Jump to content

Kuzenle sevişme sapıklığı

Recommended Posts

tavşanlar yakın kan bağı ile ilişkiye özel ilgi göstermezler.. daha doğru cinsel ilişki için hiçbir kavrama özel ilgi göstermezler.. onlar için gerekli tek şey iki yetişkinin kızışma döneminde olması.. yani doğanın soyut ahlakı diye bir şey yok.. ha, doğada bu yok diye bizde de olmayacak diye bir kaide yok.

burada ki hassasiyetin odağı yeni doğan çocuklarda hastalıklı doğum riskini azaltmaksa aynı yasağı 35 yaş üzerinde olmasına rağmen cinsel ilişkiye giren kadınlar için de kural haline getirmelisiniz.. onların sevişmesi de sapıklık olmalı.. 35 yaş üzeri kadınların doğurduğu çocukların zihinsel ya da bedensel engelli olma olasılığı 20'li yaşlarda doğum yapan kadınlara göre çok daha yüksek.. sizler neyi niçin savunduğunuzu bilmiyorsunuz.

kuzenleri kardeş sınıfına koyup onu da ensest olarak tanımlamanız, dindarlara karşı "bakın biz çiçek çocuklarız, hepinizden de ahlaklıyız" tiyatrosundan başka bir şey değil. bunu size dindarlara karşı olan özgüven eksikliğiniz yaptırıyor.

tarihinde Agnostik Ludingirra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

tavşanlar yakın kan bağı ile ilişkiye özel ilgi göstermezler.. daha doğru cinsel ilişki için hiçbir kavrama özel ilgi göstermezler.. onlar için gerekli tek şey iki yetişkinin kızışma döneminde olması.. yani doğanın soyut ahlakı diye bir şey yok.. ha, doğada bu yok diye bizde de olmayacak diye bir kaide yok.

burada ki hassasiyetin odağı yeni doğan çocuklarda hastalıklı doğum riskini azaltmaksa aynı yasağı 35 yaş üzerinde olmasına rağmen cinsel ilişkiye giren kadınlar için de kural haline getirmelisiniz.. onların sevişmesi de sapıklık olmalı.. 35 yaş üzeri kadınların doğurduğu çocukları zihinsel ya da bedensel engelli olma olasılığı 20'li yaşlarda doğum yapan kadınlara göre çok daha yüksek.. sizler neyi niçin savunduğunuzu bilmiyorsunuz.

kuzenleri kardeş sınıfına koyup onu da ensest olarak tanımlamanız, dindarlara karşı "bakın biz çiçek çocuklarınız, hepinizden de ahlaklıyız" tiyatrosundan başka bir şey değil. bunu size dindarlara karşı olan özgüven eksikliğiniz yaptırıyor.

Allah razı olsun. Böylelikle ahlak ne, biz niye kuzen beraberliğini ensestle ilişkilendiriyoruz, sayende anladım. Hepimizin dindarlara karşı özgüven eksikliği varmış da bilmemişiz...

Kuzenle beraberlik ikinci derece ensettir ve ensest de insan türü tarafından reddedilmiş bir ilişki türüdür. Kuzen evliliği birinci derece ensest kadar iğrenç görülmezi bugün de bizim toplum dahil olmak üzere evlenirler ama bu da istenmez. Gen havuzu, sakat doğum vb birçok önemli etken vardır, o yüzden kabaca akraba evliliğinden uzak durun diye eğitmeye çalışırlar onları. Bu da zaten gereklidir.

İnsanın gen havuzu yeterince kirli zaten, daha da kirletmeye lüzum yok. 

Ama çocuk yapmadan seks yapsak ne olur gibi cümleler de zırvadan öte değildir. "Çok istiyorsanız gidin yapın, bize ne?" der çıkarız.

Bu arada, 35 yaş ve üstü kadınların çocuk sahibi olması sapıklık değil, risklidir ve bu kadınlar hamile kaldıklarında çeşitli testlerden geçirilir. Oyun değil bu. Kimse sakat çocuk sahibi olmak istemez, önceden görüp hamileliği sonlandırma şansını kullanmak her kadının hakkıdır.

Alakasız örnek safsatası...

