Jump to content

Allah ve Şeytan arasındaki gerçek ilişki ne?

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 02.03.2017 at 20:43, Dindarr said:

....................

bakın kuranı öğrenmek isterseniz ben size öğretirim yeterki siz öğrenmek isteyim

essalatu vesselamu aleykü cuma tül kerim :DAsasasa

Dinidar hocaefendi, kuran ayeti gibi olan bu son cümlenin anlamı/meali şöyle olabilir mi: Kahramanmaraşlı Kamaşullah'ın kamışıdır o, salam da olur, Musa'ya asa da olur. Evir, çevir kullan... Doğrusunu sen bilirsin...

Sitelerde Paylaş

Seytan ne siradan bir cin, ne de siradan bir melek. Ya bir tur yari tanri, ya da allahin kurdugu oyunda kullandigi alteregosu. Ne meleklerin ne de cinlerin seytanin yaptiklarina benzer becerileri yok. Allah ve seytan bir tur danisikli dovus icerisinde.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Seytan ne siradan bir cin, ne de siradan bir melek. Ya bir tur yari tanri, ya da allahin kurdugu oyunda kullandigi alteregosu. Ne meleklerin ne de cinlerin seytanin yaptiklarina benzer becerileri yok. Allah ve seytan bir tur danisikli dovus icerisinde.

Adem'i melekler aracılığıyla şekillendirmesi, her işini melekler aracılığı ile yapması her meleğin Tanrı tarafından verilen görevinin olması bunları biliyorsun zaten ne uğraşıyoruz ki?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ateist Teolog said:

Adem'i melekler aracılığıyla şekillendirmesi, her işini melekler aracılığı ile yapması her meleğin Tanrı tarafından verilen görevinin olması bunları biliyorsun zaten ne uğraşıyoruz ki?

İslamdaki genel melek profili beyinsiz, iradesiz koleler. Bu sebeple de islamin, hristiyanlarin aksine seytan icin 'melek degil cin' demesi anlasilabilir. Fakat seytan, anlatilan cin profiline de uymuyor. Cinler insanlar gibi farkli inanclara sahip diyorlar. Musluman cin, hristiyan cin, ateist cin var diyorlar. Oysa seytan, adem yaratilmadan once cennette. Allah ile konusuyor, tartismaya giriyor, hatta itaatsizlik yapiyor. Bunlari yapabilen siradan bir cin olamaz. Peygamber cin desek, o da olamaz. Ben seytan allahin kendisir diye israr ediyorum. Dr jekyll ve mr. Hyde gibi deli deli takiliyor. Yahut ikinci ihtimal olarak gordugum seytanin da baska bir tanri (yari tanri?) olmasi.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

İslamdaki genel melek profili beyinsiz, iradesiz koleler. Bu sebeple de islamin, hristiyanlarin aksine seytan icin 'melek degil cin' demesi anlasilabilir. Fakat seytan, anlatilan cin profiline de uymuyor. Cinler insanlar gibi farkli inanclara sahip diyorlar. Musluman cin, hristiyan cin, ateist cin var diyorlar. Oysa seytan, adem yaratilmadan once cennette. Allah ile konusuyor, tartismaya giriyor, hatta itaatsizlik yapiyor. Bunlari yapabilen siradan bir cin olamaz. Peygamber cin desek, o da olamaz. Ben seytan allahin kendisir diye israr ediyorum. Dr jekyll ve mr. Hyde gibi deli deli takiliyor. Yahut ikinci ihtimal olarak gordugum seytanin da baska bir tanri (yari tanri?) olmasi.

Cin ile melek bence farklı şeyler değiller tam olarak,  cinler benim anladığıma göre meleklerin düşmüş olanları kimisi tamamen ruhsal ,kimisi değil çünkü insanlarla ilişkiye girip melezleşmiş. Bana göre derken okuduğum kaynakları süzmeye çalışıyorum çok bilgi kirliliği var.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Ateist Teolog said:

Cin ile melek bence farklı şeyler değiller tam olarak,  cinler benim anladığıma göre meleklerin düşmüş olanları kimisi tamamen ruhsal ,kimisi değil çünkü insanlarla ilişkiye girip melezleşmiş. Bana göre derken okuduğum kaynakları süzmeye çalışıyorum çok bilgi kirliliği var.

