açmak gibi nedenlerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya öldürülürler,ya asılırlar,ya sürülürler.Bu arada asılmak olarak çevrilen yusallebu birçok dile çarmıha gerilmek olarak çevrilmiştir.Bu yaptırımlar uygulanarak diğer kişilere de gözdağı,korku verilir,sakın bu işlere kalkışmayın denilerek.Dinden dönenlerin öldürülme nedeni de yine budur.Dinden dönenlerin çoğalarak islami düzeni yıkmasından korkulur.Dinden dönenler çoğalırsa,islami kurallar,yasaklar,yaptırımlar uygulanamaz duruma gelir ve islami düzen yıkılır.İnsan olmadan,islami bir düzen de olmaz,düzenleri kuranlar da,koruyanlar da insanlardır.İslami düzenin korunması ve varlığını sürdürmesi,müslüman sayısının azalıp azalmamasıyla doğrudan bağlantılıdır.

İşte böyle bir dine inanan,islam bağımlısı orta yolcu,tatlı su müslümanları gelip,burada islam güzellemesi yapıyorlar ve dinlerine saygı duyulmasını bekliyorlar.Dininizin saygı duyulacak bir içeriği yok.Tam tersine sabah akşam sövülecek,yerden yere vurulacak bir içeriği var.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Buzul yazdı:

İslami bir düzen kurulsa,o düzende islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,fitne çıkarmak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak,islama,allaha karşı savaş açmak gibi nedenlerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya öldürülürler,ya asılırlar,ya sürülürler.Bu arada asılmak olarak çevrilen yusallebu birçok dile çarmıha gerilmek olarak çevrilmiştir.Bu yaptırımlar uygulanarak diğer kişilere de gözdağı,korku verilir,sakın bu işlere kalkışmayın denilerek.Dinden dönenlerin öldürülme nedeni de yine budur.Dinden dönenlerin çoğalarak islami düzeni yıkmasından korkulur.Dinden dönenler çoğalırsa,islami kurallar,yasaklar,yaptırımlar uygulanamaz duruma gelir ve islami düzen yıkılır.İnsan olmadan,islami bir düzen de olmaz,düzenleri kuranlar da,koruyanlar da insanlardır.İslami düzenin korunması ve varlığını sürdürmesi,müslüman sayısının azalıp azalmamasıyla doğrudan bağlantılıdır.

İşte böyle bir dine inanan,islam bağımlısı orta yolcu,tatlı su müslümanları gelip,burada islam güzellemesi yapıyorlar ve dinlerine saygı duyulmasını bekliyorlar.Dininizin saygı duyulacak bir içeriği yok.Tam tersine sabah akşam sövülecek,yerden yere vurulacak bir içeriği var.

peki arkadaşım öyle olsun...

TEVBE suresi 4. ayet :Müşriklerden ahd aldığınız kimselerden, sonradan sizden bir şey eksiltmeyenler ve size karşı birisiyle (hiç kimseyle) yardımlaşmayanlar müstesna. O taktirde onlara, onların müddetine kadar ahdlerini tamamlayın. Muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.

TEVBE suresi 5. ayet : Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın). Gözetleme yerlerinin hepsine oturun (onları gözaltında tutun). Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve namaz kılar ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın. Muhakkak ki Allah; Gafur’dur, Rahîm’dir.

şimdi sizin gibiler ayetlerin altını üstünü okumuyor gidiyor cımbızlıyor tevbe suresi 5. ayeti okursunuz bir öncekini okumazsınız hatta devamını da okumazsınız...

TEVBE 6 :Ve eğer müşriklerden birisi senden yardım isterse, o taktirde, Allah’ın kelâmını işitinceye kadar onu himaye et. Sonra onu emin olduğu yere ulaştır. İşte bu, onların bilmeyen bir kavim olmalarından dolayıdır.

YARDIM İSTEYENE YARDIM EDİLİR 6. AYETTE GÖRDÜĞÜN GİBİ  ,ANTLAŞMAYI BOZMAYANA BİR ŞEY YAPILMAZ 4. AYETTE GÖRDÜĞÜN GİBİ

İNGİLİZCE'DE SEN BİR PARAGRAFTA BİR ŞEYDEN İLK DEFA BAHSEDERKEN İLK ÖNCE ÖNÜNE'' A/AN'' ARTİCLE'LARINDAN BİRİNİ KOYARSIN VE O ŞEYDEN İKİNCİ DEFA BAHSEDİNCE ''THE'' KULLANIRSIN MESELA TEVBE SURESİ 5. AYETTE DE ''O'' MÜŞRİKLER DİYE BİR ÖN EK VARDIR YANİ BÜTÜN MÜŞRİKLER İÇİN DEĞİLDİR BU ANTLAŞMAYI BOZUP DÜŞMANLIK EDEN MÜŞRİKLERDEN BAHSEDİLİR MAİDE SURESİNDE DE BÜTÜN HERKESTEN BAHSEDİLMEZ DÜŞMANLIK EDENLERDEN BAHSEDİLİR BU HEP BÖYLEDİR KEŞKE ANLAYABİLSENİZ...