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Allah razı olsun. Böylelikle ahlak ne, biz niye kuzen beraberliğini ensestle ilişkilendiriyoruz, sayende anladım. Hepimizin dindarlara karşı özgüven eksikliği varmış da bilmemişiz...

Kuzenle beraberlik ikinci derece ensettir ve ensest de insan türü tarafından reddedilmiş bir ilişki türüdür. Kuzen evliliği birinci derece ensest kadar iğrenç görülmezi bugün de bizim toplum dahil olmak üzere evlenirler ama bu da istenmez. Gen havuzu, sakat doğum vb birçok önemli etken vardır, o yüzden kabaca akraba evliliğinden uzak durun diye eğitmeye çalışırlar onları. Bu da zaten gereklidir.

İnsanın gen havuzu yeterince kirli zaten, daha da kirletmeye lüzum yok. 

Ama çocuk yapmadan seks yapsak ne olur gibi cümleler de zırvadan öte değildir. "Çok istiyorsanız gidin yapın, bize ne?" der çıkarız.

Bu arada, 35 yaş ve üstü kadınların çocuk sahibi olması sapıklık değil, risklidir ve bu kadınlar hamile kaldıklarında çeşitli testlerden geçirilir. Oyun değil bu. Kimse sakat çocuk sahibi olmak istemez, önceden görüp hamileliği sonlandırma şansını kullanmak her kadının hakkıdır.

Alakasız örnek safsatası...

kuzenle ilişkiye girenler de hamile kalırlarsa gen taramasına tabi tutulurlar.. bir hastalık saptanırsa bebek alınır.. ne farkı kaldı

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bu arada, 35 yaş ve üstü kadınların çocuk sahibi olması sapıklık değil, risklidir

yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan çıktı..

kardeşle sevişmek neden sapıklık? çünkü gen havuzu çok dar ve resesif genler bile çok kolay aktif olabilir. tarihten bu yana kardeşi ile ilişkiye girip çocuk sahibi olanların çocukları çok büyük oranlarda genetik hastalıklarla doğunca insanlar bu durumu gen havuzunun darlığı ile açıklamadılar binlerce yıl önce bu bilgi yoktu. bu hastalıkları tanrıların gazabı dediler ve kardeşle evliliğini tanrıya karşı gelmek olarak tanımlayıp toplumda yasakladılar. buna da sapıklık dediler. 

yani  kardeşle evlilik sapıklık olduğu için değil   hastalıklı çocukları ağırlıklı olarak ortaya çıkarması nedeniyle  yasaklandı. ve yasakladıkları için sapıklık oldu.  sapıklık kavramı gökten inen bir jargon değil.

kuzenle evlilik de böyledir..  ama kuzenle yapılan evliliklerde hastalıklı çocuk riski daha düşük olduğu için toplumun dikkatini çekmemiş ve yasaklanma ihtiyacı oluşmamış..

sizin sapıklık diye nitelendirdiğiniz soyut kavram dinin dayatması.

kuzenle ilişkiye ben de karşıyım, boş yere risk almaktır. ama nasıl ki  35 yaşından büyük bir kadının korunmadan ilişkiye girmesine karşı olduğum halde ona SAPIKLIK demiyorsam, kuzenle ilişki kurmak da SAPIKLIK değildir. sapık diyenler bir zahmet önce ateist olup olmadıklarını sorgulasınlar.. çünkü orda bir yerde gizli bir dindar yatıyor..

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

kuzenle ilişkiye girenler de hamile kalırlarsa gen taramasına tabi tutulurlar.. bir hastalık saptanırsa bebek alınır.. ne farkı kaldı

Bu, doğru değil.

Fetüste, hastalık saptanmasa da, doğacak çocuğun, yıllar sonra, kesinlikle özürlü çocuğu olur.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Müslümanlar derki,bir yaprağın sallanması bile ALLAHDANDIR.

Ayatın birinde derki İYİLİKTE,KÖTÜLÜKTE  ALLAHTANDIR.Bir başka ayattada derki,İYİLİK  ALLAHTAN,KÖTÜLÜKSE  kendinizdendir.