Eh iste zaten ben de okuduklarimdan mantiki bir cikarim yapmaya calisiyorum. Yoksa ortada herhangi bir gerceklik oldugundan degil :)

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Ateist Teolog said:

Konuyla alakasi yok da merak ettigim birsey sorayim. Yahudiler bu koser olayini ne kadar onemsiyor? Amerikali yahudilerin cogunlukla domuz yedigini goruyorum. Bunlarin itikadi mi zayif, yoksa koser olmayan yemeklere karsi muslumanlar kadar kati degil mi yahudiler?

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Amerikali yahudilerin cogunlukla domuz yedigini goruyorum. Bunlarin itikadi mi zayif

Yahudiler işi çözmüşler. Şimdi bakın Hristiyanlık işi reformla çözdü. Din bağnazlığını kaldırdı çöpe atıverdi yani, gözünün yaşına hiç bakmadı. Baktı bu dinle minle bu saçmalıklarla hayat çekilir bir şey değil, aldığı ile çöpe sallayıverdiler. Hayır bunun nesini çekeceksin, saçma sapan bir şey. Çekilir bir şey olsa da çeksen. Saçmalık, aptallık, zırva yani, çekilir yanı yok. Din dediğin şey aptallığın, saçmalığın, zırvanın ta kendisidir.

Yahudilerde ise bir reform olmadı. Onlar işi nasıl çözdüler, şöyle: Dini folklorik, sıradan bir kültürel öge haline dönüştürdüler. Sözde Yahudi misin eh yani evet yahudiyim, sözde! Bu şekle getirdiler. Tevratta yazan mı, salla gitsin. Umurlarında değil. Şeklen Yahudi mi, tamam Yahudi. Adı Yahudi sadece.

Bu da reformun bir çeşidi ve yöntemi. Ama ilan edilmemiş, tarihe geçmemiş bir reform hareketi. İkisinde de din ortadan kalkmıyor, fakat önemini ve etkinliğini tamamen yitiriyor. İbadet örneğin, folklorik bir dans kadar anca önemli. Ayda yılda bir kalkıp yöresel oyun oynasan olsa da olur olmasa da... Onun hesabı.

Peki İslamda ne oldu milletler böyle din sorununu zekice aşarken? İşte bir Atatürk devrimleri var. Başka hiç bir gelişme olmadı. Arapta para var, petrol sayesinde ama beyin yok. Yok yani, çalışmıyor, dumur. Dogmatik bir zihin süper zeka olsa yine çalışmaz. Çalışması, gerçeği görmesi olanaksızdır. İnsanları süper zeka da doğsa aptal mı yapmak istiyorsun, kolay. Dini küçükten empoze et. Domuz yeme şarap içme, hatta gece tırnağını kesme, sol elinle yeme gibi aklına gelen her saçmalığı daya. Biter yani işi, süper zeka da olsa işi biter! Büyüyüp gerçeği, dinin uydurma bir yalan olduğunu anladığında bu kez de travma yaşar.

Kolay değil, seni dünyaya getiren annen baban, seni sistematik biçimde yıllarca zehirlemişler. Bunu anlıyorsun. Dinin, çocuğun yemeğine sürekli ve düzenli afyon koymaktan hiç farkı yok. Dini empozeler bir zihni zehirler yani, felç eder, dumur eder. Bu kişinin gerçeği görmesi, gerçek diye bir kavramı kavraması olanaksızdır.

Folklorik bir kültürel öge olarak ele alındığında empoze olmuyor. Güya adı din ama çocuğa hiç bir dini baskı yapılmıyor. Din sadece adı var kendi yok bir konuma indirgeniyor. Onlar sorunu bu şekilde çözmüşler, biz din bataklığına battıkça batıyoruz. Din din din, her taraf dinden geçilmez oldu. Kabus yani, karabasan. Walking Dead... Tiksindirinceye, öğürtünceye, kusturuncaya, nefret ettirinceye kadar din din din din...

