Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

Bir saat önce, Buzul yazdı:

Arap ,gerçek yüzünü sonunda gösterdin sıkışınca,konuyu saptırıp,saçmalamışsın bir de üstüne.Hem işid kafalısın,hem de kutsallık maskesi altında arapçılık yapan bir yavşaksın.İşte adamın gerçek yüzünü böyle ortaya çıkarırlar.Ben her zaman diyorum bunlar,kutsallık maskesi altında arapçılık yapar,sonra bizim dinimizde ulusçuluk yasak derler,kutsallık maskesi takınca yaptığı arapçılığın görülmeyeceğini sanırlar,gücü,yönetimi ele geçirince de,arabın araplaştıran,gerici dinine karşı çıkanların da ellerin ayaklarını,kafalarını kesmeye başlarlar,linç ederler,acımasızca öldürürler.

moruk kaç gündür burada bana hakaret eden sensin herkes görmüştür heralde kimin daha düzgün konuştuğunu ben sadece objektif bakıyorum arapların matematikte ileri olduğunu sen de biliyorsun ama ırkçılıktan söyleyemiyorsun :) ırkçılık çok büyük bir bela... Askeriyede türkler iyidir ,Basketbolda Ruslar ve Amerikalılar iyidir her alanda iyiler farklıdır bunları söylemekten çekinmek hastalıktır... biz her şeyde iyiyiz demek iyi bir tutum değil ... bu arada babam kürt annem ise türktür araplıkla hiçbir alakam yoktur Medeniyet beşiği istanbulda doğduğum için gurur duyarım ve şükrederim benim ırkçılık gibi bir hastalığım yok...

tarihinde robertobaggio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 dakika önce, robertobaggio yazdı:

moruk kaç gündür burada bana hakaret eden sensin herkes görmüştür heralde kimin daha düzgün konuştuğunu ben sadece objektif bakıyorum arapların matematikte ileri olduğunu sen de biliyorsun ama ırkçılıktan söyleyemiyorsun :) ırkçılık çok büyük bir bela... Askeriyede türkler iyidir ,Basketbolda Ruslar ve Amerikalılar iyidir her alanda iyiler farklıdır bunları söylemekten çekinmek hastalıktır... biz her şeyde iyiyiz demek iyi bir tutum değil 

Sen tarafsız felan bakamazsın,çünkü sen tarafsın ve islam bağımlısı bir malsın,inandığın dinde ortada ayrımcı,ayrıştırıcı,ötekileştiri,baskıcı,dayatmacı bir din.Ayrıca o kadar pişkinsin ki,ben islam araplaştırır yazıyorum,islam arap yayılmacılığının kutsallaştırılmış halidir diyorum, sen bana araplar matematikte iyi,şunu bunu yapmışlar,arapça daha zengin bir dil diyorsun.Ne alaka he,ne alaka.Hem bağımlısın,hem konuyu saptırıyorsun,olayı başka yere çekip,hem de pişkinsin,gelde sinir olma.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Sen tarafsız felan bakamazsın,çünkü sen tarafsın ve islam bağımlısı bir malsın,inandığın dinde ortada ayrımcı,ayrıştırıcı,ötekileştiri,baskıcı,dayatmacı bir din.Ayrıca o kadar pişkinsin ki,ben islam araplaştırır yazıyorum,islam arap yayılmacılığının kutsallaştırılmış halidir diyorum, sen bana araplar matematikte iyi,şunu bunu yapmışlar,arapça daha zengin bir dil diyorsun.Ne alaka he,ne alaka.Hem bağımlısın,hem konuyu saptırıyorsun,olayı başka yere çekip,hem de pişkinsin,gelde sinir olma.

iran bugün araplaştı mı ? aksine en büyük düşmanlar birbirlerine neredeyse onlar araplaşmak istemiyor türkiye desen artık araplıktan çok çok uzaklaştı... endonezyalılar araplaştı mı ? Orta Asya desen aynı kırgızistan,türkmenistan felan hayır neresi araplaşmış ben onu anlamadım ki :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

iran bugün araplaştı mı ? aksine en büyük düşmanlar birbirlerine neredeyse onlar araplaşmak istemiyor türkiye desen artık araplıktan çok çok uzaklaştı... endonezyalılar araplaştı mı ? Orta Asya desen aynı kırgızistan,türkmenistan felan hayır neresi araplaşmış ben onu anlamadım ki :)