Sitelerde Paylaş

Haram aylarını da yiyim,tevbeni de,ayet cımbızlıyorsunuz diyor hala beyinsiz.Saftirik islama göre yönetilen bir düzende bile yaşamıyorsun,üstelik islami bir düzeni kafanda bile kurmamışsın,islam bir yere egemen olursa,orada ne gibi değişimler olur,şu durumlarda ne yapılır gibi soruları kendine sormamışsın bile,her zaman ki yüzeyselliğinle islamı savunuyorsun,islam bağımlısı orta yolcu,sığ herif.İslama göre yönetilen bir düzende,yukarıda yazdıklarım aynen uygulanacak,islami düzeni korumak adına.İslami düzende,islamı eleştirmene,islam karşıtlığı yapıp,islam karşıtı düşüncelerini yaymana izin vermezler ve maide 33teki yaptırımları uygularlar bunu yapmaya kalkışanlara.Ben bunu diyorum,adam gitmiş tevbe diyor ya hala.

Maide 44te Allahın indirdiği ile hükmetmeyenlerde kafir,yazıyor.Bu totoşlar,islamı sözde savunuyorlar,ama uygulamaya,eyleme gelince ortada yoklar,işi uygulamaya,eyleme döken birilerini de görünce bunların islamla alakası yok,gerçek islam bu değil diyorlar.Neden çünkü kendileri için önemli olan islamın kafa yapan,uyuşturan yönü.Zaten gerçek islam bu değil sözü de,islamı kaybetme korkusu yaşayan,ama işi eyleme,uygulamaya dökmeyen,ne yardan,ne serden geçerimci,kutsal uyuşturucu bağımlısı beyinlerin ürünü değil mi.Arkadaşım basın gidin ya.Git islamla kafa bul,kutsal uyuşturucunla mutlu mutlu yaşa,ama buraya gelip,ne yardan ne serden geçerimci,orta yolcu beyninle,islamı övüp,durma.Bağımlısın,gerçekleri göremiyorsun,gerçekleri göremediğin içinde insanları sinir ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Haram aylarını da yiyim,tevbeni de,ayet cımbızlıyorsunuz diyor hala beyinsiz.Saftirik islama göre yönetilen bir düzende bile yaşamıyorsun,üstelik islami bir düzeni kafanda bile kurmamışsın,islam bir yere egemen olursa,orada ne gibi değişimler olur,şu durumlarda ne yapılır gibi soruları kendine sormamışsın bile,her zaman ki yüzeysel,sığlığınla islamı savunuyorsun.İslama göre yönetilen bir düzende,yukarıda yazdıklarım aynen uygulanacak,islami düzeni korumak adına.İslami düzende,islamı eleştirmene,islam karşıtlığı yapıp,islam karşıtı düşüncelerini yaymana izin vermezler ve maide 33teki yaptırımları uygularlar bunu yapmaya kalkışanlara.Ben bunu diyorum,adam gitmiş tevbe diyor ya hala.

EĞER öyle bir devlet kurulursa elbette kanunları çiğneyen, açıktan allaha küfreden allahın buyruklarına karşı çıkanlara farklı davranılacaktır bu konuda katılıyorum her ülke kendi kanunlarını korumak ister bize göre mülkün sahibi allahtır ve mülkünde istediği gibi tasarrufta bulunabilir yeryüzünü satın almadık... o devlette yaşamak istemeyenler yaşamaz ayrıca islami yaşam tarzını sevmeyenlerin o tarzda yaşayan insanların arasında ne işi var böyle bir paradoks mu olur :) 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, robertobaggio yazdı:

EĞER öyle bir devlet kurulursa elbette kanunları çiğneyen, açıktan allaha küfreden allahın buyruklarına karşı çıkanlara farklı davranılacaktır bu konuda katılıyorum her ülke kendi kanunlarını korumak ister bize göre mülkün sahibi allahtır ve mülkünde istediği gibi tasarrufta bulunabilir yeryüzünü satın almadık... o devlette yaşamak istemeyenler yaşamaz ayrıca islami yaşam tarzını sevmeyenlerin o tarzda yaşayan insanların arasında ne işi var böyle bir paradoks mu olur :) 

Eee be dingil,İslamı eleştirenler,İslam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,islami düzende maide 33de geçen yaptırımlara çarptırılacaklar elbette diyorsan,islami düzeni korumak adına.Arabın dinine ve kendine saygıyı niye bekliyorsun.Hadi bas git buradan.Adam islami bir düzen kurulsa,el ayak çapraz kesecek,çarmıha gerecek,asacak,kesecek,biçecek bir dine inanıyor.Sonra gelip,bana saygı duyun diyor.Bu ne pişkinliktir,bu ne yüzsüzlüktür,bu ne arsızlıktır.Arkadaş sizin nasıl bir beyniniz var.Kutsal uyuşturucu bağımlılığının yan etkisi mi bu acaba pişkinlik.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Buzul yazdı:

Eee be dingil,İslamı eleştirenler,İslam karşıtlığı yapanlar,islam karşıtı düşüncelerini yayanlar,islami düzende maide 33de geçen yaptırımlara çarptırılacaklar elbette diyorsan,islami düzeni korumak adına.Dinine ve kendine saygıyı niye bekliyorsun.Hadi bas git buradan.Adam islami bir düzen kurulsa,el ayak çapraz kesecek,çarmıha gerecek,asacak,kesecek,biçecek bir dine inanıyor.Sonra gelip,bana saygı duyun diyor.Bu ne pişkinliktir,bu ne yüzsüzlüktür,ne arsızlıktır.Arkadaş sizin nasıl bir beyniniz var yahu.Kutsal uyuşturucu bağımlılığının yan etkisi mi bu acaba pişkinlik.

sana bana saygı duy mu dedim ben sizin kibir delisi değilim bana saygı duymak zorunda felan değilsin sadece hakaret etme de burayı okuyan insanlar bizi çoluk çocuk sanmasınlar diye dedim... o zamanlar bir insanı sen nasıl öldüreceksin arkadaşım elektrikli sandalye mi yoksa giyotin felan mı ? elbette bu şekilde öldürülmek zorunda bir insan bugün amerika'da idam yok mu bazı eyaletlerde ? özge can'a tecavüz edip yakan için herkes asılsın demedi mi ? zina-içki-kumar bu tip çok büyük olmayan günahların zaten cezası ölüm felan değil ki devlete karşı gelenleri öldürüyorsun bu kadar o zaman Türkiye neden PKKlıları öldürüyor arkadaşım öldürmemeliler senin demene göre ? türkiye'nin de kendine göre bir devlet düzeni var işte lailklik milliyetçilik vs tek ana dil var ama biri buna karşı çıkarsa ona da anayasaya göre ceza veriliyor verilmiyor mu ? deniz gezmişler asılmadı mı bu ülkede ? her ülkenin kendi ideolojisi prensipleri vardır ve bu düzeni korumak için kolluk kuvvetlerini kullanır bu en doğal olanıdır sen anarşistsen ona bir şey diyemeyeceğim tabii ki...

bu arada maide suresini okuyorsan başını sonunu her yerini oku şu ayeti görmedin mi ?

Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun. Bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin diyor ama onlar da kalkıp size saldırırlarsa saldırın diyor şu anda zaten bu bütün dünyada uygulanan prensiplerdendir

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, robertobaggio yazdı:

sana bana saygı duy mu dedim ben sizin kibir delisi değilim bana saygı duymak zorunda felan değilsin sadece hakaret etme de burayı okuyan insanlar bizi çoluk çocuk sanmasınlar diye dedim... o zamanlar bir insanı sen nasıl öldüreceksin arkadaşım elektrikli sandalye mi yoksa giyotin felan mı ? elbette bu şekilde öldürülmek zorunda bir insan bugün amerika'da idam yok mu bazı eyaletlerde ? özge can'a tecavüz edip yakan için herkes asılsın demedi mi ? zina-içki-kumar bu tip çok büyük olmayan günahların zaten cezası ölüm felan değil ki devlete karşı gelenleri öldürüyorsun bu kadar o zaman Türkiye neden PKKlıları öldürüyor arkadaşım öldürmemeliler senin demene göre ? türkiye'nin de kendine göre bir devlet düzeni var işte lailklik milliyetçilik vs tek ana dil var ama biri buna karşı çıkarsa ona da anayasaya göre ceza veriliyor verilmiyor mu ? deniz gezmişler asılmadı mı bu ülkede ? her ülkenin kendi ideolojisi prensipleri vardır ve bu düzeni korumak için kolluk kuvvetlerini kullanır bu en doğal olanıdır sen anarşistsen ona bir şey diyemeyeceğim tabii ki...

He bunu kabul et,adi müslüman.İslami düzende,islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,islam karşıtı düşüncelerini yayanları,maide 33te geçen yaptırımlara çarptıracaksınız.Gerçek İslam bu işte,öyle sağınız oynamayacak,bunu kabul edeceksiniz,orta yolculuk,takiye yapmayacaksınız.Buraya gelip,bundan sonra Arabın dininin güzellemesini yapma sakın.Demek ki herkesin işid kafalı olmasını,en ufak islam eleştirisinde,el ayak kesmesini,çarmıha germesini,öldürmesini,kesip,biçmesini istiyorsun.Kutsallık maskesi altında,sonsuz bir güce dayandırılan bu vahşi uygulamalar içinde,destek bekliyorsun.Kutsallık zırhına bürünüp,sonsuz güce dayandırıldığı için arabın vahşi,kıyımcı,saçma dinini ve kitabının eleştirilmeyeceğini mi sandın.Senin dinin eleştirilmezliği nereden geliyor,kutsallık maskesini takıp,sonsuz güce dayandırıldığı için mi.Yok öyle bir dünya .Şimdi bas git buradan.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Buzul yazdı:

He bunu kabul et,adi müslüman.İslami düzende,islamı eleştirenleri,islam karşıtlığı yapanları,islam karşıtı düşüncelerini yayanları,maide 33te geçen yaptırımlara çarptıracaksınız.Gerçek İslam bu işte.Buraya gelip,bundan sonra Arabın dininin güzellemesini yapma.Demek ki herkesin işid kafalı olmasını,en ufak islam eleştirisinde,el ayak kesmesini,çarmıha germesini,öldürmesini,kesip,biçmesini istiyorsun.Kutsallık maskesi altında,sonsuz bir güce dayandırılan bu vahşi uygulamalar içinde,destek bekliyorsun.Şimdi bas git buradan.

yahu bir insanın islamı benimsemesine gerek yok sen osmanlı tarihine bir baksana gayrimüslimlerle müslümanlar bir arada 1950lerde istanbulda türklerin yarısı kadar da rum vardı balat fatih tarafında hep rumlar oturmuşlardır bak buzul arkadaşım maide 33'te islamı benimsemeyenler demiyor allah ve resulüne savaş açanlar diyor neden çarpıtıyorsun sen taksim meydanının ortasına gidip TÜRKİYE CUMHURİYETİNE küfür etsen atatürk'e küfür etsen ki türk ceza kanununda atatürk'e özel koruma kanunu vardır tek bir hakaret edersen ceza yersin...sen savaşmayıp cizye verip müslümanların arasında gayet güzel yaşarsın bunda anlaşılmayacak bir şey yok ki ben ABD'ye gidip trump'a saldırı düzenlemek için plan yapsam mesela beni yakalasalar ne yaparlar ? elbette içeri atarlar maide 33'e bakarsan en son sürme işlemi de var yani yapılan işin derecesine göre cezalar var...

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, robertobaggio yazdı:

yahu bir insanın islamı benimsemesine gerek yok sen osmanlı tarihine bir baksana gayrimüslimlerle müslümanlar bir arada 1950lerde istanbulda türklerin yarısı kadar da rum vardı balat fatih tarafında hep rumlar oturmuşlardır bak buzul arkadaşım maide 33'te islamı benimsemeyenler demiyor allah ve resulüne savaş açanlar diyor neden çarpıtıyorsun sen taksim meydanının ortasına gidip TÜRKİYE CUMHURİYETİNE küfür etsen atatürk'e küfür etsen ki türk ceza kanununda atatürk'e özel koruma kanunu vardır tek bir hakaret edersen ceza yersin...sen savaşmayıp cizye verip müslümanların arasında gayet güzel yaşarsın bunda anlaşılmayacak bir şey yok ki ben ABD'ye gidip trump'a saldırı düzenlemek için plan yapsam mesela beni yakalasalar ne yaparlar ? elbette içeri atarlar maide 33'e bakarsan en son sürme işlemi de var yani yapılan işin derecesine göre cezalar var...

Ben kutsalık maskesi altında,bir baskı,dayatma,korku,sindirme düzeni kuran, islami anlayışın yeryüzünden silinmesini istiyorum.Ben Arabın,arap yayılmacılığına,arapçılığa hizmet eden gerici,geriletici,araplaştırıcı,tek tipleştirici dininin yok olmasını istiyorum.İslama ve Kuran saygı duymuyorum.İslamı,Kuranı eleştiriyorum,eleştireceğim de.Seninle birlikte yaşamak isteyen kim işid kafalı müslüman.Dinin ortada,islamı eleştirenlere,islam karşıtlığı yapanlara,islam karşıtı düşüncelerini yayanlara yapılacaklar ortada,islami düzeni korumak adına,el ayak çapraz kesimi,çarmıha germek,asmak,kesmek,biçmek,sürmek.Kutsallık maskesi taktınız,sonsuz bir güce dayandırdınız diye,eleştirilmeyeceğinizi,herkesin arabın dinine,saçmalıklarla,zırvalarla,vahşiliklerle dolu kurana saygı duyacağını mı sandınız.Kimse dediğim gibi,islamı,kuranı eleştirmeyeceğiz,islam karşıtlığı yapmayacağız diye sözleşme imzalamadı.Kimse dünyaya geldiğinde,1400 yıl öncesi araplarının kurallarına,yasaklarına,anlayışına göre yönetilen bir düzen kuracağız diye bir söz de vermedi.Neymiş efendim,düzeni korumak adına,bunlar yapılabilirmiş.Faşist islami düzeni korumak adına bunları yapabilirsin tabi,dinine uygun olarak,ama biz faşist,gerici islami düzenlerin yok olmalarını ve islamın kutsallık maskesiyle birlikte yeryüzünden silinmesini istiyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Ben kutsalık maskesi altında,bir baskı,dayatma,korku,sindirme düzeni kuran, islami anlayışın yeryüzünden silinmesini istiyorum.Ben Arabın,arap yayılmacılığına,arapçılığa hizmet eden gerici,geriletici,araplaştırıcı,tek tipleştirici dininin yok olmasını istiyorum.İslama ve Kuran saygı duymuyorum.İslamı,Kuranı eleştiriyorum,eleştireceğim de.Seninle birlikte yaşamak isteyen kim işid kafalı müslüman.Dinin ortada,islamı eleştirenlere,islam karşıtlığı yapanlara,islam karşıtı düşüncelerini yayanlara yapılacaklar ortada,islami düzeni korumak adına,el ayak çapraz kesimi,çarmıha germek,asmak,kesmek,biçmek,sürmek.Kutsallık maskesi taktınız,sonsuz bir güce dayandırdınız diye,eleştirilmeyeceğinizi,herkesin arabın dinine saygı duyacağını mı sandınız.Neymiş efendim,düzeni korumak adına,bunlar yapılabilirmiş.Faşist islami düzeni korumak adına bunları yapabilirsin tabi,dinine uygun olarak,ama biz faşist,gerici islami düzenlerin yok olmalarını ve islamın yeryüzünden silinmesini istiyoruz zaten