Hayır bırakınız yapsınlar felsefesinden gideceğim, dibe vurunca geri çıkış başlar diyeceğim de... Dibi yok bunun. Bunların salaklığı bir dip yapmıyor. İndikçe iniyor. Bir dibe vurma pek olası gözükmüyor. Bunların salaklığında bir dip var mı emin değilim. Yok gibi...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 04.03.2017 at 06:50, malta erigi yazdı:

Konuyla alakasi yok da merak ettigim birsey sorayim. Yahudiler bu koser olayini ne kadar onemsiyor? Amerikali yahudilerin cogunlukla domuz yedigini goruyorum. Bunlarin itikadi mi zayif, yoksa koser olmayan yemeklere karsi muslumanlar kadar kati degil mi yahudiler?

Yahudilik de modernleşti eski bağnaz veya tutucu Yahudiler bir nebze de olsa azaldı fakat koşer ya kaşerut kuralları önemlidir normalde öyle istediğiniz gibi bozamazsınız tabii ki Yahudiler'in bu konudaki önemli bir şansı da Yahudilik'te öbür dünya inancı çok net değil yani kimse sizi pişmekle yanmakla pek tehdit etmiyor Yahudi olsanız da pek takmayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle Mindsurfer ama biz sadece seyirci olsaydık eğlenirdik, hoş vakit geçirirdik. Sadece seyirci değiliz biz. İnsandan yapılan kukla çubukları da olabiliriz. Kartondan yapılan kukla çubukları binlerce yıl dayanmaz diye insandan yapmışlar. Takdir edilmeli ki iyi tezgahlamışlar.

Sitelerde Paylaş

İslam bataklığının dibi Somali ve Afganistan. Var edilme amacı, kurnaz insanlar tarafından suistimal edilerek siyasette yol almak için uydurulan islam'dan uzak yaşasalardı bu 2 toplum, aynı çoğrafyada, bugünkü sıkıntılarını çekmezlerdi. Somali'de son 2 günde 110 kişi açlıktan öldü. İslam yardıma muhtaç toplum yaratan bir din olduğunu görmek için her türlü veriye sahipken artık islamda kalmak için ısrar edilmemeli ve islamdan kurtulmanın çaresine bakılmalıdır. Mümin toplumlar mistik dinleri islamdan kurtulamazlarsa, aşağıya eklediğim mistik iddialara bilim demek zorunda kalacaklar ve mistizim çukurlarına dalarak bir daha çıkamayacaklar.

Muhammet'e salavat için geliştirilen tübitak harcırahlı salavat projesinde toplam 1,792,433 salavat çekilmiş.

Tübitak'ın desteklediği projeler arasından biri; bir selam da bizden size selamün aleyküm.
  Gene tübitak destekli, kötü söz söyletilen kavanoz projesi.

İslamlı ve Akp'li günler sonlanmadıkça, Atatürkçülere, "Atatürk yalnızca bir insandı, Atatürk'ü yüceltmek şirktir" deyip, MEB okulunda sapkın Muhammet'e 1,792,433 salavat söyleyen insanlar gitmeyeceklerdir başımızdan hiçbiryere. Genç öğrencilere de yazık ediyorlar. Doğru yönlendirilseler, pozitif bilimler üzerine eğitim ve deney yapsalar, ileride, alzheimer'dan sorumlu amiloid ve tau proteinlerini bulup tedavi edebilecek veya 8 TB'lık harddisk yapıp Seagate ve Hitachi'ye rakip şirketler kurabilecek anlaktalar - zekaları var. Ama ne yazık ki Lise seviyesine dek, çocuklara verilen islami eğitim, parlak zekalarını erkenden köreltiyor.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytan insanlardan bazılarının, diğer bazılarına kendini acındırarak sömürme becerisini konuşturma halidir. Şeytan plastik ambalajdır. Plastik ambalajın içinde insan vardır. Bu nedenle kendine acındırma duygusu samimi değildir. Dilencilere boşuna para vermeyin. Sadaka yerine geçmiyor. Kendine acındırma gerçekliğini yaşayan insanlarda utanma olur, acınacak hale düşmelerinden dolayı utanç duyar. Kendilerinden bile utanç duyarlar ama dilencilerde utanç görüyor muyuz? Utanmadan ısrarla para dilenen dilencilerin RTE'den farkı yoktur. Kendine acındırma duygusu insan kandırmanın en sık başvurulan yöntemidir.

