Jump to content

Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

Recommended Posts

On 21.04.2017 at 17:12, Sundance said:

Hüre karşılık hür, köleye karşı köle, dişiye karşı dişi.

İslam'ın köleliği onayladığını göstermesi bir yana.. 

İslam'a göre köle ve kadın öldüren bir erkeği aynı kısasa sokamazsınız.

Demiştim ki sundance osurma yeter.

yaptığın bu çıkarımın batıl olduğunu sana (Abd'e Abd) maddesinden ispat etmiştim

şimdi de başka yerden ispat edicem

Cenabı hak Zamanı cahiliyetteki kan döğüşlerinin ıslahı için

buyuruyor ki :  Ey iman edenler  nefsi emmarenizden dolayı bazen aranızda vaki olan Maktuller hakkında kısas üzerinize farz kılındı

İman edenler içinde kim birini öldürdüyüse onu üzerine kısas farz kılındı 

hür hür ile

Abd abd ile

Dişi dişi ile

Kısas olunur

Yoksa  kıçınızdan analdığınız gibi Hür köle ile

köle hür ile kısas olmaz der noktalar

Bütün arabistanda bu ayeti çok güzel anlamış  "bir adam köle yada dişiyi öldürse kısas olmaz" dememiştir diyememiştir demiş olsaydılar ona osurulardır çünkü 

ayet gayet açıktır

11 hours ago, Sundance said:

Allah insanların sınıfına göre diyet belirliyor.

Şimdi söyle bakalım günümüzde insanlar hangi sınıflara ayrılıyor?

Sundance kaç kez oldu bilmiyorum

bu 4 yada 5.ci oldu..

yeter çok osurdun :Dassasas

sana Kaç kez İspat ettim dedim ki

Kelime-i tevhid'de de "abde- hu reslehu" denir "abd" kelimesi  "köle sınıfı" demek değildir

Bunu anlayın osurmayın lütfen diye

anlamadınız

bak canım abd kelimesi "kul" demektir

Kuranda rikab kelimesi "esir köle sınıfı" demektir

Ayet "abd "kelimesi ile geldiği için. Burada "kölelerden" zerre  bahsedilmez

Onun için Maliki ve Şafi "köle öldüren hüre" ceza vermemişdir.

Çünkü bakara 178 ayetde "Köle sınıfı" ifadesi geçmez  Allahu akbar tabarakl bakbar kamoon

"Ey iman edenler öldürülmüş kimseler hakkında kısas üzerinize farz kılındı

Öldüren Hür, hür ile  

Köle köle ile dişi dişi ile kısas olunur nokta

Allah göre sınıf farkı şu şekildedir

Allah'a göre Hür: nefsini ruhunun esaretinden kurtaran kimseye denir.

Allaha göre Abd: suphanellezi esra bi abdihi deki abddir.

Kadının ayrıca indi ilahide bir yeri daha vardır onun için ayettde  "dişiye dişi" diye ayrılmıştır nokta

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, democrossian said:

Hüre karşı hür kısas edeceksiniz, Yani sınıflar arası kısas yoktur anlamındadır.

Yalan söyleme!

Ayet seni yalanlıyor!

"Ey İman edenler Öldürülmüş kimseler hakkında Kısas ÜZERİNİZE FARZ kılındı.

Hür hür ile, köle köle ile dişi dişi ile Kısas olunur (hür köle ile, köle hür ile değil) (Bakara 178)

Ayet her bir müslümana hitap ediyor.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Ey İman edenler ! Birini haksız öldürürseniz,

Teslim olun, kısas üzerinize farzdır"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! deniyor

Hür hür ile

köle köle ile kısas olunur

Köle hür ile değil

Artık istediğiniz kadar gaz çıkarın

bu millet sizi koklamaz :Dasasaas

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümlerden arka arkaya itiraflar... :D Yeni itiraf şu şekilde: "Bu halkın en az yarısı aynı böyle bizim gibi maldır, cahildir, anlamazdır, dogmatiktir. O yüzden akıntıya boşa kürek çekmeyin. Bu kadar büyük bir sürüyü çeviremezsiniz. Tamam söyledikleriniz sapına kadar gerçek ama sizi kim dinleyecek... Boşa yoruluyorsunuz."

Sitelerde Paylaş

Arapça metin: el hurru bil hurri vel abdu bil abdi vel unsâ bil unsâ

Diyanet isleri: Hüre karşı HÜR, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir.

Hüre karsi HÜR...  

Altini çizdigim hür katledilen hürdür, büyük harflerle yazdigim hür ise iDAM EDiLEN hür.