HZ Musa arap mı ? Hz İsa arap mı ? Hz İbrahim arap mı ?  Buzul hiç objektif değilsin .Türkiye Cumhuriyeti de senin dediğin gibi oluyor Kürtler ayrılmalı herkese senelerdir ne mutlu türküm diyene diye söz söyletiyorlar okullarda herkes türkçe konuşmak zorunda senin demene göre bütün devletler yok olmalı İslam Devletinde yaşamak istiyorsan bir gayrimüslim olarak cizye verirsin olur biter ayrıca Balat'ta yaşamış bir Rumla konuş bakalım sana ne diyecek benim annem 1960'lı yıllarda Balat'ta yaşamış bir insan ordaki komşularını anlatır bilmeden etmeden tarihe bakmadan konuşuyorsun anca hiçbir tarihi gerçekliğin yok sen Mardin'de Kobani'de yaşayan Süryanileri bilir misin ? onlara tarihte bir şey yapılmış mı bir bak bakalım... Osmanlı döneminde güzel güzel yaşayan insanlar 1955 6 Eylül Olayları yüzünden https://tr.wikipedia.org/wiki/6-7_Eylül_Olayları  bu ülkeden gitmek zorunda kaldı Yahudi Rum diye bir şey kalmadı 1 milyona yakın rum İstanbul'u terk etmek zorunda kaldı peki islam devleti miydi 1955'te türkiye ?  ülkede o kozmopolit yapı tamamen kayboldu maalesef... Ruslar çerkesleri kovarken dini bir yapı mı vardı ? tarihe bak biraz Osmanlı dönemindeki gayrimüslimlerin yaşam tarzlarına bir bak 1900lerde Rumlar ticaretin sahibiydi bu ülkede...

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, robertobaggio yazdı:

HZ Musa arap mı ? Hz İsa arap mı ? Hz İbrahim arap mı ?  Buzul hiç objektif değilsin .Türkiye Cumhuriyeti de senin dediğin gibi oluyor Kürtler ayrılmalı herkese senelerdir ne mutlu türküm diyene diye söz söyletiyorlar okullarda herkes türkçe konuşmak zorunda senin demene göre bütün devletler yok olmalı İslam Devletinde yaşamak istiyorsan bir gayrimüslim olarak cizye verirsin olur biter ayrıca Balat'ta yaşamış bir Rumla konuş bakalım sana ne diyecek benim annem 1960'lı yıllarda Balat'ta yaşamış bir insan ordaki komşularını anlatır bilmeden etmeden tarihe bakmadan konuşuyorsun anca hiçbir tarihi gerçekliğin yok sen Mardin'de Kobani'de yaşayan Süryanileri bilir misin ? onlara tarihte bir şey yapılmış mı bir bak bakalım... Osmanlı döneminde güzel güzel yaşayan insanlar 1955 6 Eylül Olayları yüzünden https://tr.wikipedia.org/wiki/6-7_Eylül_Olayları  bu ülkeden gitmek zorunda kaldı Yahudi Rum diye bir şey kalmadı 1 milyona yakın rum İstanbul'u terk etmek zorunda kaldı peki islam devleti miydi 1955'te türkiye ?  ülkede o kozmopolit yapı tamamen kayboldu maalesef... Ruslar çerkesleri kovarken dini bir yapı mı vardı ? tarihe bak biraz Osmanlı dönemindeki gayrimüslimlerin yaşam tarzlarına bir bak 1900lerde Rumlar ticaretin sahibiydi bu ülkede...

