Jump to content

Fetullahçı Darbe Neden Kötü?

Recommended Posts

6 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Atatürk düşmanı Yalçın Küçük mü?

Yurtsever ve devrimci Yalçın Küçük.

Ayrıca fikrini beğenmesen bile 70 küsür yaşında, zindanda yatan bir adama yapılacak iş mi benim anlattığım şey? Ben Fethullah Gülen dahil, hiç kimseye böyle bir muameleyi reva görmem.

Tanju Poshor diye bir Fethullahçı var. Bu adam ordudaki fethullahçı olmayan genç subayları yıldırmak için onlara işkence yapanların başında geliyor. Daha sonra hızla yükseliyor tabii bu. Darbe gecesi yurtdışındaki görevinden dönmüş. Elmadağ'da TRT binasını işgali sırasında orada çatışıyor, sırtından yaralanıyor. Poliste verdiği ifadede "ben tesadüfen oradan geçiyordum, yaralandım" diyor.

Zekeriya Öz'ü unutmayalım. Ermenistan'a sığındı. Meclisi bombalayanlar Yunanistan'a, Boğaz Köprüsünün bombalanmasının emrini veren PKK'ya sığındı.

Fethullah altın nesil yaratacağım diye yola çıktı, bu altına kaçıran yavşakları üretti. 

Şimdi bir tarafta böyle şerefsiz, karaktersiz, yaptığı eylemi üstlenmekten aciz zavallılar var. Bir yanda da her dönem hapislik bavulunu hazır tutan, yazmaktan başka bir eylemi olmamış 70 küsür yaşında bir adam. 

Hangi görüşte olursan ol, öncelikle vicdanlı ol ve siyasi hasımlarına karşı centilmenliği elden bırakma. Atatürk İzmir'e girdiğinde Yunan bayrağını ayağının altına serdiler. Çiğnemedi. Atatürk düşmanında bile saygı uyandıran bir insan olduğu için büyüktür. Bunu unutmamanı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Hangi görüşte olursan ol, öncelikle vicdanlı ol ve siyasi hasımlarına karşı centilmenliği elden bırakma. Atatürk İzmir'e girdiğinde Yunan bayrağını ayağının altına serdiler. Çiğnemedi. Atatürk düşmanında bile saygı uyandıran bir insan olduğu için büyüktür. Bunu unutmamanı tavsiye ederim.

Ayrıca Çanakkale Savaşı'nda, yerdeki Anzak (Yeni Zellanda) bayrağını göstererek, bir ere ricâ etti: "Oğlum! Şu bayrağı, yerden kaldır; bayraklar kutsaldır."

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Yurtsever ve devrimci Yalçın Küçük.

Ayrıca fikrini beğenmesen bile 70 küsür yaşında, zindanda yatan bir adama yapılacak iş mi benim anlattığım şey? Ben Fethullah Gülen dahil, hiç kimseye böyle bir muameleyi reva görmem.

Tanju Poshor diye bir Fethullahçı var. Bu adam ordudaki fethullahçı olmayan genç subayları yıldırmak için onlara işkence yapanların başında geliyor. Daha sonra hızla yükseliyor tabii bu. Darbe gecesi yurtdışındaki görevinden dönmüş. Elmadağ'da TRT binasını işgali sırasında orada çatışıyor, sırtından yaralanıyor. Poliste verdiği ifadede "ben tesadüfen oradan geçiyordum, yaralandım" diyor.

Zekeriya Öz'ü unutmayalım. Ermenistan'a sığındı. Meclisi bombalayanlar Yunanistan'a, Boğaz Köprüsünün bombalanmasının emrini veren PKK'ya sığındı.

Fethullah altın nesil yaratacağım diye yola çıktı, bu altına kaçıran yavşakları üretti. 

Şimdi bir tarafta böyle şerefsiz, karaktersiz, yaptığı eylemi üstlenmekten aciz zavallılar var. Bir yanda da her dönem hapislik bavulunu hazır tutan, yazmaktan başka bir eylemi olmamış 70 küsür yaşında bir adam. 

Umrumda değil neler yaşadığı. Atatürk düşmanı birini insan yerine koymam.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Umrumda değil neler yaşadığı. Atatürk düşmanı birini insan yerine koymam.

Senin Atatürkçü sandığın birçok insandan daha bilinçli bir Atatürkçüdür Yalçın Küçük.

Burada sürekli olarak Atatürk'ü putlaştırmaktan bahsediyorlar. Yalçın Küçük Atatürk'ü putlaştırmak olarak tabir edilen düşüncelere neşter vurmuştur. Ancak onun devrimci özüne her zaman saygı duymuştur.

Cumhuriyete saldırı başladığı andan itibaren Atatürk'ün taktığı kalpağı başına takmıştır. Hocanın başındaki kalpak Kuvva-i Milliye kalpağıdır. Ve Türkiye'yi işgale gelenlere kitapları ile ilk kurşunu o sıkmıştır.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Senin Atatürkçü sandığın birçok insandan daha bilinçli bir Atatürkçüdür Yalçın Küçük.