Lutun bir sapık olduğu belli.Neymiş,efendim Luta kızları şarap içirmişler.Yahu o gün pazar degilmiydi,dükkanlar kapalıydı.Bu azan peygamber kızları mağarada nerden buldular ŞARABI.Hadi diyelimki LUT  şarap üretiyürdü.Bunların Allahı nasıl bir Allahki Lutta şarap serbest Muhammette yasak.Ne diyorsunuz?Böyle bir Allahın olması mümkünmü?

Peygamberlerin başı İbrahım yanı ABRAHAM baba tarafından kız kardeşiyle evli.BU  yüzden HARRANDAN  kaçmak zorunda kaldı.Mısıra gitti.Karısını Fıravuna veriyürki ondan yardım alsın.Alıyorda ,yüzlerce koyun,yüzlerce deve.Muhammette evlatlığının karısını almak için biliyorsunuz bin türlü dümen  çeviriyür ve alıyorda.Şimdi utanmadan Müslümanlar gelin bizim ınandığımıza ınanın diyürler.Bence bunlarda aynı tiynetteler,yada beyinsizliklerinden S.......... hıyar deyenin peşıne TUZU  ,BİBERİ  alıp KOŞUYORLAR.

AKP hükümetinde TÜRKİYEDE  TECAVÜZLER 17 kat artı.Diyenet işleri başkanı bir vaazında şöyledemiştir 2016 da.

BİR  BABA  ,ÖZBEÖZ  KIZINA  ŞEHVET  DUYMASI  HARAM  DEGİLDİR(halaldır).Bunlara bunları söyleten nedir acaba biliyürmüsünüz?Hayırkuruluşları tecavüzde sanki birbiriyle yarışıyorlar.Eeeeeeeeeee her allahın günü ağızlardan AM,GÖT,SİK eksik olmazsa  olacağı budur.

Birkaç kere yazmıştım,bir daha yazıyım.

Benim gaynana benim erkek çocuklar ben büyüyünce vali olcam,Kaymakam olcam,generel olcam dedikçe,gaynanam çocuklara HAMAMA  SIÇARSINIZDA  TASLA KAPARSINIZ  DERDİ.YANİ  sİZDEN  BİR BOK  OLMAZ ANLAMINDA.

Birgün kahvaltıda benim çocuğun biri ben büyünce subay olacam deyince gaynana gene aynı sözü söyledi.İmam olan gayın pederde gaynanaya dediki bu lafları söyleyip durma, yarın biri banyoya sıçar hamam tasını üstüne kapatırsa görürsün.Aradan nekadar zaman geçti bilmiyorum.Baldız banyoyu temizlemeye girdi.hamam tasi ortada kapanık duruyrdu.Baldız hamam tasını kaldırırki hamamin ortasına biri sıçmış tasıda üstüne kapamız.Baldız başladı bağırmaya ANAAAAAAAAAAAAA hamama biri sıçmış hamamtasınıda üstüne örtmüş deyince gayın peder gaynanaya gördünmü yaptığını dedi.

Ben bir zamanlar camıya giderken,önümdekilerin GÖTÜ beni hiç ilgilendirmezdı.Ne zamanki Cübbeli Ahmete gazatacılar sordu hocam neden hep cübbe giyiyorsunuz?Cübbelide camıda eğildiğimizde arkamızdakiler götümüzün yarığını görüpde abdestleri bozulmasın deye cübbe giyiyorum demesinmi.O yazıyı okuduktan sonra her camıya gittiğimde önümdekilerin götleri beni ilgilendirmeye başladı.Düşünmek istemiyürüm ama Cübbelinin o sözleri bir türlü aklmdan çıkmiyordu.Dahada başka nedenler ortaya çıkınca İSLAMA  YETER  ARTIK  dedim.

Sitelerde Paylaş

Kuzenle ilişkiye "sapıklık" demek çok doğru değil. bir ilişki varsa istisnai bir durum olur ve o kişilerin bir tercihi olarak değerlendirilir.

ancak "nikah düşer" şeklinde hüküm verilmesi, gerçekten bir sapıklık.

Teyze ile evlenmeyi düşünmek sapıklık ise, çocuğu nasıl evlilik adayı olabiliyor... arada ne kadar fark var ki?