Beyinsiz,sığ.İslam yayıldıktan sonra,birçok toplum özbenliğini yitirip,araplaşmıştır.Orta doğuya bak bir çeşitlilik görebiliyor musun,kuzey afrikada arap.Tam olarak araplaşmayanlarda arabın değerlerini,kültürünü benimsemişlerdir.Bak bugün Türkiyede her yere araplaştırma kurumu imam hatipler açılıyor.Yine bu ülkede,en çok kullanılan adlar arap adları.Değerler arabın,adlar arabın,kutsallar arabın,tapınmalar arabın,mekke arabın,hira,nur arabın,kabe arabın.Yüzyıllar boyunca kullanılan abece arap abecesi.Yine Osmanlıca denilen ucube dil arapça sözcükten geçilmiyor.Bir yere arabın dini islam egemen olmaya başlasın,orası arabistana dönüyor,döner,neden acaba.İslam arap yayılmacılığın,arap sömürgeciliğinin kutsallaştırılmış halidir.İslamı seçince,tüm değerlerin de araplarla bağlantılı olur, kaçınılmaz olarak.

Mala bak ben,İslamı,Kuranı eleştiriyorum,islamı eleştirirsem,islam devletinde başıma şunlar şunlar gelecek,adam cizye ver,yaşa diyor.Saf ben islamın yeryüzünden silinmesini istiyorum,o yüzden de,islamı eleştirip,islam karşıtlığı yapıyorum.Bu gelmiş diyor ki islami düzende cizye verip,kelle koltukta yaşayın,islamı eleştirmeyin,islam karşıtlığı yapmayın diyor.Bak hele bak.

İslam bir düşünce ırkçılığıdır.İslam aynı zamanda kutsallık maskesi takmış arapçılıktır.O yüzden bu faşist,kutsallık maskesi altında arapçılığa hizmet eden bu din yok olmalıdır.Rumların İstanbulu terketmesi,bu gerçeği değiştirmez.Rumların İstanbulu terketmesini göstererek,arabın dinini savunup,aklıyor,kafaya bak.Herkesi eleştir,ama kendi düşüncene gelince,kutsallık maskesini tak,kutsallığı kullan eleştirilemez ol,kutsallık maskesi altında arapçılığa hizmet et,düşünce ırkçılığı yap,oh ne güzel dünya.Kutsallık maskesi altında birçok yeri ele geçirirler,arabın kültürünü,değerlerini yayarlar,birçok toplumun özbenliğini yok ederek araplaştırırlar,yayılırlar,ganimet,cariye,köle elde ederler,eleştirip,fitne çıkarıyorsun diye el ayak,kafa keserler,asarlar,keserler,biçerler.Ama sonsuz bir güce dayandırmışlar yaptıklarını,kutsallık maskesini takmışlar ya hani,bu maske altında her şeyi yapabilirler.Kutsallık önemli tabi.Yayılacaksan,sömüreceksen,asimile edip,kendine benzeteceksen de,kutsallık maskeni takıp yap.Bu kutsallık maskesinin büyüsüne kapılıp,bu kutsallık maskesiyle kafa bulanlar,seni senden daha çok savunurlar.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Beyinsiz,sığ.İslam yayıldıktan sonra,birçok toplum özbenliğini yitirip,araplaşmıştır.Orta doğuya bak bir çeşitlilik görebiliyor musun,kuzey afrikada arap.Tam olarak araplaşmayanlarda arabın değerlerini,kültürünü benimsemişlerdir.Bak bugün Türkiyede her yere araplaştırma kurumu imam hatipler açılıyor.Yine bu ülkede,en çok kullanılan adlar arap adları.Değerler arabın,adlar arabın,kutsallar arabın,tapınmalar arabın,mekke arabın,hira,nur arabın.Yüzyıllar boyunca kullanılan abece arap abecesi.Yine Osmanlıca denilen ucube dil arapça sözcükten geçilmiyor.Bir yere arabın dini islam egemen olmaya başlasın,orası arabistana dönüyor,döner,neden acaba.İslam arap yayılmacılığın,arap sömürgeciliğinin kutsallaştırılmış halidir.

Mala bak ben,İslamı,Kuranı eleştiriyorum,islamı eleştirirsem,islam devletinde başıma şunlar şunlar gelecek,adam cizye ver,yaşa diyor.Saf ben islamın yeryüzünden silinmesini istiyorum,o yüzden de,islamı eleştirip,islam karşıtlığı yapıyorum.Bu gelmiş diyor ki islami düzende cizye verip,kelle koltukta yaşayın,islamı eleştirmeyin,islam karşıtlığı yapmayın diyor.Bak hele bak.