Peki kâtil kim?   

köleye karsi KÖLE...

Altini çizdigim köle katledilen köledir, büyük harflerle yazdigim köle ise iDAM EDiLEN köle.

Peki kâtil kim?

kadina karsi KADIN...

Altini çizdigim kadin katledilen kadindir, büyük harflerle yazdigim kadin ise iDAM EDiLEN kadin.

Kâtil kim?

Düsünmek zorunda biraktim sizi,

rahatiniz kaçti mi 

RAHATI KAÇAN AGAÇ misali?

Tanidigim bir agaç var

Etlik Baglarina yakin

Saadetin adini bile duymamis

Tanrinin isine bakin.

Geceyi gündüzü biliyor

Dört mevsimi, rüzgari, kari

Ay isigina bayiliyor

Ama kötülemiyor karanligi.

Ona bir kitap verecegim

Rahatini kaçirmak için

Hele bi baslasin düsünmeye

Siz agaci o zaman görün!

Melih Cecvdet Anday

(Alttan ikinci dizeyi degistirdim. HA)

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Hasan Akçay said:

Arapça metin: el hurru bil hurri vel abdu bil abdi vel unsâ bil unsâ

Diyanet isleri: Hüre karşı HÜR, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir.

Hüre karsi HÜR...  

altini çizdigim hür katledilen hürdür, büyük harflerle yazdigim hür ise iDAM EDiLEN hür.

Peki kâtil kim?   

köleye karsi KÖLE...

Altini çizdigim köle katledilen köledir, büyük harflerle yazdigim köle ise iDAM EDiLEN köle.

Peki kâtil kim?

kadina karsi KADIN...

Altini çizdfigim kadin katledilen kadindir, büyük harflerlşe yazdigim kadin ise iDAM EDiLEN kadin.

Kâtil kim?

Düsünmek zorunda biraktim sizi.

rahatiniz kaçti mi 

Melih Cevdet'in agaci gibi

"Ey İman edenler Öldürülmüş kimseler hakkında Kısas ÜZERİNİZE FARZ kılındı.

Ayçaycım! 

İman edenler içinde

Kısas Öldürülmüşün üzerine farz kılnamayacağına göre

öldürenin üzerine farz kılınmış demektir

İman edenler Bunu kabul etmelisinz teslim olmalısınız diyor

Birinci Hür Katildir

İkinci Hürde katildir

Hür hür ile, köle köle ile dişi dişi ile Kısas olunur (zamanı cahiliyette olduğu gibi hür köle ile, köle hür ile değil) diyor Cenabı Hak

NOKTA

Sitelerde Paylaş

Agatha Christie'liğe özendi garibim! :lol: Hayır böyle salak bir sorunun nesi bizi düşünmek zorunda bırakacak yahu? Ömrümde bu kadar aptalca ve saçma bir soru duymadım desem abartı olmaz. Bu ne yahu? Bu da tırlattı kafayı! :lol:

Bunların hepsi balataları sıyıracak derken yanılmamışım. Bu da gitti... Allahı rahmet eylesin... Taksiratını afftesin aklı başında olduğu günlerle yargılasın amin... :D

Yani kafa gidenle ölenin sınavı biter inancı doğrultusunda konuştum, yanlış anlaşılmaya. Fiziksel ölümü daha gerçekleşmedi! :D

Sitelerde Paylaş

Ayrıca dmemedim mi itiraflar arka arkaya patlıyor diye? İşte ötekinin telaşla üstünü örtmeye çabaladığı itiraf:

El hür harfi tarifle belirli maktüldür. Öbür, yani ona karşılık kısas edilecek olan el hür de harfi tarifle belirli katildir. Eee artık ölen öldüğüne göre idam edilecek tek kişi kalıyor geriye... :lol:

Bal gibi, buz gibi, taze taze dumanı üzerinde itiraf... :D

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, democrossian said:

Ayrıca dmemedim mi itiraflar arka arkaya patlıyor diye? İşte ötekinin telaşla üstünü örtmeye çabaladığı itiraf:

El hür harfi tarifle belirli maktüldür. Öbür, yani ona karşılık kısas edilecek olan el hür de harfi tarifle belirli katildir. Eee artık ölen öldüğüne göre idam edilecek tek kişi kalıyor geriye... :lol:

Bal gibi, buz gibi, taze taze dumanı üzerinde itiraf... :D

Aa ha ha ha ha nasılda dönüyor dansöz gibi

Harif tarif. herhangi bir hür değil  demek içindir

har fi tarif öldüren katil hürden bahseder

öldürülmüşten değil

Hür olsun köle olsun dişi olsun Ey iman edenler! Öldürülmüş kimseler hakkında kısas ÜZERİNİZE farz kılındı