Araplaşmanın eşiğinden dönmüş hallerine bakıp,araplaşmış mı diyor dingil ya hala.Geçmişte araplaşan araplaşmış,tam olarak araplaşmayanların da hali ortada işte.Arapların değerlerini,kültürünü,kutsallarını,tapınmalarını,adlarını,geçmişlerini,önderlerini benimsemişler.Ve dediğim gibi islam tam anlamıyla bir yere egemen olsun,o yer islami anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönetilsin,toplumsal yaşam islama göre düzenlenip,yapılandırılsın orası arabistana benziyor,endonezya örneğini o yüzden verdim.İslam arapçılığın,arap yayılmacılığının kutsallaştırılmış halidir.Ancak kutsal uyuşturucuya bağımlı olanlar bu gerçeği görmezden gelirler,bağımlı oldukları islamı kaybetmemek için.Şu bir gerçek ki,sen islama bağımlı olmuş,bir hastasın.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Buzul yazdı:

Araplaşmanın eşiğinden dönmüş hallerine bakıp,araplaşmış mı diyor dingil ya hala.Geçmişte araplaşan araplaşmış,tam olarak araplaşmayanların da hali ortada işte.Arapların değerlerini,kültürünü,kutsallarını,tapınmalarını,adlarını,geçmişlerini,önderlerini benimsemişler.Ve dediğim gibi islam tam anlamıyla bir yere egemen olsun,o yer islami anlayışa,kurallara,yasaklara göre yönetilsin,toplumsal yaşam islama göre düzenlenip,yapılandırılsın orası arabistana benziyor,endonezya örneğini o yüzden verdim.İslam arapçılığın,arap yayılmacılığının kutsallaştırılmış halidir.Ancak kutsal uyuşturucuya bağımlı olanlar bu gerçeği görmezden gelirler,bağımlı oldukları islamı kaybetmemek için.Şu bir gerçek ki,sen islama bağımlı olmuş,bir hastasın.

tamam arkadaşım ben hastayım... 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

sen felsefik olarak çok yanlış bakıyorsun sorunun bu zaten sen olayı çok yanlış anlamışsın sen insanların tesadüfi olarak oluştuğunu düşündüğünden dolayı böyle şeyler sana saçma geliyor ama yaratıldığını düşünen insan için din esas olacaktır o yüzden ırkçılık ortadan kalkacaktır olaya nasıl baktığınla ilgili tamamen

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, robertobaggio yazdı:

sen felsefik olarak çok yanlış bakıyorsun sorunun bu zaten sen olayı çok yanlış anlamışsın sen insanların tesadüfi olarak oluştuğunu düşündüğünden dolayı böyle şeyler sana saçma geliyor ama yaratıldığını düşünen insan için din esas olacaktır o yüzden ırkçılık ortadan kalkacaktır olaya nasıl baktığınla ilgili tamamen

Yok,islama bağımlı olmuş beynin,kutsallık maskesi altında arapçılık yapacaktır,ama arapçılık kutsallık maskesini takıp,islam adını aldığı,ulusçuluk yapmadığını sanacaktır.O yüzden islamcıların hepsi benim gözümde kutsallık maskesi altında sinsice arapçılık yapan kişilerdir.Ayrıca ikide bir tesadüfen oluşmuşsun diyorsun da,sen de şeytana uyup,yasak ağaçtaki meyveyi yedikleri için ,cennetten kovulan Adem ile adsız eşinden türemişsin,yaratılış masalına göre.Allahınız size şeytanla bir olup oyun oynamış,şeytanın cennete sızmasına göz yummuş.Şuna inanan adam gelip şuraya tesadüf demesin gülünç oluyor.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Yok,islama bağımlı olmuş beynin,kutsallık maskesi altında arapçılık yapacaktır,ama arapçılık kutsallık maskesini takıp,islam adını aldığı,ulusçuluk yapmadığını sanacaktır.O yüzden islamcıların hepsi benim gözümde kutsallık maskesi altında sinsice arapçılık yapan kişilerdir.Ayrıca ikide bir tesadüfen oluşmuşsun diyorsun da,sen de şeytana uyup,yasak ağaçtaki meyveyi yedikleri için ,cennetten kovulan Adem ile adsız eşinden türemişsiniz,yaratılış masalına göre.Allahınız size şeytanla bir olup oyun oynamış,şeytanın cennete sızmasına göz yummuş.Şuna inanan adam gelip şuraya tesadüf demesin gülünç oluyor.