Kuzen, zaten "yarı kardeş" hükmündedir. Dincilerin kuzene yönelik böyle bir şartlandırma yapması, aynı zamanda cinsel tacize girer.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan çıktı..

kardeşle sevişmek neden sapıklık? çünkü gen havuzu çok dar ve resesif genler bile çok kolay aktif olabilir. tarihten bu yana kardeşi ile ilişkiye girip çocuk sahibi olanların çocukları çok büyük oranlarda genetik hastalıklarla doğunca insanlar bu durumu gen havuzunun darlığı ile açıklamadılar binlerce yıl önce bu bilgi yoktu. bu hastalıkları tanrıların gazabı dediler ve kardeşle evliliğini tanrıya karşı gelmek olarak tanımlayıp toplumda yasakladılar. buna da sapıklık dediler. 

yani  kardeşle evlilik sapıklık olduğu için değil   hastalıklı çocukları ağırlıklı olarak ortaya çıkarması nedeniyle  yasaklandı. ve yasakladıkları için sapıklık oldu.  sapıklık kavramı gökten inen bir jargon değil.

kuzenle evlilik de böyledir..  ama kuzenle yapılan evliliklerde hastalıklı çocuk riski daha düşük olduğu için toplumun dikkatini çekmemiş ve yasaklanma ihtiyacı oluşmamış..

sizin sapıklık diye nitelendirdiğiniz soyut kavram dinin dayatması.

kuzenle ilişkiye ben de karşıyım, boş yere risk almaktır. ama nasıl ki  35 yaşından büyük bir kadının korunmadan ilişkiye girmesine karşı olduğum halde ona SAPIKLIK demiyorsam, kuzenle ilişki kurmak da SAPIKLIK değildir. sapık diyenler bir zahmet önce ateist olup olmadıklarını sorgulasınlar.. çünkü orda bir yerde gizli bir dindar yatıyor..

Ensestin ahlakla mahlakla ilgisi yok arkadaşım. Biyolojik olarak reddettiğimiz bu ilişki biçimi sosyal hayata ahlak adı altında girer ve yerleşir, sonra bunlardan bazıları tabu olur. Bu süreçte bunu hala yapanlara toplum ahlaksız der, sapık der vs. Böyle olduğunu bilmeyenler sadece ahlakla ilgili zannedip saçma salak sorular sormaya başlar.

Kuzenle ilişki çok net biçimde yüksek risk taşır, buna bizim toplumda akraba evliliği denir. Akraba evliliğin gen havuzunu daha da kirletmekten, çekinik kötü genleri direkt harekete geçirmekten başka bir işe yaramadığını biliyoruz. Bu kadar net gerçekler ortadayken bunu kalkıp 35 yaş üstü kadınların hamileliğinde olası risklerle kıyaslamak mantıksızdır. Bu kadınların doğurduğu çocuklarla akraba evliliğinden doğan çocuklar aynı değildir. Akraba evliliği ürünü çocuklar, kendileri sakat olmasa da sakat genleri mutlaka aktarırlar. O yüzden de akrabalar evlenmesin, bozuk genleri aktarıp durmasın deriz, test etmek gibi yatırımlar yapmak istemeyiz. 

35 yaş ve üstü kadınların çocuğunda başta down sendromu olmak üzere birkaç risk vardır, onları tespit etmek de kolaydır. Ama diğerinde bin tane genetik sıkıntı olabilir, hepsini tek tek test etmek imkansızdır.

Kuzenle ilişkiye ben de sapıklık demiyorum. Nedeni ise bizimki gibi ülkelerde sıklıkla yapılması insanların, ahlaklı ve düzgün olsa da bu işe böyle bakmıyor olması, bu konudaki bilinçsizliği. Ama sapıklık diyeni de anlıyor ve dindar olmakla suçlamayı aklımın ucundan bile geçiremiyorum.

Milleti gizli dindar olmakla, geri kafalılıkla falan itham etmeyin, özellikle meselenin içinde öyle veya böyle ahlak-ensest varsa.

Ben de sizin gibilerin dinlerin etkisinden kurtulamadığını düşünüyorum mesela, her şeyi dine yormanıza ve her şeyin ondan kaynak aldığını düşünmenize acayip gıcık oluyorum. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ensestin ahlakla mahlakla ilgisi yok arkadaşım. Biyolojik olarak reddettiğimiz bu ilişki biçimi sosyal hayata ahlak adı altında girer ve yerleşir, sonra bunlardan bazıları tabu olur. Bu süreçte bunu hala yapanlara toplum ahlaksız der, sapık der vs. Böyle olduğunu bilmeyenler sadece ahlakla ilgili zannedip saçma salak sorular sormaya başlar.