İslam bir düşünce ırkçılığıdır.İslam aynı zamanda kutsallık maskesi takmış arapçılıktır.O yüzden bu faşist,kutsallık maskesi altında arapçılığa hizmet eden bu din yok olmalıdır.Rumların İstanbulu terketmesi,bu gerçeği değiştirmez.Rumların İstanbulu terketmesini göstererek,arabın dinini savunup,aklıyor,kafaya bak.

burdan islamı bitiremezsin arkadaşım PEW anketine göre 2100'de 3.5 milyara yaklaşacak müslüman sayısı burdan bitmez daha da artacak sen ben göremeyeceğiz tabi ki sen diyorsun ki her yer arap kültürü vs zaten ırak mısır buralarda araplar yaşıyorlar orda tabi ki arap kültürü olacak arkadaşım bunda ne var İran'da hala pers kültürü vardır orta asya'da kültür devam ediyor Türkiye'nin neresi araplaşmış allah aşkına ya sen dışarı çıkmıyorsun galiba :) kumar-zina-içki gittikçe çoğalıyor her yerde iddaa bayiileri tekel bayiileri yok mu ? televizyon kanallarında her türlü yayın yapılıyor internette istediğin her şeyi yapabiliyorsun ne araplaşması kardeşim ya ...Çanakkale'de Kurtuluş S avaşında ölenler imanları için allah yolunda savaştı bir amaçları vardı bunları görmezden gelemezsin dedelerin allah allah sesleriyle düşmanın üstüne yürüdü bari onların hakkını yeme küfür etme sevmiyor olabilirsin bari hakaret etme dedelerinin kemikleri sızlamasın Fatih İstanbul'u fethederken surların önünde namaz kılındı bu ülkeyi imanlı müslüman insanlar kurdu bari onların mirası için biraz saygı biraz... 

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, robertobaggio yazdı:

burdan islamı bitiremezsin arkadaşım PEW anketine göre 2100'de 3.5 milyara yaklaşacak müslüman sayısı burdan bitmez daha da artacak sen ben göremeyeceğiz tabi ki sen diyorsun ki her yer arap kültürü vs zaten ırak mısır buralarda araplar yaşıyorlar orda tabi ki arap kültürü olacak arkadaşım bunda ne var İran'da hala pers kültürü vardır orta asya'da kültür devam ediyor Türkiye'nin neresi araplaşmış allah aşkına ya sen dışarı çıkmıyorsun galiba :) kumar-zina-içki gittikçe çoğalıyor her yerde iddaa bayiileri tekel bayiileri yok mu ? televizyon kanallarında her türlü yayın yapılıyor internette istediğin her şeyi yapabiliyorsun ne araplaşması kardeşim ya ...Çanakkale'de Kurtuluş S avaşında ölenler imanları için allah yolunda savaştı bir amaçları vardı bunları görmezden gelemezsin dedelerin allah allah sesleriyle düşmanın üstüne yürüdü bari onların hakkını yeme küfür etme sevmiyor olabilirsin bari hakaret etme dedelerinin kemikleri sızlamasın Fatih İstanbul'u fethederken surların önünde namaz kılındı bu ülkeyi imanlı müslüman insanlar kurdu bari onların mirası için biraz saygı biraz... 

Yüzsüz,pişkin arap,islam bir yere tam olarak egemen olsun,orada şeriat kuralları uygulanmaya başlansın,toplumsal yaşama islama göre yapılandırılsın,düzenlensin orası arabistana dönüşüyor.Bak burası endonezya.

LyWA4o.png

Geçmişte arabın dininin yayılmacılığı yüzünden araplaşan araplaşmış,özbenliğini yitirmiş zaten.Firavun zamanı mısırlıları arapmıydı.Adama ben diyorum,birçok toplum özbenliğini yitirip,araplaşmış.Adam araplaşmış hallerine bakıp diyor ki,herhalde orada arap kültürü yaşanacak diyor.Kafa gitmiş,adamlar özbenliğini yitirip,araplaşmışlar diyorum zaten,algı yolların tıkalı mı?

Türkiyenin neresi araplaşmış diyor.Türkiyede kullanılan en çok adlar arap adları.Tvlerde arapların yaşam öyküleri,savaşları anlatılıyor.Her yere araplaştırma kurumu imam hatipler açılıyor.Arap seviciler, ülkeye 3 milyonun üzerinde arap alıyor.Ne kadar değer verilen şey varsa araplarla bağlantılı.Çevrende Türklük adına bir şey varsa da Atatürkün sayesindedir.Ülke de tamamen,cübbeliler,sarıklılar,islamcılar egemen olsun bak ne oluyor ülke.Atatürk yüzyıllar boyunca süren kutsal arap yayılmacılığına dur demişte,arapçılığın etkisini biraz olsun kırabilmiş.

Atatürk şunu 

Bir müsellesin mesaha-i sathiyesi, kaidesinin irtifaına hâsıl-ı zarbinin nısfına müsavidir"

Şuna döndürmüştür,çabaları sayesinde

Üçgenin alanı taban uzunluğu ile yüksekliğinin çarpımının yarısına eşittir" 

Bu da Atatürkten gelsin sana embesil yüzsüz arap

Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların ve sâirenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanlarını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü, Muhammed'in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu Arap fikri, Ümmet kelimesi ile ifade olundu. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, robertobaggio said:

insandan insana değişen bir şeydir bu beni bunun için suçlayacak mısın ? ben bu evrenin ve insanlığın kendi kendine oluşmadığına inanıyorum ve bunu yaratan tanrının bizimle iletişime geçmesi gerektiğini düşünüyorum hz muhammed son peygamberdir ondan önce arap olmayan Hz musa mısırda hz isa filistin çevresinde hz yunus musul'da (ninova) hz ibrahim şanlıurfa'da görev yapmıştır siz takılmışsınız hz muhammed diye gidiyorsunuz :) 

Sen arapların palavralarına inanıyorsun, sadece bunun farkında değilsin. Musa, İsa ve İbrahim'e de araplar bu heriflere inan dediği için inanıyorsun.