Farz kılınan kişiler harfi tarif ile beyan edilen hür köle dişi kişilerdir Maktuller değil A ah aha hahahah

hür hür ile

köle köle ile

dişi dişi ile kısas olunur

demiş zamanı cahiliyete ki hüre karşı köle prensebini kaldırmıştır

bu ayetin iniş sebebi budur A canım hahaha haha

harfi tarif ile beyan edilen kişilerin maktuller olduğunu sanıyor

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Dindarr said:

Birinci Hür Katildir

İkinci Hürde katildir

Diyanetin çevirisinde bu sizin söylediginiz söylenmiyor.

Diyanetin çevirisinde Hüre karsi HÜR denerek dile getirilen şudur:

Hür biri katledildiginde ona karsi hür biri KISAS edilir yani iDAM edilir,

peki katledilen hürün kâtili kim? 

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Hasan Akçay said:

Diyanetin çevirisinde bu sizin söylediginiz söylenmiyor.

Diyanetin çevirisinde Hüre karsi HÜR denerek dile getirilen şudur:

Hür biri katledildiginde ona karsi hür biri KISAS edilir yani iDAM edilir,

peki katledilen hürün kâtili kim? 

Bu ayetin iniş sebebi,

zamanı cahiliyetteki hüre karşı kölen kısası idi

Bu ayet indi bunu ortadan kaldırdı ama diyanetin cevirisni göre ayet bunu kaldırmıyor demek ki diyanet mason

ey iman edeler sizin üzerinize farz kılındı diyerek aleyküm diyerek bütün müslümanlar üzerine farz kılınmış

yani İman eden hür köle dişilere hitap etmiş üzerinize farzdır Eğer iman ediyorsanız teslim olun demiştir sayın akçay

eğer imanın varsa gider teslim olursun

hür hür ile kısas olunur kaçma demiştir. senin yerine köle kısas olmaz demiştir.

Kuran ayeti okuyana hitap etmiştir 

Ey iman edenler kısas üzerinize farzdır kaçmayın Allaha imanınız varsa

bu ayetle zamanı cahiliyetteki kavimlerin birbirlerine şeref bakımında çıkan büstünliklerini bizim kölemize karşı sizin hürünüz kuralını kaldırmıştır

öyle değil mi Eee diyanet cevirine göre ortadan kaldırmıyor 

suç dinde değildir. diyanet masondur

Sitelerde Paylaş

Müslümlerin hiç bu kadar direttiği bir mevzu gördünüz mü? :D Ben pek hatırlamıyorum. Eskiden, o Müslümlerin çok iddialı ve devrim yapıyoruz :D havasında estirdikleri zamanlar hariç tabii! O zaman önlerine zor geçiliyordu, o bitti şimdi.

Şimdi hırsızlıkları, yolsuzlukları, kendi deyimleriyle "kumpas"ları ortaya çıktı, yüzsüzlükleri bitmez bunların ama hızları kesildi.

O zamanlar hariç, bunların bu kadar keçi kadar direttiklerini, dön baba dönelim oynamaya başlayıp aynı zırvaları elli kere çürüttüğümüz halde yeniden ısıtıp ısıtıp ortaya sürdükleri görülmemişti! :D

Fena sıkıştılar! :lol: Söylediğim gibi, bir tek çıkar yolları var: Bu eklemeyi Kurana Emeviler eklemiş demek! Bundan başka iğne ucu kadar çıkış noktaları yok! Ben bu konuyu çok attım ortaya ama Müslümler hortlak görmüş gibi kaçıyordu. Çünkü başa çıkılması olanaksız bir mevzu. Apaçık hür köle dişi ayrımı yapılan ilkel vahşi bir hukuk önerisi yani, kepazelik, rezalet, skandal!

Hiç biri yanıta cesaret edemiyordu. Çok az bir iki tane münferit yeltenen oldu, beş altı umutsuz denemeden arkasına bakmadan kaçtı.

İlk kez deli ve cahil cesaretiyle bu kadar apaçık net bir mevzuda dansöz gibi oynama kepazeliğine katlanan bir kaç Müslüm görüyorum! Bunlar kafayı kesin sıyırdı, ne balata kaldı ne disk ne kampana... Hepsinden dumanlar çıkıyor! :lol:

Sitelerde Paylaş

Müslüm olmak zor zanaat... Biz de geçtik o yollardan. Ben "norminal Müslüm" lerden sıtkım sıyrılıp dinden çıkacakken, "sadece Kuran" cı bir arkadaş duruma müdahale etti. "Ben sana açıklarım bu ayeti" dedi. Çok merak ettim, bu kadar kepaze bir ayeti neyle nasıl açıklayacaktı? E açıkla hadi bakalım dedim. "Böyle ayak üstü olmaz, akşam toplantımız var, gel orda daha iyi bilen abilere sorarız" dedi. Lan dedim yine mi abiler! Sıtkım sıyrıldı lan bu abilerden zaten benim!