Kuzenle ilişki çok net biçimde yüksek risk taşır, buna bizim toplumda akraba evliliği denir. Akraba evliliğin gen havuzunu daha da kirletmekten, çekinik kötü genleri direkt harekete geçirmekten başka bir işe yaramadığını biliyoruz. Bu kadar net gerçekler ortadayken bunu kalkıp 35 yaş üstü kadınların hamileliğinde olası risklerle kıyaslamak mantıksızdır. Bu kadınların doğurduğu çocuklarla akraba evliliğinden doğan çocuklar aynı değildir. Akraba evliliği ürünü çocuklar, kendileri sakat olmasa da sakat genleri mutlaka aktarırlar. O yüzden de akrabalar evlenmesin, bozuk genleri aktarıp durmasın deriz, test etmek gibi yatırımlar yapmak istemeyiz. 

35 yaş ve üstü kadınların çocuğunda başta down sendromu olmak üzere birkaç risk vardır, onları tespit etmek de kolaydır. Ama diğerinde bin tane genetik sıkıntı olabilir, hepsini tek tek test etmek imkansızdır.

Kuzenle ilişkiye ben de sapıklık demiyorum. Nedeni ise bizimki gibi ülkelerde sıklıkla yapılması insanların, ahlaklı ve düzgün olsa da bu işe böyle bakmıyor olması, bu konudaki bilinçsizliği. Ama sapıklık diyeni de anlıyor ve dindar olmakla suçlamayı aklımın ucundan bile geçiremiyorum.

Milleti gizli dindar olmakla, geri kafalılıkla falan itham etmeyin, özellikle meselenin içinde öyle veya böyle ahlak-ensest varsa.

Ben de sizin gibilerin dinlerin etkisinden kurtulamadığını düşünüyorum mesela, her şeyi dine yormanıza ve her şeyin ondan kaynak aldığını düşünmenize acayip gıcık oluyorum. 

Anlasamadigimiz nokta şu;  eger tum mesele dogacak bebegin potansiyel hastalik riskini minimalize etmekse neden KUZEN kelimesine bu kadar takiliyor birileri.. 38 yasindaki iskandinav bir kadin ile 45 yasindaki Ermeni bir erkegin doğacak cocuklari da asagi yukari ayni belki de daha fazla risk taşıyor.. bu durum niçin dikkat çekmiyor.. bu başlığa yazanlar hepsi nicin  KUZEN kelimesinin etrafinda raks etme ihtiyaci duymuslar.. bunu gormen gerekiyor.. dikkat cekmek istedigim sey bu.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Agnostik Ludingirra said:

Anlasamadigimiz nokta şu;  eger tum mesele dogacak bebegin potansiyel hastalik riskini minimalize etmekse neden KUZEN kelimesine bu kadar takiliyor birileri.. 38 yasindaki iskandinav bir kadin ile 45 yasindaki Ermeni bir erkegin doğacak cocuklari da asagi yukari ayni belki de daha fazla risk taşıyor..

Bu iddialarini bilimsel bir makale vb ile desteklesen belki sana daha kolay inanabiliriz. 

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, malta erigi yazdı:

Bu iddialarini bilimsel bir makale vb ile desteklesen belki sana daha kolay inanabiliriz. 

ileri yaş gebeliği diye internette tarama yapılınca  tıpkı yakın akraba evliliği gibi bunun da risklerinden bahseden bir çok site var.. ama yakın akraba evliliği ve ileri yaş gebeliklerini birbiriyle karşılaştıran bir makaleye şuan için denk gelemedim.. alıntıladığın şeyde söylediğim ifadeyi  bir televizyon programından hatırlıyorum.. ordaki uzman bu iki durumu kıyaslıyor ve ikisini de benzer düzeyde aşırı risk sınıfına sokuyordu.. linkini eklemek istedim ama program bir türlü aklıma gelmedi..