BUNLAR SEMBOLİK ANLATIMLAR KARDEŞİM ŞEYTAN ORADA'' KİBRİ'' TEMSİL EDİYOR... ELMAYI KOPARMA İŞİ DE İNSANOĞLUNUN NE KADAR CAHİL VE YAPMA DENİLENİ YAPTIĞINDAN BAHSEDİLİYOR... bu arada cennet bildiğimiz cennet değildir yeryüzünde bir bahçedir cennet zaten kelime manası olarak bahçe demektir

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, robertobaggio yazdı:

BUNLAR SEMBOLİK ANLATIMLAR KARDEŞİM ŞEYTAN ORADA'' KİBRİ'' TEMSİL EDİYOR... ELMAYI KOPARMA İŞİ DE İNSANOĞLUNUN NE KADAR CAHİL VE YAPMA DENİLENİ YAPTIĞINDAN BAHSEDİLİYOR...

Kuranda simgesel anlatım olduğu nerede yazıyor,yazmıyor.Kuranda yasak ağaçtaki meyveyi yedikleri için,cennetten yeryüzüne sürüldükleri yazıyor.O yüzden,simgesel olduğu senin sanın.Yok hala simgesel diyorsan,Kuranın apaçık,anlaşılır olmadığını kabul ediyorsun demektir.Sizin açınızdan nereden baksan bir sıkıntı var.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Kuranda simgesel anlatım olduğu nerede yazıyor,yazmıyor.Kuranda yasak ağaçtaki meyveyi yedikleri için,cennetten yeryüzüne sürüldükleri yazıyor.O yüzden,simgesel olduğu senin sanın.Yok hala simgesel diyorsan,Kuranın apaçık,anlaşılır olmadığını kabul ediyorsun demektir.

ALİ İMRAN 7. AYET :

O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de MÜTEŞABİHTİR. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

MÜTEŞABİH KELİMESİ BENZETME GİBİ ANLAMLARA GELİR ZATEN EDEBİYATTAN DA BİLİRSİN TEŞBİH KELİMESİNİ GÖRDÜĞÜN GİBİ ÇOK BENZİYOR YÜKSEK İHTİMAL KELİME KÖKLERİ AYNIDIR...

Ancak allah bilir gerçek manasını yani bize sadece bir mana anlam veriyor örnekleme yapıyor...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

ALİ İMRAN 7. AYET :

O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de MÜTEŞABİHTİR. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

MÜTEŞABİH KELİMESİ BENZETME GİBİ ANLAMLARA GELİR ZATEN EDEBİYATTAN DA BİLİRSİN TEŞBİH KELİMESİNİ GÖRDÜĞÜN GİBİ ÇOK BENZİYOR YÜKSEK İHTİMAL KELİME KÖKLERİ AYNIDIR...