Sitelerde Paylaş

Eski Mısırda gök tanrısı Horus ile kaos tanrısı Seth arasındaki savaşta Seth yenilerek çöle sürülmüştür (quran'daki kovulma hikayesi) ve kötülüğün sembolü haline gelmiştir. Arapça şeytan (شيطان‎‎) da budur. Hınç tutan, öç besleyen kötülük sembolüdür. Adem ile cennet öyküsündeki secde etmeyen maddesel yaratık, şeytan değildir iblis (إبْلٍيسْ) dir. Enbiya 82'de şeytan (شيطان‎‎) çoğul kullanılarak şeytanlar (شَّيَاط۪ينِ) denilmiştir.

Bakara 168; Şeytanın adımlarına tabii olmayın (تَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ) ettebiğü hutuvati el şeytani... Buradaki el şeytani, sen arap mısın? - أنت العرب؟ ente-l arabi dediğimizde, ulusa ait olan arap bir insan kastedilmesi gibi, arap diye bildiğimiz insanlar var, arap olmak insan olmanın bir yaşam biçimi, bir kültür biçimidir. İşte böyle şeytan (شيطان‎‎) da bir yaşam biçimi, bir kültür biçimidir. Araf 11'de "Beni ateşten yarattın, Adem'i (Kanlanan/آدم/Kanlaşan) çamurdan yarattın, ben ondan hayırlıyım" diyen yaratılmış yaratık iblistir. İblis'in de kendine has bir kültür biçimi olduğu için Şeytan olarak da anılır.

Sitelerde Paylaş

İnce bir bilgi vereyim,

Her insanin yaninda bulunan bir tane seytan vardir.Bu seytan musluman olmaya musaittir.Ayette gecen seytanlar derken musluman seytanlardan bahsetmektedir yani hz.suleymanin emrindeki seytanlar muslumandir.Ancak iman etmeyen onceki ismiyle ismi azam  azazeldir.yani seytan sifatindaki bu yaratik tek basina insanlara telkinde bulunmazr onun emrinde seytanlari vardir.Artik ayetleri parca parca inceleme geneliginden vazgecerseniz cok yerinde olur.Ayrica hz.nuh adindaki filmde tam bir uydurmadir,yalandir,dolandir...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

ALLAHLA  ,  ŞEYTANIN zıtlaşması.

Sad suresi 75 :Eyyyyyy ŞAYTAN,İKİ  elimle yarattığım(dikkat edin Allahın iki eli var ınsan gıbı)ma seni secde etmekten kim alı koydu?

Bunu büyüklükmü ettin?

Yoksa YÜCELERDENMİ oldun.

Sad suresi 76 :ŞAYTAN dediki ben ondan hayırlıyım.

Beni ATAŞTAN onuysa Topraktan yarattın,ben insana secde etmem(adam haklı vallaaa)

sad suresi 77:Öyleyse hadi çık ordan,sen kovulmuş birisin

Sad suresi 79 :Şaytan dediki,öyleyse din gününe kadar izin ver bana

Sad suresi 80 :Allahda dediki hadi izin verilenlerdensin(Allaha bakın Şaytana izin veriyürki insanları kandırsın.Bu Şaytan bizim garanti iki ayahlı çirkin Şaytandır).

Sad suresi 82:Şaytanda dediki kudret ve şerefine andolsunku onların tümünü azdıracağım.

Şeytanla Allahın bayağı araları iyiymiş.Böyle Allah Arabın başına AMİNNNNNNNNN.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
On ‎15‎.‎3‎.‎2017 at 19:17, Katip1 yazdı:

İnce bir bilgi vereyim,

Bu ince bir bilgi değil. Şeytanlar diye bir yaratık türü varsayıldığını anlamak son derece kolay.

Nuh filmi ise elbette uydurma olacak, böyle akıl dışı bir efsane tabii ki gerçek olamaz da... Filmde Nuh efsanesine yeni bir yorum getirilmiş olması ilginç. Bu yorumun Tevrat yorumuna en yakın yorum olduğunu duydum, doğruysa... Müslümler açısından elbette sıkıntılı bir film, bunu anlamak için Müslüm olmaya gerek yok... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...