Araplar sana şu taşı öp diyor, öpüyorsun, daha neyi anlatıyorsun?

Sen daha neye inandığının farkında bile değilsin.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Buzul yazdı:

Mal çocuğum,islam bir yere tam olarak egemen olsun,orada şeriat kuralları uygulanmaya başlasın,orası arabistana dönüşüyor.Bak burası endonezya.Geçmişte arabın dininin yayılmacılığı yüzünden araplaşan araplaşmış,özbenliğini yitirmiş zaten.Mal çocuğum firavun zamanı mısırlıları arapmıydı.Adama ben diyorum,birçok toplum özbenliğini yitirip,araplaşmış.Adam araplaşmış hallerine bakıp diyor ki,herhalde orada arap kültürü yaşanacak diyor.Kafa gitmiş,adamlar özbenliğini yitirip,araplaşmışlar diyorum zaten,algı yolların tıkalı mı?

Türkiyenin neresi araplaşmış diyor.Türkiyede kullanılan en çok adlar arap adları.Tvlerde arapların yaşam öyküleri,savaşları anlatılıyor.Her yere araplaştırma kurumu imam hatipler açılıyor.Arap seviciler, ülkeye 3 milyonun üzerinde arap alıyor.Ne kadar değer verilen şey varsa araplarla bağlantılı.Çevrende Türklük namına bir şey varsa da Atatürkün sayesindedir.Ülke de tamamen,cübbeliler,sarıklılar,islamcılar egemen olsun bak ne oluyor ülke.Atatürk yüzyıllar boyunca süren kutsal arap yayılmacılığına dur demişte,arapçılığın etkisini biraz olsun kırabilmiş.

Atatürk şunu 

Bir müsellesin mesaha-i sathiyesi, kaidesinin irtifaına hâsıl-ı zarbinin nısfına müsavidir"

Şuna döndürmüştür,çabaları sayesinde

Üçgenin alanı taban uzunluğu ile yüksekliğinin çarpımının yarısına eşittir" 

Bu da Atatürkten gelsin sana embesil yüzsüz arap

Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların ve sâirenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanlarını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü, Muhammed'in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu Arap fikri, Ümmet kelimesi ile ifade olundu. 

kbynNv.png

islam medeniyeti 9-13 yüzyıllar arasında kendi döneminin en yüksek mertebesine çıkmıştır o dönemde avrupa'da okutulan kitaplarda arap alimler vardır 

Ebu'l Kasım El-Zehravi

Battanî

İbn-i Heysem

El-Cezeri 

ibni haldun

ibni rüşd

kindi

gibi arap alimleri avrupa'da okutulmuştur İSLAM medeniyeti zamanının en ileri medeniyetidir o dönemde yaşasaydın müslüman mı olacaktın ?

Necip Mahfuz- abdussalem nobel kazanmıışlardır... Türkler  sanki çok ileri medeniyet araplar elbetteki zamanında bizden bilim olarak çok daha öndeydi hem şiir olarak hem edebiyat olarak onlar bizden iyidir Arapça ingilizceden sonra bugün dünyada en fazla kelimeye sahip dildir ayrıca bir diğer büyük özelliği baştan-ortadan-sondan ek alabilmesidir türkçe mesela sadece sondan ek alır ingilizce baştan ve sondan alır arapça dil olarak da türkçe'nin çok çok üstündedir bunu kabul etmen gerekir tarihe bakarsan filozof ve bilim adamı sayısı olarak da arapların bizden önde olduğunu görüyorsundur...

biraz tarih çok fazla bir şey değil :)

Sitelerde Paylaş

Arap ,gerçek yüzünü sonunda gösterdin sıkışınca,konuyu saptırıp,saçmalamışsın bir de üstüne.Hem işid kafalısın,hem de kutsallık maskesi altında arapçılık yapan bir yavşaksın.İşte adamın gerçek yüzünü böyle ortaya çıkarırlar.Ben her zaman diyorum bunlar,kutsallık maskesi altında arapçılık yapar,sonra bizim dinimizde ulusçuluk yasak derler,kutsallık maskesi takınca yaptığı arapçılığın görülmeyeceğini sanırlar,gücü,yönetimi ele geçirince de,arabın araplaştıran,gerici dinine karşı çıkanların da ellerin ayaklarını,kafalarını kesmeye başlarlar,linç ederler,acımasızca öldürürler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...