Abiler deyince cinlerim tepeme çıkıyor ama merak ettim lan bunlar bu kepazeliği nasıl açıklayabilir dedim. Gittim. Adam mushafı yere koymuş, lazım oldukça eline alıp geri yere ayağının dibine koyuyor, abi bu... Lan iyi bir abiymiş bu, mushafı yere ayağının dibine koymak ha! bak sen! Hiç böyle abi görmemiştim. Hayır adamlar ayağa kalkıyorlar, Mushaf yerde kalıyor, ayak altında! Enteresan! Neyse...

Arkadaş beni tanıttı, bir sorum olduğunu, onun için toplantıya katıldığımı belirtti. Abi sorumu sormamı istedi. Sordum. İşte malum köleye köle dişiye dişi... Bu nasıl oluyor dedim.

Adam sancısı tutmuş gibi gerildi. Acı dolu bir yüzle: "İşte kardeşim, Emevilerin Kuran'ımızı değiştirdiklerinin en büyük kanıtı bu eklemedir" dedi. Köle düzenlerini devam ettirmek için bu eklemeyi yapmışlardır."

Afalladım yani, hiç daha önce bu standartta Müslüm görmemiştim. Bu çok farklı bir müslümdü! Kuranın değiştirildiğini söyleyen bir Müslüm! Şaşılacak şey! Bunlara biraz takıldım. Benim dinden çıkmamı bir süre geciktirdi bunlar. Toplantılar aynı minvalde gidiyordu, Mushaflar ayak altında, aptes namaz filan kesinlikle öyle şeyler yok... Lan ne iyi müslümlük bu be dedim!

Çok enteresandı, ama kesmedi tabii beni. Ben yine de islamdan istifa edip onları da bıraktım. Beni boşuna bir süre daha oyaladılar. Fakat aklımda kalan bunlardan, keskin bir Emevi düşmanlığı. Emevilerden yani böyle var ya, nefret ediyorlardı. Biraz Şii bir hava sezinledim ben bunlardan. Emevilerden çok aşırı nefret ediyorlardı, yılanın başı islama yılan gibi sızan alçak sahtekar münafık Ebu Süfyan ve oğlu Muaviye diyorlardı. Bunlar islama sızmasa islam put dini, müşrik dini olmayacak, saflığını koruyacaktı diyorlardı. Bu münafıkların sızmasını şeytanın yaratılması gibi bir imtihan görüyorlardı.   

Fikirleri ilginçti, bana da biraz etki etti, ben de bir süre Emei deyince böyle kırmızı gözlü boynuzlu kuyruklu şeytanlar görür gibi oluyordum. Sonra bu islam saçmalıklarından kökten kurtuldum.

Sitelerde Paylaş

Yani sonuç olarak hayatımın beş senesini yedi bu islam denen illet. Her şey lise son sınıfta Müslümlerin biz seni okutur, kalacak yer ayarlarız demeleriyle başladı. Okumak için bunlara yamuldum. Okumamı onlara borçluyum evet. Onlar olmasa okuyamazdım. Biraz bu yüzden minnet duydum. Çok paraları vardı, ellerini attı mı cebine abiler, bir tomar para çıkarır ve cömertçe verirlerdi. Beni adam ettiler, onlar sayesinde okudum, hem de rahat okudum minnetiyle bir süre Müslüman takılma durumum oldu. Daha okul bitmeden bunlara ters çıkmaya başlamıştım. O minnet duygusunu aşmam zamana maloldu, hemen aşamadım. Ama okul biter bitmez vınnn... Arkama bile bakmadım. Tam islamdan çıkacağım... İşte bu "yalnızca kuran" cılar beni bir yıl daha oyaladı.

Sitelerde Paylaş

Ateist bi kardesimizin öne sürdügüne göre 2:178 hür bir kâtilin bir köleyi öldürmesini yasaklamiyormus. Tabii bu iddia ancak hüre karsi HÜR kisas edilir diyen çarpik çeviriler SORGUSUZ SUALSiZ dogru sayilirsa öne sürülebilir.