Ula onun gerçek anlamını Allah bilir ayetini atmışsın sonra o simgeseldir diyorsun.Ama yaratılış masalı da ortada,Adem ile adsız eşinin cennetten yeryüzüne sürüldüğü yazıyor.Bu ayetin,müteşabih olduğu sonucuna nereden ulaştın.Yaratış masalı,müteşabih mi yazıyor,Kuranda yok.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Ula onun gerçek anlamını Allah bilir ayetini atmışsın sonra o simgeseldir diyorsun.Ama yaratılış masalı da ortada,Adem ile adsız eşinin cennetten yeryüzüne sürüldüğü yazıyor.Bu ayetin,müteşabih olduğu sonucuna nereden ulaştın.Yaratış masalı,müteşabih mi yazıyor,Kuranda yok.

arkadaşım valla ne desem boş ama dediğim gibi gerçek manasını allah bilir bize ufak bir pasaj verip geçiyor şeytan kibri temsil ediyor yoksa şeytan bir günah mı işlemişti ? hayır sadece secde etmedi kibrinden ötürü adem olayına gelirsek adem de allahın yapma dediğini yapıyor ki bu bizi temsil ediyor allah ne derse desin birçoğumuz uymuyoruz

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, robertobaggio yazdı:

arkadaşım valla ne desem boş ama dediğim gibi gerçek manasını allah bilir bize ufak bir pasaj verip geçiyor şeytan kibri temsil ediyor yoksa şeytan bir günah mı işlemişti ? hayır sadece secde etmedi kibrinden ötürü adem olayına gelirsek adem de allahın yapma dediğini yapıyor ki bu bizi temsil ediyor allah ne derse desin birçoğumuz uymuyoruz

Bak gerçek anlamını Allah bilir diyip,sonra bu yaratılış masalı simgeseldir,şu şu anlama gelir diyip,sanıya uyuyorsun.Yine yaratılış masalının geçtiği ayetlerin de anlamının açık olmadığını söylüyorsun,daha doğrusu sanıyorsun.Çünkü Kuranda yaratılış masalının geçtiği ayetlerin anlamı açık değildir,bunların gerçek anlamını ancak ben bilirim de,yazmıyor.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Buzul yazdı:

Bak gerçek anlamını Allah bilir diyip,sonra bu yaratılış masalı simgeseldir,şu şu anlama gelir diyip,sanıya uyuyorsun.Yine yaratılış masalının geçtiği ayetlerin de anlamının açık olmadığını söylüyorsun,daha doğrusu sanıyorsun.Çünkü Kuranda yaratılış masalının geçtiği ayetlerin anlamı açık değildir,bunların gerçek anlamını ancak ben bilirim de,yazmıyor.

NASIL YAZMIYOR ALİ İMRAN 7. AYETİ TEKRAR OKUYALIM :.  Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. 

MUHKEM AYET DEMEK HÜKÜM BİLDİREN AYET DEMEKTİR YANİ MESELA : DOMUZ ETİ HARAMDIR. BİTTİ BU HÜKÜM BİLDİRMİŞTİR VE MUHKEMDİR AMA KISSALAR MUHKEM DEĞİLDİR ONLAR KISA PASAJLARDIR...

.zumer 27 : Elmalılı Hamdi Yazır: Yemin ederim ki bu Kur'anda insanlar için her türlüsünden temsil getirdik, gerek ki iyi düşünsünler

bunlar temsillerdir elbetteki böyle şeyler olmuştur ancak allah bize kısa kısa anlatıp geçiyor...

FİRAVUN - ZALİM DEVLET BAŞKANI

HAMAN- DEVLETİN ASKERİ KISMI

İSRAİLOĞULLARI-    NANKÖR HALK

HZ NUH İLE DALGA GEÇENLER     - BURADAKİLER SİZ OLUYORSUNUZ :)   

HZ YUSUF    -   NAMUSUNU KORUMAYA ÇALIŞAN İNSAN-HARAMDAN SAKINAN

HZ YUNUS   -ALLAHTAN UMUDUNU KESEN VE PES EDEN İNSAN(SONRADAN ALLAHI HATIRLAYAN)

HZ MERYEM  -NAMUSLU KADIN

HZ İBRAHİM-PUTLARI KIRAN İNSAN(HER TÜRLÜ PUT BU PUT İNSANIN NEFSİ DE OLABİLİR HER TÜRLÜ MADDİ ŞEY OLABİLİR)