Burada sürekli olarak Atatürk'ü putlaştırmaktan bahsediyorlar. Yalçın Küçük Atatürk'ü putlaştırmak olarak tabir edilen düşüncelere neşter vurmuştur. Ancak onun devrimci özüne her zaman saygı duymuştur.

Cumhuriyete saldırı başladığı andan itibaren Atatürk'ün taktığı kalpağı başına takmıştır. Hocanın başındaki kalpak Kuvva-i Milliye kalpağıdır. Ve Türkiye'yi işgale gelenlere kitapları ile ilk kurşunu o sıkmıştır.

Bu video nedir? MED TV 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

https://www.google.com.tr/amp/m.haber7.com/amphtml/guncel/haber/333251-yalcin-kucukten-ataturke-hakaret

Ayrıca ben kimleri Atatürkçü sanıyormuşum mesela örnek verir misin?

Oktay Sinanoğlu, Uğur Mumcu, Osman Pamukoğlu, Erdal Sarızeybek, Namık Kemal Zeybek, Hulki Cevizoğlu, Yaşar Nuri Öztürk, Sinan Meydan, Yılmaz Özdil vb bu adamlardan hangisi Atatürkçü değil?

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

https://www.google.com.tr/amp/m.haber7.com/amphtml/guncel/haber/333251-yalcin-kucukten-ataturke-hakaret

Oktay Sinanoğlu, Uğur Mumcu, Osman Pamukoğlu, Erdal Sarızeybek, Namık Kemal Zeybek, Hulki Cevizoğlu, Yaşar Nuri Öztürk, Sinan Meydan, Yılmaz Özdil vb bu adamlardan hangisi Atatürkçü değil?

Yeni öyrendim yaw bu ulusal kanla çıkarılıp nasıl atatürkü savuna kişi oluor anmamdım hemde  ceviz kabuğunda seyretim. ama hangi progar derseniz çok oldu unutum.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

03:50 - Biz mücadeleci insanlarız ama, insan çok değeridir. Şu sıralar en barışçıl yöntemlerin önerilmiş olmasından çok memnunum.

04:39 - Sizi karargahınızda ziyaret ettim. Orada genç kızlara da söyledim. Ben insanı çok seviyorum. Yani çok yiğitçe eylemler yapıyorlar. Ama ümit ediyorum ki artık hiçbir Kürt kızı bir daha kendisini böyle inancı uğrunda patlatmaz.

06:27 Ben PKK'nın emekçi Türk halkına en ufak bir zarar vermemek için gösterdiği titizlikten de cok memnunum ve bunun devamını da hep temenni etmişimdir.

06:47 Eninde sonunda Türk ve Kürtlerin birliğinin perçinlenmesini...

07:00 Emekçi Türk halkına zarar vermeyecek ama büyük sonuçlar doğuracak eylemler mi olabilir? Soru budur.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Apo'ya saygı ifadeleri ve eylemlere yiğitçe demesi, emekçi Türk halkına zarar vermiyor demesi(demek ki diğerlerine veriyor ve verebilir) v.b

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ateist Teolog yazdı:

Apo'ya saygı ifadeleri ve eylemlere yiğitçe demesi, emekçi Türk halkına zarar vermiyor demesi(demek ki diğerlerine veriyor ve verebilir) v.b

Videonun üzerinde bombalı eylem öneriyor diye yazıyor. Bombalı eylem önerdiği yeri göstermenizi bekliyorum.

Diğer ifadeleri ayrıca tartışabiliriz. Önce bir yalanı teşhis edelim.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tabula Rasa yazdı:

Videonun üzerinde bombalı eylem öneriyor diye yazıyor. Bombalı eylem önerdiği yeri göstermenizi bekliyorum.

Diğer ifadeleri ayrıca tartışabiliriz. Önce bir yalanı teşhis edelim.

Videoda başlıkta belki sorun var ama bence onlar da yiğitçe eylemleri bombalı eylemler olarak algıladılar benim silahlı eylem gibi algılamam  gibi

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tabula Rasa yazdı:

Videoda bir çarpıtma olduğunu kabul edelim. Diğer konuları isterseniz tartışırız.

Başlıkta evet çarpıtma olabilir. Benim en çok takıldığım nokta Apo'ya saygıdeğer biri gibi konuşması ve yiğitçe eylemler demesi siz nasıl yorumluyorsunuz ? Selam Kürdistan dağlarıan konuşasıda var Youtube'ta onu nasıl yorumluyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Peki. Yalanı kabul ediyorsanız diğer konularla ilgili yorumlarımı söyleyebilirim.

Yalanı tekrar edelim; Videonun üzerinde Yalçın Küçük PKK'ya bombalı eylem öneriyor diye yazıyor. Oysa videoda böyle bir ifade yok. Başlık yalan ve çarpıtma içeriyor.