AKLIN degerini bilenlerin onun için sormalari gerekir:

Katledilen bir hüre karsilik baska bir HÜR idam edilecekse o hürün bir de kâtilinin olmasi gerekir, kimdir o kâtil? Bir hür mü? Iyi ama çeviri hüre karsi HÜR kisas edilir oldugunda ayette kâtil bir hür mü kalir ki hür bir kâtilin bir köleyi (ya da bir hürü ya da bir tutsagi ya da bir hizmetçiyi...) öldürmesi yasaklanmiyor diyebilelim? Namevcut bir kâtile neyi yasaklayacak ya da helal kilacaksiniz?     

Önce AKIL. Aklimizi isletip sorgulamadan ateist te olamayiz, müslüman da. Çünkü insan olamayiz. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu Müslüm ne diyor anlayan varsa bir tercüme etsin. Ben zırvaca dili bilmiyorum. Ne zırvalıyor bu yahu? Katil belli maktul belliyse idam edilen kim de ne demek yahu? Hayır bu ne saçma soru, bu soruda ne soruluyor anlayan bir kişi var mı? Anladıysam Müslüm olayım be! Bunlar aynı anda olan üç olay ve bu olayları yaşayan üç kişi değil ki, ardışık olaylar. Birinci olay: Cinayet. İkinci olay: Katilin belirlenmesi. Üçüncü olay: Katilin idamı... Eee? Ne soruluyor şimdi bu zırva salak soruda yahu? 

Sitelerde Paylaş

Şimdi hatırladım, bu "yalnızca Kuran" cı grup, bir sefer İmam Caferi Sadık'tan saygı ile bahsetmişlerdi galiba. Ama Caferilerin bildiğim kadarıyla fanatik kendilerini kırbaçlama filan gibi gelenekleri var. Bunlardan hiç öyle bir şey ne gördüm ne duydum. Gerçi belki aşureye denk gelmemişimdir, bilemiyorum. :lol:

Çok gruplarla temasım oldu. Kendilerine Selefi diyen bir grup gördüm. Öyle manyak tiplerdi ki bir daha görmemek için her atlatma taktiğine başvurdum. Bunlar yani var ya böyle karanlık, tehlikeli, manyak tipler. Bunlarla hiç yüz göz olmaya gelmez.

Sonra kafatası ölçen ve Türk değil diye karar veren, İslam Türkleri yozlaştırdı diyen İslam düşmanı ırkçılarla da bir kaç kez konuştum. Bunlar kendilerine Nihal Atsız'ı önder görüyorlardı. Benim kafatasımı ölçmeye cesaret edemediler. Bunu teklif bile etmelerine fırsat vermedim. Böyle manyaklıklara hiç prim vermem.

Şafii bir Afrikan'dan bayağı mezhep bilgisi öğrenmişimdir. Şu sizin mezhepte nasıl bu nasıl diye epey soru sordum. Manyaklık bu da yani, yok biz şu namazı kılmayız, yok biz elimizi bağlamayız mı dedi başka bağlarız mı dedi şimdi unuttum. Yok bilmem her rekatta tekbir alırlarmış...

Yahu bir sürü safsata... Şu islamdan çıktım var ya, kafam böyle bir rahatladı, bir huzur buldum, lan bir okul okutacaklar diye ne çile çekmişim yahu be! Hay okutacağınız okul size girseydi şerefsizler! Bir yandan hâlâ bunlar beni okutmasalar şimdi ne yapıyor olurdum acaba diye düşünmekten de kendimi alamıyorum. Sahi ne olurdu?  Şu anda olduğumla hiç alakası olmayan bir şey olurdum. Hatta ateist de olmazdım ha! Müslümleri yakından tanıyıp ateist oldum ben! Bunların ne manyak olduğunu nerden bilecektim?

Müslüm olmasam Kuran'ı incelemeye niye karar verecektim ki? Gerek duymazdım. Bir inceledim, ana bu ne lan? Bu nasıl manyak bir kitap lan böyle? Uyandım. Bunlar Kuran'ı incelemeyelim diye dersten arta kalan zamanda kitap okuturlardı. Ya biz Kuran' da ne yazıyor onu okusak filan dediğimde "aman haaa, kendi başına anlayamaz, kafir olursun!" Lan ne yazıyor bu Kuran'da gerçekte diye merak ettim.

Hayır şimdi Kuran'ı papağan gibi anlamından bir bok anlamadan okumak için Arap harfleri öğrenmek serbest, ama Türkçesini araştırmak yasak! Bu ne lan? Yoksa nerden aklıma gelecek bu Kuranda ne yazıyor diye!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...