Sitelerde Paylaş

tavşanlar yakın kan bağı ile ilişkiye özel ilgi göstermezler.. daha doğru cinsel ilişki için hiçbir kavrama özel ilgi göstermezler.. onlar için gerekli tek şey iki yetişkinin kızışma döneminde olması.. yani doğanın soyut ahlakı diye bir şey yok.. ha, doğada bu yok diye bizde de olmayacak diye bir kaide yok. -Agnostik Lundingirra

Sürü halinde yaşayan hayvanların çoğu üremek için alt ve üst soylarını tercih etmezler. Kümese tıkılmış, doğal ortamlarında olmayan tavşanların içgüdüsel olarak birbirleri ile üreme davranışlarını genelleyerek doğada ahlak yoktur iddianı doğrulayamazsın. 

Doğanın elbette somut bir ahlakı, bu çerçevede de ortaya koyduğu, işleyen rutin kuralları var. Biraz belgesel izlemek yeterli bunu anlamak için. Yakın, benzer genlerden sağlıklı nesiller üremez. Sonuçları sağlıklı olmayan, olmama ihtimali kuvvetli olan davranışlar normal değildir; burdan net olarak bu çıkar.  Mesela eşek ve atın, kaplan ve aslanın yavrusu olabilir ama soylarını devam ettiremezler. Doğanın doğal kuralları dışında ortaya çıkmış bu türün üreme zincirinde aktif rol alması mümkün değildir, türlerin soyları, devamlılığı böyle güvence altına alınır; al işte doğanın somut bir ahlak kuralı daha...

Üremek için daha güzel olana, sağlıklı olana, kendi türünden olana vs. yönelmek canlılar için içgüdüsel, kodlanmış bir davranıştır. Bu kurallar genel olarak türlerde bu şekilde işler. İstisnalar varsa da kaideleri bozmadığı gibi, zaman içerisinde kendi kendilerini de yok etmeye en azından sakatlamaya mahkumdurlar. He bir de söylediğin gibi biz insanız, biz üst bir bilinciz yani, seçenekler arasından doğruyu bulacak ve tercih edecek yetilere sahibiz.

On 13.03.2017 at 16:08, Agnostik Ludingirra yazdı:

burada ki hassasiyetin odağı yeni doğan çocuklarda hastalıklı doğum riskini azaltmaksa aynı yasağı 35 yaş üzerinde olmasına rağmen cinsel ilişkiye giren kadınlar için de kural haline getirmelisiniz.. onların sevişmesi de sapıklık olmalı.. 35 yaş üzeri kadınların doğurduğu çocukların zihinsel ya da bedensel engelli olma olasılığı 20'li yaşlarda doğum yapan kadınlara göre çok daha yüksek.. sizler neyi niçin savunduğunuzu bilmiyorsunuz.

Kuzen evliliği ilkel bir adet. Bu evlilikler saçma sapan gelenekçi gerekçeler ile yapılıyor. Yasal olarak meşru bir ilişki şekli, fakat sonuçları itibariyle riskli, sağlıksız... Bunu tartışmak çok gereksiz. Kıyaslama yapacaksan benzer örneklerden gitmelisin. Mukayese ettiğin şeylerin sonuçları benzer görünse de riskleri aynı değil. 

On 13.03.2017 at 16:08, Agnostik Ludingirra yazdı:

kuzenleri kardeş sınıfına koyup onu da ensest olarak tanımlamanız, dindarlara karşı "bakın biz çiçek çocuklarız, hepinizden de ahlaklıyız" tiyatrosundan başka bir şey değil. bunu size dindarlara karşı olan özgüven eksikliğiniz yaptırıyor.

Kuzenlerimizi kardeş gibi görmek, birlikte büyümek, oyun oynamak, vakit geçirmek normal ve sağlıklı olanı. Cinsellik ise tüm bu ailevi duyguları, bağları baltalayan bir şey. Ben bunları söylerken bilimi, sağduyumu ve aklımı referans alıyorum. İşin dini yönü de buna dahil edilebilir, tartışılabilir gerekirse ama, burada böyle bir sohbet diyalogu gelişmedi. Senin bu durumda burada yazılıp çizilenleri dinle ilişkilendirmen, bizim özgüvenimizin değil senin algıların bozuk olduğunu ve belli kalıplar haricinde düşünemediğini gösterir ki, vaziyet tam olarak bu...

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...