Video 90'lı yıllarda çekilmiş. PKK'nın kendini sosyalist olarak gösterdiği ve gerçekten de samimi sosyalist kadrolara sahip olduğu zamanlar. Yalçın Küçük bir sosyalist olarak, kendini sosyalist olarak gösteren bir örgütün liderinin telefonla bağlandığı bir televizyon programına katılmış. Orada PKK ya da Apo karşıtı sözler söylemesi mantığa aykırı. PKK militanlarına "canlı bomba olmayın" şeklinde telkinde bulunmuş. Bunu söylerken onların gururunu okşayacak sözler söylemesi çok normal. Aksi takdirde söyledikleri karşı tarafta bir etki uyandırmaz.

Kürdistan Devrimi diye bir ifade kullanıyor. Burada kastettiği şeyin bir sosyalist devrim olduğu anlaşılıyor. 90'lı yıllarda bazı sosyalistler, güneydoğuda başlayacak bir devrimin tüm Türkiye'ye yayılacağını düşünüyordu. Yalçın Küçük Kürdistan'ın Türkiye'den kopmasını değil, doğuda başlayacak bir devrimin tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyor. Konuşmanın içeriği bu yöndedir. Bir sosyalistin sosyalist devrimi hedeflemesi ve bu yönde konuşması garip değildir.

PKK, özellikle Irak devletinin çökmesi ve Irak'ın kuzeyinde bir Barzanistan kurulması ile birlikte sol değerlerden tamamen uzaklaşmış, emperyalist güçlerin uzantısı haline gelmiştir. 90'larda durum farklıydı. Solun PKK ile diyalog kurması, onu Türkiye demokrasi hareketi içinde eritmeye çalışması mantıklı bir çabaydı. Bugün öyle bir ihtimal yoktur. Tam aksine PKK Türkiye solunu zehirleyerek öldürmüştür.

90'lı yıllarda, özellikle Çiller hükümetleri sırasında devlet vahim hatalar yapmıştır. Aslında bu yapılanların kasıtlı olduğunu düşünüyorum ama o ayrı bir konu. Yapılan hata şudur; devlet dağlarda yaşayıp çobanlık yapan köylüleri şehirlere toplamıştır. Köyleri yakmış ve boşaltmıştır. Bunu yaparken PKK'nın lojistik kanallarını tıkamayı hedeflediklerini tahmin ediyorum ama sonuç felaket olmuştur. Köylerden evi barkı yıkılarak şehre göç etmeye zorlanan kitleler, bugün PKK'nın tabanını oluşturdu. O kin ve öfke ile büyüyen çocuklar bugün Türkiye ile olan duygusal bağını yitirdi. Devlet bunu nasıl hesaplayamadı? Nasıl kendisine düşman böyle büyük bir kitle yaratmayı başardı? Devlet olmanın en önemli koşulu, yönettiğin kitlenin rızasını almaktır. Rıza olmazsa yönetim mümkün değildir.

Çiller hükümetinin yaptığı hatalar Türkiye hayvancılığına da çok büyük zarar vermiştir. Doğu Anadolu Türkiye hayvancılığının en önemli merkezlerinden biri idi. Devlet PKK ile savaş adı altında o dağları boşalttı. Elinden ekmeği ve evi alınan kitleler Türkiye'ye düşman edildi. Türkiye hayvancılığı çöktü. Bugün Avrupa'nın en pahalı etini yiyoruz. 

Yalçın Küçük videonun başında yakılan köyler ve boşaltılan dağlardan bahsediyor. Kim dolduracak o dağları diye soruyor. 

Yalçın Küçük'ün televizyon programında söylediği ve bugün bizi irrite eden birkaç sözü mü yoksa o dağları boşaltarak PKK'ya bedava militan kazandıranlar mı daha fazla zarar verdi Türkiye'ye? 

Sitelerde Paylaş

Tam bir fethullah yağlaması,güzellemesi.  Tutmayınca, bas kalayı fetoya :) Yahu ne acayip insanlar var, 

ateist zannediyorsun  takiyyeci mezhepci çıkıyor. 

Müslüman zannediyorsun,  Atatürkçü-FETOCU ÇIKIYOR, bu ne demekse. 

Ama cihadcı ateistler varmış, bunlar kafa keser,çaprazlama bağlayıp kelle uçururlar aman dikkat edin. :) 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Hiçbir Atatürkçü PKK'ya karşı böyle yumuşakça sözler söylemez. Atatürkçüler Osman Pamukoğlu, Erdal Sarızeybek gibi PKK'ya kan kusturan adamlardır.

Gözümde Kılıçdaroğlu'ndan, Can Dündar'dan hiçbir farkı yok bu adamın.

Yanılıyorsun. Yaşın daha çok genç. Hayat sana hayatın sandığın gibi olmadığını gösterecektir.

Yalçın Küçük ve onun familyasından olan has adamlar başka ülkelerin parlamentosuna sığınarak kendi ülkesine hakaret etmez.

Not:  Osman Paşa ve Erdal Sarızeybek için birşey söylemiyorum.

Yalçın Küçük için;

Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı 
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı 
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı 
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...