HZ EYÜP  -  SABREDEN İNSAN

HZ SÜLEYMAN  - ÇOK GÜÇ VERİLMESİNE KARŞI ŞIMARMAYAN DEVLET BAŞKANI-ŞÜKREDEN İNSAN

İBLİS-KİBİR

HATTA BAK VAHYİN İLK ZAMANLAR VAHİY OLARAK YUNUS KISSASI GELİYOR ALLAH DEMEK İSTİYOR Kİ YUNUS BENDEN UMUDUNU KESTİ HÜZÜNLENDİ SEN HÜZÜNLENME ANLAMINDA BU KISSAYI İNDİRİYOR YANİ HEPSİ BİRER İNSAN HALİ 

Sitelerde Paylaş

Yok,bunun kafa gerçekten gitmiş,bağımlılık yüzünden algı yolları tıkanmış.Anlamı açık olmayan ayetler var diyor,bunların gerçek anlamını putum bilir diyor,ama sonra bu ayetler simgeseldir diyip,şu şu anlama da gelir diyor.Peki Kuranın neresinde yazıyor,şu şu ayetin anlamı kapalıdır diye yazmıyor.İşine gelmeyen ayete,müteşabihtir,anlamı kapalıdır diyip işin içinden çıkıyor.Ama sonra anlamı kapalı dediği ayetlere simgeseldir demekten,şu şu anlamlara geliyorlar,demekten de geri kalmıyor.:D

Dediğim gibi islam bağımlısı bir hastasın.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Buzul yazdı:

Yok,bunun kafa gerçekten gitmiş,bağımlılık yüzünden algı yolları tıkanmış.Anlamı açık olmayan ayetler var diyor,bunların gerçek anlamını putum bilir diyor,ama sonra bu ayetler simgeseldir diyip,şu şu anlama da gelir diyor.Peki Kuranın neresinde yazıyor,şu şu ayetin anlamı kapalıdır diye yazmıyor.İşine gelmeyen ayete,müteşabihtir,anlamı kapalıdır diyip işin içinden çıkıyor.Ama sonra anlamı kapalı dediği ayetlere simgeseldir demekten,şu şu anlamlara geliyorlar,demekten de geri kalmıyor.:D

Dediğim gibi islam bağımlısı bir hastasın.

kardeşim bunu ben uydurmuyorum ki bizzat kur'an kendi söylüyor bir kısmı müteşabihtir diyor bir kısmı da muhkemdir diyor ben demiyorum... muhkem hüküm bildiren demektir... allah müteşabih ayetlerin gerçek manasını ben bilirim diyor :) bunu da ben söylemiyorum yine kur'an kendi söylüyor kendi kendimi zorlamıyorum ki kur'an'dan konuşuyorum ben...

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, robertobaggio yazdı:

kardeşim bunu ben uydurmuyorum ki bizzat kur'an kendi söylüyor bir kısmı müteşabihtir diyor bir kısmı da muhkemdir diyor ben demiyorum... muhkem hüküm bildiren demektir... allah müteşabih ayetlerin gerçek manasını ben bilirim diyor :) bunu da ben söylemiyorum yine kur'an kendi söylüyor kendi kendimi zorlamıyorum ki kur'an'dan konuşuyorum ben...

Şu şu müteşabihtir yazmıyor.

O yüzden sen onların müteşabih olduğunu bilemezsin,ancak sanırsın.

Sonra onları ancak putum bilir,diyorsun.

Tamam,iyi,güzel sonra da bunlar simgeseldir,metafordur,şu,şu anlama geliyorlar,diyorsun.

Gerçek anlamını putum bilir demiştin,simgesel olduğunu,şunun bununda o anlama geldiği sanıyorsun aslında yani.

Eee sanıyorsan,sanıya uyuyorsan,sanılarını burada ne diye anlatıyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Şu şu müteşabihtir yazmıyor.

O yüzden sen onların müteşabih olduğunu bilemezsin,ancak sanırsın.

Sonra onları ancak putum bilir,diyorsun.

Tamam,iyi,güzel sonra da bunlar simgeseldir,metafordur,şu,şu anlama geliyorlar.

Gerçek anlamını putum bilir demiştin,simgesel olduğunu,şunun bununda o anlama geldiği sanıyorsun aslında yani.

Eee sanıyorsan,sanıya uyuyorsan,sanılarını burada ne diye anlatıyorsun.

https://www.ihsaneliacik.com/2012/01/17/kurana-bir-de-bu-gozle-bakin-imgeler-simgeler-semboller/   son olarak bir bilenin fikirlerini okursun diye bırakıyorum iyi akşamlar...

Sitelerde Paylaş

Müslümlerin kıvırtmayacağı bir mevzu olamaz. Her konuda kıvırtırlar. Kıvırtmak bunlar için bir zorunluluk. Bu kadar saçma sapan hurafe inançları savunmanın başka bir yolu yoktur çünkü. Kıvırtmadan iki şey kesinlikle olunmaz: Biri dansöz, biri Müslüm.

Tevbe dedikleri insanlığın yüz karası inanç ayrımcılığına dayalı cinayet manifestosunda, vahşi çöl yağmacıları apaçık söylemişler:

Anlaşma yapılan müşriklerin öldürülmeleri ve sürülmeleri için, anlaşmaları bitene kadar, anlaşmaları olmayanların haram aylar çıkana kadar beklenecek. Sonuçta müşrik kalmakta direnen herkes öldürülecek. Ha üç ay sonra, ha bir yıl sonra. Kimseye müşrik kalma hakkı yok!

Ha, akrabasıdır, iyiliğini görmüştür, öldürmeye kıyamıyordur. Ona verilen seçenek, sürgün. Güvende olacağı yere ulaştırmak demek, onu tanımayan Müslümlerin onu öldürmeyeceği, Müslümlerden uzak bir yere sürgün edilmesi. Bunu iyilikmiş gibi yutturmayı anca Müslümler, yani kendilerini kurnaz zanneden salaklar, diğer salaklara yutturabilirler. Biz bunun sürgün demek olduğunu leb demeden leblebiyi anlar gibi şıp diye anlarız. Çünkü bizim kafamız çalışıyor, Müslümler gibi kafamız örümceklenmiş değil.

Tevbe adı verilmiş insanlık dışı inanç ayrımına dayalı katliam ültimatomunda yazan, açık, net, kesin, budur.  

Sitelerde Paylaş

Müslümlerin bir diğer safsatası, bizim islamdan nefret ettiğimiz için kin tatmin etmeye çalıştığımız...

İslam bize sürekli nefret kusarsa, bizim de buna karşılık vermekten başka ne gibi bir çaremiz kalabilir? Böyle bir çare varsa, söyleyin de cahil kalmayalım Müslümler!!! İslam bizden öldüresiye, öldürmekle de kinini tatmin edemeyip cehennemde ebedi yakasıya nefret ediyor. Hâla kini tatmin olmuyor, yandığımızda derilerimizi yenileyip yenileyip tekrar yakıyor! Bizden bu kadar nefret edenlere nasıl aşık olacağız, bunun yolunu biliyor da söylemiyorsanız çok ayıp ediyorsunuz! :lol:

Kutsal saydıkları kitabında bize sürekli eşşekler, hayvandan da aşağılar, daha uzatmaya gerek yok, bini bir para hakaretler yağdıran bir din için bizim "aman da ne ciciiii, ne sevimliii, aman da nasıl tatlıymış bu böyleeee" dememizin bir yolu varsa da onu da söylemiyorsanız, çok çok fazla ayıp ediyorsunuz yani! Böyle bir sır saklanır mı yahu! Böyle bir bilgiyi bilip de saklamak çok aşırı ayıp yani, ne kadar bencil, ahlaksız şeylersiniz siz yahu! İnsan bunu hiç saklar mı!

Ha, pardon, pardon... Bir an sizin biz alevler içinde acıdan kıvranırken şarap içip zevk ederek bize olan nefretinizi tatmin edeceğinize inandığınızı gözardı etmişim. Tabii ya... Buna inanandan başka ne ahlaksızlık, sahtekarlık, yalancılık beklenmez ki... Pardon... :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...